Studium, kurs? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-03-13, 14:51   #1
Veryfika
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 7

Studium, kurs?


Witajcie szperałam trochę po forum, ale nie znalazłam rozwiązania mojego dylematu. W tym roku kończę liceum, lada moment właściwie, bo już za niecałe dwa miesiące. I właśnie, co dalej? Po wielu przemyśleniach i rozmowach z innymi stwierdziłam, że nie opłaca mi się marnować 3 lub 5 lat na studia, ponieważ najzwyczajniej w świecie nie ma po nich pracy (maturę oczywiście chcę zdać, bo wiadomo, że jest potrzebna mimo wszystko). Ponoć na rynku jest jednak większe zapotrzebowanie na pracowników fizycznych. Stąd też te moje dylematy Myślę nad studium o kierunku technik usług kosmetycznych i to raczej pewne, ale dodatkowo chciałabym ten zawód rozszerzyć o fryzjerstwo. Dowiedziałam się, że nie ma żadnej szkoły policealnej po której zdobyłabym tytuł technika fryzjerstwa (wszystkie szkoły policealne w Lublinie z tym kierunkiem przyjmują tylko osoby kontynuujące naukę w tym kierunku, nie ma zapisów na semestr pierwszy...). Znacie sposób jak zdobyć zawód fryzjera, żebym później mogła albo założyć własny zakład fryzjerski, albo pracować jako fryzjerka? Jakieś kursy, coś takiego? Byle tylko uprawniało mnie do wykonywania tego zawodu. Bardzo proszę o pomoc
Veryfika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-13, 15:41   #2
Michunka
Wtajemniczenie
 
Avatar Michunka
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 2 486
Dot.: Studium, kurs?

Cytat:
Napisane przez Veryfika Pokaż wiadomość
Witajcie szperałam trochę po forum, ale nie znalazłam rozwiązania mojego dylematu. W tym roku kończę liceum, lada moment właściwie, bo już za niecałe dwa miesiące. I właśnie, co dalej? Po wielu przemyśleniach i rozmowach z innymi stwierdziłam, że nie opłaca mi się marnować 3 lub 5 lat na studia, ponieważ najzwyczajniej w świecie nie ma po nich pracy (maturę oczywiście chcę zdać, bo wiadomo, że jest potrzebna mimo wszystko). Ponoć na rynku jest jednak większe zapotrzebowanie na pracowników fizycznych. Stąd też te moje dylematy Myślę nad studium o kierunku technik usług kosmetycznych i to raczej pewne, ale dodatkowo chciałabym ten zawód rozszerzyć o fryzjerstwo. Dowiedziałam się, że nie ma żadnej szkoły policealnej po której zdobyłabym tytuł technika fryzjerstwa (wszystkie szkoły policealne w Lublinie z tym kierunkiem przyjmują tylko osoby kontynuujące naukę w tym kierunku, nie ma zapisów na semestr pierwszy...). Znacie sposób jak zdobyć zawód fryzjera, żebym później mogła albo założyć własny zakład fryzjerski, albo pracować jako fryzjerka? Jakieś kursy, coś takiego? Byle tylko uprawniało mnie do wykonywania tego zawodu. Bardzo proszę o pomoc
otóż moja droga jest taka szkoła Pascal ma w swojej ofercie klasę technika usług kosmetycznych i fryzjerskich. zależy to od ilości zainteresowanych. W moim mieście powstał tylko technik usług kosmetycznych(bez fryzjerstwa). Ja jestem bardzo zadowolona z toku nauczania w tej szkole. Zajęcia praktyczne są lepsze niż na studiach dziennych z kosmetyki mam porównanie. Poczytaj na ich stronie, może akurat spodoba Ci się to co proponują
Michunka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-13, 16:12   #3
Veryfika
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 7
Dot.: Studium, kurs?

Michunka, właśnie weszłam na ich stronę i niestety nie mają oddziału w Lublinie, ani w okolicy
Veryfika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-14, 07:32   #4
Michunka
Wtajemniczenie
 
Avatar Michunka
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 2 486
Dot.: Studium, kurs?

Cytat:
Napisane przez Veryfika Pokaż wiadomość
Michunka, właśnie weszłam na ich stronę i niestety nie mają oddziału w Lublinie, ani w okolicy
o kurczę. A szkoda, bo sądzę,że by Ci się ten profil spodobał
Michunka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-14, 09:09   #5
wredek
Zadomowienie
 
Avatar wredek
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: z krainy kredek
Wiadomości: 1 985
Dot.: Studium, kurs?

Cytat:
Napisane przez Veryfika Pokaż wiadomość
Michunka, właśnie weszłam na ich stronę i niestety nie mają oddziału w Lublinie, ani w okolicy
Tutaj jest technik usług fryzjerskich klik
__________________
'Nic tak nie irytuje ludzi, którzy chcą ci obrzydzić życie, jak to, że zachowujesz się, jak gdybyś tego nie zauważał.'
wredek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-28, 18:56   #6
Veryfika
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 7
Dot.: Studium, kurs?

Wredek, dziękuję bardzo
Veryfika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:36.