Guzek na piersi - wątek zbiorczy! - Strona 26 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-11-07, 13:00   #751
Sysunia_d
Zakorzenienie
 
Avatar Sysunia_d
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 437
Dot.: Guzek na piersi

Oki napisze -- ide sie powoli przygotowywać do wyjścia . Ehhhhh szkoda że nie można inaczej tej biopsji zrobić tylko przez igłe .

Pozdrawiam .
Sysunia_d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-07, 19:01   #752
anananana
Przyczajenie
 
Avatar anananana
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: bielsko/kraków
Wiadomości: 12
Dot.: Guzek na piersi

hej Sysunia_d

co do blizny to jest juz prawie nie widoczna. na linii sutka, takze nie masz sie czego obawiac. u mnie juz nie widac prawie zadnej roznicy )) a mam teraz masc ktora pozwoli bliznie wyjasniec i za jakis miesiac nie bedzie w ogole sladu takze sie obawiaj. wszystko bedzie dobrze, pozdrawiam
anananana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-07, 19:02   #753
anananana
Przyczajenie
 
Avatar anananana
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: bielsko/kraków
Wiadomości: 12
Dot.: Guzek na piersi

NIE OBAWIAJ mialo byc oczywiscie
anananana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-07, 19:02   #754
anananana
Przyczajenie
 
Avatar anananana
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: bielsko/kraków
Wiadomości: 12
Dot.: Guzek na piersi

NIE OBAWIAJ mialo byc oczywiscie
anananana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-07, 21:18   #755
*Niki*
Zakorzenienie
 
Avatar *Niki*
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: KrK
Wiadomości: 4 767
Dot.: Guzek na piersi

Cytat:
Napisane przez evuncia Pokaż wiadomość
Witam wizazanki.
Od tygodnia przezywam prawdziwy dramat. Dzisiaj trafilam na watek i musze przyznac ze czytanie waszych postow przynioslo mi lekka ulge.
Od tygodnia boli mnie lewa piers, poczatkowo bolala nie w konkretnym miejscu. Teraz bol zlokalizowany jest nad sutkiem, poczatkowo nic nie wyczuwalam,a od dwoch dnich wyczuwam zgrubienie w miejcu gdzie boli. Boli mnie tez lewa reka momentami.
Jutro ide na USG, strasznie sie boje,odchodze od zmyslow.
i jak po USG???
__________________
Nie rzucaj słów na wiatr, jeśli nie wiesz, dokąd je zaniesie...
*Niki* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-07, 21:20   #756
*Niki*
Zakorzenienie
 
Avatar *Niki*
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: KrK
Wiadomości: 4 767
Dot.: Guzek na piersi

ja idę jutro do kontroli z moim guzkiem, mimo brania leków 2 miesiące on nadal jest , czuję że mniejszy, ale jest .... dostanę pewnie inne leki, ale przedłuży mi leczenie , no ale uprzedzał mnie mój gin, że leczenie tego potrwa dośc długo
__________________
Nie rzucaj słów na wiatr, jeśli nie wiesz, dokąd je zaniesie...
*Niki* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-07, 22:54   #757
ela_pcne
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1
Post Dot.: Guzek na piersi

Witam Was!

co do biopsji: to tak to trochę boli i jest to nie miłe uczucie ale nie jest strasznie

co do rozmaru piersi i zabiegu: moim zdaniem rozmar biustu nie jest zależny od tego czy jest to mały czy duży biust (wiem bo mam rozmiar 75H) i miałam robiona "operacje" na miejscowym znieczuleniu, czego nikomu nie polecam bo to bardzo boli, mój lekarz dał mi wybór czy chce znieczulenie miejscowe czy ogólne, wybrałam wariant 1 bo przez to byłam tylko 1 dzień w szpitalu . ale na stole operacujnym popłakałam sie 3 razy z bólu.

Co do blizn: z tego co wiem to te przy sutkach sa po pewnym czasie niewidoczne, trzeba sie naprawde wpatrzeć, a z mojego doswiadczenia: mam blizne z boku piersi i nie oszukujmy sie nalezy stosowac maść która rozjaśnia skórę i Kochane Panie dajcie sobie troche czasu, czasami duzy siniak potrafi schodzić pół roku a co dopiero blizna, moja ma długość 4-5cm i juz jej prawie niewidać/lub jak kto woli nie rzuca się w oczy


co do USG: po zabiegu: należy iść 6 miesięcy po, a potem raz w roku kontrolne USG no najwyżej że cos sie zacznie dziać, ale to juz wam lekarz powie, i nie zapominajcie badajcie sie same i najlepiej po miesiączce


pozdrawiam Was Wszystkie i nie bójcie się
ela_pcne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-11-08, 08:02   #758
sunny_me
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 449
Dot.: Guzek na piersi

Mnie biopsja wogóle nie bolala, a jesli chodzi o sam zabieg to tez mialam w znieczuleniu miejscowym i nie odczuwalam kompletnie zadnego bolu ani w trakcie ani po. Moze kazdy ma inny prog odczuwania bolu Z mojej strony polecam raczej zabieg w znieczuleniu miejscowym ze wzgledu na to ze szybciej sie po nim dochodzi do siebie.
sunny_me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-08, 11:25   #759
evuncia
Raczkowanie
 
Avatar evuncia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 463
Dot.: Guzek na piersi

Az wstyd sie przyznac bo straszna ze mnie panikara. Moj TZ omalo zawalu nie dostal bo ryczalam 3 dni a nie chcialam mu powiedziec o co chodzi.
Piersi czyste,zadnych guzow torbieli itp. To co wyczuwalam to byl zwykly gruczol, a bol spowodowany byl burza hormonow. Lekarz powiedzial ze powinnam zajsc w ciaze.
Ale to ze od 7 miesiecy probujemy i nic to juz temat na innego posta.
Pozdrawiam was dziewczyny i trzymam za was kciuki.
Ja od tej pory postanowilam ze co roku w listopadzie bede robic usg piersi.
evuncia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-08, 12:12   #760
*Niki*
Zakorzenienie
 
Avatar *Niki*
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: KrK
Wiadomości: 4 767
Dot.: Guzek na piersi

evuncia super
__________________
Nie rzucaj słów na wiatr, jeśli nie wiesz, dokąd je zaniesie...
*Niki* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-08, 13:13   #761
Sysunia_d
Zakorzenienie
 
Avatar Sysunia_d
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 437
Dot.: Guzek na piersi

Cytat:
Napisane przez anananana Pokaż wiadomość
hej Sysunia_d

co do blizny to jest juz prawie nie widoczna. na linii sutka, takze nie masz sie czego obawiac. u mnie juz nie widac prawie zadnej roznicy )) a mam teraz masc ktora pozwoli bliznie wyjasniec i za jakis miesiac nie bedzie w ogole sladu takze sie obawiaj. wszystko bedzie dobrze, pozdrawiam


To mi ulżyło

Ja narazie byłam na tej całej biopsji wyniki bede mieć w poniedziałek i wtedy sie okaże co to jest i co z tym bedziemy robić . Narazie najważniejsze jest dla mnie żeby wyniki były ok bo 19 wyjezdzam.
Lekarka mnie pocieszyla że może to sie samo wchłonie no nie wiem zobaczymy.


A co do biopsji hmmm mnie wogóle nie bolało czułam tylko wkłucie ale tak to spoczko. Myślałam że to bedzie naprawde bolesne. Tak więc faktycznie więcej jest starchu .


Teraz czekam na wyniki heh



Opadła mi tylko jak zapłaciłam za biopsje 160 zł
Sysunia_d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-11-09, 11:18   #762
*Niki*
Zakorzenienie
 
Avatar *Niki*
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: KrK
Wiadomości: 4 767
Dot.: Guzek na piersi

sysunia trzymam kciuki za Twoje wyniki


ja wczoraj byłam do kontroli z miom guzkiem, niestety nadal jest, a powinno go już nie być po tych lekach

dostałam koleje opakowanie Bromergonu i ginekolog wysłał mnie na usg (i zalezy co wyjdzie na usg), to też na biopsję

tak się cieszyłam, że mój guzek to zwykły zastój pokarmu i zniknie a tu znowu załamka

tak się boję i tak bardzo chciałabym, żeby to był zastój, jakaś torbielka, a nie cos gorszego . Cały czas płaczę, nie radzę sobie z tym

Jak tż wróci z pracy to chyba jednak pojadę dzis na to usg do szpitala

Powiedzcie mi czy to prawda, że usuwanie włókniaka trwa aż 3 godziny???
__________________
Nie rzucaj słów na wiatr, jeśli nie wiesz, dokąd je zaniesie...
*Niki* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-09, 11:48   #763
MariZ
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 129
Dot.: Guzek na piersi

Niki nie przejmuj sie, nie płacz. Napewno to nic strasznego. Jestes juz od dawna tu na forum i zadna z dziewczyn nie miala nic powazniejszego niz wlokniak lub torbiel.
Z tego co czytalam to zabieg usuniecia wlokniaka trwa 20-30 minut. Daj znac jak sie cos dowiesz.
MariZ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-09, 13:08   #764
Sysunia_d
Zakorzenienie
 
Avatar Sysunia_d
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 437
Dot.: Guzek na piersi

Niki nie płacz Napewno to nic poważnego !!!!

Co do zabiegu wątpie żeby włókniaka usuwano 3 godziny , bo tyle czasami trwają poważne operacje a to przecież tylko zabieg.


Trzymaj sie
Sysunia_d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-10, 09:15   #765
Christabela
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 15
Dot.: Guzek na piersi

Cześć dziewczyny
Wczoraj byłam u onkologa, na całe szczęście wyniki biopsji są ok
Tak w ogóle to lekarka nie wuczuwa mojego guzka, 3 lekarzy łącznie ze mną nie wyczuwa go palcami, może zniknął albo się znacznie zmniejszył...
w każdym razie po 6 tygodniach w koncu prawie przestała boleć mnie pierś i to właśnie po biopsji...
pani doktor powiedziala, ze kiedys pozostawiano włókniaki do obserwacji, ale ona proponuje mi mammotomię, za 2 miesiące mam mieć znowu usg, i wtedy okaże sie czy kwalifikuje się do tego zabiegu.
Ja byłabym za mammotomią, bo to metoda mniej inwazyjna..czy któraś z Was miała robiony taki zabieg?
Christabela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-10, 10:39   #766
MariZ
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 129
Dot.: Guzek na piersi

Christabela, to masz guzek czy nie? Bo nie bardzo rozumiem. Mialas robiona biopsje guzka. Piszesz ze lekarze nie wyczuwaja guzka. Niektorych guzkow sie nie da wyczuc a jednak sa.
MariZ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-10, 12:56   #767
*Niki*
Zakorzenienie
 
Avatar *Niki*
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: KrK
Wiadomości: 4 767
Dot.: Guzek na piersi

ja wczoraj byłam na usg z moim guzkiem
mam 2 małe guzki - jak to powiedziała lekarka- zmiany dysplastyczne, mam sie tym nie marwtić, bo to podobno nic groźnego, zmiany hormonalne, moze samo zniknąć, albo takie zostanie... (najlepiej żeby nie rosło, ale ja czuję że maleje a nie rosnie)

za 3 miesiące do kontroli, jak się nie powiększy to oinie mnie wizyta u onkologa i biopsja (czego tak sie bałam)

także na razie odżyłam, obym za 3 miesiące znów się nie stresowała od nowa jak pojadę na kontrol


miała któraś z Was cos takiego?? tzn. te zmiany dysplastyczne???:confused :
__________________
Nie rzucaj słów na wiatr, jeśli nie wiesz, dokąd je zaniesie...
*Niki* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-10, 13:20   #768
Sysunia_d
Zakorzenienie
 
Avatar Sysunia_d
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 437
Dot.: Guzek na piersi

Cytat:
Napisane przez *Niki* Pokaż wiadomość
ja wczoraj byłam na usg z moim guzkiem
mam 2 małe guzki - jak to powiedziała lekarka- zmiany dysplastyczne, mam sie tym nie marwtić, bo to podobno nic groźnego, zmiany hormonalne, moze samo zniknąć, albo takie zostanie... (najlepiej żeby nie rosło, ale ja czuję że maleje a nie rosnie)

za 3 miesiące do kontroli, jak się nie powiększy to oinie mnie wizyta u onkologa i biopsja (czego tak sie bałam)

także na razie odżyłam, obym za 3 miesiące znów się nie stresowała od nowa jak pojadę na kontrol


miała któraś z Was cos takiego?? tzn. te zmiany dysplastyczne???:confused :

Ja mam właśnie na wyniku usg napisane , ze mam sutki o budowie gruczołowej ze zmianami dysplastycznymi o charakterze łagodnym. I zaznaczono że mam tego guzka jakiegoś . Nie wiem w sumie co to - w poniedziałek będe mieć wyniki co do tego guzka bo narazie nie wiemy co to jest


Christabela napisałą coś o mammotomią . Wecie może na czym ten zabieg polega ??

ok znalazłam coś na ten temat nie wiem tylko ile to kosztuje i czy wszędzie to robią

Od stycznia tego roku na aparacie wykonano już osiemnaście biopsji. To dużo zważywszy, że igła jednorazowego użytku, którą chirurg usuwa guzek lub pobiera do badania zmieniony kawałek tkanki kosztuje aż 1,5 tys. zł. Zabieg wykonywany za pomocą mammotomu pozwala na pobranie wystarczającej ilości tkanki przy pomocy tylko jednego trzymilimetrowego wkłucia, nie wymaga zakładania szwów i wykonywany jest na znieczuleniu miejscowym pod stałą kontrolą ultrasonografu. - To bardzo duży postęp w dziedzinie diagnostyki i leczenia guzków piersi - mówi prof. dr hab. n. med. Antoni Podwiński, kierownik Katedry i Oddziału Klinicznego Chirurgii Ogólnej. - Do tej pory pacjentki miały do wyboru operację chirurgiczną, która zapewnia dokładne rozpoznanie zmiany, ale jest stresująca i pozostawia widoczną bliznę albo biopsję cienkoigłową, czyli zabieg znacznie prostszy, ale mało dokładny oraz gruboigłową, której wadą jest jednak konieczność powtarzania zabiegu w przypadku licznych zmian w piersi. Mammotomia jest idealnym rozwiązaniem - prawie bezinwazyjnym, bardzo dokładnym, prostym, szybkim, bo trwającym zaledwie dwadzieścia minut i wykonywanym w ramach chirurgii jednego dnia. Jedynym ograniczeniem jest to, że aparat pozwala na usuwanie zmian o średnicy do trzech centymetrów - tłumaczy profesor Podwiński.
Sysunia_d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-10, 15:50   #769
Christabela
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 15
Dot.: Guzek na piersi

do MariZ
Tak, tak oczywiście mam guzka, który został wykryty dopiero na usg, lekarze i ja sama wcześniej nic palcami nie wyczuli.
Zrobiono biopsję, choć z wielkim trudem, bo naprawdę ciężko to wyczuć.
Wyniki są ok, tzn. to włókniak.
Po biopsji zniknęły moje dolegliwości bólowe, i tak się łudzę, że może sobie zniknął
Christabela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-11-10, 19:14   #770
lewaloff
Rozeznanie
 
Avatar lewaloff
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 620
Send a message via Skype™ to lewaloff
Dot.: Guzek na piersi

Cytat:
Napisane przez *Niki* Pokaż wiadomość
Powiedzcie mi czy to prawda, że usuwanie włókniaka trwa aż 3 godziny???
Kochana, przed wszystkim uszy do góry, wszystko będzie dobrze

Co do szpitala - to może pobyt w szpitalu trwa 3 godziny - po zabiegu i znieczuleniu nawet miejscowym, nikt Cię nie puści od razu do domu
__________________
płodek
lewaloff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-11, 22:42   #771
Kasiaaaa
BAN stały
 
Avatar Kasiaaaa
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 5
GG do Kasiaaaa
Dot.: Guzek na piersi

A ja juz jestem po Mam 17 lat...Mialam po jednym guzku w obu piersiach..oba około 3 cm :/ Zabieg trwał niecałe 40 minut. Bolało i to mocno znieczulenie miejscowe..ale da się przeżyć ;D Poza tym zero bólu..tylko uczucie ciągniecia i ugniatania. Ogólnie było przyjemnie..lekarze rozmawiali ze mną podczas zabiegu..leciała muzyczka Minąl tydzien od zabiegu i juz widze ze blizny beda malutkie tylko musza sie podgoic Czekam jescze na wyniki...ale podobnoz na usg wyszlo ze to wloniaki to chyba nie ma co sie martwic na zapas ;P
Kasiaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-13, 07:22   #772
Sysunia_d
Zakorzenienie
 
Avatar Sysunia_d
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 437
Dot.: Guzek na piersi

Wczoraj odebrałam wyniki i sa bardzo dobre .

wyszła jakaś dysplazma ale jak zapytalam czy bedziemy to usuwac to lekarka powiedziałą ze nie . Mam przyjsc za pol roku do kontroli. Normalnie kamien spadl mi z serca.
Sysunia_d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-13, 13:13   #773
lewaloff
Rozeznanie
 
Avatar lewaloff
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 620
Send a message via Skype™ to lewaloff
Dot.: Guzek na piersi

sysunia jupiii!!!
__________________
płodek
lewaloff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-13, 13:28   #774
*Niki*
Zakorzenienie
 
Avatar *Niki*
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: KrK
Wiadomości: 4 767
Dot.: Guzek na piersi

Cytat:
Napisane przez Sysunia_d Pokaż wiadomość
Wczoraj odebrałam wyniki i sa bardzo dobre .

wyszła jakaś dysplazma ale jak zapytalam czy bedziemy to usuwac to lekarka powiedziałą ze nie . Mam przyjsc za pol roku do kontroli. Normalnie kamien spadl mi z serca.
mam to samo co Ty , zmainy dysplastyczne
nie powiedzieli Ci skąd to się bierze???
__________________
Nie rzucaj słów na wiatr, jeśli nie wiesz, dokąd je zaniesie...
*Niki* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-13, 13:50   #775
MariZ
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 129
Dot.: Guzek na piersi

Sysunia bardzo sie ciesze
Pozdrawiam wszystkie dziewczyny
MariZ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-13, 15:31   #776
miamiamia
Przyczajenie
 
Avatar miamiamia
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12
Dot.: Guzek na piersi

Hej, nie odzywałam się, bo duzo pracy. Byłam w poradni chorób sutka. Lekarz nie wyczuł guzka, stweirdział, ze skoro ma tylko 8 mm to nie ma go co ruszać, węzły zbadal - nie sa powiększone (sama czuje, że sa mniejsze) i kazal spać spokojnei no i do kontroli na usg za 6-9 miesięcy (ale juz z ginekolog ustaliłam, że dla mojego spokoju przyjde wcześniej na usg, za 3-4 miesiące). Więc równiez kamień z serca....................
Tylko że nie powiedział, co to może byc, nic a nic. A w opisie miałam:
"... sutek prawy - na g. 12-tej obszar ubogoechowy o śr. 8-9 mm mogacy odpowiadać FA - do kontroli
w prawym dole pachowym poj węzły o śr. do 12 mm, ubogoechowe - do obserwacji."

No i w strachu zrobiłam sobie jeszcze markera - pisałm juz Wam? chyba nie - no i wyszedł mi coś 5,2 a norma jest <32.

To chyba spać spokojnie, nie?

Pozdrawiam Was gorąco i strasznie się cieszę z pozostałych dobrych wyników

miamiamia
miamiamia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-13, 15:34   #777
miamiamia
Przyczajenie
 
Avatar miamiamia
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12
Dot.: Guzek na piersi

I z tej radości podzielę się z Wami jeszcze jedną radością moją:

<a href="http://suwaczki.waszslub.pl/waszslub.php?d=2008042601 401430" rel="nofollow" target="_blank"> mój suwaczek </a>

ej, dlaczego nie widać linka...?
miamiamia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-13, 16:19   #778
*Niki*
Zakorzenienie
 
Avatar *Niki*
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: KrK
Wiadomości: 4 767
Dot.: Guzek na piersi

Cytat:
Napisane przez miamiamia Pokaż wiadomość
I z tej radości podzielę się z Wami jeszcze jedną radością moją:

http://suwaczki.waszslub.pl/waszslub...08042601401430

ej, dlaczego nie widać linka...?

poprawiłam Ci linka

GRATULACJE
__________________
Nie rzucaj słów na wiatr, jeśli nie wiesz, dokąd je zaniesie...
*Niki* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-13, 21:28   #779
Trixera
Przyczajenie
 
Avatar Trixera
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kalisz
Wiadomości: 20
Send a message via Skype™ to Trixera
Question Dot.: Guzek na piersi

[quote=*Niki*;5746763]ja wczoraj byłam na usg z moim guzkiem
mam 2 małe guzki - jak to powiedziała lekarka- zmiany dysplastyczne, mam sie tym nie marwtić, bo to podobno nic groźnego, zmiany hormonalne, moze samo zniknąć, albo takie zostanie... (najlepiej żeby nie rosło, ale ja czuję że maleje a nie rosnie)

za 3 miesiące do kontroli, jak się nie powiększy to oinie mnie wizyta u onkologa i biopsja (czego tak sie bałam)

także na razie odżyłam, obym za 3 miesiące znów się nie stresowała od nowa jak pojadę na kontrol

miała któraś z Was cos takiego?? tzn. te zmiany dysplastyczne???:confused :


Witajcie!
Podobnie jak Wy byłam na USG piersi . Pani radiolog zauwazyła w piersi lewej hypoechogeniczną słabo odgraniczoną zmianę o śr 10 mm mogącą odpowiadać guzkowi dysplastycznemu lub fibroadenomie .
Pani zaleciła powtórkę badania za 6 miesięcy?

Czy nie uważacie , że to zbyt póxno? Czy ktoś miał to samo, co ja?

Wybieram się do ginekologa, kto mi jeszcze może pomóc. Na razie nie muszę iść na biopsję ani na wycięcie guzka.
Trixera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-13, 21:43   #780
Trixera
Przyczajenie
 
Avatar Trixera
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kalisz
Wiadomości: 20
Send a message via Skype™ to Trixera
Dot.: Guzek na piersi

Witajcie Niki i Miamiamia!
Miło mi Was poznać.
Chciałabym wymienić z Wami swoje doświadczenia dotyczące zmian w piersiach. Widzę , że również "załapałyście się" w zmianach "piersiowych".



[quote=miamiamia;5775138]Hej, nie odzywałam się, bo duzo pracy. Byłam w poradni chorób sutka. Lekarz nie wyczuł guzka, stweirdział, ze skoro ma tylko 8 mm to nie ma go co ruszać, węzły zbadal - nie sa powiększone (sama czuje, że sa mniejsze) i kazal spać spokojnei no i do kontroli na usg za 6-9 miesięcy (ale juz z ginekolog ustaliłam, że dla mojego spokoju przyjde wcześniej na usg, za 3-4 miesiące). Więc równiez kamień z serca....................
Tylko że nie powiedział, co to może byc, nic a nic. A w opisie miałam:
"... sutek prawy - na g. 12-tej obszar ubogoechowy o śr. 8-9 mm mogacy odpowiadać FA - do kontroli
w prawym dole pachowym poj węzły o śr. do 12 mm, ubogoechowe - do obserwacji."

No i w strachu zrobiłam sobie jeszcze markera - pisałm juz Wam? chyba nie - no i wyszedł mi coś 5,2 a norma jest <32.

Miamiamia !

Myslę, że FA to oznaczenie fibroadenomy , ( ale to tylko moje przypuszczenie), bo mój guzek może byc właśnie fibroadenomą, tak jest napisane na rozpoznaniu.

Napiszcie mi dziewczyny coś o lekach, które mogą powodować zniknięcie guzków i kiedy je się stosuje.

Martwię się, że mój guzek może być groźny. Teraz on ma 10,5 mm. Boję się, że podrośnie. Podobno 2 cm to już pod coś gorszego podpada.
Widzę mojego "centymetrowca" na zdjęciu USG i tak bardzo chciałabym go magicznie " wyeliminować".

Pozdrawiam. T

Edytowane przez Trixera
Czas edycji: 2007-11-13 o 21:45 Powód: błąd w zapisie
Trixera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-11-19 19:02:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:11.