praca na umowe zlecenie w czasie studiów - czy moga odmówić mi stażu? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-04-21, 14:25   #1
!studentka!
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 28

praca na umowe zlecenie w czasie studiów - czy moga odmówić mi stażu?


Witam.
Skończyłam weterynarie, mam prawo wykonywac zawod i moge isc sie zrejestrowac do urzedu. znalazlam miejsce do odbycia stazu i wszystko byloby pieknie gdyby nie fakt ,ze 4 lata podczas studiow pracowalam na umowę zlecenie - umowy podpisywalam tylko za miesiac w ktorym wykonalam prace,a z ta praca bylo roznie bo raz mialam 1 zlecenie na 3 miesiace, a drugi raz 3 zlecenia na miesiac. Czy skladajac zaswiadczenia do urzedu od tej firmy co pracowalam czy urzad moze mi odmowic przyznania stazu? pytam bo kolezenka miesiac temu poszla bez zaswiadczen bo nie wiedziala ze musi je dostarczyc i pani jej bardzo oschle powiedziala ze jesli pracowala na umowe zlecenie to byc moze jej sie staz juz nie nalezy... nie rozumiem co to ma do rzeczy, ale byc moze jest jednak cos wspolnego. jest to dla mnie wazne bo nikt nie przyjmie swiezo upieczonego lekarza od tak do roboty, a na stazu mam szanse wdrozyc sie w zawod.
bede ogromnie wdzieczna za odpwiedz!!!

pozdrawiam
!studentka! jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-21, 18:02   #2
antena22
Zadomowienie
 
Avatar antena22
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 1 050
Dot.: praca na umowe zlecenie w czasie studiów - czy moga odmówić mi stażu?

Z tego co ja się orientuję to stażu nie mogą odbywać osoby, które pracowały na umowę o pracę.Jest też chyba jakiś okres czasu podczas którego można mieć nawet umowę o pracę,ale niestety nie wiem jaki.Najlepiej zadzwonić do urzędu i popytać
Ja też podczas studiów pracowałam na umowę zlecenie (2 lata).Rejestrując się w urzędzie nie wykazałam tego, bo stwierdziłam że skoro kuroniówka mi się nie należy to po co o tym wspominać.
__________________
20.06.2015
14.02.2017 Synuś
antena22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-22, 10:32   #3
Myszka_83
Zakorzenienie
 
Avatar Myszka_83
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Fucking ro...
Wiadomości: 3 161
Dot.: praca na umowe zlecenie w czasie studiów - czy moga odmówić mi stażu?

Ja też pod koniec studiów i jeszcze ponad pół roku po studiach pracowałam na umowę zlecenie. I także myślałam, że z tego względu nie przysługuje mi staż. I do dziś w sumie to nie wiem jak to dokładnie jest, bo jak później poszłam do Urzędu Pracy podpisać listę, to mi się pytali czy nie chciałabym iść na staż(?)
Moja koleżanka także pracowała ze mną na umowę zlecenie, a za kilka miesięcy udało się jej załatwić staż i nie było problemu.
Mnie teraz znowu przysługuje staż ze względu na to, że jestem już długotrwale bezrobotna (ponad 12 miesięcy).
Myślę, że najlepiej będzie poprostu zadzwonić do UP i się dokładnie dowiedzieć jak to w końcu jest z tą umową, ale sądzę, że nie powinni robić problemów.
__________________









Myszka_83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-22, 18:09   #4
studi
Zakorzenienie
 
Avatar studi
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: żółty domek
Wiadomości: 9 336
Dot.: praca na umowe zlecenie w czasie studiów - czy moga odmówić mi stażu?

przed stażem pracowłam na umowę zlecenie, w PUP'ie o nic się nie pytali, nie dostaniesz stażu gdy aktualnie jesteś zatrudniona-czy to o umowę o pracę, czy umowę zlecenie, jesli temat dawnej pracy jest definitywnie zakończony składaj papiery na staż i do roboty!
__________________
65-64-63-62-61-60-59-58-57-56-55
studi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-22, 18:32   #5
kycia1
Wtajemniczenie
 
Avatar kycia1
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Z łóżeczka ;)
Wiadomości: 2 845
Dot.: praca na umowe zlecenie w czasie studiów - czy moga odmówić mi stażu?

Ja po umowie o prace (na czas nieokreslony) zostałam wysłana na staz, wiec Twoja umowa zlecenie tym bardziej nie powinna byc przeszkoda
__________________
Wybrałam pielęgnację ciała z marką Braun
kycia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-24, 09:37   #6
Ariena
Zakorzenienie
 
Avatar Ariena
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 258
Dot.: praca na umowe zlecenie w czasie studiów - czy moga odmówić mi stażu?

Umowy zlecenia, o dzieło nie mają znaczenia gdy starasz się o staż, nawet jeśli się pracowało na etacie, ale nie w zawodzie to też staż przysługuje.
Ariena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-26, 15:46   #7
zielona_kokardka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 8
Dot.: praca na umowe zlecenie w czasie studiów - czy moga odmówić mi stażu?

Ja gdy rejestrowałam się w urzędzie a było to w marcu, to zaniosłam wszystkie moje umowy zlecenia (a pracowałam własnie na umowe zlecenie przez 8 miesięcy). Na str internetowej PUP wyczytałam że osoby z doswiadczeniem zawodowym nie mogą isć na staż ( no to mysle, już na załatwiałam) ale gdy spytałam się pani w urzedzie czy moge na taki staż isć choć już pracowałam to powiedziała mi że moge ponieważ nie ukończyłam 25 lat. Więc chyba są po prostu różne warunki odbycia stażu które nie są zależne od siebie. A tak na marginesie to własnie dzis zadzwonili do mnie z urzędu że przyznali mi staż. Bardzo się ucieszyłam ale stresior też złapał
zielona_kokardka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-04-26, 17:38   #8
marricka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Domek
Wiadomości: 242
Dot.: praca na umowe zlecenie w czasie studiów - czy moga odmówić mi stażu?

podobne pytanie zadane było na forum prawnym: http://forumprawne.org/prawo-pracy/2...solwencki.html

wynika z niego, że musisz zapytać w swoim Urzędzie Pracy, ponieważ każdym urząd może w tej sprawie rządzić się swoimi zasadami
marricka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:02.