Czy spotkaliście się z takim przypadkiem? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-05-21, 20:33   #1
chcemiecpewnosc
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 166
Question

Czy spotkaliście się z takim przypadkiem?


Witajcie,

Chodzi o to, że moja kobieta podczas inicjacji zaczęła krwawić. Trwało ono kilka dni i przeszło. Przy następnym zbliżeniu po jakimś czasie znów wystąpiło krwawienie i to bardzo mocne. Próbowaliśmy to zatamować ale nie przestawało i zaczynała być już blada. Jedyny ratunek to lekarz i tak zrobiliśmy. Musiała przejść natychmiastowy zabieg i okazało się, że zrobiła jej się "dziura" w tylniej ścianie pochwy i musieli to zaszyć. W sumie zastanawiam się jak to zrobili bo zrobili to przez pochwę czyli nie było żadnego cięcia. Bardzo się bała potem wszelkich zbliżeń przez dłuższy czas. Po około pół roku dała się namówić i wyszło już dobrze.

I moje pytanie do was, czy ktoś spotkał się z taką sytuacją bo szukam informacji. Chodzi o to, że chcę wiedzieć czy moja kobieta ma już to za sobą i czy będzie już dobrze. Czy możemy się już spokojnie kochać. No i jak się ma sprawa do ewentualnego porodu.. bo jak wiadomo wtedy to dopiero pochwa musi się rozciągnąć i jak to przeżyje jej zabliźniona pochwa?

Piszę z troski.
chcemiecpewnosc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-21, 21:15   #2
gsk
Zakorzenienie
 
Avatar gsk
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Beldżja
Wiadomości: 4 203
GG do gsk
Dot.: Czy spotkaliście się z takim przypadkiem?

Cytat:
Napisane przez chcemiecpewnosc Pokaż wiadomość
Witajcie,

Chodzi o to, że moja kobieta podczas inicjacji zaczęła krwawić. Trwało ono kilka dni i przeszło. Przy następnym zbliżeniu po jakimś czasie znów wystąpiło krwawienie i to bardzo mocne. Próbowaliśmy to zatamować ale nie przestawało i zaczynała być już blada. Jedyny ratunek to lekarz i tak zrobiliśmy. Musiała przejść natychmiastowy zabieg i okazało się, że zrobiła jej się "dziura" w tylniej ścianie pochwy i musieli to zaszyć. W sumie zastanawiam się jak to zrobili bo zrobili to przez pochwę czyli nie było żadnego cięcia. Bardzo się bała potem wszelkich zbliżeń przez dłuższy czas. Po około pół roku dała się namówić i wyszło już dobrze.

I moje pytanie do was, czy ktoś spotkał się z taką sytuacją bo szukam informacji. Chodzi o to, że chcę wiedzieć czy moja kobieta ma już to za sobą i czy będzie już dobrze. Czy możemy się już spokojnie kochać. No i jak się ma sprawa do ewentualnego porodu.. bo jak wiadomo wtedy to dopiero pochwa musi się rozciągnąć i jak to przeżyje jej zabliźniona pochwa?

Piszę z troski.
Dziwne... nie spotkałam się jeszcze z czymś takim.
Nie jestem specjalistką ale przez to może powinna rodzić przez cesarke? Ginekolog napewno wam na to pytanie odpowie
gsk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-22, 07:36   #3
Diablica z Tasmanii
Zakorzenienie
 
Avatar Diablica z Tasmanii
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: z zielonej łąki:)
Wiadomości: 3 503
Dot.: Czy spotkaliście się z takim przypadkiem?

Cytat:
Napisane przez chcemiecpewnosc Pokaż wiadomość
Witajcie,

Chodzi o to, że moja kobieta podczas inicjacji zaczęła krwawić. Trwało ono kilka dni i przeszło. Przy następnym zbliżeniu po jakimś czasie znów wystąpiło krwawienie i to bardzo mocne. Próbowaliśmy to zatamować ale nie przestawało i zaczynała być już blada. Jedyny ratunek to lekarz i tak zrobiliśmy. Musiała przejść natychmiastowy zabieg i okazało się, że zrobiła jej się "dziura" w tylniej ścianie pochwy i musieli to zaszyć. W sumie zastanawiam się jak to zrobili bo zrobili to przez pochwę czyli nie było żadnego cięcia. Bardzo się bała potem wszelkich zbliżeń przez dłuższy czas. Po około pół roku dała się namówić i wyszło już dobrze.

I moje pytanie do was, czy ktoś spotkał się z taką sytuacją bo szukam informacji. Chodzi o to, że chcę wiedzieć czy moja kobieta ma już to za sobą i czy będzie już dobrze. Czy możemy się już spokojnie kochać. No i jak się ma sprawa do ewentualnego porodu.. bo jak wiadomo wtedy to dopiero pochwa musi się rozciągnąć i jak to przeżyje jej zabliźniona pochwa?

Piszę z troski.
Troską będzie, jeśli weźmiesz ją za rączkę i zaprowadzisz do ginekologa, bo z tego co czytałam wcześniej, twoja dziewczyna ma problem, żeby pójść do niego na wizytę.
__________________
...gdyby tak człowieka skrzyżować z kotem,
człowiekowi wyszłoby to na dobre, ale kotu by z pewnością zaszkodziło...

Mark Twain
Diablica z Tasmanii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-22, 10:07   #4
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Czy spotkaliście się z takim przypadkiem?

Cytat:
Napisane przez Diablica z Tasmanii Pokaż wiadomość
Troską będzie, jeśli weźmiesz ją za rączkę i zaprowadzisz do ginekologa, bo z tego co czytałam wcześniej, twoja dziewczyna ma problem, żeby pójść do niego na wizytę.
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-24, 19:13   #5
ajaks1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 17
Dot.: Czy spotkaliście się z takim przypadkiem?

Jak ty jesteś "wyposażony"? Szok. Albo zachowałeś się brutalnie. Chyba, że jakieś nieprawidłowości w budowie Twojej dziewczyny, w co jednak nie chce mi się wierzyć. W przypadku przeciętnej budowy i przeciętnych zachowań takie coś nie ma miejsca
__________________
stary nudziarz
ajaks1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-25, 11:40   #6
chcemiecpewnosc
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 166
Dot.: Czy spotkaliście się z takim przypadkiem?

A co z przypadkami gdy podczas przebicia błony dochodzi do krwawienia? Bywały takie przypadki. A co jeśli podczas jej rozerwania doszło też do uszkodzenia ściany pochwy? Ginem nie jestem dlatego używam po prostu ogólnego pojęcia o biologii i logiki.
chcemiecpewnosc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-25, 12:14   #7
Diablica z Tasmanii
Zakorzenienie
 
Avatar Diablica z Tasmanii
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: z zielonej łąki:)
Wiadomości: 3 503
Dot.: Czy spotkaliście się z takim przypadkiem?

Cytat:
Napisane przez chcemiecpewnosc Pokaż wiadomość
A co z przypadkami gdy podczas przebicia błony dochodzi do krwawienia? Bywały takie przypadki. A co jeśli podczas jej rozerwania doszło też do uszkodzenia ściany pochwy? Ginem nie jestem dlatego używam po prostu ogólnego pojęcia o biologii i logiki.
Twoja dziewczyna była już u ginekologa?
__________________
...gdyby tak człowieka skrzyżować z kotem,
człowiekowi wyszłoby to na dobre, ale kotu by z pewnością zaszkodziło...

Mark Twain
Diablica z Tasmanii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-05-26, 00:36   #8
chcemiecpewnosc
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 166
Dot.: Czy spotkaliście się z takim przypadkiem?

Nigdy jeszcze. Już sama konieczność zabiegu nagłego bardzo ją przestraszyła i ciężko to zniosła. Nie będzie jej łatwo namówić.
chcemiecpewnosc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-26, 07:46   #9
Diablica z Tasmanii
Zakorzenienie
 
Avatar Diablica z Tasmanii
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: z zielonej łąki:)
Wiadomości: 3 503
Dot.: Czy spotkaliście się z takim przypadkiem?

Miała zakładane szwy? Jak jej zrobili zabieg to nie kazali zgłosić się do gina na kontrolę? Powinna iść do lekarza jak najszybciej, jak sama nie chce to zaciągnąć ją na siłę. Robi sobie tylko krzywdę.
__________________
...gdyby tak człowieka skrzyżować z kotem,
człowiekowi wyszłoby to na dobre, ale kotu by z pewnością zaszkodziło...

Mark Twain
Diablica z Tasmanii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-26, 08:40   #10
chcemiecpewnosc
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 166
Dot.: Czy spotkaliście się z takim przypadkiem?

Nie mówili o kontroli. A zakładali jej te szwy rozpuszczalne czy jak.
chcemiecpewnosc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-26, 08:46   #11
kreizi_baska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 225
Dot.: Czy spotkaliście się z takim przypadkiem?

Tak czy siak Twoja kobieta musi iść do ginekologa. Tam napewno sie dowie co i jak. \jak tak bardzo boi się tej wizyty to może niech idzie do kobiety... Albo do jakiegoś poleconego lekarza... W sumie fajnie, ze tak się o nią troszczysz..
My, nie odpowiemy Ci tutaj na czym to wszytsko polega. To zadanie dla lekarza do którego JAK NAJSZYBCIEJ musi iść
kreizi_baska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-26, 10:36   #12
Diablica z Tasmanii
Zakorzenienie
 
Avatar Diablica z Tasmanii
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: z zielonej łąki:)
Wiadomości: 3 503
Dot.: Czy spotkaliście się z takim przypadkiem?

Cytat:
Napisane przez chcemiecpewnosc Pokaż wiadomość
Nie mówili o kontroli. A zakładali jej te szwy rozpuszczalne czy jak.
Zawsze w takich przypadkach powinno się pójść do kontroli i sprawdzić czy wszystko jest w porządku. Nawet jeśli na pogotowiu o tym nie wspominali. Ja bym nie wytrzymała tyle czasu, gdybym nie upewniła się czy wszystko jest o.k. Wiesz tu nawet nie rozchodzi się o sam poród i ewentualne komplikacje przy nim, może być tak, że twoja dziewczyna będzie mieć utrudnione zajście w ciążę. Dlatego jak najszybciej wyślij ją do lekarza
__________________
...gdyby tak człowieka skrzyżować z kotem,
człowiekowi wyszłoby to na dobre, ale kotu by z pewnością zaszkodziło...

Mark Twain
Diablica z Tasmanii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-26, 19:42   #13
gsk
Zakorzenienie
 
Avatar gsk
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Beldżja
Wiadomości: 4 203
GG do gsk
Dot.: Czy spotkaliście się z takim przypadkiem?

Powiedz jej że dla jej i dobra waszych przyszłych dzieci powinna pójść do ginekologa.
gsk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-01, 14:34   #14
Vreeland
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 8
GG do Vreeland Send a message via Skype™ to Vreeland
Dot.: Czy spotkaliście się z takim przypadkiem?

Taa spotkałam się z takim przypadkiem...
osobiście..

Tylko, że jeśli o mnie chodzi to, nie stało się to przy inicjacji, tylko po baardzo długim czasie gdy już współżyłam, ale był to pierwszy raz z tym facetem.

U mnie to przebiegło troszkę inaczej, bo krwawienia dużego nie miałam, ale natomiast ból był taki, że mnie wszystko od podbrzusza po mostek (łącznie z mostkiem, żebrami i innymi kościami) bolało nawet przy oddychaniu. Gin mnie odesłał prosto do szpitala na zabieg, w szpitalu !ordynator! stwierdził, że może się samo zagoi i odesłał do domu. Myślałam, że umrę jak nie z bólu to z odwodnienia tak płakałam. Wieczorem wróciłam do szpitala, był już inny lekarz, który mnie opieprzył za to, że dopiero teraz przyszłam i jak to byłam wcześniej a nie miałam zabiegu, jak się dowiedział kto mnie przyjmował zamilkł.

Po wyjściu ze szpitala, poszłam do gin, który mnie skierował na zabieg, jak spojrzał na tabletki, które dostałam w szpitalu chwycił się za głowę ;/ Przepisał mi inne, zastosowałam się do jego zaleceń. No prawie do końca. Bo usłyszałam, że przez 3 miesiące o seksie mogę zapomnieć, po 3 i później po 6 tygodniach byłam na kontroli i wszystko było ok. Więc z 3 miesięcy zrobiło się 1,5 już na szczęście bez problemowo. Wszystko ładnie zagojone, chociaż właśnie przy ciąży, mojej położenej i lekarzowi prowadzącemu MUSZĘ wspomnieć o tym incydencie, ale prawdopodobnie tylko zapobiegawczo, chociaż, gin mi powiedział, że w tym wypadku cesarka nie może być wykluczona.

Dziewczynę zabierz jak do ginekologa na kontrolę, lepiej mieć naprawdę spokojne myśli, a prawidłowe leczenie = szybszy powrót do zdrowia. Wstyd owszem jest, począwszy od dziwnych spojrzeń, zdziwień po pytania czy aby na pewno stosunek odbył się za moją zgodą, kończąc na pielęgniarce ok 50 lat babeczka, która w nocy przyszła mi zmienić kroplówkę już wychodzi i nagle "no ale ja nie rozumiem, tyle rzeczy jak byłam młodą wyprawiałam, gdzie, jak i z kim dużo by gadać, ale żeby aż tak?" xD

Edytowane przez Vreeland
Czas edycji: 2010-06-01 o 14:37
Vreeland jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:33.