Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III - Strona 60 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-05-18, 21:32   #1771
olap93
Zakorzenienie
 
Avatar olap93
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 625
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

A czy nie wyszlo by to w kolonoskopii?
olap93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-18, 22:13   #1772
Sissi_W
Rozeznanie
 
Avatar Sissi_W
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: DG
Wiadomości: 645
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez olap93 Pokaż wiadomość
A czy nie wyszlo by to w kolonoskopii?
wyszłoby
jak lekarz podczas badania nic nie znalazł to raczej nie masz się czym martwić, jakby coś się działo to podczas kolonoskopii lekarz by to wyłapał
biorę izo od 3 miesięcy, mam podobny problem, tylko, że u mnie to wygląda na hemoroidy, od kiedy zaczęłam kurację mam straszne zaparcia co może być przyczyną tej przypadłości, stosowałam czopki kupione bez recepty, na razie podziałało ale pewnie problem wróci, bo zaparcia nadal mam (a nie mogę brać nic przeczyszczającego bo tabletka izo może się nie wchłonąć )
szperałam też trochę w necie i na forum izoteku znalazłam info, że te krwawienia związane są z wysuszeniem śluzówki, co może sprawiać pęknięcia i inne uszkodzenia odbytu, szczególnie przy zaparciach może pojawić się krew
Sissi_W jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-19, 12:41   #1773
palinkaaa13
Raczkowanie
 
Avatar palinkaaa13
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 254
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

ja swego czasu tez miałam problemy z wypróżnianiem się tzn coś w rodzaju zaparć... bardzo bolało i pojawiała się krew... podejrzewam, że to przez wysuszenie śluzówki, bo niestety wysusza się ona wszędzie także i tam. Teraz czasem to się zdarzy ale, wcześniej miałam to przez 2 tyg.... Izo biorę od 61 dni.
palinkaaa13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-19, 16:34   #1774
olap93
Zakorzenienie
 
Avatar olap93
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 625
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Sissi_W Pokaż wiadomość
wyszłoby
jak lekarz podczas badania nic nie znalazł to raczej nie masz się czym martwić, jakby coś się działo to podczas kolonoskopii lekarz by to wyłapał
biorę izo od 3 miesięcy, mam podobny problem, tylko, że u mnie to wygląda na hemoroidy, od kiedy zaczęłam kurację mam straszne zaparcia co może być przyczyną tej przypadłości, stosowałam czopki kupione bez recepty, na razie podziałało ale pewnie problem wróci, bo zaparcia nadal mam (a nie mogę brać nic przeczyszczającego bo tabletka izo może się nie wchłonąć )
szperałam też trochę w necie i na forum izoteku znalazłam info, że te krwawienia związane są z wysuszeniem śluzówki, co może sprawiać pęknięcia i inne uszkodzenia odbytu, szczególnie przy zaparciach może pojawić się krew
Ja mam to krwawienie praktycznie za każdym razem.. Przez co mam bardzo mało hemoglobiny, a nigdy nie miałam z tym problemu. Dlatego postanowiłam odstawić tabletki.. Wybrałam 1/3 kuracji więc cały trądzik pewnie szybko wróci ;( Dużo się zastanawiłam co zrobić ponieważ pod koniec sierpnia mam wesele u siostry tża i chciałam mieć ładną twarz, nie bać się zdjęc itd.. Gastrolog powiedział żeby odstawić, moja dermatolog raczej nie jest zachwycona.. Ale to okropne uczucie widziec ze cos sie dzieje nie tak z organizmem no i ten niski poziom hemoglobiny...
olap93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-20, 12:44   #1775
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Dzisiaj 20 maja, połknęłam pierwszą tabletkę curacne. Na razie wszystko okej i mam nadzieję, że tak zostanie (tylko cera się odmieni, na plus oczywiście).

Ile się nadzwoniłam i nalatałam po aptekach. I jakie śmieszne te tableteczki, takie malutkie.

Pomadka do ust, krople do oczu, kremy nawilżające do twarzy i ciała, tabletki obniżające cholesterol, tabletki na wątrobę, suplement na włosy, nawet kupiłam delikatniejszą pastę do zębów i bardziej nawilżając y żel pod prysznic. Czekam co będzie.
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-20, 20:57   #1776
jotuska
Przyczajenie
 
Avatar jotuska
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 25
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Ostatni miesiąc jest chyba najcięższy. Skóra, śluzówki, wszystko mega przesuszone! Żyć się prawie nie da. Zauważam wypadanie włosów, dobrze, że mam je gęste, to nie przeraża mnie to tak bardzo. Na szczęście mięśnie nie bolą. Nawet kiedy uprawiam sport. Skutki uboczne są, ale wszystko warte poświecenia. W ciągu miesiąca wyskoczyły mi może ze 3 krostki, zniknęły bez śladu szybko. Czas szybko leci, już niedługo kończę! Pozdrawiam
__________________
If you can imagine it, you can create it!
jotuska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-20, 22:11   #1777
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Dobra. Pomęczę was odrobinę, ale mam istotne pytanie. Chodzi mi o wchłanianie izo. Teorię, że chodzi o spożywanie z tłuszczami znam jak najbardziej. Tylko problem polega na tym, że ja odżywiam się jak królik (a cholesterol wysoki). Ryb wcinać codziennie nie dam rady. Kanapek nie jem.
Na śniadanie wsuwam owsiankę (zazwyczaj z owocami, na wodzie!) - jakbym dodała do niej mieszanki studenckiej (orzechy, rodzynki, słonecznik), to byłoby okej?
I co na kolację? Ciągle sałatki z oliwą?
Zastanawiam się już czy nie pić po łyżce oleju codziennie, albo po trochu margaryny typu Flora.
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-05-21, 08:31   #1778
Lacturia
Wtajemniczenie
 
Avatar Lacturia
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 961
GG do Lacturia Send a message via Skype™ to Lacturia
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez --Olka-- Pokaż wiadomość
Dobra. Pomęczę was odrobinę, ale mam istotne pytanie. Chodzi mi o wchłanianie izo. Teorię, że chodzi o spożywanie z tłuszczami znam jak najbardziej. Tylko problem polega na tym, że ja odżywiam się jak królik (a cholesterol wysoki). Ryb wcinać codziennie nie dam rady. Kanapek nie jem.
Na śniadanie wsuwam owsiankę (zazwyczaj z owocami, na wodzie!) - jakbym dodała do niej mieszanki studenckiej (orzechy, rodzynki, słonecznik), to byłoby okej?
I co na kolację? Ciągle sałatki z oliwą?
Zastanawiam się już czy nie pić po łyżce oleju codziennie, albo po trochu margaryny typu Flora.

ale przyjmowanie leku bylam na diecie i uratowalo mnie branie tabletek z kwasami omega3 ;D
__________________
http://lacturia.blogspot.com Mój blog

Wymiana kosmetyczna&biżuteria&tor ebki -> https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=778720

Wish -> https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=47297911
Lacturia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-21, 09:43   #1779
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Lacturia Pokaż wiadomość
ale przyjmowanie leku bylam na diecie i uratowalo mnie branie tabletek z kwasami omega3 ;D
To chyba niezły pomysł, naprawdę ich łykanie zapewni dobre wchłanianie izo? Mogłabyś podać konkretną nazwę tabletek?
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-21, 12:49   #1780
Lacturia
Wtajemniczenie
 
Avatar Lacturia
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 961
GG do Lacturia Send a message via Skype™ to Lacturia
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Ja bralam takie najtansze z super=pharm w czerwonym pudełku
__________________
http://lacturia.blogspot.com Mój blog

Wymiana kosmetyczna&biżuteria&tor ebki -> https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=778720

Wish -> https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=47297911
Lacturia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-21, 17:26   #1781
allex11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 436
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

u mnie 7 miesięcy po kuracji, cera super, włosy praktycznie bez zmian ;((
allex11 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-21, 19:23   #1782
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Jest tu ktoś kto zaczął niedawno kurację albo przechodzi i chce mu się pisać? Bo widzę, że raczej pustki i będę gadać do siebie.
Kuracji dzień 2.
Albo mam schizy, albo zrobiły mi się czerwieńsze usta. Na wszelki wypadek zaczynam stosować regularnie pomadkę.
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-21, 19:44   #1783
acapella
Zadomowienie
 
Avatar acapella
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 1 049
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Ja też tak miałam, prawie od początku czułam skutki uboczne i do teraz nie wiem, czy sobie wmawiałam czy naprawdę były :P
acapella jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-21, 20:15   #1784
c_kate
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 4
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Hej wszystkim, u mnie akne dzień 22. Poza wyschniętymi ustami i łuszczącą się skórą twarzy brak innych uciążliwości. Chciałam polecić Wam mój nowy zakup - krem łagodzący do twarzy Physiogel 30ml, u mnie sprawdza się świetnie, a mam spore doświadczenie z tego typu kremami, naprawdę warto,zapłaciłam za niego ok 35zł. Jak na razie stosuję go wraz z pomadkami Blistex, wazeliną Ziaja i balsamem Cetaphil MD do twarzy i ciała. pozdrawiam
c_kate jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-22, 14:11   #1785
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Jednak to nie schizy.
Dzień 3, zaczęły mi się wysuszać usta.
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-22, 16:36   #1786
palinkaaa13
Raczkowanie
 
Avatar palinkaaa13
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 254
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

ja mam dzień 66 z aknenorminem i najbardziej to doskwiera mi suchość usta ale nie taka normalna tylko obłędna ;/ ze tylko pomaga alantan. i suchy nos do któego też pcham alantan bo tylko on mi pomaga inne specyfiki co były konkretnie skierowane do tej przypadłości nie pomagały ;/ a i zauważyłam więcej włosków na twarzy albo mi się zdaje??? trochę mnie to irytuje ;/
palinkaaa13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-22, 17:44   #1787
kasiulka1008
Przyczajenie
 
Avatar kasiulka1008
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: okolice Łodzi
Wiadomości: 20
GG do kasiulka1008
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Witajcie kochane!
Miesiąc temu rozpoczęłam moją 2 kurację Aknenorminem. Poprzednia była w 2011r.
Moja dawka to 1/20 mg .
Moje pytanie:
już wcześniej zaczęło 'pogłębiać się' moje owłosienie. Szczególnie na twarzy ( ta, wąsik .. ) włoski zaczęły rosnąć mi wokół sutków i od pępka w dół.
Wy też tak miałyście/ macie? Wstydzę się zapytać o to dermatologa bo jest on facetem ja mam 16 lat ale zawsze do niego wchodzę z mamą, bo prywatnie. Więc jak jest u was? Zauważyłyście może jakieś inne zmiany (oprócz takich oczywistych jak np. łuszczenie skóry) .
Dodam, że bolą mnie czasem też plecy.
__________________
so hate me maybe
kasiulka1008 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-23, 00:11   #1788
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez kasiulka1008 Pokaż wiadomość
Witajcie kochane!
Miesiąc temu rozpoczęłam moją 2 kurację Aknenorminem. Poprzednia była w 2011r.
Moja dawka to 1/20 mg .
Moje pytanie:
już wcześniej zaczęło 'pogłębiać się' moje owłosienie. Szczególnie na twarzy ( ta, wąsik .. ) włoski zaczęły rosnąć mi wokół sutków i od pępka w dół.
Wy też tak miałyście/ macie? Wstydzę się zapytać o to dermatologa bo jest on facetem ja mam 16 lat ale zawsze do niego wchodzę z mamą, bo prywatnie. Więc jak jest u was? Zauważyłyście może jakieś inne zmiany (oprócz takich oczywistych jak np. łuszczenie skóry) .
Dodam, że bolą mnie czasem też plecy.
Czyli poprzednią kurację miałaś w wieku 14 lat? Bardzo młoda jesteś, nawet nie wiedziałam, że izo stosuje się u pacjentów poniżej 18 roku życia. Tym bardziej, że to okres burzy hormonalnej i nawrót jest raczej tylko kwestią czasu.
Powinnaś przełamać wstyd, nie tyle przed dermatologiem, co mamą i zdecydować się na wizytę u ginekologa. Nadmierne owłosienie (nie wiem na ile nadmierne, może standardowe) raczej nie wiąże się ze stosowaniem izotretinoiny, co sugeruje (w połączeniu z trądzikeim) jakieś problemy z hormonami. Należałoby to sprawdzić.

U mnie koniec dnia 3 i cholera, albo to zbieg okoliczności, albo zaczyna mnie wysypywać.
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-23, 17:54   #1789
allex11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 436
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

z tego co kiedyś czytałam (ale może się mylę) izo może powodować hirsutyzm.
allex11 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-23, 23:13   #1790
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Koniec dnia 4. i zaczyna mnie wszystko swędzieć . Doczytałam, że to jak najbardziej normalne. Najbardziej ręce, do tego wyskoczyło mi na nich kilka dziwnych krostek.
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-24, 07:07   #1791
krolowa zurawin
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 410
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Olka pocieszę Cię lub nie ,ja mam już za sobą ok. 2 i pół miesiąca i z tym swędzeniem też mam problem,ale rozwiązanie jest proste Swędzenie doprowadza mnie do szaleństwa jak ubieram sweter z dodatkiem wełny/agory(mimo,że wcześniej tak nie miałam) ,więc po prostu zwracaj uwagę na tkaniny z jakich masz obrania. Jeżeli masz jakąś wysypkę,polecam niezastąpione wapno.
__________________
Zaczynam wszystko od nowa !
Gotuję!
Wciąż szukam...
krolowa zurawin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-24, 14:10   #1792
zielona ewa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 11
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Hej, moja historia z izo trwa już 8 miesięcy i mam nadzieję, że lada moment koniec Ogólnie jestem zadowolona z efektów, bo przed męczyłam się okropnie. Teraz może nie czuję się najlepiej, po drodze " przeszłam" przez sporo efektów ubocznych, jednak jak na razie nie żałuję... No właśnie jak na razie. Kompletnie nie wiem jak teraz podchodzić do swojej cery, jak pielęgnować ją dalej. Niedługo koniec kuracji i mam sporo obaw jak ona sobie poradzi bez izo. Strasznie się też boję, że będę w tych akurat 20% i będzie nawrót.
Pozdrawiam Wszystkie Walczące i trzymam za Was kciuki
zielona ewa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-24, 19:07   #1793
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez krolowa zurawin Pokaż wiadomość
Olka pocieszę Cię lub nie ,ja mam już za sobą ok. 2 i pół miesiąca i z tym swędzeniem też mam problem,ale rozwiązanie jest proste Swędzenie doprowadza mnie do szaleństwa jak ubieram sweter z dodatkiem wełny/agory(mimo,że wcześniej tak nie miałam) ,więc po prostu zwracaj uwagę na tkaniny z jakich masz obrania. Jeżeli masz jakąś wysypkę,polecam niezastąpione wapno.
Wczoraj zaczęło mnie wszystko niemiłosiernie swędzieć gdy siedziałam w bawełnianej koszulce. Więc chyba trzeba po prostu przetrzymać.

Dziękuję wam bardzo za wsparcie, to dopiero 5. dzień i w zasadzie żadnych większych efektów ubocznych nie ma, nie mam co narzekać. Swędzenie, kilkanaście nowych wyprysków, lekkie wysuszenie ust to nic szczególnego - czekam na więcej.
Widzę że twarz zaczyna się leciutko złuszczać (po myciu skórki rolują się jak po peelingu).
__________________
Dbam o siebie

Edytowane przez --Olka--
Czas edycji: 2013-05-24 o 19:09
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-25, 10:03   #1794
palinkaaa13
Raczkowanie
 
Avatar palinkaaa13
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 254
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

A czy ktoś miał problem w czasie kuracji z tym owłosieniem na twarzy??? I czy to po kuracji zniknęło???
palinkaaa13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-25, 10:36   #1795
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez palinkaaa13 Pokaż wiadomość
A czy ktoś miał problem w czasie kuracji z tym owłosieniem na twarzy??? I czy to po kuracji zniknęło???
Kojarzę, że kilka osób miało tutaj problemy, poszukaj sobie w I i II częście. Chyba większość mówiła, że zniknie po kuracji.
Na szybko znalazłam kilka wypowiedzi:
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...3#post26523703
(od wiadomości nr 3079);
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...4#post18686564

Edytowane przez alkaxy
Czas edycji: 2013-05-25 o 10:37
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-26, 12:24   #1796
palinkaaa13
Raczkowanie
 
Avatar palinkaaa13
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 254
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez alkaxy Pokaż wiadomość
Kojarzę, że kilka osób miało tutaj problemy, poszukaj sobie w I i II częście. Chyba większość mówiła, że zniknie po kuracji.
Na szybko znalazłam kilka wypowiedzi:
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...3#post26523703
(od wiadomości nr 3079);
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...4#post18686564
DZIĘKI WIELKIE
najgorsze jest to, że właśnie izo to może spowodować a dermatolodzy się tego wypierają ;/ nawet na ulotce pisze o tym... pytanie czy to zejdzie po skończeniu leczenia... niektórzy twierdzą, że tak inni nie ;/ ja zrobiłam badania hormonów i wyszło mi w górnej granicy albo i przekroczone troszkę ;/ jest coś na rzeczy ale moja endo mówi, że badania raczej mieszczą się w normach ciekawe !!!! ja piernicze!!! to tak jak z tsh norma do 4 a młode dziewczyny powinny mieć do max 2 nawet do 1,5 najlepiej.... narazie biorę leki na niedoczynność tarczycy chociaż tego problemu nie zbagatelizowała lekarka.... bo moje tsh jest ponad 5 ale ft3 i ft4 oraz usg tarczycy jak najbardziej ok. ale np testosteron prawie przekrocozny, prolaktyna przekroczona ale nieznacznie i mówiła, że ona wszystkim się ciągle waha.... robiłam tez andostendion i była prawie w maxie oraz progesteron który był przekroczony....
palinkaaa13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-26, 20:20   #1797
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

1 tydzień kuracji. Zaczynają mi się robić niefajne zajady. I mam buraka na wrażliwych miejscach twarzy. Najgorsze, że zaczyna wyłazić podskórne dziadostwo, skryte dotychczas gdzieś głęboko.
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-26, 21:21   #1798
Tyska2410
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 15
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Witajcie,
Jestem tutaj nowa i tak jak wy zmagam się z trądzikiem.
Od roku chodzę po dermatologach próbując to nowych maści które pomagają tylko na 2-3 tygodnie
W piątek udałam się do kolejnego dermatologa i stwierdził ze nie ma co się bawić w kolejne maści bo tylko zniszczę sobie twarz.
Zapisał mi właśnie Axotret + tabletki antykoncepcyjne Vibin mini.
Kurację zaczynam od jutra. Z tego co czytam dostałam chyba małą dawkę ponieważ mam brać w poniedziałki środy i piątki jedną tabletke 20 mg.
Trochę boję się skutków ubocznych dlatego jak i dla mnie jak i dla was chciałam pisać "raporty" jak przebiega moja kuracja - żeby widzieć efekty
Martwi mnie jeszcze jedna rzecz. Czytałam o tabletkach Vibin mini i mają one w skutkach ubocznych trądzik, a byłam przekonana że środki antykoncepcyjne raczej pomagają na cere. Czy któraś z was może sie na ten temat wypowiedzieć?
Pozdrawiam

Edytowane przez Tyska2410
Czas edycji: 2013-05-26 o 21:23
Tyska2410 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-26, 22:47   #1799
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III


Rozumiem, że jesteś już zdecydowana na 100% (skoro od jutra kuracja, to rozumiem, że tak). Miło by było dzielić się z kimś wrażeniami na bieżąco, ja zaczęłam tydzień temu.
Napisz tylko może coś więcej. Ile masz lat, od jak dawna masz trądzik, jak teraz wygląda cera. Dawka 20mg 3 razy w tygodniu to rzeczywiście jakoś mało, lekarz mówił na jaką potem zwiększy? I na jaki czas planuje kurację?

Cytat:
Napisane przez Tyska2410 Pokaż wiadomość
Martwi mnie jeszcze jedna rzecz. Czytałam o tabletkach Vibin mini i mają one w skutkach ubocznych trądzik, a byłam przekonana że środki antykoncepcyjne raczej pomagają na cere. Czy któraś z was może sie na ten temat wypowiedzieć?
Pierwszy raz słyszę akurat o tych tabletkach. To twoje pierwsze?
Z wpływem na cerę, to... bardzo skomplikowana sprawa. Bardzo. Jedne jednym pomagają, inne znowu komuś tak, komuś nie. Masz jakieś problemy z miesiączkowaniem?
Generalnie przy izotretinoinie ważne jest, żeby nie odstawić tabletek równocześnie z zakończeniem kuracji, tylko odczekać kilka miesięcy.
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-27, 06:18   #1800
Tyska2410
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 15
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Hej
Tak jestem zdecydowana na 100% na kurację Dziś wybieram się na badanie krwi (akurat jestem po anginie więc lekarz internista mi kazał zrobić) ale myślę że w dobrym momencie bo skontroluje sobie wyniki co i jak. Po pobraniu krwi wezmę pierwszą tabletke Axotretu.
Jeśli chodzi o mnie to mam 21 lat. Nigdy wcześniej nie miałam problemów z cerą była wręcz idealna. Przed miesiączką wyskoczył mi może jeden pryszcz a tak był spokój. Od jakiegoś roku zobaczyłam dziwne krosteczki na twarzy które w ogóle się nie goiły nawet jak je rozdrapałam. Udałam się do dermatologa i stwierdził że to trądzik. Przepisał mi skinoren + metronidazol. Fakt wyleczyłam się ( a przynajmniej wtedy tak myślałam). Przez całe wakacje znów miałam spokój z trądzikiem. I niestety nie na długo. Nawrót nastąpił jakoś w październiku ale typ trądziku już chyba się zmienił. To już nie były malutkie czerwone krosteczki tylko niestety zwykłe wykwity. I od tamtej pory już nie mogę sobie poradzić. Miesiąc temu zaczęłam smarować maścią Retin A. Czytałam że to pochodna Axotretu tylko że w kremie. I właśnie jakieś dwa tygodnie temu już mi nie wyskakują zwykłe pryszcze tylko pojawiają sie bolące gule. Nie wiem czy to tak ma być czy nie po tej maści ale wystraszyłam się i poszłam do innego dermatologa. Tak właśnie zaczynam swoją przygodę z Axotretem.
Jeśli chodzi o stan mojej cery.. hmmm mam kilka bolących właśnie takich wyprysków plus sporo czerwonych blizn niestety w momencie kiedy makijaż nie radził sobie pokryciem wyprysków wyciskałam i stąd te blizny..
Co do tabletek antykoncepcyjnych tak to moje pierwsze tabletki. Miesiączki mam regularne i nigdy nie narzekałam przed okresem jak i w trakcie jeśli chodzi o ból.
W lipcu jadę do Egiptu oczywiście lekarz o tym wie i kazał mi odstawić Axotret na czas pobytu. Może stąd ta mała dawka? Jeśli chodzi o długość kuracji niestety nie powiedział jak długą przewiduje ale po powrocie z wakacji mam udać się do niego na wizytę kontrolną a wtedy zwiększy mi dawkę. Czytałam dość dużo na ten temat i boję się tego pierwszego wysypu. Czy Ty --Olu-- też miałaś?
Tyska2410 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-19 14:47:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:24.