Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II - Strona 123 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-08-03, 11:01   #3661
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Hmm porozglądam się za nim

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-03, 12:27   #3662
Patryka
Wtajemniczenie
 
Avatar Patryka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: midsummer night
Wiadomości: 2 825
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Kurcze, ja bardzo lubię ten peeling Sorayi, zużywam już chyba piątą tubkę. Aktualnie nie mam stanów zapalnych, ale jak miewałam, również mi nie szkodził. Tylko moja cera kocha peelingi mechaniczne, używam go codziennie jako jeden z etapów oczyszczania twarzy.
__________________


Patryka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-03, 13:02   #3663
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Patryka Pokaż wiadomość
Kurcze, ja bardzo lubię ten peeling Sorayi, zużywam już chyba piątą tubkę. Aktualnie nie mam stanów zapalnych, ale jak miewałam, również mi nie szkodził. Tylko moja cera kocha peelingi mechaniczne, używam go codziennie jako jeden z etapów oczyszczania twarzy.
Przeczytałam wszystkie opinie na kwc i nie ma tam ani słowa, coby komuś zaszkodził, może to zwykły zbieg okoliczności Tylko co w takim razie robię źle, że nie mogę się pozbyć tego dziadostwa
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-03, 13:06   #3664
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Czlowiek Istota Marna Pokaż wiadomość
wiec jaki teraz podklad uzywasz ?
no właśnie przecież napisałam i załączyłam link mineralny (SM Foundation Base) z kolorowka. com tylko dodałam do niego jeszcze stearynian magnezu (zwiększa przyczepność), Ronasphere (zwiększa właściwości matujące), dwutlenek tytanu (zwiększenie krycia) i kroplę oleju jojoba - żeby był mniej suchy.
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-04, 16:41   #3665
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

właśnie wróciłam z wakacji. Myślałam, że świeże powietrze, mycie tylko żelem i nakładanie zwykłego nawilżacza, krem z filtrem Bioderma Sebium AKN, a do tego brak podkładu, pudru i jakiegokolwiek makijażu, sprawią, że będzie lepiej. Jakże się myliłam. Jest gorzej


Cytat:
Napisane przez fiasco Pokaż wiadomość
ja to samo Każdy, absolutnie każdy płynny podkład pogarszał stan mojej cery. Niektóre po kilku dniach (Revlon CS), większość już po kilku godzinach
Ja mam to samo. Jedyne co mi nie pogarsza to azjatyckie kremy BB, używam Skin 79 - różnych rodzajów. Wszelkie drogeryjne to porażka.

Cytat:
Napisane przez sforcia Pokaż wiadomość
Lily lolo rzeczywiście daje bardzo małe krycie. Ja teraz używam amilie na zmianę z meow, one mają znacznie większe krycie niż LL z przetestowanych przeze mnie o większym kryciu, które się sprawdziły to jeszcze lucy minerals, ale najłatwiej dostępne masz polskie minerały amilie i annabell
Ja podchodziłam już kilka razy do kryjącego Meow - zupełnie się nie sprawdził. Nie dość, że jest widoczny na twarzy, to w ciągu kilku godzin wysuszał i powodował wysyp. A miał niby leczyć
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-05, 16:49   #3666
Patryka
Wtajemniczenie
 
Avatar Patryka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: midsummer night
Wiadomości: 2 825
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Przeczytałam wszystkie opinie na kwc i nie ma tam ani słowa, coby komuś zaszkodził, może to zwykły zbieg okoliczności Tylko co w takim razie robię źle, że nie mogę się pozbyć tego dziadostwa
A mialas wcześniej dużo zmian ropnych? Bo podobno w takiej sytuacji peeling mechaniczny jest nie wskazany (aczkolwiek u mnie ta zasada się nie sprawdza, peelingi mechaniczne bardzo mi pomagają) Moja siostra z młodzieńczym tradzikiem o niewielkim nasileniu też używa tego peelingu, i podziela mój zachwyt. Jednak jeśli ci szkodzi, może warto się zainteresować enzymatycznymi


A jeśli chodzi o podklady, od kilku lat jestem wierna mineralom z EDM, i nie zamierzam zdradzić tej miłości ;-)
__________________



Edytowane przez Patryka
Czas edycji: 2014-08-05 o 16:52
Patryka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-05, 17:14   #3667
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Patryka Pokaż wiadomość
A mialas wcześniej dużo zmian ropnych? Bo podobno w takiej sytuacji peeling mechaniczny jest nie wskazany (aczkolwiek u mnie ta zasada się nie sprawdza, peelingi mechaniczne bardzo mi pomagają) Moja siostra z młodzieńczym tradzikiem o niewielkim nasileniu też używa tego peelingu, i podziela mój zachwyt. Jednak jeśli ci szkodzi, może warto się zainteresować enzymatycznymi
Moja cera nie jest idealna, ale zmiany ropne pojawiały mi się dotąd niezbyt często i w pojedynczych ilościach. Zaczęłam się zastanawiać nad tym peelingiem, bo pokojarzyłam, że zmiany zbiegły się w czasie z używaniem peelingu, ale jak pisałam wyżej może to być jedynie zbieg okoliczności. W każdym razie, peeling na razie odstawiłam, ukręcę sobie enzymatyczny z bromelainą i będę obserwować efekty. Na razie nakładam na zmiany Sudocrem i glinkę zieloną mieszaną z octem jabłkowym - nie pomagają
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-08-05, 19:41   #3668
Czlowiek Istota Marna
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 552
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez margitta Pokaż wiadomość
właśnie wróciłam z wakacji. Myślałam, że świeże powietrze, mycie tylko żelem i nakładanie zwykłego nawilżacza, krem z filtrem Bioderma Sebium AKN, a do tego brak podkładu, pudru i jakiegokolwiek makijażu, sprawią, że będzie lepiej. Jakże się myliłam. Jest gorzej




Ja mam to samo. Jedyne co mi nie pogarsza to azjatyckie kremy BB, używam Skin 79 - różnych rodzajów. Wszelkie drogeryjne to porażka.

:
a czy ten skin 79 kryje dobrze i nie zostawia takie tlustej warstwy niezdrowo wygladajacej ? a i czy odcien nie niest zbyt szarawy ?
Czlowiek Istota Marna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-05, 21:02   #3669
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Czlowiek Istota Marna Pokaż wiadomość
a czy ten skin 79 kryje dobrze i nie zostawia takie tlustej warstwy niezdrowo wygladajacej ? a i czy odcien nie niest zbyt szarawy ?
mam dwa rodzaje i każdy jest inny. Hot Pink jest kryjący i na pewno nie zostawia tłustej warstwy. Jest dość szarawy, ale ja na skórze tego nie wiedzę, poza tym jestem chłodnym typem. A drugi mam Super Plus Perfection - ten jest cieplejszy, kryje średnio raczej i do tego jest lekko rozświetlający (co czasem jest porażką). Ten drugi używam w dniach lepszej cery Oba są bardzo mało widoczne na twarzy, prawie ich nie widać, a u mnie każdy podkład jest okropnie widoczny. Już wolę się dodatkowo korektorem wspomagać niż wyglądać jak w masce
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-05, 22:46   #3670
PannaX
Rozeznanie
 
Avatar PannaX
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: z przeszłości
Wiadomości: 947
GG do PannaX
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Podzielę się moim dzisiejszym doświadczeniem jeszcze w tym wątku. Jako że znów mam ubezpieczenie postanowiłam pójść do dermatologa w ramach NFZ. Na wizytę czekałam tydzień. Oto czego się dowiedziałam:

1. Ponieważ w mojej rodzinie występował trądzik, to "cóż zrobić".

2. Coraz więcej osób będzie się teraz męczyć z trądzikiem, którego nie da się wyleczyć "bo takie teraz mamy jedzenie, zwłaszcza mięso" (praktycznie nie jem mięsa)

3. Może mi samo przejdzie jak skończe 30 lat (ach, więc jeszcze tylko rok się pomęczę! )

4. Jakbym była facetem to możnaby powtórzyć kurację retinoidami, ale tak to lepiej nie.

5. Widzi, że mój trądzik nie wynika z problemów hormonalnych. Dlatego badania w tym kierunku to wg niej nie jest dobry pomysł.

6. Powinnam ograniczyć słodycze. (nie jadam, prócz raz na jakiś czas jakieś małe ciastko w kawiarni)

7. Mam się nie stresować (ale jak?)

8. Antybiotyki też jak wiadomo nie mają sensu, no chyba, że by to był jakiś hipernowy antybiotyk, no ale takiego nie ma.

I takie tam. Dostałam jakieś maści. Popłakałam się po powrocie do domu, bo niepotrzebnie zmarnowałam sporo czasu i rozwaliłam sobie dzień (wizyta w środku dnia). Kolejny raz stwierdziłam, że znów muszę zapisać się gdzieś prywatnie. Ale spróbuję jeszcze z endokrynologiem. Ewentualnie jakieś badania w kierunku nietolerancji pokarmowej, bo słyszałam, że to też wpływa na stan cery.

Zdjęcia i krótka historia mojego problemu na stronie 130 wątku Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III.
PannaX jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-06, 00:28   #3671
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

O kurde...Zmartwilas mnie bo akurat mam sie umowic na wizyte nieprywatnie(wiadomo koszty)

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-06, 10:03   #3672
Burza_1994
Wtajemniczenie
 
Avatar Burza_1994
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 791
GG do Burza_1994
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez PannaX Pokaż wiadomość
Podzielę się moim dzisiejszym doświadczeniem jeszcze w tym wątku. Jako że znów mam ubezpieczenie postanowiłam pójść do dermatologa w ramach NFZ. Na wizytę czekałam tydzień. Oto czego się dowiedziałam:

1. Ponieważ w mojej rodzinie występował trądzik, to "cóż zrobić".

2. Coraz więcej osób będzie się teraz męczyć z trądzikiem, którego nie da się wyleczyć "bo takie teraz mamy jedzenie, zwłaszcza mięso" (praktycznie nie jem mięsa)

3. Może mi samo przejdzie jak skończe 30 lat (ach, więc jeszcze tylko rok się pomęczę! )

4. Jakbym była facetem to możnaby powtórzyć kurację retinoidami, ale tak to lepiej nie.

5. Widzi, że mój trądzik nie wynika z problemów hormonalnych. Dlatego badania w tym kierunku to wg niej nie jest dobry pomysł.

6. Powinnam ograniczyć słodycze. (nie jadam, prócz raz na jakiś czas jakieś małe ciastko w kawiarni)

7. Mam się nie stresować (ale jak?)

8. Antybiotyki też jak wiadomo nie mają sensu, no chyba, że by to był jakiś hipernowy antybiotyk, no ale takiego nie ma.

I takie tam. Dostałam jakieś maści. Popłakałam się po powrocie do domu, bo niepotrzebnie zmarnowałam sporo czasu i rozwaliłam sobie dzień (wizyta w środku dnia). Kolejny raz stwierdziłam, że znów muszę zapisać się gdzieś prywatnie. Ale spróbuję jeszcze z endokrynologiem. Ewentualnie jakieś badania w kierunku nietolerancji pokarmowej, bo słyszałam, że to też wpływa na stan cery.

Zdjęcia i krótka historia mojego problemu na stronie 130 wątku Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III.
Też chciałam dostać od dermatolog skierowanie na badania hormonalne ale pomarzyć mogę....
Ciekawa jestem czy lekarz rodzinny wgl. mi da skierowanie do endokrynologa
Poszłabym do innego dermatologa z NFZ i powtórzyła kurację retinoidami(o ile przyczyną nie są hormony) no i dla pewności zrobiłabym najpierw badania na nietolerancje pokarmowe, ale z tego co słyszałam, to są bardzo drogie
__________________
Pani Kierownik.

Cel: Pani Dyrektor!

Cel osiągnięty połowicznie: Zastępca Dyrektora!


"Everything in your life is a reflaction of a choice you have made. If you want a different result, make a different choice."
Burza_1994 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-06, 10:35   #3673
peach_passion
Zakorzenienie
 
Avatar peach_passion
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiadomości: 12 318
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Panna x, genialna pani dermatolog

Ja dzisiaj ide po skierowanie na badania hormonalne do gina. U mnie to akurat ptzez problemy z okresem, ale odkad odstawilam tabletki anty w kwietniu, mam na brodzie wysyp ropnych gul mysle, ze to hormonalne

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
peach_passion jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-07, 16:34   #3674
PannaX
Rozeznanie
 
Avatar PannaX
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: z przeszłości
Wiadomości: 947
GG do PannaX
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Smerfetka696969 Pokaż wiadomość
O kurde...Zmartwilas mnie bo akurat mam sie umowic na wizyte nieprywatnie(wiadomo koszty)

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
To na pewno nie jest reguła, nie martw się. Publiczną służbą zdrowia jestem zwykle rozczarowana bo albo lekarz jak w tym przypadku, albo dobry lekarz (mówię ogólnie, nie tylko o dermatologach), ale dostać się do niego graniczy z cudem, absurdalnie długie terminy oczekiwania... niemiłe panie w rejestracji (jakby nigdy nie skończył się komunizm, choć wiele z nich jest przecież całkiem młodych.) Dzikie sceny w poczekalni, kiedy ludzie próbują wejść, mimo, że nie byli umówieni etc. Zwykle w końcu się poddaję, macham ręką i znów ląduję u prywatnego lekarza.

Cytat:
Napisane przez Burza_1994 Pokaż wiadomość
Też chciałam dostać od dermatolog skierowanie na badania hormonalne ale pomarzyć mogę....
Otóż to.

Cytat:
Napisane przez Burza_1994 Pokaż wiadomość
Ciekawa jestem czy lekarz rodzinny wgl. mi da skierowanie do endokrynologa
Poszłabym do innego dermatologa z NFZ i powtórzyła kurację retinoidami(o ile przyczyną nie są hormony) no i dla pewności zrobiłabym najpierw badania na nietolerancje pokarmowe, ale z tego co słyszałam, to są bardzo drogie
Będę szukać jeszcze innego dermatologa, bo chcę przy okazji usunąć jeszcze pęknięte naczynko - też mi odmówiła. Ale skupię się jednak głównie na znalezieniu sensownego endokrynologa. No i te badania na nietolerancje (też słyszałam, że są drogie )

Cytat:
Napisane przez peach_passion Pokaż wiadomość
Panna x, genialna pani dermatolog
Ze zgrozą czytam, że to nie jest jakiś ewenement
PannaX jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-07, 17:55   #3675
peach_passion
Zakorzenienie
 
Avatar peach_passion
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiadomości: 12 318
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez PannaX Pokaż wiadomość
To na pewno nie jest reguła, nie martw się. Publiczną służbą zdrowia jestem zwykle rozczarowana bo albo lekarz jak w tym przypadku, albo dobry lekarz (mówię ogólnie, nie tylko o dermatologach), ale dostać się do niego graniczy z cudem, absurdalnie długie terminy oczekiwania... niemiłe panie w rejestracji (jakby nigdy nie skończył się komunizm, choć wiele z nich jest przecież całkiem młodych.) Dzikie sceny w poczekalni, kiedy ludzie próbują wejść, mimo, że nie byli umówieni etc. Zwykle w końcu się poddaję, macham ręką i znów ląduję u prywatnego lekarza.
mam to samo... mimo ze płacę niemałe składki na nfz, to jak przyjdzie co do czego, wolę dopłacić i iść prywatnie
peach_passion jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-07, 18:10   #3676
npm_
Raczkowanie
 
Avatar npm_
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 169
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Tez sie pod tym wszystkim podpisuje. Za młodu laczylam się chyba u 4 dermatologów nieprywatnie i byłi beznadziejni do granic możliwości. Po wielu latach trafiłam na super lekarke. Bardzo długi okres oczekiwania na wizytę ale warto było. Żaden lekarz żadnej specjalizacji nie zrobił mi takiego szczegółowego wywiadu jak ta Pani. Dar niebios. Teraz po kilku latach znów chciałam się do niej zapisać ale okazało się ze zmieniła przychodnie. Odnalazłam ja :-D i wczoraj próbowałam się zapisać, ale mówili że do końca roku już nie przyjmują. Wcześniej mówili że są terminy na listopad, bla bla bla, wywalczylam i mam wizytę w listopadzie :-P w sumie to dobrze, bo chce rozpocząć zima kurację retinoidami wiec idealnie ;-) dobrego dermatologa to ze świeczka szukać! Mam z nimi jak z dentysta. Jeden mnie zachwycił i mogłabym ich nie zmieniać do końca życia :-D

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
npm_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-08, 14:20   #3677
Patryka
Wtajemniczenie
 
Avatar Patryka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: midsummer night
Wiadomości: 2 825
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Panna X jeśli chodzi o badania na nietolerancję, można to chyba na NFZ zrobić. Trzeba tylko najpierw dostać się do alergologa/gastroenterologa, ale przecież to nie problem dostać skierowanie Ja mam przewlekłą pokrzywkę od roku (biorę cały czas leki przeciwhistaminowe z tego względu), plus problemy trawienne od kilku lat, we wrześniu będę miała badanie pod kątem alergenów pokarmowych, dlugo musiałam się naczekać z tym wszystkim, ale jednak chyba się doczekam, ciekawe czy coś mi w tych testach wyjdzie Nie sądzę, by miało to u mnie związek z trądzikiem (który aktualnie jest w zaniku), więc piszę o tym tak przy okazji
__________________


Patryka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-08, 16:52   #3678
Burza_1994
Wtajemniczenie
 
Avatar Burza_1994
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 791
GG do Burza_1994
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Patryka Pokaż wiadomość
Panna X jeśli chodzi o badania na nietolerancję, można to chyba na NFZ zrobić. Trzeba tylko najpierw dostać się do alergologa/gastroenterologa, ale przecież to nie problem dostać skierowanie Ja mam przewlekłą pokrzywkę od roku (biorę cały czas leki przeciwhistaminowe z tego względu), plus problemy trawienne od kilku lat, we wrześniu będę miała badanie pod kątem alergenów pokarmowych, dlugo musiałam się naczekać z tym wszystkim, ale jednak chyba się doczekam, ciekawe czy coś mi w tych testach wyjdzie Nie sądzę, by miało to u mnie związek z trądzikiem (który aktualnie jest w zaniku), więc piszę o tym tak przy okazji
Tak, tak, można to zrobić na NFZ, tylko nie pójdziesz do alergologa/ gastroenterologa i nie powiesz, że chciałabyś zrobić badania na nietolerancję pokarmową z powodu trądziku, bo Cię wyśmieją i powiedzą, że nie dadzą skierowania. Przynajmniej w moim mieście tak to działa
__________________
Pani Kierownik.

Cel: Pani Dyrektor!

Cel osiągnięty połowicznie: Zastępca Dyrektora!


"Everything in your life is a reflaction of a choice you have made. If you want a different result, make a different choice."
Burza_1994 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-08, 17:26   #3679
Patryka
Wtajemniczenie
 
Avatar Patryka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: midsummer night
Wiadomości: 2 825
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Burza_1994 Pokaż wiadomość
Tak, tak, można to zrobić na NFZ, tylko nie pójdziesz do alergologa/ gastroenterologa i nie powiesz, że chciałabyś zrobić badania na nietolerancję pokarmową z powodu trądziku, bo Cię wyśmieją i powiedzą, że nie dadzą skierowania. Przynajmniej w moim mieście tak to działa
a poza trądzikiem nie masz innych objawów ze strony przewodu pokarmowego lub skóry?
__________________


Patryka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-08, 17:27   #3680
lifeisbeautiful
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 563
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

U mnie okazało się, że mam chorą wątrobę, pewnie jedna z głównych przyczyn trądziku. Także warto się badać. Co do hormonów, to polecałabym udać się do gina po skierowanie, w moim przypadku przynajmniej dawał bez problemu, tylko trzeba nieźle naściemniać i mówić "panie doktorze" cały czas
lifeisbeautiful jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-10, 13:14   #3681
fe414c2710b8060c6dec8506e8442112fb575cc4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1 645
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

co prawda nie udzielałam sie w tym wątku ale podczytywałam was trochę i pomyslałam sobie, że może napiszę co mi pomogło.
Zacznę od tego, że jestem w tym wieku, kiedy to lekarza twierdzą, że "około 30 samo przejdzie", no ale nie przechodzi
Co mi pomogło:
- wykluczenie z jadłospisu mleka i produktów robionych z mleka
- kwasy (używałam serii Pharmaceris: 2 razy dziennie płyn oczyszczający, do zmywania makijażu płyn micelarny i na noc krem 10% )
- na dzień używam kosmetyków nawilżających i kremów z filtrem (uzywam Eucerin z filtrem 50)
- 2 razy w tygodniu robię peeling https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...adzikowej.html
- co drugi dzień nakładam azjatyckie sheet mask - maseczki "wybielające"
- od pewnego czasu używam kosmetyków ze śluzem ślimaka
- jesli nie muszę, nie maluję się, jesli musze się malować - wybieram kremy BB (któraś wspomniała skin 79, mam pomarańczowy i sobie chwalę, również używam Laneige)

po ok 3 miesięcznej kuracji pozbyłam sie problemu z dużymi "gulami" występującymi na ogół w okolicy żuchwy czy brody. Twarz nie jest jeszcze idealna, wciąz od czasu do czasu coś sie pojawia, ale przynajmniej nie mam już tych najbardziej uciążliwych przypadków bolesnych gul które nie chcą się goić. Wydaje mi się, że teraz jestem bardziej na etapie zaleczenia pozostałości, czerwonych plamek. A myślałam, że nigdy sie tego świństwa nie pozbędę
fe414c2710b8060c6dec8506e8442112fb575cc4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-11, 09:56   #3682
Prodomostra
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: KRK
Wiadomości: 240
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

[1=fe414c2710b8060c6dec850 6e8442112fb575cc4;4764140 8]co prawda nie udzielałam sie w tym wątku ale podczytywałam was trochę i pomyslałam sobie, że może napiszę co mi pomogło.
Zacznę od tego, że jestem w tym wieku, kiedy to lekarza twierdzą, że "około 30 samo przejdzie", no ale nie przechodzi
Co mi pomogło:
- wykluczenie z jadłospisu mleka i produktów robionych z mleka
- kwasy (używałam serii Pharmaceris: 2 razy dziennie płyn oczyszczający, do zmywania makijażu płyn micelarny i na noc krem 10% )
- na dzień używam kosmetyków nawilżających i kremów z filtrem (uzywam Eucerin z filtrem 50)
- 2 razy w tygodniu robię peeling https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...adzikowej.html
- co drugi dzień nakładam azjatyckie sheet mask - maseczki "wybielające"
- od pewnego czasu używam kosmetyków ze śluzem ślimaka
- jesli nie muszę, nie maluję się, jesli musze się malować - wybieram kremy BB (któraś wspomniała skin 79, mam pomarańczowy i sobie chwalę, również używam Laneige)
[/QUOTE]

Napisz proszę gdzie kupujesz te azjatyckie maseczki? Chętnie je przetestuję
Prodomostra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-11, 10:09   #3683
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez lifeisbeautiful Pokaż wiadomość
U mnie okazało się, że mam chorą wątrobę, pewnie jedna z głównych przyczyn trądziku. Także warto się badać. Co do hormonów, to polecałabym udać się do gina po skierowanie, w moim przypadku przynajmniej dawał bez problemu, tylko trzeba nieźle naściemniać i mówić "panie doktorze" cały czas
naprawdę to ma związek? Ja mam od lat chorą wątrobę, ale nigdy mi nikt nie powiedział, że to może mieć związek z cerą. I też nie leczę tego w żaden sposób.

Dziewczyny, wy też tak macie, że latem macie najgorszą cerę z całego roku? U mnie zimą jest nawet spokój, ale latem to normalnie horror. Jak robi się ciepło, twarz mi się poci, robi się czerwona. Na to nakładam filtry i jeszcze podkład, wszystko to rozmazuję po twarzy i co wieczór wyglądam gorzej. A po nocy w ciepłym pokoju też nie dobrze - twarz się błyszczy i znowu czerwona. Zaklęte koło.
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-11, 11:11   #3684
201708250935
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 2 597
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez margitta Pokaż wiadomość
naprawdę to ma związek? Ja mam od lat chorą wątrobę, ale nigdy mi nikt nie powiedział, że to może mieć związek z cerą. I też nie leczę tego w żaden sposób.

Dziewczyny, wy też tak macie, że latem macie najgorszą cerę z całego roku? U mnie zimą jest nawet spokój, ale latem to normalnie horror. Jak robi się ciepło, twarz mi się poci, robi się czerwona. Na to nakładam filtry i jeszcze podkład, wszystko to rozmazuję po twarzy i co wieczór wyglądam gorzej. A po nocy w ciepłym pokoju też nie dobrze - twarz się błyszczy i znowu czerwona. Zaklęte koło.
u mnie co miesiac jest horror pory roku nie wplywaja na moja skore kompletnie, z filtrow juz zrezygnowalam, bo wiecej roboty przez nie. Teraz makijaz zajmuje mi 5 minut - bb krem, puder, lekko wypelnic brwi, tusz i caly dzien spokoj i mam pewnosc siebie ze swietnie wygladam a z filtrami bylo kiepsko
201708250935 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-11, 13:25   #3685
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Ja najgorszą cerę mam w zimę. Jest wtedy najbardziej podrażniona, ja jestem wtedy zmęczona i zestresowana i zwykle chyba nie najlepiej się odżywiam
Na ten rok też zrezygnowałam z filtrów - tych tradycyjnych, zamiast tego mam japoński puder SPF 50 PA+++ i myślę, że to dobre rozwiązanie Po kilku(nastu) użyciach nie odnotowałam żeby mi szkodził, a bardzo się tego obawiałam, plus całkiem dobrze trzyma mat
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-11, 13:36   #3686
peach_passion
Zakorzenienie
 
Avatar peach_passion
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiadomości: 12 318
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez fiasco Pokaż wiadomość
Ja najgorszą cerę mam w zimę. Jest wtedy najbardziej podrażniona, ja jestem wtedy zmęczona i zestresowana i zwykle chyba nie najlepiej się odżywiam
Na ten rok też zrezygnowałam z filtrów - tych tradycyjnych, zamiast tego mam japoński puder SPF 50 PA+++ i myślę, że to dobre rozwiązanie Po kilku(nastu) użyciach nie odnotowałam żeby mi szkodził, a bardzo się tego obawiałam, plus całkiem dobrze trzyma mat
Tez mam chyba najgorsza cere w zimie. Jest jednoczesnie tlusta i przesuszona z odstajacymi skorkami:/

Filtra tez nie uzywam. Na wczasach w tym roku mialam czesto sam krem bb i twarzy sobie nie spalilam, a slonce bylo ekstremalne. Wg mnie na wiekszosc roku wystarczy dobry bb- oczywiscie ten prawdziwy, azjatycki a nie np. garnier

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
peach_passion jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-11, 14:04   #3687
fe414c2710b8060c6dec8506e8442112fb575cc4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1 645
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Prodomostra Pokaż wiadomość
Napisz proszę gdzie kupujesz te azjatyckie maseczki? Chętnie je przetestuję
azjatyckie maseczki kupuję na ebay, jeśli chcesz mogę Ci napisac na PW kilku sprawdzonych sprzedawców.
Maseczki same w sobie nie wybielają ale bardzo dobrze i intensywnie nawilżają skórę, co - mam wrażenie - ma znaczny wpływ na poprawę kolorytu. Moja skóra dużo zyskała na takich "bombach" maseczkowych.

Co do filtrów to ja używam, bo mój jest matujący i dzięki czemu mam "dodatkowy" mat przed nałożeniem BB. Poza tym ładnie przez to się sprawdza jako zastępstwo bazy.

Edytowane przez fe414c2710b8060c6dec8506e8442112fb575cc4
Czas edycji: 2014-08-11 o 14:07
fe414c2710b8060c6dec8506e8442112fb575cc4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-11, 14:49   #3688
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Któraś z was ogarnia, czy od dermatologa dostanę skierowanie na testy na alergie pokarmowe? Czy tylko od gastrologa, alergologa?
Od paru miesięcy na ramieniu mam 2-3 plamy takiej szorstkiej skóry. Z tym że nie jest to widoczne, gdyż mam tam skórę szczelnie pokrytą tatuażem. Ostatnio zauważyłam podobną zmianę na drugim ramieniu (na "czystej" skórze) i mnie olśniło, że to wygląda podobnie jak u mojej koleżanki uczulonej na mleko po jego spożyciu - jak mało zaawansowane AZS. Niby nie wprowadzałam do diety nic nowego, no może kasze, ale te zmiany pojawiły się chyba wcześniej... No ale nie mam innego pomysłu na pochodzenie tych zmian niż jakieś alergie pokarmowe.
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-11, 16:04   #3689
lifeisbeautiful
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 563
Cytat:
Napisane przez margitta Pokaż wiadomość
naprawdę to ma związek? Ja mam od lat chorą wątrobę, ale nigdy mi nikt nie powiedział, że to może mieć związek z cerą. I też nie leczę tego w żaden sposób.

Dziewczyny, wy też tak macie, że latem macie najgorszą cerę z całego roku? U mnie zimą jest nawet spokój, ale latem to normalnie horror. Jak robi się ciepło, twarz mi się poci, robi się czerwona. Na to nakładam filtry i jeszcze podkład, wszystko to rozmazuję po twarzy i co wieczór wyglądam gorzej. A po nocy w ciepłym pokoju też nie dobrze - twarz się błyszczy i znowu czerwona. Zaklęte koło.
Jeżeli wątroba źle pracuje, to ma się niedobory witamin A, D, E, K i nadmiar hormonów, toksyn w organizmie, myślę, że to poważnie wpływa na skórę, chociaż oczywiście można mieć chorą wątrobę i perfekcyjną skórę.

Wielu osobom na trądzik pomaga sylimaryna/ostropest właśnie dlatego, że wspomaga ich wątrobę.

Na co dokładnie chorujesz? Niealkoholowe stłuszczenie wątroby?
lifeisbeautiful jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-11, 18:39   #3690
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez lifeisbeautiful Pokaż wiadomość
Jeżeli wątroba źle pracuje, to ma się niedobory witamin A, D, E, K i nadmiar hormonów, toksyn w organizmie, myślę, że to poważnie wpływa na skórę, chociaż oczywiście można mieć chorą wątrobę i perfekcyjną skórę.

Wielu osobom na trądzik pomaga sylimaryna/ostropest właśnie dlatego, że wspomaga ich wątrobę.

Na co dokładnie chorujesz? Niealkoholowe stłuszczenie wątroby?
Zespół Gilberta. Czyli podwyższony sporo poziom bilirubiny zawsze. Rzeczywiście miewam nadmiar prolaktyny, ale nie tak znaczący żebym łączyła to z trądzikiem. I pomagają mi witaminy. Może zacznę brać leki (biorę co jakiś czas taką serię) to mi to coś pomoże.
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-07-28 12:35:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:17.