Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II - Strona 87 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-09-02, 21:45   #2581
Katie Dziub
Raczkowanie
 
Avatar Katie Dziub
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: szczecin
Wiadomości: 131
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

zapaałka , dziękuję dobra kobieto
__________________
od 28.05.2008 , razem <3


I...
Nie ważne czy stoisz daleko czy blisko,
jeśli jesteś człowiekiem,to zrozumiesz to wszystko.
Katie Dziub jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-03, 14:58   #2582
Aciaz1000
Raczkowanie
 
Avatar Aciaz1000
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 289
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Hej dziewczyny,

Podczytuję Was od pewnego czasu przymierzając się do kwasów. Od zawsze mam problemy z zaskórnikami i krostkami, tylko tabletki anty pomagają na dłuższą chwilę.

Leczyłam się u dermatologa - peelingi migdałowy i mlekowy i salicylowy. Pomagały ale to duży koszt w gabinecie. Było to kilka lat temu aż przerwałam zabiegi ze względu na ciążę. Teraz chciałabym sama zadziałać, tym bardziej że pojawiają się pierwsze zmarszczki.

Pewnie mnie zabijecie, ale przy małym dziecku nie jestem w stanie w pełnym skupieniu przeczytać wszystkich wątków. Mieszają mi się informacje, więc proszę o pobłażliwość

1. Chciałabym zacząć od toniku migdałowego przez 2 tygodnie, potem peeling migdałowy. Czy polecacie coś innego? Czy pomoże na pierwsze zmarszczki?

2. W którym sklepie internetowym najlepiej zakupić produkty? Jest tego tyle że sama nie wiem na co się zdecydować.
Aciaz1000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-03, 15:28   #2583
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Aciaz1000 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny,

Podczytuję Was od pewnego czasu przymierzając się do kwasów. Od zawsze mam problemy z zaskórnikami i krostkami, tylko tabletki anty pomagają na dłuższą chwilę.

Leczyłam się u dermatologa - peelingi migdałowy i mlekowy i salicylowy. Pomagały ale to duży koszt w gabinecie. Było to kilka lat temu aż przerwałam zabiegi ze względu na ciążę. Teraz chciałabym sama zadziałać, tym bardziej że pojawiają się pierwsze zmarszczki.

Pewnie mnie zabijecie, ale przy małym dziecku nie jestem w stanie w pełnym skupieniu przeczytać wszystkich wątków. Mieszają mi się informacje, więc proszę o pobłażliwość

1. Chciałabym zacząć od toniku migdałowego przez 2 tygodnie, potem peeling migdałowy. Czy polecacie coś innego? Czy pomoże na pierwsze zmarszczki?

2. W którym sklepie internetowym najlepiej zakupić produkty? Jest tego tyle że sama nie wiem na co się zdecydować.
U mnie też tylko antyki pięknie oczyszczały skórę. Ale jako że nie moge ich brać, to jestem skazana na inne metody.

Który z kwasów u dermatologa działał na Ciebie najlepiej?

Ja wpływu kwasów na zmarszczki nie widzę, ale może za krótko stosuję

Kupuj tam, gdzie wyjdzie Ci taniej. Ja ostatnio zamawiałam na ZSK, ale salicyla planuję kupić z Mazideł, bo akurat potrzebuję stamtąd też Dry-Flo, a chyba nigdzie indziej nie dostanę.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-03, 19:14   #2584
a*a*a*
Ania
 
Avatar a*a*a*
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 036
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II



Czy do zrobienia toniku z kwasem salicylowym niezbędny jest polysorbate? Wiem, że do peelingu to nie potrzebne (tylko rozpuszczalnik), ale co z tonikiem? Gdzieś mi po głowie lata, że kiedyś przeczytałam, że bez polysorbate wyjdzie pianka? Z drugiej strony na zsk są przepisy na tonik bez emulgatora...

Po drugie, wiecie może jaki jest ciężar nasypowy kwasu salicylowego z e-naturalne? Na stronie nie ma napisane, ale może taka informacja się gdzieś przewinęła?
__________________
Wymianka
Durny nick ciągnie się przez całe życie...
a*a*a* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-03, 19:37   #2585
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez a*a*a* Pokaż wiadomość


Czy do zrobienia toniku z kwasem salicylowym niezbędny jest polysorbate? Wiem, że do peelingu to nie potrzebne (tylko rozpuszczalnik), ale co z tonikiem? Gdzieś mi po głowie lata, że kiedyś przeczytałam, że bez polysorbate wyjdzie pianka? Z drugiej strony na zsk są przepisy na tonik bez emulgatora...
Przy toniku salicylowym ze spirytusem i wodą emulgator (polysorbate 80) jest konieczny Po dodaniu wody do rozpuszczonego w spirytusie kwasu tonik zmienia się w mleczną galaretkę i dopiero dodatek polysorbate 'przemienia' go z powrotem w płynny tonik
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-03, 19:59   #2586
a*a*a*
Ania
 
Avatar a*a*a*
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 036
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Przy toniku salicylowym ze spirytusem i wodą emulgator (polysorbate 80) jest konieczny Po dodaniu wody do rozpuszczonego w spirytusie kwasu tonik zmienia się w mleczną galaretkę i dopiero dodatek polysorbate 'przemienia' go z powrotem w płynny tonik
Ahhh dziękuję Ci bardzo. To dupa blada teraz bom zamówienie już zrobiła. Gdzie mój mózg. A inny emulgator da radę w tym przypadku, czy już lepiej żebym nie kombinowała jak koń pod górę?
__________________
Wymianka
Durny nick ciągnie się przez całe życie...
a*a*a* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-03, 20:38   #2587
mycha9393
Zakorzenienie
 
Avatar mycha9393
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: DGL
Wiadomości: 6 228
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez martuszak Pokaż wiadomość
Mycha to nie jest forum dla hejterow. A jezeli tylko tak potrafisz odpowiadac na pytania to lepiej bedzie dla naszego zdrowia psychicznego żebyś jednak nie klikala " wyślij odpowiedz".[COLOR="Silver"]

(
nie hejtuje a jestem ciekawa..
__________________
cosmetologist
make up artist
lash stylist
kociara
kosmetyko&świecoholiczka

insta


Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś..
mycha9393 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-09-03, 20:58   #2588
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez a*a*a* Pokaż wiadomość
Ahhh dziękuję Ci bardzo. To dupa blada teraz bom zamówienie już zrobiła. Gdzie mój mózg. A inny emulgator da radę w tym przypadku, czy już lepiej żebym nie kombinowała jak koń pod górę?
Polysorbate można zamienić na inny emulgator, ale musi on być solubilizatorem, czyli emulgatorem o wysokiej liczbie HLB. Kiedyś miałam zamiar zrobić listę takich zamienników, bo też nie dorzuciłam go do zamównienia, ale w końcu się poddałam i zamówiłam butelkę z Zielonego Klubu
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-03, 22:55   #2589
a*a*a*
Ania
 
Avatar a*a*a*
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 036
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Polysorbate można zamienić na inny emulgator, ale musi on być solubilizatorem, czyli emulgatorem o wysokiej liczbie HLB. Kiedyś miałam zamiar zrobić listę takich zamienników, bo też nie dorzuciłam go do zamównienia, ale w końcu się poddałam i zamówiłam butelkę z Zielonego Klubu
Ahhh no to będę musiała domówić. O tyle dobrze, że mam e-naturalne na miejscu, więc chociaż odbiór w miarę pod ręką.
__________________
Wymianka
Durny nick ciągnie się przez całe życie...
a*a*a* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-04, 09:48   #2590
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Jeśli chodzi o ratunek dla zmasakrowanych stóp, to dostałam niedawno odlewkę tego produktu: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6...top-i-rak.html i jestem bardzo pozytywnie zaskoczona Rewelacyjnie nawilża. Jedyne wady takie, że długo się wchłania i że ma konsystencję wody, więc się leje, nakładałam na noc, rano pięty nawilżone, mięciutkie, zero zadziorków. Co prawda nie mam zmasakrowanych stóp, ale widzę różnicę od zwykłych kremów, nawet od mocznika lepiej sobie radzi w kwestii nawilżenia, wygładzenia.

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2014-09-04 o 09:49
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-05, 13:00   #2591
Aciaz1000
Raczkowanie
 
Avatar Aciaz1000
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 289
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
U mnie też tylko antyki pięknie oczyszczały skórę. Ale jako że nie moge ich brać, to jestem skazana na inne metody.

Który z kwasów u dermatologa działał na Ciebie najlepiej?
Wiesz co, chyba ten z kwasem mlekowym. Ale na własną rękę bym się bała.
Aciaz1000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-06, 18:17   #2592
Katie Dziub
Raczkowanie
 
Avatar Katie Dziub
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: szczecin
Wiadomości: 131
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Hej dziewczyny, wczoraj doszedł do mnie mój migdał i ukręciłam sobie tonik 5 % z gliceryną na wodzie do iniekcji. I smaruję ryj przygotowując ją do peelingu. I teraz zastanawiam się czy potrzebnie stosuję ten tonik, i czy nie powinnam od razu przejść do peelingu i zacząc od 10 % , gdyż stosuję:
- na codzień uzywałam rano i wieczorem toniku Bielendy Pro z kwasem migdałowym( INCI: Aqua, Niacinamide, Glycerin, Zinc PCA, Mandelic Acid, Lactobionic Acid, Urea (...))
- raz na jakiś czas( swego czasu regularnie ) na noc krem z kwasem migdałowym z nowej serii Ziaja ( inci : Aqua (Water), Isohexadecane, Cyclopentasiloxane, Propylene Glycol, Mandelic Acid, Glyceryl Stearate, PEG - 100 Stearate(...))

i czy taka dawka kwasy stosowane przez około 3 miesiące dość regularnie wystarczy by zabrać się za peeling z kwasem czy potraktować własno robionym tonikiem i cierpliwie przygotować skóre?
__________________
od 28.05.2008 , razem <3


I...
Nie ważne czy stoisz daleko czy blisko,
jeśli jesteś człowiekiem,to zrozumiesz to wszystko.
Katie Dziub jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-10, 09:24   #2593
Czekoladka2210
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Katowice/Osiek
Wiadomości: 1 640
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Jaki to powinien być spirytus salicylowy do peelingu?
Czekoladka2210 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-10, 09:48   #2594
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Czekoladka2210 Pokaż wiadomość
Jaki to powinien być spirytus salicylowy do peelingu?

Salicylowy lub zwykły, rektyfikowany. Pytasz o markę? To nie ma znaczenia.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-10, 10:33   #2595
Czekoladka2210
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Katowice/Osiek
Wiadomości: 1 640
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Salicylowy lub zwykły, rektyfikowany. Pytasz o markę? To nie ma znaczenia.
Bo widziałam na internecie taki 2% albo kosmetyczny, no i nie wiem czy to jakaś różnica.
Czekoladka2210 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-10, 10:41   #2596
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Salicylowy lub zwykły, rektyfikowany. Pytasz o markę? To nie ma znaczenia.
Ale rektyfikowany to coś zupełnie innego dobrze kojarzę, że rektyfikowany ma ponad 95% alk, a salicylowy jakieś 3%

Cytat:
Napisane przez Czekoladka2210 Pokaż wiadomość
Bo widziałam na internecie taki 2% albo kosmetyczny, no i nie wiem czy to jakaś różnica.
Kosmetyczny
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-10, 10:51   #2597
Czekoladka2210
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Katowice/Osiek
Wiadomości: 1 640
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Ale rektyfikowany to coś zupełnie innego dobrze kojarzę, że rektyfikowany ma ponad 95% alk, a salicylowy jakieś 3%



Kosmetyczny
Dziękuje za odpowiedz
Czekoladka2210 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-10, 11:17   #2598
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Czekoladka2210 Pokaż wiadomość
Bo widziałam na internecie taki 2% albo kosmetyczny, no i nie wiem czy to jakaś różnica.
Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Ale rektyfikowany to coś zupełnie innego dobrze kojarzę, że rektyfikowany ma ponad 95% alk, a salicylowy jakieś 3%



Kosmetyczny
Spirytus kosmetyczny to jest mieszanka, jak np ten, tutaj akurat denaturatu, kwasy salicylowego i środków zapachowych. Ja bym tego do peelingu nie używała

Spirytus salicylowy ma 2% kwasu salicylowego, 30% wody, 68% etanolu 760g/l (za Wikipedią).

Spirytus rektyfikowany zawiera ok 96% etanolu.

Dlatego są różne przepisy na peeling ze spirytem salicylowym i z rektyfikowanym. Co i tak wychodzi na to samo, bo słabszego salicylowego trzeba użyć więcej.

Nie ma tam mowy o spirytusie kosmetycznym.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2014-09-10 o 11:21
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-10, 11:30   #2599
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 7 310
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Ja zawsze robię z rektyfikowanym wg przepisów Lorri
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-10, 11:37   #2600
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

[1=5f42baaf55c99c9383de422 acc0cb88e1da365bd_65628ab a0b01a;48080327]Ja zawsze robię z rektyfikowanym wg przepisów Lorri [/QUOTE]

Ja też.
Jakby się chciało robić peeling na 3% alkoholu, to by go trzeba na piwie warzyć, i to jeszcze jakimś słabiutkim
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-10, 11:45   #2601
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Spirytus do mazideł tylko ze sklepu monopolowego (lub spożywczego, gdzie sprzedają mocniejszy alkohol), nigdzie indziej go nie dostaniesz Nawet kupując w sieci gotowe zestawy (np. Biochemia Urody), nie dołączają tego składnika, bo nie mają na niego pozwolenia (musieliby opłacać pozwolenie na sprzedaż alkoholu). Nie baw się w żaden kosmetyczny czy salicylowy.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 2078.jpg (12,5 KB, 5 załadowań)
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.

Edytowane przez zapaałka
Czas edycji: 2014-09-10 o 11:48
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-10, 11:57   #2602
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 7 310
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Spirytus do mazideł tylko ze sklepu monopolowego (lub spożywczego, gdzie sprzedają mocniejszy alkohol), nigdzie indziej go nie dostaniesz Nawet kupując w sieci gotowe zestawy (np. Biochemia Urody), nie dołączają tego składnika, bo nie mają na niego pozwolenia (musieliby opłacać pozwolenie na sprzedaż alkoholu). Nie baw się w żaden kosmetyczny czy salicylowy.
O, wczoraj kupiłam dokładnie ten sam spirytus Wcześniej miałam jakiś staropolski :P

To nie jest duży wydatek, około 10-11 zł za 100 ml, a przynajmniej człowiek ma pewność, że używa właściwego
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-10, 12:06   #2603
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

[1=5f42baaf55c99c9383de422 acc0cb88e1da365bd_65628ab a0b01a;48080855]To nie jest duży wydatek, około 10-11 zł za 100 ml, a przynajmniej człowiek ma pewność, że używa właściwego [/QUOTE]
Niektórzy i tak strasznie psioczą, że drogo i dużo tego spirytusu i muszą resztę wylać bo potrzebują kilku ml do jednego kosmetyku. Spirytusem można też odkazić opakowania czy narzędzia, odtłuścić skórę przed peelingiem lub zwyczajnie dodać do ciasta/muffinek, żeby dodać smaku i charakteru na buzie i do buzi, o!
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-10, 12:07   #2604
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 7 310
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Niektórzy i tak strasznie psioczą, że drogo i dużo tego spirytusu i muszą resztę wylać bo potrzebują kilku ml do jednego kosmetyku. Spirytusem można też odkazić opakowania czy narzędzia, odtłuścić skórę przed peelingiem lub zwyczajnie dodać do ciasta/muffinek, żeby dodać smaku i charakteru na buzie i do buzi, o!
A jak się nie powiedzie jakaś mikstura, to i gulnąć sobie można na osłodę życia

Żartuję oczywiście U mnie zawsze prędzej czy później schodzi cały spirytus A wystarcza na długo Po co wylewać? Zawsze się do czegoś przyda, tak jak piszesz
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-10, 12:35   #2605
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Strasznie Was przepraszam za robienie zamieszania, ale kompletnie mi się pokićkało z tymi spirytusami Sama przecież robię na rektyfikowanym. Salicylowym tylko przemywam skórę przed nałożeniem kwasu. Ale ciapa ze mnie
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-10, 12:46   #2606
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Niektórzy i tak strasznie psioczą, że drogo i dużo tego spirytusu i muszą resztę wylać bo potrzebują kilku ml do jednego kosmetyku. Spirytusem można też odkazić opakowania czy narzędzia, odtłuścić skórę przed peelingiem lub zwyczajnie dodać do ciasta/muffinek, żeby dodać smaku i charakteru na buzie i do buzi, o!
[1=5f42baaf55c99c9383de422 acc0cb88e1da365bd_65628ab a0b01a;48081035]A jak się nie powiedzie jakaś mikstura, to i gulnąć sobie można na osłodę życia

Żartuję oczywiście U mnie zawsze prędzej czy później schodzi cały spirytus A wystarcza na długo Po co wylewać? Zawsze się do czegoś przyda, tak jak piszesz [/QUOTE]

Mnie schodzą jakieś 3 piersiówki na rok. Odkażam nim depilator, pęsety, czasem skórę po depilacji, ostatnio też spirytem przecieram skórę przed peelingiem, więc idzie sporo.

A wracając do tematu.
Migdał mnie mocno rozczarował. 40% kładę co jakiś czas na skrzydełka nosa i szczyt policzków, gdzie mam najbardziej upierdliwe zaskórniki otwarte. Skóra złazi, a zaskórniki mają się świetnie.
Dodatkowo używam toniku laktobionowego, ale też efektów brak.
Chyba powinnam zamówić salicyla

A na stopach ciągle mam ok 1/3 grubego naskórka do usunięcia. Muszę pomykać w skarpetkach, wizualnie wygląda to nie za bardzo. Mlekowy 80% działa na to bardzo powoli.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2014-09-10 o 12:47
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-10, 13:30   #2607
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 7 310
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Mnie schodzą jakieś 3 piersiówki na rok. Odkażam nim depilator, pęsety, czasem skórę po depilacji, ostatnio też spirytem przecieram skórę przed peelingiem, więc idzie sporo.

A wracając do tematu.
Migdał mnie mocno rozczarował. 40% kładę co jakiś czas na skrzydełka nosa i szczyt policzków, gdzie mam najbardziej upierdliwe zaskórniki otwarte. Skóra złazi, a zaskórniki mają się świetnie.
Dodatkowo używam toniku laktobionowego, ale też efektów brak.
Chyba powinnam zamówić salicyla

A na stopach ciągle mam ok 1/3 grubego naskórka do usunięcia. Muszę pomykać w skarpetkach, wizualnie wygląda to nie za bardzo. Mlekowy 80% działa na to bardzo powoli.
A z czym mieszasz migdał?
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-10, 21:08   #2608
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

[1=5f42baaf55c99c9383de422 acc0cb88e1da365bd_65628ab a0b01a;48082371]A z czym mieszasz migdał?[/QUOTE]

Ze spirytem rektyfikowanym.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-10, 21:10   #2609
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 7 310
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Ze spirytem rektyfikowanym.
A nie krystalizuje Ci się za mocno? Mi 40% po nałożeniu na skórę (robiłam dosłownie wczoraj) od razu tworzy biały nalot, pewnie dlatego się nawet nie łuszczę, bo nie ma kiedy zadziałać Chciałam kupić glikol propylenowy, ale jakoś ciągle mi "nie po drodze" do mazideł.
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-10, 21:53   #2610
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

[1=5f42baaf55c99c9383de422 acc0cb88e1da365bd_65628ab a0b01a;48089235]A nie krystalizuje Ci się za mocno? Mi 40% po nałożeniu na skórę (robiłam dosłownie wczoraj) od razu tworzy biały nalot, pewnie dlatego się nawet nie łuszczę, bo nie ma kiedy zadziałać Chciałam kupić glikol propylenowy, ale jakoś ciągle mi "nie po drodze" do mazideł.[/QUOTE]

Krystalizuje, ale działa, mocno piecze i naskórek za kilka dni złazi. Ale glikol propylenowy też muszę zamówić przy okazji kupowania salicyla.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-11-17 21:36:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:09.