Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieniędzy:P - Strona 102 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-11-02, 15:04   #3031
myszka2020
Zakorzenienie
 
Avatar myszka2020
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 099
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez paradiso perduto Pokaż wiadomość
Ale plamki po wypryskach jej znikają? To fajnie, że nie jestem jedynym przypadkiem
Wiesz co, część jej znika, ale ma już kilka takich blizn na stałe. Muszę jej wymodzić jakieś rozjaśniające serum, na BU chyba nawet jest to popatrzę

Cytat:
Napisane przez T'ai Pokaż wiadomość
o widzę trafiłam na idealny wątek
dopiero niedawno odkryłam kosmetyki naturalne a stronkę zrób sobie krem niedawno przeglądałam i napaliłam się na trochę rzeczy

mam nadzieję że mogę was podpytać co nieco
Pytaj pytaj
myszka2020 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-02, 19:07   #3032
sienna123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 25
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cześć wszystkim, dziś dorwałam polecaną na pierwszych stronach tego postu książkę Stephanie Faber "Kosmetyka naturalna 318 recept i przepisów".

Zastanawiam się na kremem z Avokado (z tej właśnie książki)
Składniki to:
5g wosku pszczelego
3g masła kakaowego
10g lanoliny
35g olejku z awokado (tutaj myślałam o http://www.zrobsobiekrem.pl/?208,ole...ganiczny-30-ml)
40g wody destylowanej
2 krople olejku różanego lub olejku z geranium (tego nie wiem skąd wytrzasnąć)- zastanawiam się czy jest konieczność abym wogóle zamieszczała te olejki w kremie

wyrób to:
Pierwsze 3 składniki rozpuścić na wrzątku, potem dodać olejek z avokado. W międzyczasie podgrzać w wodę destylowaną.
Zarówno masa tłuszczowa, jak i woda powinny osiągnąć temp. 60C. Zdjąć z ognia i ręcznym mikserem wmieszać wodę w masę tłuszczową. Mieszać na najmiejszych obrotach. Zanim krem ostygnie, uperfumować, starannie mieszając olejek, by dobrze się rozprowadził. Rozlać w pojemniczki.

Zastanawiam się czy może któraś z was zna ten krem i potrafi mi napisać jak się sprawował. Na swoją obronę mam tylko to że robienie kremu czy też innych kosmetyków w domu jest dla mnie kompletną nowością. Do tej pory robiłam tylko pilling (z kawy) i maseczki do włosów
Na twarzy posiadam skóre wrażliwą, ze skłonnościami do tracenia wilgoci "jednym słowem suchą", z pojawiającymi się zaskórnikami w strefie nosa, + co niedawno stwierdziłam posiadaczką pierwszych zmarszczek mimicznych
sienna123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-02, 22:23   #3033
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

A ja zakupiłam olejek rozmarynowy!
Ciekawe czy uaktywnia leniwe cebulki
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-03, 05:50   #3034
astraroth
Rozeznanie
 
Avatar astraroth
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 590
Send a message via Skype™ to astraroth
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez m.arty Pokaż wiadomość
Robilam mydla ale nie z zsk a z polproduktow kupionych na ebay oraz z tluszczy, ale po tym jak kilkakrotnie zle wyliczylam zmydlanie u dodalam nieodpowiednie ilosci i mydla sie zsiadly, albo wogole nie zgestnialy to sie poddalam. Ale uzywalam mydla oliwkowego zrobionego przez kolezanke i bylo super.

Blokow glicerynowych zawsze wychodzily.


Sent from my E15i using Tapatalk
Eh, chyba więc jednak daruję sobie te mydła, bo czytając opis na ZSK miałam wrażenie, że to nie jest jednak zabawa dla kogoś bez chemicznego wykształcenia. Pozostanę chyba przy kręceniu mazideł i kremów i ewentualnie skuszę się na własnoręcznie robioną świeczkę.
astraroth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-03, 07:20   #3035
m.arty
Wtajemniczenie
 
Avatar m.arty
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Eire
Wiadomości: 2 544
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez astraroth Pokaż wiadomość
Eh, chyba więc jednak daruję sobie te mydła, bo czytając opis na ZSK miałam wrażenie, że to nie jest jednak zabawa dla kogoś bez chemicznego wykształcenia. Pozostanę chyba przy kręceniu mazideł i kremów i ewentualnie skuszę się na własnoręcznie robioną świeczkę.

Niestety, jak robisz mydło na zimno to wszystko musi być idealnie odmierzone, trzeba uważać żeby się nie poparzyć ługiem. A potem to musi sie jeszcze ukręcić. Nie wiem co robiłam źle ale po kilku próbach się podałam.
Jeśli chcesz zrobić komuś prezent to takie mydełka z bloku glicerynowego są fajne i zawsze się udają.
m.arty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-03, 08:12   #3036
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Wyciąg z aloesu naprawdę działa Dodaję go do kremu i faktycznie przyczynia się do lepszego nawilżenia skóry Jest teraz miękka i gładka, zero suchych skórek
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-03, 09:27   #3037
T'ai
Zakorzenienie
 
Avatar T'ai
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 24 494
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez myszka2020 Pokaż wiadomość

Pytaj pytaj
mam sporo pytań

czy używałyście tych peelingów z nasion truskawek albo łupin orzecha?
jak to stosować?

potrzebowałabym coś do twarzy - cera mieszana, lekko rozszerzone pory i kilka małych blizn (szczęście pojaśniały trochę po glince )
coś do mycia, zmywania makijażu i zamiast toniku
myślałam o maceracie z nagietka lub zielonej herbaty albo oleju z pestek mango
zamiast toniku hydrolat z rumianu albo zielonej herbaty

i coś prostego jako balsam do ciała oraz jakiś kremik do rąk i stóp

nie bardzo jeszcze się znam na łączeniu tych wszystkich składników itd w domu mam same "gotowce" - kosmetyki Alterry, Eco Cosmetics i dr Schellera
T'ai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-11-03, 10:21   #3038
pamfilia
Zakorzenienie
 
Avatar pamfilia
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Ś.Ś.
Wiadomości: 5 815
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

co można fajnego zrobić z czerwoną glinką? dostałam gratis i nie wiem jak ją zużyć tak jak zieloną?
pamfilia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-03, 11:03   #3039
virtual_luv
Raczkowanie
 
Avatar virtual_luv
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 420
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez pamfilia Pokaż wiadomość
co można fajnego zrobić z czerwoną glinką? dostałam gratis i nie wiem jak ją zużyć tak jak zieloną?

Rozmymłaj z hydrolatem albo przegotowana wodą i na buzie.Na moja tlustą i probelmatyczną cerę dzieła nawet lepiej niż zielona
virtual_luv jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-03, 11:04   #3040
T'ai
Zakorzenienie
 
Avatar T'ai
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 24 494
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

ja glinkę zawsze mieszam z 2 kropelkami oliwy z oliwek i wodą i nakładam na twarz
a potem pilnuję by nie wysychała
T'ai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-03, 11:34   #3041
pamfilia
Zakorzenienie
 
Avatar pamfilia
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Ś.Ś.
Wiadomości: 5 815
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez virtual_luv Pokaż wiadomość
Rozmymłaj z hydrolatem albo przegotowana wodą i na buzie.Na moja tlustą i probelmatyczną cerę dzieła nawet lepiej niż zielona
U, dobrze wiedzieć Dzięki



Przychodzę do was z pewnym problemem. Zamówiłam sobie MGS i alk.cetylowy żeby kręcić kremy z różnymi składnikami, bo tak wyjdzie taniej niż zamawianie osobnych zestawów, próbowałam wczoraj skopiować krem przeciwtrądzikowy z liposomami ALE nie stał się kremem MGS z alk.cetylowym rozpuszczone w pachnotce nie zemulgowały kremu tylko się samotnie zgrudkowały, więc mam bardzo luźną konsytencję fazy B z tymi grudkami Czy da się to uratować czy coś zepsułam, bo nie dałam GMS (nie mam)? Myślałam że MGS i cetyl wystarczą...
pamfilia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-03, 11:40   #3042
gatilla
Rozeznanie
 
Avatar gatilla
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 630
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez T'ai Pokaż wiadomość
mam sporo pytań

czy używałyście tych peelingów z nasion truskawek albo łupin orzecha?
jak to stosować?

potrzebowałabym coś do twarzy - cera mieszana, lekko rozszerzone pory i kilka małych blizn (szczęście pojaśniały trochę po glince )
coś do mycia, zmywania makijażu i zamiast toniku
myślałam o maceracie z nagietka lub zielonej herbaty albo oleju z pestek mango
zamiast toniku hydrolat z rumianu albo zielonej herbaty

i coś prostego jako balsam do ciała oraz jakiś kremik do rąk i stóp
Co do peelingu z łupin pisałyśmy o tym niedawno, poszukaj
Do mycia polecam olejek, możesz go używać też jako preparat do demakijażu.
Wszystkie receptury o które pytasz znjadziesz na stronach z maizdłami.
A do twarzy coś pod makijaż czy na noc ?
gatilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-03, 11:43   #3043
T'ai
Zakorzenienie
 
Avatar T'ai
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 24 494
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez gatilla Pokaż wiadomość
Co do peelingu z łupin pisałyśmy o tym niedawno, poszukaj
Do mycia polecam olejek, możesz go używać też jako preparat do demakijażu.
Wszystkie receptury o które pytasz znjadziesz na stronach z maizdłami.
A do twarzy coś pod makijaż czy na noc ?
dzięki zaraz sobie przeszukam

do twarzy coś zarówno na dzień jak i na noc
na noc może coś bardziej odżywczego
T'ai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-03, 11:53   #3044
gatilla
Rozeznanie
 
Avatar gatilla
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 630
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez T'ai Pokaż wiadomość
dzięki zaraz sobie przeszukam

do twarzy coś zarówno na dzień jak i na noc
na noc może coś bardziej odżywczego
Może zacznij od gotowych zestawów ? Zobacz co najbardziej będzie pasowało Twojej skórze.
http://www.zrobsobiekrem.pl/?gotowe-zestawy,7
gatilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-03, 12:04   #3045
T'ai
Zakorzenienie
 
Avatar T'ai
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 24 494
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez gatilla Pokaż wiadomość
Może zacznij od gotowych zestawów ? Zobacz co najbardziej będzie pasowało Twojej skórze.
http://www.zrobsobiekrem.pl/?gotowe-zestawy,7
też tak sądzę
T'ai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-03, 12:06   #3046
gatilla
Rozeznanie
 
Avatar gatilla
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 630
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez T'ai Pokaż wiadomość
też tak sądzę
To testuj i opowiadaj jak Ci będzie szło
gatilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-03, 12:34   #3047
m.arty
Wtajemniczenie
 
Avatar m.arty
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Eire
Wiadomości: 2 544
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez T'ai Pokaż wiadomość
mam sporo pytań

czy używałyście tych peelingów z nasion truskawek albo łupin orzecha?
jak to stosować?

potrzebowałabym coś do twarzy - cera mieszana, lekko rozszerzone pory i kilka małych blizn (szczęście pojaśniały trochę po glince )
coś do mycia, zmywania makijażu i zamiast toniku
myślałam o maceracie z nagietka lub zielonej herbaty albo oleju z pestek mango
zamiast toniku hydrolat z rumianu albo zielonej herbaty

i coś prostego jako balsam do ciała oraz jakiś kremik do rąk i stóp

nie bardzo jeszcze się znam na łączeniu tych wszystkich składników itd w domu mam same "gotowce" - kosmetyki Alterry, Eco Cosmetics i dr Schellera

Do zmywania makijazu polecam wode miceralna, kresi sie latwo i szybko, przepisy na ZSK. Zamiast peelingu uzywam korunku i sprawdza sie swietnie
Ukrecilam sobie tez serum matujace na dzien z wyciagiem z malin. Dziala swietnie, matuje lepiej niz wszystkie kremy matujace jakie do tej pory mialam i nie wysusza przepis tez na ZSK
m.arty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-03, 12:40   #3048
T'ai
Zakorzenienie
 
Avatar T'ai
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 24 494
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez m.arty Pokaż wiadomość
Do zmywania makijazu polecam wode miceralna, kresi sie latwo i szybko, przepisy na ZSK. Zamiast peelingu uzywam korunku i sprawdza sie swietnie
Ukrecilam sobie tez serum matujace na dzien z wyciagiem z malin. Dziala swietnie, matuje lepiej niz wszystkie kremy matujace jakie do tej pory mialam i nie wysusza przepis tez na ZSK
dzięki
T'ai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-03, 12:51   #3049
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez pamfilia Pokaż wiadomość
co można fajnego zrobić z czerwoną glinką? dostałam gratis i nie wiem jak ją zużyć tak jak zieloną?
Dokładnie tak
Ja z niej robię zwykłą maseczkę z hydrolatem, białą glinką i tlenkiem cynku
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-03, 13:56   #3050
mangha
Raczkowanie
 
Avatar mangha
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 285
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Hej dziewczynki, chcę się pochwalić moim najnowszym wynalazkiem... choć może nie ma w tym nic rewolucyjnego ale w takim połączeniu działa super. Mianowicie, do HA z peptydem z BU, wkraplam 3 krople olejku z pestek mailin i mój teraz już ukochany ekstrakt aloesowy, też tak ze 3-4 kropelki. Mieszam sobie t wszystko i nakładam jako serum pod krem.. .mmmmm.... bajka
Dziś zrobiłam mieszankę aloesu i jojoba na włoski. Są ładne bez układania

Cytat:
Napisane przez Kot Kotkowaty Pokaż wiadomość
Witam i zwracam się z pytaniem
Moja mama ma urodziny i chciałabym jej coś kupić z kosmetyków naturalnych, aczkolwiek mam bardzo ograniczony budżet w tym momencie. Myślałam o hydrolacie(serum i krem z BU mam zamiar sprezentować jej na święta przy większym przypływie gotówki). Macie jakieś pomysły co dorzucić do tego hydrolatu ? Jeśli chodzi o cerę to ma mieszaną z rozszerzonymi porami no i nie ma raczej większych zmarszczek, jedynie to bruzdy nosowo-wargowe i wokół oczu. Z góry ogromne dzięki za pomoc
Do hydrolatu dorzuciłabym kwas hialuronowy jako do stosowania pod kremik.

Cytat:
Napisane przez Apsik13 Pokaż wiadomość
Moje zaskórniki niestety nie znikną, nie rozpłyną się w powietrzu Jeśli są i nic z nimi nie zrobię, po jakimś czasie mogą stać się tylko większe, a po nich kratery Więc wyciskam jak widzę, że coś tam się tworzy i mimo pielęgnacji nic się nie zmienia. Wiem, że to be i wyciskać się nie powinno, ale nie potrafię prowadzić hodowli tego typu
Na zaskórniki genialnie działa kwas glikolowy. Niskie stężenia do 10 %. Po umyciu buzi nakładasz na parę minut i zmywasz. Nie wysuszy a złuszczy ładnie. Ja daję 10%. Teraz na jesień można zaszaleć z kwasami.

Cytat:
Napisane przez sienna123 Pokaż wiadomość
Cześć wszystkim, dziś dorwałam polecaną na pierwszych stronach tego postu książkę Stephanie Faber "Kosmetyka naturalna 318 recept i przepisów".

Zastanawiam się na kremem z Avokado (z tej właśnie książki)
Składniki to:
5g wosku pszczelego
3g masła kakaowego
10g lanoliny
35g olejku z awokado (tutaj myślałam o http://www.zrobsobiekrem.pl/?208,ole...ganiczny-30-ml)
40g wody destylowanej
2 krople olejku różanego lub olejku z geranium (tego nie wiem skąd wytrzasnąć)- zastanawiam się czy jest konieczność abym wogóle zamieszczała te olejki w kremie

wyrób to:
Pierwsze 3 składniki rozpuścić na wrzątku, potem dodać olejek z avokado. W międzyczasie podgrzać w wodę destylowaną.
Zarówno masa tłuszczowa, jak i woda powinny osiągnąć temp. 60C. Zdjąć z ognia i ręcznym mikserem wmieszać wodę w masę tłuszczową. Mieszać na najmiejszych obrotach. Zanim krem ostygnie, uperfumować, starannie mieszając olejek, by dobrze się rozprowadził. Rozlać w pojemniczki.

Zastanawiam się czy może któraś z was zna ten krem i potrafi mi napisać jak się sprawował. Na swoją obronę mam tylko to że robienie kremu czy też innych kosmetyków w domu jest dla mnie kompletną nowością. Do tej pory robiłam tylko pilling (z kawy) i maseczki do włosów
Na twarzy posiadam skóre wrażliwą, ze skłonnościami do tracenia wilgoci "jednym słowem suchą", z pojawiającymi się zaskórnikami w strefie nosa, + co niedawno stwierdziłam posiadaczką pierwszych zmarszczek mimicznych
Nie stosowałam kremu, ale po składnikach wychodzi bardzo ciężki skład. Olej z awokado generalnie jest świetny, ale jest tutaj przytłoczony woskiem i lanoliną. Jeszcze sama lanolina to jakoś ujdzie ale ten wosk, to nie bardzo, szczególnie że mówisz że masz zaskórniki. Może cię przytkać. Lanolina ma nieprzyjemny zapach, więc frajda z aplikacji raczej jest mierna.

Olejki eteryczne można kupić na sieci albo w aptece, super pharm ma na przykład.
__________________
Wszystko jest dla ludzi, byle stosowane z głową
mangha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-03, 14:00   #3051
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez mangha Pokaż wiadomość
Na zaskórniki genialnie działa kwas glikolowy. Niskie stężenia do 10 %. Po umyciu buzi nakładasz na parę minut i zmywasz. Nie wysuszy a złuszczy ładnie. Ja daję 10%. Teraz na jesień można zaszaleć z kwasami.
Trza się z kwasem zapoznać
Dzięki
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-03, 14:06   #3052
myszka2020
Zakorzenienie
 
Avatar myszka2020
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 099
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Apsik13 Pokaż wiadomość
Wyciąg z aloesu naprawdę działa Dodaję go do kremu i faktycznie przyczynia się do lepszego nawilżenia skóry Jest teraz miękka i gładka, zero suchych skórek
Super, że aloes ładnie u Ciebie działa Też bardzo go lubię i jaka wygoda stosowania, bo w płynie

Cytat:
Napisane przez T'ai Pokaż wiadomość
mam sporo pytań

czy używałyście tych peelingów z nasion truskawek albo łupin orzecha?
jak to stosować?

potrzebowałabym coś do twarzy - cera mieszana, lekko rozszerzone pory i kilka małych blizn (szczęście pojaśniały trochę po glince )
coś do mycia, zmywania makijażu i zamiast toniku
myślałam o maceracie z nagietka lub zielonej herbaty albo oleju z pestek mango
zamiast toniku hydrolat z rumianu albo zielonej herbaty

i coś prostego jako balsam do ciała oraz jakiś kremik do rąk i stóp

nie bardzo jeszcze się znam na łączeniu tych wszystkich składników itd w domu mam same "gotowce" - kosmetyki Alterry, Eco Cosmetics i dr Schellera
Również polecam gotowce z ZSK na początek
myszka2020 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-03, 14:10   #3053
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez myszka2020 Pokaż wiadomość
Super, że aloes ładnie u Ciebie działa Też bardzo go lubię i jaka wygoda stosowania, bo w płynie
Racja Zamierzam używać go do bólu, a jak mi się skończy, wtedy ocenię całość, nie tylko efekt po kilku dniach i zadecyduję czy kupić drugą buteleczkę. Choć już teraz myślę, że jednak go kupię
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-03, 14:11   #3054
pamfilia
Zakorzenienie
 
Avatar pamfilia
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Ś.Ś.
Wiadomości: 5 815
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Jak używacie różnych sypkich ekstraktów, np. z winogron, z soi itd? Niestety nie umiem się z nimi obchodzić, wsadzone w krem są widoczne jako małe okruszki, zostają na twarzy...
pamfilia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-03, 18:06   #3055
mangha
Raczkowanie
 
Avatar mangha
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 285
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez pamfilia Pokaż wiadomość
Jak używacie różnych sypkich ekstraktów, np. z winogron, z soi itd? Niestety nie umiem się z nimi obchodzić, wsadzone w krem są widoczne jako małe okruszki, zostają na twarzy...
To co sypkie trzeba najpierw rozpuścić, dopiero roztwór dodawać do kosmetyków.
__________________
Wszystko jest dla ludzi, byle stosowane z głową
mangha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-03, 18:31   #3056
pamfilia
Zakorzenienie
 
Avatar pamfilia
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Ś.Ś.
Wiadomości: 5 815
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez mangha Pokaż wiadomość
To co sypkie trzeba najpierw rozpuścić, dopiero roztwór dodawać do kosmetyków.
W wodzie się mi się nie chciały rozpuścić
pamfilia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-03, 19:10   #3057
myszka2020
Zakorzenienie
 
Avatar myszka2020
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 099
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez pamfilia Pokaż wiadomość
Jak używacie różnych sypkich ekstraktów, np. z winogron, z soi itd? Niestety nie umiem się z nimi obchodzić, wsadzone w krem są widoczne jako małe okruszki, zostają na twarzy...
W odpowiednich stężeniach rozpuszczają się, jeszcze lepiej, jak zlewkę wstawi się do ciepłej miseczki z wodą i dokładnie wymiesza bagietką.
Ja sobie teraz robię takie 10ml sera z ekstraktami.

Choć niektóre są rozpuszczalne w alkoholu i w wodzie nie rozpuszczą się albo będą zostawać właśnie takie okruszki.

Edytowane przez myszka2020
Czas edycji: 2011-11-03 o 19:11
myszka2020 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-03, 21:10   #3058
sienna123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 25
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Nie stosowałam kremu, ale po składnikach wychodzi bardzo ciężki skład. Olej z awokado generalnie jest świetny, ale jest tutaj przytłoczony woskiem i lanoliną. Jeszcze sama lanolina to jakoś ujdzie ale ten wosk, to nie bardzo, szczególnie że mówisz że masz zaskórniki. Może cię przytkać
A może poprostu zmiejszyć ilość wosku i dać więcej masła kakaowego zaskórnikami w moim przypadku bym tak się nieprzejmowała, ponieważ pokazują się czasem tylko na nosie - a tak to jestem wrażliwo-sucha. Co do kremów wole jednak tłuste od nawilżających wzłaszcza teraz gdy robi się zimno.

Cytat:
Lanolina ma nieprzyjemny zapach, więc frajda z aplikacji raczej jest mierna.

Olejki eteryczne można kupić na sieci albo w aptece, super pharm ma na przykład
no to rzeczywiście bez olejku eterycznego się nie obejdzie. Jak myślicie olejek cytrynowy http://www.zrobsobiekrem.pl/?267,ole...rganiczny-7-ml załatwi sprawe
sienna123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-03, 21:14   #3059
Ishani
Zadomowienie
 
Avatar Ishani
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 718
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Ja mam pare ekstraktów, mieszam je na ręce z hialuronem i olejami i nigdy się nie rozpuszcza w 100%, ale ładnie się rozprowadza.
Dziewczyny, co byście bardziej poleciły na zaskórniki - glukonolakton czy kw. glikolowy? Ogółem jak wrażenia, jeśli ktoś stosował? :P Nie mogę się zdecydować
Ishani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-03, 23:04   #3060
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 5 296
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Ishani Pokaż wiadomość
Ja mam pare ekstraktów, mieszam je na ręce z hialuronem i olejami i nigdy się nie rozpuszcza w 100%, ale ładnie się rozprowadza.
Dziewczyny, co byście bardziej poleciły na zaskórniki - glukonolakton czy kw. glikolowy? Ogółem jak wrażenia, jeśli ktoś stosował? :P Nie mogę się zdecydować
To się nadaje na zaskórniki?
Bosko, bo dostałam próbkę, a potrzebuję coś na wągry i myślałam, że będę musiała kupować, a tak to wypróbuję.

A ja mam inne pytanie.
Mam składniki na m.in. krem i serum przeciwzmarszczkowe. Nie wiem jednak które dać do czego. Jak spisałam sobie przepisy (sprawdzając maksymalne/zalecane stężenie i działanie składników) to ostatecznie wyszło, że krem się właściwie nie różni od serum, no a to się mija z celem, dwa prawie identyczne mazidła.

I teraz nie wiem, czy po prostu pozmieniać proporcje, czy w ogóle zrobić tak, żeby serum nie zawierało chociaż jednego składniku, który zawiera krem i odwrotnie?

Czy ma jakieś znaczenie połączenie składników (że któreś lepiej działają razem, a któreś gorzej), czy raczej nie szukać informacji na ten temat?
__________________
...
enn_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-04-25 16:41:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:30.