odwołanie sali weselnej - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-01-31, 12:08   #1
miss_all_this
Przyczajenie
 
Avatar miss_all_this
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 5

odwołanie sali weselnej


Dziewczyny ratujcie...
Mamy ślub we wrześniu, salę zamówiliśmy w październiku. Nie podpisywaliśmy umowy, jednak od razu wpłaciliśmy zaliczkę, mamy na to rachunek, właścicielka sali przy nas wpisała nas do swojego kalendarza.
Dzisiaj zadzwoniła do nas z informacją, że zrywa umowę gdyż sali nie będzie, bo nadzór budowlany nie dopuścił sali oraz hotelu do użytku.
Zajazd stoi od dawna, jednak na zimę był planowany remont, głównie części hotelowej, o czym wiedzieliśmy.
Bardzo nam zależało na tej sali gdyż jako jedyna w naszym rejonie jest przystosowana do małej liczby osób (będzie nas razem ok. 30), oraz inne sale już w październiku były pozajmowane.
Wszystko mamy gotowe - dj, fotografa i kamerzystę, mamy ustaloną godzinę z księdzem, a tu takie coś....
Jestem załamana, co mogę zrobić?
miss_all_this jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-31, 13:44   #2
MajsterkaANB
Zakorzenienie
 
Avatar MajsterkaANB
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 10 780
Dot.: odwołanie sali weselnej

Jak można dać komuś pieniądze bez podpisania umowy? Macie rachunek, czy paragon, bo to jest różnica. Jak dzwoniła to powiedziała wam, że odda pieniądze czy co?

Na taką małą ilość osób powinniście coś znaleźć w zastępstwie, bo chyba sali balowej nie potrzebujecie?
__________________

MajsterkaANB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-31, 14:14   #3
miss_all_this
Przyczajenie
 
Avatar miss_all_this
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 5
Dot.: odwołanie sali weselnej

Z oddaniem pieniędzy nie ma problemu.
Problem jest z tym, że gdzie indziej w pobliżu nie ma miejsca, że zaproszenia już wysłałam z konkretnym miejscem wesela.
I owszem, sali balowej nie potrzebujemy, ale to, że wesele jest tylko na 30 osób, nie znaczy, że zadowolę się czymkolwiek.
miss_all_this jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-31, 17:10   #4
Eflinka
Rozeznanie
 
Avatar Eflinka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 700
Dot.: odwołanie sali weselnej

Cytat:
Napisane przez miss_all_this Pokaż wiadomość
Z oddaniem pieniędzy nie ma problemu.
Problem jest z tym, że gdzie indziej w pobliżu nie ma miejsca, że zaproszenia już wysłałam z konkretnym miejscem wesela.
I owszem, sali balowej nie potrzebujemy, ale to, że wesele jest tylko na 30 osób, nie znaczy, że zadowolę się czymkolwiek.
Skoro nie ma zgody to nie masz innej opcji niż znalezienie innej sali.
Do zaproszonych gości proponuję zadzwonić z informacją o zmienionym adresie przyjęcia.
Eflinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-31, 18:18   #5
kalija
Zadomowienie
 
Avatar kalija
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 614
Dot.: odwołanie sali weselnej

Cytat:
Napisane przez miss_all_this Pokaż wiadomość
zaproszenia już wysłałam z konkretnym miejscem wesela.
Jest styczeń, wesele we wrześniu a zaproszenia już wysłane? Ciekawe no i jak my mamy Ci pomóc, nawet nie napisałaś z jakiego regionu jesteś....
Choć jak dla mnie podejrzana ta historia
__________________
"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie".
H. Jackson Brown Jr
kalija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-31, 19:17   #6
miss_all_this
Przyczajenie
 
Avatar miss_all_this
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 5
Dot.: odwołanie sali weselnej

Cytat:
Napisane przez kalija Pokaż wiadomość
Jest styczeń, wesele we wrześniu a zaproszenia już wysłane? Ciekawe no i jak my mamy Ci pomóc, nawet nie napisałaś z jakiego regionu jesteś....
Choć jak dla mnie podejrzana ta historia

Nie byłoby wizażu bez podejrzeń ;] co tym razem budzi wątpliwości?
Zaproszenia wysłaliśmy w grudniu, większość gości pracuje w miejscu w którym urlopy planuje się pod koniec roku więc nie widzę w tym nic dziwnego.
Rejon jest nieistotny, oczekiwałam pomocy w sprawie rozmowy z właścicielką sali, która uważa, że nic takiego się nie stało. A dla nas prawdopodobnie oznaczać to będzie zmianę całych planów weselnych, od daty ślubu począwszy.
miss_all_this jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-31, 19:38   #7
Eflinka
Rozeznanie
 
Avatar Eflinka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 700
Dot.: odwołanie sali weselnej

Cytat:
Napisane przez miss_all_this Pokaż wiadomość
Nie byłoby wizażu bez podejrzeń ;] co tym razem budzi wątpliwości?
Zaproszenia wysłaliśmy w grudniu, większość gości pracuje w miejscu w którym urlopy planuje się pod koniec roku więc nie widzę w tym nic dziwnego.
Rejon jest nieistotny, oczekiwałam pomocy w sprawie rozmowy z właścicielką sali, która uważa, że nic takiego się nie stało. A dla nas prawdopodobnie oznaczać to będzie zmianę całych planów weselnych, od daty ślubu począwszy.
Macie zwróconą kasę, a kobieta nie dostała pozwolenia na użytkowanie sali. Co ma dać jakakolwiek rozmowa?

Jedyne, co możesz zrobić to podać ją do sądu i zażyczyć sobie odszkodowania. Przecież rozmowa nie sprawi, że kobieta udostępni Wam salę bez pozwoleń
Eflinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-02-02, 17:24   #8
MajsterkaANB
Zakorzenienie
 
Avatar MajsterkaANB
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 10 780
Dot.: odwołanie sali weselnej

no przecież skoro właścicielka powiedziała, że nie to nie... nic nie wskórasz, nawet jeśli was okłamała z tym całym pozwoleniem i np. odmówiła wam, bo dostała zlecenie na większą ilość osób. nie mieliście umowy więc nie możesz jej podać do sądu, ani nawet wymagać od niej zrobienia przyjęcia tego dnia, proste.

ciesz się, że powiedziała ci o tym teraz, a nie w sierpniu, i, że oddała kasę.
a skoro nie chcesz, żebyśmy ci pomogły w wyborze innej sali to nie wiem właściwie czego oczekiwałaś.

a tak w ogóle, to z innymi usługodawcami też umowy nie masz?
no i te zaproszenia 10 miesięcy przed ślubem dla mnie też dziwne...
__________________

MajsterkaANB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-02, 18:27   #9
mary_poppins
sissy that walk
 
Avatar mary_poppins
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 670
Dot.: odwołanie sali weselnej

Do wesela 8 miesięcy, więc nie wystawiła Was w ostatniej chwili, kasa oddana, przyjęcie w sali niemożliwe - o czym jeszcze chcesz z nią rozmawiać? Szukajcie innej sali, znalezienie czegoś na 30 osób nie jest niewykonalne nawet w ostatniej chwili, wszak to małe przyjęcie.
__________________
Cytat:
Napisane przez dombro
Nie chcę być niedelikatna, ale wymyślasz problemy z dupy.
mary_poppins jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-03, 08:31   #10
joaaa83
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 810
Dot.: odwołanie sali weselnej

Za bardzo się nakręcasz. Masz małą ilość gości, więc pewnie coś znajdziesz. Ja w październiku zmieniłam salę, a wesele w maju. Co prawda musiałam o tydzień przesunąć datę ślubu, bo w "nowej sali" mój termin był zajęty, ale udało mi się zgrać kościół, kamerzystę i orkiestrę.

A ja szukałam sali na ponad 150 osób. Tak samo ciężko jak na małą ilość osób, o ile nie gorzej, bo Ty możesz szukać tez w małych restauracjach bez typowej sali bankietowej. Ale zrobiłam pewne założenia, co do ilości gości obecnych, a nie zaproszonych i zdecydowałam się na mniejszą. W sumie przyszło 125 i było akurat.

Zaproszenia to nie problem (chociaż mnie też dziwi zapraszanie aż z takim wyprzedzeniem). Wyjaśnisz telefonicznie. Ja pomyliłam godzinę na zaproszeniach (przez to zamieszanie z salami) i goście dali radę przyjść wcześniej. Ale przypominałam na kilka dni przed ślubem jeszcze raz.
joaaa83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-03, 13:47   #11
MartaMagda
Zakorzenienie
 
Avatar MartaMagda
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: z szafy
Wiadomości: 7 859
Dot.: odwołanie sali weselnej

Region jest ważny, bo można by coś doradzić.

Szukaj w lokalnych kawiarniach i mniejszych restauracjach, często mają miłe, osobne, kameralne sale, w których spokojnie zmieści się 30 osób.
__________________
Nina 💕 29.01.2017
MartaMagda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-03, 16:15   #12
annic
Wtajemniczenie
 
Avatar annic
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 2 089
Dot.: odwołanie sali weselnej

kiedy w początkowej fazie planowania szukałam lokalu na przyjęcie dla 40 osób szukałam po restauracjach i było całkiem sporo opcji do wyboru. Później zdecydowaliśmy się na małą salkę, ale restauracje poważnie rozważaliśmy, więc może w ten sposób poszukaj.

Gdyby dziś kobieta do mnie zadzwoniła z informacją, że nie będzie przyjęcia bo z salą coś jest nie tak pewnie bym spanikowała, ale zaraz dzwoniła do tych restauracji, bo nie są tak oblegane jak sale weselne. Skąd jesteś?
annic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-03, 20:56   #13
MajsterkaANB
Zakorzenienie
 
Avatar MajsterkaANB
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 10 780
Dot.: odwołanie sali weselnej

mi się wydaje, że autorka nie chce porad co do sali, tylko porad jak na chama zmusić właścicielkę do "zmienienia zdania" ...
__________________

MajsterkaANB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-04, 11:02   #14
MartaMagda
Zakorzenienie
 
Avatar MartaMagda
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: z szafy
Wiadomości: 7 859
Dot.: odwołanie sali weselnej

Cytat:
Napisane przez MajsterkaANB Pokaż wiadomość
mi się wydaje, że autorka nie chce porad co do sali, tylko porad jak na chama zmusić właścicielkę do "zmienienia zdania" ...
Jeśli tak, to nie postępuje rozważnie, bo wydaje mi się, że taka niedopuszczona do użytku sala może być niebezpieczna dla gości.
__________________
Nina 💕 29.01.2017
MartaMagda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-08, 16:49   #15
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: odwołanie sali weselnej

Cytat:
Napisane przez MartaMagda Pokaż wiadomość
Jeśli tak, to nie postępuje rozważnie, bo wydaje mi się, że taka niedopuszczona do użytku sala może być niebezpieczna dla gości.
i wątpię, żeby pani właścicielka ryzykowała zapłaceniem kary...
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-02-08 17:49:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:03.