spodnie optycznie wydłużające nogi - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-09-28, 19:58   #1
sombre
Przyczajenie
 
Avatar sombre
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 24

spodnie optycznie wydłużające nogi


Moje nóżki mają 80 cm długości (mierząc prawidłowo: od krocza) do wzrostu 163. Niby proporcjonalnie (gdzieś wyczytałam, że kobieta przy tym wzroście powinna mieć nogi długości 77cm i wtedy byłyby długie, ale jak ja mam 3 cm dłuższe i mimo wszystko są krótkie, to raczej coś nie pasi ;]). Jaki krój i kolor spodni powinnam wybrać, aby optycznie wydłużyć nogi? Obcasy nie wchodzą w grę. Mam zgrabne i szczupłe łydki, szerokie uda (które chciałabym również zamaskować, ale nie szerokimi spodniami, bo źle się w nich czuję). Jakieś propozycje?? ^^
sombre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-28, 20:30   #2
farfalla
Zakorzenienie
 
Avatar farfalla
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 12 521
Dot.: spodnie optycznie wydłużające nogi

Z tego co gdzieś czytałam to proste spodnie wyszczuplają i trochę wydłużają... na pewno unikaj spodni z poziomymi przecięciami i szwami w poprzek bo to skraca nogi
__________________
"For beautiful eyes, look for the good in others
For beautiful lips, speak only words of kindness
And for poise, walk with the knowledge that you are never alone."
/A.H/
farfalla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-28, 22:08   #3
Aska87
Raczkowanie
 
Avatar Aska87
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 302
Dot.: spodnie optycznie wydłużające nogi

Od siebie dorzuce, że powinnaś unikać biodrówek. Spodnie z wyzszym stanem optycznie wydłuzają nogi.
__________________
65/84 = 28(60)E
w końcu mam dobrze dobrany stanik https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=294725
Aska87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-28, 23:42   #4
eternalvoyageur
Wtajemniczenie
 
Avatar eternalvoyageur
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Augsburg (Niemcy)
Wiadomości: 2 657
Dot.: spodnie optycznie wydłużające nogi

* Spodnie z srednim stanem :tak:
* Spodnie z wysokim stanem Bedzie to wygladac jakby pupa wisiala przy ziemi. Wiem ze wiele ludzi twierdzi zo wlasnie wysoki stan jest dla krotkonogich, ale zswiadczenia wiem ze do tych spodni czeba miec wlasnie dlugie nogi s waskie biodra. No i Trinny i Suzanna tez odradzaja ten kroj krotkonogim !
* Spodnie lekko rozszerzane u dolu. :tak: Ale nie za bardzo !
* Unikaj spodni zwerzanych u dolu. Nawet jesli kupujesz rurki, to sprobuj znalesc calkiem proste, a nie take zwerzajace sie u dolu.
* Spodnie powinny prawie dotykac podlogi. Jesli nosicz obcasy na przemian z plaskimi to powinnas miec rozne dlogosci spodni do obcasow i do plaskich.
* Ciemny i jednolity kolor spodni. Zadnych wzorow, lub "specjalnych efektow" typu splowiale, wytarte itp itd
* Spodniom 3/4 lub 7/8 mow NIE !


Nie tylko wlasciwe spodnie moga optycznie wydluzyc nogi.

Inne pomysly:

* Prosty dol, interesujaca gora. Ta zlota regola bedzie przyciagc wzrok do gory ciala, a nie do nog.

* Buty powinny byc w tym samym kolorze co spodnie. Do krotkich spodni lub spodnic sandalki w kolorze cielistym wydluzaja nogi.

* Zobacz te zdjecia i zastanow sie ktore buty wydluzaja bardziej nogi. Oczywiscie wybor spodni jest fatalny:
http://betweenmypeers.com/2007/06/01...g-lengthening/

* Rekawy 3/4 (lub rekawy podciagniete) wydluzaja optycznei nogi !
Dowody:
http://betweenmypeers.com/2006/12/08...sleeve-length/

* Spodnicom i sukienkom konczacym sie nizej niz tuz za kolanem mowimy nie, chyba ze jest to sposnica do samej ziemi, ktora nosimy z obcasami.

* Krotkie spodnie i spodnice i kolorze zblizonym do cielistego (bez, khaki, itd) wydluzaja nogi.
Dowody:
http://betweenmypeers.com/2008/06/13...nt-leg-length/

* Sandalki nie powinny miec paska na kostce, to optycznie obcina nogi.

* Kurtki powinny konczyc sie na bkosci biodrowej.

* Unikaj dluzszych tunik, chyba ze sa w dokladnie tym samy kolorze co spodnie.

* Bluzki do spodnic powinny konczyc sie na kosci biodrowej, bluzki do spodni --- kilka cm powyzej krocza.

* Paski zapiete w pasie (nie na biodrach) wydluzaja nogi.


Przeczytaj tez to:
http://www.trinnyandsusannah.com/rul...tlegs/trousers
__________________
eternalvoyageur jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-29, 18:41   #5
vauka
Raczkowanie
 
Avatar vauka
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 256
Dot.: spodnie optycznie wydłużające nogi

Cytat:
Napisane przez sombre Pokaż wiadomość
Moje nóżki mają 80 cm długości (mierząc prawidłowo: od krocza) do wzrostu 163. Niby proporcjonalnie (gdzieś wyczytałam, że kobieta przy tym wzroście powinna mieć nogi długości 77cm i wtedy byłyby długie, ale jak ja mam 3 cm dłuższe i mimo wszystko są krótkie, to raczej coś nie pasi ;]). Jaki krój i kolor spodni powinnam wybrać, aby optycznie wydłużyć nogi? Obcasy nie wchodzą w grę. Mam zgrabne i szczupłe łydki, szerokie uda (które chciałabym również zamaskować, ale nie szerokimi spodniami, bo źle się w nich czuję). Jakieś propozycje?? ^^
Ja mam 70cm nogi przy 158cm wzrostu i są w porządku. Jakim cudem twoje mogą być krótkie? Przecież to połowa twojego wzrostu (49%, a u mnie 44)
Kobieto, trochę mniej samokrytyki ; )

Skoro masz zgrabne łydki - jak tylko będziesz mogła, wskakuj w spodnie kończące się kilka cm nad kolanem.
vauka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-30, 10:27   #6
201604250957
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 9 369
Dot.: spodnie optycznie wydłużające nogi

na pewno nie biodrówki tylko spodnie o normalnym stanie, do tego prosta nogawka, ciemny chociaż jasniejszy tez moze byc, wazne jednak zeby był jednolity kolor, bez jaśniejszych przetarć, do tego obcasy, długość spodni najlepiej przykrywająca w pewnym stopniu buty i jest super. Dobrze tez sprawdzaja sie czarne klasyczne spodnie i czarne buty. Betty ze zdjec ponizej wcale nie jest wysoka i nie ma dluuuugasnych nóg ale wie jak sie ubierac zeby to ukryc

p.s albo sie zle zmierzyłas albo masz urojenia jesli wydaje Ci sie ze nogi o długosci 80cm mierzonej od kroku do stopy przy wzroscie 163 sa krotkie mam 163cm wzrostu to wiem co mówię inna sprawa taka jak wygladaja poza dlugoscia tzn czy są zgrabne czy szczuple czy grubsze etc, te czynniki moga wówczas optycznie je np. skracac
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 2286172936_c38bef7105.jpg (56,7 KB, 145 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2342391215_cd16cbbacc.jpg (47,1 KB, 98 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2358004701_524c281378.jpg (96,3 KB, 112 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2374737146_3cbe1db853.jpg (116,8 KB, 94 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 1525480986_b97508caa0_o.jpg (77,0 KB, 116 załadowań)
201604250957 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-30, 10:27   #7
natural-love
Zakorzenienie
 
Avatar natural-love
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 3 627
Dot.: spodnie optycznie wydłużające nogi

Hmmm mierzysz od sreony wewnetrznej, dobrze rozumiem?

Co optycznie wydluzy nogi... napewno unikaj spodni rybaczek lub takich ktore koncza sie w polowie lydki.
Wydluza nogi spodnie w prazki te pionowe, nigdy poziome.
Napewno tez spodnie z podwyzszonym stanem dodadza kilka cm
__________________
Uwierz w Anioły... Nawet, Jeśli Mają Czarne Skrzydła…

Zaufanie to piękny dar - buduje się je latami, traci w ciągu sekundy...

natural-love jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-09-30, 15:42   #8
vauka
Raczkowanie
 
Avatar vauka
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 256
Dot.: spodnie optycznie wydłużające nogi

O, jeszcze zapomniałam dodać.

Kupując spodnie zwracaj uwagę na kieszenie z tyłu - odpadają te naszyte nisko, ponieważ przez nie wydaje się, że pupa jest bliżej ziemi

Ja zrezygnowałam z bardzo obcisłych rurek, ponieważ takie spodnie podkreślają nogi i doskonale widać wszystkie ich wady.

Poza tym unikaj podwijania nogawek. 1-2cm może być, ale dłuższe lepiej obciąć.

Jeszcze nie sprawdzałam, ale wydaje mi się, że zakolanówki są dla nas. Natomiast podkolanówki sprawiają, że wygladam gorzej niż w rzeczywistości
vauka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-30, 17:47   #9
Sz.
Rozeznanie
 
Avatar Sz.
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Milanówek/Warszawa
Wiadomości: 731
Dot.: spodnie optycznie wydłużające nogi

Niestety, ja mam 164 cm wzrostu i nogi 83 i też myślę, że są strasznie krótkie. łydki i kostki mam szczupłe, ale uda...to dopiero porażka. Zauważyłam, że najlepiej mi robią ciemnogranatowe proste jeansy. Raczej przy ciele, ale nie bardzo obcisłe.
Sz. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-30, 22:13   #10
kiiko
Zakorzenienie
 
Avatar kiiko
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 6 254
Dot.: spodnie optycznie wydłużające nogi

swietny watek! eternalvoyager super rady. ja niestety mam niedosc ze krotkie nogi to jeszcze naprawde straszne lydki, w zwiazku z tym ratuja mnie tylko dlugie spodnie. i wlansie np jasne jeansy odpadaja? albo jakies kremowe spodnie?
kiiko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-30, 22:56   #11
Sz.
Rozeznanie
 
Avatar Sz.
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Milanówek/Warszawa
Wiadomości: 731
Dot.: spodnie optycznie wydłużające nogi

Wydaje mi się, że kremowe eleganckie w kant są niezłe.
Sz. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-10-26, 01:18   #12
sombre
Przyczajenie
 
Avatar sombre
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 24
Dot.: spodnie optycznie wydłużające nogi

Cytat:
Napisane przez kashmirka Pokaż wiadomość
na pewno nie biodrówki tylko spodnie o normalnym stanie, do tego prosta nogawka, ciemny chociaż jasniejszy tez moze byc, wazne jednak zeby był jednolity kolor, bez jaśniejszych przetarć, do tego obcasy, długość spodni najlepiej przykrywająca w pewnym stopniu buty i jest super. Dobrze tez sprawdzaja sie czarne klasyczne spodnie i czarne buty. Betty ze zdjec ponizej wcale nie jest wysoka i nie ma dluuuugasnych nóg ale wie jak sie ubierac zeby to ukryc

p.s albo sie zle zmierzyłas albo masz urojenia jesli wydaje Ci sie ze nogi o długosci 80cm mierzonej od kroku do stopy przy wzroscie 163 sa krotkie mam 163cm wzrostu to wiem co mówię inna sprawa taka jak wygladaja poza dlugoscia tzn czy są zgrabne czy szczuple czy grubsze etc, te czynniki moga wówczas optycznie je np. skracac
łydki mam naprawdę zgrabne. przed wakacjami byłam, krótko mówiąc, chuda i moje łydki wyglądały jak patyki. no ale miałam przynajmniej szczupłe uda (48cm). sporo przytyłam w ciągu 2 miesięcy... całe 7kg ;(. łydki zaokrągliły się, dobrze im zrobiło kilka dodatkowych kg. natomiast uda... hmm... w spodniach nie wygląda tak źle. masakra jest, kiedy się zmierzę. całe 53cm! przed okresem dochodzi mi nawet do 54!
sombre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-26, 01:27   #13
sombre
Przyczajenie
 
Avatar sombre
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 24
Dot.: spodnie optycznie wydłużające nogi

Cytat:
Napisane przez Sz. Pokaż wiadomość
Niestety, ja mam 164 cm wzrostu i nogi 83 i też myślę, że są strasznie krótkie. łydki i kostki mam szczupłe, ale uda...to dopiero porażka. Zauważyłam, że najlepiej mi robią ciemnogranatowe proste jeansy. Raczej przy ciele, ale nie bardzo obcisłe.
oj, teraz mnie zagięłaś xD. twoje nogi mają powyżej 50% (dokładnie 50,6%!), więc są długie! no, chyba że źle zmierzyłaś je.
trzeba stanąś na równej powierzchni, jeden koniec taśmy musi sięgać ziemi, a drugi do kości po wewnętrznej stronie uda przy kroczu; taśma musi być napięta.
i mamy wymiar ;].
sombre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-07, 10:22   #14
Adrenalina88
Raczkowanie
 
Avatar Adrenalina88
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 124
Dot.: spodnie optycznie wydłużające nogi

Mam tyle samo wzrostu a nogi o 5 cm krótsze... więc nie masz co narzekać, hehe. Polecam pionowe przeszycia.
Pozdrawiam
__________________
"ale wolę nic nie mieć, niż mieć coś na niby..."
Adrenalina88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:02.