dziwne zgrubienie w pachwinie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-03-28, 19:40   #1
cover_girl
Przyczajenie
 
Avatar cover_girl
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 6

dziwne zgrubienie w pachwinie


od paru dni obserwuje u siebie dziwne zgrubienie w pachwinie. nie mam pojecia co to moze byc? jest ono bolesne gdy sie dotknie. czy powinnam sie udac do lekarza? jesli tak to do jakiego?? bardzo prosze o porade! jesli zamiescilam post na zlym dziale to prosze o jego przeniesienie - nie mialam pojecia do kogos sie zwrocic z tym problemem
cover_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-28, 20:22   #2
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: dziwne zgrubienie w pachwinie

To może być przepuklina pachwinowa,a do lekarza powinnaś iść,bo jeśli jest tak jak podejrzewam,to nie obędzie się raczej bez interwencji chirurgicznej.Idz do lekarza pierwszego kontaktu
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-28, 22:31   #3
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 232
Dot.: dziwne zgrubienie w pachwinie

Każde niepokojące zgrubienie w takim i podobnych miejscach powinnaś jak najszybciej zgłosić lekarzowi.
Sovilo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-28, 22:44   #4
cover_girl
Przyczajenie
 
Avatar cover_girl
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 6
Dot.: dziwne zgrubienie w pachwinie

dzieki dziewczyny. boje sie zeby to nie bylo cos gorszego, probowalam cos znalezc na necie ale nic nie ma na ten temat ;(
cover_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-29, 00:14   #5
Marilyn
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 449
Dot.: dziwne zgrubienie w pachwinie

Cytat:
Napisane przez cover_girl
dzieki dziewczyny. boje sie zeby to nie bylo cos gorszego, probowalam cos znalezc na necie ale nic nie ma na ten temat ;(
Oj dziewczyny nie straszcie To jest pewnie węzeł chłonny powiększony. Byc może cierpisz na infekcje dróg rodnych, ewentualnie masz ranę na nodze i dlatego. No chyba, że nie wiadomo jak wielkie jest to zgrubienie. W każdym razie warto pokazac się lekarzowi.
Marilyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-29, 08:13   #6
cover_girl
Przyczajenie
 
Avatar cover_girl
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 6
Dot.: dziwne zgrubienie w pachwinie

oj jak slysze wezel chlonny to od razu mi sie to z rakiem kojarzy jednakze ran na nodze nie mam a ta przepukline to raczej juz odrzucilam, bo poczytalam troszke wczoraj o tym na necie i jednak nie pasuje to do opisu no nic jedyne rozsadne wyjscie to wizyta u lekarza - dzieki
cover_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-29, 08:38   #7
Momo
Zakorzenienie
 
Avatar Momo
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: ok. Bydgoszczy
Wiadomości: 5 520
Dot.: dziwne zgrubienie w pachwinie

Węzły chłonne mogą być powiększone nawet przy przeziębieniu.Nie wiem czy akurat te w pachwinach,ale przeważnie nie zwracamy na nie uwagi,więc nie jestem pewna.Nie każdy powiększony węzeł,to od razu rak
Ale do lekarza warto się wybrać
__________________
Moim ulubionym sprzętem kuchennym jest laptop ...

Kobieta zmienną jest...moje hobby
http://www.zapiskiroztrzepane.pl/


Awatar - made by Momo
Momo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-03-30, 17:09   #8
Marilyn
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 449
Dot.: dziwne zgrubienie w pachwinie

Cytat:
Napisane przez cover_girl
oj jak slysze wezel chlonny to od razu mi sie to z rakiem kojarzy jednakze ran na nodze nie mam a ta przepukline to raczej juz odrzucilam, bo poczytalam troszke wczoraj o tym na necie i jednak nie pasuje to do opisu no nic jedyne rozsadne wyjscie to wizyta u lekarza - dzieki
E tam rak od razu Zwykła infekcja, problemy z jajnikami powodują, że węzeł się powiększa. Oznacza, że coś się " w okolicy" dzieje niedobrego. Lekarz powinien obejrzeć i ocenić co z tym robić i jaka jest przyczyna. Lepiej nie odwlekać wizyty, bo z czasem może zacząć bardziej boleć no i infekcja może się przerodzić w jakieś poważniejsze kłopoty.
Pzdr
Marilyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-31, 10:04   #9
Imagine
Magda
 
Avatar Imagine
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: krakow
Wiadomości: 620
Dot.: dziwne zgrubienie w pachwinie

Cover jeżeli to zgrubienie (guzek?) pojawiło się po współżyciu, to może to być krwiaczek (powstająco po zbyt mocnym pchnięciu). Ja miałam tak w tym miesiącu i poszłam do ginekologa, bo nie znikało, a bolało coraz bardziej. Dostałam Vacosan, takie ziółka (bez recepty) do nasiadówek i zeszło po dwóch dniach.
Ale chyba najlepoej byłoby pójść go ginekologa, który powie Ci dokładnie co to jest. Ja naczytalam się w książkach (zanim poszłam do lekarza), że to może być zapalenie gruczołu Bartholiniego (o ile nie przekręciłam nazwiska) i że usuwa się to chirurgicznie przez nacięcie.
Zamiast niepotrzebnych stresów lepiej zapytać lekarza. Ja poszłam do państwowego w Krakowie, gdzie normalnie trzeba sie zapisać z miesięcznym wyprzedzeniem (swoją drogą paranoja), ale w rejestracji powiedziałam, co mi się "zrobiło" i zostałam przyjęta od ręki i oczywiście na kase chorych.
Imagine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-31, 11:46   #10
Ray
Zakorzenienie
 
Avatar Ray
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 8 613
Dot.: dziwne zgrubienie w pachwinie

hmm zalezy jak to zgrubienie wyglada jesli jest w dotyku male jak ziarenko fasoli to ejst to wezel chlonny mialam to samo hehe i to czesto jest o gloenia tych okolic golarka albo jakas mala infekcja.. jesli ejst o wieksze to trzbea do lekarza isc
__________________
wiosna!! zaczynam biegać !
Ray jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-31, 13:48   #11
małyaniołek
Raczkowanie
 
Avatar małyaniołek
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Grodzisk/Wawa/Bielsko
Wiadomości: 348
GG do małyaniołek
Dot.: dziwne zgrubienie w pachwinie

a może ropa się zebrała?? ja miałam coś takiego, chirurg mi to rozciął i odciągał ropę. Idz do lekarza bo z takimi rzeczami nie ma zartow!
małyaniołek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-04-01, 15:36   #12
cover_girl
Przyczajenie
 
Avatar cover_girl
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 6
Dot.: dziwne zgrubienie w pachwinie

dziekuje wam bardzo za tyle odpowiedzi
Marilyn napisala, ze moze to byc spowodowane jakas infekcja (powiekszenie wezla chlonnego). czy wiec jest mozliwe ze wezly mi sie powiekszyly bo akurat przyjmowalam do przedwczoraj tabletki na uplawy ;>
musze przyznac, ze juz zmalalo obecnie i nie jest bolesne wizyte kontrolna mam u ginekologa za tydzien wiec zalatwie to za jednym zamachem co? chyba nic sie nie stanie jak poczekam pare dni
cover_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-01, 15:39   #13
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: dziwne zgrubienie w pachwinie

Jeśli zgrubienie maleje to dobrze.Może rzeczywiście infekcja,którą miałaś spowodowała powiększenie węzła w pachwinie .I dobrze,że idziesz na kontrolę ,miejmy nadziej ę,że do tego czasu będzie już wszystko w porządku
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-02, 14:02   #14
asia26
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Z Poznania
Wiadomości: 1 208
GG do asia26 Send a message via Skype™ to asia26
Dot.: dziwne zgrubienie w pachwinie

możesz isć do swojego lekarza rodzinnego to może być powiększony węzeł chłonny?!A on Cię skieruje dalej ewentualnie!


asia26
asia26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:30.