Bibliografia, jak zrobić do encyklopedii - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-06-18, 17:02   #1
Kirino
Raczkowanie
 
Avatar Kirino
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 43

Bibliografia, jak zrobić do encyklopedii


Hej,

czy jeżeli red.nauk. i przewodn. kom. red jest Tadeusz Pilch to czy mogę to w bibliografii skrócić do "red."? tyczy się Encyklopedii Pedagogicznej XXI wieku

jak w takim razie powinien wygl przypis w nawiasie czy (Pilch., 2006, t.V., s. 301) ?

i czy w przypadku kiedy korzystałam z różnych tomów to w bibliografii podaję to tylko raz tzn oprócz danych redaktora, pełnej nazwy it. to mogę zrobić "t. I, IV" ?

Edytowane przez Kirino
Czas edycji: 2011-06-18 o 17:48
Kirino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-18, 17:48   #2
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: Bibliografia, jak zrobić do encyklopedii

Encyklopedia czegostam. Nazwa tomu np. Morza i Oceany, pod red. T. Pilcha, reszta.

W nawiasie juz nie podajesz redaktorow z tego co wiem, tylko Ecyklopedia czegostam, tom V, miasto rok, strona. Ale to ja rouzmiem ze masz na mysli po prostu opis krotki, to sie stosuje jezeli na koncu masz wypisana pelna i tylko w pelnej sie pisze redaktorow.
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-19, 12:24   #3
Mitsukki
Naczelny Hipster
 
Avatar Mitsukki
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 9 341
Dot.: Bibliografia, jak zrobić do encyklopedii

Cytat:
Napisane przez Kirino Pokaż wiadomość
Hej,

czy jeżeli red.nauk. i przewodn. kom. red jest Tadeusz Pilch to czy mogę to w bibliografii skrócić do "red."? tyczy się Encyklopedii Pedagogicznej XXI wieku

jak w takim razie powinien wygl przypis w nawiasie czy (Pilch., 2006, t.V., s. 301) ?

i czy w przypadku kiedy korzystałam z różnych tomów to w bibliografii podaję to tylko raz tzn oprócz danych redaktora, pełnej nazwy it. to mogę zrobić "t. I, IV" ?
Po co kropka po Pilchu? I numerze tomu?
Jeśli korzystasz z różnych tomów, to musi to być też w przypisach, jak ktoś będzie szukał tej informacji to musi na podstawie przypisu dokładnie wiedzieć gdzie to jest, a nie wypożyczać kilka tomów. A w bibliografii podajesz tylko raz, nie robisz kolejnego zapisu dla każdego tomu osobno
__________________


Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Jestem dzieckiem chaosu, tylko chaotyczne działania mają u mnie prawo bytu i nie przyprawiają mnie o zniechęcenie, poczucie bycia niewolnikiem, marazm i łzy w oczach.
Mitsukki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-19, 13:07   #4
Kirino
Raczkowanie
 
Avatar Kirino
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 43
Dot.: Bibliografia, jak zrobić do encyklopedii

acha, dziękuje za odpowiedź.
Skorzystam i już tutaj zapytam. Jeżeli mam cytowaną definicje Pana L z książki Pana K to jeżeli nie mam danych do książki L, to po prostu w przypisie i w bibliografii piszę tę książkę którą mam w ręku czyli K? czy jakoś to się zaznacza?
Kirino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-19, 13:42   #5
Mitsukki
Naczelny Hipster
 
Avatar Mitsukki
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 9 341
Dot.: Bibliografia, jak zrobić do encyklopedii

A w książce pana K nie ma przypisu do książki L? Bo wtedy możesz wziąć z przypisu, a ew. msc wydania itp z internetu. Jeśli nie masz żadnego dostępu do książki L, to zwyczajnie przypis do książki pana K
__________________


Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Jestem dzieckiem chaosu, tylko chaotyczne działania mają u mnie prawo bytu i nie przyprawiają mnie o zniechęcenie, poczucie bycia niewolnikiem, marazm i łzy w oczach.
Mitsukki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-19, 20:48   #6
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: Bibliografia, jak zrobić do encyklopedii

Jazeli pan K napisal w ksiazce slow w slowo definicje z ksiazki pana L to piszesz, ze wzielas to z ksiazki K, jesli taka jest prawda. To co masz w reku zawsze.
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:58.