makijaż u kosmetyczki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-08-08, 16:40   #1
nieznajoma1992
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 2

makijaż u kosmetyczki


Witam, zostałam zaproszona na wesele i chciałabym zaszaleć i zrobić sobie makijaż u kosmetyczki. I moje pytanie jest takie czy muszę jakoś się do tego przygotować ? Coś ze sobą zabrać ? Pokazać makijaż jaki chce i ona mi taki zrobi ? I sam makijaż mogę prosić czy przed tem jakieś zabiegi będzie trzeba ??
nieznajoma1992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-08, 17:04   #2
InkaNovinka
Raczkowanie
 
Avatar InkaNovinka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: R-m
Wiadomości: 121
Dot.: makijaż u kosmetyczki

Podstawą ładnego makijażu jest dobrze przygotowana cera. Dobrze byłoby, gdyby była dobrze nawilżona i oczyszczona. Idąc do kosmetyczki informujesz ją:
1. Na jaką okazję jest to makijaż,
2. Czy preferujesz mocny czy lekki makijaż,
3. Możesz powiedzieć jaką masz kreację, ew. zrobić zdjęcie sukienki i pokazać kosmetyczce.
4. Jeżeli masz wizję, wiesz, jaki makijaż chciałabyś mieć zrobiony możesz go pokazać/wytłumaczyć. Kosmetyczka doradzi, czy będzie pasował, jeśli tak, to z pewnością go wykona.

__________________
Jestem odpowiedzialna za to, co powiedziałam, nie za to, co zrozumiałaś.
InkaNovinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-09, 22:38   #3
barbarellabs
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 4
Dot.: makijaż u kosmetyczki

Cytat:
Napisane przez nieznajoma1992 Pokaż wiadomość
Witam, zostałam zaproszona na wesele i chciałabym zaszaleć i zrobić sobie makijaż u kosmetyczki. I moje pytanie jest takie czy muszę jakoś się do tego przygotować ? Coś ze sobą zabrać ? Pokazać makijaż jaki chce i ona mi taki zrobi ? I sam makijaż mogę prosić czy przed tem jakieś zabiegi będzie trzeba ??
KOCHANE!!! Podstawową zasadą jest zrobienie peelingu twarzy w domu bądź u kosmetyczki!Również odpowiednie nawilżenie jest ważne. Jeśli tego nie zrobicie, po pierwsze makijaż będzie mniej trwały po drugie skóra twarzy może zacząć się łuszczyć,a tego na pewno chciały byście uniknąć.
barbarellabs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-11, 22:05   #4
Caroll2302
Raczkowanie
 
Avatar Caroll2302
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 59
Dot.: makijaż u kosmetyczki

Widziałam gdzieś wypowiedź kosmetyczki że najgorszym, co można zrobić jest przyjść w makijażu. Wizazystka musi wtedy wszystko zmywać przez co skóra może być podrażniona i zaczerwieniona. Dodatkowo niepotrzebnie marnuje się trochę czasu
Caroll2302 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-12, 20:20   #5
barbarellabs
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 4
Dot.: makijaż u kosmetyczki

No takie coś to już lekka przesada! Do mojego gabinetu większość pań przychodzi na zabiegi w makijażu i nie widzę w tym nic dziwnego .I czy klientka ma makijaż czy go nie ma to i tak od razu zabieram się za przemycie twarzy mleczkiem ,a później tonikiem bezalkoholowym choćby dla odświeżenia i przywrócenia skórze odpowiedniego ph . A o takich przypadkach to już też słyszałam,choćby o takim,że pewna pani jak sobie wykupiła na grouponie zabieg to po przyjściu kosmetyczka kazała jej sobie samej zmyć makijaż....???REKLAMA PIĘKNA !!
barbarellabs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-14, 12:36   #6
InkaNovinka
Raczkowanie
 
Avatar InkaNovinka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: R-m
Wiadomości: 121
Dot.: makijaż u kosmetyczki

Nie w tym rzecz, barbarellabs, nie stresuj się.

Rzecz w tym, że twarz do zmyciu makijażu jest delikatnie podrażniona, jej naturalny płaszcz hydrolipidowy jest naruszony. Makijaż wygląda lepiej, jeżeli jest nałożony na skórę czystą, dobrze jest się zmyć jakieś 3-4 godziny wcześniej, najlepiej tego dnia się nie malować. Nie jest to zasada. Ale makijaż wtedy wygląda lepiej. I nie ma znaczenia czy makijaż był zmyty tuż przed wyjściem do kosmetyczki czy u kosmetyczki. Co innego demakijaż - co innego odświeżenie tonikiem. Wg mnie nie ma to porównania.
__________________
Jestem odpowiedzialna za to, co powiedziałam, nie za to, co zrozumiałaś.
InkaNovinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:19.