album - ten 1 raz ;) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Papierowy zawrót głowy

Notka

Papierowy zawrót głowy Forum dla ludzi, którzy lubią tworzyć z papieru. Tutaj dowiesz się jak zrobić ciekawą kartkę lub scrap. Zaprezentujesz swoje dzieło. Zapraszamy.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-06-21, 00:15   #1
rozter
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 13

album - ten 1 raz ;)


dziewczyny chciałabym zrobić dzieciom album, taki wiecie... trochę na amerykański styl z notatkami i ze zdjęciami, tylko... Byłam na pseudo kursie scrapu i dopiero teraz pojawiły się pytania.
1. Chodzi o to że mam papiery różnej grubości, od męża dostałam zestaw do zrobienia albumu i jest to jakby segregator, tzn twarda okładka z oczkami do wpinania koszulek 30x30cm. Koszulek mam niewiele a nigdzie nie mogę ich znaleźć, żeby dokupić. I tak się zastanawiam czy bawić się w te koszulki czy może po prostu robić w papierze dziurki?
2. Jakbym te cieńsze papiery naklejała na np brystol to nie wyjdzie mi "bałagan"? Bo przecież to nie będzie to samo, czy nie będzie widać różnicy, po naklejeniu zdjęć i ozdobników?
2. Papiery są różnej grubości, no i wiadomo, że nawet jak papier gruby to jest też jego druga strona, co robicie w przypadku dwustronnych papierów? Sklejacie 2 kartki czy może obie strony 1 kartki zdobicie?
3. Sama kupiłam kiedyś bazę do albumu, taką tekturową, chyba 10 stron i się zastanawiam czy nie łatwiej będzie od niej zacząć, tylko... ona jest brzydka, tekturowa, nie zakleję tej tektury bo nie mam jak przy kółkach. to co zrobić? Pomalować?
4. marzy mi się wykonanie czegoś takiego jak w załączniku, widać tutaj wyraźnie że papier jest naklejany na bazę, ale jaka to baza? Bo to nie tektura, tylko coś białego... no i widać że nie jest to robione na gotowej tekturce, a więc na czym?
Ech proszę o pomoc, bo niby w kartach już jakieś doświadczenie mam, ale do albumów zupełnie nie wiem jak się zabrać, nawet kurs mi nie pomógł
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 020.jpg (69,6 KB, 35 załadowań)
rozter jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-21, 08:01   #2
Pagata
Modermistrz bobkowy :D
 
Avatar Pagata
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: ...pod lasem:)
Wiadomości: 9 743
GG do Pagata
Dot.: album - ten 1 raz ;)

1. Segregator z koszulkami jest na scrapy,tzw LO,czyli na papier 30x30 cm dajesz zdj,ozdabiasz i chowasz do koszulki.
2.Ja do albumów wykorzystuję nawet cienkie papiery,ale naklejam je na wycięte z tektury modelarskiej karty.
Na samym papierze,nawet jak gruby jest,nie zrobisz strony albumu,jest za cienko.jak dasz zdj,jakies ozdoby,to on nie utrzyma cięzaru tego wszystkiego.papiery dwustronne wykorzystujesz tak samo jak jednostronne,tylko mozesz wybrac,ktora strona bardziej Ci odpowiada.
3.Jak masz gotową bazę,to po prostu papier docinasz tylko do spręzyny,kólek.Żeby wyglądalo estetyczniej,to na pozostalych 3 bikach mozesz tez zostawic kilka mm marginesu,wtedy taka jakby ramke bedzie dookoła.Jesli masz brzydki kolor bazy,mozesz jej brzegi zamalowac farba akrylową .
4.Najladniej wygladają albumy,gdzie cale strony są oklejone papierem scrapowym i potem na koncu podziurkowane i zbindowane,czyli zalozona ta spręzyna.Ale to trzeba mieć dostep do bindownicy.Jesli nie masz,to polecam jednak gotowe ,zbindowane bazy,o takie np KLIK Te są wykonane z bialej beermaty i nawet jak zostawisz nieoklejone pod spręzyną,bedzie wyglądac estetycznie.Tu np ja tez nie mialam bindownicy i robilam na gotowej bazie ->KLIK
Jak cos niejasne to pytaj
__________________
Moje karteczki

i inne pierdółeczki

TU tez jestem i tu sa wszystkie zdj,które zniknęły z watków
[SIGPIC][/SIGPIC]
Pagata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Papierowy zawrót głowy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:48.