Jak zrobić taki makijaz!?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-04-05, 19:14   #1
MyLifeIsMusic
Rozeznanie
 
Avatar MyLifeIsMusic
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 936
Red face

Jak zrobić taki makijaz!??


Cześc
Znalazłaby sie jakaś osóbka któa by mi opisała jakimi kosmetykami, w jakiej kolejności takie cudenko zrobic. Poprostu chce efekt takiej słodkiej kobitki , no na fotce widac. Wiec myśle że któraś z was mi pomorze...bo chce sobie tak buźke ustroić. Pozdrawiam
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Look 090.jpg (34,3 KB, 401 załadowań)
__________________
Mój cel: 59 kg
MyLifeIsMusic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-05, 19:27   #2
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Jak zrobić taki makijaz!??

przenoszę na wizażystkę
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-05, 19:54   #3
mona1978
Zakorzenienie
 
Avatar mona1978
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Studio Stylizacji 4U
Wiadomości: 6 687
GG do mona1978
Dot.: Jak zrobić taki makijaz!??

Każda z nas ma swój sposób na taki makijaz
Ja opiszę jak ja go widzę
Po pierwsze jeżeli ma to być taki dziewczęcy mejkapik to zaczniemy od korektora - maskujemy to co nie powinno być widoczne i nakładamy podkład - musimy bardzo dokładnie go rozprowadzić ,żeby nie było żadnych plam i widocznych ewentualnych przebarwień. Jeżeli to konieczne podkreślamy brwi - lepiej cieniemi niz kredką - kontur wtedy jest bardziej miękki Przypruszamy twarz sypkim transparentnym pudrem. Teraz oczy - Na górną powiekę nanosimyjasno-beżowy cień, załamanie powieki zaznaczamy "brudno-różowym" cieniem, na powieke ruchomą (której nie widac na zdjęciu) połozyłabym ten sam cień co na powieke górna - beżyk oko obrysowujemy czarną konturówką/kredką i rozcieramy. Jeżeli nie używasz zalotki to sięgnij po tusz podkręcający rzęsy. Uśmiechnij się i na końce policzków nałóż grubym pędzlem róż - nie za dużo ! Proponuję małą plamke różu i potem go rozetrzeć delikatnie ewentualnie coś jeszcze później dodać - lepsze to niż usuwanie potem z twarzy nadmiaru Pozostały usta -tu nie obrysowywałabym ich konturówką - tylko lekko różowy błyszczyk i gotowe
Propozycji może być wiele - moja jest taka

mona1978 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-05, 20:11   #4
rambo
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 771
GG do rambo Send a message via Skype™ to rambo
Dot.: Jak zrobić taki makijaz!??

No więc - może nie jestem jakąś tam profesjonalistką, ale napiszę ci co ja o tym myślę Jak się mylę to pewnie nasze kochane moderatorki mnie poprawią
To co napiszę nadaje się dla karnacji ciepłej (wiosennej lub jesiennej). Jeśli jesteś latem/zimą zmień sobie to delikatnie. Zatem :

1. Na samym początku nawilż buźkę (żeby przygotować twarz pod podkład, wtedy podkład ładnie się wchłania, mniejsze ryzyko wystających suchych skórek itp.)

2. Jeśli masz ochotę, żeby make-up długo się trzymał nałóż bazę pod podkład. Potem sam podkład. Z tego co widzę ma on ciepły odcień. Rozsmaruj go dokładnie. Jeśli są miejsca w których nie przykrył dokładnie niedoskonałości nałóż na nie jeszcze jedną warstwę - jednak tym razem "rozgrzej go w palcach i wklep punktowo".

3. Jeżeli mimo wszystko widać jakieś niedoskonałości (np. cienie pod oczami) nałóż odrobinkę korektora.

4. Przyprósz delikatnie twarz pudrem (pasuje mi tu sypki ) rozświetlającym. Jeżeli masz tendencję do świecenia się w strefie T rozświetlacza użyj tylko na policzki i skronie. Czoło nos i brodę muśnij pudrem matującym/transparentnym

5. Wymodeluj twarz różem (wydaje mi się, że odpowiedni będzie brzoskwiniowy lub morelowy kolor). Podkreśl kości policzkowe (zrób rybkę i nałóż róż na wystające miejsca)

6. Podkreśl brwi. Jeśli nie masz specjalnego zestawu możesz to zrobić brązową kredką do oczu. Jeśli wydaje ci się, że źle to wygląda uczesz je ładnie i podkreśl odżyweczką do rzęs (żelem do włosów :P czymkolwiek żeby wyglądały na lśniące i zadbane)

7. Oczy :
a) Całą powiekę delikatnie muśnij beżowym cieniem
b) Na górną ruchomą powiekę nałóż brązowy/morelowy/rudy cień. Wydaje mi się że ładnie wyglądałby taki ciepły brąz lub kolor zbliżony do różu tylko że bardziej wyrazisty.
c) Ciemniejszy cień rozetrzyj ku górze kierując się w stronę zewnętrzną. Możesz to zrobić patyczkiem kosmetycznym, albo aplikatorem. Jeśli efekt jest niewidoczny (lub za mało widoczny) nabierz odrobinę cienia na pędzelek i postaraj cię wycieniować ku górze na zewnątrz.
d) rozetrzyj granicę między jaśniejszym a ciemniejszym cieniem. Z doświadczenia wiem że średniej wielkości pędzel z odrobiną pudru rozświetlającego świetnie zaciera granicę między cieniami.
e) na górnej powiece zaraz przy rzęsach narysuj cienką kreskę czarną lub ciemnobrązową. Jeśli robisz kreskę kredką możesz ją lekko rozetrzeć patyczkiem kosmetycznym
f) kredką w identycznym kolorze jak wyżej narysuj kreskę na dolnej powiece. Rozetrzyj ją patyczkiem kosmetycznym. Nie dociągaj kreski dokładnie końca (do wewnętrznego kącika)
g) wspomniany wyżej wewnętrzny kącik rozświetl perłowym jasnym cieniem (pasującym do reszty)
8. Dokładnie wytuszuj górne i dolne rzęsy. Jeśli masz zbyt cienkie, krótkie itp. możesz dokleić sztuczne np. w kępkach
9. Na usta nałóż różowy/morelowy/beżowy błyszczyk. W miarę jasny, ale nie sinoblady

Najważniejsze : zachowaj umiar w nakładaniu kolejnych warstw. Spróbuj wyważyć to tak aby cera była idealna (taka się wydawała) ale żeby nie stworzyć efektu maski albo przerysowanej laleczki.
Powodzenia!

Ps1: Mogę spisać kosmetyki które osobiście polecam do tego makijażu
Ps2: Jesli chcesz możesz pochwalić się efektami

Mam nadzieję że pomogłam i że nie napisałam nic źle
__________________
"I'm all alone, I smoke my friends down to the filter"
Tom Waits

Edytowane przez rambo
Czas edycji: 2008-03-15 o 13:24 Powód: lit.
rambo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-05, 20:18   #5
mona1978
Zakorzenienie
 
Avatar mona1978
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Studio Stylizacji 4U
Wiadomości: 6 687
GG do mona1978
Dot.: Jak zrobić taki makijaz!??

Rambo fajne rady Ale do tego makiajżu ta rada moim zdaniem nie pasuje :
Cytat:
5. Wymodeluj twarz różem (wydaje mi się, że odpowiedni będzie brzoskwiniowy lub morelowy kolor). Podkreśl kości policzkowe (zrób rybkę i nałóż róż na wystające miejsca)
Dlaczego? Modelka na zdjęcu ma podkreslone policzki tylko - właśnie takie z uśmiechu. Zakładając ,że to ma być ten sam makijaz ze zdjęcia - nie modelowałabym kości policzkowych tylko dodała rumieńców.
No ale oczywiście to Twoja rada więc się nie wcinam - chciałam tylko tak wiesz BTW
Mam nadzieję ,że się nie gniewasz
mona1978 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-05, 20:27   #6
rambo
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 771
GG do rambo Send a message via Skype™ to rambo
Dot.: Jak zrobić taki makijaz!??

Właśnie o to mi chodziło. Bo jak sie człowiek uśmiecha to wystaje to samo co jak się robi rybkę tak zwaną. Tylko w rybce bardziej W każdym razie jakieś rumieńce zrobić trzeba bo modelka ma
__________________
"I'm all alone, I smoke my friends down to the filter"
Tom Waits

Edytowane przez rambo
Czas edycji: 2008-03-15 o 13:25 Powód: lit.
rambo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-05, 21:44   #7
MyLifeIsMusic
Rozeznanie
 
Avatar MyLifeIsMusic
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 936
Dot.: Jak zrobić taki makijaz!??

Cytat:
Napisane przez rambo
No więc - może nie jestem jakąś tam profesjonalistką, ale napiszę ci co ja o tym myśle Jak się mylę to pewnie nasze kochane moderatorki mnie poprawią

To co napiszę nadaje się dla karnacji ciepłej (wiosennej lub jesiennej). Jeśli jesteś latem/zimą zmień sobie to delikatnie. Zatem :

1. Na samym początku nawilż buźkę (żeby przygotować twarz pod podkład, wtedy podkład ładnie się wchłania, mniejsze ryzyko wystających suchych skórek itp.)

2. Jeśli masz ochotę, żeby make-up długo się trzymał nałóż bazę pod podkład. Potem sam podkład. Z tego co widzę ma on ciepły odcień. Rozsmaruj go dokładnie. Jeśli są miejsca w których nie przykrył dokładnie niedoskonałości nałóż na nie jeszcze jedną warstwę - jednak tym razem "rozgrzej go w palcach i wklep punktowo".

3. Jeżeli mimo wszystko widać jakieś niedoskonałości (np. cienie pod oczami) nałóż odrobinkę korektora.

4. Przyrósz delikatnie twarz pudrem (pasuje mi tu sypki ) rozświetlającym. Jeżeli masz tendencję do świecenia się w strefie T rozświetlacza użyj tylko na policzki i skronie. Czoło nos i brodę muśnij pudrem matującym/transparentnym

5. Wymodeluj twarz różem (wydaje mi się, że odpowiedni będzie brzoskwiniowy lub morelowy kolor). Podkreśl kości policzkowe (zrób rybkę i nałóż róż na wystające miejsca)

6. Podkreśl brwi. Jeśli nie masz specjalnego zestawu możesz to zrobić brązową kredką do oczu. Jeśli wydaje ci się, że źle to wygląda uczesz je ładnie i podkreśl odżyweczką do rzęs (żelem do włosów :P czymkolwiek żeby wyglądały na lśniące i zadbane)

7. Oczy :
a) Całą powiekę delikatnie muśnij beżowym cieniem
b) Na górną ruchomą powiekę nałóż brązowy/morelowy/rudy cień. Wydaje mi się że ładnie wyglądałby taki ciepły brąz lub kolor zbliżony do różu tylko że bardziej wyrazisty.
c) Ciemniejszy cień rozetrzyj ku górze kierując się w stronę zewnętrzną. Możesz to zrobić patyczkiem kosmetycznym, albo aplikatorem. Jeśli efekt jest niewidoczny (lub za mało widoczny) nabież odrobinę cienia na pędzelek i postraj cię wycieniować ku górze na zewnątrz.
d) rozetrzyj granicę między jaśniejszym a ciemniejszym cieniem. Z doświadczenia wiem że średniej wielkości pędzel z odrobiną pudru rozświetlającego świetnie zaciera granicę między cieniami.
e) na górnej powiece zaraz przy rzęsach narysuj cienką kreskę czarną lub ciemnobrązową. Jeśli robisz kreskę kredką możesz ją lekko rozetrzeć patyczkiem kosmetycznym
f) kredką w identycznym kolorze jak wyżej narysuj kreskę na dolnej powiece. Rozetrzyj ją patyczkiem kosmetycznym. Nie dociągaj kreski dokładnie końca (do wewnętrznego kącika)
g) wspomniany wyżej wewnętrzny kącik rozświetl perłowym jasnym cieniem (paującym do reszty)
8. Dokładnie wytuszuj górne i dolne rzęsy. Jeśli masz zbyt cienkie, krótkie itp. możesz dokleić sztuczne np. w kępkach
9. Na usta nałóż różowy/morelowy/beżowy błyszczyk. W miarę jasny, ale nie sinoblady

Najważniejsze : zachowaj umiar w nakładaniu kolejnych warstw. Spróbuj wyważyć to tak aby cera była idealna (taka się wydawała) ale żeby nie stworzyć efektu maski albo przerysowanej laleczki.
Powodzenia!

Ps1: Jak coś to mogę spisać kosmetyki które osobiście polecam do tego makijażu
Ps2: Jesli chcesz możesz pochwalić się efektami

Mam nadzieję że pomogłam i że nie napisałam nic źle

OooOO dziEki
Możesz spisac mi kosmetyki jakie potrzeba. Ale boje sie że moja granica cenowa czyli ile bede mogła wydac to coś 60 zł....
Acha i chce podkreślić że błyszczyk to kupie taki co powieksza usta optycznie Dax Cosmetics Perfecta Smile błyszczy odżywczy
pozdrawiam
__________________
Mój cel: 59 kg
MyLifeIsMusic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-04-05, 21:57   #8
mona1978
Zakorzenienie
 
Avatar mona1978
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Studio Stylizacji 4U
Wiadomości: 6 687
GG do mona1978
Dot.: Jak zrobić taki makijaz!??

Każdy błyszczyk "powiększa usta" - noo optycznie nawet te ciemniejsze kolorki - pod warunkiem ,że nie są totalnie ciemne

mona1978 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-05, 22:03   #9
Różyczka_89
Rozeznanie
 
Avatar Różyczka_89
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 801
Dot.: Jak zrobić taki makijaz!??

Wg mnie w tym slodkim makijazyku glowna i najwazniejsza role gra wlasnie róż do policzkow,to sprawia ze jest taka promienna,wesola i slodka zarazemNo a pozostale rzeczy..jak podkreslenie rzes tuszem to normalne,tak samo jesli ktos ma niedoskonalosci cery to oczywiscie je korygujePozdrawiam cieplutko
Różyczka_89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-06, 10:50   #10
Sam
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 1 452
Dot.: Jak zrobić taki makijaz!??

Tak jak piszą dziewczyny- podstawą tego makijażu jest ładnie wyrównany kolor cery, róz na policzkach (kolorek, który da odcień taki jaki mają nasze policzki po dłuuuuuugim spacerze);-) Do tego odpowiedni błyszczyk - jeżeli ma być naturalnie polecam jasne odcienie;-)

W tym makiażu są mocno pomalowane oczy- obrysowane czarną kredką i wycieniowane- do tego dokładnie wytuszowane rzęsy;-)
W tym makijażu ważne jest żeby nie przesadzić z ilością kosmetyków - tak by nie powstała na twarzy tapeta;-)
pzdr]sam
Sam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-06, 16:45   #11
rambo
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 771
GG do rambo Send a message via Skype™ to rambo
Dot.: Jak zrobić taki makijaz!??

No ok spisuje (możesz wydać na każdy kosmetyk do 60 zł czy na wszystko razem ? - mam wrażenie że razem, ale postaram sie w miarę możliwości zapisać i te z niższej i te ze średniej lub wyższej jeśli jakieś mi pasują do makijażu i je już testowałam - ewentualnie widziałam na kimś efekty )

So : podkład - tutaj się nie będę rozpisywać - taki jaki ci pasuje, ja mam bardzo trudną w pielęgnacji cerę (bardzo sucha, bardzo wrażliwa itd.) więc mnie pasuje zazwyczaj co innego niż innym

Puder rozświetlający - ja polecam ten z Sephory z takimi gwiazdeczkami, kwiatuszkami /coś takiego/ (w każdym bądź razie łatwo go poznać, nazwany jako puder rozświetlający) kosztuje ok. 25 zł. Dodam, że ma bardzo dobre oceny na KWC.

Róż do policzków : Maybelline ma bardzo ładne róże i zazwyczaj jest kilka takich morelowo-brzoskwiniowych odcieni (OK. 20 zł), L'oreala Blush Delice lub Bourjois.

Tusz do rzęs z tańszych przypadł mi do gustu Maybelline VE Curved Brush(20zł), fajny jet Max Factor 2000kcl (40zł)

Cienie - podobają mi się bardzo tanie cienie Vipery Soho (coś takiego) za ok. 8 zł - trzy kolory - brązów jest kilka paletek, Revlon ma też fajne i odpowiednie do takiego make-upu cienie (łatwo się rozcierają, są miękkie i łatwo zatrzeć granicę między cieniami) ok. 55 zł no i boskie Bourjois Effekt Lumiere (ok. 40 zł). Poza tym bez wątpienia Inglot : niedrogie cienie i wieeeeeeeeeeelki() wybór kolorów - z pewnością znajdziesz odpowiednie

Kredka do oczu - Max Factor jest w miarę ok, ale szybko się rozmazuje i możesz znaleźć dużo tańsze odpowiedniki, ja polecam kredkę Pierre Rene - jest całkiem ok, łatwo się rozciera.

Błyszczyk wybrałaś już więc nie będę się wtrącać
__________________
"I'm all alone, I smoke my friends down to the filter"
Tom Waits

Edytowane przez rambo
Czas edycji: 2008-03-15 o 13:31 Powód: post pod postem mój własny ;)
rambo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:59.