Praca a paznokcie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-10-08, 18:22   #1
Evelyne
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Dublin, Irlandia
Wiadomości: 60

Praca a paznokcie


Pracuję w kwiaciarni, z racji wykonywanej pracy ciągle operuję palcami, mam stały kontakt z wodą i ziemią i wiadomo jak reagują na to paznokcie. Rozdwajają się i są łamliwe. Do tego jakikolwiek lakier trzyma się na nich 1 dzień Zastanawiałam się czy by przypadkiem nie pokryć ich żelem/lub akrylem. Jednak mimo wszystko ładną mam płytkę i jak o nią dbam ( moczę w oliwie, smaruję kremem i odżywką) to paznokcie mam naprawdę twarde, jednak ciągle rozdwajające się. Myślicie że dobrym rozwiązaniem w tym przypadku jest pokrycie swoich naturalnych paznokci żelem lub akrylem, by mieć zawsze ładne paznokcie i lakier trzymał się dłużej niż 1 dzień?
Evelyne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-08, 18:32   #2
awa2001
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 3 157
GG do awa2001
Dot.: Praca a paznokcie

to czy lakier się bedzie na paznokciach trzymał dłużej niż 1 dzień raczej nie zależy od ich pokrycia zelem lub akrylem, to kwestia raczej jakości lakieru i Twojej pracy ( fajnie by było gdybyś mogła pracować w rekawiczkach).
awa2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-08, 18:44   #3
Albertyna
Zakorzenienie
 
Avatar Albertyna
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 782
Dot.: Praca a paznokcie

Niestey, akryl, czy żel też gorzej sie trzyma na paznokciach które mają ciągle kontakt z wilgocią.
Tak ,ja napisała Awa, fajnie by było abyś zaczęła pracować w rekawiczach. Wtedy żel i akryl trzymałby sie o wiele lepiej. Niestey lakiery "nie lubią" rękawiczek (zwłaszcza tych z pudrem), dlatego lakiery nwet w rekawiczach nie będą Ci się długo trzymały, ale nieco dłuzej niz gdybys pracowala bez ręklawiczek.
__________________
Pozdrowionka!
Albertyna
Albertyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-08, 18:44   #4
Evelyne
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Dublin, Irlandia
Wiadomości: 60
Dot.: Praca a paznokcie

Słyszałam że na naturalnej płytce lakier trzyma się krócej gdyż paznokieć ma naturalną tłustą warstwę, ale jestem laikiem Starałam się pracować w rękawiczkach, ale mimo tego odpryskiwało mi wszystko A jakoś lakieru jest bardzo dobra, z najwyższej półki. Jestem skazana na niemalowanie paznokci?

Próbowałam rękawiczek bez pudru, ale mimo to Słyszałam również od profesjonalistki że paznokcie nie lubią długiego czasu przebywania w rękawiczkach, nawet bez pudru
Evelyne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-08, 20:45   #5
awa2001
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 3 157
GG do awa2001
Dot.: Praca a paznokcie

utwardź żelem lub akrylem w kolorze ulubionego lakieru, odpadnie Ci częste malowanie paznokci i na pewno dłuzej będą sie trzymały niż tylko pomalowane A czy rękawiczki nie mogą być ogrodowe? muszą być z pudrem? przecież te materiałowe nie powinny szkodzić pazurkom.
awa2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-08, 20:56   #6
Basiek19
Zakorzenienie
 
Avatar Basiek19
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 831
GG do Basiek19 Send a message via Skype™ to Basiek19
Dot.: Praca a paznokcie

Ja słyszałam ,że jakaś koleżanka mojej znajomej robi sobie paznokcie żelowe w domu, sama sobie i że nakłada warstwę żelu budującego, na to lakier i na to znów żel. Czy to możliwe?? utwardza się wtedy żel?? Dzięki za odpowiedzi
Basiek19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-08, 21:11   #7
Evelyne
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Dublin, Irlandia
Wiadomości: 60
Dot.: Praca a paznokcie

Cytat:
Napisane przez awa2001 Pokaż wiadomość
utwardź żelem lub akrylem w kolorze ulubionego lakieru, odpadnie Ci częste malowanie paznokci i na pewno dłuzej będą sie trzymały niż tylko pomalowane A czy rękawiczki nie mogą być ogrodowe? muszą być z pudrem? przecież te materiałowe nie powinny szkodzić pazurkom.
Niestety potrzebuję jak najbardziej przylegające do dłoni, manualnie muszę być sprawna w 100 %

A słyszałam też że na rozdwojonych paznokciach żel/akryl się słabo trzyma i może odpadać? Prawda?
Evelyne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-10-08, 21:22   #8
Albertyna
Zakorzenienie
 
Avatar Albertyna
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 782
Dot.: Praca a paznokcie

Nie, to, czy paznokcie są rozdwojene, czy nie nie ma najmniejszego wpływu na trwałośc paznokci.
__________________
Pozdrowionka!
Albertyna
Albertyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-15, 19:24   #9
Kiciunia21
Zadomowienie
 
Avatar Kiciunia21
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 1 903
Dot.: Praca a paznokcie

Nie wiem, może był już taki wątek
Gdzie pracujecie i czy żele przeszkadzają wam w pracy? Ja pracuję w księgarni więc generalnie problemu nie mam, a moje paznokcie wystają 1,5 cm poza opuszek . Często widzę ciekawskie spojrzenia gdy nabijam na kasę, albo pakuję książki. A najlepiej jest gdy przychodzi do płacenia. Młode siksy (dziewczyny ) rozrzucają pieniądze po ladzie żebym musiała je podnieśc. I patrzą: "uda jej się czy nie"
__________________
Czarodziejka

-15




Kiciunia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-17, 15:49   #10
iwONKA595
Zadomowienie
 
Avatar iwONKA595
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: ck ;-))
Wiadomości: 1 434
Dot.: Praca a paznokcie

ja sobie kiedys nalozylam jakis utwardzacz u kosmetyczki na paznokcie - katastrofa!!!odpadl mi miejscami, reszty nie moglam sie pozbyc i musialam czekac az mi odrosna, wygladalo to strasznie
__________________
Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, gdy nasze skrzydła zapomniały jak latać.
iwONKA595 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:04.