Dna moczanowa - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-07-16, 00:08   #1
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665

Dna moczanowa


Niestety z dużym prawdopodobieństwem mój brat jest na to chory. On prawdopodobnie o tym wie - dostał wyniki wczoraj, a że mamy chorych rodziców to raczej nie 'walimy' z takimi informacjami bez pewności..
Poczytałam sobie trochę o tej chorobie i niewiele wiem o tym. Chciałabym się zapytać, czy ktoś w tak młodym wieku (mój brat ma 24 lata) cierpi na tę chorobę. To przypuszczenie padło kilka dni temu na wizycie u lekarza (wobec której brat protestował, gdyby nie stres i nerwy mojej mamy być może wciąż leczyłby się nie na to, co mu dolega). Kwas moczowy jest 507 umol/l przy normie do 420, mamy wysokie OB - czyli jakiś stan zapalny - 50 przy normie do 10, CRP 2,30 mg/L (norma do 0,5), no i wyniki, które najbardziej mnie niepokoją: PLT 450 G/L (norma do 424) i MPV 6,6 fL (norma od 7,7). Ponadto bliskie dolnej granicy są parametry: MCV, MCH, MCHC, CHCM, CH, RDW.
Zostawiam już wujka google, bo tylko się denerwuję - a ostatnie dwa lata jadę na tym samym stresie, co niestety negatywnie odbija się (także) na moim zdrowiu.
Chciałabym zapytać, czy ktoś pomógłby mi rozszyfrować te wyniki - czy taka niedokrwistość (tak mi się wydaje, że z tym mamy do czynienia) może mieć wpływ na występowanie dny moczanowej?
Dodam jeszcze nieco o przyczynie wizyty u lekarza. Mój brat ok. 1,5 miesiąca temu zaczął się uskarżać na ból stopy - 7 lat temu miał skręconą kostkę, myśleliśmy, że to może na chwilę się odnowiło. Ból był jednostajny, nie nasilał się, jednak był - brat poszedł do lekarza rodzinnego kilka dni po wystąpieniu objawów. Lekarka zasugerowała ostrogę (którą wykluczyło rtg), mimo to wciąż skłaniała się do leczenia w tym kierunku, zapisując zabiegi. Brat jest w trakcie zabiegów, które nie pomogły (jest pewnie po kilkunastu zabiegach, nie jestem w stanie się doliczyć, ile było ich dokładnie), w związku z czym mama na siłę zapisała go do ortopedy (który leczył go już te kilka lat temu). Lekarz zasugerował kilka wersji, w tym dnę. Bardzo się boję tej choroby w tak młodym wieku i nie rozumiem tego wszystkiego. Mój brat zapewne ma nadwagę, kuleje też dieta (i choć ja zmieniłam dietę diametralnie, ze względu na chorobę, którą niestety on też ma, być może nawet bardziej zaawansowaną, on nie słucha mojego gadania - a uwierzcie mi, że bardzo zmieniłam swoje podejście do jedzenia i naprawdę jest ono rozsądne, dostosowane do nas).
Nie wiem, czy się boi, nie mam z nim jak porozmawiać teraz - sądzę, że nie do końca może sobie zdawać sprawę z sytuacji, a być może to ja przesadzam, mnożąc problemy przez 100 i nie wyciągając wniosków z przeszłości (jako panikara).
Jest mi najzwyczajniej w świecie przykro.
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-16, 06:25   #2
Kfiatuszek1987
Rozeznanie
 
Avatar Kfiatuszek1987
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 818
Dot.: Dna moczanowa

Cytat:
Napisane przez asia_aisa Pokaż wiadomość
Niestety z dużym prawdopodobieństwem mój brat jest na to chory. On prawdopodobnie o tym wie - dostał wyniki wczoraj, a że mamy chorych rodziców to raczej nie 'walimy' z takimi informacjami bez pewności..
Poczytałam sobie trochę o tej chorobie i niewiele wiem o tym. Chciałabym się zapytać, czy ktoś w tak młodym wieku (mój brat ma 24 lata) cierpi na tę chorobę. To przypuszczenie padło kilka dni temu na wizycie u lekarza (wobec której brat protestował, gdyby nie stres i nerwy mojej mamy być może wciąż leczyłby się nie na to, co mu dolega). Kwas moczowy jest 507 umol/l przy normie do 420, mamy wysokie OB - czyli jakiś stan zapalny - 50 przy normie do 10, CRP 2,30 mg/L (norma do 0,5), no i wyniki, które najbardziej mnie niepokoją: PLT 450 G/L (norma do 424) i MPV 6,6 fL (norma od 7,7). Ponadto bliskie dolnej granicy są parametry: MCV, MCH, MCHC, CHCM, CH, RDW.
Zostawiam już wujka google, bo tylko się denerwuję - a ostatnie dwa lata jadę na tym samym stresie, co niestety negatywnie odbija się (także) na moim zdrowiu.
Chciałabym zapytać, czy ktoś pomógłby mi rozszyfrować te wyniki - czy taka niedokrwistość (tak mi się wydaje, że z tym mamy do czynienia) może mieć wpływ na występowanie dny moczanowej?
Dodam jeszcze nieco o przyczynie wizyty u lekarza. Mój brat ok. 1,5 miesiąca temu zaczął się uskarżać na ból stopy - 7 lat temu miał skręconą kostkę, myśleliśmy, że to może na chwilę się odnowiło. Ból był jednostajny, nie nasilał się, jednak był - brat poszedł do lekarza rodzinnego kilka dni po wystąpieniu objawów. Lekarka zasugerowała ostrogę (którą wykluczyło rtg), mimo to wciąż skłaniała się do leczenia w tym kierunku, zapisując zabiegi. Brat jest w trakcie zabiegów, które nie pomogły (jest pewnie po kilkunastu zabiegach, nie jestem w stanie się doliczyć, ile było ich dokładnie), w związku z czym mama na siłę zapisała go do ortopedy (który leczył go już te kilka lat temu). Lekarz zasugerował kilka wersji, w tym dnę. Bardzo się boję tej choroby w tak młodym wieku i nie rozumiem tego wszystkiego. Mój brat zapewne ma nadwagę, kuleje też dieta (i choć ja zmieniłam dietę diametralnie, ze względu na chorobę, którą niestety on też ma, być może nawet bardziej zaawansowaną, on nie słucha mojego gadania - a uwierzcie mi, że bardzo zmieniłam swoje podejście do jedzenia i naprawdę jest ono rozsądne, dostosowane do nas).
Nie wiem, czy się boi, nie mam z nim jak porozmawiać teraz - sądzę, że nie do końca może sobie zdawać sprawę z sytuacji, a być może to ja przesadzam, mnożąc problemy przez 100 i nie wyciągając wniosków z przeszłości (jako panikara).
Jest mi najzwyczajniej w świecie przykro.
Nie wiem czy na wizażu ktoś pomoże Ci w interpretacji badań. Poszukaj może jakiegoś dobrego lekarza który specjalizuje się w tej chorobie i pojedźcie do niego. Jeśli nie chcecie martwić rodziców to na tym etapie nie mówcie im nic bo to może być coś innego. I co najważniejsze to nie panikuj. Może to być zupełnie inna choroba i szkoda nerwów. Póki co skupcie się na tym żeby lekarze postawili dobrą diagnozę
__________________
"Możesz mnie okraść, zagłodzić, zbić a nawet zabić, ale mnie nie zanudzaj"
Kfiatuszek1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-16, 09:12   #3
anoska
Zakorzenienie
 
Avatar anoska
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 6 437
Dot.: Dna moczanowa

proponuję wybrać się do reumatologa
i głowa do góry
__________________
anoska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-16, 10:19   #4
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Dna moczanowa

nie wiem, czy to dna moczanowa, ale wyniki badań są niepokojące, więc radzę wybrać się do lekarza, żeby postawić dokładną diagnozę, wtedy będziesz wiedziała, czy bratu dolega coś poważnego, czy nie. Nie wiem, czy brat ma niedokrwistość, bo nie podałaś parametrów RBC i Ht
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-17, 21:50   #5
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: Dna moczanowa

elo

Edytowane przez 201705250955
Czas edycji: 2017-05-25 o 06:19
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-25, 22:21   #6
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: Dna moczanowa

mhm

Edytowane przez 201705250955
Czas edycji: 2017-05-25 o 06:19
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-26, 10:29   #7
Rarita
Wtajemniczenie
 
Avatar Rarita
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 675
Dot.: Dna moczanowa

Zobacz na tej stronie - http://dnamoczanowa.net.pl/ - znajdziesz tam poradnik dla osób chorych, z któego na pewno wiele się dowiesz. Z tego co widzę to są też naturalne i nowoczesne metody leczenia, więc nie ma się co załamywać
Rarita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-06-04, 15:59   #8
sylwusia3022
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 2
Dot.: Dna moczanowa

Spokojnie, dna moczanowa nie oznacza wegetarianizmu i picia samej wody. Na pewno warto skonsultować się z dietetykiem.
sylwusia3022 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-06-04 16:59:24


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:42.