Pomóżcie...w którym tygodniu ciąży właściwie jestem?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-04-10, 15:27   #1
Kimberley
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 126

Pomóżcie...w którym tygodniu ciąży właściwie jestem??


Poszperałam troszkę w archiwum, ale i tak dalaj mam mentlik w głowie. Nie wiem dokładnie w którym jestem tygodniu ciąży...Ostanią miesiączkę miałam 30.07.2005, ale współżyliśmy dopiero po 13.08, stąd pytanie moje się nasuwa, jak to mam obliczyć?? Gdy byłam 21.03.06 na USG pani doktor stwierdziła, że jestem w 32 tygodniu, a na kolejnej wizycie, na której okazało się, że mam już rozwarcie 1/1 w karcie napisała, że jestem w 36 tygodniu. A przecież od 21.03 do 6.04 są dokładnie 2 tygodnie, więc 6.04 powinnam być w 34 tc, gdzie się więc te 2 tygodnie zgubiły? Z wrażenia, że mogę urodzić jeszcze w kwietniu, przed świętami, odjęło mi mowę i stąd nawet nie zapytałam o to panią doktor i teraz się męczę moimi wątpliwościami, bo fajnie by było żeby dzidziuś jeszcze sobie posiedział w brzuszczku i troszkę tłuszczyku nabrał Ależ się rozpisałam, mam nadzieję, że ktoś mi pomoże...
Kimberley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-10, 16:04   #2
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Pomóżcie...w którym tygodniu ciąży właściwie jestem??

Liczy sie to od ostatniej miesiaczki, czyli doklada sie 2 tyg kiedy raczej w ciazy nie bylysmy. Skoro ostatnia miesiaczke mialas 30.07.2005 to musisz od niej liczyc tygodnie, wtedy jest to najdokladniejsze. Ja urodzilam idealnie w 40 tyg. ale tak naprawde byl to 38 tydz, bo malego poczelismy 2 tyg. po miesiaczce, nawet moge podac doklady dzien, bo bylam 2 dni po dniach plodnych, wiec wiem dokladnie kiedy i co, ale dla lepszych obliczen, zeby pomylki nie bylo doklada sie te tygodnie i liczy sie od ostatniej miesiaczki. A tym kiedy sie melenstwo urodzi to sie nie przejmuj. od 38 tyg do 42 tyg to wszystko jest w normie
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-10, 16:29   #3
Kimberley
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 126
Dot.: Pomóżcie...w którym tygodniu ciąży właściwie jestem??

Dziękuję Ci Monisiu kochana za szybką odpowiedź . Po wprowadzeniu moich danych w Twoje obliczenia wynika, że licząc od OM niby jestem teraz w 37 tc, ale dodając te 2 tygodnie jestem w 35, i to jest bardziej prawdopodobne....ups dzidziusiu posiedź jeszcze w brzuszku troszkę, proszę...
Kimberley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-10, 18:15   #4
lumiaa
Rozeznanie
 
Avatar lumiaa
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: totutotam
Wiadomości: 638
Dot.: Pomóżcie...w którym tygodniu ciąży właściwie jestem??

Do obliczania daty porodu służy tzw. reguła Nagelego tj. od daty ostatniej miesiączki odejmujesz wstecz 3 miesiące i dodajesz 7 dni- w ten sposób liczą ginekolodzy...
czyli- 30.07.- 3 mies + 7 dni wychodzi około 6/7 maja- aktualnie jesteś na początku 37 tyg.
lumiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-10, 21:57   #5
marcelina73
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 983
Dot.: Pomóżcie...w którym tygodniu ciąży właściwie jestem??

Chyba wszystko już jasne.
Dodam tylko, że Pani doktor może raz podawała tydzień licząc od ostatniej miesiączki (ciąża 40 tygodni) a raz od domniemanego poczęcia (38 tygodni).
Albo oceniła rozwój dzidziusia na usg właśnie na 36 tydzień.

I przygotuj sie na niespodzianki. Ja urodziłam w 43 tygodniu (licząc od om) i to z wielkimi oporami ze strony mojego synka i własnego organizmu

Liczę lekkiego, łatwego i przyjemnego rozwiązania (jeśli to w ogóle możliwe)
marcelina73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-11, 12:50   #6
iwonamysza
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 775
GG do iwonamysza
Dot.: Pomóżcie...w którym tygodniu ciąży właściwie jestem??

Oj z tymi lekarzami tak już jest, a jeszcze gorzej z USG. Ja od początku ciąży miałam czad z tymi tygodniami. Na pierwszym USG wyszło, że jest to 5 tc, za tydzień już był 8 tc. A gdy za dwa tygodnie zmieniłam ginekologa, znowu byłam w 7tc. Potem szło to w miarę normalnie, czyli synchronizacja USG z datą ostatniej miesiączki się pokrywały. Oczywiscie do czasu. W 35 tc USG pokazało, że wszystko wskazuje na 38tc. Wiec latałam jak głupia, kupowanie wszystkiego na hurra, bo przecież na dniach mogłam urodzić. Ale nic z tego. Za dwa tygonie poszłam do gina i nic. Za kolejne dwa do szpitala i nic. USG w szpitalu pokazało, ze dziecko jest donoszone i waży 4900, za tydzień zrobili mi cesarkę i jak wyjęli moją córunię to była w mazi, która wskazywała na to, że dziecko nie było jednak donoszone i ważyła 3900. Niewiadomo ile by jeszcze siedziała w brzuchu. I bądź tu człowieku mądry i pisz wiersze... Więc u Ciebie Kimberley nie jest jeszcze źle z tymi datami biorąc pod uwagę moje perypetie ciążowe.
__________________
Moja córunia Kasiunia

iwonamysza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-11, 19:05   #7
Alien
Wtajemniczenie
 
Avatar Alien
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 2 135
Dot.: Pomóżcie...w którym tygodniu ciąży właściwie jestem??

Kimberley na początek to życze miłego rozwiązania

A co do liczenia to jest tak jak napisały dziewczyny powyżej. A licząc od dnia ostatniej miesiączki w porównaniu do USG może być róznica i ta różnica bierze sie z tego, że na USG tydzień ciązy liczony jest według rozwoju i parametów dziecka a nie według ostatniej om i stąd taka różnica w tygodniach.
__________________

-------------------------------------------------------------------
11.09.2008 - spotkanie z Katesią
Alien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-04-17, 11:26   #8
wrona75
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 5
Dot.: Pomóżcie...w którym tygodniu ciąży właściwie jestem??

Mi też się zagubiły dwa tygodnie .Poza tym na każdej wizycie lekarskiej słysze inny termin porodu Zwariować można.....
wrona75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:25.