Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.III - Strona 129 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-07-09, 16:12   #3841
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez Lui1234 Pokaż wiadomość
O kremy na zmarszczki, kurze łapki itp. Krem sojowy jest ok, ale juz bym zmieniła (jest dobry polecam, zyskuje przy dłuzszym stosowaniu na noc), ale to jest najmocniejszy, po tym serum z retinolem, kosmetyk.
Serum z wit C łatwo zrobic samemu, olejek winogronowy- wcale mnie nie zachwycił jakos specjalnie.
Jest po prostu mały wybór a skorze diete tez nalezy od czasu do czasu zmienić.

Na kolorówce maja niezłe kremiki, czaje sie na ten z czerwonym winem....
No na zmarszczki to przeciwzmarszczkowe. Czyli jednak jakiś problem jest.

BU jest raczej dla osób, które chcą kupić gotowy zestaw i tylko wymieszać. No i wiadomo, że każdy ma trochę inną cerę.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-12, 11:07   #3842
ktsw
Zakorzenienie
 
Avatar ktsw
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 667
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez Lui1234 Pokaż wiadomość
Dla osób nie majacych problemow ze skorą ich oferta staje sie po pewnym czasie nudna... Mały wybór maja moim zdaniem
tez tak mysle, po paru latach z BU teraz mam jakąs roczną przerwe, ale zaczynam tęsknic
ktsw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-12, 16:20   #3843
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Nie o ilość idzie, tylko o jakość. Dobrych receptur nie tworzy się na poczekaniu. Inna sprawa, że sklepy z półproduktami są nastawione przede wszystkim na osoby z cerą problemową - i chwała im za to. W drogeriach takie osoby przeważnie nie mają czego szukać. Z kolei w przypadku kosmetyków aptecznych o prostocie składu można zapomnieć.

Jakbym miała cerę normalną, skupiłabym się na filtrach, antyoksydantach, sięgała po kosmetyki naturalne (jest w czym wybierać). Nuda kosmetyczna to marzenie osób z cerą problemową.
__________________
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-21, 12:12   #3844
Rossonera
Rozeznanie
 
Avatar Rossonera
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: południe Polski
Wiadomości: 851
Dot.: Zestaw - Serum migdałowe AHA 10% (BU)

Do dziewczyn, które stosowały serum migdałowe z BU - możecie mi powiedzieć, czy daje ono radę z zaskórnikami zamkniętymi (białymi)? Planuję na jesień zamówić jakiś produkt z kwasem i zaciekawiło mnie to serum, jednak nie wiem, czy dałoby sobie z tym radę...

Edytowane przez Rossonera
Czas edycji: 2013-08-21 o 17:53
Rossonera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-22, 14:02   #3845
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Zestaw - Serum migdałowe AHA 10% (BU)

Cytat:
Napisane przez Rossonera Pokaż wiadomość
Do dziewczyn, które stosowały serum migdałowe z BU - możecie mi powiedzieć, czy daje ono radę z zaskórnikami zamkniętymi (białymi)? Planuję na jesień zamówić jakiś produkt z kwasem i zaciekawiło mnie to serum, jednak nie wiem, czy dałoby sobie z tym radę...
Trudno powiedzieć z czym u ciebie da radę... złuszczanie zawsze pomaga na zaskórniki.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-23, 00:22   #3846
Lui1234
Zadomowienie
 
Avatar Lui1234
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 119
Dot.: Zestaw - Serum migdałowe AHA 10% (BU)

Cytat:
Napisane przez Rossonera Pokaż wiadomość
Do dziewczyn, które stosowały serum migdałowe z BU - możecie mi powiedzieć, czy daje ono radę z zaskórnikami zamkniętymi (białymi)? Planuję na jesień zamówić jakiś produkt z kwasem i zaciekawiło mnie to serum, jednak nie wiem, czy dałoby sobie z tym radę...
Moj mlodzy ledwo nastoletni syn miał zaskorniki zamkniete, poradzilismy choć u tak mlodego dziecka zadna kosmetyczka nie chciała sie zabrać za usunięcie. Glukonolakton i kwas laktobionowy pomogły, nie ma juz zaskorniczkow. Złuszczyło delikatnie i jest ok
Lui1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-23, 10:35   #3847
Madaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Madaaa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 11 804
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Mi po tym serum niektóre zaskorniki zamkniete znikly. Ktos moze wie jak zapobiec ich powstawaniu? Zmienilam cala pielegnacje, bylo juz dobrze a ostatnio znowu mi wyskoczylo pare tych zaskónikow na policzkach Pare razy uzylam pudu z drogerii i różu. Myślicie ze mogą być przyczyna? Ogolnie ostatnio mnie cos wysypuje nie tylko zaskornikami, takze moze dieta albo hormony
Waham sie teraz czy nie wrocic do serum bo mam jeszcze je w szafce, pomoglo na te biale kropki, ale mialam po nim wysyp pryszczy. U mnie zluszczanie nic nie dawalo. Są bardzo głebokie, nawet wycisnąc się ich nie dało. Dlatego wlasnie sięgnęłam po serum migdalowe, liczylam na wybielenie przebarwień a przy okazji znikły mi zaskórniki zamknięte.
Na przebarwienia planuje kupic kas kojowy, jest tani i ponoć skuteczny, ale myśle co jeszcze zmienić w swojej pielegnacji zeby zapobiec wyskakiwaniu tych zaskórników, nowych pryszczy i innych niedoskonałości.

Edytowane przez Madaaa
Czas edycji: 2013-08-23 o 10:38
Madaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-08-24, 00:07   #3848
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez Madaaa Pokaż wiadomość
Mi po tym serum niektóre zaskorniki zamkniete znikly. Ktos moze wie jak zapobiec ich powstawaniu? Zmienilam cala pielegnacje, bylo juz dobrze a ostatnio znowu mi wyskoczylo pare tych zaskónikow na policzkach Pare razy uzylam pudu z drogerii i różu. Myślicie ze mogą być przyczyna? Ogolnie ostatnio mnie cos wysypuje nie tylko zaskornikami, takze moze dieta albo hormony
Waham sie teraz czy nie wrocic do serum bo mam jeszcze je w szafce, pomoglo na te biale kropki, ale mialam po nim wysyp pryszczy. U mnie zluszczanie nic nie dawalo. Są bardzo głebokie, nawet wycisnąc się ich nie dało. Dlatego wlasnie sięgnęłam po serum migdalowe, liczylam na wybielenie przebarwień a przy okazji znikły mi zaskórniki zamknięte.
Na przebarwienia planuje kupic kas kojowy, jest tani i ponoć skuteczny, ale myśle co jeszcze zmienić w swojej pielegnacji zeby zapobiec wyskakiwaniu tych zaskórników, nowych pryszczy i innych niedoskonałości.
Spróbuj zaobserwować. Przy skłonności do zaskórników kosmetyki mogą pogarszać, w zwykłych pudrach jest talk, skrobia i różne dziwne rzeczy. Mi źle robi w ogóle większość kremów, lepiej sprawdzają się sera, kremożele, żele itp. Używasz jakichś kosmetyków, które pozostają na skórze? Zastanów się, czy są koniecznie, czy możesz je zmienić na lżejsze lub z lepszym składem albo zrezygnować. Możesz też spróbować czy coś w diecie ci pogarsza, np cukier lub mleko.
No i słońce też może nasilić, bo pogrubia naskórek.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-24, 11:50   #3849
Madaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Madaaa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 11 804
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Spróbuj zaobserwować. Przy skłonności do zaskórników kosmetyki mogą pogarszać, w zwykłych pudrach jest talk, skrobia i różne dziwne rzeczy. Mi źle robi w ogóle większość kremów, lepiej sprawdzają się sera, kremożele, żele itp. Używasz jakichś kosmetyków, które pozostają na skórze? Zastanów się, czy są koniecznie, czy możesz je zmienić na lżejsze lub z lepszym składem albo zrezygnować. Możesz też spróbować czy coś w diecie ci pogarsza, np cukier lub mleko.
No i słońce też może nasilić, bo pogrubia naskórek.
Z kremów używam Sylveco lekki krem brzozowy, na noc Fitomed, nie powinny zapychac. Uzywam ich od okolo 3 miesiecy, a problemy ostatnio sie pojawiły. Bez kremu u mnie sie nie obejdzie bo mam skłonności do suchej cery. Generalnie mam skłonności do zaskórnik i niedoskonałości, dlatego zmieniłam kremy na apteczne,wyszkalam tych z lepszym składem. Używam minerałów jako podkład. ostatnio strasznie wysuszają mi skóre. Myslalam, ze tez one moze zapychaja, no ale uzywam je od 4 miesiecy wiec pewnie dawno bym zauwazyla gdyby one mi szkodziły. Pod podkłąd uzywam skrobi ziemniaczanej, ponoc jest niekomedogenna. Także na razie odstawie ten roz i puder i zobaczymy. W sumie na policzkach porobily mi sie te niespodzianki takze stawiam ze moze wina różu, bo akurat w tych miejscach gdzie go nakladam. O pryszczole sie nie martwie jak o te zaskórniki bo je ciężko zlikwidować. A nosie jak zawsze mam czarne kropki.
Nawet odstawiłam kremy z filtrami bo tez mi szkodziły. Musze jakiś nowy znaleźć, jesli mam zamiar powrócić do kwasów...
Co do cukru to mało używam, ale nawet zastanawiałam sie czy mleko mi nie szkodzi, bo pije duzo....Grzybek tybetanksi ( oidstawiłam i będę obserwować czy to nie jego wina), zupy, jogurty, wogole lubie mleczne produkty.

Edytowane przez Madaaa
Czas edycji: 2013-08-24 o 11:56
Madaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-24, 11:59   #3850
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez Madaaa Pokaż wiadomość
Z kremów używam Sylveco lekki krem brzozowy, na noc Fitomed, nie powinny zapychac. Uzywam ich od okolo 3 miesiecy, a problemy ostatnio sie pojawiły. Bez kremu u mnie sie nie obejdzie bo mam skłonności do suchej cery. Generalnie mam skłonności do zaskórnik i niedoskonałości, dlatego zmieniłam kremy na apteczne,wyszkalam tych z lepszym składem. Używam minerałów jako podkład. ostatnio strasznie wysuszają mi skóre. Myslalam, ze tez one moze zapychaja, no ale uzywam je od 4 miesiecy wiec pewnie dawno bym zauwazyla gdyby one mi szkodziły. Pod podkłąd uzywam skrobi ziemniaczanej, ponoc jest niekomedogenna. Także na razie odstawie ten roz i puder i zobaczymy. W sumie na policzkach porobily mi sie te niespodzianki takze stawiam ze moze wina różu, bo akurat w tych miejscach gdzie go nakladam. O pryszczole sie nie martwie jak o te zaskórniki bo je ciężko zlikwidować. A nosie jak zawsze mam czarne kropki.
Nawet odstawiłam kremy z filtrami bo tez mi szkodziły. Musze jakiś nowy znaleźć, jesli mam zamiar powrócić do kwasów...
Co do cukru to mało używam, ale nawet zastanawiałam sie czy mleko mi nie szkodzi, bo pije duzo....Grzybek tybetanksi ( oidstawiłam i będę obserwować czy to nie jego wina), zupy, jogurty, wogole lubie mleczne produkty.
....
zamieniałbym Fitomed na lekki rokitnikowy Sylveco,mi w połowie słoiczka Fito.zaczął robic cyrki na twarzy...teraz używam lekkiego brzozowego i lekkiego rokitnikowego od 3mc i jest bosko.
...
chodzi o odstawienie słodkiego mleka,bo zawiera dużo laktozy,a dorosły człowiek traci umiejętność jej ''trawienia/rozkładania'' przetwory mleczne typu jogurty/maslanki/kefiry jak najbardziej wskazane.
....
skrobia ziemniaczana do mnie nie przemawia <mówisz to takiej spożyczej czy dry flo>? jak chcesz coś naturalnego to lepiej wybrac np puder bambusowy z BU...są z różnymi dodatkami
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo

Edytowane przez dark01
Czas edycji: 2013-08-24 o 12:04
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-24, 12:51   #3851
Madaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Madaaa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 11 804
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez dark01 Pokaż wiadomość
....
zamieniałbym Fitomed na lekki rokitnikowy Sylveco,mi w połowie słoiczka Fito.zaczął robic cyrki na twarzy...teraz używam lekkiego brzozowego i lekkiego rokitnikowego od 3mc i jest bosko.
...
chodzi o odstawienie słodkiego mleka,bo zawiera dużo laktozy,a dorosły człowiek traci umiejętność jej ''trawienia/rozkładania'' przetwory mleczne typu jogurty/maslanki/kefiry jak najbardziej wskazane.
....
skrobia ziemniaczana do mnie nie przemawia <mówisz to takiej spożyczej czy dry flo>? jak chcesz coś naturalnego to lepiej wybrac np puder bambusowy z BU...są z różnymi dodatkami
Dzięki za odp. Hm.... moze i fitomed mi szkodzi, wczotraj uzylam na noc a dzisiaj mam chropowata cere i jakieś krosty kolo brody, jakby uczulenie. akurat mi sie konczy, takze zbaczymy jak bedzie gdy bede uzywac tylko lekkiego brzozowego od Sylveco. Chociaz nie jest tak nawilżający, nie wiem czy nie bedzie mi na dłuższą metę służył i czy nie bedzie przesuszał cery. Po nalozeniu minerałow z tym kremem mam uczucie suchosci i sciagania, ale uzywam bo fajnie współgra z podkładem. Bardziej tlusty krem już nie sprawdzał sie z minerałami. Dlatego na noc wolę używać czegoś bardziej treściwego.
Myslalam teraz zaopatrzyć się w lekki nagietkowy, a na noc ten sam ale w zwyklym opakowaniu.
Skrobi używam zwykłej, tej kuchennej. Szału nie robi, ale lepiej trzyma podkład. Myślę własnie nad czymś innym.
Co to za skrobie dry flo?
Akurat slodkiego mleko rzadko pije, jedynie to czasami jogurty slodzone, ale rzadko. Wole naturalne, lubie dodawac swoje owoce i blendować.

Edytowane przez Madaaa
Czas edycji: 2013-08-24 o 12:52
Madaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-24, 13:22   #3852
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez Madaaa Pokaż wiadomość
Dzięki za odp. Hm.... moze i fitomed mi szkodzi, wczotraj uzylam na noc a dzisiaj mam chropowata cere i jakieś krosty kolo brody, jakby uczulenie. akurat mi sie konczy, takze zbaczymy jak bedzie gdy bede uzywac tylko lekkiego brzozowego od Sylveco. Chociaz nie jest tak nawilżający, nie wiem czy nie bedzie mi na dłuższą metę służył i czy nie bedzie przesuszał cery. Po nalozeniu minerałow z tym kremem mam uczucie suchosci i sciagania, ale uzywam bo fajnie współgra z podkładem. Bardziej tlusty krem już nie sprawdzał sie z minerałami. Dlatego na noc wolę używać czegoś bardziej treściwego.
Myslalam teraz zaopatrzyć się w lekki nagietkowy, a na noc ten sam ale w zwyklym opakowaniu.
Skrobi używam zwykłej, tej kuchennej. Szału nie robi, ale lepiej trzyma podkład. Myślę własnie nad czymś innym.
Co to za skrobie dry flo?
Akurat slodkiego mleko rzadko pije, jedynie to czasami jogurty slodzone, ale rzadko. Wole naturalne, lubie dodawac swoje owoce i blendować.
...
słodkie w znaczeniu naturalne,nieprzetworzone
dry flo to specjalnie spreparowana skropia,mozna kupic w sklepach z półproduktami,tej kuchennej nie używaj.
właśnie dlatego stosuje rokitnikowy-fajnie nawilża i regenereuje,brzozowy tylko na dzien jak były te upały żeby nie obciążac skóry pod podkładem...jako samodzielny krem to za mało zdecydowanie więc zachęcam do rokitnika...to zreszta źródło wszelkiej dobroci... a nagietkowy jest o tyle ryzykowny,że nagietek jest jedną z 3 najbardziej uczulających roslin...nie wolno się wystawiac po nim na słonce,tak jak i po dziurawcu...więc jak go omijam szerokim łukiem.
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-24, 13:43   #3853
Madaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Madaaa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 11 804
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez dark01 Pokaż wiadomość
...
słodkie w znaczeniu naturalne,nieprzetworzone
dry flo to specjalnie spreparowana skropia,mozna kupic w sklepach z półproduktami,tej kuchennej nie używaj.
właśnie dlatego stosuje rokitnikowy-fajnie nawilża i regenereuje,brzozowy tylko na dzien jak były te upały żeby nie obciążac skóry pod podkładem...jako samodzielny krem to za mało zdecydowanie więc zachęcam do rokitnika...to zreszta źródło wszelkiej dobroci... a nagietkowy jest o tyle ryzykowny,że nagietek jest jedną z 3 najbardziej uczulających roslin...nie wolno się wystawiac po nim na słonce,tak jak i po dziurawcu...więc jak go omijam szerokim łukiem.
nie wiedzialam o tym nagietku. A czy ten lekki krem rokitnikowy jest podobny czy bardziej nawilżający od brzozowego?
Madaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-24, 14:08   #3854
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Przypominam, że wątek dotyczy BU.
__________________
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-24, 14:36   #3855
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez Madaaa Pokaż wiadomość
nie wiedzialam o tym nagietku. A czy ten lekki krem rokitnikowy jest podobny czy bardziej nawilżający od brzozowego?
...
o wiele bardziej... koniec offtopa.
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-24, 15:10   #3856
zywieczdroj
Zakorzenienie
 
Avatar zywieczdroj
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 11 439
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Dziewczyny a te lekkie kremy Sylveco są ok pod minerały? Ja się zastanawiałam nad zakupem tego - https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...-betulina.html. Miałyście go ?
zywieczdroj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-24, 15:39   #3857
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez zywieczdroj Pokaż wiadomość
Dziewczyny a te lekkie kremy Sylveco są ok pod minerały? Ja się zastanawiałam nad zakupem tego - https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...-betulina.html. Miałyście go ?
....
Lori nam zaraz pogoni kota za offtopy...zapytaj na wątku o niezapychających kremach nawilżających albo na w.mineralnych.
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-25, 17:00   #3858
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez dark01 Pokaż wiadomość
....
...
chodzi o odstawienie słodkiego mleka,bo zawiera dużo laktozy,a dorosły człowiek traci umiejętność jej ''trawienia/rozkładania'' przetwory mleczne typu jogurty/maslanki/kefiry jak najbardziej wskazane.
....
skrobia ziemniaczana do mnie nie przemawia <mówisz to takiej spożyczej czy dry flo>? jak chcesz coś naturalnego to lepiej wybrac np puder bambusowy z BU...są z różnymi dodatkami
Zgadzam się, z tym że nie bardzo warto polegać na "nie powinno zapychać". Jednego zapycha, drugą osobę nie. Potrzeby skóry też się zmieniają i krem, który był dobry okazuje się za ciężki lub za lekki. Ja też mam problem z filtrami, bo kremy z filtrem są często strasznie kleiste i ciężkie.

Może spróbuj z BU żel hialuronowy + olej z pestek malin albo żel hialuronowy w kombinacji z jakimś tłustawym serum. Ja sobie bardzo chwalę, można dodawać mniej lub więcej oleju w zależności od potrzeb.

I czasem warto jednak krem odstawić... Teraz kobiety mają nawyk smarowania się czymś zawsze... a skóra nie zawsze wymaga posmarowania. Nawet jeśli wydaje się nieco sucha np. po umyciu twarzy to warto raz na jakiś czas zostawić i sprawdzić czy nie wróci sama do normy. Albo smarować twarz tylko na dzień albo tylko na noc. Albo robić sobie nawilżająco-natłuszczającą maseczkę co jakiś czas (dobra jest happy per aqua Flos leku) Tu nie chodzi tylko o nadmierne natłuszczenie - nadmiar substancji nawilżających też jest szkodliwy.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-26, 13:11   #3859
Madaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Madaaa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 11 804
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Dzięki za dziewczyny za odpowiedzi.
Wampierz miałam zel ten hiularynowy 1%, ale mi nie podpasował. Ściągał cerę, a probowałam łączyć go z kremami, solo tym bardziej sie nie nadawał. Na gołą cere, tylko umyta nie naloze podkładu, jest sucha i ściągnięta. Z serum nigdy nie próbowałam. Mówicie , że mogą nawilżyć cerę i zastąpić krem? A olej nie bedzie zapychał ? Takie serum mozna uzywac codziennie?
Jakie serum polecacie na zmarszczki, tak juz zapobiegawczo (27lat) i na przebarwienia?
Używał ktoś tej nowości: Zestaw - Serum antyoksydacyjne flavo+C15EF ?
Jeszcze serum Lemon mnie zainteresowalo. Nadawało by sie na dzien, stosowany codziennie?

Edytowane przez Madaaa
Czas edycji: 2013-08-26 o 13:12
Madaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-26, 13:23   #3860
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez Madaaa Pokaż wiadomość
Dzięki za dziewczyny za odpowiedzi.
Wampierz miałam zel ten hiularynowy 1%, ale mi nie podpasował. Ściągał cerę, a probowałam łączyć go z kremami, solo tym bardziej sie nie nadawał. Na gołą cere, tylko umyta nie naloze podkładu, jest sucha i ściągnięta. Z serum nigdy nie próbowałam. Mówicie , że mogą nawilżyć cerę i zastąpić krem? A olej nie bedzie zapychał ? Takie serum mozna uzywac codziennie?
Jakie serum polecacie na zmarszczki, tak juz zapobiegawczo (27lat) i na przebarwienia?
Używał ktoś tej nowości: Zestaw - Serum antyoksydacyjne flavo+C15EF ?
Jeszcze serum Lemon mnie zainteresowalo. Nadawało by sie na dzien, stosowany codziennie?
...
serum Lemon jest dla skóry problematycznej a nie suchej,falvoC fajne na przebarwienia,ale za mało nawilżające,nie zastąpi kremu...może serum różane na noc z żelem hialuronowym by Tobie pasowało? jak potrzebujesz większej pielęgnacji.
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-26, 14:39   #3861
ktsw
Zakorzenienie
 
Avatar ktsw
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 667
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Madaaa czuje ze sie powtarzam ale może zobacz serum-olejek z wit C
ktsw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-01, 16:41   #3862
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 325
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Zgadzam się, z tym że nie bardzo warto polegać na "nie powinno zapychać". Jednego zapycha, drugą osobę nie. Potrzeby skóry też się zmieniają i krem, który był dobry okazuje się za ciężki lub za lekki. Ja też mam problem z filtrami, bo kremy z filtrem są często strasznie kleiste i ciężkie.

Może spróbuj z BU żel hialuronowy + olej z pestek malin albo żel hialuronowy w kombinacji z jakimś tłustawym serum. Ja sobie bardzo chwalę, można dodawać mniej lub więcej oleju w zależności od potrzeb.

I czasem warto jednak krem odstawić... Teraz kobiety mają nawyk smarowania się czymś zawsze... a skóra nie zawsze wymaga posmarowania. Nawet jeśli wydaje się nieco sucha np. po umyciu twarzy to warto raz na jakiś czas zostawić i sprawdzić czy nie wróci sama do normy. Albo smarować twarz tylko na dzień albo tylko na noc. Albo robić sobie nawilżająco-natłuszczającą maseczkę co jakiś czas (dobra jest happy per aqua Flos leku) Tu nie chodzi tylko o nadmierne natłuszczenie - nadmiar substancji nawilżających też jest szkodliwy.

Dokładnie wychodze z tego samego zalozenia, ze nie zawsze trzeba czyms smarowac skory. JKiedys myslalam, ze jak nie posmaruje twarzy, nie zastosuje kremu z filtrem i zostawie skore "sama sobie" to ja sobie doszczetnie zmasakruje, a pozniej od nowa bede musiala ja pielegnowac by powrocila do swej "swietnosci". Zaskoczenie dopadlo mnie, gdy z braku czasu moja pielegnacja "ucierpiala" , wowczas nie smarowalam twarzy niczym. I co ? Skora na twarzy odzyla. Przestaly mi sie zapychac pory, nie zauwazylam pogorszenia. Dzisiaj moja pielegnacja ogranicza sie glownie do zelu do mycia twarzy plus z toniku na przebarwienia z BU na bazie hydrolatu lipowego i raz, gora dwa razy w tygodniu na noc posmaruje sie wymieszanym zelem hialuronowym z dwoma kroplami serum 3 x rose.

Aktualnie szukam odpowiedniego kremu z filtrami, ale zastanawiam sie nad tym nowym serum z wiatamina C. Czy ktoras z Was go juz uzywala albo zamierza nabyc? Jestem ciekawa opini na jego temat
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-03, 11:56   #3863
ktsw
Zakorzenienie
 
Avatar ktsw
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 667
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

jakim nowym serum z wit C??


szczerze tez ostatnio mocno ograniczam kremy, szczególnie wieczorem, po demakijażu jestem juz tak padnięta ze nie chce mi sie nic nakładac


a filtr obecnie odkryłam ten: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,29694,uriage-hyseac-sun-care-fluid-spf-50-fluid-przeciwsloneczny.html
ktsw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-05, 09:22   #3864
Lui1234
Zadomowienie
 
Avatar Lui1234
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 119
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez Madaaa Pokaż wiadomość
Dzięki za dziewczyny za odpowiedzi.
Wampierz miałam zel ten hiularynowy 1%, ale mi nie podpasował. Ściągał cerę, a probowałam łączyć go z kremami, solo tym bardziej sie nie nadawał. Na gołą cere, tylko umyta nie naloze podkładu, jest sucha i ściągnięta. Z serum nigdy nie próbowałam. Mówicie , że mogą nawilżyć cerę i zastąpić krem? A olej nie bedzie zapychał ? Takie serum mozna uzywac codziennie?
Jakie serum polecacie na zmarszczki, tak juz zapobiegawczo (27lat) i na przebarwienia?
Używał ktoś tej nowości: Zestaw - Serum antyoksydacyjne flavo+C15EF ?
Jeszcze serum Lemon mnie zainteresowalo. Nadawało by sie na dzien, stosowany codziennie?
ja uzywałam, fajne jest, ale lepiej u mnie nawilzało ,(zel hial tez mnie wysusza), serum winogronowe - olejek? Tylko grubiej smaruję, po uprzednim wymieszaniu buteleczki.
Gdybyś sie na to zdecydowała to pamietaj by ogrzać składniki w tem pokojowej przed wymieszaniem tego serum bo inaczej robia sie lekkie glutki. Nadaje sie pod makijaż ale chwilkę trzeba odczekać az przeschnie.

Ja sobie sama produkuję nawilzacz zel hialuronowy z ceramidami i peptydem i co tam jeszcze mam pod ręką, ceramidy fajnie nawilzają i pod makijaż są ok.

Czy któraś z Was probowała moze kremu z BU z retinolem albo serum?
Jakie wrazenia?
I jesli nie stosowałam nigdy retinolu to wybrać serum 1% czy krem 0,35%? Krem mi sie konczy i nie wiem co wybrać na noc

---------- Dopisano o 09:22 ---------- Poprzedni post napisano o 09:18 ----------

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Nie o ilość idzie, tylko o jakość. Dobrych receptur nie tworzy się na poczekaniu. Inna sprawa, że sklepy z półproduktami są nastawione przede wszystkim na osoby z cerą problemową - i chwała im za to. W drogeriach takie osoby przeważnie nie mają czego szukać. Z kolei w przypadku kosmetyków aptecznych o prostocie składu można zapomnieć.

Jakbym miała cerę normalną, skupiłabym się na filtrach, antyoksydantach, sięgała po kosmetyki naturalne (jest w czym wybierać). Nuda kosmetyczna to marzenie osób z cerą problemową.
W drogeriach to wogole nie ma sensu kupować.
Ja wiem ze BU wysoka jakosc i dla wrażliwych cer, ale jakby tak poszerzyli ofertę kremow i ser na zmarchy to byłoby super Mnie konczy sie ich 2 gie juz opakowanie kremu sojowego, jest boski!!! Wyprostował mi kurze łapki!
Lui1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-06, 17:41   #3865
201704240919
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 401
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez Madaaa Pokaż wiadomość
Mi po tym serum niektóre zaskorniki zamkniete znikly. Ktos moze wie jak zapobiec ich powstawaniu? Zmienilam cala pielegnacje, bylo juz dobrze a ostatnio znowu mi wyskoczylo pare tych zaskónikow na policzkach Pare razy uzylam pudu z drogerii i różu. Myślicie ze mogą być przyczyna? Ogolnie ostatnio mnie cos wysypuje nie tylko zaskornikami, takze moze dieta albo hormony
Waham sie teraz czy nie wrocic do serum bo mam jeszcze je w szafce, pomoglo na te biale kropki, ale mialam po nim wysyp pryszczy. U mnie zluszczanie nic nie dawalo. Są bardzo głebokie, nawet wycisnąc się ich nie dało. Dlatego wlasnie sięgnęłam po serum migdalowe, liczylam na wybielenie przebarwień a przy okazji znikły mi zaskórniki zamknięte.
Na przebarwienia planuje kupic kas kojowy, jest tani i ponoć skuteczny, ale myśle co jeszcze zmienić w swojej pielegnacji zeby zapobiec wyskakiwaniu tych zaskórników, nowych pryszczy i innych niedoskonałości.
Zaskórniki są i moją zmorą, ale niestety, moja skóra jest tez płytko unaczyniona na policzkach, także zakres działań mam bardzo ograniczony. Mi bardzo pomogło zrezygnowanie z kremów na rzecz bezolejowych ser i Zorac. Na zaskórniki bardzo fajnie działa kwas salicylowy, mlekowy i wymiatająca tretinoina

---------- Dopisano o 17:41 ---------- Poprzedni post napisano o 17:38 ----------

Cytat:
Napisane przez Rossonera Pokaż wiadomość
Do dziewczyn, które stosowały serum migdałowe z BU - możecie mi powiedzieć, czy daje ono radę z zaskórnikami zamkniętymi (białymi)? Planuję na jesień zamówić jakiś produkt z kwasem i zaciekawiło mnie to serum, jednak nie wiem, czy dałoby sobie z tym radę...
Mi pomogło, ale po dłuższym stosowaniu powodował stany zapalne.
201704240919 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-09, 21:47   #3866
pilar1509
Raczkowanie
 
Avatar pilar1509
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Garwolin
Wiadomości: 37
Dot.: Zestaw - Serum migdałowe AHA 10% (BU)

Hej kobietki! Dziś zamówiłam sobie to serum. Jestem strasznie ciekawa zabawy w "małego chemika" i efektów użytkowania!
Mam pytanie do posiadaczek tegoż oto cuda. Jak stosujecie to serum? Kiedy, w jakiej ilości, pod krem, zamiast kremu? Każda rada mile widziana
Pozdrawiam,
Ania...
pilar1509 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-10, 13:20   #3867
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Zestaw - Serum migdałowe AHA 10% (BU)

Cytat:
Napisane przez pilar1509 Pokaż wiadomość
Hej kobietki! Dziś zamówiłam sobie to serum. Jestem strasznie ciekawa zabawy w "małego chemika" i efektów użytkowania!
Mam pytanie do posiadaczek tegoż oto cuda. Jak stosujecie to serum? Kiedy, w jakiej ilości, pod krem, zamiast kremu? Każda rada mile widziana
Pozdrawiam,
Ania...
Ja stosowałam głównie samo, rano czekałam aż dobrze wyschnie i ew. na to jakieś serum czy żel z serum.

Tylko uważaj, jeśli dotychczas nie stosowałaś hydroksy kwasów albo wiesz, że jesteś wrażliwa na nie, zaczynaj od mniejszej ilości i stopniowo możesz zwiększać obserwując reakcje skóry. Zalecana częstość stosowania jest podana na stronie BU i polecam od tego zacząć, jeśli u kogoś skóra dobrze toleruje to można i częściej.

No i też zależy od rodzaju cery, ja mam tłustawą, więc takie suchawe serum mi raczej nie przeszkadza. Jak ktoś ma suchą skórę, to może potrzebować dodatkowego natłuszczenia. No i wiadomo, że jeszcze dochodzi do tego kwestia słońca.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-10, 13:22   #3868
Madaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Madaaa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 11 804
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Ja nakladam w malej ilosci, chodze tak godzine do paru i przed snem nakladam krem. Bez nawilzenia na noc po tym serum mialam dlugo problemy z nawilzeniem cery.
Madaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-12, 12:14   #3869
pilar1509
Raczkowanie
 
Avatar pilar1509
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Garwolin
Wiadomości: 37
Dot.: Zestaw - Serum migdałowe AHA 10% (BU)

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Ja stosowałam głównie samo, rano czekałam aż dobrze wyschnie i ew. na to jakieś serum czy żel z serum.

Tylko uważaj, jeśli dotychczas nie stosowałaś hydroksy kwasów albo wiesz, że jesteś wrażliwa na nie, zaczynaj od mniejszej ilości i stopniowo możesz zwiększać obserwując reakcje skóry. Zalecana częstość stosowania jest podana na stronie BU i polecam od tego zacząć, jeśli u kogoś skóra dobrze toleruje to można i częściej.

No i też zależy od rodzaju cery, ja mam tłustawą, więc takie suchawe serum mi raczej nie przeszkadza. Jak ktoś ma suchą skórę, to może potrzebować dodatkowego natłuszczenia. No i wiadomo, że jeszcze dochodzi do tego kwestia słońca.
Moja skóra należy raczej do tych tolerancyjnych, albo po prostu "twardych" , ponieważ nic mnie nie uczula, ale też mało co na mnie działa Cerę tez mam tłustawą, w sumie mieszaną z tendencją do przetłuszczania. A słońca, z naszą polską jesienią, nie ma co się chyba obawiać
pilar1509 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-12, 12:23   #3870
Madaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Madaaa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 11 804
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez Ewuniaa16 Pokaż wiadomość
Zaskórniki są i moją zmorą, ale niestety, moja skóra jest tez płytko unaczyniona na policzkach, także zakres działań mam bardzo ograniczony. Mi bardzo pomogło zrezygnowanie z kremów na rzecz bezolejowych ser i Zorac. Na zaskórniki bardzo fajnie działa kwas salicylowy, mlekowy i wymiatająca tretinoina

---------- Dopisano o 17:41 ---------- Poprzedni post napisano o 17:38 ----------


Mi pomogło, ale po dłuższym stosowaniu powodował stany zapalne.
dzięki przeanalizuje, poczytam o tych produktach. Może mi pomogą
Madaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-04-25 20:03:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:56.