Facet egoista..chytry?czy niedomyślny? - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kobieta 30+

Notka

Kobieta 30+ Forum dla trzydziestolatek, czterdziestolatek i innych -latek. Tutaj możesz podzielić się swoimi problemami, poradami i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-10-15, 23:42   #61
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: Facet egoista..chytry?czy niedomyślny?

Cytat:
Napisane przez Osterhase Pokaż wiadomość
Że niby ma obowiązek zaproponować mieszkanie kiedy nie czuje się na to gotowy? I to po tylko kilku miesiącach?

No dajże spokój...

(A z tym batonikiem zachowałabym się tak samo, bo nie lubię zmuszać nikogo do niczego. Co innego jeśli to druga osoba zaproponuje, że mi postawi).
Miałam niemal identyczną sytuację z tym głupim batonikiem kilka lat temu. Gdy zostałam sama z dzieckiem, kredyt mieszkaniowy pochłaniał mi większą część kasy, tak że ten batonik dla mojego dziecka to nie był codzienny wydatek tylko luksus w tym okresie (przeliczałam na pół paczki makaronu na przykład). I mój ówczesny facet, bardzo dobrze sytuowany robiąc ze mną zakupy beztrosko te batoniki mi dorzucał do moich zakupów, bez słowa, tak po prostu. Dla siebie oczywiście, nie dla dziecka. Aż gryzłam się w język, żeby mu czasami nie przygadać, ale wstyd mi było, bo to tylko głupi batonik przecież Tak więc batoniki mogą mieć różne aspekty, kto by pomyślał

Edytowane przez laisla
Czas edycji: 2014-10-15 o 23:45
laisla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-16, 09:20   #62
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Facet egoista..chytry?czy niedomyślny?

Cytat:
Napisane przez Osterhase Pokaż wiadomość
Że niby ma obowiązek zaproponować mieszkanie kiedy nie czuje się na to gotowy? I to po tylko kilku miesiącach?

No dajże spokój...

(A z tym batonikiem zachowałabym się tak samo, bo nie lubię zmuszać nikogo do niczego. Co innego jeśli to druga osoba zaproponuje, że mi postawi).
Ona ma prawo chciec mieszkac razem takze po kilku miesiacach.

Aczkolwiek tu raczej jest wypominanie mu, dobrze wie ze on nie chce. A on niby zapewnil ze jednak chce ale tak raczej dla swietego spokoju niz by o tym marzyl. Takie troche gaszenie pozaru jak w koncu wybuchnela z tym co w sobie dusi.

czyli de facto nie pierwsze rozstanie w dosc krotkiej znajomosci. On wymusza u niej rachunki potem pokazowa z batonikiem, ze niby jednak za siebie placi. Nie chce sie z nia pokazywac w miejscach publicznych. Ale niby byli w parku razem. Wszystko to wyglada tak jakby celowo to robil, a potem tylko troche sie maskowal by ja przy sobie zatrzymac.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-16, 10:19   #63
bizneswoman
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 29
Dot.: Facet egoista..chytry?czy niedomyślny?

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Ona ma prawo chciec mieszkac razem takze po kilku miesiacach.

Aczkolwiek tu raczej jest wypominanie mu, dobrze wie ze on nie chce. A on niby zapewnil ze jednak chce ale tak raczej dla swietego spokoju niz by o tym marzyl. Takie troche gaszenie pozaru jak w koncu wybuchnela z tym co w sobie dusi.

czyli de facto nie pierwsze rozstanie w dosc krotkiej znajomosci. On wymusza u niej rachunki potem pokazowa z batonikiem, ze niby jednak za siebie placi. Nie chce sie z nia pokazywac w miejscach publicznych. Ale niby byli w parku razem. Wszystko to wyglada tak jakby celowo to robil, a potem tylko troche sie maskowal by ja przy sobie zatrzymac.

Często powtarzał jak to fajnie byłoby już razem budzić się przy sobie itd. Mielismy isc mieszkać od grudnia ale tez big emocji w tym nie widziałam, on ogólnie jest jakiś mało emocjonalny... Pokazuje mnie swojej rodzinie, raz znajomym, a że nie chodzimy w inne miejsca publiczne (raz na dyskotece)to wynika z faktu że przecież wyjście wiąże się z wydaniem pieniążka... Gdyby był prawdziwym facetem, to zapłaciłby mi RAZ za te "zakupy" aż 12 zł Makaron i tuńczyk i dołożyłby batonik i nie zbiedniałby. A już nie raz coś dorzucał mi do zakupów i normalne że ja za to płaciłam. Takie groszowe sprawy! Jakiś czas temu moja siotra zaprosiła nas na torta z okazji urodzin. Nie jakaś impreza tylko takie spotkanie. A on pyta mnie...może coś kupić?? zamiast ruszyc dupsko kupić wino a nie pytać!! ja na to że nie wiem co ma zrobić. To nic nie kupił. Mnie by było wstyd iść do jego rodziny z pustą ręką bo zawsze coś zaniosłam, jak nie lody to jakieś ciasto itp. No i musiałam wstydzić się za niego.... ufff i byłoby tak wiecznie bo to już taki człek
bizneswoman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-16, 18:41   #64
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Facet egoista..chytry?czy niedomyślny?

Cytat:
Napisane przez bizneswoman Pokaż wiadomość
Jakiś czas temu moja siotra zaprosiła nas na torta z okazji urodzin. Nie jakaś impreza tylko takie spotkanie. A on pyta mnie...może coś kupić?? zamiast ruszyc dupsko kupić wino a nie pytać!! ja na to że nie wiem co ma zrobić. To nic nie kupił. Mnie by było wstyd iść do jego rodziny z pustą ręką bo zawsze coś zaniosłam, jak nie lody to jakieś ciasto itp. No i musiałam wstydzić się za niego.... ufff i byłoby tak wiecznie bo to już taki człek
On sie akurat bardzo slusznie zapytal, bo tak niespodzianka, niekazdy sobie zyczy cos przyniesc. Niewiarygodne a jednak.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-16, 21:20   #65
201703060948
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 422
Dot.: Facet egoista..chytry?czy niedomyślny?

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Ona ma prawo chciec mieszkac razem takze po kilku miesiacach.
Ona ma prawo nawet zażyczyć sobie gwiazdki z nieba albo zaproponować zamieszkanie po dwóch dniach znajomości. Ale ona wyrzuca mu, że on tego sam z siebie nie zaproponował ("Tak naprawdę to on pierwszy o zamieszkaniu nie wspomniał nigdy").

Pomijając, że wspólne zamieszkanie po kilku miesiącach to wcześnie, to wyrzucanie komuś brak umiejętności czytania w myślach... No ludzie.

A ten batonik: przynajmniej facet konsekwentny. Sam nie stawia, ale i nie oczekuje, że mu się postawi.
201703060948 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-16, 22:27   #66
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Facet egoista..chytry?czy niedomyślny?

Cytat:
Napisane przez Osterhase Pokaż wiadomość
Ona ma prawo nawet zażyczyć sobie gwiazdki z nieba albo zaproponować zamieszkanie po dwóch dniach znajomości. Ale ona wyrzuca mu, że on tego sam z siebie nie zaproponował ("Tak naprawdę to on pierwszy o zamieszkaniu nie wspomniał nigdy").

Pomijając, że wspólne zamieszkanie po kilku miesiącach to wcześnie, to wyrzucanie komuś brak umiejętności czytania w myślach... No ludzie.i.
Zgadzam sie z tym wyrzucaniem zwlaszcza i czytaniem w myslach. Akurat powiedziec grzecznie i z argumentami mu mogla. Czemu ma sie nie dzielic marzeniami nawet gdyby to wspolna budowa palacu miala byc ale wypominanie, fochy i oczekiwanie, ze on sam zaproponuje jest gruba przesada.

Tak samo on pyta z czym na urodziny, ona zamiast mu powiedziec ze siostra lubi np czerwone wytrawne to znow foch.

Komunikacja i jeszcze raz komunikacja. Plus to ze facet serio ma prawo odmowic. Kobieta ma prawo mu powiedziec swoje oczekiwania, a mezczyzna moze powiedziec nie. I na odwrot. Przynajmniej jest konfrontacja.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-16, 23:10   #67
bizneswoman
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 29
Dot.: Facet egoista..chytry?czy niedomyślny?

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Zgadzam sie z tym wyrzucaniem zwlaszcza i czytaniem w myslach. Akurat powiedziec grzecznie i z argumentami mu mogla. Czemu ma sie nie dzielic marzeniami nawet gdyby to wspolna budowa palacu miala byc ale wypominanie, fochy i oczekiwanie, ze on sam zaproponuje jest gruba przesada.

Tak samo on pyta z czym na urodziny, ona zamiast mu powiedziec ze siostra lubi np czerwone wytrawne to znow foch.

Komunikacja i jeszcze raz komunikacja. Plus to ze facet serio ma prawo odmowic. Kobieta ma prawo mu powiedziec swoje oczekiwania, a mezczyzna moze powiedziec nie. I na odwrot. Przynajmniej jest konfrontacja.

Co do tego wina to mnie nikt nie musi mówić co kupić co zanieść bo po prostu znam się na rzeczy a on nie. Nie mam zamiaru za każdym razem uczyć i mówić jak ma się zachować.

Mieszkanie po kilku miesiącach to nie takie straszne rzeczy tym bardziej jak się ma po 31 lat, a znam przypadki gdzie po 6 miesiacach ludzie idą przed ołtarz więc zamieszkanie czy pomieszkiwanie po 6 miesiącach to też nie katastrofa.

Ale powiem Wam dziewczyny że wreszcie z nim zerwałam.
Nie dlatego że nie kupił czy nie postawił ABSOLUTNIE tylko o jego postawę o podejście. Każdy sobie, nie było MY tylko JA. Tak byłoby również w życiu. Jest to przykre bo było to przyzwyczajenie, jakiś tam rodzaj więzi, ale gdy przypomnę sobie te chore sytuacje to wcale tego nie żałuję.

I nie chcę wcale gwiazdki z nieba. Tylko normalnego faceta , prawdziwego męzczyzny, szczerego który zadba o mnie, nie pozwoli bym czuła się przy nim źle i niekomfortowo. Zresztą...każda z nas ma przecież inne wymagania. Tak czy siak...dzięki Wam wszystkim za rady
bizneswoman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-10-17, 10:09   #68
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Facet egoista..chytry?czy niedomyślny?

Cytat:
Napisane przez bizneswoman Pokaż wiadomość
Co do tego wina to mnie nikt nie musi mówić co kupić co zanieść bo po prostu znam się na rzeczy a on nie. Nie mam zamiaru za każdym razem uczyć i mówić jak ma się zachować.

Mieszkanie po kilku miesiącach to nie takie straszne rzeczy tym bardziej jak się ma po 31 lat, a znam przypadki gdzie po 6 miesiacach ludzie idą przed ołtarz więc zamieszkanie czy pomieszkiwanie po 6 miesiącach to też nie katastrofa.

Ale powiem Wam dziewczyny że wreszcie z nim zerwałam.
Nie dlatego że nie kupił czy nie postawił ABSOLUTNIE tylko o jego postawę o podejście. Każdy sobie, nie było MY tylko JA. Tak byłoby również w życiu. Jest to przykre bo było to przyzwyczajenie, jakiś tam rodzaj więzi, ale gdy przypomnę sobie te chore sytuacje to wcale tego nie żałuję.

I nie chcę wcale gwiazdki z nieba. Tylko normalnego faceta , prawdziwego męzczyzny, szczerego który zadba o mnie, nie pozwoli bym czuła się przy nim źle i niekomfortowo. Zresztą...każda z nas ma przecież inne wymagania. Tak czy siak...dzięki Wam wszystkim za rady

Uważam, że Twoje oczekiwania są realne i na miejscu A facet, który ma 31 lat i nie dorósł do poważnego związku widocznie już nigdy nie dorośnie. I nie masz czego żałować. Lepiej się rozstać teraz niż się męczyć i po kilku latach stwierdzić, że to jednak nie to.
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-17, 18:44   #69
aussiewoman
Zakorzenienie
 
Avatar aussiewoman
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 4 895
Dot.: Facet egoista..chytry?czy niedomyślny?

Cytat:
Napisane przez bizneswoman Pokaż wiadomość
Co do tego wina to mnie nikt nie musi mówić co kupić co zanieść bo po prostu znam się na rzeczy a on nie. Nie mam zamiaru za każdym razem uczyć i mówić jak ma się zachować.

Mieszkanie po kilku miesiącach to nie takie straszne rzeczy tym bardziej jak się ma po 31 lat, a znam przypadki gdzie po 6 miesiacach ludzie idą przed ołtarz więc zamieszkanie czy pomieszkiwanie po 6 miesiącach to też nie katastrofa.

Ale powiem Wam dziewczyny że wreszcie z nim zerwałam.
Nie dlatego że nie kupił czy nie postawił ABSOLUTNIE tylko o jego postawę o podejście. Każdy sobie, nie było MY tylko JA. Tak byłoby również w życiu. Jest to przykre bo było to przyzwyczajenie, jakiś tam rodzaj więzi, ale gdy przypomnę sobie te chore sytuacje to wcale tego nie żałuję.

I nie chcę wcale gwiazdki z nieba. Tylko normalnego faceta , prawdziwego męzczyzny, szczerego który zadba o mnie, nie pozwoli bym czuła się przy nim źle i niekomfortowo. Zresztą...każda z nas ma przecież inne wymagania. Tak czy siak...dzięki Wam wszystkim za rady
aussiewoman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-27, 14:43   #70
zimnaO
Przyczajenie
 
Avatar zimnaO
 
Zarejestrowany: 2014-10
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 9
Dot.: Facet egoista..chytry?czy niedomyślny?

Mój mąż też ścibolił. Miałam mu to za złe, póki nie trzeba było ruszyć oszczędności na operację naszego psa i jej późniejsze leczenie, no bo jak niby psa na kredyt leczyć? Czasem skąpstwo się opłaca.

Edytowane przez zimnaO
Czas edycji: 2014-10-27 o 14:47
zimnaO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kobieta 30+


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-10-27 14:43:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:55.