Problem ze szczeniakiem spaniela - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-11-27, 19:32   #1
Naberie0
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 5
Unhappy

Problem ze szczeniakiem spaniela


Mam 8 tygodniowego spaniela i duży problem sika wszędzie dosłownie co minutę. Mam położone w pokoju maty na jego siuśki ale sika dokładnie wszędzie tylko nie na te maty. Staram sie go nauczyć zawsze po sikaniu zanoszę na matę ale nie dało to nic.
Plus nie załatwia sie gdy wychodzę z nim na dwór, ogólnie jest zimno i chyba nie lubi spacerów.

Plus ostatnia sprawa podgryza i to dość mocno, mam na ręku sporo śladów i to naprawdę bolących, gdy pokazuje mu ze mnie boli to nie przestaje i podgryza dalej. Wszyscy mi mowia ze u szczeniaków to normalne ale juz sama nie wiem.
Naberie0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-27, 19:39   #2
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Problem ze szczeniakiem spaniela

Masz w domu małego dzidziusia. Pamiętaj o tym. To jest psie dzieciątko małe.
Szczeniaki się załatwiają po spaniu, jedzeniu i zabawie. Po każdej z tych czynności bierzesz pod pachę dzieciaka, wynosisz na trawkę, jak zrobi siku to chwalisz zachwyconym głosem i dajesz smaczka. W domu, jeśli ma sikać na maty, stosujesz tą samą technikę. Co jakiś czas stawiasz na matę, za załatwienie na matę chwalisz jak szalona. NIE WOLNO KRZYCZEĆ ANI BIĆ ZA ZAŁATWIANIE SIĘ W DOMU. Jeśli nakryjesz szczeniora w trakcie siusiu, to przerywasz mu, bierzesz pod pachę, zanosisz na trawę/matę i dalej jak wyżej pisałam.
Szczeniaki GRYZĄ, bo tak są skonstruowane. Dawaj mu zabawki do gryzienia, zabawy dla ciebie niekomfortowe/bolesne przerywaj, mów stanowczo "fuj" albo "eee". Wyjdź na chwilę z pokoju, potem wróć i bawcie się dalej. Chwal i nagradzaj za zachowania, których oczekujesz. Ignoruj, przerywaj zachowania, które chcesz wyeliminować.
NIE KRZYCZ, NIE BIJ, NIE SZARP ZA KARK, NIE STOSUJ KAR, NIE WYŻYWAJ SIĘ NA SZCZENIAKU, NIE KLEP GAZETĄ/KAPCIEM, NIE PRYSKAJ WODĄ, NIE WSADZAJ NOSKA W ODCHODY.
A w ogóle to mamy wątek o psach na wizażu.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-11-27 20:39:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:35.