Laserowa korekta wady wzroku - Strona 65 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-05-15, 14:00   #1921
wadowicz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 8
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Zakwalifikowałem się do EBK. Zabieg mam jutro niby człowiek chce bardzo, na własne życzenie decyduje się, a jednak stresor dopada. Wrócę i opowiem jak było i jakie efekty. Trzymajcie kciuki!!!!!
wadowicz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-16, 12:32   #1922
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez wadowicz Pokaż wiadomość
Zakwalifikowałem się do EBK. Zabieg mam jutro niby człowiek chce bardzo, na własne życzenie decyduje się, a jednak stresor dopada. Wrócę i opowiem jak było i jakie efekty. Trzymajcie kciuki!!!!!
trzymam kciuki i daj znać po jaką miałeś wadę przed i po
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia
Friese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-19, 19:30   #1923
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Czy ktoś z bardzo dużą wadą (-7, -9) robił operację? Jakie są szanse że wada zejdzie mi do 0?

I czy jest ktoś polecany w Krakowie jakiś lekarz?

Podobno po 40tce już się tego zabiegu nie wykonuje, bo to nie ma sensu. Mam lat 32 więc to ostatni dzwonek.
__________________
Jestem grze*na.
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-20, 17:52   #1924
kmff
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 35
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Z tym bywa różnie i zależy to od wielu czynników, np. metody korekcji czy budowy oka. Najlepiej wybrać się na wizytę kwalifikacyjną i po zrobieniu badań po prostu porozmawiać z lekarzem, wszak kwalifikacja to nie zabieg.

Z drugiej strony patrząc, nawet jeśli nie zeszłoby do zera, to pewnie i tak dałoby się odczuć ogromną różnicę na plus, np. -1 vs -7. U mnie było "tylko" -5,75 -6, a już przy takiej wadzie by zobaczyć dokładnie swoją twarz w lustrze w łazience (a więc z nie aż tak dużej odległości) musiałem prawie dotknąć twarzą lustra. Czasami nawet poprawa w tak błahych sprawach potrafi sporo podnieść komfort życia.
kmff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-20, 19:44   #1925
Emilcia96
Zadomowienie
 
Avatar Emilcia96
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 1 312
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez lalaith Pokaż wiadomość
Czy ktoś z bardzo dużą wadą (-7, -9) robił operację? Jakie są szanse że wada zejdzie mi do 0?

I czy jest ktoś polecany w Krakowie jakiś lekarz?

Podobno po 40tce już się tego zabiegu nie wykonuje, bo to nie ma sensu. Mam lat 32 więc to ostatni dzwonek.
Polecam dr Goude z optegra widać że się na tym zna i zabieg przeprowadza profesjonalnie
__________________
Ćwiczę


40/2017
8/2018

12.12.2015 M
17.12.2017
02.05.2019
Emilcia96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-22, 22:23   #1926
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez lalaith Pokaż wiadomość
Czy ktoś z bardzo dużą wadą (-7, -9) robił operację? Jakie są szanse że wada zejdzie mi do 0?

I czy jest ktoś polecany w Krakowie jakiś lekarz?

Podobno po 40tce już się tego zabiegu nie wykonuje, bo to nie ma sensu. Mam lat 32 więc to ostatni dzwonek.
to co pisał kmff - wszystko się zgadza, dopowiem tylko że mi po smile zeszło do -2 i 0 - dokładnie tak jak mi podczas badań powiedzieli.
(miałam astygmatyzm też).

Moja wada przed zabiegiem:
Prawe: -8.00 i astygm -2.25 i niedowidzenie 40%
Lewe: -6.25 i astygm -0.5



komfort życia jest nieporównywalny... ja już nie mogłam nosić soczewek po 12 latach i życie w okularach bardzo mnie unieszczęśliwiało bo uprawiałam wcześniej dużo sportu a okulary mnie wykluczyły lub bardzo przeszkadzały - a bez nich nie widziałam.
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia

Edytowane przez Friese
Czas edycji: 2017-05-22 o 22:27
Friese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-25, 01:30   #1927
pe_ro
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 2
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez lalaith Pokaż wiadomość
Czy ktoś z bardzo dużą wadą (-7, -9) robił operację? Jakie są szanse że wada zejdzie mi do 0?

I czy jest ktoś polecany w Krakowie jakiś lekarz?

Podobno po 40tce już się tego zabiegu nie wykonuje, bo to nie ma sensu. Mam lat 32 więc to ostatni dzwonek.
Mam 58 lat i jestem dwa miesiące po zabiegu w Optegra. Problem polega na tym, że między ~40-45 rokiem życia wada wzroku "wędruje" w kierunku plusów. Mnie w tym okresie wzrok poprawił się z dość dużych minusów 0 3-4 dioptrie. Pp zabiegu mam 0 i -2 (-2 ze względu na brak akomodacji oka w tym wieku). Za miesiąc mam trzecią wizytę po zabiegu - wtedy opiszę swoje wrażenia. Na razie mogę powiedzieć, że w moim przypadku jest zdecydowanie więcej plusów jak minusów zabiegu.

Edytowane przez pe_ro
Czas edycji: 2017-05-25 o 01:34
pe_ro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-05-26, 13:32   #1928
wadowicz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 8
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Zgłaszam się po zabiegu Miałem metodę EBK, 16 maja w Weiss Klinik. Wada przed zabiegiem -4,5 i -3 dioptrie, cylindy po -1,5 d. Po tygodniu zrobiło się +0,25 i -0,25, astygmatyzm 0. Niby to efekt normalny po operacji, ale widzę super. Po zdjęciu soczewek trochę obraz się przymglił, na drugi dzień było już ok. Kolejną wizytę mam w połowie czerwca i zobaczymy wtedy. Jedyny minus to oczy trzeba kropić bardzo często, nawet w nocy się budzę. Druga rzecz to 2 godziny po zabiegu mocny atak kataru i łzawienie jednocześnie. Poza tym wszystko do przerwania i przeżycia.
wadowicz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-27, 07:47   #1929
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

pe_ro i wadowicz super że wszystko ok po zabiegu! Trzymam kciuki aby było tylko lepiej
- kropienie oczu: no ja przez pierwsze 3 msce kropiłam co 1h oczy, teraz po roku od operacji kropię jak pracuję bardzo długo przy komputerze
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia
Friese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-29, 19:15   #1930
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

A ile czasu od klasyfikacji podchodzi się do zabiegu i jak to wygląda z urlopem z pracy po zabiegu - praca 8h dziennie przed kompem.

Heh mnie zejscie do wady -2 gdzie i tak musialabym nosic soczewki i to na oczach obolalych po zabiegu nie rajcuje Okularow nosic nie chce więc się Tobie Friese nie dziwie. Gdybym nie mogla nosic soczewek bieglabym w podskokach na zabieg!
__________________
Jestem grze*na.
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-30, 09:01   #1931
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez lalaith Pokaż wiadomość
A ile czasu od klasyfikacji podchodzi się do zabiegu i jak to wygląda z urlopem z pracy po zabiegu - praca 8h dziennie przed kompem.

Heh mnie zejscie do wady -2 gdzie i tak musialabym nosic soczewki i to na oczach obolalych po zabiegu nie rajcuje Okularow nosic nie chce więc się Tobie Friese nie dziwie. Gdybym nie mogla nosic soczewek bieglabym w podskokach na zabieg!
Rozumiem....
Ja od klasyfikacji do zabiegu czekałam 1 albo 2 tyg.
Po zabiegu masz L4 do 30 dni bez problemu. Potem jesi chcesz możesz poprosić i np w mojej klinice wystawiają, wwiem bo koleżanka brała na 1.5 msca i dostała bez problemu. A miała SMILE czyli powrót do zdrowia trwa najkrócej ze wszystkich innych metod.
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia
Friese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-05-30, 11:11   #1932
annakwiat1994
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 9
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Mój znajomy miał i bardzo poleca. Bardzo krótko dochodził do siebie po tym, cieszy sie ze nie musi juz nosic okularów, zabieg w sumie nie nalezy ddo najtanszych, ale to inwestycja na lata, wiec wydaje mi sie, ze warto.
annakwiat1994 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-30, 11:20   #1933
Rysia16
Zakorzenienie
 
Avatar Rysia16
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 10 259
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

A czy jest tutaj ktoś, kto wykonywał taki zabieg w Czechach?
Rysia16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-30, 19:16   #1934
kmff
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 35
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez lalaith Pokaż wiadomość
A ile czasu od klasyfikacji podchodzi się do zabiegu i jak to wygląda z urlopem z pracy po zabiegu - praca 8h dziennie przed kompem.
U mnie zabieg był dzień po kwalifikacji, więc raczej z dowolnym ustaleniem terminu nie powinno być problemu (o ile by nie był za długi). A L4 ("urlop")? W <ciach> po Smile (bo tam robiłem tą metodą) mogłem poprosić o dowolny okres do miesiąca (a pewnie gdybym chciał więcej, to też by się zgodzili), wziąłem dwa tygodnie - ale i tak dostałem informację, że gdybym potrzebował dłużej pobyć w domu, to mi te zwolnienie bez problemu przedłużą.

Cytat:
Napisane przez lalaith Pokaż wiadomość
Heh mnie zejscie do wady -2 gdzie i tak musialabym nosic soczewki i to na oczach obolalych po zabiegu nie rajcuje Okularow nosic nie chce więc się Tobie Friese nie dziwie. Gdybym nie mogla nosic soczewek bieglabym w podskokach na zabieg!
Wcale nie wiadomo, czy nie udałoby się zejść z wadą u Ciebie do 0,00 albo np. -0,5 - trzeba przejść się na wizytę i pogadać z lekarzem, on powinien wszystko wyjaśnić.

Edytowane przez 61a08125505a341f1365cc627294330b05bf0ff7_5eb5e47234ae2
Czas edycji: 2018-11-25 o 19:38
kmff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-30, 23:20   #1935
xagama49
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 9
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

dziewczyny, ja jestem przeszczęśliwa, że w końcu zdecydowałam się na korekcję!!! trwało to w sumie 3 lata, wybrałam ostatecznie ArtLife, chociaż naprawdę nachodziłam się jak głupia po różnych klinikach. Dużo pracuję przy komputerze, rysuję (jestem grafikiem) i korekta to wybawienie od niewygodnych okularów i ciągle podrażniających mi oczy soczewek, które w dodatku niby po max. 10h trzeba ściągać.
xagama49 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-01, 14:28   #1936
MisBetinka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 12
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Mój znajomy po korekcji laserowej wzroku w Centre de la Vision po dwóch tygodniach funkcjonował już w pełni normalnie, starał się tylko nie przemęczać fizycznie. Inna moja znajoma wróciła do pracy po trzech tygodniach.
MisBetinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-01, 17:45   #1937
KOBAS1982
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 11
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Witam wszystkich !

Jestem po zabiegu 6 miesiąc (pół roku) femtolasik za dwa miesiące idę do kontroli i prawdopodobnie będę miał usuwaną wadę cząstkową ( tzw. dokorygowanie wady ) zresztą już na początku moja Pani dr. powiedziała że w moim przypadku będą potrzebne dwa zabiegi. Czy ktoś z Was miał robioną korektę do zabiegu ?
czytałem, że pozostałości (wada cząstkowa) oko przechodzi dużo szybciej, coś ktoś?
KOBAS1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-06, 07:31   #1938
JoannaKP
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 11
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Moja koleżanka jest po takim zabiegu i jest strasznie zadowolona. Drogi zabieg, ale warty inwestycji.
JoannaKP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-06, 16:59   #1939
Holly100
Przyczajenie
 
Avatar Holly100
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 17
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Zastanawiam się nad laserową korektą wady, jednak słyszałam że często występuje straszna suchość oczu. Niektórzy twierdzą że nie widzą dobrze nocą. Słyszałam także że wada może wrócić po kilku latach. Czy ktoś ma takie doświadczenie.
Holly100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-06-07, 15:16   #1940
kmff
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 35
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

To zależy od danej osoby i/lub cech jej oczu - czasami takie problemy występują (z różnym nasileniem), czasami nie. W moim przypadku suchości oczu nie mam praktycznie w ogóle (i to pomimo spędzania 8-10h dziennie przed ekranem komputera), zaś w nocy mam trochę rozszczepiających się świateł i efektu halo - ale teraz i tak jest lepiej, niż było przed zabiegiem (więc zawsze do przodu ).
kmff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-13, 21:44   #1941
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez Holly100 Pokaż wiadomość
Zastanawiam się nad laserową korektą wady, jednak słyszałam że często występuje straszna suchość oczu. Niektórzy twierdzą że nie widzą dobrze nocą. Słyszałam także że wada może wrócić po kilku latach. Czy ktoś ma takie doświadczenie.
ja miałam suche oczy przed zabiegiem (12 lat noszenia soczewek).
Po zabiegu jest już okej, nie mam takich suchych oczu ALE CZASEM (z 2-5 x miesięcznie) mam jakby piasek, ziarenko piasku w miejscu nacięcia lasera - wtedy krople nawilżające z 3 x pod rząd co pare minut i jest idealnie

i zawsze mam sól fizjologiczną bo czasami rano mam suche oczy - wtedy rano przemywam solą i jest idealnie.


rozszczepianie światła
: tak ja to mam po zabiegu. ostrzegano mnie że może być i że jak będzie to do 6mcy powinno ustąpić ale nie musi. No i nie ustąpiło. Jestem 13 mcy po operacji laserowej.
jak prowadzę auto wpuszczam krople na jaskrę - biproplast. Naukowcy są w trakcie opracowywania kropli na nie rozszczepianie świateł dla osób po laserowej korekcie, bo jeszcze takich nie wynaleziono. Ja biorę lek na jaskrę który powoduje że zmniejsza się ciśnienie w gałce ocznej i NIE ROZSZERZA mi się źrenica, bo to jej rozszerzanie nocą powoduje roszczepianie światła.

To jest uciążliwe, bo lepiej było w soczewkach nocą, wszystko ostre i zero rozszczepiania. Ale coś za coś.


Wada nawróci Ci raczej koło 40stki, tak jak każdemu człowiekowi wtedy może się pogorszyć jakość widzenia (nawet tym, co mieli 0,0). Oraz może jak zajdziesz w ciążę Ci się podnieść.
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia

Edytowane przez Friese
Czas edycji: 2017-06-13 o 21:47
Friese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-14, 14:33   #1942
Miron87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 5
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Witam,

To mój pierwszy post tutaj i proszę o radę.
Moja sprawa wygląda tak, staram się do służb mundurowych, ale z moją wadą:
- OP -6
- OL -6
+ astygmatyzm
Nie mam szans się dostać. Z tego co czytam w Internecie to jedynym moim wyjściem jest poddanie się korekcji laserowej.

Jestem z okolic Warszawy, powiedzcie mi, gdzie polecacie się udać na badanie kwalifikacyjne i do jakiego sprawdzonego lekarza (oraz potem na zabieg)?
Jaką metodę polecacie? Czytałem, że do mundurówek można jedynie metodami powierzchownymi.

Moja wada jest stabilna już od 4 lat, a mam 30 lat.

Oczywiście nie „robiłbym” oczu, ale ze względu, że chcę zmienić pracę na mundurową to jestem zobligowany do tego.

Czy możecie mi coś doradzić, czy wada zejdzie do 0 lub żeby łapać się na wytyczne Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 19 grudnia 2014 r. w sprawie wykazu chorób i ułomności, wraz z kategoriami zdolności do służby w Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej oraz Biurze Ochrony Rządu (Dz.U. 2014 poz. 1898)?

Był ktoś z was w podobnej sytuacji?
Jeśli tak, to warto robić korekcję przed Komisją Lekarską w Szpitalu MSWiA, czy lepiej dostać N (niezdolny) u okulisty, a potem się odwołać od tej decyzji, a w tym czasie zrobić korekcję?

Z góry przepraszam za tak dużo pytań,

Pozdrawiam!

Edytowane przez Miron87
Czas edycji: 2017-06-14 o 16:43 Powód: post pisany z komórki i był za rozległy
Miron87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-15, 16:44   #1943
krzynu
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 39
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez Miron87 Pokaż wiadomość
Witam,

Jestem z okolic Warszawy, powiedzcie mi, gdzie polecacie się udać na badanie kwalifikacyjne i do jakiego sprawdzonego lekarza (oraz potem na zabieg)?
Jaką metodę polecacie? Czytałem, że do mundurówek można jedynie metodami powierzchownymi.

Moja wada jest stabilna już od 4 lat, a mam 30 lat.

Oczywiście nie „robiłbym” oczu, ale ze względu, że chcę zmienić pracę na mundurową to jestem zobligowany do tego.

Czy możecie mi coś doradzić, czy wada zejdzie do 0 lub żeby łapać się na wytyczne Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 19 grudnia 2014 r. w sprawie wykazu chorób i ułomności, wraz z kategoriami zdolności do służby w Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej oraz Biurze Ochrony Rządu (Dz.U. 2014 poz. 1898)?

Był ktoś z was w podobnej sytuacji?
Jeśli tak, to warto robić korekcję przed Komisją Lekarską w Szpitalu MSWiA, czy lepiej dostać N (niezdolny) u okulisty, a potem się odwołać od tej decyzji, a w tym czasie zrobić korekcję?

Z góry przepraszam za tak dużo pytań,

Pozdrawiam!
Gdzie? nowy wzrok, mavit, okolaser, optegra...

A co do sluzby... znajomy mial robiona korekte w tym samym celu co ty chcesz robic wiec:
- nikt ci nie bedzie sprawdzal jaka metoda robiles (masz widziec jak sie stawisz na komisje)
- jak juz masz isc na komisje to tylko raz (po zabiegu jak bedziesz widzial dobrze)
- do mundurowki biora do wady - 2 bodajze (wiec nie musisz miec zera na obojgu oczach).

Jesli ci zalezy na czasie to wez relex smile / lentivu - po nich najszybciej dojdziesz do siebie i tyle w zasadzie
krzynu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-17, 13:51   #1944
Miron87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 5
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Dziękuję za odpowiedź.
To w takim razie muszę się zapisać na badania kwalifikujące do jednej z wymienionych przez Ciebie klinik. Widzę, że najlepsze opinie ma OkoLaser, jakiegoś konkretnego lekarza polecacie?

A czy relex smile / lentivu są to metody powierzchowne? Bo czytałem, że tylko takimi metodami trzeba robić, żeby można było potem pracować z wykorzystaniem siły fizycznej.

W ogóle to ile czasu po korekcji nie można ćwiczyć na siłowni?

Pozdrawiam
Miron87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-19, 13:43   #1945
wadowicz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 8
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Metody powierzchowne to ebk i femto-lasik na pewno. Które jeszcze, tego nie wiem, bo nie miałem styczności. Ja miałem femto-lasik i powiem z własnego doświadczenia, że szybko wszystko się goi. Ale miesiąc trzeba się oszczędzać, w tym m.in. siłka w odstawkę.
wadowicz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-19, 20:21   #1946
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez Miron87 Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedź.
To w takim razie muszę się zapisać na badania kwalifikujące do jednej z wymienionych przez Ciebie klinik. Widzę, że najlepsze opinie ma OkoLaser, jakiegoś konkretnego lekarza polecacie?

A czy relex smile / lentivu są to metody powierzchowne? Bo czytałem, że tylko takimi metodami trzeba robić, żeby można było potem pracować z wykorzystaniem siły fizycznej.

W ogóle to ile czasu po korekcji nie można ćwiczyć na siłowni?

Pozdrawiam
ja byłam na wizycie kwalifikacyjnej w Optegrze u Smorawskiego - nie dał mi kwalifikacji, że astygmatyzm, że suche oko, że niedowidzenie i że się nie uda. A badania kwalifikacyjne trwały łącznie z 40 minut.

Potem poszłam do Mavit i do Horodyńskiej - badania 3.5 h i zgodziła się i jestem rok po operacji i jest super. poza rozszczepianiem się światła.... ale uprzedzali.

Chciałam iść do OkoLaser do Szaflika bo jest podobno geniuszem, ale on nie operuje już. Ma panią doktor która ma super opinie - moja ciocia pielęgniarka okulistyki mi ją polecała i nazywa się Gadomska - ale niestety oko laser nie ma SMILE Relex (najnowsza metoda) i dlatego wybrałam Mavit.


no i najważniejsze bo tego mi przed operacją nie wyjaśnili do końca w sprawie SIŁOWNI:
nie będziesz mógł trenować na siłowni dużo cięższymi ciężarami bo masz cienką rogówkę. tzn delikane ciężary stopniowo tak, ale nie tak że będizesz targał ciężkie gdzie podnosisz ciśnienie - to jest niemożliwe bo możesz sobie zrobić krzywdę. np odklei Ci się rogówka.

Np ja ważę 53 kg i na siłowni jak idę zaczynam treningi przez pierwszy miesiąc pod przerwie to zaczynam od 8 kg na klatę, potem po 3 mcach biorę 25 kg. Więc gdybym poszła po przerwie i zaczęła 25 kg to bym zrobiła sobie dużą krzywdę...



i jeśli będziesz musiał w nocy pracować, albo nocą prowadzić auto - to rozważ kwestię rozszczepiania się świateł...
mi powiedzieli że może mi nie minąć, i nie minęło.
ZAWSZE do prowadzenia auta nocą muszę brać krople na jaskrę, co pomagają mi.
- poczytaj mój post poniżej.
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia

Edytowane przez Friese
Czas edycji: 2017-06-19 o 20:24
Friese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-21, 13:17   #1947
krzynu
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 39
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez Miron87 Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedź.
To w takim razie muszę się zapisać na badania kwalifikujące do jednej z wymienionych przez Ciebie klinik. Widzę, że najlepsze opinie ma OkoLaser, jakiegoś konkretnego lekarza polecacie?

A czy relex smile / lentivu są to metody powierzchowne? Bo czytałem, że tylko takimi metodami trzeba robić, żeby można było potem pracować z wykorzystaniem siły fizycznej.

W ogóle to ile czasu po korekcji nie można ćwiczyć na siłowni?

Pozdrawiam
Generalnie z tego co tu pisza najdrozszy, a zarazem najdokladniejszy jest mavit, maja tez oni wszystkie metody jakie sa dostepne na rynku (umow sie na wizyte kwalifikacyjna, powiedz im jaka chcesz miec prace itd to ci lekarz sam wybierze co powinienes miec).
Na tym forum nie ma lekarzy i jedynie co ci ktos moze napisac, to jak on mial i czy jest z niej zadowolony.
Zreszta tak wlasciwie to nie jest tak ,ze ci robia co chcesz, ONI CI ROBIA TO CO MOZESZ MIEC. A ZEBY WIEDZIEC CO MOZESZ MIEC, MUSISZ MIEC SZCZEGOLOWE BADANIA.
Na dodatek w tym momencie maja promocje. Tyle w temacie.


Edytowane przez krzynu
Czas edycji: 2017-06-21 o 13:21
krzynu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-22, 16:52   #1948
Miron87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 5
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez wadowicz Pokaż wiadomość
Metody powierzchowne to ebk i femto-lasik na pewno. Które jeszcze, tego nie wiem, bo nie miałem styczności. Ja miałem femto-lasik i powiem z własnego doświadczenia, że szybko wszystko się goi. Ale miesiąc trzeba się oszczędzać, w tym m.in. siłka w odstawkę.
A epi-lasik? A po tej metodzie, którą miałeś to po jakim czasie wróciłeś do „normalnego” trybu życia (praca itp.)?

Cytat:
Napisane przez Friese Pokaż wiadomość
ja byłam na wizycie kwalifikacyjnej w Optegrze u Smorawskiego - nie dał mi kwalifikacji, że astygmatyzm, że suche oko, że niedowidzenie i że się nie uda. A badania kwalifikacyjne trwały łącznie z 40 minut.

Potem poszłam do Mavit i do Horodyńskiej - badania 3.5 h i zgodziła się i jestem rok po operacji i jest super. poza rozszczepianiem się światła.... ale uprzedzali.

Chciałam iść do OkoLaser do Szaflika bo jest podobno geniuszem, ale on nie operuje już. Ma panią doktor która ma super opinie - moja ciocia pielęgniarka okulistyki mi ją polecała i nazywa się Gadomska - ale niestety oko laser nie ma SMILE Relex (najnowsza metoda) i dlatego wybrałam Mavit.


no i najważniejsze bo tego mi przed operacją nie wyjaśnili do końca w sprawie SIŁOWNI:
nie będziesz mógł trenować na siłowni dużo cięższymi ciężarami bo masz cienką rogówkę. tzn delikane ciężary stopniowo tak, ale nie tak że będizesz targał ciężkie gdzie podnosisz ciśnienie - to jest niemożliwe bo możesz sobie zrobić krzywdę. np odklei Ci się rogówka.

Np ja ważę 53 kg i na siłowni jak idę zaczynam treningi przez pierwszy miesiąc pod przerwie to zaczynam od 8 kg na klatę, potem po 3 mcach biorę 25 kg. Więc gdybym poszła po przerwie i zaczęła 25 kg to bym zrobiła sobie dużą krzywdę...



i jeśli będziesz musiał w nocy pracować, albo nocą prowadzić auto - to rozważ kwestię rozszczepiania się świateł...
mi powiedzieli że może mi nie minąć, i nie minęło.
ZAWSZE do prowadzenia auta nocą muszę brać krople na jaskrę, co pomagają mi.
- poczytaj mój post poniżej.
Cytat:
Napisane przez krzynu Pokaż wiadomość
Generalnie z tego co tu pisza najdrozszy, a zarazem najdokladniejszy jest mavit, maja tez oni wszystkie metody jakie sa dostepne na rynku (umow sie na wizyte kwalifikacyjna, powiedz im jaka chcesz miec prace itd to ci lekarz sam wybierze co powinienes miec).
Na tym forum nie ma lekarzy i jedynie co ci ktos moze napisac, to jak on mial i czy jest z niej zadowolony.
Zreszta tak wlasciwie to nie jest tak ,ze ci robia co chcesz, ONI CI ROBIA TO CO MOZESZ MIEC. A ZEBY WIEDZIEC CO MOZESZ MIEC, MUSISZ MIEC SZCZEGOLOWE BADANIA.
Na dodatek w tym momencie maja promocje. Tyle w temacie.

Dziękuję za opinię!
Właśnie się zapisałem do Oko Laser do dr Gadomskiej jak zasugerowaliście. Jeśli nie będę zadowolony z tego co mi powie, to w drugiej kolejności pójdę do Mavitu do dr Horodyńskiej, wg waszych rekomendacji.

Przeczytałem cały temat i naprawdę sam nie wiem co o tym myśleć, jedni są zadowoleni, drudzy nie... a ja po prostu "muszę" zrobić zabieg, bo chcę iść do "wymarzonej" pracy

Staram się myśleć tak jak tutaj piszecie, czyli osoby zadowolone nie piszą w ogóle o zabiegu. Jedynie Ci, którym nie wyszło się skarżą. No cóż przede mną najważniejszy dzień w życiu, jeśli zostanę zakwalifikowany do zabiegu to będę bardzo szczęśliwy, nie mogę już się doczekać wizyty, chce znać swoją przyszłość

Też widzę, że dużo osób poleca zabieg metodą smile/lentivu, a widzę że Oko Laser tego nie posiada, hm...

Wiem jedno, że muszę mieć zabieg metodą powierzchowną...

Pozdrawiam!
Miron87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-23, 08:23   #1949
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez Miron87 Pokaż wiadomość
A epi-lasik? A po tej metodzie, którą miałeś to po jakim czasie wróciłeś do „normalnego” trybu życia (praca itp.)?






Dziękuję za opinię!
Właśnie się zapisałem do Oko Laser do dr Gadomskiej jak zasugerowaliście. Jeśli nie będę zadowolony z tego co mi powie, to w drugiej kolejności pójdę do Mavitu do dr Horodyńskiej, wg waszych rekomendacji.

Przeczytałem cały temat i naprawdę sam nie wiem co o tym myśleć, jedni są zadowoleni, drudzy nie... a ja po prostu "muszę" zrobić zabieg, bo chcę iść do "wymarzonej" pracy

Staram się myśleć tak jak tutaj piszecie, czyli osoby zadowolone nie piszą w ogóle o zabiegu. Jedynie Ci, którym nie wyszło się skarżą. No cóż przede mną najważniejszy dzień w życiu, jeśli zostanę zakwalifikowany do zabiegu to będę bardzo szczęśliwy, nie mogę już się doczekać wizyty, chce znać swoją przyszłość

Też widzę, że dużo osób poleca zabieg metodą smile/lentivu, a widzę że Oko Laser tego nie posiada, hm...

Wiem jedno, że muszę mieć zabieg metodą powierzchowną...

Pozdrawiam!

eeeej ja piszę ale jestem bardzo zadowolona, to najlepsza decyzja w życiu !!!
..tylko mam rozszczepianie światła, które nie minęło. Więc bez kropli na jaskrę (bo nie ma jeszcze dla osób po laserowej korekcie) nie mogę prowadzić auta. To wszystko.


Gadomska i Horodyńska - ja dokładnie ten sam miałam wybór i jeszcze Smorawski z Optegry ale on odpadł bo nie chciał się podjąć operacji i powiedział że się nie kwalifikuję (za trudny przypadek dla cieniasia byłam).

Daj znać koniecznie po wizycie, co Ci powiedzieli
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia
Friese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-23, 15:55   #1950
Miron87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 5
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez Friese Pokaż wiadomość
eeeej ja piszę ale jestem bardzo zadowolona, to najlepsza decyzja w życiu !!!
..tylko mam rozszczepianie światła, które nie minęło. Więc bez kropli na jaskrę (bo nie ma jeszcze dla osób po laserowej korekcie) nie mogę prowadzić auta. To wszystko.


Gadomska i Horodyńska - ja dokładnie ten sam miałam wybór i jeszcze Smorawski z Optegry ale on odpadł bo nie chciał się podjąć operacji i powiedział że się nie kwalifikuję (za trudny przypadek dla cieniasia byłam).

Daj znać koniecznie po wizycie, co Ci powiedzieli
Wybacz Mam nadzieję, że również będę zadowolony jak Ty
Pewnie, że dam znać, ale tak się cholernie stresuje tym badaniem, boje się, że może mnie odrzucić albo powie, że nie zniweluje do 0,0 lub takich wyników, żebym nie musiał okularów nosić.
Na wstępie muszę jej zaznaczyć, że potrzebuję do rekrutacji do pracy w mundurówce, też jestem ciekaw jak zareaguje... same pytanie bez odpowiedzi, ech... jeszcze parę dni

Pozdrawiam!
Miron87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-03-25 17:58:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:42.