co zrobic? dieta , prośba o poradę - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-03-08, 13:16   #1
marteczkaaaaaaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 4

co zrobic? dieta , prośba o poradę


Witam chcialabym poradzic sie was jesli chodzi o diete...
Mam 25 lat 165 cm
Waze okolo 55 kg chcialam schudnac okolo 4 kgtak czuje sie najlepiej.
Jem regularnie cztery posilki dziennie co 3godziny.
Cwicze okolo 30 minut dziennie,chce pozbyc sie bokow i brxucha ,faktycznie to dopiero 2tydzien ale cm stoja w miejscu anidrgnie hehe
rano dwie male kromki razowe roznie chuda szynka rzodkiewka pomidor salata
2 sniadanie albo yo co na sniadsnie albo serek wiejski
Obiad piers lub ryba na parze z warzywami
Kolacja roznie jajka na twzrdo 2 jedna kromka razowa mozebyc pomidor ostatnio pilam jogurt albo starte jablko z marchwia
Woda 2 l
Zielona herbata
Zero slodycxy fast, nic niezdrowego nie jrm

Czy cos robie nie tak??
marteczkaaaaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-08, 14:31   #2
martawegan34
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 20
Dot.: co zrobic

Ważysz mało i to, dlatego trudno Ci schudnąć. Mając informację o Twoim wzroście i wadze uważam, że masz odpowiednią wagę. Możesz ćwiczyć wyłącznie w celu ujędrnienia ciała i wyszczuplenia sylwetki. Piszesz, że ćwiczysz codziennie po 30 minut, ale nie informujesz, co to za ćwiczenia. Musisz pamiętać, że to od ich rodzaju i intensywności zależy jak skuteczne będą. Muszą być też wykonywane poprawnie, bo nawet milion powtórzeń, ale niepoprawnie nie przyniesie widocznych efektów. Aby schudnąć musisz wykonywać ćwiczenia cardio.
martawegan34 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-09, 10:53   #3
SofiaPrunikos
Rozeznanie
 
Avatar SofiaPrunikos
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 651
Dot.: co zrobic

Cytat:
Napisane przez marteczkaaaaaaaa Pokaż wiadomość
Witam chcialabym poradzic sie was jesli chodzi o diete...
Mam 25 lat 165 cm
Waze okolo 55 kg chcialam schudnac okolo 4 kgtak czuje sie najlepiej.
Jem regularnie cztery posilki dziennie co 3godziny.
Cwicze okolo 30 minut dziennie,chce pozbyc sie bokow i brxucha ,faktycznie to dopiero 2tydzien ale cm stoja w miejscu anidrgnie hehe
rano dwie male kromki razowe roznie chuda szynka rzodkiewka pomidor salata
2 sniadanie albo yo co na sniadsnie albo serek wiejski
Obiad piers lub ryba na parze z warzywami
Kolacja roznie jajka na twzrdo 2 jedna kromka razowa mozebyc pomidor ostatnio pilam jogurt albo starte jablko z marchwia
Woda 2 l
Zielona herbata
Zero slodycxy fast, nic niezdrowego nie jrm

Czy cos robie nie tak??
Trudno ci schudnąć, bo już ważysz okej jak na swój wzrost.
Na Twoim miejscu zwiększyłabym intensywność i długość treningu (może jakieś HIIT, lub ćwiczenia siłowe)?

Poza tym, jeżeli twoim problemem są boczki u brzuch, to proponowałabym zrezygnowanej z tak dużej ilości pieczywa (3 posiłki to praktycznie pieczywo + dodatki) - zamiast tego na śniadanie od może jakiś koktajl warzywno-owocowy? A na kolacje jakieś sałatki warzywne, sałatki z tuńczykiem, indykiem? Jesz strasznie mało różnorodnie.
SofiaPrunikos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-09, 11:51   #4
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: co zrobic

Cytat:
Napisane przez SofiaPrunikos Pokaż wiadomość
Trudno ci schudnąć, bo już ważysz okej jak na swój wzrost.
Na Twoim miejscu zwiększyłabym intensywność i długość treningu (może jakieś HIIT, lub ćwiczenia siłowe)?

Poza tym, jeżeli twoim problemem są boczki u brzuch, to proponowałabym zrezygnowanej z tak dużej ilości pieczywa (3 posiłki to praktycznie pieczywo + dodatki) - zamiast tego na śniadanie od może jakiś koktajl warzywno-owocowy? A na kolacje jakieś sałatki warzywne, sałatki z tuńczykiem, indykiem? Jesz strasznie mało różnorodnie.

Podobnie mi się wydaje.

Przy tak w sumie niskiej wadze, jeśli są jakieś boczki i brzuch, to tylko z powodu dawnych zaniedbań i doprowadzenia sie do stanu "skinnyfat".
Czyli, waga jest bardzo OK i nie powinno być diety redukcyjnej, natomiast zupełnie nie OK jest skład ciała, wynikający z braku masy mięśniowej a nadmiaru tłuszczowej.

Jeść lepiej: _wiecej_i bardziej treściwie, więcej jeść białka i tłuszczu + warzyw i wykonywać solidny program ćwiczeniowy. Jak czytam ze ktoś ćwiczy 30 minut _codziennie_ to ja od razu wiem, i nie dam się przekonać ze źle uważam, że ćwiczenia są do bani. Tak samo ich częstotliwość (za często!!!) i ich intensywność i ich rodzaj.

Naprawdę, lepiej solidnie 3 x w tygodniu po godzinie, lub jakiś system rotacyjny, gdzie miesza się różne rodzaje i trwanie wysiłku i wtedy można i np 5 razy w tygodniu , ale nie taka nędza 7 x 30 minut.

Impuls musi być różny i musi być przeplatany czasem na regenerację, żeby miał szansę zadziałać.

No i sory, ale w 2 tygodnie to naprawdę nie ma się czego spodziewać spektakularnego. Solidna przebudowa ciała to około 2 lata. Efekty oczywiście widać wcześniej, ale przebudowa składu ciała, to nie jest kwestia czasu liczonego w tygodniach czy nawet miesiącach.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-09, 16:51   #5
AniaKW
Zadomowienie
 
Avatar AniaKW
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: zDolny Śląsk
Wiadomości: 1 570
Dot.: co zrobic? dieta , prośba o poradę

Możesz dodać po prostu trochę ruchu innego typu - nawet codzienne spacery, ale tak jak wyżej napisano masz optymalną wagę, więc bym nie przeginała w drugą stronę.
__________________
AniaKW jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-10, 11:24   #6
marteczkaaaaaaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 4
Dot.: co zrobic? dieta , prośba o poradę

Bardzo dziekuje na wszystkie odpowiedzi. może przesadziłam z tymi 30 minutami cwicze w ewa chodakowska skalpel skalpel 2 lub sekret bardziej siłowe dostosuje sie ziweksze treningi i zamienie pieczywo a inne dodatki barzo dziekuje
marteczkaaaaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-10, 16:36   #7
Malinkna1986
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 2 205
Dot.: co zrobic? dieta , prośba o poradę

Jesz za mało. Dodaj zdrowe tłuszcze do diety. Dopiero 2 tydzień więc spokojnie, poczekaj aż metabolizm się rozkręci. Możesz zwiększać długość ćwiczeń.
Malinkna1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-03-11, 08:22   #8
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: co zrobic? dieta , prośba o poradę

Cytat:
Napisane przez Malinkna1986 Pokaż wiadomość
Jesz za mało. Dodaj zdrowe tłuszcze do diety. Dopiero 2 tydzień więc spokojnie, poczekaj aż metabolizm się rozkręci. Możesz zwiększać długość ćwiczeń.

Niby jak ma się jej rozkręcić metabolizm, na diecie redukcyjnej
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-11, 15:56   #9
alina78
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 22
Dot.: co zrobic? dieta , prośba o poradę

Im mniej mamy do zrzucenia tym trudniej nam pozbyć się kilogramów. Sama się z tym zmagałam jakiś czas temu. Koleżanka zasugerowała mi żebym kupiła sobie jakiś wspomagacz odchudzania. Zdecydowałam się na Trizer i póki, co jestem zadowolona. Chciałam schudnąć bezpiecznie w zdrowym tempie cztery kilogramy Chciałabym zrobić to na przestrzeni trzech miesięcy. Tak żeby do lata mieć odpowiednią wagę. Udało mi się już po miesiącu schudnąć dwa kilogramy. Czyli jest nawet lepiej niż przypuszczałam.

Edytowane przez alina78
Czas edycji: 2016-03-14 o 13:23 Powód: Link.
alina78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-03-11 16:56:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:44.