Zatrzymywanie wody w organizmie - jak temu zapobiec? - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-03-14, 23:24   #61
Edo_ergo_sum
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Zamość, Irl
Wiadomości: 1 034
GG do Edo_ergo_sum
Dot.: zatrzymywanie wody w organizmie

Cytat:
Napisane przez stokrotka1404 Pokaż wiadomość
kurcze chyba mam ten sam problem,zatrzymanie wody w organizmieeeee
Nadmierne gromadzenie wody

W.L Bloom(13) przeanalizował wpływ diety na gromadzenie wody. Relację miedzy sposobem odżywiania a gospodarką wodną obserwowano już od dawna. Już w 1769r William Starck zanotował szybki wzrost wagi po przejściu z diety mięsnej na bogatą w węglowodany. Okazało się że tylko węglowodany mają zdolność gromadzenia wody w organizmie. Badania przedstawione przez Blooma pokazują że przy dietach ubogich w ww spadek wagi to nie tylko utrata tłuszczu a i pozbycie się nagromadzonej wody.

http://edoergosumblog.blogspot.com/2...chudniemy.html
Edo_ergo_sum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-18, 13:01   #62
madeleine_madeleine
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 5
Dot.: zatrzymywanie wody w organizmie

Witajcie! widzę, że co jakiś czas temat jest odświeżany. Od jakiegoś czasu mnie też dotyczy zatrzymanie wody w organizmie. Scenariusz jest tradycyjny: przyjmowałam tabletki 6 lat (z jedną zmianą z mercilonu na cilest ok. 3 lata temu), rok temu pierwsze symptomy zatrzymania wody w organizmie, co zignorowałam, a przez ostatnie pół roku nasilające się objawy i diagnoza. Prawie dwa miesiące temu odstawiłam tabsy, tylko tego nadmiaru wagi pozbyć się nie mogę. Lekarz nie przepisał żadnych tabletek typu Spironol, furosemid itp., ponieważ twierdzi, że samo powino wszystko się unormować. Moim największym dyskomfortem (oprócz wahania wagi i wzdęć) były zaparcia. Niestety lekarz również nie pomógł. Sama znalazłam rozwiązanie dopiero na jednym z forum, środek okazał się prosty i tani: ASPARGIN. Nie biorę go w maksymalnych ilościach a pomaga. Może faktycznie brakowało mi potasu. Ale co z tą wodą? Czy naprawdę organizm sam się jej pozbędzie? Ciągle obserwuję skąpe oddawanie moczu. No i zaznaczam, że oczywiście prowadzę zdrowy tryb życia, ćwiczę, dużo piję itd. Proszę napiszcie jak to u was przebiegało, chętnie poczytam o pozytywnych efektach, a niestety mało tego na forum. Czy faktycznie tak trudno wrócić do stanu "normy" organizmu? I kolejne pytanie: czy któraś z was wracała po jakimś czasie do tabletek? Czy możliwe jest jeszcze normalne funkcjonowanie z tabletkami? Dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam wszystkie forumowiczki ;]
madeleine_madeleine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-24, 23:33   #63
Nicość
Raczkowanie
 
Avatar Nicość
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 340
Dot.: zatrzymywanie wody w organizmie

Ja nigdy nie wrócilam do "normalnego stanu", choć od odstawienia "anty" minęlo już 5, 6 lat.Mam brzuch jak w 7-8 miesiącu ciąży, szczególnie przed okresem. Zażywalam różne ziołowe suplementy, witaminy, przepisywane przez lekarzy w takich przypadkach, ale nie pomogly, nawet mialam wrażenie, że jest dużo gorzej.
Nie pomaga takze picie dużej ilości plynów ani Aspargin.

Są i plusy posiadania takiej figury:
-faceci ustępują ci miejsca w mpk, bo myślą, że jesteś w ciąży,
-nieznajomi pomagają mi w niesieniu bagażu z pociągu, w zakupow z marketu do samochodu,
-w kolejkach ludzie są życzliwsi itp

Trzeba odnaleźć w swoim nieszczęściu pozytywne strony a z defektów sylwetki uczynić atut

Największy minus: na "babę w ciąży" żaden facet nie zwraca uwagi, sądząc, że jest zajęta...i nieatrakcyjna.
Nicość jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-25, 10:34   #64
madeleine_madeleine
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 5
Dot.: zatrzymywanie wody w organizmie

Hej, hej
fajnie, że ktoś się pojawił w tym wątku Właśnie czytałam na forum,że tak się zdarza
Ja nadal intensywnie walczę. Po 2 tygodniach stosowania Asparginu (prawie w minimalnej dawce) mogę z pewnością stwierdzić, że pozbyłam się kolejnego 0,5 kg. Zobaczymy co dalej. Skorzystałam też z konsultacji dot. "Bilansu formy" organizmu, gdzie miałam określony między innymi poziom wody w organizmie. Jest w normie. Powoli chciałabym odstawić Aspargin, podobnie jak środki moczopędne (które już odstawiłam) i dać organizmowi szansę naturalnego wyregulowania. Zastanawiam się jednak, jakim suplementem diety mogłabym uzupełnić witaminy i minerały (szczególnie zależy mi na tych drugich), bo zdałam sobie sprawę, że tabletki anty mogły przyczynić się do ich nadmiernego wypłukania z organizmu (i być może stąd pozytywna reakcja na potas). Myślę, że takie witaminy nie zaszkodzą, bo moje włosy i paznokcie nie są w najlepszym stanie. Czytałam niedawno o Olimp Vita Min Multiple Sport. Czy stosowałaś takie lub inne suplementy? I co o nich sądzisz? Dodam, że prowadzę dosyć aktywny tryb życia: 2 x w tygodniu aerobik i codziennie ok. 20 km na rowerze. W Bilansie formy wyszło, że mam ponad przeciętnie rozbudowane mięśnie (8 w skali od 1 do 9, gdzie 5 to norma).
Pozdrawiam
madeleine_madeleine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-26, 00:00   #65
Nicość
Raczkowanie
 
Avatar Nicość
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 340
Dot.: zatrzymywanie wody w organizmie

madeleine, to były inne witminy, zażywalam je od 15 dnia cyklu miesiączkowego, oprócz mnie stosowaly je 3 moje koleżanki z podobnymi problemami, i po paru miesiącach każda z nich pozbyla się brzucha.Tylko u mnie bylo jeszcze gorzej. Nie pamietam tej nazwy

Ja prawie w ogole nie używam soli, przypraw, a tryb życia siedziąco kanapowy, ale kiedys uprawialam sport, a problem nadal byl. Także to nie kwestia braku ruchu.
Nicość jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-08, 16:56   #66
plastik-modnisia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 17
Dot.: zatrzymywanie wody w organizmie

Mam problem właśnie z wodą... Odchudzam się i w tym momencie ważę 62-66kg/164cm wzrostu. Dlaczego między 62-66? Ano dlatego, że raz zatrzymuje się woda, a raz spada... Rozumiem, że ma na to wpływ cykl miesięczny... ale to nie o to chodzi... cały czas mam dobrą dietę, piję dużo, a ta waga... Przykład, który miał miejsce jakieś 2 miesiące temu.... jednego dnia rano waga 63,7 drugiego 64,5 (cały czas dieta) a potem nagle po jednej nocy równiutkie 63kg. Zmotywowana działałam dalej (dieta - większa motywacja), ale niestety... po tygodniu, kiedy rano było 61,9, nagle... na drugi dzień 62,5, trzeciego dnia 63... czwartego 63,9.... a piątego szlag mnie trafił i się obżarłam no i wiadomo, że więcej... Na dzień dzisiejszy rano miałam 63,5... Wczoraj 64,5, a przedwczoraj 63... to jest chore! Tak się nie da odchudzać.... Może dałabym radę, ale to naprawde demotywuje.... tym bardziej, że to początek diety (startowałam kilka miesięcy temu z wagi 66 kg). To koszmar, kiedy przeaz tydzień dobrze mi idzie, zero "grzeszków" na wadze 1,5-2kg mniej (jak to na początku diety), a potem po jednym dniu, mimo iż wsyzstko było dobrze waga znowu taka sama... Ja już kompletnie nie wiem co mam robić... jem między 1600-1800kcal. Nie uprawiam sportu, ponieważ nie mam czasu, aczkolwiek bardzo dużo chodzę. (po kilka godzin dziennie) To kompletna załamka... tym bardziej, że kilka lat temu odchudzałam się i w ciągu 4 miesięcy schudłam 15 kg i to bez specjalnych wyrzeczeń (waga systematycznie sobie spadała, ja trzymałam dietę i poprostu kwestią czasu było, aż straciłam te 15 kg). Czy ma ktoś na to jakąś radę? Pomóżcie!
plastik-modnisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-09, 09:44   #67
madeleine_madeleine
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 5
Dot.: zatrzymywanie wody w organizmie

Wygląda faktycznie na zaburzenia gospodaraki wodnej organizmu, ale zaznaczam,że nie jestem specjalistą w tej dziedzinie ;P
Ja po kilkumiesięcznej obserwacji organizmu widzę, że wahania wagi mają zwiazek z cyklem menstruacyjnym (do owulacji mam zatrzymywanie wody, później waga spada). Powiedz, czy ty też brałaś lub bierzesz tabletki antykoncepcyjne? miałaś jakieś przerwy itp.? Ja jestem już po dwóch @ bez tabletek - waga się ustabilizowała i wahania są do 1 kg (wcześniej były ponad 2kg nawet jednego dnia) ale cały czas zastanawiam się czy to minie i ile potrzeba na to czasu.
Jeśli chodzi o diety, może na tej stronie znajdziesz dla siebie coś ciekawego, mnie zainteresowała (np. etapy zrzucania wagi, itp.)http://zdrowezywienie.w.interia.pl/c...etapyzrzucania
Pozdrawiam i nie daj się
madeleine_madeleine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-06-09, 21:36   #68
plastik-modnisia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 17
Dot.: zatrzymywanie wody w organizmie

Tabletek nigdy nie brałam... zresztą nie mogę przez dziwny cykl 45 dniowy;p Kompltenie nie rozumiem dlaczego się tak dzieje... Nawet nie jestem spuchnięta... poprostu raz wypiję i od razu lece do toalety, a innym razem wypiję 2 litry i nie pójdę ani razu... to nie ejst normalne. Dzięki za rade, poczytam te rady...

Ma ktoś jeszcze jakiś pomysł?
plastik-modnisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-10, 10:19   #69
madeleine_madeleine
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 5
Dot.: zatrzymywanie wody w organizmie

Zapomniałam jeszcze dodać: poczytaj o potasie i jego własciwościach. Są dostępne tabletki z potasem, ale i w soku pomidorowym jest go dużo. Herbata z pokrzywy i bratka też działa pozytywnie ;]
madeleine_madeleine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-11, 10:49   #70
plastik-modnisia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 17
Dot.: zatrzymywanie wody w organizmie

Właśnie się kuruję pomidorami.... pomidor do śniadania, pomidor do obiadu, pomidor do kolacji... nie wiem czemu, ale ostatnimi czasy, rzeczywiście go zaniedbałam (potas). Mam też nieodbrory magnezu.... to też może mieć wpływ?
plastik-modnisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-12, 13:32   #71
zglowawchmurach
Raczkowanie
 
Avatar zglowawchmurach
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 221
GG do zglowawchmurach
Dot.: zatrzymywanie wody w organizmie

a stosowałaś bratek? oczyszcza cerę i jest moczopędny. ja, ze względu na to pierwsze, brałam tabletki, ale masz też do wyboru herbatkę.
__________________
Chciałam płynąć po lądy nieznane.
Dopłynęłam do siebie samej.



Wierzę w marzeń zieleń ponad nieba błękit!


zglowawchmurach jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-12, 21:41   #72
plastik-modnisia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 17
Dot.: zatrzymywanie wody w organizmie

Dzięki - spróbuję

Jak narazie jest dobrze... mam nadzieję, że to się utrzyma...
plastik-modnisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-14, 19:47   #73
myszunia63
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 4
Dot.: zatrzymywanie wody w organizmie

L-karnityna podobno pomaga stosuje sie ja rowniez przy odchudzaniu,znajdziesz ja w niektorych wodach mineralnych i herbatach np,BioActive zioła mnicha na odchudzanie zawiera czerwona herbate,Yerba mate i oczywiscie L-karnityne
myszunia63 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-02, 17:53   #74
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
problem z nadmiernym gromadzeniem się wody

żeby nie przedłużać - od jakiegoś czasu chodzę do dietetyczki. co tydzień ważę się i mam dokładne pomiary wody i tkanki tłuszczowej. wygląda na to, że jestem zaprzeczeniem tego, co się mówi o odchudzaniu. tkanka tłuszczowa bardzo ładnie się spala, a woda spada w minimalnym stopniu. ba, ostatnio nawet przybrałam 3kg wody, które udało mi się wcześniej stracić co robiłam, żeby pozbyć się wody:
- brałam suplementy, które dostałam od dietetyczki
- piłam 1,5-2l wody dziennie
- ograniczyłam kawę do 1 kubka/dzień
- soli używam może 1-2 razy w tygodniu w małych ilościach
- staram się jeść produkty, które są jak najmniej przetworzone
- piłam pokrzywę

przybieranie wody pojawia się u mnie zawsze w połowie cyklu, ale w tym miesiącu w przeciągu 3 tyg. nabierałam wody, więc to odpada. co jeszcze mogę zrobić? jak pozbyć się tej wody?

czy to możliwe, że z powodu silnego, przewlekłego stresu tak się dzieje?
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-02, 19:19   #75
pannaleksandra
Wtajemniczenie
 
Avatar pannaleksandra
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 762
Dot.: problem z nadmiernym gromadzeniem się wody

robiłaś badania?

ja też miałam z tym duży problem, pomogły mi masaże limfatyczne i tabletki Spironol (koniecznie 100mg, mniejsza dawka raczej nie pomoże)- są na receptę, ale kosztują 5-10zł. Naprawdę już traciłam nadzieję, myślałam, że taki mój "urok", ale te tabletki są super, wreszcie widzę moje kostki.
P.S Fajnie działa też to czarne serum na cellullit z Ziaji
__________________
Wymieniam się!
PAŹDZIERNIK
Odpisuj u mnie, proszę.
pannaleksandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-03, 08:10   #76
klora
Rozeznanie
 
Avatar klora
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 975
Dot.: problem z nadmiernym gromadzeniem się wody

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
żeby nie przedłużać - od jakiegoś czasu chodzę do dietetyczki. co tydzień ważę się i mam dokładne pomiary wody i tkanki tłuszczowej. wygląda na to, że jestem zaprzeczeniem tego, co się mówi o odchudzaniu. tkanka tłuszczowa bardzo ładnie się spala, a woda spada w minimalnym stopniu. ba, ostatnio nawet przybrałam 3kg wody, które udało mi się wcześniej stracić co robiłam, żeby pozbyć się wody:
- brałam suplementy, które dostałam od dietetyczki
- piłam 1,5-2l wody dziennie
- ograniczyłam kawę do 1 kubka/dzień
- soli używam może 1-2 razy w tygodniu w małych ilościach
- staram się jeść produkty, które są jak najmniej przetworzone
- piłam pokrzywę

przybieranie wody pojawia się u mnie zawsze w połowie cyklu, ale w tym miesiącu w przeciągu 3 tyg. nabierałam wody, więc to odpada. co jeszcze mogę zrobić? jak pozbyć się tej wody?

czy to możliwe, że z powodu silnego, przewlekłego stresu tak się dzieje?
od hormonow dokladniej, stres moze byc przyczyna podniesionego poziomu hormonow nadnerczy co powoduje zatrzymywanie wody, nie wydaje mi sie aby ingerencja w organizm diuretykami (spironol w ogole jest lekiem na nadcisnienie, efekt pozbywania sie wody to tylko efekt uboczny tego leku) byla sesnowna
zatrzymywanie wody jest tez skutkiem diety bogatej w weglowodany, ktore wiaza wode w komorkach, co jest logiczne poniewaz wiecej energii oznacza ze bedzie wiekszy wysilek = wieksza strata wody, wiec organizm chce sie zabezpieczyc przed odowdnieniem. I tak naprawde nawet redukcja wegli pomoze na chwile tylko, podobnie jak kazdy suplement, wiec jesli zatrzymywanie wody nie jest wynikiem zaburzonej gospodarki hormonalnej (za duzo estrogenu/kortyzolu/testosteronu) to ja bym sie nie przejmowala tym zbytnio, przy czym kobiety naturalanie w trakcie cyklu maja zmienny poziom hormonow i on tez wplywa na zatrzymywanie wody
__________________


klora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-13, 12:39   #77
MagdaM46
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 95
Dot.: problem z nadmiernym gromadzeniem się wody

ja tez miałam kiedyś z tym problem i lekarz kazał mi:
- pić dużo wody mineralnej, ale nie takiej zwykłej, tylko z bąbelkami np. Nałęczowianka, Krynica, no i niskosodowe (sód zatrzymuje wodę w organizmie),
- dużo spacerować szybkim krokiem,
- zero soli, na która trzeba tez uważać w gotowych produktach np. często jadłam serek wiejski, taki ze śmietanką, z Biedronki - nie wiedziałam, że w nim jest sól, nie wyczuwałam jej w smaku, a wtedy nie czytałam zupełnie etykiet produktów,
- naprzemienne (ciepło - zimne) prysznice,
- ograniczenie alkoholu - dozwolone tylko wino wytrawne w małych ilościach okazjonalnie.
MagdaM46 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-26, 19:29   #78
jezozwierzyk
Zadomowienie
 
Avatar jezozwierzyk
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 055
GG do jezozwierzyk
Dot.: zatrzymywanie wody w organizmie

Hej dziewczyny
Piszę, bo sądzę że może komuś jeszcze się to przyda...
Kilka lat temu sama trafiłam właśnie na wizaz szukając rozwiązania na mój problem - przytycie poprzez zatrzymanie wody w organizmie związane z tabletkami anty. Od około 4 lat walczyłam z tym problemem i kompleksami, rok temu ponad odstawiłam całkiem hormony, ale szału dalej nie było... Oczywiscie postawiłam też na odchudzanie i ruch ale dopiero teraz znalazłam rozwiazanie (mam nadzieję że nikt nie potraktuje tego jako reklamy - spamu, nie mam żadnego interesu w tym żeby o tym pisać, po prostu wiem co to za bezsilne uczucie i walenie głową w mur jak nie wiadomo co zrobić)... Około 2 tygodni temu przypadkiem przeczytałam na innym forum jeden wpis o tabletkach mastodynon, które regulują pracę przysadki i hormonów w organizmie. Poszłam do apteki, farmaceutka powiedziała mi że to na prawdę dobry preparat, kosztuje ok. 37zł za 60 tabl (na miesiąc), wg producenta należy je brać 3mc. I tak biorę je 2razy dziennie od 2 tygodni i schudłam 5kg! Sikam po nich jak wściekła, nawet jak nie przyjmuję płynów (jak wezmę rano to latam non stop do łazienki w pracy, jak wezmę wieczorem to chodzę do wc przed snem tak często aż padnę...).
oczywiście same tabletki to nie wszystko, dodatkowo jeżdżę bardzo dużo rowerem, zdrowo się odżywiam i nie jadam nic po 18, ale przyznam że taki tryb życia prowadzę od maja a dopiero teraz widzę największe efekty .
__________________
Ludzie tęsknią za całkowitą odmianą,
a jednocześnie pragną,
by wszystko pozostało
takie jak dawniej.


P. Coelho
"Demon i Panna Prym"


jezozwierzyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-20, 23:34   #79
sowka07
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 4
Unhappy Woda metaboliczna - jak się jej pozbyć

Hej kochane wizażystki,
Mam taki problem, otóż zisiaj pierwszy raz odwiedziłam Naturhouse, ponieważ chciałam się przekonać jak idzie moja dieta i czy dobrze ją prowadze. Fakt zgubiłam 12 kg (z 93 na 79) jednak wg wagi pani dietetyk, mam nadmiar wody metabolicznej w ilości 14 kg! i tylko 8 kg nadmiaru tłuszczu. Mam więc pytanie, wiecie może jak pozbywać się sukcesywnie wody metabolicznej?
A, dodam jedynie że zdiagnozowano u mnie PCO ( po wielu latach szukania winnych) i jestem teraz na syndi35, siororze 500 i androcurze
Pozdrawiam serdecznie
sowka07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-21, 11:58   #80
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Woda metaboliczna - jak się jej pozbyć

Ja nie ufałabym tak tym specjalistom z NH. Na innych forach można przeczytać wpisy dziewczyn, którym również wmawiano, że mają 14 kg wody w nadmiarze, co w końcu okazało się fikcją.
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-21, 17:41   #81
sowka07
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 4
Dot.: Woda metaboliczna - jak się jej pozbyć

No teoretycznie tak. Rozumiem w sumie że to jest dość duży wydatek jeżeli o to chodzi, ale wątpie że wagi są poustawiane specjalnie na to by wykazywać takie rzeczy. Nadal jednak pytam, czy ktoś zna jakiś sposób na pozbycie się tej wody metabolicnej?
sowka07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-21, 20:11   #82
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Woda metaboliczna - jak się jej pozbyć

co to jest naturhouse?
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-21, 21:40   #83
sowka07
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 4
Dot.: Woda metaboliczna - jak się jej pozbyć

To jest centrum dietetyczne.
sowka07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-22, 09:17   #84
anittqa
Przyczajenie
 
Avatar anittqa
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 1
Dot.: Woda metaboliczna - jak się jej pozbyć

a próbowałaś jakichś ziółek (herbatek) o działaniu moczopędnym - wydaje mi się, że to po nie najpierw należałoby sięgnąć
anittqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-22, 17:58   #85
klora
Rozeznanie
 
Avatar klora
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 975
Dot.: Woda metaboliczna - jak się jej pozbyć

Cytat:
Napisane przez sowka07 Pokaż wiadomość
Hej kochane wizażystki,
Mam taki problem, otóż zisiaj pierwszy raz odwiedziłam Naturhouse, ponieważ chciałam się przekonać jak idzie moja dieta i czy dobrze ją prowadze. Fakt zgubiłam 12 kg (z 93 na 79) jednak wg wagi pani dietetyk, mam nadmiar wody metabolicznej w ilości 14 kg! i tylko 8 kg nadmiaru tłuszczu. Mam więc pytanie, wiecie może jak pozbywać się sukcesywnie wody metabolicznej?
A, dodam jedynie że zdiagnozowano u mnie PCO ( po wielu latach szukania winnych) i jestem teraz na syndi35, siororze 500 i androcurze
Pozdrawiam serdecznie

Ojej nafaszerowali Cie hormonami, a czy ktoś powiedział o diecie? O roli insuliny/kortyzolu/stresu oksydacyjnego w PCO?
To pytanie retoryczne, od mojej diagnozy minelo z 15 lat i wciaz slysze to samo Niemniej jednak przy PCO dieta to podstawa, zajecie sie przyczyna zamiast regulowania hormonow lekami powinno byc powszechnym zaleceniem.
Na razie jedyne co sie dzieje, to maskowanie objawow...i zejscie z lekow pozniej da katastrofe i ich nasilenie. Przechodzilam to x razy
__________________


klora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-23, 10:08   #86
abudabi86
Raczkowanie
 
Avatar abudabi86
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: woj. mazowieckie
Wiadomości: 49
Dot.: Woda metaboliczna - jak się jej pozbyć

Napar z natki pietruszki jest bardzo dobry no i oczywiście ok 2 litrów czystej wody dziennie. Czytałam, że skrzyp również spełnia funkcje jak również pokrzywa- warto spróbować. Ciekawi mnie jaką metodą zgubiłaś tyle kg? Też się próbuję uporać z sporą ilością nadprogramowych kg :/
__________________
Nie mam żadnych dziwactw! To są "special effects"!
abudabi86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-27, 14:38   #87
aduunia
Raczkowanie
 
Avatar aduunia
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: niewielkie miasto
Wiadomości: 96
Jak pić wode i szybko nie wydalac jej z organizmu?

Jak w temacie Staram sie pic 1,5 litra wody min dziennie + ok 3 herbat czerwonych, ktore uwielbiam.
Pamietam o tym, zeby pic po trochu, doslownie lyk albo 2 wielokrotnie w ciagu dnia czyli jakis 15 godz w moim przypadku. No i .... wydaje mi sie , ze mimo to zbyt czesto chodze do ubikacji moze mi sie wydaje ...

Jak wy pijecie wode?

Z gory przepraszam jesli zdublowalam watek, ale przeszukalam forum na ile zdolalam i nie znalazlam podobnego
aduunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-27, 15:22   #88
Longlife
Raczkowanie
 
Avatar Longlife
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 312
Dot.: Jak pić wode i szybko nie wydalac jej z organizmu?

Ja pijam łyczkami i chodzę do toalety normalnie, ale odwiedzam ją częściej, gdy jestem mega spragniona i rzucę się od razu na szklankę lub dwie wody. Wtedy toaletę odwiedzam bardzo często. Mam na dzien zawsze przygotowane 1,5-2 litrów wody i mam to tak rozłożone, że pierwszy łyk biorę po przebudzeniu, a ostatni przed snem. Dodatkowo piję kawę i herbatę też powoli.
Longlife jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-27, 15:42   #89
aduunia
Raczkowanie
 
Avatar aduunia
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: niewielkie miasto
Wiadomości: 96
Dot.: Jak pić wode i szybko nie wydalac jej z organizmu?

Moze zatem pozostaje nam dozylnie sie nawadniac?
aduunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-27, 15:46   #90
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak pić wode i szybko nie wydalac jej z organizmu?

Wlasnie z powodu czestego chodzenia do wc nie pije tyle, ile musze :/
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:53.