Zawód z przyszlością ;) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-09-20, 16:02   #1
flippi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 8

Zawód z przyszlością ;)


Hej!

Mam takie pytanie... jak myślicie jaki zawód będzie potrzebny na polskim rynku w 2015-2017 roku??
flippi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-20, 16:04   #2
wersta
Zakorzenienie
 
Avatar wersta
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 6 572
Dot.: Zawód z przyszlością ;)

gdyby tak łatwo byłoby zaplanować co będzie potrzebne nie byłoby tylu bezrobotnych
na pewno wszelkiego rodzaju rzemieślnicy
wersta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-20, 16:07   #3
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: Zawód z przyszlością ;)

Będzie to wyglądało tak: ponieważ aktualnie brakuje fachowców-rzemieślników, wkrótce tłumy zaczną się rzucać do zawodówek po konkretny fach. Za 10 lat okaże sie, że takich fachowców będzie nadmiar, a z kolei brakuje sekretarek, urzędników biurowych i tłumaczy.

Ja stawiam na języki obce - biegła znajomość języków ZAWSZE popłaca, chociaż nie każdy jest humanistą i ma zdolności do uczenia sie języków obcych.
__________________

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-20, 16:11   #4
wersta
Zakorzenienie
 
Avatar wersta
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 6 572
Dot.: Zawód z przyszlością ;)

no nie wiem czy wszyscy się rzucą na rzemieślnictwo, jak nie ma chętnych do szkół zawodowych i zamykają kierunki. teraz jednak większość idzie na jakieś tam studia i jest nadmiar pracowników biurowych, nie ma fachowców. a języki to konieczność i raczej nie wyróżnia z tłumu, bo każdy jakiś język zna (oprócz ang). chyba, że jakiś egzotyczny, bo mojej mamy znajoma, która zna chiński jest rozchwytywana
wersta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-20, 16:18   #5
flippi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 8
Dot.: Zawód z przyszlością ;)

a co myślicie o fotografii albo aranżacji wnętrz??
flippi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-20, 16:20   #6
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Zawód z przyszlością ;)

Cytat:
Napisane przez flippi Pokaż wiadomość
Hej!

Mam takie pytanie... jak myślicie jaki zawód będzie potrzebny na polskim rynku w 2015-2017 roku??
Kucharz
Fryzjer
Krawcowa
Stolarz
Rzeźnik
Rolnik
Murarz
Hydraulik
Piekarz


Itp.

Nigdy im ofert pracy nie zabraknie .
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-20, 16:24   #7
Kachulec
Zakorzenienie
 
Avatar Kachulec
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa - Vienna
Wiadomości: 6 338
Dot.: Zawód z przyszlością ;)

Cytat:
Napisane przez flippi Pokaż wiadomość
a co myślicie o fotografii albo aranżacji wnętrz??
Fotografia to jest taki zawód,że nigdy nie wiadomo jak to z nim będzie. Ale wiem,że jeśli masz do tego dryg, masz ku temu zdolności i luiz to, to rób to! zwłaszcza że możesz mieć ten inny zawód.
Aranżacja wnętrz to bardzo fajny kierunek.
__________________


Nieprzyzwoicie uparta i troszkę złośliwa




Kachulec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-09-20, 16:31   #8
Aeterna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 10 112
Dot.: Zawód z przyszlością ;)

Zapewniam, że osób nie znających biegle co najmniej 1 języka jest sporo, co do sinologów czy japonistów, na te studia ciężko się dostać, tak się na nie ludzie pchają, ale rzeczywiście, pieniądze z tego są ''niezłe''.

Co do fotografii czy aranżacji, odkąd pamiętam, oblegana była na wszelakich ASP architektura wnętrz, na reżyserię czy operatorkę też się ''dość ciężko'' dostać, jakie są z tego zarobki, świetne, pod warunkiem, że się nie klepie gdzieś tam biedy w Pcimiu Dolnym, co do projektantów wnętrz, przypuszczam, że jest mniej różowo, ale, że jeśli się przebijesz, to też na pensje raczej narzekał nie będziesz.

Ogólnie rzecz ujmując, humaniści (jeszcze zależy od kierunku) na naszym rynku zbyt malinowo nie mają i raczej dość długo mieć nie będą, w lepszej sytuacji są inżynierowie, ale tu warto podkreślić, że lepiej db znać swój fach, każdy raczej szuka specjalisty, a nie tylko 'dyplomu', natomiast kierunki artystyczne do najtańszych nie należą, a co po nich, zależy od tego, jakie sobie kontakty wyrobisz, czy gdzie się wkręcisz, ogółem, jakie też będziesz mieć szczęście. I Wersta ma rację, języki, niezależnie od kierunku, albo i same.
__________________
Laska maga ma na czubku gałkę..!
[sigpic][/sigpic]
Nikomu nie przeszkadzam, nikogo nie ruszam, reperuję prymus...
Aeterna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-20, 16:36   #9
sylwónia
Zadomowienie
 
Avatar sylwónia
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 1 557
Dot.: Zawód z przyszlością ;)

Ja tam sądząc po obecnej "popularności" politechnik obstawiałabym wszystkie kierunki techniczne. Plus murarzy, tynkarzy, budowlańców.

Na pewno nie zabraknie nam pedagogów i politologów :/

Język jest ważny, ale jako dodatek. Sam w sobie, szczególnie jeśli jest to język popularny angielski, niemiecki, itp stanowi nikłą gwarancję zatrudnienia. Wypadałoby poza znajomością języka posiadać konkretny zawód.
__________________
"Jednocześnie muszę prać skarpetki i zastanawiać się nad Zagadką Wszechbytu. Rozpiętość, skala i wielość planów jest doprawdy wielka. Odbija mi się po jedzeniu oraz podobno mam duszę nieśmiertelną"


Widzisz błąd w mojej wypowiedzi? Proszę popraw mnie na PW, będę wdzięczna
sylwónia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-20, 16:37   #10
flippi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 8
Dot.: Zawód z przyszlością ;)

ja właśnie chciałam iść w tych kierunkach ale wiecie różnie bywa. teraz bez wykształcenia ani rusz. Po co mi zawód skoro nie będę miała pracy. Mieszkam w małym mieście i nie wiem czy wynieść się od razu po gimnazjum (jestem w drugiej klasie) czy pójść tu do ogólniaka a potem na studia. Uczę się dwóch języków: angielski i niemiecki.
flippi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-20, 16:54   #11
aaliyah
Zakorzenienie
 
Avatar aaliyah
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 636
Dot.: Zawód z przyszlością ;)

Moim skromnym zdaniem zawod z przyszloscia to kierowanie wlasna firma
aaliyah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-09-20, 17:10   #12
ufcio
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 2 991
Dot.: Zawód z przyszlością ;)

Cytat:
Napisane przez aaliyah Pokaż wiadomość
Moim skromnym zdaniem zawod z przyszloscia to kierowanie wlasna firma
tak, ale ta z ta firma nie jest tez tak łatwo. na rynku trudno jest znalesc jakas lukę, z ktora moznaby wystarowac, utrzymac sie firmie jest ciezko bo "wszystko juz jest".
ufcio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-20, 17:17   #13
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Zawód z przyszlością ;)

Flippi - jeśli masz taką możliwośc, szukaj szkoły już sredniej na zewnatrz. To niezła szkoła życia, że tek powiem.

Co do zawodu - jakikolwiek wybierzesz, jeśli bedziesz naprawdę dobra - wygrasz. Nieważne, czy bedziesz fryzjerką, fotografem, projektantem czy sekretarką ze znajomością 3 języków. Dzisiaj nie liczą sie tylko wyuczone umiejetności, lecz głównie cechy osobowości, które w danym zawodzie są niezbędne.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-20, 17:47   #14
sexy body
Rozeznanie
 
Avatar sexy body
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: z doliny
Wiadomości: 653
Dot.: Zawód z przyszlością ;)

Ja myślę, że oprócz wskazanych przez Was zawodów rozchwytywane będą również kosmetyczki.
Kobiety i coraz częściej mężczyźni stawiają teraz na dbanie o własne ciało, nie szczędząc na to pieniędzy, a to i tak dopiero zaczyna sie rozwijać w naszym kraju.
__________________
Czarny kot już jest!



sexy body jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-20, 18:43   #15
UzaleznionaOdSiebie
Raczkowanie
 
Avatar UzaleznionaOdSiebie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Sądecczyzna bo uwielbiam, ale Kraków też piękny:)
Wiadomości: 336
Dot.: Zawód z przyszlością ;)

mam nadzieje ze fryzjer bedzie potrzebym zawodem bo wlasnie sie szkole w tym kierunku i z mysla o przyszlosci
__________________
studentka....



zmiany?....zmiany są zawsze dobre
UzaleznionaOdSiebie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-20, 19:52   #16
cattt
Mrs Mrau
 
Avatar cattt
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 10 218
Dot.: Zawód z przyszlością ;)

wróżka
cattt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-20, 20:07   #17
30766aa7dce2531e8b37b15ae86c8847ef0755ae_5f137ef245055
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 878
Dot.: Zawód z przyszlością ;)

polityk...
30766aa7dce2531e8b37b15ae86c8847ef0755ae_5f137ef245055 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-20, 20:47   #18
agness86
Zakorzenienie
 
Avatar agness86
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: daleko
Wiadomości: 7 787
Dot.: Zawód z przyszlością ;)

rehabilitant
__________________



I już

agness86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-20, 21:09   #19
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Zawód z przyszlością ;)

Pojecia nie mam.

A jaka jest definicja tego zawodu "potrzebnego na polskim rynku"? Tzn jakie parametry musi taka profesja spelniac, aby za potrzebna mozna bylo ja uznawac? Wystarczy opinia Kowalskiego i Nowaka? Piec ogloszen w jednym wydaniu gazety? Czy moze musi to byc przynajmniej zrodlo dochodow 2% PKB?
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-09-20, 21:22   #20
201708220937
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 495
Dot.: Zawód z przyszlością ;)

Treść usunięta
201708220937 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-20, 21:26   #21
sylwónia
Zadomowienie
 
Avatar sylwónia
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 1 557
Dot.: Zawód z przyszlością ;)

Cytat:
Napisane przez cattt Pokaż wiadomość
wróżka
__________________
"Jednocześnie muszę prać skarpetki i zastanawiać się nad Zagadką Wszechbytu. Rozpiętość, skala i wielość planów jest doprawdy wielka. Odbija mi się po jedzeniu oraz podobno mam duszę nieśmiertelną"


Widzisz błąd w mojej wypowiedzi? Proszę popraw mnie na PW, będę wdzięczna
sylwónia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-20, 21:40   #22
paulinka3110
Wtajemniczenie
 
Avatar paulinka3110
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Pomerania :)
Wiadomości: 2 363
Dot.: Zawód z przyszlością ;)

Cytat:
Napisane przez UzaleznionaOdSiebie Pokaż wiadomość
mam nadzieje ze fryzjer bedzie potrzebym zawodem bo wlasnie sie szkole w tym kierunku i z mysla o przyszlosci
Ja mam nadzieję, że "eksperci" od bezpieczeństwa narodowego


W klasie maturalnej mieliśmy spotkanie z doradcą zawodowym i powiedział nam, że wszelkie kierunki techniczne są "na topie"- co za tym idzie zawody również!
Podobno humanistów jest aż za dużo.

No i nasze społoczeństwo się starzeję, więc wszelkiego rodzaju profesje dla tej grupy społeczeństwa.

Kosmetyczka/ fryzjer tez była na liście "top" z tego co pamiętam!

Ale co będzie w 2015 cholera wie...
__________________
maniaczko-fanka mundurowych

Moja książkowa wymiana. Zapraszam
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=630571http://
paulinka3110 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-20, 21:55   #23
ufcio
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 2 991
Dot.: Zawód z przyszlością ;)

Cytat:
Napisane przez paulinka3110 Pokaż wiadomość
Ja mam nadzieję, że "eksperci" od bezpieczeństwa narodowego


W klasie maturalnej mieliśmy spotkanie z doradcą zawodowym i powiedział nam, że wszelkie kierunki techniczne są "na topie"- co za tym idzie zawody również!
Podobno humanistów jest aż za dużo.

No i nasze społoczeństwo się starzeję, więc wszelkiego rodzaju profesje dla tej grupy społeczeństwa.

Kosmetyczka/ fryzjer tez była na liście "top" z tego co pamiętam!

Ale co będzie w 2015 cholera wie...
a mi sie wydaje ze powoli jest przesyt "ścisłowców".
ufcio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-20, 22:12   #24
calkiem-spoko
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 4 807
Dot.: Zawód z przyszlością ;)

Cytat:
Napisane przez paulinka3110 Pokaż wiadomość
W klasie maturalnej mieliśmy spotkanie z doradcą zawodowym i powiedział nam, że wszelkie kierunki techniczne są "na topie"- co za tym idzie zawody również!
Podobno humanistów jest aż za dużo.
Jest za dużo, to pewne.

Według mnie, byłoby inaczej, gdyby studia humanistyczne były naprawdę "elitarne". W takim sensie, że na takie typowo "nieprzyszłościowe" kierunki typu filozofia, etnologia, kulturoznawstwo miały limit przyjęć po 15 miejsc na rok...i koniec. A nie masowa produkcja nikomu niepotrzebnych filozofów - przyszłych magazynierów. Mówię oczywiście o tych najlepszych uczelniach. A tak pojawiło się sporo prywatnych szkółek, które lubią zrobić sobie kierunek pedagogika, nazwać najlepiej jakoś fajniej i szpanersko to, i już idzie na te studia banda naiwniaków, co myślą, że po licencjacie w takiej szkółce świat zdobędą. Stąd wg mnie takie lekceważenie humanistycznego wykształcenia. Jest ono po prostu przeważnie dziadowskie. Studia są dość proste, przyjemne i naprawdę co drugi matoł jest w stanie je skończyć.

Co innego tytuł inżyniera lepszej uczelni.
Za tym już przeważnie idzie konkretna wiedza.

Cytat:
Napisane przez ufcio Pokaż wiadomość
a mi sie wydaje ze powoli jest przesyt "ścisłowców".
A po czym wnosisz?
Na kogo jest popyt według Ciebie?

Według mnie, ZAWSZE będzie popyt na najlepszych fachowców.
Nieważne w jakiej dziedzinie: fryzjer, prawnik, stolarz czy informatyk.
Trzeba po prostu być DOBRYM. Albo NAJLEPSZYM.
calkiem-spoko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-20, 22:24   #25
wenedka
Zakorzenienie
 
Avatar wenedka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: ZAGRANICO
Wiadomości: 10 609
Dot.: Zawód z przyszlością ;)

Trzeba się umieć sprzedać , tzn. być dobrym w tym, co się robi.
Ważne też, by połączyć przyjemne z pożytecznym, a aranżacja wnętrz to, moim zdaniem, przyszłościowy kierunek Jakbym była uzdolniona jakoś szczególnie, to sama chętnie bym na to poszla.

Calkiem-spoko, prosze, nie uogolniaj, że wyksztalcenie humanistyczne jest zazwyczaj dziadowskie, bo są kierunki, ktore naprawdę dobrze kształcą.
Fakt, że taka pedagogika do najambitniejszych nie należy, ale jak ktoś chce, to proszę bardzo.
I jakby wszyscy na kierunki ścisłe szli, to z kolei ścisłowców by było za wielu.
__________________
Petersburski bogacz uchodzący za mecenasa sztuki,
zaprosił kiedyś na filiżankę herbaty Henryka
Wieniawskiego i jakby mimochodem, dodał:
- Może pan także wziąć ze sobą skrzypce.
- Dziękuję w imieniu skrzypiec, ale one herbaty nie
piją!


PRZYNAJMNIEJ ≠ BYNAJMNIEJ
wenedka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-20, 22:36   #26
calkiem-spoko
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 4 807
Dot.: Zawód z przyszlością ;)

Cytat:
Napisane przez wenedka Pokaż wiadomość
Calkiem-spoko, prosze, nie uogolniaj, że wyksztalcenie humanistyczne jest zazwyczaj dziadowskie, bo są kierunki, ktore naprawdę dobrze kształcą.
Fakt, że taka pedagogika do najambitniejszych nie należy, ale jak ktoś chce, to proszę bardzo.
I jakby wszyscy na kierunki ścisłe szli, to z kolei ścisłowców by było za wielu.
Nie pójdzie wiele osób na kierunki ścisłe z prostego powodu - gołym okiem widać, ile osób chce zdawać maturę z matematyki. Dlatego ścisłe kierunki są bardziej "elitarne".

Wiem, że są kierunki humanistyczne, na których dobrze kształcą, ale jak pisałam - nie powinni tylu osób przyjmować na nie. 15-20 osób na roku filozofii - jak najbardziej starczy.
calkiem-spoko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-20, 22:44   #27
wenedka
Zakorzenienie
 
Avatar wenedka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: ZAGRANICO
Wiadomości: 10 609
Dot.: Zawód z przyszlością ;)

Cytat:
Napisane przez calkiem-spoko Pokaż wiadomość
Nie pójdzie wiele osób na kierunki ścisłe z prostego powodu - gołym okiem widać, ile osób chce zdawać maturę z matematyki. Dlatego ścisłe kierunki są bardziej "elitarne".

Wiem, że są kierunki humanistyczne, na których dobrze kształcą, ale jak pisałam - nie powinni tylu osób przyjmować na nie. 15-20 osób na roku filozofii - jak najbardziej starczy.
Zgodzę się, ze kierunki są przeładowane. Zresztą, zainteresowanie spada, więc te 100 osób na większości uniwersytetów się nie uzbiera.

Co do matury z matematyki, to podobnie jest z maturą z historii. Wiem, bo sama jestem maturzystką Trudno jest powiedzieć, które kierunki są bardziej elitarne, a które mniej. Nie każdy ma umysł ścisły i nie każdy nadaje się na kierunki humanistyczne.

Wracając do tematu, to słyszałam, że instruktor jazdy będzie miał dużo pracy w przyszłości
__________________
Petersburski bogacz uchodzący za mecenasa sztuki,
zaprosił kiedyś na filiżankę herbaty Henryka
Wieniawskiego i jakby mimochodem, dodał:
- Może pan także wziąć ze sobą skrzypce.
- Dziękuję w imieniu skrzypiec, ale one herbaty nie
piją!


PRZYNAJMNIEJ ≠ BYNAJMNIEJ
wenedka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-20, 23:01   #28
Rose @-'-,---
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 129
Dot.: Zawód z przyszlością ;)

oczywiscie ze bardziej przyszłościowe sa kierunki techniczne, jest bardzo duze zapotrzebowanie na inżynierów i nie tylko w polsce ale tez w wielu innych krajach, niestety nie wszyscy ludzie mają predyspozycje do takich studiów i mysle ze zanim ten rynek sie zapełni ( o ile tak sie w ogóle stanie) to minie jeszcze duzo czasu, poza tym zaczyna sie to od szkół gdzie matematyka jest nauczana na coraz nizszym poziomie a ludziom i tak dalej sie wydaje ze jest trudna, poza tym prawda jest taka że ze scisłowca mozna zrobic humaniste w druga strone nigdy
Rose @-'-,--- jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-20, 23:04   #29
paulinka3110
Wtajemniczenie
 
Avatar paulinka3110
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Pomerania :)
Wiadomości: 2 363
Dot.: Zawód z przyszlością ;)

Cytat:
Napisane przez calkiem-spoko Pokaż wiadomość
Jest za dużo, to pewne.

Według mnie, byłoby inaczej, gdyby studia humanistyczne były naprawdę "elitarne". W takim sensie, że na takie typowo "nieprzyszłościowe" kierunki typu filozofia, etnologia, kulturoznawstwo miały limit przyjęć po 15 miejsc na rok...i koniec. A nie masowa produkcja nikomu niepotrzebnych filozofów - przyszłych magazynierów. Mówię oczywiście o tych najlepszych uczelniach. A tak pojawiło się sporo prywatnych szkółek, które lubią zrobić sobie kierunek pedagogika, nazwać najlepiej jakoś fajniej i szpanersko to, i już idzie na te studia banda naiwniaków, co myślą, że po licencjacie w takiej szkółce świat zdobędą. Stąd wg mnie takie lekceważenie humanistycznego wykształcenia. Jest ono po prostu przeważnie dziadowskie. Studia są dość proste, przyjemne i naprawdę co drugi matoł jest w stanie je skończyć.

Co innego tytuł inżyniera lepszej uczelni.
Za tym już przeważnie idzie konkretna wiedza.



A po czym wnosisz?
Na kogo jest popyt według Ciebie?

Według mnie, ZAWSZE będzie popyt na najlepszych fachowców.
Nieważne w jakiej dziedzinie: fryzjer, prawnik, stolarz czy informatyk.
Trzeba po prostu być DOBRYM. Albo NAJLEPSZYM.
No i fachowcy w konkretnej dziedzinie! Z ogromnym szacunkiem do osób studiujących filozofię (trudna sprawa i nie dla każdego) ale co po takim kierunku mozna robić? Jak dla mnie tak dosyć ogólny kierunek! A kierunki ścisłe, są przeważnie "ukierunkowane" na jedną dziedzinę życia!

No i czytałam gdzieś, że od kilku lat pedagogika cieszy się niesłabnącą popularnością...Gorzej będzie jak za kilka lat Ci ludzie się wykształcą...I nastąpi "wysyp" pedagogów! Tak samo chyba było kiedyś z zarządzaniem i marketingiem...
__________________
maniaczko-fanka mundurowych

Moja książkowa wymiana. Zapraszam
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=630571http://
paulinka3110 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-20, 23:06   #30
Kachulec
Zakorzenienie
 
Avatar Kachulec
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa - Vienna
Wiadomości: 6 338
Dot.: Zawód z przyszlością ;)

Cytat:
Napisane przez calkiem-spoko Pokaż wiadomość
Nie pójdzie wiele osób na kierunki ścisłe z prostego powodu - gołym okiem widać, ile osób chce zdawać maturę z matematyki. Dlatego ścisłe kierunki są bardziej "elitarne".

Wiem, że są kierunki humanistyczne, na których dobrze kształcą, ale jak pisałam - nie powinni tylu osób przyjmować na nie. 15-20 osób na roku filozofii - jak najbardziej starczy.
Odnoszę wrażenie że dużo osób boi sie matematyki.
A np fizyka (rozszerzona) jest na bardzo wysokim poziomie. Jednak z mojej klasy (mat-fiz) sporo osób poszło właśnie na studia techniczne.
__________________


Nieprzyzwoicie uparta i troszkę złośliwa




Kachulec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:41.