Co sie dzieję w moim organiźmie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-12-09, 10:54   #1
508
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 2
Unhappy

Co sie dzieję w moim organiźmie?


Witam Was bardzo,
Moja historia jest troszke długa ale może któraś z Was też to przechodziła w podobnym rodzaju wiec prosze o pomoc.
Brałam tabl antykoncepcyjne(logest, microgynon, logest) przez 7lat. Ostatnia tabl wziełam 23 wrzesien tj2,5mies temu. Okres był normalny. 1 okres po odstawieniu dostałam w 31dniu cyklu (pozniej niz jak brałam tabl o 3dni). Po niz tj 9 dni cyklu bylam u pierwszego prywantego lekarza, ktory po badaniu zwykłym i usg dopochwowym powiedział, że podejrzewa PCO bo w 9 dniu cyklu powinno byc widać dominujący pęcherzyk. Endometrium 5mm. Powiedział że mogę jesc kwas foliowy i witaminy i też go jem (prenatal). Niestety te PCO mnie zaniepokoiło. Poszłam do innego lekarza aby dał mi skierowanie na badania hormonalne krwi. Zrobił badanie zwykłe i USG dopochwowe i powiedział że nie ma nic podejrzanego na PCO!! Endometrium miałam 9mm, jajniki ok i macica homogenna (27dzień cyklu). Dla pewności zlecił badania krwi - estradiol, fsh i progesteron w połowie cyklu tj ok 14dnia(nadal czekam na okres). Później były 3 dni mocno bolących sutków(34,35,36), następnie cały 1 dzień bołał mnie brzuch tj na okres(37), poźniej 2 noce bołał mnie lewy jajnik(dość mocno bym powiedziała) - (39,40) Sprawdzałam na mikroskopie owulacyjnym(nie wiem czy to jest dobre) i nie było owulacji(paprotek) a test ciążowy - negatywny.
Do dziś nie mam okresu a jest 43dzien cyklu. Zrobiłam test ciążowy - negatywny . Powiedzcie czy pojść do lekarza na wywołanie okresu czy 43dni to mieści sie jeszcze w normach (że jest ok) i mam jeszcze spokojnie poczekać. Nie ukrywam, że chcemy z mężęm mieć dzidziusia i nie zabezpieczamy się.
POMOŻECIE??
508 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-09, 12:19   #2
agusiamyszka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 2 255
Dot.: Co sie dzieję w moim organiźmie?

Udaj do lekarza,ja kiedys mialam 45 dni i sie pojawil, drugiego nie bylo ponad 47 dni i dostalam luteine. Zaleca sie odczekanie min 3 miesiace a nawet 6 na zajascie po odstawieniu tabsow,organizm musi sie przyzwyczaic, te skoki mogasie zdarzyc, takze cierpliwosci i nie nerwowo, tzn a robie dziecko na spontana.
agusiamyszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-09, 12:41   #3
christina91
Raczkowanie
 
Avatar christina91
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 69
Dot.: Co sie dzieję w moim organiźmie?

Cytat:
Napisane przez agusiamyszka Pokaż wiadomość
tzn a robie dziecko na spontana.
No to ładnie, powodzenia.
christina91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-09, 13:56   #4
agusiamyszka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 2 255
Dot.: Co sie dzieję w moim organiźmie?

kurde, ale masakra, wkradla mi sie literowka mialo byc robcie a nie robie - c mi zjadlo, a to przez to ze pisalam post z telefonu

ja jeszcze sie o dziecko nie staram, ale gdyby tak bylo robilabym wszystko na spontana. kobieta wyznacza owulacje, mezczyzna zmeczony po pracy i itd nie ma ochoty na seks a tu mu kobieta kaze wyskakiwac z gotowa pala bo moze sie uda, gdzie tu przyjemnosc ?
agusiamyszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-10, 08:00   #5
Alice In Nightmareland
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 127
Dot.: Co sie dzieję w moim organiźmie?

Cytat:
Napisane przez agusiamyszka Pokaż wiadomość
mezczyzna zmeczony po pracy i itd nie ma ochoty na seks a tu mu kobieta kaze wyskakiwac z gotowa pala bo moze sie uda, gdzie tu przyjemnosc ?
Jestes the best!XD
Alice In Nightmareland jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-10, 09:33   #6
Mili1988
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 51
Dot.: Co sie dzieję w moim organiźmie?

Cytat:
Napisane przez Alice In Nightmareland Pokaż wiadomość
Jestes the best!XD
Absolutnie się zgadzam, normalnie oplułam monitor jak przeczytałam ten teskt "gotowy z pałą"
Mili1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-17, 12:29   #7
508
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 2
Red face Dot.: Co sie dzieję w moim organiźmie?

I juz sie wszystko wyjasniło.
Miałam taka długa przerwe pomiędzy okresami. aż 49dni. Ale okres juz jest więc martwic sie nie muszę. Dzieki dziewczyny
508 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:22.