Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :) - Strona 21 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-08-27, 22:10   #601
julianna-p
Wtajemniczenie
 
Avatar julianna-p
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 249
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

a zobacze, zobacze niestety koleston ma ten minus, ze nuerm 3 zaczal mnie przerazac po szarosci
__________________
What’s the difference between a terrorist and a redhead?
… you can negotiate with a terrorist."


„Może się zdarzyć, że urodziłaś się bez skrzydeł, ale najważniejsze, żebyś nie przeszkadzała im wyrosnąć.” Coco Chanel
julianna-p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-28, 10:05   #602
fruzia15
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 8
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

piszę jaka jest sprawa kupiłam w sklepie fryzjerskim dziś farbkę evolution 10.31 złocisto popielaty blond chcąc przyciemnić włosy robione wcześniej 11.10 super rozjaśniający popielaty blond,pani powiedziała że tylko woda alfaparfu 12% zadziała bo mam jeszcze bardzo ciemne odrosty na starych blond pasemkach.Ile mam trzymać tą farbkę bo boję się że mi spali włosy???Pani mówiże 35 min na odrostach i 5 min na reszcie czy ma rację jak radzisz????????
A może jakąś inną polecicie???Podoba mi się londa akacjowy blond ale boję się że na moich jasnych wyjdzie zielony a na ciemnych pomarańczowy
Mam trudno rozjaśniające się włoski postaram się dodać fotkę
na zdjęciu widać,że stare naturalne ciemne blond pozostałości po pasemkach są pomarańczowawe
DZIEWCZYNY proszę o rady!!!!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg włoski.jpg (65,8 KB, 20 załadowań)
fruzia15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-28, 12:09   #603
selena004
Raczkowanie
 
Avatar selena004
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 303
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez Jazzlyn Pokaż wiadomość
Jedyne co przychodzi mi do głowy to szampon Maribell (to nie jest produkt profesjonalny, ale karta kolorów istnieje).
Nie, to nie to... Matko, jaką jestem kretynką, naprawdę ;/
selena004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-28, 13:53   #604
basiao84
Wtajemniczenie
 
Avatar basiao84
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 2 423
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez kathy579 Pokaż wiadomość
Są farby które wymagają oryginalnego utleniacza, przeważnie to takie bez amoniaku np. Color Sync, Wella Color Touch. Farby z obniżoną ilością amoniaku również powinny być stosowane z oryginalnymi utleniaczami (ale tu już można nieco przymrużyć oko).
dziękuję za odpowiedź!
basiao84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-28, 14:47   #605
inga_iga
Raczkowanie
 
Avatar inga_iga
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 449
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez kathy579 Pokaż wiadomość
Są farby które wymagają oryginalnego utleniacza, przeważnie to takie bez amoniaku np. Color Sync, Wella Color Touch. Farby z obniżoną ilością amoniaku również powinny być stosowane z oryginalnymi utleniaczami (ale tu już można nieco przymrużyć oko).
być może dlatego farba farouka bez amoniaku wyszłą mi kiedyś fatalnie i nie tylko o kolor chodzi(miał być popiel wyszedł pomarańczowo- rudo) ale o fatalny stan włosów. Teoretycznie farba bez amoniaku nie powinna zrobić kolosalnych zniszczeń a tak właśnie stało się w moim wypadku. Pamiętam,że w zestawie kupowanym na all, dostałam utleniacz polskiej firmy, nazwy nie pamiętam.
inga_iga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-28, 18:57   #606
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez inga_iga Pokaż wiadomość
być może dlatego farba farouka bez amoniaku wyszłą mi kiedyś fatalnie i nie tylko o kolor chodzi(miał być popiel wyszedł pomarańczowo- rudo) ale o fatalny stan włosów. Teoretycznie farba bez amoniaku nie powinna zrobić kolosalnych zniszczeń a tak właśnie stało się w moim wypadku. Pamiętam,że w zestawie kupowanym na all, dostałam utleniacz polskiej firmy, nazwy nie pamiętam.
tylko teoretycznie
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-28, 19:04   #607
rita77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 216
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Witam serdecznie i prosze o pomoc
Włosy farbuje u fryzjera a mianowicie mam robione refleksy i na to kladziony Welli Color Touch. Z koloru jestem zadowolona, ale niestety w salonie na pytanie jaki to odcien tonera unikaja odpowiedzi. Poniewaz obecnie nie moge chodzic do fryzjera czesciej niz co 4 m-ce chcialabym w miedzyczasie odswiezyc wlosy tonerem. Niestety nie mam pojecia jaki odcien da mi podobny kolor. Czy ktoras z Was dziewczeta bylaby w stanie mi pomoc, z gory dziekuje.
Moj kolor wyglada identycznie jak na zalaczonym zdjeciu
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg AmandaSeyfried1.jpg (33,5 KB, 27 załadowań)
rita77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-08-28, 20:42   #608
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez inga_iga Pokaż wiadomość
być może dlatego farba farouka bez amoniaku wyszłą mi kiedyś fatalnie i nie tylko o kolor chodzi(miał być popiel wyszedł pomarańczowo- rudo) ale o fatalny stan włosów. Teoretycznie farba bez amoniaku nie powinna zrobić kolosalnych zniszczeń a tak właśnie stało się w moim wypadku. Pamiętam,że w zestawie kupowanym na all, dostałam utleniacz polskiej firmy, nazwy nie pamiętam.
tu raczej chodzi bardziej o kondycję włosów niż kolor

---------- Dopisano o 20:42 ---------- Poprzedni post napisano o 19:04 ----------

Dziewczyny przeczytajcie ciekawy artykuł o amoniaku, naprawdę warto:
http://slawekstawarczyk.com.pl/fryzj...oline-rospudy/

co sądzicie?
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-28, 22:08   #609
Izane
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 237
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez Ewcia_83 Pokaż wiadomość
Kochane, POMOCY

mam włosy po dekoloryzacji - jakieś 1,5 miesiąca temu fryzjerka ściągneła mi z ciemnego upartego brązu kolor i położyła "blond", który okazał się machewką...

teraz mam taki jaśniutki lisi / miodowy blond z ciemnymi (niestety) końcówkami plus mysi odrost

Myślę żeby pofarbować się farbą kolleston (slyszałam dużo dobrego, a jeszcze jej nie próbowałam)

poradźccie proszę
- czy dam radę odfarbować się do nie-rudego? tak, żeby uzyskać ciepły blond, ale nie rudy? coś jak np. 9,3 ?

od razu zaznaczam, że nie chce zimnych tonacji (jestem opalona, mam piwne oczy...
Witaj,
pewnie dużo Ci nie doradzę, ale przeszłam przez dekoloryzację u fryzjera i ściąganie koloru samodzielnie w domu. Po jednym i drugim zabiegu wiem, że należy użyć koloru min. o 2 tony jaśniejszego niż się docelowo chce, bo inaczej włosy przetrawione dekoloryzacją zafundują nam powrót do bardzo ciemnego koloru. Ja niestety nie polecę Ci Kolestonu, bo pomimo dobrych opinii, u mnie się nie spisał; poziom 7 wyszedł dużo ciemniej niż na próbniku, a do tego zafundował mi zieloną poświatę, choć na mój ciepły kolor położyłam blond z refleksem brązowym. Ale przyznaję, że fryzjerka, która pracowała przez lata na tych farbach ostrzegała mnie, że Koleston z refleksem "7" po kropce łapie na zielono, a do tego kolory wychodzą dużo ciemniej. Zresztą moja przygoda z Kolestonem jest opisana i ozdjęciowana na tym wątku, to możesz sobie poczytać.
Z tego co piszesz wynika, że masz kłopot z jednolitością koloru: inny odrost, inny po długości i inny na końcówkach. To też nie ułatwia sprawy. Fajnie by było, jakbyś wkleiła jakieś zdjęcia, to dużo daje dla lepszego zorientowania się.
Poza tym piszesz o kolorze 9,3...czyli z refleksem złotym. Nie wiem w jakim stanie są Twoje włoski, ale tu wszystkie doświadczone Koleżanki jak mantrę powtarzają, że złoty refleks nie jest najlepszym wyborem przy zniszczonych włosach i mogę to potwierdzić na własnym przykładzie. Zresztą dzięki złotemu refleksowi nie uzyskasz ładnej ciepłej tonacji. Zniszczone włosy z takim refleksem wyglądają jakby usłane były takimi tandetnymi świecącymi nitkami jakie rzuca się na choinkę w Boże Narodzenie. Ja też jestem opalona i mam piwne oczy, przez długi czas upierałam się przy złotym refleksie, aż dałam sobie z nim spokój, i teraz jest o niebo lepiej.

Mam nadzieję, że moje uwagi okażą się pomocne

---------- Dopisano o 21:56 ---------- Poprzedni post napisano o 21:48 ----------

Cytat:
Napisane przez basiao84 Pokaż wiadomość
Dziewczyny,
podczytuję Was od czasu do czasu, wiele się można od Was nauczyć.
Mam pytanie - czy należy zawsze łączyć farbę danej firmy z oksydantem tego samego producenta? Czy można mieszać? Mam w domu oksydant 6% L'oreal, kupiony do farb Majirel (farbuje włosy mamie) i tak się zastanawiam, czy mogłabym go połączyć np. z farbą Alfaparf? Jak to jest?

dziękuję za pomoc i pozdrawiam!
Alfaparf to farba o obniżonej ilości amoniaku...ale użyłam jej raz z wodą firmy Stapiz 3% i nic się złego nie działo, mieszanka się nie zważyła, oba składniki bardzo ładnie się połączyły, tworząc dość gęsty krem. Skóra głowy mnie nie piekła, a włosy po farbowaniu były w dobrej kondycji, nie zauważyłam wypadania czy przesuszenia. Jeśli chodzi Ci konkretnie o farby Alfaparf, to jest osobny wątek na ich temat i tam akurat Dziewczyny nie polecają łączenia jej z oryginalną wodą, bo ponoć efekty farbowania są niezadowalające.

---------- Dopisano o 22:08 ---------- Poprzedni post napisano o 21:56 ----------

Cytat:
Napisane przez kathy579 Pokaż wiadomość
Dziewczyny przeczytajcie ciekawy artykuł o amoniaku, naprawdę warto:
http://slawekstawarczyk.com.pl/fryzj...oline-rospudy/

co sądzicie?
kathy, super artykuł za jego wyszukanie. Tak jak pisałam już kiedyś...nie ma amoniaku, to wpakują inne świństwo, coś w końcu musi te włosy farbować.
Izane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-30, 12:41   #610
katarzyyyna
Raczkowanie
 
Avatar katarzyyyna
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 52
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez rita77 Pokaż wiadomość
Witam serdecznie i prosze o pomoc
Włosy farbuje u fryzjera a mianowicie mam robione refleksy i na to kladziony Welli Color Touch. Z koloru jestem zadowolona, ale niestety w salonie na pytanie jaki to odcien tonera unikaja odpowiedzi. Poniewaz obecnie nie moge chodzic do fryzjera czesciej niz co 4 m-ce chcialabym w miedzyczasie odswiezyc wlosy tonerem. Niestety nie mam pojecia jaki odcien da mi podobny kolor. Czy ktoras z Was dziewczeta bylaby w stanie mi pomoc, z gory dziekuje.
Moj kolor wyglada identycznie jak na zalaczonym zdjeciu
Unikają odpowiedzi bo nie chcą żeby klientki same farbowały włosy w domu tylko przychodzily do fryzjera raczej nikt nie jest w stanie dokładnie określić jaki to jest rodzaj tonera, ponieważ to jest toner kładziony na refleksy, ktore go rozjaśniają i to może byc mieszanka kilku odcieni. Mieszanki zawsze wychodzą najładniej jak umie sie je odpowiednio dopasowac Niestety nie pomoge dobrać podobnego odcienia z Welli bo tych farb akurat nie znam, ale w L'Orealu Majirel to by pewnie było 70% - 8.3 i 30% 9 Pisze tak mniej wiecej bo nie mam palety przy sobie.
katarzyyyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-30, 17:28   #611
julianna-p
Wtajemniczenie
 
Avatar julianna-p
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 249
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez AniaAga Pokaż wiadomość
Julianna, ja akurat byłam u fryzjera, u obu były Matrixy i cieszę się, bo ta farba bardzo mi pasuje, ale już Tobie mówię gdzie można je kupić- w hurtowni ul. Dolna Wilda 6 . Moja fryzjerka jest też na Dolnej Wildzie i tak właśnie odkryłam tą hurtownię.
zadzwonilam dzisiaj do tej hurtowni bo sie nie moge wybrac i co?? a tam pani przez tel mowi, ze u nich absolutnie nie ma matrixa
__________________
What’s the difference between a terrorist and a redhead?
… you can negotiate with a terrorist."


„Może się zdarzyć, że urodziłaś się bez skrzydeł, ale najważniejsze, żebyś nie przeszkadzała im wyrosnąć.” Coco Chanel
julianna-p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-30, 17:54   #612
rita77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 216
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez katarzyyyna Pokaż wiadomość
Unikają odpowiedzi bo nie chcą żeby klientki same farbowały włosy w domu tylko przychodzily do fryzjera raczej nikt nie jest w stanie dokładnie określić jaki to jest rodzaj tonera, ponieważ to jest toner kładziony na refleksy, ktore go rozjaśniają i to może byc mieszanka kilku odcieni. Mieszanki zawsze wychodzą najładniej jak umie sie je odpowiednio dopasowac Niestety nie pomoge dobrać podobnego odcienia z Welli bo tych farb akurat nie znam, ale w L'Orealu Majirel to by pewnie było 70% - 8.3 i 30% 9 Pisze tak mniej wiecej bo nie mam palety przy sobie.
Dziekuje za odpowiedz Czy Majirel Loreala jest farba czy tonerem i z ilu procentowa woda musialabym ja uzyc?
rita77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-30, 18:10   #613
glamorousbabe
Raczkowanie
 
Avatar glamorousbabe
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 85
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Dziewczyny potrzebuję Waszej pomocy!

Dzis mialam robione ombre, z moich naturalnych brazowych wlosow. Niestety fryzjer zrobil mi rude konce zamiast miodowego cyz tez zlotego blondu jak chcialam.. Czy da sie to poprawic? Czy jak jutro kupię farbę do pasemek to coś mi pomoże? Blagam o pomoc!
glamorousbabe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-30, 23:44   #614
julianna-p
Wtajemniczenie
 
Avatar julianna-p
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 249
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

co sadzicie o kolestonie nr 55/44 albo 44/55 ewentualnie 66/46 czy ktorys z nich podpada pod ciepla tonacje?? widze co wynika z numeracji, ale wole uzyskac info jeszcze od Was. ewentualnie czy sadzicie, ze moznaby ktorys z nich dac bezposredio na splukany 88/43
__________________
What’s the difference between a terrorist and a redhead?
… you can negotiate with a terrorist."


„Może się zdarzyć, że urodziłaś się bez skrzydeł, ale najważniejsze, żebyś nie przeszkadzała im wyrosnąć.” Coco Chanel
julianna-p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-31, 09:52   #615
katarzyyyna
Raczkowanie
 
Avatar katarzyyyna
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 52
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez rita77 Pokaż wiadomość
Dziekuje za odpowiedz Czy Majirel Loreala jest farba czy tonerem i z ilu procentowa woda musialabym ja uzyc?
To są farby, ale można też nimi ładnie tonować włosy. Mieszasz farbe w stosunku z wodą 6% 1: 1.5 i dodać do tego trochę szamponu, żeby lepiej rozprowadzić to na włosy, wmalaksować. Ja tak bynajmniej robiłam i wychodził bardzo fajny efekt. Najważniejsze to dobrac dobrze odcień farby.
katarzyyyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-31, 11:56   #616
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez katarzyyyna Pokaż wiadomość
To są farby, ale można też nimi ładnie tonować włosy. Mieszasz farbe w stosunku z wodą 6% 1: 1.5 i dodać do tego trochę szamponu, żeby lepiej rozprowadzić to na włosy, wmalaksować. Ja tak bynajmniej robiłam i wychodził bardzo fajny efekt. Najważniejsze to dobrac dobrze odcień farby.
oraz żeby nie przesadzic z częstotliwościa stosowania, Majirel strasznie wysusz włosy (jak by nie było to farba permanentna), i jeszcze jedno dla bezpieczeństwa włosów dodała bym wodę o steżeniu 3% (po rozrobieniu z szamponem i tak pocentowośc jeszcze się osłabi do ok. 1.9).
Dlaczego używasz tak wyokiego steżenia oxydantu do tonowania włosów?
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-31, 13:26   #617
Joskelyn
Zadomowienie
 
Avatar Joskelyn
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 688
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Dziewczyny, a czy farbowalyscie włosy kiedys po prostu czystym kolorem bez mieszania z kolorami z refleksem? Czyli np w moim przypadku byloby to po prostu 8 bez zadnych domieszek. Chodzi mi konkretnie o Loreal Richesse De Diacolor.
Wciaz nie moge sie zdecydowac.
__________________


Perfumowe szaleństwo

Filmowy blog
Perfumowy blog

Szukam koreczka do Aury Loewe 80 ml!
Joskelyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-31, 19:27   #618
cherry_kiss
Raczkowanie
 
Avatar cherry_kiss
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 141
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cześć! Czy któraś z was używała farb firmy Alfaparf? Moja mama była dziś w sklepie fryzjerskim i kobitka bardzo jej polecała, zachwalała odcienie rudości (podobno jakaś nowa technologia trwałości koloru), utleniacz w małych buteleczkach i ogólnie same plusy. Jakie są wasze doświadczenia? Proszę o odpowiedzi pozdrawiam
cherry_kiss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-01, 11:55   #619
Izane
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 237
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez cherry_kiss Pokaż wiadomość
Cześć! Czy któraś z was używała farb firmy Alfaparf? Moja mama była dziś w sklepie fryzjerskim i kobitka bardzo jej polecała, zachwalała odcienie rudości (podobno jakaś nowa technologia trwałości koloru), utleniacz w małych buteleczkach i ogólnie same plusy. Jakie są wasze doświadczenia? Proszę o odpowiedzi pozdrawiam
Hej ja jestem po użyciu farby Alfaparf, wprawdzie na razie tylko jednej, ale uważam, że farba jest godna uwagi. Nie przesuszyła włosów, kolor wyszedł podobnie do tego z próbnika, ale ja kładłam na włosy dekoloryzowane więc byłam przygotowana, że kolor może nie wyjść taki sam. Włosy nie wypadają, nie są zniszczone (jak na dekolor ), nie śmierdzi zbyt amoniakiem (może dlatego, że jest to farba o obniżonej jego zawartości). Ale ja mieszałam ją z oxydantem Stapiz. Jest osobny wątek o tych farbach i tam akurat nie polecają łączenia jej z oryginalnym oxydantem. Poczytaj sobie, tam znajdziesz więcej info o tych farbach.
Izane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-01, 12:50   #620
cherry_kiss
Raczkowanie
 
Avatar cherry_kiss
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 141
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Hej, znalazłam wątek o tych farbach: https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...lfaparf&page=5 ale nie mogę jakoś doczytać się o tym utleniaczu (może nie jednak nie ten wątek). Mogłabyś mi wysłać link albo wytłumaczyć o co chodzi z tym firmowym utleniaczem? Ew. jaki wybrać inny itp. Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za odpowiedź.
cherry_kiss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-01, 13:18   #621
201709121022
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 477
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez Joskelyn Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a czy farbowalyscie włosy kiedys po prostu czystym kolorem bez mieszania z kolorami z refleksem? Czyli np w moim przypadku byloby to po prostu 8 bez zadnych domieszek. Chodzi mi konkretnie o Loreal Richesse De Diacolor.
Wciaz nie moge sie zdecydowac.
Ja farbowałam "czystym" kolorem, czyli naturalnym. U mnie był to akurat poziom 6. Ale nie wiem czego dokładnie dotyczy Twoje pytanie? Te kolory są dosyć "bezpieczne" to znaczy rzadko zdarza się ażeby gryzły się z odcieniem skóry, czy kolorem tęczówek, bo są po prostu neutralne, o ile dobrze dobierzemy poziom, czyli jasność, to taki naturalny kolor będzie pasował większości osób. Zaletą jest też to, że jeśli kładzie się naturalny na włosy wcześniej farbowane, to można uniknąć niespodzianek w postaci szarej, czy zielonej poświaty, jaka może się zdarzyć w wyniku niewłaściwego mieszania refleksów (wyjątkiem od tej zasady są włosy długo i agresywnie rozjaśniane i przetrawione, z którymi nigdy nie wiadomo jak się zachowają podczas próby zmiany koloru).
201709121022 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-01, 15:37   #622
Fleuri
Raczkowanie
 
Avatar Fleuri
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 103
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

dziewczyny myslice, ze z czerwonych wlosow da sie farbami profesjolanymi (no i rozjasniaczem) wyczarowac blond jasne, wpadajace w biel wloski? czy lepiej u fryzjera? czy moze lepiej wcale ich az tak nie katowac?

chyba zdesperowana jestem, bo chce zmienic swoja czerwien i nie wiem na co (po czerwieni to wszystkie inne takie nuuudne) farb profesjonalnych jeszcze nie uzywalam, ale mam zamiar, mimo faktu, ze sie boje, ze to za skomplikowane dla mnie niestety
__________________
Wear what you want. Say what you want. Live now. Do it now. Take risks. This life is yours.
Fleuri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-01, 16:10   #623
201709121022
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 477
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez Fleuri Pokaż wiadomość
dziewczyny myslice, ze z czerwonych wlosow da sie farbami profesjolanymi (no i rozjasniaczem) wyczarowac blond jasne, wpadajace w biel wloski? czy lepiej u fryzjera? czy moze lepiej wcale ich az tak nie katowac?

chyba zdesperowana jestem, bo chce zmienic swoja czerwien i nie wiem na co (po czerwieni to wszystkie inne takie nuuudne) farb profesjonalnych jeszcze nie uzywalam, ale mam zamiar, mimo faktu, ze sie boje, ze to za skomplikowane dla mnie niestety
Nie ma znaczenia, czy u fryzjera, czy nie. Nie da się jednorazowo zejść z czerwieni do jasnego blondu, o bieli już nie mówiąc. Zniszczysz i wysuszysz włosy na wiór. Radzę wybrać coś innego. Używanie farb profesjonalnych nie jest skomplikowane. Różnica jest tylko taka, że musisz osobno dokupić oksydant, który razem ze sklepowymi jest sprzedawany od razu. ma to dużą zaletę, bo możesz sama wybrać jego stężenie, dzięki czemu po uzyskaniu pożądanego odcienia nie walisz na włosy za każdym razem np. 6% lub 9% , które upychają producenci farb drogeryjnych. Oksydant możesz kupić o pojemności 1l (co się opłaca, bo wystarcza na kilkanaście farbowań), albo w małej butelce, np. 100 ml. Kupujesz farbę, oksydant, mieszasz w proporcjach podanych w instrukcji, farbujesz. Cała filozofia. Nie wiem co za magię widzą niektóre dziewczyny w farbowaniu profesjonalnymi Jedyna "trudność" polega na odmierzeniu ilości oksy
201709121022 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-01, 21:22   #624
Fleuri
Raczkowanie
 
Avatar Fleuri
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 103
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

tak myślałam, że to jednak bardzo beznadziejny pomysł tylko problem w tym, że jedyne co mi się podoba na tej głowie to właśnie rudości, czerwienie i ten straszny blond a czerwień chce zmienić po tym jak poszłam do szkoły i okazało się, że mimo tego, że jak ja robiłam sobie ten kolor to miała go może jedna osoba w mieście, to teraz wszystkie dziewuchy zaczeły sobie robić czerwień masowo więc ja podziękuje i teraz szukam czegoś równie odważnego i ładnego, a to trudne, bo wszystkie kolorki wydają mi się być nudne

no i to koniec tej smutnej opowieści

no ale już nie zaśmiecam i dziękuje bardzo za porade
__________________
Wear what you want. Say what you want. Live now. Do it now. Take risks. This life is yours.

Edytowane przez Fleuri
Czas edycji: 2011-09-01 o 21:24
Fleuri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-01, 21:27   #625
201709121022
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 477
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez Fleuri Pokaż wiadomość
tak myślałam, że to jednak bardzo beznadziejny pomysł tylko problem w tym, że jedyne co mi się podoba na tej głowie to właśnie rudości, czerwienie i ten straszny blond a czerwień chce zmienić po tym jak poszłam do szkoły i okazało się, że mimo tego, że jak ja robiłam sobie ten kolor to miała go może jedna osoba w mieście, to teraz wszystkie dziewuchy zaczeły sobie robić czerwień masowo więc ja podziękuje i teraz szukam czegoś równie odważnego i ładnego, a to trudne, bo wszystkie kolorki wydają mi się być nudne

no i to koniec tej smutnej opowieści

no ale już nie zaśmiecam i dziękuje bardzo za porade
To może jakaś ognista rudość, skoro lubisz takie "radykalne" kolory? Chociaż mam wrażenie, że tendencja dotyczy nie tylko Twojego miasta, ja obserwują jakieś ogólnopolskie pospolite ruszenie na czerwienie i rudości, więc jak ktoś się chce wyróżniać takim kolorem, to strzela sobie w stopę. A jeszcze z 3 lata temu rudości na ulicy były naprawdę sporadyczne... Szkoda.
201709121022 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-01, 21:37   #626
AniaAga
Zadomowienie
 
Avatar AniaAga
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 738
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Teraz na nadchodzący sezon najbardziej trendy są sprane odcienie, ale chyba byś się w takim nie czuła?
AniaAga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-01, 23:02   #627
Fleuri
Raczkowanie
 
Avatar Fleuri
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 103
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

teraz to nie mam już kompletnie pomysłu na te włosy, brąz miałam przez całe życie, więc nie bardzo mi się to widzi, w czarnym wygładałabym chyba jak wiedźma albo jakbym w wiecznej żałobie była no a blond za bardzo zepsuje mi włosy, więc muszę chyba celować w coś pomiędzy, tylko tak przeglądam sobie paletki na necie i aj don't hew eny ajdija może mnie olśni kiedyś
__________________
Wear what you want. Say what you want. Live now. Do it now. Take risks. This life is yours.
Fleuri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-02, 01:57   #628
mala19881
Zadomowienie
 
Avatar mala19881
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 636
GG do mala19881
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Dziewczyny próbowała któraś z was farb imperity? Mają dość ciekawą paletę, do obejrzenia na aukcji: http://allegro.pl/imperity-farba-do-...781209430.html

Ciekawi mnie też jak zachowują się kolory złocisto-popielate te z ,13 po przecinku i jak mogą się wypłukiwać bo 3 to raczej na żółto, chociaż jak jest 1 przed to więcej jest z popielu?

Podoba mi się też 9,07 tylko czy na bardzo jasnym wytrawionym blondzie nie będzie zalatywać zielenią?

I oksydant - chciałabym lekko przyciemnić, mam popielaty blond na poziomie 10, naturalne "myszowate" ale jasne coś między 8-9, daję na nie mocny oksydant, jak zrobię coś na poziomie 9 z wodą 3% kolor będzie się mniej wypłukiwał niż jak przy 6% czy 9%?

Sporo pytań ale od dawna już farbuję na jasny, chciałabym trochę przystopować bo moje włosy nie wyglądają ciekawie a przy tak jasnym blondzie bardzo szybko widać odrosty. Podobają mi się beże i złoto ale podejrzewam, że zaraz zrobi się żółto, a jakiś ciemniejszy chłodny blond, że będzie zielonkawy. Może po prostu kolor naturalny 8,0 lub 9,0?
__________________
20.07.2013
31.12.2014
18.06.2016
mala19881 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-02, 07:44   #629
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez Melina Pokaż wiadomość
To może jakaś ognista rudość, skoro lubisz takie "radykalne" kolory? Chociaż mam wrażenie, że tendencja dotyczy nie tylko Twojego miasta, ja obserwują jakieś ogólnopolskie pospolite ruszenie na czerwienie i rudości, więc jak ktoś się chce wyróżniać takim kolorem, to strzela sobie w stopę. A jeszcze z 3 lata temu rudości na ulicy były naprawdę sporadyczne... Szkoda.

...niedługo jesień a to kolory jesieni

---------- Dopisano o 07:44 ---------- Poprzedni post napisano o 07:42 ----------

Cytat:
Napisane przez Fleuri Pokaż wiadomość
teraz to nie mam już kompletnie pomysłu na te włosy, brąz miałam przez całe życie, więc nie bardzo mi się to widzi, w czarnym wygładałabym chyba jak wiedźma albo jakbym w wiecznej żałobie była no a blond za bardzo zepsuje mi włosy, więc muszę chyba celować w coś pomiędzy, tylko tak przeglądam sobie paletki na necie i aj don't hew eny ajdija może mnie olśni kiedyś
Może celuj w 2 kolory?
Powiem ci że u niektórych kolor ciemnego fioletu wygląda pięknie, no ale nie każdemu pasuje, szczególnie ładnie wygląda na długich prostych włosach.
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-02, 09:40   #630
Joskelyn
Zadomowienie
 
Avatar Joskelyn
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 688
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez Melina Pokaż wiadomość
Ja farbowałam "czystym" kolorem, czyli naturalnym. U mnie był to akurat poziom 6. Ale nie wiem czego dokładnie dotyczy Twoje pytanie? Te kolory są dosyć "bezpieczne" to znaczy rzadko zdarza się ażeby gryzły się z odcieniem skóry, czy kolorem tęczówek, bo są po prostu neutralne, o ile dobrze dobierzemy poziom, czyli jasność, to taki naturalny kolor będzie pasował większości osób. Zaletą jest też to, że jeśli kładzie się naturalny na włosy wcześniej farbowane, to można uniknąć niespodzianek w postaci szarej, czy zielonej poświaty, jaka może się zdarzyć w wyniku niewłaściwego mieszania refleksów (wyjątkiem od tej zasady są włosy długo i agresywnie rozjaśniane i przetrawione, z którymi nigdy nie wiadomo jak się zachowają podczas próby zmiany koloru).
Dzieki za odpowiedz No wlasnie moje wlosy sa od pewnego momentu rozjasnione (moze nie jakos strasznie, bo nigdy nie byly spalone czy cos, fryzjer robil pasemka na poziomie 9-10 mniej wiecej) i gdzies czytalam, ze lepiej je na poczatku traktowac naturalnym odcieniem, zeby nabraly pigmentu. Podobaja mi sie beżowe odcienie, te z 2, ogolnie, ale wlasnie poki nie doprowadze tych rozjasnionych wlosow do porzadku to myslalam, ze bezpieczniej bedzie je samą 8 traktować.
__________________


Perfumowe szaleństwo

Filmowy blog
Perfumowy blog

Szukam koreczka do Aury Loewe 80 ml!

Edytowane przez Joskelyn
Czas edycji: 2011-09-02 o 09:47
Joskelyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-08-03 14:12:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:23.