świerzb - pytania - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-06-08, 15:30   #31
pycia17
Zakorzenienie
 
Avatar pycia17
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 792
GG do pycia17
Dot.: świerzb - pytania

moja koleżanka to miała cos strasznego
pycia17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-12, 11:35   #32
Wilku_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1
Dot.: świerzb - pytania

Witam, od dawna miałem podzielić się swoją wiedzą w tym temacie. Zaraziłem się tym zwierzątkiem na studiach od kolegi z pokoju.
Postaram się przekazać informacje tak jak uzyskałem je od świetnego lekarza w moim mieście. (Świerzb jest w 100% wyleczalny lecz niestety nie jest to tania sprawa).

1. Idziemy do lekarza i bierzemy receptę na ,,infectoscab" - opis: maść ta jest strasznie droga ok 60zł a na dodatek mała tubka zawiera tylko 15- 20 ml . Lecz spokojnie starcza na kuracje, którą wykonujemy tylko raz.

2. Zakupujemy 2 mydełka w kostce- Bambino, które nie zawiera żadnych substancji podrażniających i utrudniających kuracje. ( kostka mydła jest jednorazowa).

3. Dzień leczenia:
a) Na wieczór przed snem ( pasożyt ten uaktywnia się w nocy i przy ciepłym środowisku np. gorący prysznic), bierzemy długi prysznic dokładnie namydlając każdy skrawek ciała zakupionym mydełkiem.

b) Wszystkie ubrania, bieliznę, kapcie czapki rękawiczki, kurtki oraz pościel wraz z poszewkami z łóżka i innych miejsc z którymi mieliśmy styczność wrzucamy do worków i zostawiamy je na ok miesiąc w zimnym miejscu np. na balkonie - Pasożyt żeruje pod skórą a także się nią żywi w ten sposób zagłodzimy go i nie pozwolimy na rozwijanie się następnych.

c) Otwieramy tubkę ,,infectoscab" i po trochu rozprowadzamy na całym ciele oprócz głowy (smarujemy szyję i uszy) wcierając maść w skórę.
Na miejsca szczególnie dokuczliwe nakładamy więcej maści pamiętając, że nie może dostać się węwnątrz naszego ciała- twarz i miejsca intymne (miejsca intymne smarujemy tylko i wyłącznie z zewnątrz!).
Po tych czynnościach wskakujemy w czystą piżamę i do nowej pościeli i zasypiamy obsmarowani maścią, która powinna się wchłonąć i spowodować że skóra będzie natłuszczona.
Lek powinien pozostać na skórze nie dłużej niż 9-10godz.

d) Rano ponownie bierzemy prysznic namydlając się drugą kostką zakupionego wcześniej mydła i dokładnie spłukując z siebie mydło wraz z maścią. Po prysznicu ponownie zmieniamy pościel i piżamę wrzucając je do
worków tak jak pisałem wcześniej.

Gratulacje pozbyłeś/pozbyłaś się świerzbu
Należy jednak pamiętać, że pasożyt ten uszkadzał twoje ciało poprzez tworzenie kanalików wewnątrz skóry, które po zakończonej kuracji dalej na 100% będą swędzieć lecz bez źródła, które spowodowało ich powstanie zaczną się goić.
Trzeba również pamiętać żeby nie ubierać nic co może być zarażone tym pasożytem (będą potrzebne nowe ubrania tak panowie musimy zakupić sobie i naszym partnerką jakieś ciuszki

Po miesiącu ubrania, które były w workach pierzemy w możliwie najwyższej temp, po takim zabiegu powinny być wolne od pasożyta.

Podaje swój adres e-mail w razie waszych pytań: blind_angelus@wp.pl

Odpowiedzi na pytania:
- kuracje można powtórzyć dopiero po 2tygodniach od ostatniej,
- należy unikać źródeł tej choroby (np. podanie ręki osobie, która jest zarażona),
- maść jest tylko na receptę.

Mam nadzieje, że moje doświadczenie w tym temacie okaże się pomocne
Ps. przepraszam za błędy ortograficzne itp jeśli takich się doszukaliście.

Edytowane przez Wilku_
Czas edycji: 2012-01-29 o 22:13
Wilku_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-10, 01:26   #33
Greg25
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 5
Dot.: świerzb - pytania

Ile mija czasu od pojawienia się wysypki (objawów skórnych) do swędzenia? jak jest zależność?

Czy świerzb może przebiegać bez swędzenia?
Greg25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-16, 19:04   #34
NAasia91
Raczkowanie
 
Avatar NAasia91
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 285
Dot.: świerzb - pytania

Witam, ja jestem przerazona
Jakis czas temu na udzie wyskoczyła mi czerwona plamka a na niej pelno malutkich krosteczek. Swedziało. Dostałam na to masc, smarowalam i zeszlo. Niestety teraz na calym ciele( łydki, uda, poślaki, plecy, brzuch, troche piersi, szyja i rece mam zasypane malymi plamkami czerwonymi, troche pobgrubione. Nie ma tego tak duzo, jednk coraz wiecej... boje sie, że to świerzb. Mieszkam z chłopakim, jednk on nic nie ma a mam już to około tygodnia. Lekarz przepisał mi maść Momederm i tabletki na alergię Cetigra, podejrzewa świerzb, ale nie jest pewien. Wiele czytałam o tej chorobie, jednak głównie na dłoniach i miedzy palcami zaczyna to wystepowac a potem się roznosi. Ja jednak dłonie mam czyste, niczego tam nie mam. Co to moze być? czy moze to być jakaś inna choroba lub reakcja alergiczna?

Edytowane przez NAasia91
Czas edycji: 2012-10-16 o 19:07
NAasia91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-18, 02:54   #35
michaelek
Przyczajenie
 
Avatar michaelek
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 17
Dot.: świerzb - pytania

Witam. Proszę o "diagnozę" czy te krostki wyglądają na AZS?

http://imageshack.us/photo/my-images/4/1mict.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/824/4mic.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/17/6mic.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/267/1mica.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/51/2mic.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/585/5mic.jpg/

Byłem u 3 rożnych dermatologów. Dwóch leczyło mnie na świerzb, gdzie nikt w rodzinie się nie zaraził, moja dziewczyna również, a krostki mam od ponad roku... Jedna dermatolog podejrzewała skazę białkowa, ale odrzuciła te myśl, jak dowiedziała się, że w dzieciństwie na nią nie chorowałem. krostki swędzą, jak się wykąpie, czy stresuje to mnie bardziej swędzi. skóra potrafi być wysuszona, a balsamy i olejki jakoś mi jej nie nawilżają... jedne krotki się same zaleczają i znikają a w międzyczasie wyskakują inne... Sam już nie wiem, wybieram się do jeszcze innego dermatologa, bo nie widze innego wyjścia.
michaelek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-19, 10:02   #36
NAasia91
Raczkowanie
 
Avatar NAasia91
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 285
Dot.: świerzb - pytania

Cytat:
Napisane przez michaelek Pokaż wiadomość
Witam. Proszę o "diagnozę" czy te krostki wyglądają na AZS?

http://imageshack.us/photo/my-images/4/1mict.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/824/4mic.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/17/6mic.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/267/1mica.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/51/2mic.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/585/5mic.jpg/

Byłem u 3 rożnych dermatologów. Dwóch leczyło mnie na świerzb, gdzie nikt w rodzinie się nie zaraził, moja dziewczyna również, a krostki mam od ponad roku... Jedna dermatolog podejrzewała skazę białkowa, ale odrzuciła te myśl, jak dowiedziała się, że w dzieciństwie na nią nie chorowałem. krostki swędzą, jak się wykąpie, czy stresuje to mnie bardziej swędzi. skóra potrafi być wysuszona, a balsamy i olejki jakoś mi jej nie nawilżają... jedne krotki się same zaleczają i znikają a w międzyczasie wyskakują inne... Sam już nie wiem, wybieram się do jeszcze innego dermatologa, bo nie widze innego wyjścia.
Hej, ja tam widze krostki i plamy takie. Ja miała bardzo podobne te plamy, bardzo mnie swędziały, miałam ich mniej niż Ty, ale najwięcej an nogach. Lekarka też podejrzewała świerzb, ale to nie było to i do dziś dia nie wiem co to. A skoro Ty nikogo nie zaraziłeś, to to nie jest świerzb. Ja smarowałam te plamky maścią momoderm i łykałam tabletki antyalergiczne, zeszło i narazie mam spokój, co do malutkich krostek, ledwo widocznych to je mam, swędzą, pojawiają się i znikaja, i tak w kółko, ale nic z tym nie robie
NAasia91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-19, 10:56   #37
michaelek
Przyczajenie
 
Avatar michaelek
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 17
Dot.: świerzb - pytania

Cytat:
Napisane przez NAasia91 Pokaż wiadomość
Hej, ja tam widze krostki i plamy takie. Ja miała bardzo podobne te plamy, bardzo mnie swędziały, miałam ich mniej niż Ty, ale najwięcej an nogach. Lekarka też podejrzewała świerzb, ale to nie było to i do dziś dia nie wiem co to. A skoro Ty nikogo nie zaraziłeś, to to nie jest świerzb. Ja smarowałam te plamky maścią momoderm i łykałam tabletki antyalergiczne, zeszło i narazie mam spokój, co do malutkich krostek, ledwo widocznych to je mam, swędzą, pojawiają się i znikaja, i tak w kółko, ale nic z tym nie robie
No własnie, pojawiają się, a potem same znikają i robią się nowe. Z krostek małych robią się plamki u mnie, a potem zanikają. Czeski film 4 stycznia idę do 4 dermatologa, zobaczę co powie Dzięki bardzo za odpowiedz.
michaelek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-12-20, 09:40   #38
NAasia91
Raczkowanie
 
Avatar NAasia91
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 285
Dot.: świerzb - pytania

Cytat:
Napisane przez michaelek Pokaż wiadomość
No własnie, pojawiają się, a potem same znikają i robią się nowe. Z krostek małych robią się plamki u mnie, a potem zanikają. Czeski film 4 stycznia idę do 4 dermatologa, zobaczę co powie Dzięki bardzo za odpowiedz.
Możesz mi potem napisać co Ci lekarz powiedział
NAasia91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-07, 11:48   #39
Izunia209
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 1
Dot.: świerzb - pytania

Masakra chyba mam kiłę. Do lekarza ide dopiero za 2 tygodnie a nie mogę z tą niepewnością czekac az tyle czasu. czy jakbym wykonała taki test Caretest Syphilis (Kiła). to by on wykrył ze to mam? I co robic gdy okaze sie ze to kiła?
Izunia209 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-27, 22:17   #40
nieznana123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 1
Dot.: świerzb - pytania

czy świerzba można mieć dwa razy?
nieznana123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-03, 15:52   #41
Julia54
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 1
Dot.: świerzb - pytania

Odsprzedam ****

Edytowane przez Antymionka
Czas edycji: 2014-01-03 o 20:28 Powód: Próba sprzedaży leku na receptę
Julia54 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-30, 17:14   #42
omeczka
Raczkowanie
 
Avatar omeczka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Ziemia
Wiadomości: 186
Dot.: świerzb - pytania

dlugi czas mnie swedzi, najpierw zaczelo sie od brzucha teraz nogi, posladki, stopy..wszystko mnie swedzi w dodatku mam krostki, to swierzb! Myje sie codziennie w mydle siarkowym, zaraz po kapieli nakladam plyn novoscibin. Proooblem polega w tym ze sie wyprowadzilam, wynajmuje mieszkanko w ktorym nie ma pralki..nie posiadam tez duzo rzeczy..posciel tez mam jedna, piore recznir ale juz nie mam sil... Co man robic? Ciuchow nie moge pakowac Bo nie bede miala s czym chodzic. Czuje sie okropnie nie wiem co robic..:/
__________________
`` Greckie wino ma smak Twoich ust. Namiętnych ust. Gorących tak, jak żar.``...
omeczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-13, 20:02   #43
bartoszkamel
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 1
Dot.: świerzb - pytania

Cytat:
Napisane przez olaxO Pokaż wiadomość
Oferta sprzedaży
Daj znać ok? Napisz do mnie na xxx jeżeli to nadal aktualne.

A skoro już w temacie to polecam http://leczymysie.pl/swierzb-objawy-zdjecia-leczenie/ aby trochę więcej się dowiedzieć o świerzbie. Ja stamtąd czerpię informacje i w sumie na razie się nie zawiodłem. Ale kto to wie co będzie dalej

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2016-01-11 o 02:03 Powód: Oferta sprzedaży w cytacie.
bartoszkamel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-21, 18:38   #44
tcmlena
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 4
Dot.: świerzb - pytania

Witam,
bardzo dobre efekty lecznicze w przypadku świerzbu przynosi zastosowanie ziół do kąpieli w postaci odwaru, jak również przemywanie całej powierzchni skóry wywarem ziołowym.
Metoda skuteczna, niedroga.
Mogę skutecznie pomóc.
Proszę pisać na priv.
Pozdrawiam serdecznie
Magdalena
tcmlena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-06, 09:41   #45
asd9578
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 1
Dot.: świerzb - pytania

Iwermektyna Stromectol Ivermectin została nadwyżka po skutecznym leczeniu (świerzb) - tel. 536 002 870 Maria
asd9578 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-21, 06:30   #46
Vega11
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 3
Dot.: świerzb - pytania

Zapraszam na forum o leczeniu świerzbu,to forum jest martwe
http://www.swierzbmoznapokonacmilo54.fora.pl/
Vega11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-10, 08:21   #47
hania1010
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1
Dot.: świerzb - pytania

Też miałam to dziadostwo, wyleczona szczęśliwa tu znalazłam dużo zdjęć http://www.bolimnie.com/choroba/swierzb-choroba
hania1010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-13, 18:04   #48
Matina84
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 15
Dot.: świerzb - pytania

Męczę się z tym juz od ponad tygodnia, na razie domowymi sposobami, ale czy zna ktos sprawdzony specyfik bez recepty na to? bo z tego co się orientowałąm, te na recepte są bardzo drogie!
Matina84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-30, 12:46   #49
carolinelop
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 5
Dot.: świerzb - pytania

Cytat:
Napisane przez Matina84 Pokaż wiadomość
Męczę się z tym juz od ponad tygodnia, na razie domowymi sposobami, ale czy zna ktos sprawdzony specyfik bez recepty na to? bo z tego co się orientowałąm, te na recepte są bardzo drogie!

Bez recepty stosowałam novoscabin + leki przeciwalergiczne. Tak zalecił lekarz. Pamiętaj też o wypraniu wszystkiego z czym miałaś kontakt.
carolinelop jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-01-31, 15:04   #50
posejdon7
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 1
Dot.: świerzb - pytania

Jedynym sposobem na pozbycie się tego świństwa są tabletki iwermektyna.Musicie je zażywać jednocześnie przez cztery tygodnie,wszelką wspólną pościel,reczniki jak również ubrania schować na 8 tygodni do worków i do piwnicy.Tabletki te są dostępne niestety jedynie na czarnym rynku gdyż nie są dopuszczone do obrotu w Polsce.Zapomnieć o wszelkich maściach,kremach i płynach gdyż nie działają.
posejdon7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-01-31 16:04:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:36.