Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II - Strona 15 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-05-10, 19:07   #421
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez rocki Pokaż wiadomość
Czy takie indyjskie mydla do twarzy nie sa jakos wyjatkowo wysuszajace? Czy moga zapychac? Zwlaszcza interesuje mnie ten drugi sklad

1. Sodium Palmate, Aqua, Sodium Palmkernelate, Salicylic Acid, Glycerin,Bearberry Extract, Triclosan, Etidronic Acid.

2. Soap Noodles, Perfume, Titanium Dioxide, EDTA Disodium, Butylated Hydroxy Toluene, Marigold, Roman Chamomile, Liquorice, Sandalwood, Horse Chestnut, Witch Hazel, Aloe Vera, Saffron and Pearl Dust.

3. Sodium Palmitate, Sodium Palm Kernilate, Glycerin, Papaine, Triclosan, Fragrance.



Pytanie o mozliwe wysuszanie dotyczy rowniez tego mydla do wlosow:

Soap Noodles, Water, Aritha, Amla, Henna, Methi, Propylene Glycol, Sodium Benzoate, Phenoxyethanol, Talc, Fragrance, Coconut Oil, Glycerine, Silicon, Lanolin, Sodium CMC, Sodium Lauryl Sulphate, Sodium Salicylate, Titanium Dioxide, Anhydrous Citric Acid, Disodium EDTA, Butylated Hydroxy Toulene (B.H.T.), Colours.
Mydlo do wlosow ma fajny sklad, amla w skladzie wzmacnia wlosy i poglebia naturalny kolor

Pierwsze mydlo, ma kwas salicynowy w skladzie wiec bedzie dzialalo regulujaco i oczyszczajaco, nie wiem czy bedzie wysuszalo..ma dodatkowo ekstrakty gliceryne, naturalny produkt mydlacy na poczatku skladu, wyglada fajnie

Drugie mi sie nie podoba, gora skladu to perfum, konserwanty, platki mydlane, dopiero dalej jakies ekstrakty, mysle ze moze wysuszac

Trzeci sklad tez jest fajny, krotki i rzeczowy, mysle ze to mydlo bedzie najmniej wysuszajace, gliceryna wysoko w skladzie, dodatkowo ma papaine, naturalny enzym, bedzie rozpuszczal delikatnie martwy naskorek

PROSZE O UZUPELNIENIE NAZW TYCH MYDEL

Edytowane przez marea
Czas edycji: 2008-05-11 o 13:13
marea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-10, 20:27   #422
karinaaa
Zadomowienie
 
Avatar karinaaa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Augustów
Wiadomości: 1 260
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Witam Bardzo proszę o analizę kremu
Vichy LIFTACTIVPRO Serum C- krem ujędrniający skórę ,wygładzający zmarszczki, przywracający skórze zdrowy wygląd. Skład spisany z próbki dlatego bez fotki kremu.
Z góry dziękuję



Skład: Aqua, Glycerin, Cyclopentasiloxane, Propylene GLycol, Methylsilanol/silicate Crosspolymer, Silica, PEG-60 Hydrogenated Castor Oil, Triethanolamine, Caffeine, Methylparaben, Propylparaben, Ethylparaben, Cyclodextrin, Phenoxyethanol, Mannitol, Adenosine, Ammonium Polyacrylodimethyl Taurate, Disodium EDTA, Disodium Succinate, Capryl Glycol, Hydrolyzed Soy Protein, Biosaccharide GUM-L, Acetyl Trifluoromethylphenyl Valylglycine, Lentinus Edodes Extract, Faex, Acrylates Copolymer, Cl 17200, Cl 77891, Parfum.
karinaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-11, 10:16   #423
rocki
Wtajemniczenie
 
Avatar rocki
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 262
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Poprosze o analize takiego szamponu Alepia z glinka (nie wiem, czemu tak dziwnie rozdzielili sklad...):

Skladniki:
Oliwa z oliwek 90%, olej laurowy 3%, woda (łagodna glinka), PH6,7.

INCI:Acqua, potassium oleate, Potassium linoleate, potassium laurate, aluminium silicate, sodium citrate, glycerin.
rocki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-11, 19:38   #424
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Wybralabym pomiedzy Neutrogena/Garnierem

Odnosnie wyboru to duzo tez zalezy jaka konsystencje mazidel do ciala lubisz bo moze to byc maslo do ciala/lotion/balsam/krem/mleczko-opcji wiele a moze potrzebujuesz czegos co ma wlasciwosci nawilzajaco-natluszczajace?
Hex a czy mogłabyś polecić mi ze swej strony coś bardzo dobrze nawilżającego do ciała, ale przy tym nie zapychającego, bo mam tendencje do pryszczy na plecach i ramionach a przy tym również w tych miejscach bardzo suchą skórę.

I jeszcze jedno pytanko, ile czasu trzeba używać kosmetyku np kremu do twarzy żeby ocenić efekty jego działania?
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-11, 20:11   #425
noname12345TPa
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Hex, L_V i inne dziewczyny mam do was prośbę. Możecie mi zanalizować składy tych kremów marki Orion pod względem zapychania - zapycha mnie gliceryna, parafina i trójglicerydy.

Orion Pharma Hydrolan
Skład: AQUA
WODA
CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLICERIDE
KAPRYLOWY/KAPRYNOWY TRÓJGLICERYD
POLYDECENE
POLIDEKEN
PETROLATUM
PARAFINA MIKROKRYSTALICZNA, WAZELINA
GLYCERIN
GLICERYNA
SACCHARIDE ISOMERATE
IZOMERAT SACHARYDOWY
PEG-100 STEARATE
STEARYNIAN POLIETYLENOGLIKOLU 5
GLYCERYL STEARATE
STEARYNIAN GLICEROLU
CETEARYL ALCOHOL
ALKOHOL CETEARYLOWY
PHENOXYETHANOL
FENOKSYETANOL
METHYLPARABEN
METYLOPARABEN
ETHYLPARABEN
ETYLOPARABEN
PROPYLPARABEN
PROPYLOPARABEN
BUTYLPARABEN
BUTYLOPARABEN
ISOBUTYLPARABEN
IZOBUTYLOPARABEN
SODIUM CARBOMER
KARBOMER SODU


Orion Pharma Humektan
AQUA
WODA
BUTYLENE GLYCOL
GLIKOL BUTYLENOWY
DECYL OLEATE
OLEINIAN DECYLU
CETEARYL ALCOHOL
ALKOHOL CETEARYLOWY
PEG-6 STEARATE
STEARYNIAN GLIKOLU
POLIETYLENOWEGO 6
APRICOT KERNEL OIL PEG-6 ESTERS
ESTRY PEG-6 Z OLEJU Z PESTEK MORELI
GLYCOL STEARATE
STEARYNIAN GLIKOLU
PEG-32 STEARATE
STEARYNIAN GLIKOLU
POLIETYLENOWEGO 32
SODIUM CETEARYL SULFATE
CETEARYLOSIARCZAN SODOWY
METHYLPARABEN
METYLOPARABEN
PROPYLPARABEN
PROPYLOPARABEN

Czy możecie przy okazji przeanalzować mi skład żelu Pharmaceris AT pod prysznic:
Składniki
Aqua, Glycerin, Betaine, Cocamidopropyl Betaine, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Coco-Glucoside, PEG-7 Glyceryl Cocoate, PEG-70 Mango Glycerides, Acrylates Copolymer, Laurdimonium Hydroxypropyl Hydrolyzed Wheat Protein, Disodium Ricinoleamido MEA-Sulfosuccinate, PEG-18 Glyceryl Oleate / Cocoate, Styrene / Acrylates Copolymer, Isopropyl Palmitate, Ethylhexylglycerin, Canola (Canola) Oil, Disodium EDTA, Polyquaternium-10, Sodium Carbonate, Pinus Sibirica Seed Oil, CI 77820
Mam jak wiadomo bardzo wrażliwą skórę i zależy mi na tym wiedzieć, czy on mi nie zaszkodzi.

Edytowane przez noname12345TPa
Czas edycji: 2008-05-17 o 13:04
Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-12, 14:23   #426
Angi74
Wtajemniczenie
 
Avatar Angi74
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Łódź/Gdańsk
Wiadomości: 2 404
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Kochani wklejam skład płynu przeciwko wypadaniu włosow FOLCARE.To genialny środek,który pomógł mi w walce z łysieniem.Problem w tym,ze juz go nie produkują ,więc pomyślałam,ze po przeanalizowaniu składu mozna by samemu "ukręcić" coś na wzór tego "cuda"

Skład płynu: Woda, Alkohol 15%, Glikozaminoglikany, DNA, Glikoproteiny, Żelatyna 15%, Aminokwasy jedwabiu 2%, Serycyna 2%, Hydrolizowane proteiny kukurydzy 2%, Kwas sorbowy 2%, Metyloparaben 1,4%, Panthenol 1%, Papryka owocowa 1%, Chinowiec czerwonosoki 1%, Miłorząb dwuklapowy (japoński) 1%, Kwas nikotynowy 1%, Ksylitol 1%, Sodium gluceth 1%, Pirydoksyna 0,5%, Propylparaben 0,4%, Proso zwyczajne 0,2%, Biotyna 0,03%, Wodorotlenek sodu 0,7; kompozycja zapachowa 0,05
Skład kapsuły g/kg: Mannitol 955,20; Inozytol 20,0; Beta-karoten 10,00; Kwas moczowy 5,0; Lizyna 4,0; Glutation 3,0; Metyloparaben 1,0; Karboksymetylocysteina 0,50; Gamma-oryzanol 0,50; Askorbinian sodu 0,30; Octan tokoferolu (vit.E)0,20; Metionina 0,20; Sosna śródziemnomorska 0,10
Angi74 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-12, 17:50   #427
TEKIShA*
Rozeznanie
 
Avatar TEKIShA*
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Polska w kształcie serca
Wiadomości: 863
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Hej Dziewczyny!
Jesteście niesamowite... Taka wiedza to na prawdę coś. Ale nie będę Wam słodzić, bo przecież i tak to wszystko wiecie

Przejrzałam poprzedni wątek, obecny oraz listę zanalizowanych kosmetyków, i akurat tego nigdzie nie znalazłam.

Powiedzcie mi, Moje Drogie, co myślicie o tym podkładzie?
Głównie interesuje mnie Czy będzie zapychać? Mam cerę bardzo podatną na wszelkie "zapychacze" i nie chcę po raz -enty leczyć długimi tygodniami wysypu krostek.
Zapewne filtr nie jest stabilny, prawda?
Może spowodować efekt "maski"?


Oriflame - Flawless Foundation (Podkład korekcyjny)


AQUA, CYCLOPENTASILOXANE, CYCLOHEXASILOXANE, ISODODECANE, BUTYLENE GLYCOL, POLYGLYCERYL-4 ISOSTEARATE, CETYL PEG/PPG-10/1 DIMETHICONE, HEXYL LAURATE, BIS-PEG/PPG-14/14 DIMETHICONE, HYDROGENATED POLYDECENE, SILICA, CERA ALBA, MAGNESIUM SULFATE, NYLON-12, ETHYLHEXYL METHOXYCINNAMATE, GLYCERYL POLYMETHACRYLATE, DISTEARDIMONIUM HECTORITE, METHYLPARABEN, PROPYLPARABEN, PARFUM, HYDROGENATED CASTOR OIL, MICA, TRIETHOXYCAPRYLYLSILANE, DISODIUM EDTA, GLYCERIN, ISOHEXADECANE, ISOOCTANE, TRIMETHOXYCAPRYLYLSILANE, PROPYLENE GLYCOL, PVM/MA COPOLYMER, PLANTAGO MAJOR, ROSA CANINA FRUIT EXTRACT, VACCINIUM MYRTILLUS EXTRACT, ASCORBYL GLUCOSIDE, BHT, CI 77891, CI 77492, CI 77491, CI 77499.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 2354_l.jpg (15,2 KB, 3 załadowań)
TEKIShA* jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-05-13, 11:48   #428
roksi141
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Ja uzywam zelu nikam gel i jest najleprzy jestem nastolatka i od 8 lat miaproblemy z tradzikiem i wlasnie ten zel mi tak pomogl ze sama nieumiem sie sobie nadziwic
roksi141 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-13, 12:19   #429
wholelottalove
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 91
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez karinaaa Pokaż wiadomość
Witam Bardzo proszę o analizę kremu
Vichy LIFTACTIVPRO Serum C- krem ujędrniający skórę ,wygładzający zmarszczki, przywracający skórze zdrowy wygląd. Skład spisany z próbki dlatego bez fotki kremu.
Z góry dziękuję



Skład: Aqua, Glycerin, Cyclopentasiloxane, Propylene GLycol, Methylsilanol/silicate Crosspolymer, Silica, PEG-60 Hydrogenated Castor Oil, Triethanolamine, Caffeine, Methylparaben, Propylparaben, Ethylparaben, Cyclodextrin, Phenoxyethanol, Mannitol, Adenosine, Ammonium Polyacrylodimethyl Taurate, Disodium EDTA, Disodium Succinate, Capryl Glycol, Hydrolyzed Soy Protein, Biosaccharide GUM-L, Acetyl Trifluoromethylphenyl Valylglycine, Lentinus Edodes Extract, Faex, Acrylates Copolymer, Cl 17200, Cl 77891, Parfum.




Nie powala na kolana składem. Z substancji czynnych działających (czyli w odpowiednio wysokim stężeniu) tylko kofeina (która tak naprawdę tylko obkurcza ściany naczyń krwionośnych skóry, i to pod warunkiem, że do nich spenetruje). poza tym sporo silikonów i konserwantów. Za to krem wydaje się lekki, jak serum, nie powinien zapychać. Będzie miał działanie nawilżające i lekko napinające skórę.
__________________
Jeśli pacjent jest uparty i chce wyzdrowieć, współczesna medycyna jest bezradna
wholelottalove jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-13, 12:24   #430
wholelottalove
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 91
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez blebleble Pokaż wiadomość
Hej

Bardzo proszę o analizę składu kremu Dr Irena Eris, Pharmaceris N, Vita-Capilaril, Krem nawilżająco-wzmacniający do twarzy

Skład: Glycerin, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Cetyl Alcohol, Isostearyl Isostearate, Cetearyl Octanoate, Dimethicone, Potassium Cetyl Phosphate, Hydrogenated Decyl Olive Esters, Niacinamide, Sorbitol, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Sodium Polyacrylate, Kelp (Macrocystis Pyrifera) Extract, Allantoin, Glyceryl Polyacrylate, Sodium Hyaluronate, Wheat (Triticum Vulgare) Germ Protein, Ascophyllum Nodosum Extract, Asparagopsis Armata Extract, Phenoxyethanol, Methylparaben, Butylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Parfum

Wiem, że krem zawiera fitokolagen - mam 20 lat, więc tego typu składniki nie są mi jeszcze potrzebne. Jednak pod innymi względami krem bardzo mi odpowiada (chociażby filtr 15, i oczywiście składniki wzmacniające naczynka). Czy mogę używać tego kremu bez obawy "rozleniwienia" czy innego negatywnego wpływu na skórę? Interesuje mnie też kwestia "zapychaczy". Inne uwagi również bardzo mile widziane

Dziękuję z góry i pozdrawiam


Skład ciekawy, bez drażniących konserwantów, bez typowych zapychaczy. Macrocystis pyrifera to opatentowany przez Erisa składnik mający zapobiegać rozwojowi grzybów chorobotwórczych na twarzy (typu pityrosporum ovale). Zawiera wysoko w składzie niacynamid czyli witaminę PP, o korzystnym działaniu w przypadku rozszerzonych naczyń krwionośnych skóry. Natomiast w jego działanie przeciwzmarszczkowe nie wierzyłabym, ale to Ci nie jest potrzebne ze względu na młody wiek, myślę, ze ochronno- nawilżające działanie tego kremu jest całkiem ok.
__________________
Jeśli pacjent jest uparty i chce wyzdrowieć, współczesna medycyna jest bezradna
wholelottalove jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-13, 12:51   #431
pola_
Zakorzenienie
 
Avatar pola_
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 197
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Mam do Was wielka prosbe - w poscie 315 wkleilam sklady 2 kremow Galenic.....
Kupilam je i po jakims czasie zaczely mi sie robic krostki na twarzy, na czole nawet jedna bolaca - nie pamietam kiedy ostatnio mialabym podobne problemy. Zapewne ktorys z nich zapycha. Pomoglybyscie mi zidentyfikowac winowajce ??

Zmienilam tez preparat do demakijazu - moze to on mi szkodzi??
Galenic Pur 2 in 1 Ingredients: Water (Aqua), Melilotus Officinalis Extract (Melilotus Officinalis), Caprylic/Capric Triglyceride, Cetearyl Alcohol, Poloxamer 188, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Carbomer, Chlorhexidine Digluconate, Fragrance (Parfum), Sodium Methylparaben, Triethanolamine.
pola_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-05-13, 13:55   #432
dosia30
Raczkowanie
 
Avatar dosia30
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 58
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

witam
znalazlam taki kremik do twarzy z LSF 15 - co to jest wogole LSF ?

Firma Frei, Krem ochronny na dzien

wklejam link, bo dosyc szczegolowy opis jest na stronie http://www.frei.pl/index.php?option=...id=7&Itemid=17

czy to wogole cos warte? nie bedzie zapychac? ma stabilne filtry?
__________________
Dorota

moj watek wymiankowy: https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post11238913


dosia30 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-13, 14:59   #433
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez pola_ Pokaż wiadomość
Mam do Was wielka prosbe - w poscie 315 wkleilam sklady 2 kremow Galenic.....
Kupilam je i po jakims czasie zaczely mi sie robic krostki na twarzy, na czole nawet jedna bolaca - nie pamietam kiedy ostatnio mialabym podobne problemy. Zapewne ktorys z nich zapycha. Pomoglybyscie mi zidentyfikowac winowajce ??

Zmienilam tez preparat do demakijazu - moze to on mi szkodzi??
Galenic Pur 2 in 1 Ingredients: Water (Aqua), Melilotus Officinalis Extract (Melilotus Officinalis), Caprylic/Capric Triglyceride, Cetearyl Alcohol, Poloxamer 188, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Carbomer, Chlorhexidine Digluconate, Fragrance (Parfum), Sodium Methylparaben, Triethanolamine.

Galenic Messager Youth-Radiance Cream: An anti-aging, intensely nourishing cream for dry, maturing skin.
Ingredients: Water (Aqua), Mineral Oil (Paraffinum Liquidum), Glycerin, Cetearyl Isononanoate, Squalane, PEG-12, Sucrose Stearate, Isopropyl Palmitate, Collagen, Zea Mays (Corn) Starch (Zea Mays), Alpha-Isomethylionone, Benzyl Salicylate, Butylparaben, Butylphenyl Methylpropional, Carbomer, Citronellol, Ethylcellulose, Ethylparaben, Fragrance (Parfum), Glyceryl Stearate, Hexyl Cinnamal, Iron Oxides (CI 77491), Isobutylparaben, Lecithin, Limonene, Linalool, Magnesium Ascorbyl Phosphate, Methylparaben, Mica, Phenoxyethanol, Physalis Alkekengi Fruit Extract (Physalis Alkekengi), Propylparaben, Sodium Methylparaben, Tocopheryl Acetate.

Galenic Ophycee Anti-Wrinkle Repair Night Care: A smoothing, anti-aging night cream for all skin types.
Ingredients: Water (Aqua), Cyclomethicone, Glycerin, Algae Extract (Algae), PEG-4, Butylene Glycol, PEG/PPG-18/18 Dimethicone, Polyethylene, Blue 1 (CI 42090), Collagen, Sodium DNA, Fragrance (Parfum), Glycoproteins, Menthyl PCA, Phenoxyethanol, Sodium Chloride, Sodium Hyaluronate, Tocopheryl Acetate, Yellow 5 (CI 19140).
Ten Galenic Messager Youth-Radiance Cream wyglada na najbardziej tresciwy, opiera sie na parafinie wiec to on moze byc winowajca, parafina w polaczeniu z innymi emolientami moze przyczynioac sie do zapychania
Jednakze to co nas zapycha to kwestia indywidualna, musisz potestowac te kremy, uzywaj danego w sposob ciagly przez np tydzien czasu odstawiajac inne i znajdziesz winowajce
marea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-13, 15:02   #434
noname12345TPa
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Dziewczyny a ja? Szukam kremu i nie wiem, który lepszy, a żelem z erisa jestem zaciekawiona. Post nr 425. Dziękuję.
Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-14, 10:28   #435
dosia30
Raczkowanie
 
Avatar dosia30
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 58
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

witam
mam wielka prosbe o krociutka analize tych 2 kremikow - czy te filtry sa stabilne?
tak naprawde potrzebuje czegos na lekki rumien na dekolcie

Pharmaceris N, Vita - Capilaril (Krem nawilżająco - wzmacniający do twarzy) (nowa wersja)

Skład: Aqua, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Glycerin, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Cetyl Alcohol, Isostearyl Isostearate, Cetearyl Octanoate, Dimethicone, Potassium Cetyl Phosphate, Hydrogenated Decyl Olive Esters, Niacynamide, Sorbitol, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Sodium Polyacrylate, Kelp (Macrocystis Pyrifera) Extract, Allantoin, Glyceryl Polyacrylate, Sodium Hyaluronate, Wheat (Triticum Vulgare) Germ Protein, Ascophyllum Nodosum Extract, Asparogopsis Armata Extract, Phenoxyethanol, Methylparaben, Butylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Parfum.

Iwostin, Capillin, Krem redukujący zaczerwienienia SPF 15

Skład: Aqua, Iwonicz Aqua, Cetearyl Alcohol, Polysorbate 60, Isopropyl Palmitate, Glycerin, Octyl Methoxycinnamate, C12-15 Alkyl Benzoate Butyl Methoxydibenzoylmethane, Ethoxydiglycol, Ethylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Vitis Vinifera Oil, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Butylene Glycol, Glyceryl Stearate, Aesculus Hippocastanum Extract, Hydroxyethylacrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Qualane,Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Buthylparaben, Propylparaben, Tocopheryl Acetate, Troxerutin, Dextran, Palmitoyl Tripeptide-8,Disodium Edta, Peg-8, Tocopherol, Ascorbic Acid, Ascorbyl Palmitate, Citric Acid, Ci 77288

chodzi mi glownie o stabilnosc filtra i ew czy jest wystarczajaco delikatny do dekoltu
__________________
Dorota

moj watek wymiankowy: https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post11238913


dosia30 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-14, 13:59   #436
Shazney
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 7 047
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Dziewczyny, proszę ocencie skład programu Soraya "Maxima" do cery tłustej i mieszanej. Program zawiera krem i kapsułki.


krem:
Skład: Aqua, Cetearyl Isononoate, Sorbitan Stearate, Sucrose Cocoate, Rthylhexyl Stearate, Propylene Glycol, Niacinamide, Dimethicone, Hexylene Glycol, Fructose, Glucose, Sucrose Urea, Dextrin, Alanne, Glutamic Acid, Aspartic Acid, Hexyl Nicotinate, Lavendula Angustifolla Extract, Chamomilla Recutita Flower Extract, Panax Ginseng Root Extract, Cymbopogon Schoenanthus Extract, Citrus Medica Limonum Peel Extract, Octoxynol 9, Citrus Medica Limonum Peel Oil, Lavandula Angustifolia Oil, Eucalyplus Globulus Leaf Oil, Thymus Vulgans Oil, Cucumis Mela, Panthenol, Tocopherol Lecithin, Lactose, Cellulose, Hydroxypropyl Methylcellulose, Tocopheryl Acetate, Retinyl Palmitate, Tetrahydroxypropyl Ethylenediamine, Carbomer, DMDM Hydanton, Methylparaben, Propylparaben, CI 77007, Parfum, Benzyl Alcohol, Citral, Citronellol, Geraniol, Hydroxycitronellal, Alpha-Isomethylonone, Butylphenyl Methylpropional, Limonene, Linalool

kapsułki:
Skład: Witamina C, cynk, witamina E, witamina PP, beta-karoten, witamina B6, selen, żelatyna, błękit brylantowy (E133), żółcień chinolinowa (E104), żółcień pomarańczowa (E110), dwutlenek tytanu (E171), mikroceluloza krystaliczna, laktoza, dwutlenek krzemu
__________________

Never underestimate the power of good morning texts, apologies,
and random compliments.
Shazney jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-14, 17:27   #437
AppleGirl
Rozeznanie
 
Avatar AppleGirl
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 911
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Ziaja, 100% pielęgnacji, Krem na noc dotlenianie

Skład: Aqua (Water), Hexyl Laurate, Dicaprylyl Ether, Glycerin, Glyceryl Stearate Citrate, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Glyceryl Stearate, Dimethicone, Glycine Soja (Soybean) Oil, Xanthan Gum, Atelocollagen, Sodium Chondroitin Sulfate, Sodium Methylparaben, Beta-Carotene, Elaeis Guineensis (Palm) Oil, Tocopherol, Polyacrylamide, C13-14 Isoparaffin, Laureth-7, Laminaria Digitata Extract, Butylene Glycol, Panthenol, Tocopheryl Acetate, Carbomer, Stearyl Alcohol, Benzyl Alcohol, Methylparaben, Propylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum (Fragrance), Butylphenyl Methylpropional, Linalool, Benzyl Salicylate, Limonene, Citronellol, Sodium Hydroxide


Mam cerę mieszną ze skłonnością do powstawania niedoskonałości, zaskórniki, sporadyczne wypryski. Skóra jest miejscami przesuszona po eksperymentach z kosmetykami.

Czy ten krem może spowodować pogorszenie stanu mojej cery? Proszę o analizę składu i o radę
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 14212.jpg (22,5 KB, 4 załadowań)

Edytowane przez AppleGirl
Czas edycji: 2008-05-17 o 09:00
AppleGirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-14, 20:59   #438
weezie
Raczkowanie
 
Avatar weezie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 414
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Mam prośbę czy mógłby ktoś zanalizować te kremy pod względem ich składników, czy jest coś szkodliwego oraz czy mogą zapychać a także czy mają jakieś konkretne składniki pielęgnacyjne czy są to tylko zwykłe nawilżacze.

L'Occitane- Almond Apple Velvet Concentrate

ingredients : AQUA, ISONONYL ISONONANOATE, CETEARYL ALCOHOL, PRUNUS DULCIS, CYCLOMETHICONE, PYRUS MALUS, BIOSACCHARIDE GUM-1, GLYCERIN, TRIOCTANOIN, METHYLSILANOL MANNURONATE, GLYCERYL POLYMETHACRYLATE, PRUNUS DULCIS, SQUALENE, CETEARYL GLUCOSIDE, CORN STARCH MODIFIED, PHENOXYETHANOL, CARBOMER, TOCOPHEROL, PARFUM, VINEGAR, CORIANDRUM SATIVUM, STEARYL ALCOHOL, SODIUM LAURYL SULFATE, BENZOIC ACID, CYCLOHEXASILOXANE, CETEARETH-6, TETRASODIUM GLUTAMATE DIACETATE, DEHYDROACETIC ACID, PROPYLENE GLYCOL, ROSMARINUS OFFICINALIS, HELIANTHUS ANNUUS, CYCLOPENTASILOXANE, LINALOOL, LIMONENE



Burt's Bees - Radiance Day Creme

Ingredients: water, sesamum indicum (sesame) seed oil, glycerin, ricinus communis (castor) seed oil, stearic acid, palmitic acid, kaolin, royal jelly, prunus serotina (wild cherry) bark extract, aloe barbadensis leaf extract, pollen extract, symphytum officinale (comfrey) leaf extract, betula alba (birch) bark extract, arctium lappa (burdick) root extract, mentha viridis (spearmint) extract, citrus aurantium dulcis (orange) peel oil, citrus medica limonum (lemon) peel oil, cananga odorata (ylang ylang) flower oil, lecithin, sucrose stearate, sucrose distearate, fragrance, glucose, lactoperoxidase, glucose oxidase, sodium chloride, xanthan gum, sodium borate



Aveeno Active Naturals Positively Radiant Daily Moisturizer with SPF 30 UVA / UVB Sunscreen




Active Ingredients

Avobenzone 3% , Homosalate 12% , Octisalate 5% , Octocrylene 1.7% , Oxybenzone 3%

Ingredients: Aluminum Starch Octenylsuccinate , Arachidyl Alcohol , Arachidyl Glucoside , Behenyl Alcohol , Benzlkonium Chloride , Boron Nitride , C12-15 Alkyl Benzoate , Cetearyl Alcohol , Cetearyl Glucoside , Behenyl Alcohol , Benzlkonium Chloride , Boron Nitride , C12-15 Alkyl Benzoate , Cetearyl Alcohol , Cetearyl Glucoside , Diethylhexyl 2,6-Napthalate , Dimethicone , Disodiium EDTA , Ethylene/Acrylic Acid Copolymer , Ethylparaben , Fragrance , Glycerin , Glycine Soja Seed Extract Soybean , Methylparaben , Mica , Panthenol , Phenoxyethanol , Phenyl Trimethicone , Polyacrylate-13 , Polyisobutene , Polymethyl Methacrylate , Polysorbate 20 , Propylparaben , Silica , Steareth-2 , Steareth-21 , Tetradibutyl Pentaerythrityl Hydroxyhydrocinnamate , Titanium Dioxide , Water , Sodium Hydroxide


Z góry dziękuję i pozdrawiam
weezie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-15, 19:31   #439
madzia.a
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 198
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

prosze o analize kremu Pharmaceris R Lipo Rosalgin do cery suchej z trądzikiem różowatym


Skład: Aqua, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Caprylic/Capric Triglyceride, Glycerin, Cetearyl Alcohol, Potassium Cetyl Phosphate, C12-15 Alkyl Benzoate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Hydrogenated Decyl Olive Esters, Hazelnut (Corylus Avellana) Oil, Panthenol, Ethylhexyl Triazone, Piroctone Olamine, Sodium Polyacrylate, Kelp (Macrocystis Pyrifera) Extract, Allantoin, Glyceryl Polyacrylate, Citric Acid, BHA, Pentylene Glycol

Edytowane przez madzia.a
Czas edycji: 2008-05-17 o 18:37
madzia.a jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-05-17, 10:49   #440
phdwao
Zakorzenienie
 
Avatar phdwao
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 22 821
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Bardzo prosze którąś z Modek o analizę maseczki. Ma odzywiać i oczyszczać, dobra do tłustej cery. I tyle wiem. Chciałabym prosić o konkretną analizę czy rzeczywiście jest dobra i warta 100zł. Czy wszystkie skłądniki sa ok, czy coś może zapychać.itd
Skład przepisywałam sama,więc może zawierac jkieś literówki(oby nie

Dr. Nona, Maseczka iłowa do twarzy

skład:
Silt(Dead Sea Mud), Sodium Laureth Sulfate, Kaolin, Zinc Oxide, Phenoxyethanol, Cocamide DEA, Cocamidopropyl Betaine, DMDM Hydantoin, Mathylparaben, Butylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Anthemis Nobilis(Chamomile), Flower Extract, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Prunus Persica(Peach), Kemel Oil, Melissa Officinalis(Balm Mint) Leaf Oil, Citrus Medica Limonum(Lemon), Peel Oil, Commiphora Myrrha Oil, Lavadnla Augustifolia (Lavender) Oil, Boswellia Caryerii(Olibanum) Oil, Fragrance, Iodopropyl Butylcarbamate.
phdwao jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-17, 10:56   #441
Dottie_1988
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 155
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

A oto nowy filtr Iwostin Solecrin

Iwostin, Solecrin, Wodoodporna emulsja ochronna SPF 50+

Skład: Aqua, Iwonicz Aqua, Hydrogenated Polydecene, Octyl Methoxycinnamate, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, C12-15 Alkyl Benzoate, Titanium Dioxide, Glycerin, Ethoxydiglycol, Potassium Cetyl Phosphate,
Butyl Methoxydibenzoylmethane, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Caprylic/Capric Triglyceride, Isopropyl Palmitate, PVP/Eicosene Copolymer, Glyceryl Stearate, Cetearyl Alcohol, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Laminaria Ochroleuca Extract, Hydroxyethylacrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Squalane,
Polysorbate 60, Hydrogenated Stearyl Olive Esters, Tocopheryl Acetate, Phenoxyethanol, Propylparaben, Butylparaben, Methylparaben, Ethylparaben, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Triethanolamine, Disodium Edta, PEG-8, Tocopherol, Ascorbic Acid, Ascorbyl Palmitate, Citric Acid
Dottie_1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-17, 11:06   #442
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez phdwao Pokaż wiadomość
Bardzo prosze którąś z Modek o analizę maseczki. Ma odzywiać i oczyszczać, dobra do tłustej cery. I tyle wiem. Chciałabym prosić o konkretną analizę czy rzeczywiście jest dobra i warta 100zł. Czy wszystkie skłądniki sa ok, czy coś może zapychać.itd
Skład przepisywałam sama,więc może zawierac jkieś literówki(oby nie

Dr. Nona, Maseczka iłowa do twarzy

skład:
Silt(Dead Sea Mud), Sodium Laureth Sulfate, Kaolin, Zinc Oxide, Phenoxyethanol, Cocamide DEA, Cocamidopropyl Betaine, DMDM Hydantoin, Mathylparaben, Butylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Anthemis Nobilis(Chamomile), Flower Extract, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Prunus Persica(Peach), Kemel Oil, Melissa Officinalis(Balm Mint) Leaf Oil, Citrus Medica Limonum(Lemon), Peel Oil, Commiphora Myrrha Oil, Lavadnla Augustifolia (Lavender) Oil, Boswellia Caryerii(Olibanum) Oil, Fragrance, Iodopropyl Butylcarbamate.
Bardzo nie podobaja mi sie w czolowce skladu skladniki,ktore zaznaczylam na czerwono i z tego wzgledu dyskwalifikuja caly kosmetyk
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-17, 11:09   #443
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez Dottie_1988 Pokaż wiadomość
A oto nowy filtr Iwostin Solecrin

Iwostin, Solecrin, Wodoodporna emulsja ochronna SPF 50+

Skład: Aqua, Iwonicz Aqua, Hydrogenated Polydecene, Octyl Methoxycinnamate, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, C12-15 Alkyl Benzoate, Titanium Dioxide, Glycerin, Ethoxydiglycol, Potassium Cetyl Phosphate,
Butyl Methoxydibenzoylmethane, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Caprylic/Capric Triglyceride, Isopropyl Palmitate, PVP/Eicosene Copolymer, Glyceryl Stearate, Cetearyl Alcohol, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Laminaria Ochroleuca Extract, Hydroxyethylacrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Squalane,
Polysorbate 60, Hydrogenated Stearyl Olive Esters, Tocopheryl Acetate, Phenoxyethanol, Propylparaben, Butylparaben, Methylparaben, Ethylparaben, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Triethanolamine, Disodium Edta, PEG-8, Tocopherol, Ascorbic Acid, Ascorbyl Palmitate, Citric Acid

Nowy?bo przyznam ze jakos specjalnie nie interesuje sie Iwostinem a sama mialam chyba krem w kazdym razie zmodyfikowali sklad czy jest to nowy produkt?

Jezeli chcesz wiedzic czy jest on stabilny to moja odpowiedz brzmi tak
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-17, 11:33   #444
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

bardzo bym prosiła o analizę
Estee Lauder, Idealist, Pore Minimizing Skin Refinisher


Skład: Water, Cyclopentasiloxane, Dimethicone, Polysilicone-11, Acetyl Glucosamine, Sodium Lactobionate, Mulberry Root Extract, Yeast Extract, Saw Palmetto Fruit Extract, Wheat Germ Extract, Grape Fruit Extract, Scutellaria Baicalensis Extract, Chestnut Seed Extract, Green Tea Leaf Extract, Barley Extract, Lavender, Amorphophallus Konjac Root Powder, Caffeine, Laminaria Saccharina Extract, Tocopheryl Acetate, Clary Extract, Sodium Hyaluronate, Coriander, Grapefruit, Cholesterol, Glycerin, Ethylhexylglycerin, Squalane, Polyethylene, Isopentyldiol, Phenyl Trimethicone, Isohexadecane, Polysorbate-20, Pantethine, Methyldihydrojasmonate, Acrylamide/Sodium Acryloyldimethyltaurate Copolymer, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer, Polysorbate-80, PEG-8, Ethyl-2,2-Dimethylhydrocinnamal, Phospholipids, Palmitoyl Oligopeptide, Butylene Glycol, Magnesium Ascorbyl Phosphate, Glyceryl Polymethacrylate, Sodium Glycyrrhetinate, Nordihydroguaiaretic Acid, Chlorphenesin, Phenoxyethanol, Limonene, Linalool, CI 77491/CI 77492/CI 77499/Iron Oxides, CI 77019/Mica, CI 77891/Titanium Dioxide
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-17, 11:34   #445
Dottie_1988
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 155
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

owszem nowy, ale jeszcze go nie ma w aptekach, głównie mnie interesuje czy skład się o wiele różni od emulsji SPF 40, niedawno przemianowanej na SPF 30, której używam, czy różni się tylko stopień ochrony.
Jest też krem dla naczynkowców, ale nie mam składu (z prośbą o podanie składu nowej emulsji wysłałam maila do Iwostinu, dodałam już ten produkt na KWC). Tutaj o nowościach z linii Solecrin jakby kogoś to interesowało: http://www.iwostin.pl/news.php?id=38&mode=view
Dottie_1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-17, 11:41   #446
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez madzia.a Pokaż wiadomość
prosze o analize kremu Pharmaceris do cery suchej z trądzikiem różowatym


Skład: Aqua, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Caprylic/Capric Triglyceride, Glycerin, Cetearyl Alcohol, Potassium Cetyl Phosphate, C12-15 Alkyl Benzoate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Hydrogenated Decyl Olive Esters, Hazelnut (Corylus Avellana) Oil, Panthenol, Ethylhexyl Triazone, Piroctone Olamine, Sodium Polyacrylate, Kelp (Macrocystis Pyrifera) Extract, Allantoin, Glyceryl Polyacrylate, Citric Acid, BHA, Pentylene Glycol

Prosze wyedytuj post i podaj pelna nazwe kremu

Wg mnie moze dosc dobrze nawilzac,ma kilka ciekawych skladnikow niestety w dalszej czesci skladu ale nie wyglada to najgorzej
Jezeli musisz uwazac na trojglicerydy,gliceryne to odradzam bo moga byc potencjalnymi zapychaczami ale podkreslam ze moga a nie musza.
Olej z orzechow laskowych,pantenol,piroct one plamine-naprawde ciekawe skladniki ktora moga niezle wplywac na cere,szkoda tylko ze w drugiej czesci skladu.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-17, 12:01   #447
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez weezie Pokaż wiadomość
Mam prośbę czy mógłby ktoś zanalizować te kremy pod względem ich składników, czy jest coś szkodliwego oraz czy mogą zapychać a także czy mają jakieś konkretne składniki pielęgnacyjne czy są to tylko zwykłe nawilżacze.

L'Occitane- Almond Apple Velvet Concentrate

ingredients : AQUA, ISONONYL ISONONANOATE, CETEARYL ALCOHOL, PRUNUS DULCIS, CYCLOMETHICONE, PYRUS MALUS, BIOSACCHARIDE GUM-1, GLYCERIN, TRIOCTANOIN, METHYLSILANOL MANNURONATE, GLYCERYL POLYMETHACRYLATE, PRUNUS DULCIS, SQUALENE, CETEARYL GLUCOSIDE, CORN STARCH MODIFIED, PHENOXYETHANOL, CARBOMER, TOCOPHEROL, PARFUM, VINEGAR, CORIANDRUM SATIVUM, STEARYL ALCOHOL, SODIUM LAURYL SULFATE, BENZOIC ACID, CYCLOHEXASILOXANE, CETEARETH-6, TETRASODIUM GLUTAMATE DIACETATE, DEHYDROACETIC ACID, PROPYLENE GLYCOL, ROSMARINUS OFFICINALIS, HELIANTHUS ANNUUS, CYCLOPENTASILOXANE, LINALOOL, LIMONENE
Tak sobie,nie jest zle ale nie jest bardzo dobrze
Baza to mieszanka skladnikow matujachych,wygladzajacyc h i ulatwiajacych aplikacje-silikony zapewnia przyjemny "slizg"
Kilka fajnych skladnikow :skwalan,mleczko migdalowe,ocet jablkowy,wyciag z kolendry.
Na czerowno konserwant ktory moze podrazniac wrazliwcow-jest za wysoko w skladzie.



Cytat:
Napisane przez weezie Pokaż wiadomość
Burt's Bees - Radiance Day Creme

Ingredients: water, sesamum indicum (sesame) seed oil, glycerin, ricinus communis (castor) seed oil, stearic acid, palmitic acid, kaolin, royal jelly, prunus serotina (wild cherry) bark extract, aloe barbadensis leaf extract, pollen extract, symphytum officinale (comfrey) leaf extract, betula alba (birch) bark extract, arctium lappa (burdick) root extract, mentha viridis (spearmint) extract, citrus aurantium dulcis (orange) peel oil, citrus medica limonum (lemon) peel oil, cananga odorata (ylang ylang) flower oil, lecithin, sucrose stearate, sucrose distearate, fragrance, glucose, lactoperoxidase, glucose oxidase, sodium chloride, xanthan gum, sodium borate

Bardzo duzo ciekawych wyciagow roslinnych,dzieki zawartosci kaolinu krem moze tez optycznie wygladzac;mozliwe ze niektore wyciagi moga zapychac ale trudno to ocenic na 100% chyba ze wiesz czego unikac.
Bardzo ciekawy krem-sama nabarlam ochoty na niego



Cytat:
Napisane przez weezie Pokaż wiadomość
Aveeno Active Naturals Positively Radiant Daily Moisturizer with SPF 30 UVA / UVB Sunscreen

Active Ingredients

Avobenzone 3% , Homosalate 12% , Octisalate 5% , Octocrylene 1.7% , Oxybenzone 3%

Ingredients: Aluminum Starch Octenylsuccinate , Arachidyl Alcohol , Arachidyl Glucoside , Behenyl Alcohol , Benzlkonium Chloride , Boron Nitride , C12-15 Alkyl Benzoate , Cetearyl Alcohol , Cetearyl Glucoside , Behenyl Alcohol , Benzlkonium Chloride , Boron Nitride , C12-15 Alkyl Benzoate , Cetearyl Alcohol , Cetearyl Glucoside , Diethylhexyl 2,6-Napthalate , Dimethicone , Disodiium EDTA , Ethylene/Acrylic Acid Copolymer , Ethylparaben , Fragrance , Glycerin , Glycine Soja Seed Extract Soybean , Methylparaben , Mica , Panthenol , Phenoxyethanol , Phenyl Trimethicone , Polyacrylate-13 , Polyisobutene , Polymethyl Methacrylate , Polysorbate 20 , Propylparaben , Silica , Steareth-2 , Steareth-21 , Tetradibutyl Pentaerythrityl Hydroxyhydrocinnamate , Titanium Dioxide , Water , Sodium Hydroxide


Z góry dziękuję i pozdrawiam
Z tego co kojarze,to ochrona bardzo slaba ale musze sobie odswiezyc ten watek

Gdybym miala wybrac ktorys z nich i polecic to nr 1 bedzie Burt's Bees - Radiance Day Creme a pozniej L'Occitane- Almond Apple Velvet Concentrate
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-17, 12:09   #448
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez agabil1 Pokaż wiadomość
bardzo bym prosiła o analizę
Estee Lauder, Idealist, Pore Minimizing Skin Refinisher


Skład: Water, Cyclopentasiloxane, Dimethicone, Polysilicone-11, Acetyl Glucosamine, Sodium Lactobionate, Mulberry Root Extract, Yeast Extract, Saw Palmetto Fruit Extract, Wheat Germ Extract, Grape Fruit Extract, Scutellaria Baicalensis Extract, Chestnut Seed Extract, Green Tea Leaf Extract, Barley Extract, Lavender, Amorphophallus Konjac Root Powder, Caffeine, Laminaria Saccharina Extract, Tocopheryl Acetate, Clary Extract, Sodium Hyaluronate, Coriander, Grapefruit, Cholesterol, Glycerin, Ethylhexylglycerin, Squalane, Polyethylene, Isopentyldiol, Phenyl Trimethicone, Isohexadecane, Polysorbate-20, Pantethine, Methyldihydrojasmonate, Acrylamide/Sodium Acryloyldimethyltaurate Copolymer, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer, Polysorbate-80, PEG-8, Ethyl-2,2-Dimethylhydrocinnamal, Phospholipids, Palmitoyl Oligopeptide, Butylene Glycol, Magnesium Ascorbyl Phosphate, Glyceryl Polymethacrylate, Sodium Glycyrrhetinate, Nordihydroguaiaretic Acid, Chlorphenesin, Phenoxyethanol, Limonene, Linalool, CI 77491/CI 77492/CI 77499/Iron Oxides, CI 77019/Mica, CI 77891/Titanium Dioxide
Agus tutaj pisalysmy sporo o Idealist EL
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...light=Idealist

__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-17, 12:15   #449
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez AppleGirl Pokaż wiadomość
Ziaja, 100% pielęgnacji, Krem na noc dotlenianie

Skład: Aqua (Water), Hexyl Laurate, Dicaprylyl Ether, Glycerin, Glyceryl Stearate Citrate, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Glyceryl Stearate, Dimethicone, Glycine Soja (Soybean) Oil, Xanthan Gum, Atelocollagen, Sodium Chondroitin Sulfate, Sodium Methylparaben, Beta-Carotene, Elaeis Guineensis (Palm) Oil, Tocopherol, Polyacrylamide, C13-14 Isoparaffin, Laureth-7, Laminaria Digitata Extract, Butylene Glycol, Panthenol, Tocopheryl Acetate, Carbomer, Stearyl Alcohol, Benzyl Alcohol, Methylparaben, Propylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum (Fragrance), Butylphenyl Methylpropional, Linalool, Benzyl Salicylate, Limonene, Citronellol, Sodium Hydroxide


Mam cerę mieszną ze skłonnością do powstawania niedoskonałości, zaskórniki, sporadyczne wypryski. Skóra jest miejscami przesuszona po eksperymentach z kosmetykami.

Czy ten krem może spowodować pogorszenie stanu mojej cery? Proszę o analizę składu i o radę
Krem na fajne i ciekawe emolienty ale niestety one takze moga stac sie potencjalnym zapychaczem a jezeli masz ku temu sklonnosc to bylabym ostrozna (wyboldowalam je)
Na czerwono sa skladinki,ktore dyskwalifikuja krem-poszukaj czegos innego
Zajrzyj do watku o pielegnacji dla poczatkujacych
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=233412

Marea tam wspaniale pomaga i nie tylko
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-17, 12:26   #450
Iwona75
Zakorzenienie
 
Avatar Iwona75
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 4 386
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Prosze o analizę maseczki Dax Cosmetics rozgrzewająca maska - sauna do redukcji zmarszczek i głębokiego oczyszczania porów.
Mam rozszerzone pory i jednocześnie rozszerzone i popękane naczyna ,głównie na nosie.Czy ta maseczka mi nie zaszkodzi?

Skład(INCI): Zeolite,PEG - 8,Propylene Glycol,Kaolin,LLLite,Volc anic Kaolin,Hydroxypropylcellu lose,Hexyl Cinnamal,Butylphenyl Methylpropional,Benzyl Salicylate,Parfum.
Iwona75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:11.