dylemat: malować, nie malować? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-02-21, 10:23   #1
narkotyna
Raczkowanie
 
Avatar narkotyna
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Czechy
Wiadomości: 197

dylemat: malować, nie malować?


Witajcie

Ostatnimi czasy naszła mnie myśl, żeby przyciemnić włosy. Niby wszystko normalnie: pomyślałam jaki chciałabym kolor, zakupiłam szampon koloryzujący 24 zmycia Palette i powinnam go zwyczajnie nałożyć na włosy. Ale jednak naszły mnie wątpliwości.
Mam włosy długie (najdłuższa warstwa do połowy pleców), ciemny blond, wystopniowane + grzywka. Przeczytałam opinie o szamponie, które są w dużej części negatywne, poza tym jeśli szampon nie zejdzie będę musiała przyciemniać je dalej, co z pewnością je zniszczy i będę musiała je obciąć, mogą wyjść też czarne . Z drugiej strony tyle osób włosy farbuje, żyje z tym, wygląda fajnie i ma się dobrze, więc dlaczego ja miałabym tchórzyć i rozmyślać przed komputerem zamiast to zrobić? A może polecacie pomalować, ale czymś innym? Zrobiłam test na mamie, jej wyszło okej, ale ma krótkie włosy i zupełnie inne niż ja, więc sama nie wiem co ten test mi dał,
Jak myślicie? Lecieć do łazienki i kłaść farbę czy stuknąć się w głowę i zostawić naturalne? Opakowanie Palette patrzy na mnie z szafki, a ja nie wiem co zrobić
narkotyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-21, 11:04   #2
malachite
Rozeznanie
 
Avatar malachite
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: z laptopa xD
Wiadomości: 636
Dot.: dylemat: malować, nie malować?

Farbowanie wciąga ale tak jak sama napisałaś tyle osób farbuje i żyje . I to nie jest tak że farby strasznie niszczą włosy. Ja akurat po farbie mam miękkie i błyszczące włosy. Wystarczy odpowiednia pielęgnacja i umiar . Jeśli chcesz zmienić kolor to zmieniaj tylko proszę NIE FARBĄ PALETTE!!! Odrosty na bank i ciemniejszy kolor niż oczekiwany. Leć lepiej po szampon koloryzujący z joanny, garnier czy loreala Pozdrawiam.
malachite jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-21, 11:19   #3
Ula 25
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 842
Dot.: dylemat: malować, nie malować?

to chyba zależy ja całe życie malowałam palette i miałam błyszczące zdrowe włosy, 2 tyg temu pomalowałam garnierem i mam takie siano że szok
Ula 25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-21, 11:24   #4
narkotyna
Raczkowanie
 
Avatar narkotyna
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Czechy
Wiadomości: 197
Dot.: dylemat: malować, nie malować?

Ula a na jaki kolor malowałaś Palette? Jakie masz włosy?
narkotyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-21, 11:29   #5
malachite
Rozeznanie
 
Avatar malachite
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: z laptopa xD
Wiadomości: 636
Dot.: dylemat: malować, nie malować?

Cytat:
Napisane przez Ula 25 Pokaż wiadomość
to chyba zależy ja całe życie malowałam palette i miałam błyszczące zdrowe włosy, 2 tyg temu pomalowałam garnierem i mam takie siano że szok
Oczywiście, że zależy ale mi chodziło o trwałość tej farby. Ja bym jej nie poleciła osobie która chce jedynie przyciemnić włosy i nie chce się meczyć z odrostami
malachite jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-21, 12:05   #6
Ayune
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Lineage II
Wiadomości: 25
GG do Ayune
Dot.: dylemat: malować, nie malować?

ja nie polecam garniera, palette farbowalam sobie i chlopakowi i kolor wyszedl nie ciemniejszy tylko jasniejszy odwrotna sytuacja niz u wiekszosci, ale wlosy nie byly po nim zle...
aha i jesli chodzi o 24 mycia to robilam kiedys jakims ciemniejszym brązem i wyszło coś takiego jak na zdjęciu (kolor nakładany na włosy rude) 1 zdjecie na nieumytych wlosach w sztucznym swietle (wiem, strasznie wygladaja ) a drugie na dworze robione
__________________


Edytowane przez Ayune
Czas edycji: 2010-02-21 o 12:15
Ayune jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-21, 13:25   #7
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: dylemat: malować, nie malować?

Ja jeden raz użyłam chemicznej farby i to była właśnie Palette do 24 myć - kolor jakiś ciemnobrązowy, prawie czarny. Moje obserwacje:
- nie zauważyłam zniszczenia włosów
- kolor ok
- nie zmywa się po 24 myciach. Płowieje ale się nie zmywa. Było widać odrosty
Nie żałuję farbowania. Włosy mają to do siebie, że odrastają.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:25.