Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II - Strona 127 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-04-15, 09:09   #3781
MariaFrancesca
Zakorzenienie
 
Avatar MariaFrancesca
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 913
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Mina1991 Pokaż wiadomość
Ktoś mi kiedyś tłumaczył, że filtr mineralny = filtr fizyczny.

Jak więc je łączyć?
Kleotka zapewne się pomyliła i miała na myśli połączenie filtrów chemicznych i fizycznych (tak jak piszesz filtr mineralny=fizyczny).
__________________
"Problemy to tylko okazje w przebraniu" R.J.Graham

W avatarze Andie MacDowell.
MariaFrancesca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-15, 17:19   #3782
Kleotka
Zadomowienie
 
Avatar Kleotka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 273
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez MariaFrancesca Pokaż wiadomość
Kleotka zapewne się pomyliła i miała na myśli połączenie filtrów chemicznych i fizycznych (tak jak piszesz filtr mineralny=fizyczny).

Tak, machnęłam się, sorki

Dzięki za poprawienie, o to mi właśnie chodziło
Kleotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-16, 09:45   #3783
Blondcukiereczek
Raczkowanie
 
Avatar Blondcukiereczek
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 224
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Czy nie przyszło Wam kiedys do głowy, że producenci filtrów robią nas w konia i filtry wcale nie chronią przed promieniowaniem UVA ?? O ile skutki ochrony przed UVB są widoczne gołym okiem (brak opalenizny, rumieńca) to nie da sie zobaczyć czy filtry chronią przed długim promieniowaniem UVA. Są tacy którzy uważają, że promienie UVA są tak silne i głębokie, że tylko siedzenie w kombinezonie, kominiarce itp na plaży jest nas w stanie przed nimi ochronić. Żadne mazidło (filtr) nie jest w stanie tego uczynić. Co o tym sądzicie ?
Blondcukiereczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-16, 10:07   #3784
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Blondcukiereczek Pokaż wiadomość
Czy nie przyszło Wam kiedys do głowy, że producenci filtrów robią nas w konia i filtry wcale nie chronią przed promieniowaniem UVA ?? O ile skutki ochrony przed UVB są widoczne gołym okiem (brak opalenizny, rumieńca) to nie da sie zobaczyć czy filtry chronią przed długim promieniowaniem UVA. Są tacy którzy uważają, że promienie UVA są tak silne i głębokie, że tylko siedzenie w kombinezonie, kominiarce itp na plaży jest nas w stanie przed nimi ochronić. Żadne mazidło (filtr) nie jest w stanie tego uczynić. Co o tym sądzicie ?
Przyszło, dlatego nie napalam się jakoś szczególnie na jak największy faktor PPD i nie filtruję się zimą. Jak pisałam dla mnie najważniejsza jest ochrona przed poparzeniem i niechcianą opalenizną. Niewątpliwie przebywanie w pełnym słońcu jest szkodliwe dla skóry, to doskonale udowodniono. Ale czy filtry dostatecznie chronią przed starzeniem, w jakiej ilości, co z reaplikacją?
Niedawno zresztą wklejałam link do pudru z filtrem, który ma chronić przed promieniowaniem UV-IR, które najbardziej postarza skórę. O tutaj KLIK. W składzie dwa filtry mineralne i Ethylhexyl Methoxycinnamate czyli popularne "zwyklaki", które ma prawie każdy inny filtr. Nie ogarniam tego
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-16, 10:18   #3785
burtonistka
Zakorzenienie
 
Avatar burtonistka
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 3 001
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Mina1991 Pokaż wiadomość
Też tak mam niestety... Po kilku minutach na słońcu kręci mi się i "pulsuje" w głowie, a jeśli nie ochronię oczu to łzy lecą... Do tego skóra cienka jak pergamin i baaaardzo blada...



Ktoś jeszcze się wypowie?
Ja skóry cienkiej nie mam, ale po kilku latach nie opalania się, moja skóra przestała ładnie przyjmować opaleniznę. Jako dziecko wyglądałam jak mleczna czekolada tak mnie ładnie słońce łapało Dwa razy zapomniałam kremu z filtrem położyć na ramiona i tak mnie poparzyło słońce i skóra mi zeszła przez co zostały mi okropnie nieestetyczne plamy, od tamtej chwili się wcale nie opalam i jak latem idę w krótkich spodenkach to odbijam słońce od siebie Oczywiście z domu już teraz bez filtra 50+ nie wyjdę i w razie co zawsze mam jakiś mniejszy w torebce

Dziewczyny jaki krem do twarzy polecacie do 40-50 zł z filtrem 50, żeby się nie lepił i dobrze wchłaniał? Czy ten pharmaceris hydrolipidowy dobrze się sprawuje?
__________________
"Art is an expression of who we are, what we believe, and what we dream about"
Julianne Moore



Edytowane przez burtonistka
Czas edycji: 2016-04-16 o 10:23
burtonistka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-16, 11:13   #3786
Fuzukatsu
Zadomowienie
 
Avatar Fuzukatsu
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Nie ma tak łatwo!
Wiadomości: 1 514
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez burtonistka Pokaż wiadomość

Dziewczyny jaki krem do twarzy polecacie do 40-50 zł z filtrem 50, żeby się nie lepił i dobrze wchłaniał? Czy ten pharmaceris hydrolipidowy dobrze się sprawuje?

Ja polecam antheliosa ultra lekki, u mnie się bardzo dobrze sprawdza, chociaż wiem, że ogólnie antheliosy to bardzo kontrowersyjne filtry i mają tylu zwolenników, co przeciwników
Fuzukatsu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-16, 11:16   #3787
burtonistka
Zakorzenienie
 
Avatar burtonistka
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 3 001
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Fuzukatsu Pokaż wiadomość
Ja polecam antheliosa ultra lekki, u mnie się bardzo dobrze sprawdza, chociaż wiem, że ogólnie antheliosy to bardzo kontrowersyjne filtry i mają tylu zwolenników, co przeciwników
Właśnie słyszałam, że antheliosy się albo kocha albo nienawidzi Przejdę się do apteki i zapytam czy mają może próbki bo w sumie najtańszy nie jest, a jakby mi nie podpasował to szkoda by było, żeby się zmarnował
__________________
"Art is an expression of who we are, what we believe, and what we dream about"
Julianne Moore


burtonistka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-04-16, 11:24   #3788
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez burtonistka Pokaż wiadomość
Dziewczyny jaki krem do twarzy polecacie do 40-50 zł z filtrem 50, żeby się nie lepił i dobrze wchłaniał? Czy ten pharmaceris hydrolipidowy dobrze się sprawuje?
Pharmaceris jest chyba najznośniejszym ze znanych mi filtrów dostępnych w PL jeśli chodzi o właściwości użytkowe. Nikt się raczej nie skarży na bielenie, smużenie itp, jeśli już to osoby z dużą skłonnością do przebarwień narzekają, że słabo chroni pod tym kątem. Dla mnie jednak wystarczał i jakbym się nie przerzuciła na azjatyckie, to dalej bym go używała.
Atheliosów oraz Vichy nienawidziłam, to się w ogóle do ludzi nie nadawało.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-16, 12:00   #3789
burtonistka
Zakorzenienie
 
Avatar burtonistka
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 3 001
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Pharmaceris jest chyba najznośniejszym ze znanych mi filtrów dostępnych w PL jeśli chodzi o właściwości użytkowe. Nikt się raczej nie skarży na bielenie, smużenie itp, jeśli już to osoby z dużą skłonnością do przebarwień narzekają, że słabo chroni pod tym kątem. Dla mnie jednak wystarczał i jakbym się nie przerzuciła na azjatyckie, to dalej bym go używała.
Atheliosów oraz Vichy nienawidziłam, to się w ogóle do ludzi nie nadawało.
Dzięki za opinie Próbkę vichy miałam i faktycznie był beznadziejny, lepił się i potwornie bielił do tego nie wchłaniał się jakoś fantastycznie :/
__________________
"Art is an expression of who we are, what we believe, and what we dream about"
Julianne Moore


burtonistka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-16, 12:51   #3790
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Ja tam Antki lubię bardzo, ale Vichy to porażka totalna. Teraz ponownie kupiłam Bioderme Kid mleczko i jestem zadowolona. W dodatku w promocji 38zl za 100ml.
I wysokie ppd ma. Mnie się wydaje, że widzę efekt ochrony przed uva - mniej przebarwień. Ja też kiedyś ślicznie się opalalam ale w pewnym momencie urocze piegi zaczely zmieniac się w ciemne plamy. Kwasy zimą i filtry spowodowały że zmiany się cofnely i nie wyszły ponownie.
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-16, 12:52   #3791
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez burtonistka Pokaż wiadomość
Dzięki za opinie Próbkę vichy miałam i faktycznie był beznadziejny, lepił się i potwornie bielił do tego nie wchłaniał się jakoś fantastycznie :/
Anthelios jest trochę lżejszy, bardziej lejący, taki dość pudrowy w dotyku, ale wyglądam w nim chyba nawet gorzej niż w Capital Soleil Vichy do tłustej. Miałam chyba 3 czy cztery Antheliosy (do tłustej, wrażliwej, SPF30) i każdy jeden osadzał się w porach jako białe kropki, w każdej zmarszczce i nierówności, w brwiach, do tego smużył. To nie są tanie rzeczy, więc najlepiej jak pisałaś sępić próbki. Jednego miałam pełnowymiarowego i w końcu wyrzuciłam go do kosza, bo nawet na dekolcie wyglądał niewyjściowo.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-04-16, 13:10   #3792
iamsolucky
Wtajemniczenie
 
Avatar iamsolucky
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 566
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Anthelios jest trochę lżejszy, bardziej lejący, taki dość pudrowy w dotyku, ale wyglądam w nim chyba nawet gorzej niż w Capital Soleil Vichy do tłustej. Miałam chyba 3 czy cztery Antheliosy (do tłustej, wrażliwej, SPF30) i każdy jeden osadzał się w porach jako białe kropki, w każdej zmarszczce i nierówności, w brwiach, do tego smużył. To nie są tanie rzeczy, więc najlepiej jak pisałaś sępić próbki. Jednego miałam pełnowymiarowego i w końcu wyrzuciłam go do kosza, bo nawet na dekolcie wyglądał niewyjściowo.
prawda antki to porażka tak jak Avene i Iwostin. Ultra lekki to tylko z nazwy bo tak naprawdę to żółtawa oleista emulsja z przewagą oleju na którym wszystko się warzy

chimay Używasz codziennie Biore? Nie wysusza Cię?
iamsolucky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-16, 13:14   #3793
Kleotka
Zadomowienie
 
Avatar Kleotka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 273
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Blondcukiereczek Pokaż wiadomość
Czy nie przyszło Wam kiedys do głowy, że producenci filtrów robią nas w konia i filtry wcale nie chronią przed promieniowaniem UVA ?? O ile skutki ochrony przed UVB są widoczne gołym okiem (brak opalenizny, rumieńca) to nie da sie zobaczyć czy filtry chronią przed długim promieniowaniem UVA. Są tacy którzy uważają, że promienie UVA są tak silne i głębokie, że tylko siedzenie w kombinezonie, kominiarce itp na plaży jest nas w stanie przed nimi ochronić. Żadne mazidło (filtr) nie jest w stanie tego uczynić. Co o tym sądzicie ?
Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Przyszło, dlatego nie napalam się jakoś szczególnie na jak największy faktor PPD i nie filtruję się zimą. Jak pisałam dla mnie najważniejsza jest ochrona przed poparzeniem i niechcianą opalenizną. Niewątpliwie przebywanie w pełnym słońcu jest szkodliwe dla skóry, to doskonale udowodniono. Ale czy filtry dostatecznie chronią przed starzeniem, w jakiej ilości, co z reaplikacją?
Niedawno zresztą wklejałam link do pudru z filtrem, który ma chronić przed promieniowaniem UV-IR, które najbardziej postarza skórę. O tutaj KLIK. W składzie dwa filtry mineralne i Ethylhexyl Methoxycinnamate czyli popularne "zwyklaki", które ma prawie każdy inny filtr. Nie ogarniam tego
Mi też to przyszło do głowy, ale z drugiej strony, fotostarzenie pojawia się tak późno, że trochę szkoda ryzykować całe i życie i nie używać filtra.
W sumie, to koncerny kosmetyczne mogą nas ze wszystkim robić w bambuko Ostatnio uśmiałam się nad nowym kremem od Bielendy, zawierającym "radiofrekwencję", czyli po prostu fale radiowe. Dyskusja pań w Rossmannie była przednia, a mnie tylko zastanawiało, że ktoś jeszcze wierzy, w włożenie fal radiowych dp kremu

A co do filtrów, za bardzo dbam o skórę, kwaszę się niezależnie od pory roku, latam do dermatologa, retinoiduję, trochę byłoby mi żal nie dawać codziennie tej warstewki dodatkowej na twarz i stwarzać sobie ryzyko strasznych zmarszczek. Może jestem naiwna, ale filtry mi zbytnio życia nie utrudniają, więc je stosuję, a nóż widelec na starość będę napięta jak pośladki po fitnessie
Kleotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-16, 13:18   #3794
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość
chimay Używasz codziennie Biore? Nie wysusza Cię?
Jeszcze nie codziennie, bo u mnie od tygodnia leje i siedzę głównie w domu. Ale jak używałam parę dni pod rząd, to nie wysuszał, tyle że kładłam pod niego dwie warstwy z serii Green Tee Innisfree (znaczy któreś dwa z lotionu, serum, kremu). Ciekawy zapach ma ten filtr, niby czuć mocno alko, ale bardziej pachnie mi cukierkami raczkami
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-16, 15:56   #3795
Kleotka
Zadomowienie
 
Avatar Kleotka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 273
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość

chimay Używasz codziennie Biore? Nie wysusza Cię?

Ja używam Biore od ponad miesiąca i nie wysusza, niezależnie czy stosowany solo, czy na coś
Kleotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-18, 18:23   #3796
DzieckoWeMgle
Raczkowanie
 
Avatar DzieckoWeMgle
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 174
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Ja filtruję się regularnie, od lat Spróbowałam teraz jednak po raz pierwszy filtra Ziaji. Wybrałam ten tonujący...Na razie nie jest źle, ale zastanawiam się czy Wy go stosowałyście i czy macie na jego temat wyrobione jakieś konkretne zdanie?
__________________
Strach się bać - uderzyłam do blogosfery
http://www.zamglonaiw.blogspot.com/
DzieckoWeMgle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-18, 18:44   #3797
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez DzieckoWeMgle Pokaż wiadomość
Ja filtruję się regularnie, od lat Spróbowałam teraz jednak po raz pierwszy filtra Ziaji. Wybrałam ten tonujący...Na razie nie jest źle, ale zastanawiam się czy Wy go stosowałyście i czy macie na jego temat wyrobione jakieś konkretne zdanie?
Ja go nawet nie byłabym w stanie nałożyć na całą twarz, odcień był dla mnie koszmarny. O, nawet gdzieś wygrzebałam zdjęcie.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 3.JPG (156,5 KB, 58 załadowań)
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-18, 18:50   #3798
DzieckoWeMgle
Raczkowanie
 
Avatar DzieckoWeMgle
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 174
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Ja go nawet nie byłabym w stanie nałożyć na całą twarz, odcień był dla mnie koszmarny. O, nawet gdzieś wygrzebałam zdjęcie.
O kurczę - rzeczywiście przerażająco się odznaczał Ja za pierwszym razem nałożyłam go za dużo i odznaczył mi się pod kościami policzkowymi. Teraz jednak nakładam cienką warstwę, wklepuję a potem dokładam jeszcze i...wklepuję
Zdziwiło mnie, że tak się to zgrało, bo ja jestem naprawdę biała jak kreda
__________________
Strach się bać - uderzyłam do blogosfery
http://www.zamglonaiw.blogspot.com/
DzieckoWeMgle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-19, 07:49   #3799
Mina1991
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 180
Question Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Chciałabym Was zapytać o opinie na temat filtra
Iwostin Solecrin, Krem-żel do twarzy do skóry normalnej i mieszanej SPF 50+.
Co i nim sądzicie?


Właśnie nałożyłam go na moją mieszaną cerę i bardzo mnie dziwi, że nie bieli i nie zostawia tłustej powłoki na powierzchni skóry. On się wchłonął całkowicie.

I teraz nie wiem- chroni mnie czy też nie?
Jeśli widzę filtr na powierzchni skóry to automatycznie myślę- CHRONI.
A on się wchłania i czuję się jakbym filtra w ogóle nie nakładała.

Czy to jest filtr mieszany?
Nie wiem jak po składzie poznać czy jest fizyczny, chemiczny lub mieszany. A na opakowaniach zazwyczaj nic na ten temat nie pisze...
Mina1991 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-04-19, 08:01   #3800
DzieckoWeMgle
Raczkowanie
 
Avatar DzieckoWeMgle
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 174
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Mina1991 Pokaż wiadomość
Chciałabym Was zapytać o opinie na temat filtra
Iwostin Solecrin, Krem-żel do twarzy do skóry normalnej i mieszanej SPF 50+.
Co i nim sądzicie?


Właśnie nałożyłam go na moją mieszaną cerę i bardzo mnie dziwi, że nie bieli i nie zostawia tłustej powłoki na powierzchni skóry. On się wchłonął całkowicie.

I teraz nie wiem- chroni mnie czy też nie?
Jeśli widzę filtr na powierzchni skóry to automatycznie myślę- CHRONI.
A on się wchłania i czuję się jakbym filtra w ogóle nie nakładała.

Czy to jest filtr mieszany?
Nie wiem jak po składzie poznać czy jest fizyczny, chemiczny lub mieszany. A na opakowaniach zazwyczaj nic na ten temat nie pisze...
Ja używałam filtrów Iwostin kilka lat temu. Używałam jednak tego do ciała 50+ (bardziej się opłacał) i był super
__________________
Strach się bać - uderzyłam do blogosfery
http://www.zamglonaiw.blogspot.com/
DzieckoWeMgle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-19, 09:21   #3801
MariaFrancesca
Zakorzenienie
 
Avatar MariaFrancesca
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 913
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Mina1991 Pokaż wiadomość
Czy to jest filtr mieszany?
Nie wiem jak po składzie poznać czy jest fizyczny, chemiczny lub mieszany. A na opakowaniach zazwyczaj nic na ten temat nie pisze...
Sprawdź skład, iamsolucky stronę temu wklejała ciekawe linki, fizyczne filtry są tylko dwa: Titanium Dioxide i Zinc Oxide.
__________________
"Problemy to tylko okazje w przebraniu" R.J.Graham

W avatarze Andie MacDowell.
MariaFrancesca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-19, 10:42   #3802
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez DzieckoWeMgle Pokaż wiadomość
Ja filtruję się regularnie, od lat Spróbowałam teraz jednak po raz pierwszy filtra Ziaji. Wybrałam ten tonujący...Na razie nie jest źle, ale zastanawiam się czy Wy go stosowałyście i czy macie na jego temat wyrobione jakieś konkretne zdanie?
Mnie on pasował bardzo - tylko jak z każdym tonującym/barwiącym trzeba dać niedużo, bo inaczej się odznacza. Dlatego ja zawsze kupuję z tej samej serii zwykły+barwiący i dają najpierw warstwę zwykłego - z ziaji miałam ten przeciwzmarszczkowy, a potem barwiony i jest super. Odcień mnie pasuje, szkoda tylko że uva nie wyższe.
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-19, 10:58   #3803
Mina1991
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 180
Question Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
Mnie on pasował bardzo - tylko jak z każdym tonującym/barwiącym trzeba dać niedużo, bo inaczej się odznacza. Dlatego ja zawsze kupuję z tej samej serii zwykły+barwiący i dają najpierw warstwę zwykłego - z ziaji miałam ten przeciwzmarszczkowy, a potem barwiony i jest super. Odcień mnie pasuje, szkoda tylko że uva nie wyższe.

Na opakowaniu pisze, że ma PPD 25, to mało?
Myślałam, że filtry 50+ mają ten współczynnik na poziomie ok.15-16
Mina1991 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-19, 11:15   #3804
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Mina1991 Pokaż wiadomość
Na opakowaniu pisze, że ma PPD 25, to mało?
Myślałam, że filtry 50+ mają ten współczynnik na poziomie ok.15-16
Wymóg europejski to min. 1/3 wartości uvb, więc tu i tak nieźle, ale ja walczę z przebarwieniami, więc latem to dla mnie mało - antheliosy mają najwyższą chyba ochronę uva, bioderma również sporą - ten ktorego teraz używam ma 39 ppd.

A ta ziaja ma podane teraz ppd takie? Bo przypomniałam sobie, że jak weszła na rynek to nie miała w ogóle podane i pisałam do producenta i odpisali, że ppd zgodne z UE. Także wynika z tego, że ulepszyli?

Edytowane przez Ineso
Czas edycji: 2016-04-19 o 11:16
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-19, 11:39   #3805
Mina1991
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 180
Question Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
Wymóg europejski to min. 1/3 wartości uvb, więc tu i tak nieźle, ale ja walczę z przebarwieniami, więc latem to dla mnie mało - antheliosy mają najwyższą chyba ochronę uva, bioderma również sporą - ten ktorego teraz używam ma 39 ppd.

A ta ziaja ma podane teraz ppd takie? Bo przypomniałam sobie, że jak weszła na rynek to nie miała w ogóle podane i pisałam do producenta i odpisali, że ppd zgodne z UE. Także wynika z tego, że ulepszyli?
Anthelios z LRP jest dla mnie za drogi i w tej chwili nie mogę sobie na niego pozwolić.


A jak wygląda sprawa z Biodermą?
Czy ten filtr z PPD 39 dobrze się sprawuje?
Mocno bieli czy wtapia się w cerę?
To chemiczny czy mieszany filtr?



Napiszcie więcej...

Mam dobre wspomnienia z Pharmacerisem hydrolipidowym, ale ma parabeny no i ponoć filtry przenikające

Edytowane przez Mina1991
Czas edycji: 2016-04-19 o 11:55
Mina1991 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-19, 11:40   #3806
DzieckoWeMgle
Raczkowanie
 
Avatar DzieckoWeMgle
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 174
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
Mnie on pasował bardzo - tylko jak z każdym tonującym/barwiącym trzeba dać niedużo, bo inaczej się odznacza. Dlatego ja zawsze kupuję z tej samej serii zwykły+barwiący i dają najpierw warstwę zwykłego - z ziaji miałam ten przeciwzmarszczkowy, a potem barwiony i jest super. Odcień mnie pasuje, szkoda tylko że uva nie wyższe.
Też się nad tym zastanawiałam i chyba tak zrobię Kupię sobie ten przeciwzmarszczkowy i będę sobie wmawiać, że będzie super działać xD
__________________
Strach się bać - uderzyłam do blogosfery
http://www.zamglonaiw.blogspot.com/
DzieckoWeMgle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-19, 11:43   #3807
Darkcat
Przyczajenie
 
Avatar Darkcat
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 29
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Mina1991 Pokaż wiadomość
Chciałabym Was zapytać o opinie na temat filtra
Iwostin Solecrin, Krem-żel do twarzy do skóry normalnej i mieszanej SPF 50+.
Co i nim sądzicie?


Właśnie nałożyłam go na moją mieszaną cerę i bardzo mnie dziwi, że nie bieli i nie zostawia tłustej powłoki na powierzchni skóry. On się wchłonął całkowicie.

I teraz nie wiem- chroni mnie czy też nie?
Jeśli widzę filtr na powierzchni skóry to automatycznie myślę- CHRONI.
A on się wchłania i czuję się jakbym filtra w ogóle nie nakładała.

Czy to jest filtr mieszany?
Nie wiem jak po składzie poznać czy jest fizyczny, chemiczny lub mieszany. A na opakowaniach zazwyczaj nic na ten temat nie pisze...
Nie miałam go, ale ma w składzie Titanium Dioxide (filtr mineralny), Avobenzone, Tinosorb S oraz Tinosorb M (dwa ostatnie to świetnie filtry chroniące przed UVa-1, UVA-2 i UVB).

Filtr będzie cię chronił, jeśli nałożysz odpowiednią ilość na twarz, czyli około 1/4 a,bo 1/2 łyżeczki, zależy jak dużą masz twarz Jeśli dasz go mniej to rzeczywista ochrona będzie dużo niższa.

Tak, jest mieszany. Titanium Dioxide to filtr fizyczny/mineralny, a reszta to filtry chemiczne.
Darkcat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-19, 11:47   #3808
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Mina1991 Pokaż wiadomość
Anthelios z LRP jest dla mnie za drogi i w tej chwili nie mogę sobie na niego pozwolić.


A jak wygłąda sprawa z Biodermą?
Czy ten filtr z PPD 39 dobrze się sprawuje?
Mocno bieli czy wtapia się w cerę?
To chemiczny czy mieszany filtr?
Z Anthelios zawsze używałam mleczka do ciała, tej dużej ekonomicznej tuby za ok. 55-60zł. To wcale nie jest dużo

Biodermę mam kid, więc ona jest niebieska,nie bieli
http://www.bioderma.pl/produkty/photoderm/kid-lait#
Cytat:
Napisane przez DzieckoWeMgle Pokaż wiadomość
Też się nad tym zastanawiałam i chyba tak zrobię Kupię sobie ten przeciwzmarszczkowy i będę sobie wmawiać, że będzie super działać xD
Ale to naprawdę dobre filtry
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-19, 13:29   #3809
iamsolucky
Wtajemniczenie
 
Avatar iamsolucky
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 566
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Jeszcze nie codziennie, bo u mnie od tygodnia leje i siedzę głównie w domu. Ale jak używałam parę dni pod rząd, to nie wysuszał, tyle że kładłam pod niego dwie warstwy z serii Green Tee Innisfree (znaczy któreś dwa z lotionu, serum, kremu). Ciekawy zapach ma ten filtr, niby czuć mocno alko, ale bardziej pachnie mi cukierkami raczkami
Cytat:
Napisane przez Kleotka Pokaż wiadomość
Ja używam Biore od ponad miesiąca i nie wysusza, niezależnie czy stosowany solo, czy na coś


Będę go w takim razie musiała go sobie zamówić

Cytat:
Napisane przez DzieckoWeMgle Pokaż wiadomość
Ja filtruję się regularnie, od lat Spróbowałam teraz jednak po raz pierwszy filtra Ziaji. Wybrałam ten tonujący...Na razie nie jest źle, ale zastanawiam się czy Wy go stosowałyście i czy macie na jego temat wyrobione jakieś konkretne zdanie?
ja go nie dałam rady używać ze względu na kolor. Po wyciśnięciu wydaje się ludzki ale ciemnieje z prędkością światła w ciągu dnia towarzyszyło mi też uczucie oblepienia
Bioderma tonująca ta nowa "sucha w dotyku" też tragedia, giga błysk i kolor w trakcie rozsmarowywania robi się wręcz ceglasty te filtry tonujące dobre dla indianina bo taką wstrętną pomarańczowo czerwoną tonację mają
iamsolucky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-19, 17:18   #3810
DzieckoWeMgle
Raczkowanie
 
Avatar DzieckoWeMgle
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 174
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość

Ale to naprawdę dobre filtry
Skoro tak mówicie to zrobię tak czym prędzej

Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość
ja go nie dałam rady używać ze względu na kolor. Po wyciśnięciu wydaje się ludzki ale ciemnieje z prędkością światła w ciągu dnia towarzyszyło mi też uczucie oblepienia
Bioderma tonująca ta nowa "sucha w dotyku" też tragedia, giga błysk i kolor w trakcie rozsmarowywania robi się wręcz ceglasty te filtry tonujące dobre dla indianina bo taką wstrętną pomarańczowo czerwoną tonację mają
Kurczę...nieprzyjemnie Mi też tak ciemniał, ale wykminiłam ten sposób na dwa razy i z wklepywaniem i jakoś idzie
__________________
Strach się bać - uderzyłam do blogosfery
http://www.zamglonaiw.blogspot.com/
DzieckoWeMgle jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-03-11 13:50:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:30.