Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II - Strona 99 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-04-13, 17:06   #2941
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Donoszę, że poza SuperPharmem sporo promocji na filtry pojawiło się w aptekach Ziko, m.in. Pharmaceris hydrolipidowy w cenie 31,90 zł
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-13, 19:39   #2942
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Ja kupiłam w końcu w ciemno przez internet Bioderme Max Creme Teintee i Biodermę Kid Lait. Mam nadzieję, że ten miks będzie znośny. Dam znać jak to wygląda kolorystycznie.

Testowałam dziś w superpharm BB Antheliosa - wg mnie kolor jaśniejszy i bardziej transparentny niż dotychczasowy krem tonujący Antheliosa.
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-13, 21:50   #2943
bitedelite
Rozeznanie
 
Avatar bitedelite
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 602
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Fuzukatsu Pokaż wiadomość
Ja bardzo lubię ultra lekki z lrp, miałam go w zeszłym roku i wlasnie zamówiłam na gemini kolejny.
ja tez to przed chwila zrobiłam stwierdziłam, że nie będę w tym temacie eksperymentować i kupiłam kolejne opakowanie lrp
bitedelite jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-13, 22:05   #2944
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Wzięło mnie dzisiaj na rozważania o pudrach do matowienia filtrów. Od kilku miesięcy używam pudru bambusowego z BU, który chyba nigdy się nie skończy i pewnie dalej by mnie to cieszyło, gdybym nie przeglądnęła zdjęć na których połowę twarzy przypudrowałam bambusem, a połowę pudrem z Golden Rose. Po stronie z bambusem widać, że skóra jest delikatnie bielsza, co akurat mnie nie cieszy Nie jestem wymagająca jeśli chodzi o pudry matujące i jakoś nigdy nie widziałam między nimi różnicy, więc tani i nigdy nie kończący się bambus był idealny, ale może się mylę i warto byłoby zainwestować w coś lepszego? Czego używacie do matowienia filtrów, z czego byłyście zadowolone, a z czego nie? Czy widzicie różnicę pomiędzy poszczególnymi produktami?
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-13, 22:23   #2945
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Wzięło mnie dzisiaj na rozważania o pudrach do matowienia filtrów. Od kilku miesięcy używam pudru bambusowego z BU, który chyba nigdy się nie skończy i pewnie dalej by mnie to cieszyło, gdybym nie przeglądnęła zdjęć na których połowę twarzy przypudrowałam bambusem, a połowę pudrem z Golden Rose. Po stronie z bambusem widać, że skóra jest delikatnie bielsza, co akurat mnie nie cieszy Nie jestem wymagająca jeśli chodzi o pudry matujące i jakoś nigdy nie widziałam między nimi różnicy, więc tani i nigdy nie kończący się bambus był idealny, ale może się mylę i warto byłoby zainwestować w coś lepszego? Czego używacie do matowienia filtrów, z czego byłyście zadowolone, a z czego nie? Czy widzicie różnicę pomiędzy poszczególnymi produktami?
Ostatnimi czasy przerzuciłam się na pudry koloryzowane, bo naszły mnie takie same myśli jak Ciebie. Bardzo długo używałam Dry-Flo, ale ona jest jednak biała i w pewnym momencie miałam dość.

Nie jestem wybredna, jeśli chodzi o pudry koloryzowane, może być i talk i parabeny, byle tylko był to puder matujący i miał dobrą kolorystykę tzn nie był żółty. Teraz mam Ellen Betrix, niemiecką podmarkę Max Factora oraz profesjonalny Ben Nye w odcieniu Fair (odsypka z allegro). Oba matują średnio długo, trochę za słabo jak na moje potrzeby, ale że ładnie leżą na filtrze, to używam. To znaczy ładnie na Pharmacerisie, bo na Capital Soleil to nic nie leży ładnie, bo on jest po prostu paskudny.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-14, 00:33   #2946
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Ostatnimi czasy przerzuciłam się na pudry koloryzowane, bo naszły mnie takie same myśli jak Ciebie. Bardzo długo używałam Dry-Flo, ale ona jest jednak biała i w pewnym momencie miałam dość.
Gdyby nie te zdjęcia, to nawet nie wpadłabym na to, że to puder dodaje mi tyle "bladości", byłam pewna, że to wina samego filtra. Nie jest źle, ale skoro może być lepiej
Cytat:
Nie jestem wybredna, jeśli chodzi o pudry koloryzowane, może być i talk i parabeny, byle tylko był to puder matujący i miał dobrą kolorystykę tzn nie był żółty. Teraz mam Ellen Betrix, niemiecką podmarkę Max Factora oraz profesjonalny Ben Nye w odcieniu Fair (odsypka z allegro). Oba matują średnio długo, trochę za słabo jak na moje potrzeby, ale że ładnie leżą na filtrze, to używam. To znaczy ładnie na Pharmacerisie, bo na Capital Soleil to nic nie leży ładnie, bo on jest po prostu paskudny.
Po Twoich rozważaniach nad Ben Nye ciągle widuję o nim wiele pozytywów, może też skuszę się na odsypkę? Jak oceniłabyś właściwości matujące skrobii i pudrów, czy widzisz jakąś różnicę, czy różnią się wyłącznie kolorem jaki zostawiają na twarzy?
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-14, 09:11   #2947
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość

Po Twoich rozważaniach nad Ben Nye ciągle widuję o nim wiele pozytywów, może też skuszę się na odsypkę? Jak oceniłabyś właściwości matujące skrobii i pudrów, czy widzisz jakąś różnicę, czy różnią się wyłącznie kolorem jaki zostawiają na twarzy?
Skrobia Dry-Flo jest wg mnie najskuteczniejsza w matowieniu, ale problem z moja cerą jest taki, że bardzo szybko się przyzwyczaja i po około 2 tygodniach - miesiącu każdy jeden puder przestaje sobie dobrze radzić i czas zmatowionej skóry bardzo się skraca. Więc musiałabym ciągle żonglować produktami.

A na pudry transparentne/białe nie mam już ochoty. Nie mam też ochoty na mieszanie ich z jakimikolwiek pigmentami czy cynamonem, co ponoć niektórzy ciągle praktykują. Jak jeszcze używałam minerałów, to parę razy próbowałam ich dodać trochę do Dry-Flo, żeby mieć puder koloryzowany, ale wyglądało to tak samo źle, jak z samym podkładem, więc zrezygnowałam. W ogóle mam podejrzenie, że moja cera źle toleruje wszelkie pigmenty i dlatego koloryzowane pudry, także gotowce po prostu słabo matują.

Ben Ney matuje u mnie bardzo przeciętnie. Jak na puder profesjonalny i jak na te fantastyczne opinie na KWC to jestem raczej rozczarowana. Ale używam, bo nie chcę już niczego białego.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-04-14, 09:35   #2948
moooniek
Zakorzenienie
 
Avatar moooniek
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 11 793
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Skrobia Dry-Flo jest wg mnie najskuteczniejsza w matowieniu, ale problem z moja cerą jest taki, że bardzo szybko się przyzwyczaja i po około 2 tygodniach - miesiącu każdy jeden puder przestaje sobie dobrze radzić i czas zmatowionej skóry bardzo się skraca. Więc musiałabym ciągle żonglować produktami.
Naprawdę? u mnie nawet DryFlo nie daje rady
__________________
co jem
czym się smaruję
moooniek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-14, 10:00   #2949
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez moooniek Pokaż wiadomość
Naprawdę? u mnie nawet DryFlo nie daje rady
U mnie dobrze dobrany puder matuje początkowo na max 5 godzin. Ale jak pisałam, po około 2 tygodniach czas się skraca, teraz to jest jakieś dwie godziny, a w skrajnych przypadkach nawet jedna. Efekt długiego matu miałam do tej pory tylko po Dry-Flo i sypkim pudrze Essence. Przez krótki czas niestety.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-14, 10:18   #2950
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Wzięło mnie dzisiaj na rozważania o pudrach do matowienia filtrów. Od kilku miesięcy używam pudru bambusowego z BU, który chyba nigdy się nie skończy i pewnie dalej by mnie to cieszyło, gdybym nie przeglądnęła zdjęć na których połowę twarzy przypudrowałam bambusem, a połowę pudrem z Golden Rose. Po stronie z bambusem widać, że skóra jest delikatnie bielsza, co akurat mnie nie cieszy Nie jestem wymagająca jeśli chodzi o pudry matujące i jakoś nigdy nie widziałam między nimi różnicy, więc tani i nigdy nie kończący się bambus był idealny, ale może się mylę i warto byłoby zainwestować w coś lepszego? Czego używacie do matowienia filtrów, z czego byłyście zadowolone, a z czego nie? Czy widzicie różnicę pomiędzy poszczególnymi produktami?
Duźo lepszy wg mnie jest bambus z jedwabiem z BU. Daje bardziej aksamitne wykonczenie i odbija swiatlo przez co mniej bieli. Ja niestety zdradzilam ten miks na rzecz pudru ryzowego I od dluzszego czasu sie mecze.
Do bambusa mozesz wmieszac odrobine jakieslgos proszku mineralnego, powinno pomoc.
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-14, 11:14   #2951
Nameria
Zadomowienie
 
Avatar Nameria
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: zaginiona w puszczy
Wiadomości: 1 508
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Ja kiedyś używałam bambusowego z BU ale strasznie ale to strasznie bielił, jakbym się mąką ziemniaczaną posypała.
Teraz drugi raz po latach się przymierzam ale mam plan kupić właśnie ten bambusowy z jedwabiem i dodać do niego trochę podkładu mieneralnego lub pudru mineralnego z Everyday mineral. Co o tym sądzicie?
Teraz używam transparentnego z pupa lub prasowanego z Clarinsa ale chce odmienić sobie troszkę.
__________________
Nigdy nie szczekam ale zdarza mi się warknąć.
Nameria jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-04-14, 11:35   #2952
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Nameria Pokaż wiadomość
Ja kiedyś używałam bambusowego z BU ale strasznie ale to strasznie bielił, jakbym się mąką ziemniaczaną posypała.
Teraz drugi raz po latach się przymierzam ale mam plan kupić właśnie ten bambusowy z jedwabiem i dodać do niego trochę podkładu mieneralnego lub pudru mineralnego z Everyday mineral. Co o tym sądzicie?
Teraz używam transparentnego z pupa lub prasowanego z Clarinsa ale chce odmienić sobie troszkę.
Ja myślę, że można dodać na lajcie
A może coś z kolorówki? Mają tam pudry z kolorem.
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-14, 12:04   #2953
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Nameria Pokaż wiadomość
Ja kiedyś używałam bambusowego z BU ale strasznie ale to strasznie bielił, jakbym się mąką ziemniaczaną posypała.
Teraz drugi raz po latach się przymierzam ale mam plan kupić właśnie ten bambusowy z jedwabiem i dodać do niego trochę podkładu mieneralnego lub pudru mineralnego z Everyday mineral. Co o tym sądzicie?
Teraz używam transparentnego z pupa lub prasowanego z Clarinsa ale chce odmienić sobie troszkę.
Też dawno temu miałam ten puder z BU i do niego nie wróciłam, więc musiała być niespecjalny. Teraz myślałam nawet o Kryolanie, Pease albo Vichy, ale to są białe pudry, więc póki co ich nie chcę.

Widzę, że idziesz drogą odwrotną do mojej. Ja rozczarowałam się i minerałami i Kolorówką, a do mieszania nabrałam wyjątkowej niechęci, więc szukam barwionych gotowców. Tyko niestety jak wspomniałam, podejrzewam, że barwniki nasilają jakoś przetłuszczanie.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-14, 12:40   #2954
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Po Waszych wpisach wnioskuję, że wszystkie pudry powinny się u mnie sprawować bardzo podobnie Kilka lat temu używałam mąki ziemniaczanej z cynamonem i to był mój hit dopóki okropnie mnie nie zapchał Później przerabiałam Dry-Flo, Rimmele i Loreale w kamieniu, teraz bambus z jedwabiem i żaden jakoś specjalnie mnie nie urzekł. Zauważyłam, że z wiekiem moja skóra mniej się przetłuszcza, a nie lubię też efektu całkowitego matu, więc każdy puder jakoś się sprawdza. Przy filtrach sprawa jest trochę inna, o ile Pharmacerisa wystarczy lekko oprószyć i nie trzeba mi poprawek, tak przy LRP czy Vichy Bronze, po chwili nie ma śladu pudru, a twarz świeci się podwójnie
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-14, 12:52   #2955
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Zauważyłam, że z wiekiem moja skóra mniej się przetłuszcza, a nie lubię też efektu całkowitego matu, więc każdy puder jakoś się sprawdza. Przy filtrach sprawa jest trochę inna, o ile Pharmacerisa wystarczy lekko oprószyć i nie trzeba mi poprawek, tak przy LRP czy Vichy Bronze, po chwili nie ma śladu pudru, a twarz świeci się podwójnie
To masz fajnie Moja z wiekiem bardziej się przetłuszcza, za to na ciele odwrotnie. Na nadprodukcję sebum nie działa u mnie absolutnie nic. Nawet na antykach kiedy zanieczyszczanie się cery zniknęło, przetłuszczanie pozostało na takim samym poziomie.

Co dziwne u mnie też filtry typowo dla cer tłustych/mieszanych świecą się bardziej i są cięższe od Paharmacerisa czy Lirene. A po Capital Soleil obok białych plam mam pory jak kratery, w których też trochę filtra lubi sobie zastygnąć.

Czy któraś z Was stosuje równocześnie z filtrami bibułki matujące? Ja się tak przyzwyczaiłam do nich poza domem, że nie potrafię zrezygnować, chociaż wiem, że w ten sposób ścieram część filtra.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-14, 14:01   #2956
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Co dziwne u mnie też filtry typowo dla cer tłustych/mieszanych świecą się bardziej i są cięższe od Paharmacerisa czy Lirene. A po Capital Soleil obok białych plam mam pory jak kratery, w których też trochę filtra lubi sobie zastygnąć.
Z tych (ultra)lekkich/matujących formuł miałam LRP (fluid), Vichy (matujący i bronze) i Ziaję matującą. O ile przy matującym Vichy zastosowanie pudru zależało od mojego widzimisię, tak o wszystkich pozostałych mam identycznie zdanie jak Ty Co prawda wolę błyszczenie od bielenia, ale niedający się niczym ogarnąć smalec na twarzy to też nie dla mnie
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-14, 15:09   #2957
Nameria
Zadomowienie
 
Avatar Nameria
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: zaginiona w puszczy
Wiadomości: 1 508
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

chimay troszkę mi namieszałaś.
W zaszłym roku latem używałam puder sypki z guerlain i sprawdzał się naprawdę fajnie i to na antheliosa, którego szczerze nienawidziłam pod względem świecenia się. Długo matowił i był niewidoczny.
Może teraz też nie będę eksperymentować. Transparentny z pupa mi się kończy, mam jeszcze kamień clarinsa i sypki podkład clarinsa, który lubię na lato ale chyba lekko potęguje świecenie. Może też uderzę jednak w jakiś zwykły puder sypki i nie będę się bawiła w mąkę.
__________________
Nigdy nie szczekam ale zdarza mi się warknąć.
Nameria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-14, 17:22   #2958
Gwiazda Wieczorna
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazda Wieczorna
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 360
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
To masz fajnie Moja z wiekiem bardziej się przetłuszcza, za to na ciele odwrotnie. Na nadprodukcję sebum nie działa u mnie absolutnie nic. Nawet na antykach kiedy zanieczyszczanie się cery zniknęło, przetłuszczanie pozostało na takim samym poziomie.

Co dziwne u mnie też filtry typowo dla cer tłustych/mieszanych świecą się bardziej i są cięższe od Paharmacerisa czy Lirene. A po Capital Soleil obok białych plam mam pory jak kratery, w których też trochę filtra lubi sobie zastygnąć.

Czy któraś z Was stosuje równocześnie z filtrami bibułki matujące? Ja się tak przyzwyczaiłam do nich poza domem, że nie potrafię zrezygnować, chociaż wiem, że w ten sposób ścieram część filtra.
tak mi się przypomniało że jeszcze super seria do tłustej skory to Synchroline aknicare
niestety ale systematycznie złuszczać się powinnaś coś lekkiego ale stale
__________________
I chcę rozmawiać tylko serca biciem,
I westchnieniami i całowaniami;
I tak rozmawiać godziny, dni, lata,
Do końca świata i po końcu świata.
(A. Mickiewicz)
Gwiazda Wieczorna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-14, 19:04   #2959
Patryka
Wtajemniczenie
 
Avatar Patryka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: midsummer night
Wiadomości: 2 825
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Po Waszych wpisach wnioskuję, że wszystkie pudry powinny się u mnie sprawować bardzo podobnie Kilka lat temu używałam mąki ziemniaczanej z cynamonem i to był mój hit dopóki okropnie mnie nie zapchał Później przerabiałam Dry-Flo, Rimmele i Loreale w kamieniu, teraz bambus z jedwabiem i żaden jakoś specjalnie mnie nie urzekł. Zauważyłam, że z wiekiem moja skóra mniej się przetłuszcza, a nie lubię też efektu całkowitego matu, więc każdy puder jakoś się sprawdza. Przy filtrach sprawa jest trochę inna, o ile Pharmacerisa wystarczy lekko oprószyć i nie trzeba mi poprawek, tak przy LRP czy Vichy Bronze, po chwili nie ma śladu pudru, a twarz świeci się podwójnie
Mąka ziemniaczana może zapychać? Czego to się dowiaduję na wizażu. Kolejny produkt do potencjalnego odstrzału
__________________


Patryka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-04-14, 19:33   #2960
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Patryka Pokaż wiadomość
Mąka ziemniaczana może zapychać? Czego to się dowiaduję na wizażu. Kolejny produkt do potencjalnego odstrzału
Za młodu zapychało mnie dosłownie wszystko, więc proszę się tu mną aż tak bardzo nie sugerować Z tego co pamiętam Dry-Flo była stawiana przed mąką ziemniaczaną ze względu na lepsze/większe "zmielenie", przez co właśnie miała nie zapychać porów, ale teraz nic nie mogę znaleźć na ten temat Używasz skrobi solo czy z przyprawami?
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.

Edytowane przez zapaałka
Czas edycji: 2015-04-14 o 19:50
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-14, 19:56   #2961
Patryka
Wtajemniczenie
 
Avatar Patryka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: midsummer night
Wiadomości: 2 825
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Za młodu zapychało mnie dosłownie wszystko, więc proszę się tu mną aż tak bardzo nie sugerować Z tego co pamiętam Dry-Flo była stawiana przed mąką ziemniaczaną ze względu na lepsze/większe "zmielenie", przez co miała nie zapychać porów ale teraz nic nie mogę znaleźć na ten temat Używasz skrobi solo czy z przyprawami?
Ja teraz już całkiem zgłupiałam co mnie zapycha a co nie, od kilku dobrych lat używam skrobii i wydawało mi się, że mnie nie zapycha, ale kto wie w sumie :P

Używam solo, ewentualne bielenie mi nie przeszkadza, teraz i tak jestem dość blada, bardziej wydaje mi się, że jednak bieli filtr. Na filtr i tak zawsze nakładam podkład mineralny (jak widzę, dla niektórych z Was jest to nieosiągalne, mi się jakoś udaje ), który wyrównuje kolor.

Zużyłam jakiś rok temu opakowanie pudru bambusowego Pease, w porównaniu do skrobii był bardzo fajny, szczególnie w połączeniu ze stosowanym wtedy przeze mnie filtrem Ziaji. Lepiej radził sobie ze smalcem, niż skrobia, jednak za szybko się kończył jak na moje potrzeby, i wróciłam do skrobii. Ciekawa jestem, jak by się sprawdził na emulsji Lirene.

Miałam też (a raczej mam do tej pory, ten puder się nigdy nie skończy chyba) puder Jadwiga, który bez filtrów fajnie matuje twarz i ma przyjemny kolor, ale filtr chłonie go zdecydowanie za dużo, i efekt na mojej twarzy to pomarańczowo-brązowe ciasto. Dlatego też wolę pudry transparentne i boję się próbować cokolwiek barwionego.
__________________


Patryka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-14, 21:38   #2962
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Nameria Pokaż wiadomość
chimay troszkę mi namieszałaś.
W zaszłym roku latem używałam puder sypki z guerlain i sprawdzał się naprawdę fajnie i to na antheliosa, którego szczerze nienawidziłam pod względem świecenia się. Długo matowił i był niewidoczny.
Może teraz też nie będę eksperymentować. Transparentny z pupa mi się kończy, mam jeszcze kamień clarinsa i sypki podkład clarinsa, który lubię na lato ale chyba lekko potęguje świecenie. Może też uderzę jednak w jakiś zwykły puder sypki i nie będę się bawiła w mąkę.
Zawsze warto wypróbować te alternatywne pudry jak krzemionka czy skrobia, moja decyzja była spowodowana głównie potrzebą unikania bielenia.



Cytat:
Napisane przez Gwiazda Wieczorna Pokaż wiadomość
tak mi się przypomniało że jeszcze super seria do tłustej skory to Synchroline aknicare
niestety ale systematycznie złuszczać się powinnaś coś lekkiego ale stale
Gwiazdo, nie obraź się, ale Twoje rady są w mojej sytuacji zupełnie chybione i to już po raz któryś. Tym bardziej, że jedyne kwasy, których jeszcze nie używałam to szikimowy, fitowy i TCA. A Ty piszesz, jak do kogoś, kto się smaruje Niveą i narzeka, że ma tłusto.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-15, 00:15   #2963
Gwiazda Wieczorna
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazda Wieczorna
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 360
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Zawsze warto wypróbować te alternatywne pudry jak krzemionka czy skrobia, moja decyzja była spowodowana głównie potrzebą unikania bielenia.





Gwiazdo, nie obraź się, ale Twoje rady są w mojej sytuacji zupełnie chybione i to już po raz któryś. Tym bardziej, że jedyne kwasy, których jeszcze nie używałam to szikimowy, fitowy i TCA. A Ty piszesz, jak do kogoś, kto się smaruje Niveą i narzeka, że ma tłusto.
Ale pisalas kiedys ze nie zluszczasz sie regularnie. Stosowalas te produkty synchroline? Nie sprawdzily sie?
__________________
I chcę rozmawiać tylko serca biciem,
I westchnieniami i całowaniami;
I tak rozmawiać godziny, dni, lata,
Do końca świata i po końcu świata.
(A. Mickiewicz)

Edytowane przez Gwiazda Wieczorna
Czas edycji: 2015-04-15 o 00:17
Gwiazda Wieczorna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-15, 08:07   #2964
Madzia_M77
Zadomowienie
 
Avatar Madzia_M77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 390
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Też dawno temu miałam ten puder z BU i do niego nie wróciłam, więc musiała być niespecjalny. Teraz myślałam nawet o Kryolanie, Pease albo Vichy, ale to są białe pudry, więc póki co ich nie chcę.

Widzę, że idziesz drogą odwrotną do mojej. Ja rozczarowałam się i minerałami i Kolorówką, a do mieszania nabrałam wyjątkowej niechęci, więc szukam barwionych gotowców. Tyko niestety jak wspomniałam, podejrzewam, że barwniki nasilają jakoś przetłuszczanie.
chimay, mamy podobną skórę ale odmienne potrzeby ale zauważyłam że jedyny zbieżny produkt to Pharmaceris spf50+ aktualnie poszukuję dwupaku ale w stacjonarnych punktach u mnie brak

Piszę, bo miałam wszystkie pudry o których wspominasz:
-Kryolan matowił mnie na jakieś 3h, tyle szału nie robił, ale był dobrze zmnielony, nie właził w załamania, żeby nie powiedzieć zmarszczki ładnie wyglądał na zdjęciach
-Vichy - też fajny, drobnozmnielony, matowił na krótko, trzeba pamietać o strzepaniu pędzlem z twarzy nadmiaru produktu, wtedy nie bieli
-Paese - tu najgorzej, miałam bambusa, wyglądał i zachowywał się okropnie. Na twarzy dawał płaski, tępy mat, który na dodatek krótko sie utrzymywał. Po ponowieniu aplikacji efekt zombie gwarantowany. Poza tym okrutnie wysuszał/odwadniał.

Teraz rozważam Paese ale ryżowy A aktualnie od ponad roku stosuję zasypkę Babydream dla dzieci i jeśli byłaby lepiej zmikronizowana, to byłby to mój puder nr 1. Nawet z talkiem na początku składu. No ale to zasypka, więc nie będę sadzić negatywnych ocen na KWC że nie matowi filtrów
Madzia_M77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-15, 09:32   #2965
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Gwiazda Wieczorna Pokaż wiadomość
Ale pisalas kiedys ze nie zluszczasz sie regularnie. Stosowalas te produkty synchroline? Nie sprawdzily sie?
Miałam problemy z salicylem, bo za mocno mnie odwadniał i zdarzyły mi się ze dwie dwutygodniowe przerwy pomiędzy peelingami. Przez ostatni rok przetestowałam jednak kwas migdałowy, salicylowy, mlekowy w mieszance i obecnie pirogronowy. To co to jest, jak nie regularne złuszczanie?

Nie sposób przetestować wszystkiego, co jest na rynku. Tego kremu nie stosowałam i nie zamierzam. Kremy nic u mnie nie robią, pisałam to już wiele razy. Wolę inne formuły.

Cytat:
Napisane przez Madzia_M77 Pokaż wiadomość
chimay, mamy podobną skórę ale odmienne potrzeby ale zauważyłam że jedyny zbieżny produkt to Pharmaceris spf50+ aktualnie poszukuję dwupaku ale w stacjonarnych punktach u mnie brak

Piszę, bo miałam wszystkie pudry o których wspominasz:
-Kryolan matowił mnie na jakieś 3h, tyle szału nie robił, ale był dobrze zmnielony, nie właził w załamania, żeby nie powiedzieć zmarszczki ładnie wyglądał na zdjęciach
-Vichy - też fajny, drobnozmnielony, matowił na krótko, trzeba pamietać o strzepaniu pędzlem z twarzy nadmiaru produktu, wtedy nie bieli
-Paese - tu najgorzej, miałam bambusa, wyglądał i zachowywał się okropnie. Na twarzy dawał płaski, tępy mat, który na dodatek krótko sie utrzymywał. Po ponowieniu aplikacji efekt zombie gwarantowany. Poza tym okrutnie wysuszał/odwadniał.

Teraz rozważam Paese ale ryżowy A aktualnie od ponad roku stosuję zasypkę Babydream dla dzieci i jeśli byłaby lepiej zmikronizowana, to byłby to mój puder nr 1. Nawet z talkiem na początku składu. No ale to zasypka, więc nie będę sadzić negatywnych ocen na KWC że nie matowi filtrów
Dlatego kupując nowy puder nie oczekuję, że będzie matowił kilka godzin, raczej jestem zdziwiona, że to robi. Chociaż mocno mnie roczarował puder Dr Hauschki, bo nie matowił praktycznie w ogóle.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-16, 10:58   #2966
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

O pudry już wypytałam, a co stosujecie pod filtry? Do tej pory kładłam filtr na czystą twarz, jednak od jakiegoś czasu chodzą za mną sera antyoksydacyjne (witamina C na zmianę z sylimaryną). Niejednokrotnie spotkałam się z opiniami, że takie lekkie/wodne sera źle się spisują w komplecie z filtrami, ale uznałam to za bujdę, bo skoro po serum na skórze nie zostaje żaden film to czemu coś miałoby się dziać z filtrem? Niemiło się jednak dzisiaj rozczarowałam, po umyciu twarzy nałożyłam lekkie serum Avy, po dłuższym czasie Pharmacerisa i wyglądam w nim bardzo źle Cudem udało mi się nałożyć 1 ml, jednak zostały mi na twarzy białe zacieki, które przy próbie poprawienia/roztarcia zaczęły się rolować i sypać
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.

Edytowane przez zapaałka
Czas edycji: 2015-04-16 o 11:05
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-16, 12:26   #2967
danana
Zadomowienie
 
Avatar danana
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 295
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

dziewczyny mam pytanie.
Ile od otwarcia mozna stosowac filtr?12miesiecy?
mam ziaja sopot sun 50 i jakos otworzylam go w tamtym roku, jakoś w czerwcu, ale chodzi o to że nie ma tam daty bo sie zmazała cos tam pamietam bylo 2016. Zastanawia mnie czy jeszcze sie nadaje? chociaz tak na miesiac dwa?
nie ma oznaczenia 12miesiecy ani nic.
Własnie przeczytałam że któraś z was pisała o zasypce babydream ajko pudrze,przeczytałam opinie na kwc i wow musze spróbowac,a nie zapycha cery?mi sie wydaje ze moze nawet łagodzic jakies tam wypryski czy podrażnienia ale pewnie bieli

Edytowane przez danana
Czas edycji: 2015-04-16 o 12:31
danana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-16, 12:43   #2968
iamsolucky
Wtajemniczenie
 
Avatar iamsolucky
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 566
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
O pudry już wypytałam, a co stosujecie pod filtry? Do tej pory kładłam filtr na czystą twarz, jednak od jakiegoś czasu chodzą za mną sera antyoksydacyjne (witamina C na zmianę z sylimaryną). Niejednokrotnie spotkałam się z opiniami, że takie lekkie/wodne sera źle się spisują w komplecie z filtrami, ale uznałam to za bujdę, bo skoro po serum na skórze nie zostaje żaden film to czemu coś miałoby się dziać z filtrem? Niemiło się jednak dzisiaj rozczarowałam, po umyciu twarzy nałożyłam lekkie serum Avy, po dłuższym czasie Pharmacerisa i wyglądam w nim bardzo źle Cudem udało mi się nałożyć 1 ml, jednak zostały mi na twarzy białe zacieki, które przy próbie poprawienia/roztarcia zaczęły się rolować i sypać
na właśnie w tamtym roku miałam serum z Bielendy z witaminą c i LRP "ultra lekkiego" za cholerę nie mogłam rozprowadzić rolował się i zrobił mi się na twarzy glut, jakby kisiel
Pod Pharmacerisa nic jeszcze nie próbowałam nakładać. Może to kwestia konsystencji serum? Tamto było lepkie wodno żelowe. Może typowo mocno wodniste sprawdziło by się lepiej?
iamsolucky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-16, 14:53   #2969
Fuzukatsu
Zadomowienie
 
Avatar Fuzukatsu
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Nie ma tak łatwo!
Wiadomości: 1 514
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość
na właśnie w tamtym roku miałam serum z Bielendy z witaminą c i LRP "ultra lekkiego" za cholerę nie mogłam rozprowadzić rolował się i zrobił mi się na twarzy glut, jakby kisiel
Pod Pharmacerisa nic jeszcze nie próbowałam nakładać. Może to kwestia konsystencji serum? Tamto było lepkie wodno żelowe. Może typowo mocno wodniste sprawdziło by się lepiej?

Ja tez ostatnio zauważyłam, ze lrp ultra lekki roluje mi się na serum flavo z BU.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Fuzukatsu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-16, 15:27   #2970
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
O pudry już wypytałam, a co stosujecie pod filtry? Do tej pory kładłam filtr na czystą twarz, jednak od jakiegoś czasu chodzą za mną sera antyoksydacyjne (witamina C na zmianę z sylimaryną). Niejednokrotnie spotkałam się z opiniami, że takie lekkie/wodne sera źle się spisują w komplecie z filtrami, ale uznałam to za bujdę, bo skoro po serum na skórze nie zostaje żaden film to czemu coś miałoby się dziać z filtrem? Niemiło się jednak dzisiaj rozczarowałam, po umyciu twarzy nałożyłam lekkie serum Avy, po dłuższym czasie Pharmacerisa i wyglądam w nim bardzo źle Cudem udało mi się nałożyć 1 ml, jednak zostały mi na twarzy białe zacieki, które przy próbie poprawienia/roztarcia zaczęły się rolować i sypać
Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość
na właśnie w tamtym roku miałam serum z Bielendy z witaminą c i LRP "ultra lekkiego" za cholerę nie mogłam rozprowadzić rolował się i zrobił mi się na twarzy glut, jakby kisiel
Pod Pharmacerisa nic jeszcze nie próbowałam nakładać. Może to kwestia konsystencji serum? Tamto było lepkie wodno żelowe. Może typowo mocno wodniste sprawdziło by się lepiej?
Ja z reguły nic tzn tylko tonizuję cerę + krem pod oczy.
Zdecydowanie wg mnie chodzi o konsystencję serum a nie konkretny filtr. Miałam ostatnio dwa sera żelowe (Alsiroyal i AryaLaya) i wałkowały się pod Lirene, Pharmacerisem i Capital Soleil, więc wina leży na 100% w żelowej formule.

Teraz mam Ferulac Serum Charmine Rose, ale jeszcze go nie testowałam z filtrem, jednak podejrzewam, że będzie powtórka, choć jest mniej żelowe. Wydaje mi się jednak, że sprawdziłoby się u mnie tylko jakieś bardzo lekka, wodnista, wsiąkająca formuła, coś takiego, co zdaje się jest wśród azjatyckich kosmetyków (już nie pamiętam, pod jaką nazwą szukać).
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-03-11 13:50:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:18.