najpierw studium kosmetyczne pozniej studia kosmetologia warto?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-06-20, 12:31   #1
jagodzianka612
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 176

najpierw studium kosmetyczne pozniej studia kosmetologia warto??


hej chce sie was poradzic dziwczyny. w tym roku wybieram sie do medycznego studium zawodowego bede robic technika usług komsetycznych .miala isc na kosmetologie ale przegapilam terminy niestety i mam pytanie do was.czy jesli zrobie technika uslug kosmetycznych ktory trwa 2 lata opalaca sie potem isc na studia na kosmetologie na 5 lat?/ czy to nie ma sensu. bo tak naparwde nie chce byc tylko "zwykla" kosmetyczka.wolalabym pracowac w jakims dobrym SPA ale nie wiem czy po zrobieniu uslug kosmetycznych bede miala szanse tam pracowac. doradzcie cos
jagodzianka612 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-20, 12:58   #2
Basia24
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Mexyk
Wiadomości: 116
Dot.: najpierw studium kosmetyczne pozniej studia kosmetologia warto??

wiesz co szanse na prace masz zawsze jesli masz wykształcenie, szczescie i ochotę...
chociaz jesli masz znajomosci to i wykształcenie nie zawsze jest potrzebne...a co do tematu to po studium również możesz pracować a SPA, a nie tylko jak to napisałas "być zwykłą kosmetyczką"chociaz nie rozumiem tego porównania...
jesli chcesz się uczyc to się nauczysz ,bez róznicy czy to studia czy studium, chociaż na studiach pewnie szerzej sa opracowywane zagadnienia, jeśli faktycznie interesuje cie ten kierunek, to działaj , poco tracic rok...powodzenia
__________________
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą...
Basia24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-20, 13:18   #3
jagodzianka612
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 176
Dot.: najpierw studium kosmetyczne pozniej studia kosmetologia warto??

o to mi chodzi z ta zwykla kosmetyczka ze raczej wole wykonywac wlasnie jesies zabiegi w SPA jakies a nie robic paznokcie itp. chcoaz to pewnie mnie tez nie ominie.no chyba jestem skazana na to studium bo na kosmetologie do poznanaia nie mam szns juz isc bo juz nie mozna skladac dokumentow spoznilam sie o 1 dzien i mi nie przyjeli eh..ale dobra zrobie sobie studium 2 letnie w poznaniu i zobaczymy co bedzie dalej.
jagodzianka612 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-20, 13:26   #4
gsk
Zakorzenienie
 
Avatar gsk
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Beldżja
Wiadomości: 4 203
GG do gsk
Dot.: najpierw studium kosmetyczne pozniej studia kosmetologia warto??

Ale jako kosmetyczka też możesz robić różne zabiegi. Jeżeli chcesz pracować w SPA to zrób sobie tego technika i do tego kurs albo też studium (w teb np. roczny nie wiem jak gdzieś indziej) na technika masażyste czy jakoś tak, czy np. kierunek odnowa biologiczna widziałam coś takiego. Nie musisz koniecznie iść na kosmetologie żeby pracować w dobrym SPA. Zawód kosmetyczki Ci wystarczy.
gsk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-20, 16:06   #5
violisia
Zadomowienie
 
Avatar violisia
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 1 501
Dot.: najpierw studium kosmetyczne pozniej studia kosmetologia warto??

Cytat:
Napisane przez jagodzianka612 Pokaż wiadomość
o to mi chodzi z ta zwykla kosmetyczka ze raczej wole wykonywac wlasnie jesies zabiegi w SPA jakies a nie robic paznokcie itp. chcoaz to pewnie mnie tez nie ominie.no chyba jestem skazana na to studium bo na kosmetologie do poznanaia nie mam szns juz isc bo juz nie mozna skladac dokumentow spoznilam sie o 1 dzien i mi nie przyjeli eh..ale dobra zrobie sobie studium 2 letnie w poznaniu i zobaczymy co bedzie dalej.
hey nie wiem o co chodzi ci z tym robieniem paznokci, ale od tego sa stylistki paznokci a nie kosmetyczki, z tego co wiem to w programie na studium nie ma robienia"tipsow" mozesz zrobic dodatkowy kurs organizowany w szkole,jednak nikt cie do tego nie zmusi. Sama w tym roku skonczylam studium, i jestem mega zadowolona, jestem tez stylistka, i wiem ze jak ktos nie ma do tego zamilowania to nie warto, choc nie ukrywam ze moje kolezanki ktore nie maja kursu stylizacji gorzej maja znalezc prace, choc dla mnie to chore ze pracodawca wymaga skonczonego kursu stylizacji. Poza tym na studiach klada nacisk na teorie a na studium na praktyke pozdrawiam
violisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-21, 11:08   #6
martooshka83
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1
Dot.: najpierw studium kosmetyczne pozniej studia kosmetologia warto??

ja tez trochę nie rozumiem twojej wypowiedzi... nie musisz być kosmetologiem żeby pracowac w SPA... na studiach masz bardzo duzo teorii którą pózniej zapomnisz...w studium masz mnóstwo praktyki w połączeniu z teorią co jest chyba o wiele lepsze... ja jestem "zwykłą kosmetyczką" jak to ujełaś i pracuje w świetnym SPA... nikt nigdy mi nic nie zarzucił odnosnie mojego wykształacenia. oprócz mnie pracuje tam pięc innych dziewczyn i tylko jedna ma magistra kosmetologii... ja wykonuje wszystkie zabiegi jakie oferujemy...nie tylko paznokcie, chociaz to tez sie zdarza, no ale jest to wpiasane w zawód kosmetyczki jak i kosmetologa, więc i tak cię nie ominie więc sie nie zastanawiaj... bo szkoda roku, tylko szoruj na to studium. powodzenia
martooshka83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-21, 11:35   #7
jagodzianka612
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 176
Dot.: najpierw studium kosmetyczne pozniej studia kosmetologia warto??

moze i macie racje nie warto isc na te studia cale hmm szkoda 5 lat chyba nawet.. tak sobie teraz pomyslalam ze mzoe zrobic sobie studium technik uslug kosmetycznych i zaciekawilo mnie to studuim odnowy biologicznej.mzoe sobie zrobic te dwa studia czy jak to sie pisze hmm sama nie wiem w tym roku ide na 2 letnie studuim technika uslug kosmetycznych i zobacze co dalej. a macie mzoe jaaks strone gdzie sa wypisane wszytskie rodzaje studium tzn.kierunki bede wdzieczna baaardzo
jagodzianka612 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-06-21, 21:33   #8
gsk
Zakorzenienie
 
Avatar gsk
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Beldżja
Wiadomości: 4 203
GG do gsk
Dot.: najpierw studium kosmetyczne pozniej studia kosmetologia warto??

Ta odnowa bilogiczna jest np. w Teb edukacja, tylko musisz zobaczyć czy jest w Twoim mieście akurat ale może i w innych szkołach to jest, poszukaj troche
gsk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-29, 10:38   #9
jagodzianka612
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 176
Dot.: najpierw studium kosmetyczne pozniej studia kosmetologia warto??

zdecydowalam ze jednak ide na studia na kosmetologie ale to dopiero za rok:p tak sobie myslalam ze mzoe zrobic technika masazyste sobie bo na kosmetologi zajec tego typu nie bedzie chyba.robic czy nie/?
jagodzianka612 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-13, 19:58   #10
iwka1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4
hEJ:) pomocY!!

Cześć
mam problem
W przyszłym roku zdaje mature.
chce po niej iść na studia kosmetyczne do Lublina , ale nie wiem czy są tam jakieś????
Wiecie coś może na ten temat??
Proszę pomóżcie!!!!!!!!!!!
iwka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-17, 16:23   #11
9bcd8d6a9691606220db279acbf81f81b2ccc931_62ddcef27e2e2
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 1 739
Dot.: najpierw studium kosmetyczne pozniej studia kosmetologia warto??

tez mam "dileme" dot studiow... znaczy studium czy studia zaoczne... wszyscy radza zebym szla na studia zaoczne (430zl miesiecznie) ale od kosmetyczki slyszalam ze lepiej isc na studium (wiecej praktyki) a potem ewentualnie na studia kosmetologiczne... tez wlasnie chcialabym pracowac w spa ale nie wiem czy z tytulem technika mialabym sile przebicia na rynku pracy... co o tym sadzicie?
9bcd8d6a9691606220db279acbf81f81b2ccc931_62ddcef27e2e2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-12-17, 18:36   #12
gsk
Zakorzenienie
 
Avatar gsk
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Beldżja
Wiadomości: 4 203
GG do gsk
Dot.: najpierw studium kosmetyczne pozniej studia kosmetologia warto??

[1=9bcd8d6a9691606220db279 acbf81f81b2ccc931_62ddcef 27e2e2;15914278]tez mam "dileme" dot studiow... znaczy studium czy studia zaoczne... wszyscy radza zebym szla na studia zaoczne (430zl miesiecznie) ale od kosmetyczki slyszalam ze lepiej isc na studium (wiecej praktyki) a potem ewentualnie na studia kosmetologiczne... tez wlasnie chcialabym pracowac w spa ale nie wiem czy z tytulem technika mialabym sile przebicia na rynku pracy... co o tym sadzicie?[/QUOTE]

Jak już wyżej chyba pisałam, ja chodze do studium i uważam że mam wystarczająca wiedze i praktyke żebym mogła bez problemu pracować w zawodzie. Niestety nie wiem jak jest na studiach kosmetologi ale wszyscy mówią że bardzo mało jest praktyki. Wydaje mi się że do Spa chętniej by zatrudnili panią kosmetolog niż kosmetyczkę
gsk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-19, 15:25   #13
edytka8787
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 945
Dot.: najpierw studium kosmetyczne pozniej studia kosmetologia warto??

Sama chodzilam do Studium kosmetycznego i rowniez polecam , ale dobra szkole Jest bardzo duzo praktyki Potem mozesz isc na Studia , czlowiek cale zycie sie uczy
__________________
Madziulka 3maj siettp://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=336619
edytka8787 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-20, 16:55   #14
loluska
Zakorzenienie
 
Avatar loluska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 4 062
Dot.: najpierw studium kosmetyczne pozniej studia kosmetologia warto??

A ja jestem tegoroczną maturzystka ;] i również myśle o zrobieniu dwuletniego studium kosmetycznego, a potem roczną odnowe biologiczna ;] jest to z tego powyzej wspomnianego Teb bo na szczęście jest to w moim miescie ;] do dziewczyn ktore wlasnie ukonczyly teb, warto??
__________________
Najszczęśliwsza mama pod słońcem

19.04.15 - nasze pierwsze spotkanie
loluska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-20, 17:38   #15
edytka8787
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 945
Dot.: najpierw studium kosmetyczne pozniej studia kosmetologia warto??

Cytat:
Napisane przez loluska Pokaż wiadomość
A ja jestem tegoroczną maturzystka ;] i również myśle o zrobieniu dwuletniego studium kosmetycznego, a potem roczną odnowe biologiczna ;] jest to z tego powyzej wspomnianego Teb bo na szczęście jest to w moim miescie ;] do dziewczyn ktore wlasnie ukonczyly teb, warto??
Powiem Ci tak ja chodzilam do TEB-u i czy warto ? To zalezy jednych wykladowcow mialam fajnych drugich nie bardzo , ale to wszystko zalezy od Ciebie czy bedziesz sie uczyc
__________________
Madziulka 3maj siettp://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=336619
edytka8787 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-20, 17:42   #16
strazaczka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 26
Dot.: najpierw studium kosmetyczne pozniej studia kosmetologia warto??

hej. jestem na drugim roku dwuletniego studium kosmetycznego i jestem mega zadowolona. uwazam ze studia są dobrym uzupelnieniem i rozszerzeniem wiedzy kosmetyczki. choc kiedy kończy się dobre studium to wystarczy to w zupełności. co do Spa to myslę, że studia nie sa potzrebne, wystarczą specjalizacje, kursy dotyczące masaży, dobra znajomość anatomii człowieka, fizykoterapii, chemii kosmetyków itp a to wszystko jest w studium. pozdrawiam

a co do Teb-to nie slyszałam żadnych pochlebnych opinii.
strazaczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-20, 17:46   #17
edytka8787
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 945
Dot.: najpierw studium kosmetyczne pozniej studia kosmetologia warto??

Teb zalezy w jakim miescie np ja zdalam koncowy egzamin w tym roku , ktory byl bardzo trudny jesli chodzi o teorie
__________________
Madziulka 3maj siettp://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=336619
edytka8787 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-22, 18:16   #18
9bcd8d6a9691606220db279acbf81f81b2ccc931_62ddcef27e2e2
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 1 739
Dot.: najpierw studium kosmetyczne pozniej studia kosmetologia warto??

gsk

"Wydaje mi się że do Spa chętniej by zatrudnili panią kosmetolog niż kosmetyczkę "
wlasnie mi tez sie tak wydaje... bo szczerze to nie chcialabym pracowac w "zwyklym" salonie tylko wlasnie w spa ale na kosmetologie na razie mnie nie stac wiec moze kiedys...
co do teb to wlasnie tez czytalam same niepochlebne opinie a tez mnie ta odnowa ciekawi

a tak wogole to jakie studium w krakowie polecacie?
9bcd8d6a9691606220db279acbf81f81b2ccc931_62ddcef27e2e2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-22, 20:50   #19
edytka8787
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 945
Dot.: najpierw studium kosmetyczne pozniej studia kosmetologia warto??

To juz Wasz wybor No , ale studium przygotowuje praktycznie , a Studia teoretycznie Takze to i to polecam
__________________
Madziulka 3maj siettp://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=336619
edytka8787 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-12-23, 11:31   #20
kinga898
Zadomowienie
 
Avatar kinga898
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 239
Dot.: najpierw studium kosmetyczne pozniej studia kosmetologia warto??

dziewczyny możecie mi polecić jakieś dobre studium w Poznaniu?
kinga898 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-23, 21:26   #21
gsk
Zakorzenienie
 
Avatar gsk
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Beldżja
Wiadomości: 4 203
GG do gsk
Dot.: najpierw studium kosmetyczne pozniej studia kosmetologia warto??

Ja chodzę do Teb w Lublinie i jestem zadowolona Trzeba trafić na dobrych wykładowców, wiadomo jeden lepiej przekazuje wiedze , drugi gorzej. Ale jak byłam na praktykach to szefowa pochwaliła mnie i koleżanke że mamy jak do tej pory z wszystkich praktykantek najlepsza wiedzę, nie chwaląc się
Nie wiem jak jest w innych miastach ale u mnie szkoła ma własne sale w biurowcu a nie wyporzycza od innej szkoły więc jest porządek bo gimnazjaliści/licealiści nie niszczą nam ławek itd.
gsk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-24, 09:20   #22
edytka8787
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 945
Dot.: najpierw studium kosmetyczne pozniej studia kosmetologia warto??

Cytat:
Napisane przez gsk Pokaż wiadomość
Ja chodzę do Teb w Lublinie i jestem zadowolona Trzeba trafić na dobrych wykładowców, wiadomo jeden lepiej przekazuje wiedze , drugi gorzej. Ale jak byłam na praktykach to szefowa pochwaliła mnie i koleżanke że mamy jak do tej pory z wszystkich praktykantek najlepsza wiedzę, nie chwaląc się
Nie wiem jak jest w innych miastach ale u mnie szkoła ma własne sale w biurowcu a nie wyporzycza od innej szkoły więc jest porządek bo gimnazjaliści/licealiści nie niszczą nam ławek itd.
Gratuluje fajnej szkoly, ja tez chodzilam do Tebu Zgadzam sie z tym co napisalas A z 2 str podam przyklad 2 szkol i 2 dziewczyn 1 chodzi do Tebu i jest super przygotowana , a 2 dziewczyna do innej szkoly i nic nie umie , bo jest bez powolania i ktora wziasc do pracy? Ta z lepszym papierkiem , a tamta nie ma szans , bo do Tebu chodzi , glupota , najlpeiej sprawdzic kazdej umiejetnosci i wybrac najlepsza Papierek nie powinien przekreslac nikogo na starcie, a moje koleznaki pracuja w salonach i sobie swietnie radza Takze nie mozna kogos tak oceniac Jak ktos czegos pragnie to sie wszedzie nauczy
__________________
Madziulka 3maj siettp://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=336619
edytka8787 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-24, 18:32   #23
9bcd8d6a9691606220db279acbf81f81b2ccc931_62ddcef27e2e2
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 1 739
Dot.: najpierw studium kosmetyczne pozniej studia kosmetologia warto??

rety ale sie dzis nasluchalam... jak ciocie uslyszaly ze chce isc na studium a potem na studia zaoczne to powiedzialy ze strasznie loty obnizylam... ze co mi po takiej robocie itp... i ze lepiej na dzienne isc JAK JUZ TAK BARDZO CHCE na ta kosmetologie (a raczej nie mam 500 miesiecznie...). nie docieralo do nich ze na studium kalda nacisk na praktyke a ze na studia i tak pojde tylko za 2 lata (i jak zarobie...). zdolowalo mnie to troche i przznam ze teraz juz nie wiem czy dobrze robie...
9bcd8d6a9691606220db279acbf81f81b2ccc931_62ddcef27e2e2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-24, 19:58   #24
edytka8787
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 945
Dot.: najpierw studium kosmetyczne pozniej studia kosmetologia warto??

Pati rozumiem Cie , ja tez tak mialam jakies 2 lata temu, ale wiesz kusi moda na studia Ja tam skonczyalam , studia , studium i zyje Chodz slysze od mamy , ze chyba wszystko pokoncze, ale co poki czlowiek ma checi to niech sie uczy , nigdy nie jest za pozno Amoze pokonbinuj na studia najpierw, jaks dorywcza praca cos rodzice dorzyca , ale wiem nie jest latwo ;/
__________________
Madziulka 3maj siettp://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=336619
edytka8787 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-25, 10:03   #25
9bcd8d6a9691606220db279acbf81f81b2ccc931_62ddcef27e2e2
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 1 739
Dot.: najpierw studium kosmetyczne pozniej studia kosmetologia warto??

Cytat:
Napisane przez edytka8787 Pokaż wiadomość
Pati rozumiem Cie , ja tez tak mialam jakies 2 lata temu, ale wiesz kusi moda na studia Ja tam skonczyalam , studia , studium i zyje Chodz slysze od mamy , ze chyba wszystko pokoncze, ale co poki czlowiek ma checi to niech sie uczy , nigdy nie jest za pozno Amoze pokonbinuj na studia najpierw, jaks dorywcza praca cos rodzice dorzyca , ale wiem nie jest latwo ;/

mowisz ze najpierw studia? a czemu? wolalabym najpierw studium i w miedzyczasie zarobic na te studia... dopiero teraz doszlo do mnie ile kasy na te studia bedzie potrzeba...
najbardziej wkurzaja mnie te komentarze ze nisko mierze ze wiecej sie po mnie spodziewali... nie to zeby mnie to obchodzilo ale samo sluchaine tego...
9bcd8d6a9691606220db279acbf81f81b2ccc931_62ddcef27e2e2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-25, 10:31   #26
_cocco
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 21
GG do _cocco
Dot.: najpierw studium kosmetyczne pozniej studia kosmetologia warto??

Tez czesto slysze takie rzeczy, ale powiem Ci nie przejmuj sie tym bo wiele rtazy slyszalam tez ze po studium jest lepsza wiedza niz po studiach. mam pare kolezanek ktore sa po studium i bardzo sobie to chwala
_cocco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-25, 12:56   #27
edytka8787
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 945
Dot.: najpierw studium kosmetyczne pozniej studia kosmetologia warto??

Moja mama to tylko studia i studia, moze dlatego , ze nie bardzo sie zna na studium i jest ciagle takie przekonanie ze sa dobre , a ile osob jest po studiach byle jakich i nie ma pracy Miliony , isc na byle co to lepiej wcale nie isc Ja tez uwazam , ze studia na prawde duzo kosztowne nawet dzienne musisz miec na mieszkanie , na zycie jedzenie , ubrac sie w cos , czasem rodzicow nie tsc na taki wydatek ja akurat mialam szczescie , ale zanm takie zdolne osoby , ktore po prostu nie stac Smutne to troche nie powiem , bo studium tez sporo kosztuje , moje kolezanki wynajmowaly mieszkanie+ szkola to jak na studiach ich wynioslo. Pati no dobrze myslisz ale po studium nie jest tez tak kolorowo mozesz trafic na faja prace , albo tez do kitu Moje kolezanki trafily dobrze i sobie chwala , a jedna trafila zle i zostala wykorzystywana za marne 500zl w tych czasach tragedia najlepisj to isc na praktyki do fajnego salonu i tam moga Cie zostawic po szkole jak moja kolezanke
__________________
Madziulka 3maj siettp://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=336619
edytka8787 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-25, 13:21   #28
9bcd8d6a9691606220db279acbf81f81b2ccc931_62ddcef27e2e2
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 1 739
Dot.: najpierw studium kosmetyczne pozniej studia kosmetologia warto??

Cytat:
Napisane przez edytka8787 Pokaż wiadomość
Moja mama to tylko studia i studia, moze dlatego , ze nie bardzo sie zna na studium i jest ciagle takie przekonanie ze sa dobre , a ile osob jest po studiach byle jakich i nie ma pracy Miliony , isc na byle co to lepiej wcale nie isc Ja tez uwazam , ze studia na prawde duzo kosztowne nawet dzienne musisz miec na mieszkanie , na zycie jedzenie , ubrac sie w cos , czasem rodzicow nie tsc na taki wydatek ja akurat mialam szczescie , ale zanm takie zdolne osoby , ktore po prostu nie stac Smutne to troche nie powiem , bo studium tez sporo kosztuje , moje kolezanki wynajmowaly mieszkanie+ szkola to jak na studiach ich wynioslo. Pati no dobrze myslisz ale po studium nie jest tez tak kolorowo mozesz trafic na faja prace , albo tez do kitu Moje kolezanki trafily dobrze i sobie chwala , a jedna trafila zle i zostala wykorzystywana za marne 500zl w tych czasach tragedia najlepisj to isc na praktyki do fajnego salonu i tam moga Cie zostawic po szkole jak moja kolezanke

doklandie teraz studia to zadna gwarancja dobrej pracy (czy tez jakiejkolwiek). wiem ze nie jest kolorowo i strasznie sie boje (o prace - ze nie znajde a jak znajde to ze sobie nie poradze) wiem ze z praktykami tez bedzie ciezko... 500 zl...? o matko... a dlugo tam pracowala?
a wlasnie jak to jest jak sie nie znajdzie praktyki wogole? szkola jakos kieruje czy jak?
9bcd8d6a9691606220db279acbf81f81b2ccc931_62ddcef27e2e2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-25, 16:44   #29
edytka8787
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 945
Dot.: najpierw studium kosmetyczne pozniej studia kosmetologia warto??

[1=9bcd8d6a9691606220db279 acbf81f81b2ccc931_62ddcef 27e2e2;16044370]doklandie teraz studia to zadna gwarancja dobrej pracy (czy tez jakiejkolwiek). wiem ze nie jest kolorowo i strasznie sie boje (o prace - ze nie znajde a jak znajde to ze sobie nie poradze) wiem ze z praktykami tez bedzie ciezko... 500 zl...? o matko... a dlugo tam pracowala?
a wlasnie jak to jest jak sie nie znajdzie praktyki wogole? szkola jakos kieruje czy jak?[/QUOTE]
Przepraszam , ze pytam , ale Ty jestes z Krakowa? Bo wiesz jak ma sie szkole w swoim miescie to tez inaczej u rodzicow sie mieszka to raczej nie placi sie za to Inaczej z dlugimi dojazdami nie daj Bog, a moja kolezanka pracowala tam miesiac i ja szefowa zbluznila odchodzac , wiem , ze sie bardzo dziewczyna zrazila do pracy w Salonie i siedzi na razie w domku, paznikietki zaklada, u mnie w szkole bylo tak , ze jak nie znalazlas to oni Ci gdzies kieruja sami , ale takiej sytuacji nie bylo , aha dziewczynay uwazajcie na naciagaczy , u mnie w miescie wolali oplat za glupie praktyki nawet 500zl to sie w glowie nie miscie , No czubki jakies Kolezanki placily gora 150 zl za to Patii nie zrazaj sie odrazu ze pracy nie znajdziesz jak tak bedziesz myslec to bezsensu Z praca wszedzie tak jest nie tylko u Ciebie.

---------- Dopisano o 17:44 ---------- Poprzedni post napisano o 17:20 ----------

Uważam, że w 2 letnim studium kosmetycznym też można zdobyć sporo wiedzy.
Reszta to własne zaangażowanie, pasja i praca. Bez tego nie ma dobrej kosmetyczki. Trudno wykonywać dobrze jakiś zawód jeżeli wiedza z nim związana jest dla nas udręką. Wcześniej czy później rynek lub klientki same to zweryfikują. Czy dziennie czy zaocznie konczac liczy sie pasja
__________________
Madziulka 3maj siettp://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=336619
edytka8787 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-25, 18:52   #30
9bcd8d6a9691606220db279acbf81f81b2ccc931_62ddcef27e2e2
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 1 739
Dot.: najpierw studium kosmetyczne pozniej studia kosmetologia warto??

Cytat:
Napisane przez edytka8787 Pokaż wiadomość
Przepraszam , ze pytam , ale Ty jestes z Krakowa? Bo wiesz jak ma sie szkole w swoim miescie to tez inaczej u rodzicow sie mieszka to raczej nie placi sie za to Inaczej z dlugimi dojazdami nie daj Bog, a moja kolezanka pracowala tam miesiac i ja szefowa zbluznila odchodzac , wiem , ze sie bardzo dziewczyna zrazila do pracy w Salonie i siedzi na razie w domku, paznikietki zaklada, u mnie w szkole bylo tak , ze jak nie znalazlas to oni Ci gdzies kieruja sami , ale takiej sytuacji nie bylo , aha dziewczynay uwazajcie na naciagaczy , u mnie w miescie wolali oplat za glupie praktyki nawet 500zl to sie w glowie nie miscie , No czubki jakies Kolezanki placily gora 150 zl za to Patii nie zrazaj sie odrazu ze pracy nie znajdziesz jak tak bedziesz myslec to bezsensu Z praca wszedzie tak jest nie tylko u Ciebie.

---------- Dopisano o 17:44 ---------- Poprzedni post napisano o 17:20 ----------

Uważam, że w 2 letnim studium kosmetycznym też można zdobyć sporo wiedzy.
Reszta to własne zaangażowanie, pasja i praca. Bez tego nie ma dobrej kosmetyczki. Trudno wykonywać dobrze jakiś zawód jeżeli wiedza z nim związana jest dla nas udręką. Wcześniej czy później rynek lub klientki same to zweryfikują. Czy dziennie czy zaocznie konczac liczy sie pasja

tak niestety z krakowa... (a moze teraz i na szczescie)
mam tego farta(?) ze z rodzicami mieszkam wiem za czynsz mi troche odpadnie (ofc bede chciala sie dorzucac)
to za praktyki sie placi;oo? a znajac moje szczescie to bede jedyna ktora szkola skieruje na praktyki
wiem wiem i wlasnie o mnie przeraza bo z kazdej strony tylko slyszle ile to juz ludzie nie pracuja i jak to teraz ciezko... (nawet u fryzjera uslyszlam przypadkiem rozmowe i mi sie wsyzstkiego odechcialo...).
tez uwazam ze jak ktos sie bedzie chcail uczyc to i tak sie nauczy i ze wszystko wyjdzie w praniu... kiedys myslalam ze zaoczne to nie studia z prawdziwego zdarzenia(sama nie wiem dlaczego tak myslalam, teraz mi za to wstyd).
a odbiegajac od tematu to niedawno tak mnie przerazala moja przyszlosc (a raczej brak perspektyw na nia) ze po nocach spac nie moglam caly czas wylam mialam dola i wogole... wasnie przez studia (ze nie bede miala jak za nie placic) ze to bylo juz nie do zniesienia. dopiero kozezanka podrzucila mi pomysl ze studium potem trafilam na wizaz i jestem o wiele spokojniejsza
9bcd8d6a9691606220db279acbf81f81b2ccc931_62ddcef27e2e2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:40.