Za rok czy teraz? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-07-15, 22:00   #31
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Za rok czy teraz?

Cytat:
Napisane przez Lanolinka92 Pokaż wiadomość
ale wiem, że po roku jest się ciężej dostać
niby czemu? poprawisz maturę, będziesz mieć lepszy wynik i ciężej się będzie dostać?
wiele osób tak robi i to z oczekiwanym skutkiem, nie muszą martwić się chodzeniem do liceum i robieniem pracy domowej z religii, tylko skupiają się na jednym, dwóch przedmiotach.

tak, zawaliłaś poważny egzamin. ale to nie powód żeby zawalać studia, zamknąć się w pokoju i delektować się swoim nieszczęściem. trzeba wziąć życie w swoje ręce.
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-16, 01:02   #32
buahhot
Marcelover ♥♥♥
 
Avatar buahhot
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 19 577
Dot.: Za rok czy teraz?

Cytat:
Napisane przez Prudencja Pokaż wiadomość
Podstawowe pytanie: czy wiesz, co mniej więcej chciałabys w życiu robić, na jakie studia iść? Jeśli tak, to trzymaj sie tego i rób coś w tym kierunku. Jak wyglądają staże z UP? Czy można sie załapać na taki staż, jeśli się nie jest studentem? Ideałem byłoby znalezienie pracy choć trochę związanej z branżą, w której chciałabyś pracować, ale zdaję sobie sprawę, że może byc to trudne. A może jakieś praktyki? Niektóre firmy ot tak po prostu przyjmują praktykantów. Później zaczniesz studia i będzie ci łatwiej o pracę.
można można, sama byłam na takim stażu po liceum
autorko wątku idź się dowiedz, co prawda pieniadze nie sa duze, bo okolo 700zl na reke, ale zawsze doswiadczenie jest ja odbywalam staz w banku
__________________

buahhot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-16, 09:13   #33
michachacha
Wtajemniczenie
 
Avatar michachacha
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 2 660
Dot.: Za rok czy teraz?

Właśni niemożna być studentem żeby dostać staż, a przynajmniej studiów dziennych. Jeżeli się jest na zaocznych to powinni jakiś zaproponować jak zarejestrujesz się w urzędzie.
michachacha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-16, 09:45   #34
buahhot
Marcelover ♥♥♥
 
Avatar buahhot
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 19 577
Dot.: Za rok czy teraz?

Cytat:
Napisane przez michachacha Pokaż wiadomość
Właśni niemożna być studentem żeby dostać staż, a przynajmniej studiów dziennych. Jeżeli się jest na zaocznych to powinni jakiś zaproponować jak zarejestrujesz się w urzędzie.
dokladnie tak jak mowisz
__________________

buahhot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-16, 14:01   #35
Lanolinka92
Przyczajenie
 
Avatar Lanolinka92
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 16
Dot.: Za rok czy teraz?

Viva91, masz rację, na pewno coś w tym jest, będę miała więcej czasu żeby się pouczyć i poprawić wynik matury na lepszy, myślę, że na tą sierpniową poprawkę pójdę, żeby mieć to z głowy a za rok wezmę się za poprawę wyników. A co do pracy czy studiów w tym roku czas pokaże, myślę, że jak w tym roku pójdę na byle co, ewentualnie, gdyby żadna praca się nie znalazła, to za rok można zrezygnować bądź przenieść się bez większych problemów?
Lanolinka92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-17, 12:13   #36
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Za rok czy teraz?

Ze zrezygnowaniem nie ma problemów. Z przeniesieniem mogą być - sama piszesz że chcesz pójść na byle co, więc może to być za mało wspólne z docelowym kierunkiem i uniemożliwi Ci to przeniesienie. Dlatego - ja bym za Chiny nie szła na byle co Chyba że wybierzesz szkołę policealną, wtedy tak
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-17, 13:52   #37
Lanolinka92
Przyczajenie
 
Avatar Lanolinka92
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 16
Dot.: Za rok czy teraz?

Cytat:
Napisane przez viva91 Pokaż wiadomość
Ze zrezygnowaniem nie ma problemów. Z przeniesieniem mogą być - sama piszesz że chcesz pójść na byle co, więc może to być za mało wspólne z docelowym kierunkiem i uniemożliwi Ci to przeniesienie. Dlatego - ja bym za Chiny nie szła na byle co Chyba że wybierzesz szkołę policealną, wtedy tak
A gdybym poszła na tzw. byle co w tym roku, żeby jakoś zapełnić czas i zrezygnowałabym pod koniec roku, to mogłabym ponownie brać udział w rekrutacji na rok następny? Z tego co słyszałam jakaś część ludzi tak robi, tylko nie wiem czy to jest takie proste.
Przykład. Ktoś w tym roku chciał się dostać na politologię, ale zabrakło mu punktów, za rok chce się poprawić i iść tam gdzie wstępnie planował, ale w tym roku podejmuje studia na filologii polskiej, z myślą, że za rok chce się przenieść.
To jedna z moich opcji, bo przecież lepsze to niż siedzenie w domu w razie gdyby żadna praca się nie znalazła. Siedzieć w domu cały rok pewnie bym nie dała rady.
Lanolinka92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-07-17, 13:56   #38
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Za rok czy teraz?

Cytat:
Napisane przez Lanolinka92 Pokaż wiadomość
A gdybym poszła na tzw. byle co w tym roku, żeby jakoś zapełnić czas i zrezygnowałabym pod koniec roku, to mogłabym ponownie brać udział w rekrutacji na rok następny? Z tego co słyszałam jakaś część ludzi tak robi, tylko nie wiem czy to jest takie proste.
Przykład. Ktoś w tym roku chciał się dostać na politologię, ale zabrakło mu punktów, za rok chce się poprawić i iść tam gdzie wstępnie planował, ale w tym roku podejmuje studia na filologii polskiej, z myślą, że za rok chce się przenieść.
To jedna z moich opcji, bo przecież lepsze to niż siedzenie w domu w razie gdyby żadna praca się nie znalazła. Siedzieć w domu cały rok pewnie bym nie dała rady.
Kombinujesz, nie jestem pewna czy wiem o co Ci chodzi.

Iść teraz na kierunek X a za rok iść na I rok kierunku Y jeśli przejdziesz rekrutację - jak najbardziej się da.
Iść teraz na kierunek X a za rok przenieść się bez rekrutacji na kierunek Y - raczej niemożliwe.

A czy lepsze? Nie wiem. Mniej czasu na naukę do poprawki matury - bo sesja letnia wypadnie pewnie wtedy kiedy będą matury 2012 - więc współczuję tych zarwanych nocy. Będziesz musiała przygotowywać się na zajęcia, referaty itp. z czegoś co studiujesz tylko "na przeczekanie" czyli nic z tego nie będziesz miała. No i kasa. Portfel na pewno zrobi się lżejszy.
__________________

Edytowane przez viva91
Czas edycji: 2011-07-17 o 13:58
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-17, 15:52   #39
Lanolinka92
Przyczajenie
 
Avatar Lanolinka92
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 16
Dot.: Za rok czy teraz?

Jeszcze o jedno chciałam zapytać. Czy w każdej szkole mogę poprawiać za rok maturę? Nie może być chyba takiej sytuacji że mi powiedzą że to dla nich za duży problem czy coś? Bo z tego co wiem w tym roku nikt z zeszłorocznych maturzystów niczego nie poprawiał i raczej myślę że rzadko się to zdarza u nas w szkole o ile w ogóle.
Lanolinka92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-17, 16:37   #40
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Za rok czy teraz?

Cytat:
Napisane przez Lanolinka92 Pokaż wiadomość
Jeszcze o jedno chciałam zapytać. Czy w każdej szkole mogę poprawiać za rok maturę? Nie może być chyba takiej sytuacji że mi powiedzą że to dla nich za duży problem czy coś? Bo z tego co wiem w tym roku nikt z zeszłorocznych maturzystów niczego nie poprawiał i raczej myślę że rzadko się to zdarza u nas w szkole o ile w ogóle.
O poprawkę sierpniową dowiadujesz się u siebie. Zwykle jest tak że jak w mieście jest np. 5 szkół to wybiera się jedną w której uczniowie z całego miasta piszą poprawkę. Ale wszelkie czynności przed i zdobywać informacje musisz w swojej macierzystej szkole.

A za rok poprawiasz w swojej placówce razem z maturzystami 2012.
__________________

Edytowane przez viva91
Czas edycji: 2011-07-17 o 16:39
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-18, 23:03   #41
Prudencja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 121
Dot.: Za rok czy teraz?

Cytat:
Napisane przez buahhot Pokaż wiadomość
można można, sama byłam na takim stażu po liceum
autorko wątku idź się dowiedz, co prawda pieniadze nie sa duze, bo okolo 700zl na reke, ale zawsze doswiadczenie jest ja odbywalam staz w banku
No to super! Czemu by nie spróbować pójść na staż jeszcze przed podjęciem studiów albo w trakcie studiów zaocznych? Kasa może i niewielka, ale myślę, że lepszy staż w sensownym miejscu za 700zł niż praca w warzywniaku za 1200zł. Tym bardziej, że autorka dopiero zaczyna karierę zawodową.
Prudencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:17.