Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III - Strona 153 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-02-10, 13:42   #4561
caskada
Zakorzenienie
 
Avatar caskada
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: BXL
Wiadomości: 9 124
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

avene rowniez uzywam ja narazie z probek zostaly mi jeszcze 3 ja mam z tej serii cold cream do skory wrazliwej suchej i bardzo suchej..
__________________
dlugosc 74 /cel 80 cm
blond przyciemniony(7wn)
caskada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-10, 14:23   #4562
lucciola
Zakorzenienie
 
Avatar lucciola
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 5 208
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez pokrzywa Pokaż wiadomość
przyznam ze nie wiem. nie wiadomo ile tej wit k tam moze byc....
Ile by nie było: mam nadzieję, że będzie skuteczna . Dziękuję za pomoc
lucciola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-10, 21:05   #4563
karolina1989
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 110
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Pokrzywa proszę Cię bardzo uprzejmie jeszcze o analizę kremu pod kątem ochrony i nawilżania, bo tera zimno i skóra mimo, że mieszana bardzo się przesusza. Zależy mi na tym, by był delikatny.

Pharmaceris T, Sebostatic Dzień (Krem przeciwtrądzikowy matująco - normalizujący SPF 20 na dzień)


Skład: Aqua, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, C12-15 Alkyl Benzoate, Cetyl Alcohol, Ethylhexyl Triazone, Glycerin, Potassium Cetyl Phosphate, Titanium Dioxide, Di-C12-13 Alkyl Tartrate, Octocrylene, Dimethicone, Sodium Polyacrylate, Piroctone Olamine, Vinyl Dimethicone/ Methicone Silsesquioxane Crosspolymer, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Propylene Glycol, Butylene Glycol, Allantoin, Alumina, Tamarindus Indica (Tamarind) Extract, Citric Acid, Ethylhexylglycerin, Arctium Majus (Burdock) Extract, Simethicone, Zinc PCA, Biotin, Phenoxyethanol, Chlorphenesin, Parfum.

Jeszcze mam prośbę o analizę tego kremu (ma on 5% stężenie kwasu migdałowego).
Czy pomoże mi w walce z przebarwieniami? Może ma szansę zapobiec wypryskom ?

SEBO-ALMOND PEEL 5%
KREM PEELINGUJĄCY - I STOPIEŃ ZŁUSZCZANIA

Aqua, Mandelic Acid, PPG-15 Stearyl Ether, Propylene Glycol, Steareth-21, Cetearyl Alcohol, Tromethamine, Steareth-2, Dimethicone, Nylon-12, Magnesium Aluminum Silicate, Cyclopentasiloxane, Cyclohexasiloxane, Chondrus Crispus (Carrageenan), Ceteareth-20, Xanthan Gum, Ethoxydiglycol, Citrus Medica Limonum (Lemon) Juice, Glucose, Butylene Glycol, BHT, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, Butylparaben, Ethylparaben, Parfum

Te dwa preparaty będą się dobrze uzupełniały?
Widzę tu parabeny
karolina1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-10, 22:22   #4564
Bekah
Raczkowanie
 
Avatar Bekah
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Zewsząd
Wiadomości: 61
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Witam serdecznie,
coś mnie zapchało - mam nadzieję, że dobrze trafiłam. Zanim dojdę do winowajcy metodą prób i błędów, chciałabym wytypować podejrzanych. Niestety nie jestem skarbnicą biochemicznej wiedzy, dlatego proszę o pomoc Was.

Ostatnio testowałam trzy nowe podkłady i puder, ale krzywo patrzę na przeładowany chemią peeling, którego niestety zdarza mi się używać. Co z tego najprawdopodobniej mnie zapchało? Proszę o analizę pod tym kątem.


1. Garnier, Czysta Skóra Active [Pure Active], Blackheads scrub (Peeling eliminujący zaskórniki)
Skład: water, glycerin, cetyl alcohol, stearic acid, peg-7 glyceril cocoate, sodium laurethsulfate, palmitic acid, steareth-21, polyethylene, salicylic acid, coco-betaine, ammonium polyacryldimethylataurami de / ammonium polyacryloydlimethhyl, taurate, capryloyl salicic acid, ci 42090/blue 1 lake, ci 77007/ ultramarines, copper pca, menthol, pentasodium ethylenediamine tetramethylene phosphonate, polysorbate 60, sodium hydroxide, synthetic wax, tetrasodium edta, vaccinium myrtillus extract, zinc gluconate, parfum

2. Golden Rose, Liquid Powder Mineral Foundation (Podkład mineralny w płynie)
Skład: Water, Cyclopentasiloxane, Ethylhexyl Hydroxystearate, Dimethicone/ Vinyl Dimethicone Crosspolymer,1,3-Butylene Glycol, Isononyl Isononanoate, Phenyl Trimethicone, Sodium Chloride, Cetyl Peg-Ppg-10/1 Dimethicone, Trimethylsiloxysilicate, Silica Dimethyl Silylate, Hydrogenated Jojoba Oil, Butyrospermum Parkii, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Squalane, Capryl Glycol, Sodium Dehydroacetate, Kaolin, Retinyl Palmitate, Tocopheryl Acetate, Aluminum Hydroxide, Silica, Boron Nitride, Zinc Aspartate, Copper Aspartate, Magnesium Aspartate, Manganese Aspartate,
Active Ingredients:
Ethyl Hexylmethoxycinnamate, Zinc Oxide, May Contain (+/-): Mica, Ci:77891 (Titanium Dioxide), Ci: 77491 (Iron Oxide Red), Ci: 77492 (Iron Oxide Yellow), Ci: 77499 ( Iron Oxide Black)

3. Golden Rose, Satin Smoothing Fluid Fundation (Fluid wygładzający)
Skład: Aqua, Cyclopentasiloxane, Hydrogenated Polydecene, Glycerine, Dimethicone, Hexyl Laurate, Propylene Glycol, Talc, Sodium Chloride, Polyglyceryl-3 Diisostearate, Silica Dimethyl Slylate, Disteardimonium Hectorite, Tocopheryl Acetate, Peg/Ppg-18/18 Dimethicone, Methicone, Bisabolol, Bht, Propylene Carbonate, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Butylparaben, Isobutylparaben, Disodium Edta
Składniki aktywne: Ethyl Hexylmethoxycinnamate, Benzophenone-3, Ci:77891 (Titanium Dioxide)
Może zawierać (+/-): Ci: 77491 (Iron Oxide Red), Ci: 77492 (Iron Oxide Yellow), Ci: 77499 ( Iron Oxide Black)

4.Yves Rocher, Couleurs Nature, Teint Serum Repulpant (Podkład wygładzający)
Skład: Aqua, Rosa Damascena Flower Water, Propylheptyl Caprylate, Glycerin, Methylpropanediol, Corlyus Avellana Seed Oil, Dimethicone, Cyclopentasiloxane, Rosa Canina Fruit Oil, Trilaurin, Polyglyceryl-3 Ricinoleate, Lauroyl Lysine, Sodium Chloride, Butyrospermum Parkii Butter, Polyglyceryl-2 Oleate, Dipalmitoyl Hydroxyproline, Candelilla Cera, Cera Alba, Rosa Centifolia Flower Extract, Rosa Damascena Flower Oil, Disteardimonium Hectorite, Lecithin, Parfum, Tocopherol, Dimethicone Crosspolymer, Maltodextrin, Ethylhexylglycerin, Potassium Sorbate, Xanthan Gum, Cyclohexasiloxane, Citronellol, Geraniol, Linalool, Cinnamyl Alcohol, Cinnamal, Benzyl Cinnamate, Benzyl Alcohol, Anise Alcohol [+/- (May Contain: Mica, CI77491 / CI77492 / CI77499 (Iron Oxides), CI77891 (Titanium Dioxide)]

5. Almay, Nearly Naked Loose Powder (Puder sypki)
Skład: Talc, Silica, Capric/Caprylic Stearic Triglyceride, Phenyltrimethicone, Nylon 12, Cyclomethicone, Vitis Vinifera (Grape) Seed Extract (grape), Centaurea Cyanus (Cornflower) Extract, Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract, Ginseng (Panax Ginseng) Root Extract, Ginkgo Biloba Leaf Extract, Lecithin, Serica (Silk Powder) (silk powder), Phenoxyethanol, May Contain ( /-): (CI77019), Iron Oxides (CI77491, CI77492, CI77499), Titanium Dioxide (CI77891), Ultramarine Blue Violet (CI 77007) (CI77007), Red 30 (CI 73360) (CI73360)

Z góry Wam dziękuję za pomoc. Sama chyba bym musiała siedzieć 2 tygodnie, zanim bym doszło co i kiedy mnie zapchało, a pewnie wtedy wyglądałabym już jak ziemia wulkaniczna. Tymczasem może którejś z Was przyjdzie coś do głowy.
__________________
- Mam ochotę zmienić tożsamość. - powiedziała Eufrozyna, uniósłszy wzrok znad tamborka.
Bekah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-11, 11:30   #4565
edyta29
Wtajemniczenie
 
Avatar edyta29
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 2 946
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

witam, prosiła bym o zanalizowanie składu:


Maseczka do twarzy
Suhada Face Mask Pomegranate seed oil & avocado oil

AQUA, GLYCINE SOJA OIL, ALCOHOL, GLYCERINE, CETEARYL ALCOHOL, BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER, CERA ALBA, CETEARYL GLUCOSIDE, OLEA EUROPAEA FRUIT OIL, PERSEA GRATISSIMA OIL, PARFUM, XANTHAN GUM, PERSEA GRATISSIMA OIL, PUNICA GRANATUM SEED OIL, SODIUM LACTATE, TOCOPHEROL, PHYTOSTEROLS, LINALOOL, LACTIC ACID, HELIANTHUS ANNUUS SEED OIL, LIMONENE, ODIUM HYDROXIDE, OLEA EUROPAEA OIL UNSAPONIFIABLES, BENZYL BENZOATE


bardzo przepraszam jeśli produkt był już analizowany, znalazłam że jedna dziewczyna go zgłosiła ale nikt nie odpisał.z góry serdecznie dziękuję
__________________






edyta29 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-12, 08:13   #4566
samajka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 60
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Prosiłabym o analizę tego kremu pod katem zapychania

Bioderma Hydrabio Riche
Skład: aqua, glycerin, ethylhexyl palmitate, mineral oil, tridecyl trimellitate, xylitol, cyclopentasiloxane, alcohol denat, glycol palmitate, arachidyl alcohol, corn starch modified, polyethylene, sodium lactate, glyceryl stearate, niacinamide, PEG-100 stearate, pyrus malus fruit extract, anhydroxylitol, rhamnose, mannitol, fructooligosaccharides, dimethicone, arachidyl glucoside, xylitylglucoside, hexyldecanol, acrylates/C10-30 alkyl acrylate crosspolymer, titanium dioxide, xanthan gum, C30-45 alkyl cetearyl dimethicone crosspolymer, sodium hydroxide, alumina, stearic acid, caprylic/capric triglyceride, behenyl alcohol, laminaria ochroleuca extract, disodium EDTA, phenoxyethanol, methylparaben, propylparaben, butylparaben, ethylparaben, isobutylparaben, fragrance

Za dobrze sie nie znam , ale ten mineral oil mi się nie podoba , mimo to ten krem ma super opinie na KWC i dziewczyny zaznaczaja , że nie zapycha , nie wiem już w co wierzyć , dlatego prosze o analizę.
samajka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-13, 11:41   #4567
zywieczdroj
Zakorzenienie
 
Avatar zywieczdroj
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 11 439
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Bardzo proszę o analizę
Pharmaceris F, Fluid matujący z laktoflawiną SPF 20

Piszą, że niekomedogenny, ale widzę w składzie silikony (?)


Skład: E1536 - 1538, Aqua, Dimethicone, Cyclopentasiloxane, Butylene Glycol, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Vinyl Dimethicone/ Methicone Silsesquioxane Crosspolymer, Triethylhexanoin, Lauryl PEG-9 Polydimethysiloxyethyl Dimethicone, Titanium Dioxide, Methyl Trimethicone, Dimethicone/ PEG-10/ 15 Crosspolymer, Acrylates/ Dimethicone Copolymer, Sodium Chloride, Polyglyceryl-3 Polydimethylsiloxyethyl Dimethicone, Aluminum Hydroxide, Stearic Acid, Triethoxycaprylylsilane, Sodium Citrate, Ethylhexylglycerin, Sorbitol, Glycerin, Lecithin, Tocopherol, Riboflavin, Xanthan Gum, Phenoxyethanol, Dipropylene Glycol, CI 77891,CI 77492, CI 77491, CI 77499.
zywieczdroj jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-02-13, 11:47   #4568
lucciola
Zakorzenienie
 
Avatar lucciola
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 5 208
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez samajka Pokaż wiadomość
Prosiłabym o analizę tego kremu pod katem zapychania

Bioderma Hydrabio Riche
Skład: aqua, glycerin, ethylhexyl palmitate, mineral oil, tridecyl trimellitate, xylitol, cyclopentasiloxane, alcohol denat, glycol palmitate, arachidyl alcohol, corn starch modified, polyethylene, sodium lactate, glyceryl stearate, niacinamide, PEG-100 stearate, pyrus malus fruit extract, anhydroxylitol, rhamnose, mannitol, fructooligosaccharides, dimethicone, arachidyl glucoside, xylitylglucoside, hexyldecanol, acrylates/C10-30 alkyl acrylate crosspolymer, titanium dioxide, xanthan gum, C30-45 alkyl cetearyl dimethicone crosspolymer, sodium hydroxide, alumina, stearic acid, caprylic/capric triglyceride, behenyl alcohol, laminaria ochroleuca extract, disodium EDTA, phenoxyethanol, methylparaben, propylparaben, butylparaben, ethylparaben, isobutylparaben, fragrance

Za dobrze sie nie znam , ale ten mineral oil mi się nie podoba , mimo to ten krem ma super opinie na KWC i dziewczyny zaznaczaja , że nie zapycha , nie wiem już w co wierzyć , dlatego prosze o analizę.
Składu nie rozszyfruję, ale kremu używam od dawna i jestem z niego bardzo zadowolona. Nie zapchał, nie uczulił i świetnie nawilża. Ostatnio kupiłam sobie supernaturalny (taki miał być) krem, z pięknym składem a dostałam po nim wysypu drobnych krostek. Więc chyba czasem mineral oil i parabeny oraz inne cuda nie są takie straszne jak je malują. Krem który kupiłam nie miał ani parabenów, ani mineral oil a okazał się tragiczny.
lucciola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-13, 12:43   #4569
71f1a49ccdda6499050838d6b2ef76d32f6aae36_5f5aaff1a659f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 5 922
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez pokrzywa Pokaż wiadomość
AVENE HYDRANCE OPTIMALE LÉGÈRE SPF20

Formule INCI : Aqua, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Octocrylene, Bis-ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Cyclomethicone, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Polymethyl Methacrylate, Potassium Cetyl Phosphate, Benzoic Acid, Beta-sitosterol, Caprylic/Capric Triglyceride, Carbomer, Chlorphenesin, Disodium EDTA, Parfum (Fragrance), Glycerin, Glycine Soja Extract, Hydrogenated Coco-glycerides, Lecithin, Phenoxyethanol, Poloxamer 188, Sodium Hydroxide, Tocopheryl Glucoside, Xanthan Gum.

kiedy spojrzymy na filtry to widzimy ze w lrp zastosowano BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE, czyli parsol. filt ten moze sie destabilizowac pod wplywem niektorych pigmentow- jesli sie malujesz to nie wiadomo co sie dzieje z ochrona w lrp..... a przy avene mozna sie malowac czym sie chce.

ale jeszcze raz zaznaczam, ze to moj wybor- nie znaczy to ze wszyscy polubia ten krem tak jak ja- poza tym avene hol tez nie jest bez wad- tak jak mowilam nie ma on antyoksydantow itd, ale ja uzywam serum i wzbogacam ten krem samodzielnie wiec dla mnie to nie problem

Pokrzywo, jeśli mogłabym prosić- czy mogłabyś zerknąć czy ta Avenka ma jakiekolwiek oleje w składzie?
71f1a49ccdda6499050838d6b2ef76d32f6aae36_5f5aaff1a659f jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-13, 14:00   #4570
karolina1989
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 110
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez karolina1989 Pokaż wiadomość
Pokrzywa proszę Cię bardzo uprzejmie jeszcze o analizę kremu pod kątem ochrony i nawilżania, bo tera zimno i skóra mimo, że mieszana bardzo się przesusza. Zależy mi na tym, by był delikatny.

Pharmaceris T, Sebostatic Dzień (Krem przeciwtrądzikowy matująco - normalizujący SPF 20 na dzień)


Skład: Aqua, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, C12-15 Alkyl Benzoate, Cetyl Alcohol, Ethylhexyl Triazone, Glycerin, Potassium Cetyl Phosphate, Titanium Dioxide, Di-C12-13 Alkyl Tartrate, Octocrylene, Dimethicone, Sodium Polyacrylate, Piroctone Olamine, Vinyl Dimethicone/ Methicone Silsesquioxane Crosspolymer, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Propylene Glycol, Butylene Glycol, Allantoin, Alumina, Tamarindus Indica (Tamarind) Extract, Citric Acid, Ethylhexylglycerin, Arctium Majus (Burdock) Extract, Simethicone, Zinc PCA, Biotin, Phenoxyethanol, Chlorphenesin, Parfum.

Jeszcze mam prośbę o analizę tego kremu (ma on 5% stężenie kwasu migdałowego).
Czy pomoże mi w walce z przebarwieniami? Może ma szansę zapobiec wypryskom ?

SEBO-ALMOND PEEL 5%
KREM PEELINGUJĄCY - I STOPIEŃ ZŁUSZCZANIA

Aqua, Mandelic Acid, PPG-15 Stearyl Ether, Propylene Glycol, Steareth-21, Cetearyl Alcohol, Tromethamine, Steareth-2, Dimethicone, Nylon-12, Magnesium Aluminum Silicate, Cyclopentasiloxane, Cyclohexasiloxane, Chondrus Crispus (Carrageenan), Ceteareth-20, Xanthan Gum, Ethoxydiglycol, Citrus Medica Limonum (Lemon) Juice, Glucose, Butylene Glycol, BHT, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, Butylparaben, Ethylparaben, Parfum

Te dwa preparaty będą się dobrze uzupełniały?
Widzę tu parabeny

Jeszcze chciałam prosić o ogólną analizę nowości od Garnier.

Poprzedni produktNastępny produktGarnier Skin Naturals, Miracle Skin Perfector [Beauty Balm Perfector] (Krem BB odżywiająco - koloryzujący 5 w 1)
Skład: Aqua, Isononyl Isononanoate, Isohexadecane, Glycerin, Alcohol denat., Peg-20 Methylglucose Sesquistearate, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Methyl Glucose Sesquistearate, Cetyl Palmitate, Nylon-12, Cyclohexasiloxane, Propylene Glycol, Hydrogenated Polyisobutene, Stearyl Alcohol, Magnesium Aluminium Silicate, Phenoxyethanol, Parfum, Caprylyl Glycol, Lithium Magnesium Sodium Silicate, Disodium Edta, Linalool, Benzyl Salicylate, Limonene, Caffeine, Ascorbyl Glucoside, Geraniol, Cellulose Acetate Butyrate, Poly Phosphorylcholine Glycol Acrylate, Citral, Ammonium Polycryldimethyltauramide / Ammonium Polyacryloyldimethyl Taurate, Polyvinyl Alcohol, Sodium Chloride, Butylene Glycol, Sodium Hyaluronate, [+/- May Contain CI 77891 / Titanium Oxide, CI 77491, CI 77492, CI 77499 / Iron Oxids].
karolina1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-14, 17:57   #4571
One_LoVe
Zakorzenienie
 
Avatar One_LoVe
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 754
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Bardzo proszę o opinię na temat składu produktu: żelu do oczyszczania twarzy. Mam cerę bardzo skłonną do zapychania, trądzikową, obecnie wysuszoną od Izoteku. Szukam czegoś do wieczornego demakijażu. Czy ta emulsja ma składniki które mogłyby zaszkodzić mojej skórze? Z góry dziękuję.


Beauty Formulas, emulsja 2 w 1, oczyszanie i tonowanie, ogórkowa

Aqua, Sodim Cocamphocetate, Hamamelis Virginiana Distillate, Alcohol Denat, Glyceryl Stearate, Cetearyl Alcohol, Polysorbate-20, Crbomer, Disodium EDTA, Triethanolamine, Cucumis Sativis Extarct, Parfum, Cl 42090, Cl 19140, Benzyl Alcohol, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone.
__________________
..że SŁOWA mogą budzić nowy dzień!

Kosmetyki na wymianę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=929016
One_LoVe jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-15, 10:11   #4572
vanilia1985
Rozeznanie
 
Avatar vanilia1985
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 936
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Witam serdecznie, bardzo proszę o pomoc w doborze filtra.
Mam cerę mieszaną, strefa t niemiłosiernie błyszczy, natomiast policzki często suche. Walczę obecnie z trądzikiem, ale niewielkim, zaskórnikami i rozszerzonymi porami. Używam kwasów.
Mam pytanie, czy pod każdy z tych filtrów mogę użyć jakiś krem nawilżający o prostym składzie lub sam kwas hialuronowy, bądź filtr? Dodam, że raczej się nie maluję.
Nie wiem, czy Pokrzywa tu jeszcze zagląda, jak tak to proszę zerknij Czy zawarty w nich filtr jest w porządku, czy lepszy jest od tych w lrp?

Oto moje typy:
Bioderma Photoderm, AR SPF 50/UVA 33
Skład: water (aqua), dicaprylyl carbonate, octocrylene, methylene bis-benzotriazolyl tetramethylbutylphenol, butyl methoxydibenzoylmethane, alcohol denat., cyclomethicone, dimethiconol behenate, glycerin, potassium cetyl phosphate, glyceryl stearate, peg-100 stearate, hydrogenated vegetable oil, glycyrrhetinic acid, ginkgo biloba extract, glycine soya (soybean) germ extract, tocopheryl acetate, ectoin, mannitol, xylitol, rhamnose, fructooligosaccharides, laminariaochroleuca extract, propylene glycol, decyl glucoside, ammonium acryloyldimethyltaurate/vp copolymer, xanthan gum, iron oxides (ci 77492), titanium dioxide (ci 77891), disodium edta, trilinolein, bht, iron oxides (ci77491), iron oxides (ci 77499), citric acid, trilinolenin, triolein, tripalmitin, caprylic/capric trigyceride, tristearin, phenoxyethanol, methylparaben, propylparaben. ethylparaben

Bioderma Pfotoderm, AKN Mat spf 40/ UVA 26, krem ochronny do skóry trądzikowejSkład: Water (Aqua), Dicaprylyl Carbonate, Octocrylene, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Butyl Metho- Xydibenzoylmethane, Ptfe, Methyl Methacrylate Crosspolymer, C20-22 Alkyl Phosphate, Glyceryl Stearate, Peg-100 Stearate, Silica, Tridecyl Salicylate, Tocopheryl Acetate, Ectoin, Mannitol, Xylitol, Rhamnose, Fructooligosaccharides, Laminaria Ochroleuca Extract, Glycolic Acid, Ginkgo Biloba Leaf Extract , Citric Acid, Dodecyl Gallate, C20-22 Alcohols, Decyl Glucoside, Propylene Glycol, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyltaurate Copolymer, Xanthan Gum, Caprylic/Capric Triglyceride, Sodium Hydroxide, Disodium Edta, Chlorphenesin, Phenoxyethanol, Fragrance (Parfum)


Bioderma, Photoder AKN Mat spf 30/uva 13 krem ochronny do skóry trądzikowej
Skład: Water (Aqua), Dicaprylyl Carbonate, Octocrylene, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Tridecyl Salicylate, Tocopheryl Acetate, Ectoin, Mannitol, Xylitol, Rhamnose, Fructooligosaccharides, Laminaria Ochroleuca Extract, Glycolic Acid, Ginkgo Biloba Leaf Extract, Dodecyl Gallate, Decyl Glucoside, C20-22 Alkyl Phosphate, C20-22 Alcohols, Xanthan Gum, Propylene Glycol, Citric Acid, Caprylic/Capric Triglyceride, Sodium Hydroxide, Disodium Edta, Chlorphenesin, Phenoxyethanol, Fragrance (Parfum)
Który z nich byłby najodpowiedniejszy? Czy może lepiej kupić filtr z Avene? Niestety nie znam się na składach, ale kilka postów wyżej Pokrzywa tłumaczyła dlaczego np. lepsze są filtry zawarte w Avene niż w Lrp..

Edytowane przez vanilia1985
Czas edycji: 2012-02-15 o 10:16
vanilia1985 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-15, 12:44   #4573
dodus89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 375
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez vanilia1985 Pokaż wiadomość
Witam serdecznie, bardzo proszę o pomoc w doborze filtra.
Mam cerę mieszaną, strefa t niemiłosiernie błyszczy, natomiast policzki często suche. Walczę obecnie z trądzikiem, ale niewielkim, zaskórnikami i rozszerzonymi porami. Używam kwasów.
Mam pytanie, czy pod każdy z tych filtrów mogę użyć jakiś krem nawilżający o prostym składzie lub sam kwas hialuronowy, bądź filtr? Dodam, że raczej się nie maluję.
Nie wiem, czy Pokrzywa tu jeszcze zagląda, jak tak to proszę zerknij Czy zawarty w nich filtr jest w porządku, czy lepszy jest od tych w lrp?

Oto moje typy:
Bioderma Photoderm, AR SPF 50/UVA 33
Skład: water (aqua), dicaprylyl carbonate, octocrylene, methylene bis-benzotriazolyl tetramethylbutylphenol, butyl methoxydibenzoylmethane, alcohol denat., cyclomethicone, dimethiconol behenate, glycerin, potassium cetyl phosphate, glyceryl stearate, peg-100 stearate, hydrogenated vegetable oil, glycyrrhetinic acid, ginkgo biloba extract, glycine soya (soybean) germ extract, tocopheryl acetate, ectoin, mannitol, xylitol, rhamnose, fructooligosaccharides, laminariaochroleuca extract, propylene glycol, decyl glucoside, ammonium acryloyldimethyltaurate/vp copolymer, xanthan gum, iron oxides (ci 77492), titanium dioxide (ci 77891), disodium edta, trilinolein, bht, iron oxides (ci77491), iron oxides (ci 77499), citric acid, trilinolenin, triolein, tripalmitin, caprylic/capric trigyceride, tristearin, phenoxyethanol, methylparaben, propylparaben. ethylparaben

Bioderma Pfotoderm, AKN Mat spf 40/ UVA 26, krem ochronny do skóry trądzikowejSkład: Water (Aqua), Dicaprylyl Carbonate, Octocrylene, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Butyl Metho- Xydibenzoylmethane, Ptfe, Methyl Methacrylate Crosspolymer, C20-22 Alkyl Phosphate, Glyceryl Stearate, Peg-100 Stearate, Silica, Tridecyl Salicylate, Tocopheryl Acetate, Ectoin, Mannitol, Xylitol, Rhamnose, Fructooligosaccharides, Laminaria Ochroleuca Extract, Glycolic Acid, Ginkgo Biloba Leaf Extract , Citric Acid, Dodecyl Gallate, C20-22 Alcohols, Decyl Glucoside, Propylene Glycol, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyltaurate Copolymer, Xanthan Gum, Caprylic/Capric Triglyceride, Sodium Hydroxide, Disodium Edta, Chlorphenesin, Phenoxyethanol, Fragrance (Parfum)


Bioderma, Photoder AKN Mat spf 30/uva 13 krem ochronny do skóry trądzikowej
Skład: Water (Aqua), Dicaprylyl Carbonate, Octocrylene, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Tridecyl Salicylate, Tocopheryl Acetate, Ectoin, Mannitol, Xylitol, Rhamnose, Fructooligosaccharides, Laminaria Ochroleuca Extract, Glycolic Acid, Ginkgo Biloba Leaf Extract, Dodecyl Gallate, Decyl Glucoside, C20-22 Alkyl Phosphate, C20-22 Alcohols, Xanthan Gum, Propylene Glycol, Citric Acid, Caprylic/Capric Triglyceride, Sodium Hydroxide, Disodium Edta, Chlorphenesin, Phenoxyethanol, Fragrance (Parfum)
Który z nich byłby najodpowiedniejszy? Czy może lepiej kupić filtr z Avene? Niestety nie znam się na składach, ale kilka postów wyżej Pokrzywa tłumaczyła dlaczego np. lepsze są filtry zawarte w Avene niż w Lrp..
Ja nie Pokrzywa, ale filtry Biodermy znam doskonale. Wszystkie przez Ciebie wymienione miałem i mogę napisac, że są to fotostabilne, dobre filtry, chronią świetnie.
Photoderm AR jest tłusty, ale za to ma naturalny, bezowy kolor i najwyższą z podanych kremów ochronę. Ma małą poj. bo tylko 30ml, dla mieszanej/ tłustej skóry najprawdopodobniej okaże się za cięzki.
AKN MAT spf 40 już nie jest produkowany.
Jest tylko i wyłącznie w wersji spf 30/UVA 13. Jest to lekki krem, jak na filtry oczywiście. Może nie matuje, ale nie pozostawia błyszczącej warstwy na skórze. Trochę bieli, przestawiłem się teraz na inny filtr, a napocząłęm włąśnie Photoderm AKN MAT.
dodus89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-15, 12:55   #4574
caskada
Zakorzenienie
 
Avatar caskada
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: BXL
Wiadomości: 9 124
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez karolina1989 Pokaż wiadomość
Jeszcze chciałam prosić o ogólną analizę nowości od Garnier.

Poprzedni produktNastępny produktGarnier Skin Naturals, Miracle Skin Perfector [Beauty Balm Perfector] (Krem BB odżywiająco - koloryzujący 5 w 1)
Skład: Aqua, Isononyl Isononanoate, Isohexadecane, Glycerin, Alcohol denat., Peg-20 Methylglucose Sesquistearate, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Methyl Glucose Sesquistearate, Cetyl Palmitate, Nylon-12, Cyclohexasiloxane, Propylene Glycol, Hydrogenated Polyisobutene, Stearyl Alcohol, Magnesium Aluminium Silicate, Phenoxyethanol, Parfum, Caprylyl Glycol, Lithium Magnesium Sodium Silicate, Disodium Edta, Linalool, Benzyl Salicylate, Limonene, Caffeine, Ascorbyl Glucoside, Geraniol, Cellulose Acetate Butyrate, Poly Phosphorylcholine Glycol Acrylate, Citral, Ammonium Polycryldimethyltauramide / Ammonium Polyacryloyldimethyl Taurate, Polyvinyl Alcohol, Sodium Chloride, Butylene Glycol, Sodium Hyaluronate, [+/- May Contain CI 77891 / Titanium Oxide, CI 77491, CI 77492, CI 77499 / Iron Oxids].
jesli chodzi o BB krem to zrobilam juz analize skladowa u mnie na blogu zapraszam i szczerze nie polecam tego bubla od garnieralink bloga w podpisie a analize znajdziesz obok w archiwum bloga

---------- Dopisano o 13:55 ---------- Poprzedni post napisano o 13:50 ----------

Cytat:
Napisane przez One_LoVe Pokaż wiadomość
Bardzo proszę o opinię na temat składu produktu: żelu do oczyszczania twarzy. Mam cerę bardzo skłonną do zapychania, trądzikową, obecnie wysuszoną od Izoteku. Szukam czegoś do wieczornego demakijażu. Czy ta emulsja ma składniki które mogłyby zaszkodzić mojej skórze? Z góry dziękuję.


Beauty Formulas, emulsja 2 w 1, oczyszanie i tonowanie, ogórkowa

Aqua, Sodim Cocamphocetate, Hamamelis Virginiana Distillate, Alcohol Denat, Glyceryl Stearate, Cetearyl Alcohol, Polysorbate-20, Crbomer, Disodium EDTA, Triethanolamine, Cucumis Sativis Extarct, Parfum, Cl 42090, Cl 19140, Benzyl Alcohol, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone.
jesli masz juz wysuszona skore to nie polecam ci kosmetyku z alkoholem denat w na poczatku skladu ..poza jednym skladnikiem naturalnym (hamamelis virginiana distillate -oczar wirginijski) reszta to konserwanty, alkohole; zapach i barwniki
__________________
dlugosc 74 /cel 80 cm
blond przyciemniony(7wn)
caskada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-15, 13:19   #4575
One_LoVe
Zakorzenienie
 
Avatar One_LoVe
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 754
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez caskada Pokaż wiadomość

jesli masz juz wysuszona skore to nie polecam ci kosmetyku z alkoholem denat w na poczatku skladu ..poza jednym skladnikiem naturalnym (hamamelis virginiana distillate -oczar wirginijski) reszta to konserwanty, alkohole; zapach i barwniki
uła - to nie kupuję. dzięki. a może poleciłabyś mi jakiś dobry żel oczyszczający z dobrym składem który by mnie nie zapchał? najlepiej też aby nie miał gliceryny w składzie.
__________________
..że SŁOWA mogą budzić nowy dzień!

Kosmetyki na wymianę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=929016
One_LoVe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-16, 11:41   #4576
psotka8
Raczkowanie
 
Avatar psotka8
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 129
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Prosiłabym o zanalizowanie tej odżywki - głównie chodzi mi, zeby nie przeszkadzała w olejowaniu (silikony) i nie psuła tego co już osiągnęłam. A jakiejś odżywki niestety muszę używać bo tak włosy są nie do rozczesania

HBM (McBride) Regeneracja i nawilżenie Odżywka

INCI: aqua, cetyl alcohol, glycerin, dimethicone, cetrimonium chloride, behentrimonium chloride, stearyl alcohol, parfum, peg-7 glyceryl cocoate, ceteareth-20, methylparaben, isopropyl alcohol, propylparaben, disodium edta, panhenol, sodium chloride, citric acid, geraniol, citronellol, benzopheone-4, hydrolized milk protein, tocopheryl acetate, keratin amino acids, phenoxyethanol, sorbic acid, butylparaben, ethylparaben, isobuthylparaben, edta, potassium sorbate, sodium hydroxide.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie0003.jpg (55,5 KB, 1 załadowań)
psotka8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-16, 21:20   #4577
Izane
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 237
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez One_LoVe Pokaż wiadomość
Beauty Formulas, emulsja 2 w 1, oczyszanie i tonowanie, ogórkowa

Aqua, Sodim Cocamphocetate, Hamamelis Virginiana Distillate, Alcohol Denat, Glyceryl Stearate, Cetearyl Alcohol, Polysorbate-20, Crbomer, Disodium EDTA, Triethanolamine, Cucumis Sativis Extarct, Parfum, Cl 42090, Cl 19140, Benzyl Alcohol, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone.
Cytat:
Napisane przez caskada Pokaż wiadomość
jesli masz juz wysuszona skore to nie polecam ci kosmetyku z alkoholem denat w na poczatku skladu ..poza jednym skladnikiem naturalnym (hamamelis virginiana distillate -oczar wirginijski) reszta to konserwanty, alkohole; zapach i barwniki
Skład faktycznie nie jest najlepszy, ale oczar wirginijski to nie jedyny naturalny składnik, albowiem emulsja zawiera również Cucumis Sativis Extract, czyli wyciąg z ogórka.
Izane jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-16, 21:42   #4578
caskada
Zakorzenienie
 
Avatar caskada
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: BXL
Wiadomości: 9 124
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Izane Pokaż wiadomość
Skład faktycznie nie jest najlepszy, ale oczar wirginijski to nie jedyny naturalny składnik, albowiem emulsja zawiera również Cucumis Sativis Extract, czyli wyciąg z ogórka.
tak przeoczylam wybacz ale w takim stezeniu w jakim wystepuje napewno dzilanie znikome ma..pozatym wystepuje po silnym konserwacie(disodium EDTA) ktory jest rowniez silnym alergenem..
__________________
dlugosc 74 /cel 80 cm
blond przyciemniony(7wn)
caskada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-17, 09:38   #4579
Kathi75
Zakorzenienie
 
Avatar Kathi75
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 132
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Bardzo prosze o analize
ALOE PROPOLIS CREME- na zime krem
aloe barbadenis, glyceryl stearate, propylene glycole, cetyl alcohol, PEG-100stearate, lanclin, sorbitol, diocyl adipate, octyl stearate, octyl palnitate, allantoin, propolis cera, lanolin alcohol, dimethicone tocopherol, beta carotin anthernis nobilis,ascorbic acid,disodium EDTA, diazolidynyl urea, methylparaben, propylparaben, parfum, sodium benzoate ,Pottasium sorbate
__________________

Maxi 17.08.2006
Gabi 02.05.2009
Kathi75 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-17, 13:39   #4580
fluxus9
A cobra on my left...
 
Avatar fluxus9
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 782
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Mam pytanie o fotostabilność i rzeczywistą ochronę poniższych filtrów.
Czy można nakładać na nie makijaż mineralny?

1.Neutrogena Ultra Sheer Dry-Touch Sunblock, SPF 70
http://www.drugstore.com/neutrogena-ultra-sheer-dry-touch-sunblock-spf-70/qxp163845
Active Ingredients: Avobenzone (3.0%), Homosalate (15.0%), Octisalate (5.0%), Octocrylene (2.8%), Oxybenzone (6.0%)
Inactive Ingredients: Water, Styrene Acrylates Copolymer, Silica, Diethylhexyl 2 6 Naphthalate, Beeswax (Apis Mellifera), Caprylyl Methicone, Cetyl Dimethicone, Ethylhexl Glycerin, Dipotassium Glycyrrhizate (Licorice Root), BHT, Dimethicone, Glyceryl Stearate, PEG 100 Stearate, Sodium Polyacrylate, Acrylates/C12 22 Alkyl Methacrylate Copolymer, Ethylhexyl Stearate, Xanthan Gum, Trideceth 6, Trimethylsiloxysilicate, Disodium EDTA, Polyaminopropyl Biguanide, Methylisothiazolinone, Fragrance

2.Neutrogena Ultra Sheer Liquid Daily Sunblock, SPF 70
http://www.drugstore.com/neutrogena-ultra-sheer-liquid-daily-sunblock-spf-70/qxp245995
Active Ingredients: Avobenzone (3%), Homosalate (10%), Octisalate (5%), Octocrylene (7.5%), Oxybenzone (5%)
Inactive Ingredients: Water, Cetyl Dimethicone, Silica, Styrene Acrylates Copolymer, C12 15 Alkyl Benzoate, Pentylene Glycol, Steareth 2, Cyclopentasiloxane, Polyester 7, Chlorphenesin, Bisabolol (L-Alpha), Disodium EDTA, Acrylates/Dimethicone Copolymer, Butylene Glycol, BHT, Mannan, Xanthan Gum, Polymethyl Methacrylate, Cameillia Oleifera (Green Tea) Leaf Extract, Diethylhexyl 2 6 Naphthalate, Tocopheryl Acetate (Vitamin E), Portulaca Oleracea Extract, Pantothenic Acid, Retinyl Acetate (Vitamin A), Ascorbic Acid (Vitamin C), Phenoxyethanol, Fragrance


3,Solar Sense Clear Zinc Advanced Broad Spectruma UVA/UVB spf 50
http://www.walgreens.com/store/c/solar-sense-clear-zinc-advanced-broad-spectrum-uva/uvb-sunscreen/ID=prod6042336-product
Active Ingredients
Octinoxate - 7.5 %Sunscreen , Octisalate - 5 %Sunscreen , Octocrylene - 6 %Sunscreen , Oxybenzone - 5 %Sunscreen , Zinc Oxide - 3.5 %Sunscreen
Inactive Ingredients
Aloe Barbadensis Leaf Extract , Ascorbic Acid , Bentonite , Butylene Glycol , Camellia Sinensis Leaf Extract (Green Tea) , Caprylyl Glycol , Cetearyl Alcohol , Cetyl Dimethicone , Citric Acid , Dimethicone , Glycerin , Glyceryl Stearate , Methylisothiazolinone , Octyldodecanol , PEG-8 Dimethicone , Phenoxyethanol , Picea Excelsa Extract , Polyethylene , Polysorbate 80 , Retinyl Palmitate , Silica , Sodium Borate , Sodium Cetearyl Sulfate , Sodium Polyacrylate , Sodium Propoxyhydroxypropyl Thiosulfate Silica , Titanium Dioxide , Tocopheryl Acetate , Vaccinium Macrocarpon Seed Oil (Cranberry) , Water , Xanthan Gum.

Edytowane przez fluxus9
Czas edycji: 2012-02-17 o 14:03
fluxus9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-17, 18:11   #4581
dodus89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 375
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Napisane przez dodus89
BIODERMA Cicabio Arnica+ krem regenerujący

AQUA/WATER/EAU, GLYCERIN, DICAPRYLYL CARBONATE, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, PROPYLENE GLYCOL, BEHENYL ALCOHOL, CAPRYLOYL GLYCINE, CETYL PALMITATE, ARACHIDYL ALCOHOL, SODIUM ACRYLATES COPOLYMER, TITANIUM DIOXIDE (CI 77891), ARNICA MONTANA FLOWER EXTRACT, APIGENIN, ACETYL DIPEPTIDE-1 CETYL ESTER, ZINC SULFATE, MANNITOL, XYLITOL, RHAMNOSE, LAMINARIA OCHROLEUCA EXTRACT, FRUCTOOLIGOSACCHARIDES, HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL, PHOSPHOLIPIDS, TOCOPHEROL, SODIUM CITRATE, ARACHIDYL GLUCOSIDE, POLYGLYCERYL-10 STEARATE, XANTHAN GUM, LAURETH-3, HYDROXYETHYLCELLULOSE, HYDROGENATED POLYISOBUTENE, BUTYLENE GLYCOL, PENTYLENE GLYCOL, SODIUM HYDROXIDE. [BI 632V1]

Pokrzywa krem ten był analizowany, za co Ci serdecznie dziękuję.

Mam jeszcze tylko takie pytanie. Otóż on jest przeznaczony m.in. do redukcji siniaków, obrzęków oraz krwiaków.
Czy nadaje się do codziennego stosowania dla skóry wrażliwej? Do pielęgnacji, czy nie bardzo?
dodus89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-18, 16:57   #4582
oolivia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Chcę uzyc samoopalacza do twarzy bo już nie mogę na siebie patrzec. Nie wiem czy jest to dobry pomysl. W kazdym razie szukam jakiegos samoopalacza albo kremu samoopalajacego. Jak myslicie czy ten sklad jest malo "grozny"?
Cyclopentasiloxane, Aqua/Water/Eau, Dimethicone, Hydrogenated Vegetable Oil, Dihydroxyacetone, Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer A Glycerin, Alcohol, Vinyl Dimethicone/Methicone Silsesouioxane Cfiosspolymefi, Peo/Ppg-20/I5 Dimethicone, Caramel E Sodium Chloride, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Erythrulose, Parfum/Fragrance, Tocopheryl Acetate , Pentaerythrityl Tetra, Isosteahate, Disodium Edta, Tocopherol I Prunus Amygdalus Amara (Bitted Almond) Kernel Oil, Helianthus Annuus Isunfloweri Seed Oil, Silica Dimethyl Silylate Tacacia Senegal Gum, Butylene Glycol 5 Caprylyl Glycol, Citric Acid, Potassium Sordate, Sodium Benzoate, Phenoxyethanol, Hexylene Glycoi, Ci I5985 /Yellow

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2012-02-19 o 16:03
oolivia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-19, 12:19   #4583
aqa99
Raczkowanie
 
Avatar aqa99
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 156
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Oceanic, AA Young, Krem antybakteryjny `Intensywna pielęgnacja`

Skład: Aqua, Dimethicone and Dimethicone Crosspolymer, Glycerin, Niacinamide and Yeast Extract and Aesculus Hippostantum (Horse Chestnut) Extract and Ammonium Glycyrrhizate and Zinc Gluconate and Caffeine and Biotin, Sodium Acrylate/Acryloyldimethyltaurate Copolymer and Isohexadecane and Polysorbat 80, Echinacea Angustifolia (Coneflower) Extract, Ethylhexyl Stearate, Dicaprylyl Ether, Thymus Vulgaris (Thyme) Extract and Ichthammol and Thyme Oil and Salicylic Acid, Tocopheryl Acetate, Panthenol, Phenoxyethanol, DMDM Hydantoin, Methylparaben, Propylparaben, Allantoin, Retinyl Palmitate, Parfum, Linalool, Limonene, Butylphenyl Methylpropional.


link do KWC: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...elegnacja.html


Przerażają mnie trochę te silikony na początku składu... mogą zaszkodzić trądzikowej cerze? I czy ten krem jest wogóle coś wart? (pod kątem trądziku). Z góry dziękuję za pomoc

wiem, że ten krem był już tutaj wklejany, ale nikt go nie przeanalizował, Korah napisała tylko, że nie poleca, i tyle.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 10111_250.jpg (9,4 KB, 0 załadowań)

Edytowane przez aqa99
Czas edycji: 2012-02-19 o 12:20
aqa99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-19, 19:56   #4584
Izane
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 237
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez caskada Pokaż wiadomość
tak przeoczylam wybacz ale w takim stezeniu w jakim wystepuje napewno dzilanie znikome ma..pozatym wystepuje po silnym konserwacie(disodium EDTA) ktory jest rowniez silnym alergenem..
Nie ma co wybaczać człowiek to tylko człowiek - przeoczenia się zdarzają
Izane jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-21, 15:42   #4585
Chimita
Raczkowanie
 
Avatar Chimita
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Z Brokilonu ;)
Wiadomości: 282
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Bardzo proszę o analizę poniższych filtrów pod kątem:
- fotostabilności,
- rzeczywistej ochrony,
- zapychania
- współpracy z makijażem mineralnym

wg producenta nie zawierają silikonów, olei mineralnych, glikolu propylenowego, etanoloaminy, parabenów. Mają być niekomedogenne.


1. Korres Yoghurt Face & Body Sunscreen Emulsion SPF50

INCI: Aqua/Water/Eau, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Octocrylene, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Ethylhexyl Salicylate, Potassium Cetyl Phosphate, Ethylhexyl Cocoate, Caprylic/Capric Triglyceride, Titanium Dioxide, Caprylyl Glycol, Alcohol Denat., BisEthylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Menthyl Lactate, Acrylates/C12-22 Alkyl Methacrylate Copolymer, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Alumina, Aluminum Stearate, Ascorbyl Palmitate, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Calendula Oficinalis Flower Extract, Cellulose Gum, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract, Chitosan Succinamide, Cocos Nucifera (Coconut) Oil, Distarch Phosphate, Glycerin, Glyceryl Caprylate, Glycine Soja (Soybean) Oil, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Lecithin, Microcrystalline Cellulose, Olea Europaea (Olive) Oil Unsaponifiables, Parfum (Fragrance), Pentylene Glycol, Phenoxyethanol, Phenylpropanol, Polyhydroxystearic Acid, Sodium Acetate, Sodium Citrate, Sodium Gluceptate, Sodium Stearoyl Glutamate, Sodium Succinate, Tocopherol,Xanthan Gum, Yogurt, Yogurt Powder.

2.Korres Yoghurt Face Sunscreen Cream SPF50

INCI: Aqua/Water/Eau, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Dibutyl Adipate, Tricaprylin, Glycerin, Distarch Phosphate, Ethylhexyl Triazone, Potassium Cetyl Phosphate, Propylheptyl Caprylate, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Microcrystalline Cellulose, Titanium Dioxide, Alpha Tocopherol, Aluminum Hydroxide, Ascorbyl Palmitate, Betaine, Caprylyl Glycol, Cellulose Gum, Cetyl Alcohol, Epilobium Angustifolium Flower/Leaf/Stem Extract, Glyceryl Stearate, Helianthus Annus (Sunflower) Seed Oil, Honey, Hydrogenated Lecithin, Lecithin, Parfum, Pectin, Phenoxyethanol, Phenylpropanol, Sodium Carboxymethyl Beta-glucan, Sodium Gluceptate, Sodium Metabisulphite, Sodium Phytate, Sodium Stearoyl Glutamate, Stearic Acid, Tocopherol, Tocopheryl Acetate, VP/Eicosene Copolymer, Xanthan Gum, Yogurt.

3. Korres Yoghurt Face & Body Sunscreen Emulsion SPF30

INCI: Aqua/Water/Eau, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Ethylhexyl Salicylate, Octocrylene, Caprylic/Capric Triglyceride, Potassium Cetyl Phosphate, Ethylhexyl Cocoate, Glyceryl Stearate Citrate, Microcrystalline Cellulose, Titanium Dioxide, Glycerin, Caprylyl Glycol, Alcohol Denat., Menthyl Lactate, Acrylates/C12-22 Alkyl Methacrylate Copolymer, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Alumina, Aluminum Stearate, Ascorbyl Palmitate, BisEthylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Cellulose Gum, Chitosan Succinamide, Cocos Nucifera (Coconut) Oil, Crambe Abyssinica Seed Oil, Distarch Phosphate, Galactoarabinan, Glyceryl Caprylate, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Lecithin, Meadowfoam Estolide, Olea Europaea (Olive) Oil Unsaponifiables, Orbignya Oleifera Seed Oil, Parfum (Fragrance), Pentylene Glycol, Phenoxyethanol, Phenylpropanol, Polyhydroxystearic Acid, Sesamum Indicum (Sesame) Seed Oil, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Sodium Acetate, Sodium Citrate, Sodium Gluceptate, Sodium Succinate, Tocopherol, Tocopheryl Acetate, Xanthan Gum, Yogurt, Yogurt Powder.

4.Korres Yoghurt Face Sunscreen Cream SPF30

INCI: Aqua/Water/Eau, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Ethylhexyl Salicylate, Octocrylene, Distarch Phosphate, Potassium Cetyl Phosphate, Caprylic/Capric Triglyceride, Microcrystalline Cellulose, Titanium Dioxide, Caprylyl Glycol, Glycerin, Alcohol Denat., Aloe Barbadensis Leaf Juice, Alumina, Aluminum Stearate, Ascorbyl Palmitate, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Cellulose Gum, Chitosan Succinamide, Cocos Nucifera (Coconut) Oil, Crambe Abyssinica Seed Oil, Ethylhexyl Cocoate, Galactoarabinan, Glyceryl Caprylate, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Lecithin, Meadowfoam Estolide, Olea Europaea (Olive) Oil Unsaponifiables, Orbignya Oleifera Seed Oil, Parfum (Fragrance), Phenoxyethanol, Phenylpropanol, Polyhydroxystearic Acid, Sesamum Indicum (Sesame) Seed Oil, Silica, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Sodium Acetate, Sodium Citrate, Sodium Gluceptate, Sodium Stearoyl Glutamate, Sodium Succinate, Tocopherol, Tocopheryl Acetate, Xanthan Gum, Yogurt, Yogurt Powder.
Chimita jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-23, 17:18   #4586
Kachnaaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 299
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Chciałabym się dowiedzieć czy ta odżywka do włosów jest coś warta,tzn czy da miękkość,wygładzenie,nawi lżenie,itp suchym włosom?

HBM odżywka do włosów

Skład: Aqua, Cetyl Alcohol, Glycerin, Dimethicone, Cetrimonium Chloride, Behentrimonium Chloride, Stearyl Alcohol, Parfum, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Ceteareth-20, Methylparaben, Isopropyl Alcohol, Propylparaben, Disodium EDTA, Panthenol, Sodium Chloride, Citric Acid, Geraniol, Citronellol, Benzophenone-4, Hydrolyzed Milk Protein, Tocopheryl Acetate, Keratin Amino Acids, Phenoxyethanol, Sorbic Acid, Butylparaben, Ethylparaben, Isobutylparaben, EDTA, Potassium Sorbate, Sodium Hydroxide

Z góry dziękuję za udzielenie porady
__________________
KLIK
Moja listopadowa wymianka


Kachnaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-25, 11:18   #4587
gryzelda
Zadomowienie
 
Avatar gryzelda
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 1 243
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Prosze o opinie. Czy krem moze zapychac? czy faktycznie zawiera 0% barwnikow, 0% silikonów, 0 % olejów mineralnych. Jak wyglada jego sklad pod wzgledem zapychania? Czy nadaje sie do stosowania przy kuracji differinem (krem na zaskórniki) stosowalam bym go np. rano poniewaz differin stosuje sie na noc i rano potrzeba mocnego nawilzenia ...

Ziaja, Ulga , Krem regenerujący na noc wzmacniający naczynka krwionośne.
skład:aqua, hexyl laurate, stearyl alcohol, cetyl ricicnoleate, glycerin, macadamia ternifolia seed oil, gossypium herbaceum (cotton) seed oil, squalane, caprylic / capric triglyceride , aster maritima/ tripolium extrat ,ceteareth-20 , laminaria ochroleuca extrat, sodium hydroxide, ricinus communis (castor ) seed oil, simmondsia chinensis (jojoba ) seed oil, pnthenol, tocopheryl acetate, oxidized corn oil, propylene glycol, glycyrrhiza glabra ( licorice) root extrat, glyceryl caprylate, carbomer , xanthan gum, dmdm hydantoin, methylparaben, ethylparaben.
__________________
Większość kobiet czyni wszystko, by ich mężczyzna stał się inny.
Gdy już się staje, przestają go kochać.
Marlena Dietrich
gryzelda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-25, 21:52   #4588
aqa99
Raczkowanie
 
Avatar aqa99
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 156
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Acne-stop krem likwidujący wszystkie objawy trądziku

SKŁADNIKI (INCI):
Hydrogen Peroxide; Polyacrylamide (C-13-14 isoparaffin) laureth-7; Aqua minerale – sulphide – sulphide hydrogen salty mineral; Melaleuca alternifolia oil; Lavandula Angustifolia oil; Oenothera biennis oil; Glycerin and Ethyl lauryl arginate HCl; Rosa Damascena oil;

tutaj link do "magicznej" strony z tym specyfikiem
http://acne-stop.pl/acne-stop-naturalne-rozwiazanie/

Czy faktycznie może coś zdziałać przy trądziku? Czy to kolejny bubel?
aqa99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-26, 12:55   #4589
madziulka_
Zakorzenienie
 
Avatar madziulka_
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 3 110
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Poszukuję dobrego kremu pod oczy, czy mogę prosić o analizę
kremu Rituals "Rich&Firming Eye Treatment":
AQUA (WATER), GLYCERIN, CETEARYL ALCOHOL, GLYCERYL STEARATE, PRUNUS AMYGDALUS DULCIS (SWEET ALMOND) OIL, SIMMONDSIA CHINENSIS (JOJOBA) OIL, OLEA EUROPAEA (OLIVE) OIL, PEG-100 STEARATE, BUTYROSPERMUM PARKII (SHEA BUTTER), HEXYLDECYL LAURATE, HEXYLDECANOL, PANTHENOL, DIMETHICONE, SQUALANE, PHENOXYETHANOL, BUTYLENE GLYCOL, AMMONIUM ACRYLOYLDIMETHYLTAURATE/VP COPOLYMER, ETHYLPARABEN, HYDROLYZED RICE BRAN PROTEIN, ALLANTOIN, XANTHAN GUM, PROPYLPARABEN, DISODIUM EDTA, BUTYLPARABEN, ETHYLPARABEN, ISOBUTYLPARABEN, GLYCINE SOJA (SOYBEAN) PROTEIN, OXIDO REDUCTASES, COCO GLUCOSIDE, CARBOMER, UBIQUINONE, PALMITOYL TETRAPEPTIDE-7, PALMITOYL OLIGOPEPTIDE, ZINC GLUCONATE, MAGNESIUM ASPARTATE, COPPER GLUCONATE, SODIUM HYDROXIDE, CI 77891 (TITANIUM DIOXIDE).

Dziękuję
__________________



madziulka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-26, 14:18   #4590
kobietasukcesu
zawsze mam racje
 
Avatar kobietasukcesu
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Upper East Side
Wiadomości: 10 952
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Bekah Pokaż wiadomość

1. Garnier, Czysta Skóra Active [Pure Active], Blackheads scrub (Peeling eliminujący zaskórniki)
Skład: water, glycerin, cetyl alcohol, stearic acid, peg-7 glyceril cocoate, sodium laurethsulfate, palmitic acid, steareth-21, polyethylene, salicylic acid, coco-betaine, ammonium polyacryldimethylataurami de / ammonium polyacryloydlimethhyl, taurate, capryloyl salicic acid, ci 42090/blue 1 lake, ci 77007/ ultramarines, copper pca, menthol, pentasodium ethylenediamine tetramethylene phosphonate, polysorbate 60, sodium hydroxide, synthetic wax, tetrasodium edta, vaccinium myrtillus extract, zinc gluconate, parfum

2. Golden Rose, Liquid Powder Mineral Foundation (Podkład mineralny w płynie)
Skład: Water, Cyclopentasiloxane, Ethylhexyl Hydroxystearate, Dimethicone/ Vinyl Dimethicone Crosspolymer,1,3-Butylene Glycol, Isononyl Isononanoate, Phenyl Trimethicone, Sodium Chloride, Cetyl Peg-Ppg-10/1 Dimethicone, Trimethylsiloxysilicate, Silica Dimethyl Silylate, Hydrogenated Jojoba Oil, Butyrospermum Parkii, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Squalane, Capryl Glycol, Sodium Dehydroacetate, Kaolin, Retinyl Palmitate, Tocopheryl Acetate, Aluminum Hydroxide, Silica, Boron Nitride, Zinc Aspartate, Copper Aspartate, Magnesium Aspartate, Manganese Aspartate,
Active Ingredients:
Ethyl Hexylmethoxycinnamate, Zinc Oxide, May Contain (+/-): Mica, Ci:77891 (Titanium Dioxide), Ci: 77491 (Iron Oxide Red), Ci: 77492 (Iron Oxide Yellow), Ci: 77499 ( Iron Oxide Black)

3. Golden Rose, Satin Smoothing Fluid Fundation (Fluid wygładzający)
Skład: Aqua, Cyclopentasiloxane, Hydrogenated Polydecene, Glycerine, Dimethicone, Hexyl Laurate, Propylene Glycol, Talc, Sodium Chloride, Polyglyceryl-3 Diisostearate, Silica Dimethyl Slylate, Disteardimonium Hectorite, Tocopheryl Acetate, Peg/Ppg-18/18 Dimethicone, Methicone, Bisabolol, Bht, Propylene Carbonate, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Butylparaben, Isobutylparaben, Disodium Edta
Składniki aktywne: Ethyl Hexylmethoxycinnamate, Benzophenone-3, Ci:77891 (Titanium Dioxide)
Może zawierać (+/-): Ci: 77491 (Iron Oxide Red), Ci: 77492 (Iron Oxide Yellow), Ci: 77499 ( Iron Oxide Black)

4.Yves Rocher, Couleurs Nature, Teint Serum Repulpant (Podkład wygładzający)
Skład: Aqua, Rosa Damascena Flower Water, Propylheptyl Caprylate, Glycerin, Methylpropanediol, Corlyus Avellana Seed Oil, Dimethicone, Cyclopentasiloxane, Rosa Canina Fruit Oil, Trilaurin, Polyglyceryl-3 Ricinoleate, Lauroyl Lysine, Sodium Chloride, Butyrospermum Parkii Butter, Polyglyceryl-2 Oleate, Dipalmitoyl Hydroxyproline, Candelilla Cera, Cera Alba, Rosa Centifolia Flower Extract, Rosa Damascena Flower Oil, Disteardimonium Hectorite, Lecithin, Parfum, Tocopherol, Dimethicone Crosspolymer, Maltodextrin, Ethylhexylglycerin, Potassium Sorbate, Xanthan Gum, Cyclohexasiloxane, Citronellol, Geraniol, Linalool, Cinnamyl Alcohol, Cinnamal, Benzyl Cinnamate, Benzyl Alcohol, Anise Alcohol [+/- (May Contain: Mica, CI77491 / CI77492 / CI77499 (Iron Oxides), CI77891 (Titanium Dioxide)]

5. Almay, Nearly Naked Loose Powder (Puder sypki)
Skład: Talc, Silica, Capric/Caprylic Stearic Triglyceride, Phenyltrimethicone, Nylon 12, Cyclomethicone, Vitis Vinifera (Grape) Seed Extract (grape), Centaurea Cyanus (Cornflower) Extract, Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract, Ginseng (Panax Ginseng) Root Extract, Ginkgo Biloba Leaf Extract, Lecithin, Serica (Silk Powder) (silk powder), Phenoxyethanol, May Contain ( /-): (CI77019), Iron Oxides (CI77491, CI77492, CI77499), Titanium Dioxide (CI77891), Ultramarine Blue Violet (CI 77007) (CI77007), Red 30 (CI 73360) (CI73360)

.
W większości tych kosmetyków jest cyclomethicone, jednak to rzecz dużo mniej zapychająca niż dimethicone.
Więc to bym wzięła na 1 ogień,

Na drugi ogień talc- mnie np od razu zapycha, niektórym nie szkodzi.

A na 3 glicerynę- w dużym stężeniu także może zapchać.

Propylene glycol- tak samo może być komodogenny.

Moim zdaniem to może być kosmetyk pod numerem trzecim.
__________________
Janusze reklamy



“You can’t make people love you, but you can make them fear you.” Blair Waldorf

<3 <3 <3
kobietasukcesu jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:03.