Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI - Strona 57 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-03-23, 14:03   #1681
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez losek78 Pokaż wiadomość
Umyłam wczoraj włosy i skórę głowy odżywka -kuracja Eubiona i sprawdza się.

Co do filtrów ciężki temat albo trzeba się pogodzić z piegami. Zamówiłam coś z tej nowej serii Summer Time Martinagebhardt. Dam znać jak przyjedzie, bo na razie to nie mam pojęcia co to jest, jakaś alternatywa dla filtrów.





Smutne to jest bo ja wychowana jeszcze na własnych produktach jako dziecko . Praktycznie nic nie było ze sklepu. A teraz dzieci na tych odżywkach z proszku od początku. Jakie one mają szansę wyrosnąć na zdrowych ludzi. Chyba marne.



Mogę polecić Annemarie Borlind. Rewelacyjna Mascara. W ogóle nie zachowuje się jak tusz Eko tzn. Nie marze się i nie podrażnia oczu a mam bardzo wrażliwe.
dzięki za informację
nie obciąża????

kiedyś człowiek wychodził do ogródka i wyjadała marchewki prosto z grządki i czereśnie prosto z drzewa albo porzeczki
ach - stare dobre czasy!

ja jakoś od tej pory nie interesowalam się filtrami... a piegi są słodkie
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-23, 14:06   #1682
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez losek78 Pokaż wiadomość
Smutne to jest bo ja wychowana jeszcze na własnych produktach jako dziecko . Praktycznie nic nie było ze sklepu. A teraz dzieci na tych odżywkach z proszku od początku. Jakie one mają szansę wyrosnąć na zdrowych ludzi. Chyba marne.
Mnie mama karmiła niebieskim mlekiem w proszku bo innych nie było/były nie do zdobycia, wiec myślę, że teraz dzieci zdrowsze mleko jedzą.

Jedzenie ze słoiczków to osobny temat
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie

Edytowane przez Hosenka*
Czas edycji: 2015-03-23 o 14:31
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-23, 14:06   #1683
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

anula , u mnie ta odżywka bardzo ładnie oczyściła skórę głowy a włosy są puszyste jak po szamponie, żadnego przyklapu, czy przetłuszczenia.

Niektóre kosmetyki naturalne niestety sprzyjają piegom, przekonałam się o tym rok temu.

Hosenka, może masz rację podobno organizm się potrafi przystosować ale jednej lepiej a drugi gorzej. A ja tam lubię bobofrut sok, sama piję.
__________________
blog

Edytowane przez losek78
Czas edycji: 2015-03-23 o 14:08
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-23, 14:15   #1684
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez losek78 Pokaż wiadomość
anula , u mnie ta odżywka bardzo ładnie oczyściła skórę głowy a włosy są puszyste jak po szamponie, żadnego przyklapu, czy przetłuszczenia.

Niektóre kosmetyki naturalne niestety sprzyjają piegom, przekonałam się o tym rok temu.

Hosenka, może masz rację podobno organizm się potrafi przystosować ale jednej lepiej a drugi gorzej. A ja tam lubię bobofrut sok, sama piję.
muszę się zainteresować tą odżywką
Mi sie piegi robią na słońcu, po kosmetyku nie miałam takich przygód
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-23, 14:55   #1685
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

anula, wiem że na słońcu, a co z fotouczulającym działaniem ziół, alkoholu, olejków eterycznych ?
Mnie chyba w tamtym roku uczulił na słońce krem Alva oczyszczający , nie wiem czy to ten o którym tu było pisane na wątku ? https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...szczajacy.html
nie jestem pewna tak do końca ? ale zawiera olejek z bergamotki dość wysoko
__________________
blog
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-23, 15:36   #1686
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez losek78 Pokaż wiadomość

Co do filtrów ciężki temat albo trzeba się pogodzić z piegami. Zamówiłam coś z tej nowej serii Summer Time Martinagebhardt. Dam znać jak przyjedzie, bo na razie to nie mam pojęcia co to jest, jakaś alternatywa dla filtrów.


Mogę polecić Annemarie Borlind. Rewelacyjna Mascara. W ogóle nie zachowuje się jak tusz Eko tzn. Nie marze się i nie podrażnia oczu a mam bardzo wrażliwe.
Nie to seria pielegnacyjna na lato. Martina miala juz wczesniej cos w ten desen, sklady wydaja mi sie podobne, tzn tak na oko, bo czy sa idealnie takie same i poprostu wprowadzili serie ktora jakis czas temu wycofali, to pewnosci nie mam.

No niestety marzy sie i to jak, wystarczy ze ma sie sklonnosc do mokrego oka jak wiatr wieje czy slonce swiecie i panda jak ta lala, ale nie taka lekka szarosc imitujaca since pod oczami. O nie, caly tusz laduje na skorze, czarno az sie patrzy. Czy lekka panda imitujaca since bedzie, dowiem sie jak bedzie cieplej . mam nadzieje ze nie i tylko na lzy ta maskara wrazliwa jest ( teraz mam druga maskare od AMB pierwsza to ta zwykla byla w brazowym kolorze( uwielbialam jej szczoteczke, ale tego mazania nie znioslam tutaj mialam nawet pande imitujaca since), a teraz mam ta definiujaca)
Zdecydowanie najlepsza pod wzgledem trwania i efektu a´la konwencjonalny tusz jest maskara Lily Lolo

---------- Dopisano o 16:36 ---------- Poprzedni post napisano o 16:31 ----------

Zapomnialam dodac, zamowilam ten alva sensitive bb krem a zeby pozbyc sie kosztow wysylki to wzielam jeszcze baze pod cienie benecos( moze ta bedzie lepsza) i zalotke avril

Edytowane przez 201608040942
Czas edycji: 2015-03-23 o 15:34
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-23, 15:41   #1687
favianna
Zakorzenienie
 
Avatar favianna
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 7 136
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
favianna pamietasz mnie jeszcze ?
Z mydlami nie da rady inaczej jak poszukac. To co mnie nie bedzie wysuszac ciebie moze. napewno znajdziesz u siebie aleppo, dr. bronners w plynie te w kostce juz maja palme.
marsylskie to w duzej kostce
http://www.ecco-verde.de/produktarte...live-marseille

Poza tym poszukaj po necie co tam dziewczyny sprzedaja co same mydla robia. No nie doradze inaczej bo nie wiem co tam u ciebie jest.
Monika pewnie ze pamietam!
Przyznam ze po cichu liczylam na Twoja rade i sie nie zawiodlam, dziekuje Popatrze na to co napisalas, dziekuje za linki!
favianna jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-03-23, 16:48   #1688
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
Nie to seria pielegnacyjna na lato. Martina miala juz wczesniej cos w ten desen, sklady wydaja mi sie podobne, tzn tak na oko, bo czy sa idealnie takie same i poprostu wprowadzili serie ktora jakis czas temu wycofali, to pewnosci nie mam.

No niestety marzy sie i to jak, wystarczy ze ma sie sklonnosc do mokrego oka jak wiatr wieje czy slonce swiecie i panda jak ta lala, ale nie taka lekka szarosc imitujaca since pod oczami. O nie, caly tusz laduje na skorze, czarno az sie patrzy. Czy lekka panda imitujaca since bedzie, dowiem sie jak bedzie cieplej . mam nadzieje ze nie i tylko na lzy ta maskara wrazliwa jest ( teraz mam druga maskare od AMB pierwsza to ta zwykla byla w brazowym kolorze( uwielbialam jej szczoteczke, ale tego mazania nie znioslam tutaj mialam nawet pande imitujaca since), a teraz mam ta definiujaca)
Zdecydowanie najlepsza pod wzgledem trwania i efektu a´la konwencjonalny tusz jest maskara Lily Lolo

---------- Dopisano o 16:36 ---------- Poprzedni post napisano o 16:31 ----------

Zapomnialam dodac, zamowilam ten alva sensitive bb krem a zeby pozbyc sie kosztow wysylki to wzielam jeszcze baze pod cienie benecos( moze ta bedzie lepsza) i zalotke avril
Dzięki . to w takim razie jestem bardzo ciekawa, co to mi przyjdzie, uwielbiam Martine Gebhardt.

Fakt, mi też oczy sporo łzawią, ale ten tusz AMB był nawet ok, Lily Lolo mam i niestety strasznie się sypie, był dobry tylko przez 3-4 miesiące. Nie wiem kiedy ten czas zleciał i tusz ma już pół roku i chyba muszę zmienić na inny. Myślałam nad So bio etic, dość ciekawe te maskary mają , miał kto?

MonikaP. daj znać jak się ten bb spisze ? Kiedyś go chciałam , ale czytałam coś, że nie matuje i ma różowe tony, który odcień brałaś?
__________________
blog
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-23, 16:59   #1689
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez losek78 Pokaż wiadomość
anula, wiem że na słońcu, a co z fotouczulającym działaniem ziół, alkoholu, olejków eterycznych ?
Mnie chyba w tamtym roku uczulił na słońce krem Alva oczyszczający , nie wiem czy to ten o którym tu było pisane na wątku ? https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...szczajacy.html
nie jestem pewna tak do końca ? ale zawiera olejek z bergamotki dość wysoko
alez ja wcale nie wątpię w Twoje słowa
po prostu ja takich zdarzeń nie miałam, żeby kosmetyki spotęgowały działanie słońca.
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-23, 17:45   #1690
natkaa
Zadomowienie
 
Avatar natkaa
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 610
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
no raczej nie
ale za to cena - jak za organiczny rarytas co nie dowygląda składem to ceną
No właśnie... Za to jak cera po tym wygląda, żadne inne serum z witaminą C tak nie działało Jest napięta i gładka jak marzenie. Poza tym nabyłam jakiś czas temu z dużaaaaachnym rabatem (pudełko było pogniecione)
__________________
Czasami piszę sobie recenzje filmów.
natkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-23, 17:49   #1691
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez natkaa Pokaż wiadomość
No właśnie... Za to jak cera po tym wygląda, żadne inne serum z witaminą C tak nie działało Jest napięta i gładka jak marzenie. Poza tym nabyłam jakiś czas temu z dużaaaaachnym rabatem (pudełko było pogniecione)
drogie musiało to pudełko być, skoro tyle opuścili...
ja właśnie od kilku dni używam samoróbki (witC i woda)
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-03-23, 17:53   #1692
natkaa
Zadomowienie
 
Avatar natkaa
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 610
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
drogie musiało to pudełko być, skoro tyle opuścili...
ja właśnie od kilku dni używam samoróbki (witC i woda)
No wiesz, nie te standardy, nikt nie kupi z pogniecionym za tą cenę
__________________
Czasami piszę sobie recenzje filmów.
natkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-23, 17:55   #1693
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez natkaa Pokaż wiadomość
No wiesz, nie te standardy, nikt nie kupi z pogniecionym za tą cenę
się domyślam
ważne, że się sprawdziło
wiesz, chyba za dużo nałożyłam tej maski nubian heritage
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-23, 17:58   #1694
Sicilia
Zadomowienie
 
Avatar Sicilia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 621
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Na Twoją prośbę usunęłam linki. Wpisy na forum są publiczne, informacje podlinkowane w pierwszych postach powinny być dostępne dla wszystkich. Listę tworzyło wiele osób, Ty jesteś autorką tylko konkretnego opracowania. Proszę, dziewczyny, o stworzenie nowego, ogólnodostępnego.
Jako ta, która założyła ten wątek, chciałam powiedzieć, że nie widzę potrzeby tworzenia listy składników nietolerowanych, bo wymagałaby ona ciągłej aktualizacji. Poza tym nie wszystkie dziewczyny unikają tych samych składników, niektóre są restrykcyjne (do tych należę), a inne bardziej tolerancyjne, co nie oznacza, że nie używają kosmetyków ekologicznych. Nawet poszczególne certyfikaty różnią się od siebie pod względem tolerowanych składników. Na bieżąco omawiamy różne składniki, których nie lubimy i niech tak zostanie. Zdecydowania większość dziewczyn, które tu zaglądają unika wszystkich tych składników, których nie tolerują wiodące certyfikaty ekologiczne (ecocert, czy BDiH). Na forum wymieniamy się poglądami i opiniami na temat używanych przez nas kosmetyków naturalnych i ekologicznych, a nie spieramy się o to, które składniki są szkodliwe i powinny trafić na czarną listę.
__________________
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników

naturalnie proste
Sicilia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-23, 18:06   #1695
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
Jako ta, która założyła ten wątek, chciałam powiedzieć, że nie widzę potrzeby tworzenia listy składników nietolerowanych, bo wymagałaby ona ciągłej aktualizacji. Poza tym nie wszystkie dziewczyny unikają tych samych składników, niektóre są restrykcyjne (do tych należę), a inne bardziej tolerancyjne, co nie oznacza, że nie używają kosmetyków ekologicznych. Nawet poszczególne certyfikaty różnią się od siebie pod względem tolerowanych składników. Na bieżąco omawiamy różne składniki, których nie lubimy i niech tak zostanie. Zdecydowania większość dziewczyn, które tu zaglądają unika wszystkich tych składników, których nie tolerują wiodące certyfikaty ekologiczne (ecocert, czy BDiH). Na forum wymieniamy się poglądami i opiniami na temat używanych przez nas kosmetyków naturalnych i ekologicznych, a nie spieramy się o to, które składniki są szkodliwe i powinny trafić na czarną listę.
też o tym myślałam, ale z drugiej strony dla osób, które rozpoczynają przygodę z kosmetykami naturalnymi, czasami się ona przydaje. przynajmniej te podstawowe składniki - dla wielu osób to początek świadomej pielęgnacji i jest im łatwiej, kiedy mają nazwy podane.

a z trzeciej strony to racja - każda lista jest subiektywna i zawsze mogą być jakieś odmienne zdania na temat poszczególnych pozycji a w sumie nie o to tu chodzi.


edit: przemyślałam sprawę w trakcie kąpieli i przyznaję, że masz rację.
jak zawsze Twój zdrowy rozsądek wygrywa
__________________

Edytowane przez anula_ga
Czas edycji: 2015-03-23 o 19:59
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-23, 19:33   #1696
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez losek78 Pokaż wiadomość
Dzięki . to w takim razie jestem bardzo ciekawa, co to mi przyjdzie, uwielbiam Martine Gebhardt.

Fakt, mi też oczy sporo łzawią, ale ten tusz AMB był nawet ok, Lily Lolo mam i niestety strasznie się sypie, był dobry tylko przez 3-4 miesiące. Nie wiem kiedy ten czas zleciał i tusz ma już pół roku i chyba muszę zmienić na inny. Myślałam nad So bio etic, dość ciekawe te maskary mają , miał kto?

MonikaP. daj znać jak się ten bb spisze ? Kiedyś go chciałam , ale czytałam coś, że nie matuje i ma różowe tony, który odcień brałaś?
bb wzielam w tym najjasniejszym kolorze.
3-4 m-ce to idealnie na tusz. ja moj mam juz 3 m-ce, ale musialam go 4 razy rozrzedzic woda, bo sie takie grudy robily, ze szkoda gadac. Rozrzedzilam go i jest dobrze.
A ktory tusz od AMB mialas ze wytrzymywal lzawiace oczy?
Ja w wiekosci mam problem z tuszami i zwyklymi i naturalnymi. Nawet nie wiem kiedy i mam szarosc pod oczami, co prawda przy zewnetrznym kaciuku, wiec ciezko powiedziec ze mam since pod oczami, ale i tak mi sie to nie podoba. jak uzywalam filtrow to oczywiscie bylo gorzej, teraz jest lepiej, ale nie idealnie.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-23, 20:08   #1697
favianna
Zakorzenienie
 
Avatar favianna
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 7 136
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Dziewczyny czy slyszala ktoras z was o kosmetykach Ringana?
Chcialam kupic ten fluid i zastanawiam sie czy warto? Mialam probeczke i wyglada fajnie, ale moze ktos ma wieksze doswiadczenie
favianna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-24, 04:15   #1698
weraa66
Zadomowienie
 
Avatar weraa66
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 1 411
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Dzieki dziewczyny za polecenie tuszy na razie zamówiłam dr. Haushka i so bio
__________________
Do stycznia 2017 jestem zadrutowana
Z każdym dniem piękniejszy usmiech!

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=841721 Zapraszam na wymianę!
weraa66 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-24, 07:25   #1699
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez weraa66 Pokaż wiadomość
Dzieki dziewczyny za polecenie tuszy na razie zamówiłam dr. Haushka i so bio
ciekawa jestem jakie będzie Twoje zdanie
oba dają wyraźny efekt, so'bio moim zdaniem lepszy
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-03-24, 08:22   #1700
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
bb wzielam w tym najjasniejszym kolorze.
3-4 m-ce to idealnie na tusz. ja moj mam juz 3 m-ce, ale musialam go 4 razy rozrzedzic woda, bo sie takie grudy robily, ze szkoda gadac. Rozrzedzilam go i jest dobrze.
A ktory tusz od AMB mialas ze wytrzymywal lzawiace oczy?
Ja w wiekosci mam problem z tuszami i zwyklymi i naturalnymi. Nawet nie wiem kiedy i mam szarosc pod oczami, co prawda przy zewnetrznym kaciuku, wiec ciezko powiedziec ze mam since pod oczami, ale i tak mi sie to nie podoba. jak uzywalam filtrow to oczywiscie bylo gorzej, teraz jest lepiej, ale nie idealnie.
Wrzucam foto tuszu, który miałam. Był ze mną chyba 8 miesięcy, rekordzista.
Ja rzadko się ostatnio maluje i jak kupie tusz to w ciągu tych 3 miesięcy użyje go może 6 razy ? strata pieniędzy wg. mnie.
A co do rozmazywania to krem też ma znaczenie. Mi po niektórych kremach szybko się makijaż rozmazuje. A teraz przestałam się malować bo ciągle jakiś aktywny tryb życia prowadzę, a to na basen a to na rower i nie ma sensu się malować jak mam się spocić albo zamoczyć w wodę, nosić kosmetyczki na basen nie będę bo chce przebywać w wodzie a nie siedzieć w szatni i zmywać wszystko. Mimo wszystko trafia się okazja i chce się wyglądać lepiej . MI się tak kredki rozmazywały naturalne, np. Lavera to 2 godziny i panda pod oczami jak talala. Więc wiem co to.

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
alez ja wcale nie wątpię w Twoje słowa
po prostu ja takich zdarzeń nie miałam, żeby kosmetyki spotęgowały działanie słońca.
Może dlatego, że ja trądzik zwalczałam, inna cera, bardziej podatna na przebarwienia i w kwasowe też się bawię czasem, choć staram się do minimum ograniczyć.

Cytat:
Napisane przez weraa66 Pokaż wiadomość
Dzieki dziewczyny za polecenie tuszy na razie zamówiłam dr. Haushka i so bio
Ciekawi mnie ten So Bio.

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
ciekawa jestem jakie będzie Twoje zdanie
oba dają wyraźny efekt, so'bio moim zdaniem lepszy
Skoro mój tusz lily lolo się sypie z rzęs to w takim razie muszę nabyć nowy .

Znalazłam takie cudeńka : http://www.marsylskie.pl/pl/c/Makijaz-BIO/162/1
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_7403.jpg (32,0 KB, 11 załadowań)
__________________
blog

Edytowane przez losek78
Czas edycji: 2015-03-24 o 09:58
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-24, 11:23   #1701
bitedelite
Rozeznanie
 
Avatar bitedelite
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 602
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Witam Was dziewczyny. Od lat regularnie podczytuję wątek, wyniosłam z tego forum wiele cennych wskazówek za co chciałam Wam bardzo podziękować! Wreszcie zebrałam się do założenia konta - mam nadzieję, że zostanę z Wami na dłużej!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg byYoa-mazidla-5771-990x620.jpg (47,4 KB, 60 załadowań)
bitedelite jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-24, 11:36   #1702
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

losek, to masz/mialas ta zwykla maskare. to tez byla moja pierwsza i jakie mialam ladne oko i ta szczotke polubilam. Wzielam kolor brazowy i byl piekny, ciemny i zimny, ale wlasnie lekka szarosc sie robila. Z ta druga maskara poki co jeszcze tak nie mialam, ale jedno maja wspolne, wlasnie wrazliwe sa/byly u mnie na mokre oko. A ze ja jak jade rowerem i wiatr wieje, lub/i slonce swieci to mi oko lubi lzawic i lzy leca zewnetrznym kacikiem i wtedy tusz sie odrazu rozpuszcza, calutki :-(

Wiesz z tym kremem, jak bylam mloda i piekna to wszystko jedno czym sie wysmarowalam i tusze sie trzymaly, jedynie deszcz je rozpuszczal, a ze ja zadko mialam parasol ze soba, to przestwilam sie na wodoodporne maskary. Przyjechalam do DE i tutej tez na poczatku bylo wszystko ok, az zaczelam uzywac filtry i mialam lekka szarosc pod dolnymi rzesami. Na poczatku mi to nawet nie przeszkadzalo, ale z wiekiem( bylam juz 30-latka i wiecej) coraz wieksza szarosc mialam, a ze dolnej powieki juz nie malowalam, to bylo to coraz mocniej widac. Albo szarosc byla taka sama, tylko przez to ze dolnej powieki nie podkreslalam cieniami ani kredkami, to bylo to mocniej widac, albo rzeczywiscie poprzed tluste chemiczne filtry maskara mocniej sie rozmazywala. teraz kiedy filtry uzywam jak jest cieplo( pozna jesienia je odstawia i wracam jak wiosna idzie na calego) i tylko mineralny i na dodatek lekki, ktory nie bieli, to tez widze ze jedne maskary robia wieksza szarosc inne mniejsza. Czesto miesiac jest ok i po m-cu zaczyna sie szarosc pojawiac. Zaczelam znow lekko, ale cieniem podkreslac dolna powieke, wiec ewentualna szarosc tak sie juz w oczy nie rzuca. Czasami sobie mysle, ze mi blizej do 40-tki jak dalej i zauwazam zmiany na twarzy. Moze z wiekiem mi sie rysy zmienily, widze ze powieka zaczyna lekko opadac, moze sie sie tez uklad w oku zmienil tak ze ja tego co prawda nie widze, ale ma to wplyw jak sie tusz zachowuje na dolnych rzesach. Nawet robilam test i dolnych rzes nie umalowalam i tez byla szarosc. Nie wiem od czego to zalezy. Kiedys uzywalam tlustego Nivea Creme i bylo dobrze, teraz wszystko jedno czym sie wysmaruje , a i tak wiekszosc tuszy mi sie rozmarze ( mniej lub wiecej zalezy od marki)
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-24, 13:52   #1703
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

ona_MM - wystarczy

Bitedelite, witaj. Napiszesz coś więcej o swojej pielęgnacji produktach?
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2015-03-24 o 13:56
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-24, 14:16   #1704
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Monika, to jedyne wyjście nie malować. Henna to dobre rozwiązanie. Ja szukam wlasnie takiej ekologicznej. Wszystko co robią kosmetyczki jest chemiczne. Robie tylko brwi a rzęsy mam w miarę ciemne. Jak się pomaluje tuszem na CODZIEŃ to mi nie wygodnie, noszę okulary i to chyba jeszcze bardziej przeszkadza .
__________________
blog
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-24, 15:44   #1705
kaskaa11_11
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 922
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Jaki naturalny żel do mycia twarzy polecacie? Taki,który nie zapcha, nie podrażni...
kaskaa11_11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-24, 15:48   #1706
weraa66
Zadomowienie
 
Avatar weraa66
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 1 411
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez kaskaa11_11 Pokaż wiadomość
Jaki naturalny żel do mycia twarzy polecacie? Taki,który nie zapcha, nie podrażni...

Fitomed do cery suchej i wrażliwej, jest ze mna juz czwarta butelka
__________________
Do stycznia 2017 jestem zadrutowana
Z każdym dniem piękniejszy usmiech!

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=841721 Zapraszam na wymianę!
weraa66 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-24, 15:53   #1707
kaskaa11_11
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 922
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez weraa66 Pokaż wiadomość
Fitomed do cery suchej i wrażliwej, jest ze mna juz czwarta butelka
Oooo wspaniale,bo nawet na dozie jest Dziękuję
kaskaa11_11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-24, 18:04   #1708
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 6 643
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Dziwne, subskrypcję mi wcięło

Chce ktoś kod do Iwos, na 5% do jutra? (na wszystko).

Edytowane przez 1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab
Czas edycji: 2015-03-24 o 18:05
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-24, 18:58   #1709
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez losek78 Pokaż wiadomość
Monika, to jedyne wyjście nie malować. Henna to dobre rozwiązanie. Ja szukam wlasnie takiej ekologicznej. Wszystko co robią kosmetyczki jest chemiczne. Robie tylko brwi a rzęsy mam w miarę ciemne. Jak się pomaluje tuszem na CODZIEŃ to mi nie wygodnie, noszę okulary i to chyba jeszcze bardziej przeszkadza .
tez nosze okulary i bez tuszu to u mnie nie ma mowy. To podstawa w makijazu dla mnie, dp tego mam minusowe szkla to oka by wogole juz widac nie bylo. Nawet jak bym ufarbowala sobie rzesy i cale byly by ciemne, to nie beda wygladac tak jak po tuszu. Tusz jednak i wydluza i podrubia i mam ladne oko, a bez tuszu to takie jakies... natura to dla mnie co innego oznacza


cloche, ty wspominalas o bb od Logona z tej anti age serii? Widzialam ta serie dzis w Galeria i nawet byl tester to sobie obmacalam. pompka byla zaschnieta to odkrecilam buteleczke i ta rurka pacnelam sobie na dlon. O matko co to byla za rozkosz krem bardzo lekki, tonuje jak moj bb od LL, czyli tyle o ile, ale za to jak wygladza, a jak nawilza, no szatan nie krem lapke mialam taka gladka i mila jak po silikonach, a krem ich nie zawiera przydalo by sie dorwac probke i na pysku przetestowac, ale jak nie ma to nie ma. Narazie czekam na alve i moze kiedys uda mi sie dorwac probke Logony, albo jakas dobra duszyczka bedzie go miala i mi da troszeczke na wyporbowanie

Edytowane przez 201608040942
Czas edycji: 2015-03-24 o 19:02
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-24, 20:09   #1710
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Znacie to mydło? http://biolander.com/mydlo-shea-na-s.../?cat=kea-shea
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-09-28 17:52:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:44.