Prosaki, kaszaki, "białe grudki". WĄTEK ZBIORCZY. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2002-08-06, 21:03   #1
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Arrow

Prosaki, kaszaki, "białe grudki". WĄTEK ZBIORCZY.


Czy wiecie jak usunac prosaki na gornej powiece. Mam dwa malutkie prosaki na gornej powiece i nie wyglada to ladnie. Kosmetyczka do ktorej sie udalam nie podjela sie usuniecia ich gdyz stwierdzila, ze jest to bardzo delikante miejsce. Czy nie wiecie czy powinnam sie udac z tym do dermatologa, czy moga one byc usuniete w gabinecie kosmetycznym?
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-08-06, 21:33   #2
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Prosaki

Pójdź do dermatologa. Nawet, jeśli znajdziesz kosmetyczkę, która podjęłaby się tego zadania, bezpieczniej jest usunąć je u dermatologa,
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-08-06, 22:09   #3
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: Prosaki

Ja przeważnie odsyłam do dermatologa lub nawet okulisty. Z oczami nie ma żartów. Samodzielne usuwanie prosaków może się źle skończyć. Na twarzy usuwam prosaki za pomocą aparatu do elektrolizy. Przeważnie efekty są lepsze niż metoda tradycyjna (może proces gojenia troszkę dłuższy , ale efekty lepsze).
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-08-06, 22:17   #4
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Prosaki

Dziekuje
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-18, 18:38   #5
madziulek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 9
Prosaki - jak się ich pozbyć???

hmmm nie wiem czy top tak sie dokladnie nazywa, chodzi mi o takei biale plamki pod skora ktore oczywiscie sa pryszczami tyle ze nei takiemi "normalnymi", czy wiecie jak sie tego pozbyc?
madziulek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-18, 20:17   #6
alinab
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2002-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 284
Re: prosaki?

sama jestem ciekawa....
alinab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-18, 20:44   #7
agu.s
Zadomowienie
 
Avatar agu.s
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: Irlandia
Wiadomości: 1 063
Re: prosaki?

mi na górnej powiece usowala igiełką kosmetyczka.
__________________
http://taktutak.blogspot.com/
agu.s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-03-19, 08:27   #8
ritka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 150
Re: prosaki?

Swego czasu miewałam takie coś przy dolnej powiece. Próbowałam sama sobie z tym poradzić, ale tylko pokaleczyłam się igłą. Potem poszłam do kosmetyczki od której usłyszałam, żeby w żadnym razie nie ruszać tylko cierpliwie czekać, aż to białe "samo się wchłonie". Tak też zrobiłam i faktycznie po tygodniu-półtora białe zniknęło. Jednak jeżeli chcesz się dowiedzieć więcej, to idź do dermatologa. Napewno jakoś mądrze to wytłumaczy.
ritka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-29, 08:46   #9
lukasz23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 1
Uciążliwe prosaki?

Moim problemem są uciążliwe prosaki na powiekaci i tuż po oczami. Mam je od 15 roku życia i pomimo wielokrotnych wizyt u kosmetyczki prosaki nadal powracają. Proszę o radę. Byłam także u dermatologa, który przepisał mi Davercin i Benzacne, ale to nie pomogło. Jak temu zaradzić? Czy jestem skazana na te nieszczęsne prosaki już na zawsze, czy one kiedyś znikną? Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję
lukasz23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-29, 17:09   #10
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Re: Uciążliwe prosaki?

jak mi sie cos zrobi to biore mala igle do reki i do dziela tak jak ta wczesniej opisana pani kosmetyczka. moja kolezanka miala kiedys kolo nosa i niestety sie nie wchlonelo moja mama jej to wycusnela przy pomocy igly, nie da rady trzeba nakuc bo inaczej i tak nie wyjdzie. Moj chlop tez ma pare juz mu usunelam ale dwa jeszcze ma kolo oczu. Moze kiedys mi sie uda go zlapac i usunac on nie lubi ja mu sie wyciska nawet zaskorniki a ma takie ladne same wylaza wystarczy lekko nacisnac. zawsze jest woja ze nie chce zrobic mi przyjemnosci i siedziec spokojnie to mu wycisne co trzeba i bilae wloski na brwiach wyrwe. Rozkosz, jak ja to lubie robic hihihi u siebie za duzo nie mam to chce na nim hihihhi.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-03, 17:19   #11
Jadwiga56
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 5
GG do Jadwiga56
Prosaki ?

Prosaki - Czy mozna je zlikwidować domowym sposobem ?
Jadwiga56 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-10-03, 17:55   #12
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: Prosaki ?

Nie radzę usuwać prosaków w domu. Trzeba to zrobić w fachowy sposób , delikatnie ,tak aby nie uszkodzić naskórka i nie przyczynić się do rozszerzenia naczynek.Poza tym malutkich prosaków nie uda się usunąć tradycyjną metodą. Najlepszy sposób to elektrokoagulacja, tą metodą można usunąć nawet malutkie prosaki.
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-07, 16:55   #13
Jadwiga56
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 5
GG do Jadwiga56
Re: Prosaki ?

Jestem na emeryturze, nie stać mnie na wizytę u kosmetyczki w celu ich likwidacji. Proszę o radę co mogę robić w domu żeby ich nie przybywało i były mniej widoczne? Bardzo dziękuję za radę.
Jadwiga56 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-07, 20:53   #14
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: Prosaki ?

Niestety nie ma domowego sposóbu na usunięcie czy zmniejszenie prosaków. Czasami gdy są już bardzo duże same pękają i można wtedy łatwo usunąć treść.Samodzielne nakłuwanie igłą, wyciskanie to nie najlepszy pomysł.
Nie wiem jak w innych gabinetach,ale np.u mnie usunięcie prosaków to cena 1zł za 1 prosak. Jeśli jest ich dużo ,malutkich to cena zabiegu wynosi ok.20 - 25zł. Zwykle trzeba pokazać się w gabinecie 2x , czasami tylko na wizytę kontrolną , czasami trzeba zabieg powtórzyć.
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-08, 11:44   #15
MartynaS
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 28
Re: Prosaki ?

Hello!
co to są prosaki?Proszę napisz bo chyb mam taki problem, tylko ni ewiem że on się tak nazywa....
MartynaS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-08, 12:40   #16
Jadwiga56
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 5
GG do Jadwiga56
Re: Prosaki ?

Witam! Według mojej wiedzy prosaki to coś podobnego do małych kaszaków. W moim przypadku mam ich sporo pod oczami i mniej na powiece. Jeśli potrzeba więcej informacji to może na gg1091313. Pozdrawiam - Jadwiga
Martyna napisał(a):
> Hello!
> co to są prosaki?Proszę napisz bo chyb mam taki problem, tylko ni ewiem że on się tak nazywa....
Jadwiga56 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-08, 12:42   #17
Jadwiga56
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 5
GG do Jadwiga56
Re: Prosaki ?

Przepraszam gg 1091314
Jadwiga56 napisał(a):
> Witam! Według mojej wiedzy prosaki to coś podobnego do małych kaszaków. W moim przypadku mam ich sporo pod oczami i mniej na powiece. Jeśli potrzeba więcej informacji to może na gg1091313. Pozdrawiam - Jadwiga
> Martyna napisał(a):
> > Hello!
> > co to są prosaki?Proszę napisz bo chyb mam taki problem, tylko ni ewiem że on się tak nazywa....
Jadwiga56 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-08, 13:01   #18
BeataWi
Wtajemniczenie
 
Avatar BeataWi
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 143
GG do BeataWi
Re: Prosaki ?

Prosaki to maleńkie, białawe twory, wielkości ziarnka maku lub prosa, umiejscawiają się tuż pod naskórkiem. Są to zwykle torbiele gruczołu potowego lub łojowego. Torbiel taka powstaje najczęściej na skutek nadmiernego rogowacenia wydzieliny zatrzymanej w wyniku zaczopowania ujścia mieszka włosowego. Prosak jest twardy (wygląda jak malutka biała kuleczka). Najczęściej występuje na twarzy (policzki, czoło, powieki), czasami może pojawić się na narządach płciowych lub na powierzchni blizn.
__________________
Wszystkim zlodziejom przepisow mowie NIE

Becia69


http://www.pajacyk.pl/
http://www.polskieserce.pl/
BeataWi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-08, 13:05   #19
Jadwiga56
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 5
GG do Jadwiga56
Re: Prosaki ?

Witam! Bardzo dziękuję za informację. I jeśli tak kształtuje się mniej więcej cena, to napewno się wybiorę. Jestem z Warszawy. Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję. Jadwiga
Beata Krajnik napisał(a):
> Niestety nie ma domowego sposóbu na usunięcie czy zmniejszenie prosaków. Czasami gdy są już bardzo duże same pękają i można wtedy łatwo usunąć treść.Samodzielne nakłuwanie igłą, wyciskanie to nie najlepszy pomysł.
> Nie wiem jak w innych gabinetach,ale np.u mnie usunięcie prosaków to cena 1zł za 1 prosak. Jeśli jest ich dużo ,malutkich to cena zabiegu wynosi ok.20 - 25zł. Zwykle trzeba pokazać się w gabinecie 2x , czasami tylko na wizytę kontrolną , czasami trzeba zabieg powtórzyć.
Jadwiga56 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-10-08, 13:18   #20
MartynaS
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 28
Re: Prosaki ?

więc jednak! no to ja też mam prosaki!!!to już całkiem można się załamać!!!lecę do jakiegoś salonu usunać to świństwo!! al tak przy okazji, mam pytanko- na narządach płciowych też????jak to wygląda? mój Boże!!!
MartynaS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-08, 13:25   #21
MartynaS
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 28
Re: Prosaki ?

niestety na gg nie jestem zarejestrowana, bo pisze z pracy...tylko cicho sza...może niedługo pogadamy więej bo od przyszłego tygodnia będe mieć stałe łacze w domu. pozdrawiam i powodzenia w walce z prosakami!!!ciao
MartynaS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-27, 16:41   #22
wer
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 1
Kaszak

Jak można usunąć małego kaszaka z powieki? Miejsce bardzo wrażliwe więc chyba domowe sposoby odpadają a kiepsko to wygląda i cienie również nie wyglądają estetycznie.
Jest jakiś na to sposób?
wer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-27, 20:02   #23
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: kaszak

kaszaka? wyłącznie u lekarza.
ale jeśli chodzi raczej o prosaka, to mozliwe, ze doświadczona kosmetyczka bedzie mogła go usunąć.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-10, 17:09   #24
chmurka80
Zadomowienie
 
Avatar chmurka80
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 1 048
GG do chmurka80
prosaki

od pewnego czasu zauwazyłam ze na mojej twarzy (dok. pod oczami,w gornej cześci policzkow) pojawiły sie prosaki.Nie wiem jak sie ich pozbyć,zwłaszcza ze ostatnio po użyciu nowego kremu "anew"( dla skory po 25-tym roku życia)marki avon, skora gdzie wystepują krostki zaczerwieniła sie a niektore przeobraziły sie w strupki.podejrzewam ze krem jest za mało nawilżający zwłaszcza ze mam suchą skore.prosze o podanie nazwy jakiejs maści na pozbycie sie prosaków jezeli taka istnieje
__________________



non permettere al passato di "rubarti il futuro "

chmurka80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-10, 17:19   #25
lucille
Wtajemniczenie
 
Avatar lucille
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 559
Re: prosaki

Na ten temat sporo już było wpisz w wyszukiwarkę hasło "prosaki"
lucille jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-08, 10:27   #26
Magnolia69
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 40
Question kaszaki!!!!

witam dziewczyny
moja cera jest bardzo skłonna do posiadania kaszaków, do tej pory ignorowałam je ale postanowiłam cos z nimi zrobc wczoraj i wziełam igłe i poprzebijałam je i powyciskałam zostało mi duzo strupków małych (bo miałam ich bardzo duzo na policzkach)czy nie zostaną mi blizny byłam zrozpaczpona i musiałam usunąc te szpecące kaszaki!!a jaezeli zostaną blizny czy któras z was nie zna nazwy taniej maści na blizny i przy tym skutecznej-wole dmuchac na zimne!!!!
Magnolia69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-08, 13:54   #27
Pralinka
Rozeznanie
 
Avatar Pralinka
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 700
GG do Pralinka
Dot.: kaszaki!!!!

To, czy zostana blizny zalezy od tego jak "sprawnie" zlikwidowałas krostki, tzn. czy mocno pokiereszowalas sobie skore. W aptece sa masci na blizny w niewygorowanej cenie - zapytaj o nie.Z tym ze stosowac je mozna - o iledobrze pamietam- dopiero po zagojeniu ranek.
A w przyszlosci radze z usuwaniem tego typu krosteczek udac sie do kosmetyczki. Kosmetyczka równiez usowa je mechanicznie i przez kilka dni sa slady, jednak ma wprawna reke i robi to profesjonalnie. Wiem, bo moja mama chodzi na takie zabiegi.
Pralinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-08, 18:11   #28
agnieszka_g
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 391
Dot.: kaszaki!!!!

Uuuu mogłaś iśc z tym do kosmetyczki bo tylko tak można je usunąć. A co do blizn to myśle ze jak sie zagoją rany to nie bedzie blizn ale nie rozdrapuj!!! Moge Cię pocieszyć że tyle razy miałam jakieś małe strupki na twarzy i nie mam blizn:P Głowa do góry
agnieszka_g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-08, 20:16   #29
GosikK
Zadomowienie
 
Avatar GosikK
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Bartoszyce-Olsztyn
Wiadomości: 1 827
GG do GosikK
Smile Dot.: kaszaki!!!!

Ja miałam kaszaki nad i pod oczkami i pozbyłam się ich z pomocą okulistki. Rozcinała ona kaszaka lekko skalpelem, a później wydłubywała igłą. Można to zrobić ze znieczuleniem, ale ja wolałam bez dodatkowego kłucia igłą i w sumie mało bolało. Nosiłam opatrunek dwa dni, a strupki znikły po tygodniu. Okulistka ostrzegała, że mogą się one jeszcze pojawić i żeczywiście - znów mam ten problem.

Pozdrawiam
GosikK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-08, 20:36   #30
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: kaszaki!!!!

"moja cera jest bardzo skłonna do posiadania kaszaków, do tej pory ignorowałam je ale postanowiłam cos z nimi zrobc wczoraj i wziełam igłe(...)"

gwoli ścisłości: to są prosaki. kaszaki usuwa się chirurgicznie.
było sporo wątków na "starym forum" na temat prosaków- myśle, ze warto poszukać
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-29 02:30:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:57.