nieudane farbowanie - pomocy! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-02-25, 15:04   #1
Lucjana19
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 86

nieudane farbowanie - pomocy!


Pomóżcie, zrobiłam sobie masakrę na głowie

Miałam co prawda cienkie, ale bardzo miękkie i super błyszczące, ciemnobrązowe (zdecydowanie bliżej czarnych niż brązowych) włosy, o mocnym, niemalże fioletowym połysku, bardzo zdrowe. Aż jakiś miesiąc temu odbiło mi, bo chciałam pogłębić ich i tak wyjatkowo nasycony kolor. Kupiłam jasny złoty brąz garniera i liczyłam jedynie na zmianę odcienia, tymczasem włosy wyszły żółto-brązowo-rude! (farba okazała się sprzedawana w innych drogeriach jako... złoty blond).
Byłam załamana i dosłownie tydzień po 1. farbowaniu nałożyłam na nie paloną kawę joanny. Od razu po farbowaniu już było źle - farba nie chwyciła równomiernie, od nasady włosy były znacznie jaśniejsze, ale i tak było lepiej, niż w tamtym rudym cudzie. Tymczasem minęły 2 tygodnie, a moje włosy wyglądają upiornie. Palona kawa zmywa się w zastraszajacym tempie, pod światło włosy są musztardowe, nie mają ŻADNEGO połysku, są za jasne, na całej długości idealny mat, a kiedyś ich główną cechą było to, że błyszczały się za przeproszeniem jak psu ja.a na wielkanoc... Do tego zrobiły się nieprzyjemne w dotyku, cieżko mi to opisać, ale już nie są śliskie i jedwabiste.
Nie suszę ich, codziennie nakładam odżywkę, ale nic nie pomaga. Na pewno jeszcze raz pofarbuję, bo chcę wrócić do swojego naturalnego koloru, ale co zrobić, żeby:
po 1. odżyły i zaczęły lśnić, po 2. nie zniszczyły sie do reszty następnym farbowaniem? I, w końcu, jaka farba drogeryjna (nie stać mnie na farbowanie u fryzjera) da mi efekt jak na zdjeciu (mniej wiecej takie miałam włosy) bez żółtej/rudej poswiaty, nie zniszczy włosów i nie zmyje się do brunatnego matu? Obecnie jest to sprany, średni brąz z taką dziwną mdłą, musztardową poświatą:/
Z góry dziekuje za każdą radę!!!!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg megan-fox-juno-premiere-01_preview.jpg (53,8 KB, 69 załadowań)
__________________
jestem dziewczynka z mandragory
robak mnie kocha, nie zjada
słońce pod ziemią lśni tak ślubnie
krecie witraże maluje
Lucjana19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-25, 16:44   #2
Dont
Rozeznanie
 
Avatar Dont
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 521
Dot.: nieudane farbowanie - pomocy!

Cytat:
Napisane przez Lucjana19 Pokaż wiadomość
co zrobić, żeby:
po 1. odżyły i zaczęły lśnić, po 2. nie zniszczyły sie do reszty następnym farbowaniem? I, w końcu, jaka farba drogeryjna (nie stać mnie na farbowanie u fryzjera) da mi efekt jak na zdjeciu (mniej wiecej takie miałam włosy) bez żółtej/rudej poswiaty, nie zniszczy włosów i nie zmyje się do brunatnego matu? Obecnie jest to sprany, średni brąz z taką dziwną mdłą, musztardową poświatą:/
Z góry dziekuje za każdą radę!!!!
Na pierwsze pytanie - polecam jakąś mocno nawilżającą maskę, najlepiej taką z aloesem.
http://sklep.grabieniec.pl/index.php?d=produkt&id=1264
Ta bardzo mocno nawilżyła mi włosy Kupiłam w aptece za 16 złotych.
Dont jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-25, 19:54   #3
Lucjana19
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 86
Dot.: nieudane farbowanie - pomocy!

Wielkie dzięki za odpowiedź, zapytam o wax w aptece
Jak myślicie, co byłoby lepszym rozwiazaniem? Pofarbować włosy raz farbą trwałą (myślałam o Loreal Excellence 3.0 ciemny brąz - nada się? utrzyma się chłodny lub chociaż neutralny, naturalny i naprawdę ciemny brąz?) czy regularnie Castingiem, również ciemny brąz? Gdy uda mi sie wrócić do naturalnego koloru (i o ile nie będzie się spierał na jakąś burą tragedię), to nie mam zamiaru już więcej farbować, widzę, jak szybko zniszczyłam włosy...
__________________
jestem dziewczynka z mandragory
robak mnie kocha, nie zjada
słońce pod ziemią lśni tak ślubnie
krecie witraże maluje
Lucjana19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-25, 20:02   #4
playboykaa77
Zadomowienie
 
Avatar playboykaa77
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 458
Dot.: nieudane farbowanie - pomocy!

kup sobie moze jakas farbe loreala np casting on nie niszczy tak bardzo wlosow i tak jak juz kolezanka wspomniala kup maske, postaw na regeneracje, na allegro mozesz kupic ampulki loreala one sa super odzywiajace
playboykaa77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-26, 12:11   #5
wrily_curly
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 645
Dot.: nieudane farbowanie - pomocy!

musisz je od nowa nasycić pigmentem więc pierwsze 2-3 farby mogą się wypłukiwać ale potem powinny przestać
wrily_curly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-26, 13:39   #6
Lucjana19
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 86
Dot.: nieudane farbowanie - pomocy!

Cytat:
Napisane przez wrily_curly Pokaż wiadomość
musisz je od nowa nasycić pigmentem więc pierwsze 2-3 farby mogą się wypłukiwać ale potem powinny przestać
Ale chodzi o szampony koloryzacyjne czy farby z amoniakiem? Nie chciałabym ich spalić, więc liczyłam, ze jedno farbowanie farba trałą wystarczy...
__________________
jestem dziewczynka z mandragory
robak mnie kocha, nie zjada
słońce pod ziemią lśni tak ślubnie
krecie witraże maluje
Lucjana19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:37.