Wszystko o farbowaniu henną - część II - Strona 133 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-03-05, 21:01   #3961
malwes
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 155
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez pchelka1981 Pokaż wiadomość
wygląda na to, że Kosmetyka Naturalna Sp. z o.o produkuje kosmetyki ze znakiem ELD
He, he, a kto ich tam wie. Ale faktycznie masz rację - to widać na tyle ulotki chny ELD, że to ta sama firma (jest w linku na zdjęciu). Ale należałoby uważać w takim razie na opakowania? Albo zmienili składy? Bo w jednym ewidentnie jest tylko henna a w drugim już cały mix tych paskudztw. Nie widziałam ich dawno na oczy, zresztą nie kupuję tej firmy - ale tak mi się "wyszperało" w necie:
http://100suplementow.pl/Chna_natura...E_WLOSY-9.html
i tu:
http://100suplementow.pl/Henna_RUDE_...Y_BRAZ-92.html
Wniosek z tego - czytać/dopytywać się o składy i kupować produkty ze sprawdzonych źródeł.

Edytowane przez malwes
Czas edycji: 2012-03-05 o 21:03
malwes jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-05, 21:40   #3962
masija
Zakorzenienie
 
Avatar masija
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 7 989
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Witam
Chciałabym zamówić hennę jasny brąz Khadi http://www.khadi.pl/naturalna-henna-jasny-braz
Tylko nie jestem do końca przekonana do farbowania włosów henną.
Mam trochę pytań do Was.
Czy na moich włosach (farbowałam Lorealem CastingCremegloss Jasny Brąz bodajże 500) zdjęcie poniżej Jasny brąz Khadi złapie? Wyjdzie taki kolor jak dziewczyny wstawiały na stronie Khadi?

Czy farbując henną będę musiała już do końca farbować henną? Czy będzie problem jeśli po miesiącu będę chciała farbować znowu Castingiem?

Czy będę musiała uważać na moją pielęgnację? Nie stosować wybranych olejów, odżywek, masek, szamponów?

Wybaczcie tyle pytań ale już mam mętlik w głowie od tego wszystkiego i tych informacji..
__________________

masija jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-05, 21:44   #3963
masija
Zakorzenienie
 
Avatar masija
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 7 989
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

zdjęcie
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg www.jpg (32,2 KB, 49 załadowań)
__________________

masija jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-05, 23:16   #3964
kocurzyca
Zakorzenienie
 
Avatar kocurzyca
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: far away land
Wiadomości: 14 308
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez malwes Pokaż wiadomość
He, he, a kto ich tam wie. Ale faktycznie masz rację - to widać na tyle ulotki chny ELD, że to ta sama firma (jest w linku na zdjęciu). Ale należałoby uważać w takim razie na opakowania? Albo zmienili składy? Bo w jednym ewidentnie jest tylko henna a w drugim już cały mix tych paskudztw. Nie widziałam ich dawno na oczy, zresztą nie kupuję tej firmy - ale tak mi się "wyszperało" w necie:
http://100suplementow.pl/Chna_natura...E_WLOSY-9.html
i tu:
http://100suplementow.pl/Henna_RUDE_...Y_BRAZ-92.html
Wniosek z tego - czytać/dopytywać się o składy i kupować produkty ze sprawdzonych źródeł.
Chna to jest nazwa koloru, a nie substancji.
Chna, rubina, basma, kasztan, oranż etc.
Henna natomiast, to roślina.
Istnieją balsamy koloryzujące w kolorze chna, i naturalne odżywki koloryzująca w kolorze chna (czyli henny).
__________________


Podczas gdy reszta gatunku pochodzi od małpy,
rude pochodzą od kotów.

Start 13.09.2011
61.5 -66.5 ... 70 -73-75 - 77- 79,5 - 80 - 82 15.04.2013


Edytowane przez kocurzyca
Czas edycji: 2012-03-05 o 23:18
kocurzyca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-05, 23:22   #3965
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez masija Pokaż wiadomość
Witam
Chciałabym zamówić hennę jasny brąz Khadi http://www.khadi.pl/naturalna-henna-jasny-braz
Tylko nie jestem do końca przekonana do farbowania włosów henną.
Mam trochę pytań do Was.
Czy na moich włosach (farbowałam Lorealem CastingCremegloss Jasny Brąz bodajże 500) zdjęcie poniżej Jasny brąz Khadi złapie? Wyjdzie taki kolor jak dziewczyny wstawiały na stronie Khadi?
Nie wiadomo. Na stronie Khadi na pewno zauważyłaś, że każdej ten kolor wyszedł inaczej.

Cytat:
Czy farbując henną będę musiała już do końca farbować henną?
Nie.
Cytat:
Czy będzie problem jeśli po miesiącu będę chciała farbować znowu Castingiem?
Nie będzie problemu.

Cytat:
Czy będę musiała uważać na moją pielęgnację? Nie stosować wybranych olejów, odżywek, masek, szamponów?
Możesz potem wszystko robić tak samo. Nawet jak coś ci się spłucze, to ponowne farbowanie nie pogarsza kondycji włosów, a pod spodem i tak masz brąz.

Cytat:
Wybaczcie tyle pytań ale już mam mętlik w głowie od tego wszystkiego i tych informacji..
Odpowiedzi na wszystkie powyższe pytania już były wcześniej w wątku
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-06, 03:21   #3966
uca
Rozeznanie
 
Avatar uca
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: desde muy lejos!
Wiadomości: 738
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez pchelka1981 Pokaż wiadomość
uca powiedz coś więcej o tym tycjanie eldowskim to po nim miałaś traumę (link), czy po innym specyfiku? bo ostatnio zastanawiałam się czy nie spróbować
Juz kiedys zale wylewalam w pierwszej czesci . Zaczelo sie tak jakies juz dobre pare lat temu nalozylam na strasznie zniszczone rozjasnione wlosy balsam venity rudy i spodobal mi sie odcien jasny pomarancz, tak wiec zaczelam farobowac henna w proszku eld i mialam poczatkowo fajna marchewe. Pozniej nie moglam dostac juz tego odcienia ("chna") w sklepie stacjonarnym i kupilam tycjana przez allegro no i przyznam ze kolor byl ciemnawy ale boski - taki bardzo gleboki rudy z piekna zlocista poswiata. Po jakims czasie juz jakos nie moglam znalezc tego tycjana i wrocilam do koloru "chna", kupilam tez jakas chyba arabska henna przez allegro nazywa sie "asala" i wlosy mi po tym czyms wyszly ciemno bordowe i kondycja byla kiepska. Przestalam farbowac bo juz nie chcialam tych ciemnych wlosow i zaczelam zapuszczac naturalne, po paru miesiacach i tak wiekszosc bordowych mi sie polamalo i scielam na krotkiego boba. Nie polecam eldu bo ma chemiczne barwniki (chociaz do tycjana mam sentyment), henny "asala" tymbardziej bo nie wiadomo co to wlasciwie jest . W ogole to szkoda ze juz nie mieszkam w Polsce bo macie teraz Khadi , a ja sie musze meczyc z moja miejsowa henna co do ktorej nie mam 100% pewnosci.
__________________
9.10.2013 zapuszczam włosy. Aktualna długość do ramion.
9.01.2014 włosy za linię obojczyków.
24.08. 2016 w połowie drogi do talii
uca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-06, 07:31   #3967
masija
Zakorzenienie
 
Avatar masija
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 7 989
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;32744745]Nie wiadomo. Na stronie Khadi na pewno zauważyłaś, że każdej ten kolor wyszedł inaczej.

Nie.Nie będzie problemu.

Możesz potem wszystko robić tak samo. Nawet jak coś ci się spłucze, to ponowne farbowanie nie pogarsza kondycji włosów, a pod spodem i tak masz brąz.

Odpowiedzi na wszystkie powyższe pytania już były wcześniej w wątku [/QUOTE]Ok. dzięki.
__________________

masija jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-03-06, 08:06   #3968
pchelka1981
Raczkowanie
 
Avatar pchelka1981
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: zielona góra
Wiadomości: 194
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez malwes Pokaż wiadomość
He, he, a kto ich tam wie. Ale faktycznie masz rację - to widać na tyle ulotki chny ELD, że to ta sama firma (jest w linku na zdjęciu). Ale należałoby uważać w takim razie na opakowania? Albo zmienili składy? Bo w jednym ewidentnie jest tylko henna a w drugim już cały mix tych paskudztw. Nie widziałam ich dawno na oczy, zresztą nie kupuję tej firmy - ale tak mi się "wyszperało" w necie:
http://100suplementow.pl/Chna_natura...E_WLOSY-9.html
i tu:
http://100suplementow.pl/Henna_RUDE_...Y_BRAZ-92.html
Wniosek z tego - czytać/dopytywać się o składy i kupować produkty ze sprawdzonych źródeł.
firma produkuje dwa rodzaje"farb naturalnych" jak sami je nazywają pierwsze są w 25g opakowaniach w formie proszku, drugie w formie gotowej "pasty" w tubce - te są nieco droższe - jakieś 8-9 zł oba rodzaje produkowane są w wielu wersjach kolorystycznych. te w tubce mają być dużo prostsze w nakładaniu i bardziej wydajne (niby jedno opakowanie ma starczyć na dwukrotne farbowanie, ale to i tak zależy od włosów ) farbka tubkowa we wszystkich odcieniach zawiera sporo dodatków chemicznych , natomiast wersja w proszku ma jeden odcień (chna) , który zawiera jedynie czystą lawsonię :P, do pozostałych dodają sztucznych barwników szperałam wczoraj troszkę na ich temat

---------- Dopisano o 09:06 ---------- Poprzedni post napisano o 08:31 ----------

Cytat:
Napisane przez uca Pokaż wiadomość
Juz kiedys zale wylewalam w pierwszej czesci . Zaczelo sie tak jakies juz dobre pare lat temu nalozylam na strasznie zniszczone rozjasnione wlosy balsam venity rudy i spodobal mi sie odcien jasny pomarancz, tak wiec zaczelam farobowac henna w proszku eld i mialam poczatkowo fajna marchewe. Pozniej nie moglam dostac juz tego odcienia ("chna") w sklepie stacjonarnym i kupilam tycjana przez allegro no i przyznam ze kolor byl ciemnawy ale boski - taki bardzo gleboki rudy z piekna zlocista poswiata. Po jakims czasie juz jakos nie moglam znalezc tego tycjana i wrocilam do koloru "chna", kupilam tez jakas chyba arabska henna przez allegro nazywa sie "asala" i wlosy mi po tym czyms wyszly ciemno bordowe i kondycja byla kiepska. Przestalam farbowac bo juz nie chcialam tych ciemnych wlosow i zaczelam zapuszczac naturalne, po paru miesiacach i tak wiekszosc bordowych mi sie polamalo i scielam na krotkiego boba. Nie polecam eldu bo ma chemiczne barwniki (chociaz do tycjana mam sentyment), henny "asala" tymbardziej bo nie wiadomo co to wlasciwie jest . W ogole to szkoda ze juz nie mieszkam w Polsce bo macie teraz Khadi , a ja sie musze meczyc z moja miejsowa henna co do ktorej nie mam 100% pewnosci.
ha ha mój błąd przeszukałam II część wątku zapominając o pierwszej
ostatnio naszła mnie ochota na wypróbowanie właśnie eldu (odcień chna pół na pół z tycjanem) wiem, że do farb chemicznych i tak nie wrócę, więc ewentualna wizja braku takiej możliwości mi zupełnie nie straszna ale ryzyko, że moje biedne kłaczki zniszczą się doszczętnie wolę zminimalizować. i tak walczę ciągle żeby ich nie obciąć (jednocześnie zapuszczając), a nie jest to łatwe zważywszy na fakt, że na długości ciągle pozostają mi ślady po dekoloryzacji i platynowym blondzie
zastanawiam się też nad wypróbowaniem heenary, szkoda tylko, że nie mogę utrafić na nią na helfach :/
khadi mam cały zapas mój TŻ śmieje się, że te moje dziwne ziółka (czyli błoto) mam upchane w każdej możliwej szafce :P
__________________
Uśmiech kosztuje mniej od elektryczności i daje więcej światła...

Walczę o zdrowe włosy
18.08.10 - Olej kokosowy
21.08.10 - amla/ bhringraj/ sesa/ vatika

Zapuszczam włosy (cel 5o cm):
29.08.10 - 27 cm
28.09.10 - 29 cm
31.10.10 - 30,5 cm
05.03.12 - 43 cm

moja włoskowa historia

Edytowane przez pchelka1981
Czas edycji: 2012-03-06 o 08:30
pchelka1981 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-07, 04:48   #3969
uca
Rozeznanie
 
Avatar uca
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: desde muy lejos!
Wiadomości: 738
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Pchelka wydaje mi sie ze tragedi nie bedzie jak uzyjesz eldu , aczkolwiek ten tycjan po wyplukaniu sie tej poczatkowej poswiaty wyglada chyba mniej wiecej jak sama chna. Jak znajde jakies zdjecie to ci wysle na priv
__________________
9.10.2013 zapuszczam włosy. Aktualna długość do ramion.
9.01.2014 włosy za linię obojczyków.
24.08. 2016 w połowie drogi do talii
uca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-07, 06:36   #3970
Kornelia90
Raczkowanie
 
Avatar Kornelia90
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 82
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

hmm.. czy któraś z Was farbuje włosy na głęboką czerń i stosuje dwuetapowego hennowania najpierw http://allegro.pl/oryginalna-henna-k...172737337.html a potem INDYGO ?? znalazłam jakąś stronę na temat proporcji http://mazidla.com/receptariusz/83/2...cych-wosy.html ale nie wiem czy ta bezbarwna henna w moim przypadku coś da
Kornelia90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-07, 07:37   #3971
malwes
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 155
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez Kornelia90 Pokaż wiadomość
hmm.. czy któraś z Was farbuje włosy na głęboką czerń i stosuje dwuetapowego hennowania najpierw http://allegro.pl/oryginalna-henna-k...172737337.html a potem INDYGO ?? znalazłam jakąś stronę na temat proporcji http://mazidla.com/receptariusz/83/2...cych-wosy.html ale nie wiem czy ta bezbarwna henna w moim przypadku coś da
Ja robiłam raz głęboką czerń ale nie z cassią i mam wątpliwości czy wyjdzie. Bo to by należało w drugim etapie wziąć tylko indygo. Wtedy proporcje są takie - 100% henna a potem samo 100% indygo. Ale kładłabym na hennę, nie na cassię. Mnie tak łapało bardzo ładnie.
Tylko, że trochę indygo potem schodziło, nie mocno - ale moja czerń wychodziła z tych ciepłych. Aby ją oziębić ja bym robiła 1 etapowo ale z Amlą. I wtedy tak przygotować hennę z amlą w proporcji 50/50 (albo weź ewentualnie gotową mieszankę). I po jej odstaniu, w osobnym naczyniu zmieszaj z wodą 2x więcej indygo (tak aby mieszanka henny z amlą stanowiła 1/3 a mieszanka indygo 2/3). Zmieszaj obie do kupy i kładź.
malwes jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-07, 07:54   #3972
pchelka1981
Raczkowanie
 
Avatar pchelka1981
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: zielona góra
Wiadomości: 194
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez uca Pokaż wiadomość
Pchelka wydaje mi sie ze tragedi nie bedzie jak uzyjesz eldu , aczkolwiek ten tycjan po wyplukaniu sie tej poczatkowej poswiaty wyglada chyba mniej wiecej jak sama chna. Jak znajde jakies zdjecie to ci wysle na priv
kochana jesteś!! buziam strasznie jestem ciekawa jaki efekt dawał tycjan
ja postaram się dzisiaj do naszej galerii wrzucić efekt ostatniego hennowania. kilka dniu minęło więc myślę, że kolor już za bardzo nie powinien się zmienić a w piątek planuję nałożyć gloss (tudzież glossa, ja też nie wiem czy to się odmienia :P), tyle że nie mogę się zdecydować czy robić z czystą cassią, czystą henną czy pomieszać obie
__________________
Uśmiech kosztuje mniej od elektryczności i daje więcej światła...

Walczę o zdrowe włosy
18.08.10 - Olej kokosowy
21.08.10 - amla/ bhringraj/ sesa/ vatika

Zapuszczam włosy (cel 5o cm):
29.08.10 - 27 cm
28.09.10 - 29 cm
31.10.10 - 30,5 cm
05.03.12 - 43 cm

moja włoskowa historia
pchelka1981 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-07, 09:33   #3973
DarkNoir
Zakorzenienie
 
Avatar DarkNoir
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 5 328
GG do DarkNoir
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Kupiłam peeling do włosów na helfy.pl i daję czarnej khadi ostatnią szansę
__________________
Zima minie wiosna przejdzie lato w niepamięci legnie rok
Serce mnie nie boli, ręce ciągle zdolne do poświęceń są
Oczy trochę senne, wszystkie moje drogi wiodą w noc

Piotr Rogucki - I'm Not Afraid Of Your Soul


DarkNoir jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-07, 10:48   #3974
Miskaa78
Kazar Lady
 
Avatar Miskaa78
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 22 900
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez Kornelia90 Pokaż wiadomość
hmm.. czy któraś z Was farbuje włosy na głęboką czerń i stosuje dwuetapowego hennowania najpierw http://allegro.pl/oryginalna-henna-k...172737337.html a potem INDYGO ?? znalazłam jakąś stronę na temat proporcji http://mazidla.com/receptariusz/83/2...cych-wosy.html ale nie wiem czy ta bezbarwna henna w moim przypadku coś da
wydaje mi się ze do dwuetapowego nadaje sie jako pierwsza tylko czysta henna, bo ona ma pomóc złączyc sie barwnikom, ona sie łączy z keratyną włosa - cassia chyba zostaje na zewnątrz włosa
__________________


Sarkazm to obrona osób inteligentnych przed otaczającą głupotą..

Miskaa78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-07, 14:33   #3975
Kornelia90
Raczkowanie
 
Avatar Kornelia90
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 82
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

dzięki dziewczyny , spróbuje coś pokombinować jak radzicie
Kornelia90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-07, 18:06   #3976
margoltka
Wtajemniczenie
 
Avatar margoltka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 187
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

No i jestem po kolejnym farbowaniu. Zdecydowałam ostatecznie, że na mój sprany JasnyBrąz nałożę Hennę z Amlą. Farba najbardziej zmyła się o dziwo na odrostach, czyli naturalnych włosach. Byłam przerażona kolejnym farbowaniem, ponieważ w temacie hennowania jestem świeżynką. Ale udało się Kolor jest taki jak chciałam, czyli rudy. Nie dodawałam do mieszanki niczego. Zalałam po prostu gorącą wodą i trzymałam 1,5godz.

Zdjęć przed niestety brak.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC05651_2.jpg (28,9 KB, 42 załadowań)
__________________

T. H. P. moje szczęście, moja miłość, moje wszystko


mój naturalny zakątek: przyPoziomkowej.pl
margoltka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-07, 18:19   #3977
ewcia1807
Zakorzenienie
 
Avatar ewcia1807
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Białogard
Wiadomości: 11 587
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość
No i jestem po kolejnym farbowaniu. Zdecydowałam ostatecznie, że na mój sprany JasnyBrąz nałożę Hennę z Amlą. Farba najbardziej zmyła się o dziwo na odrostach, czyli naturalnych włosach. Byłam przerażona kolejnym farbowaniem, ponieważ w temacie hennowania jestem świeżynką. Ale udało się Kolor jest taki jak chciałam, czyli rudy. Nie dodawałam do mieszanki niczego. Zalałam po prostu gorącą wodą i trzymałam 1,5godz.

Zdjęć przed niestety brak.
Piękny kolor!
__________________
CG od 30.09.2011
Olejowanie od 11.11.2011


28-...-36-37-38-39-40-41-42-43-44-45-46 -47-48-49-50 ... 60

Zapraszam na mojego kosmetycznego bloga: www.kosmetyczny-raj.blogspot.com
ewcia1807 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-07, 19:28   #3978
malwes
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 155
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez DarkNoir Pokaż wiadomość
Kupiłam peeling do włosów na helfy.pl i daję czarnej khadi ostatnią szansę
DarkNoir - koniecznie daj znać co wyszło. I ja bym robiła dwuetapowo, mimo wszystko....jakoś mi ciężko uwierzyć, żeby indygo/henna z taką przewagą indygo jak w tej mieszance, mogło złapać bez henny przed.
Trzymam kciuki
malwes jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-07, 19:45   #3979
uca
Rozeznanie
 
Avatar uca
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: desde muy lejos!
Wiadomości: 738
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez pchelka1981 Pokaż wiadomość
kochana jesteś!! buziam strasznie jestem ciekawa jaki efekt dawał tycjan
ja postaram się dzisiaj do naszej galerii wrzucić efekt ostatniego hennowania. kilka dniu minęło więc myślę, że kolor już za bardzo nie powinien się zmienić a w piątek planuję nałożyć gloss (tudzież glossa, ja też nie wiem czy to się odmienia :P), tyle że nie mogę się zdecydować czy robić z czystą cassią, czystą henną czy pomieszać obie
Doszlo to zdjecie? Szkoda ze nie mam jakiegos lepszego, ale coz.
Wczoraj zrobilam glossa, pierwszy raz z odzywka (wczesniej dawalam jogurt) i nie fajny wyszedl, wydawal sie strasznie gesty ale jak nalozylam na glowe to strasznie mi sciekal po szyji czole itd. Moze ta odzywka po porostu sie nie nadaje i powinnam sprobowac z inna. W ogole to konsystencja byla okropna i kolor wyszedl duzo slabszy niz po mieszance z jogurtem. Podjerzewam ze skoro tak wyszedl to mi sie spierze z odrostow blyskawicznie i bede musiala powtarzac farbowanie. Dobrze chociaz ze wlosy nabraly objetosci troche bo juz mialam straszny przyklap . Sproboje zrobic zdjecie jakies w swietle dziennym .
__________________
9.10.2013 zapuszczam włosy. Aktualna długość do ramion.
9.01.2014 włosy za linię obojczyków.
24.08. 2016 w połowie drogi do talii
uca jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-08, 07:34   #3980
zula4x4
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 49
GG do zula4x4
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Wczoraj nałożyłam cassię, nie bardzo umiem sobie sama nakładać takie specyfiki, więc zrobiła mi to mama takim pędzlem jak do farby. Niestety podczas nakładania moje włosy poplątały się i po spłukaniu nijak nie mogłam ich rozczesać. Niestety więc musiałam nałożyć odzywkę. a jedyna jaką miałam była Placenta.
I teraz efekty: wlosy sa gładkie, zauważyłam większy połysk, ale nie jakiś spektakularny, może przez to, że tą odżywkę musiałam dać po spłukaniu... Dziś na noc nałożę Vatikę i zobaczymy jutro co z tego wyniknie.
Ogólnie efekt jest ok, włosy maja fajny pobłysk, ich kolor jakby się wyrównał (nie były farbowane). Ogólnie jestem na tak, myślę.
Kusi mnie ciemny brąz, widziałam zdjęcia na których wychodził bardzo ładny, taki chłodny, ale to kieeedyś, na razie pewnie kupię kolejną cassię za jakiś czas.
I teraz myslę, że na następny raz zrobię glossa, bo nakładanie tego było tragedią, a włosy nie powinny być wtedy takie poplątane.

Edytowane przez zula4x4
Czas edycji: 2012-03-08 o 07:53
zula4x4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-08, 09:16   #3981
pchelka1981
Raczkowanie
 
Avatar pchelka1981
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: zielona góra
Wiadomości: 194
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez uca Pokaż wiadomość
Doszlo to zdjecie? Szkoda ze nie mam jakiegos lepszego, ale coz.
kochana nie doszło a na PW wysyłałaś?
Cytat:
Napisane przez uca Pokaż wiadomość
Wczoraj zrobilam glossa, pierwszy raz z odzywka (wczesniej dawalam jogurt) i nie fajny wyszedl
a jakiej odżywki użyłaś? ja do tradycyjnej henny dodałam przed samym nałożeniem trochę emulsji z Glorii i błotko o niebo lepiej się nakładało. myślę, że jak zrobię w piątek glossa to właśnie na jej bazie. zobaczymy jakie będą efekty.
wieczorem wrzucę zdjęcia, bo wczoraj zdążyłam tylko je pstryknąć porównałam efekt z wcześniejszymi zdjęciami i aż się sama zdziwiłam, że wyraźnie widzę różnicę

Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość
No i jestem po kolejnym farbowaniu. Zdecydowałam ostatecznie, że na mój sprany JasnyBrąz nałożę Hennę z Amlą. Farba najbardziej zmyła się o dziwo na odrostach, czyli naturalnych włosach. Byłam przerażona kolejnym farbowaniem, ponieważ w temacie hennowania jestem świeżynką. Ale udało się Kolor jest taki jak chciałam, czyli rudy. Nie dodawałam do mieszanki niczego. Zalałam po prostu gorącą wodą i trzymałam 1,5godz.

Zdjęć przed niestety brak.
śliczny kolor Ci wyszedł
__________________
Uśmiech kosztuje mniej od elektryczności i daje więcej światła...

Walczę o zdrowe włosy
18.08.10 - Olej kokosowy
21.08.10 - amla/ bhringraj/ sesa/ vatika

Zapuszczam włosy (cel 5o cm):
29.08.10 - 27 cm
28.09.10 - 29 cm
31.10.10 - 30,5 cm
05.03.12 - 43 cm

moja włoskowa historia

Edytowane przez pchelka1981
Czas edycji: 2012-03-08 o 09:23
pchelka1981 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-08, 09:39   #3982
margoltka
Wtajemniczenie
 
Avatar margoltka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 187
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Dziękuję dziewczyny za komplementy oraz rady. Bez Was nie odważyłabym się na farbowanie Khadi

A z okazji naszego święta życzę samych pięknych i słonecznych dni
__________________

T. H. P. moje szczęście, moja miłość, moje wszystko


mój naturalny zakątek: przyPoziomkowej.pl
margoltka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-08, 15:00   #3983
zula4x4
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 49
GG do zula4x4
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Przyjaciółka chciałaby pofarbować henną na czarno włosy, ale ma farbowane na czarno chemiczną, a odrosty ciemny blond. Wyjdzie jej to? Czy trzeba dwuetapowo? Chodzi o to, żeby te odrosty tez chwyciło. No i jak sie spisze henna po farbowaniu chemicznym w takim przypadku?
zula4x4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-08, 16:51   #3984
Kornelia90
Raczkowanie
 
Avatar Kornelia90
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 82
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

a jak użyje http://allegro.pl/oryginalna-henna-k...187875837.html a potem INDYGO to nie wyjdą rude refleksy ??
Kornelia90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-08, 17:02   #3985
missi00
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 19
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Witam
Przymierzam się do farbowania hennę. Chciałabym wiedzieć na ile włosów, jaką długość starcza 100 gramowe opakowanie Khadi?

edit;
Jeszcze jedno pytanie. Czytam Wasze posty, przeglądam zdjęcia na stronie Khadi i cały czas nie wiem czy lepiej jasny czy ciemny brąz. Mój kolory naturalny to myszowaty brąz, obecnie po chemiczny farbowaniu taki wypłukany brąz, trochę jakby rdzawy (nie wiem jak go dokładnie opisać). Myślę nad ciemny brązem tylko, żeby nie wyszedł za ciemny, bo znowu przy jasnym boje się, że będzie przechodzi w rudy lub coś w tym stylu. Z tego co widzę to różnie to wychodzi.

Edytowane przez missi00
Czas edycji: 2012-03-08 o 17:18
missi00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-08, 17:22   #3986
malwes
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 155
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez Kornelia90 Pokaż wiadomość
a jak użyje http://allegro.pl/oryginalna-henna-k...187875837.html a potem INDYGO to nie wyjdą rude refleksy ??
Jest to chyba jedyny sposób, żeby osiągnąć w miarę czarną-czerń
Natomiast kasztanowe refleksy mogą się zawsze wyłonić, wszysko zależy od tego jak złapie indygo - ono jest trochę trudniejsze w chwytaniu niż henna i u niektórych potrafi blednąć. Ważne, żeby z tym indygo potem nie siedzieć za długo bo ono chwyta szybciej niż henna więc im dłużej posiedzisz tym bardziej henna ma szansę zdominować indygo. Ja bym posiedziała 1,5-2h max.

---------- Dopisano o 18:22 ---------- Poprzedni post napisano o 18:19 ----------

Cytat:
Napisane przez zula4x4 Pokaż wiadomość
Przyjaciółka chciałaby pofarbować henną na czarno włosy, ale ma farbowane na czarno chemiczną, a odrosty ciemny blond. Wyjdzie jej to? Czy trzeba dwuetapowo? Chodzi o to, żeby te odrosty tez chwyciło. No i jak sie spisze henna po farbowaniu chemicznym w takim przypadku?
Jeśli weźmie czystą hennę i czyste indygo kupione z solidnego źródła to może kłaść od razu. Nic się nie stanie. Ja bym robiła dwuetapowo - najpierw czysta henna potem czyste indygo.

Natomiast, dziewczyny, nikt Wam nie da gwarancji, że coś wyjdzie akurat tak a nie inaczej. Każda z nas ma inny organizm, inne włosy, uzyskuje inne efekty nawet z tych samych mieszanek. Nie ma innego wyjścia jak przygotowac hennę i indygo w takich warunkach jak robilibyśmy to docelowo i zrobić próbę na pasemku (lub włosach zebranych ze szczotki).
malwes jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-08, 17:58   #3987
Julianna007
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 28
Question Proszę o pomoc w sprawie kosmetyków zawierających hennę.

Witam drogie Wizażanki moje włosy mają kolor ciemnego, ciemnego blondu. Rozjaśniałam je rumiankiem więc mają złocisty wręcz żółty odcień, którego bardzo chcę się pozbyć. Stosuję olejek rycynowy i płukanki z pokrzywy. Kiedyś skutecznie przyciemniało to moje naturalne włosy. Niestety nie działa na rozjaśnione. Myślałam o maseczce do włosów ciemnych Rainforest Wax. Zawiera hennę. Moje pytanie: czy ekstrakt z henny zawarty w kosmetykach tego typu działa jak normalna henna? Czy używając tej maski będzie tak jakbym farbowała włosy henną tylko stopniowo? Czy jednak jest to na takiej zasadzie, że ten ekstrakt jest łagodniejszy i spokojnie mogę go używać bez obaw, że jak przyjdzie mi ochota na farbę chemiczną to nie wyjdzie odcień zieleni?
Julianna007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-08, 19:45   #3988
pchelka1981
Raczkowanie
 
Avatar pchelka1981
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: zielona góra
Wiadomości: 194
Dot.: Proszę o pomoc w sprawie kosmetyków zawierających hennę.

Cytat:
Napisane przez Julianna007 Pokaż wiadomość
czy ekstrakt z henny zawarty w kosmetykach tego typu działa jak normalna henna?
to zależy o jakie działanie henny pytasz
Cytat:
Napisane przez Julianna007 Pokaż wiadomość
Czy używając tej maski będzie tak jakbym farbowała włosy henną tylko stopniowo?
nie. dodatek henny może pogłębić naturalny kolor, ale zasadniczo w tej postaci nie może go zmienić.
Cytat:
Napisane przez Julianna007 Pokaż wiadomość
Czy jednak jest to na takiej zasadzie, że ten ekstrakt jest łagodniejszy i spokojnie mogę go używać bez obaw, że jak przyjdzie mi ochota na farbę chemiczną to nie wyjdzie odcień zieleni?
nie widzę powodów dla których miałabyś zostać zielonowłosa

swoją drogą, jeśli zależy Ci na pozbyciu się ciepłych refleksów to chyba nie tędy droga raczej powinnaś używać kosmetyków, których celem jest ochłodzenie odcienia i wybicie żółtych refleksów z włosa (np. tego: link)
__________________
Uśmiech kosztuje mniej od elektryczności i daje więcej światła...

Walczę o zdrowe włosy
18.08.10 - Olej kokosowy
21.08.10 - amla/ bhringraj/ sesa/ vatika

Zapuszczam włosy (cel 5o cm):
29.08.10 - 27 cm
28.09.10 - 29 cm
31.10.10 - 30,5 cm
05.03.12 - 43 cm

moja włoskowa historia
pchelka1981 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-08, 20:20   #3989
Julianna007
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 28
Dot.: Proszę o pomoc w sprawie kosmetyków zawierających hennę.

Zależy mi na tym żeby pogłębić swój naturalny kolor i pozbyc się tych rozjaśnionych końców, gdyż włosy mają już ok. 5cm naturalnego odrostu. Wszystko ładnie się wtapia i nie widać różnicy, jednak w słońcu błyszczą się na złoto, zółto. I głównie to chcę zniwelować.
Julianna007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-08, 20:45   #3990
pchelka1981
Raczkowanie
 
Avatar pchelka1981
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: zielona góra
Wiadomości: 194
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

oto co czysta henna uczyniła na moim orzeszku więcej oczywiście w galerii
generalnie różnica nie jest powalająca, ale jednak widoczna niestety nie do końca udało mi się uchwycić, że włosięta mienią się raz na rudo a raz na czerwono w zależności od tego, jak pada na nie światło. ale na pewno wiecie co mam na myśli
ostatnia fotka - efekty po orzeszku
pozostałe - czysta henna
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg tn_S6301859.jpg (32,8 KB, 32 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg tn_S6301836.jpg (39,6 KB, 25 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg tn_S6301520.jpg (71,5 KB, 32 załadowań)
__________________
Uśmiech kosztuje mniej od elektryczności i daje więcej światła...

Walczę o zdrowe włosy
18.08.10 - Olej kokosowy
21.08.10 - amla/ bhringraj/ sesa/ vatika

Zapuszczam włosy (cel 5o cm):
29.08.10 - 27 cm
28.09.10 - 29 cm
31.10.10 - 30,5 cm
05.03.12 - 43 cm

moja włoskowa historia
pchelka1981 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:07.