Możliwość ciąży ? - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Seks

Notka

Seks Tutaj porozmawiasz o seksie. Masz pytania związane z życiem seksualnym lub szukasz porady? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, dodaj opinię.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-01-14, 17:53   #91
malwinac
Zadomowienie
 
Avatar malwinac
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 437
Dot.: Możliwość ciąży ?

Cytat:
Napisane przez nastek7 Pokaż wiadomość
Mam zaledwie 19 lat ale się z Tobą zgodze!To co się dzieje to tragedia...
15 letnie panny robią z siebie dziwki!Jak slysze rozmowe 15 latek ktore maja tone pudru na twarzy i miniowki prz -12 stopniach ''aaa no bo ja sie z tym przelizałam i z tamtym też...ah ja bez seksu to dzien nie wytrzymam'' to jest tragedia!
Niestety to kwestia wychowania przez rodzica .
U mnie w domu seks nigdy nie był tematem tabu i nie mając ukończonych 18 lat poszłam do ginekologa,przyjmuje tabletki antykoncepcyjne i uważam się za osobę odpowiedzialną.
Dlatego moim zdaniem traktowanie wszystkich 15,16,17 latek jako osoby niedojrzałe do seksu jest bez sensu. Owszem nie które takie są , ale zdarzają się także takie które potrafią wziąc odpowiedzialność za swoje czyny,odpowiednio się zabezpieczyć i nie pchać się każdemu napotkanemu facetowi do łóżka.
Czasem mam wrażenie że aborcja jest lepszym rozwiązaniem od urodzenia dziecka niechcianego,wychowanego w patologicznym domu. To tworzy zamknięte koło sytuacja się powtarza i powtarza.
Poza tym media w jakiś sposób kreują wizerunek ostrej laski (doda ) za którym nastolatki ślepo podążają.
Niestety są tak mało doinformowane że idą na imprezę , upijają się do nieprzytomności a potem nie wiadomo kogo to dziecko .
Pozostaje tylko wiara że takich dziewczyn będzie coraz mniej
__________________
Studentka

malwinac jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-14, 18:01   #92
ukrycior
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 504
Dot.: Możliwość ciąży ?

Cytat:
Napisane przez malwinac Pokaż wiadomość
Niestety to kwestia wychowania przez rodzica .
U mnie w domu seks nigdy nie był tematem tabu i nie mając ukończonych 18 lat poszłam do ginekologa,przyjmuje tabletki antykoncepcyjne i uważam się za osobę odpowiedzialną.
Dlatego moim zdaniem traktowanie wszystkich 15,16,17 latek jako osoby niedojrzałe do seksu jest bez sensu. Owszem nie które takie są , ale zdarzają się także takie które potrafią wziąc odpowiedzialność za swoje czyny,odpowiednio się zabezpieczyć i nie pchać się każdemu napotkanemu facetowi do łóżka.
Czasem mam wrażenie że aborcja jest lepszym rozwiązaniem od urodzenia dziecka niechcianego,wychowanego w patologicznym domu. To tworzy zamknięte koło sytuacja się powtarza i powtarza.
Poza tym media w jakiś sposób kreują wizerunek ostrej laski (doda ) za którym nastolatki ślepo podążają.
Niestety są tak mało doinformowane że idą na imprezę , upijają się do nieprzytomności a potem nie wiadomo kogo to dziecko .
Pozostaje tylko wiara że takich dziewczyn będzie coraz mniej
Uważasz, że 15 lat to właściwy wiek na inicjację seksualną?
ukrycior jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-14, 18:08   #93
malwinac
Zadomowienie
 
Avatar malwinac
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 437
Dot.: Możliwość ciąży ?

Cytat:
Napisane przez ukrycior Pokaż wiadomość
Uważasz, że 15 lat to właściwy wiek na inicjację seksualną?
Jeśli dziewcyzna zabezpiecza się tabletkami,ma stałego partnera to dlaczego by nie ?Chyba każdy ma swój rozum i czuje kiedy jest na to odpowiedni moment.
EDIT Uważasz że wszyscy muszą czekać do ukończenia magicznej 18 stki (aby rozpocząc życie seksualne)żeby w razie wpadki ( bo DOROŚLI ludzie tez je mają ) móc wychować dziecko.
__________________
Studentka


Edytowane przez malwinac
Czas edycji: 2009-01-14 o 18:11
malwinac jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-14, 18:12   #94
ukrycior
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 504
Dot.: Możliwość ciąży ?

Cytat:
Napisane przez malwinac Pokaż wiadomość
Jeśli dziewcyzna zabezpiecza się tabletkami,ma stałego partnera to dlaczego by nie ?Chyba każdy ma swój rozum i czuje kiedy jest na to odpowiedni moment.
EDIT Uważasz że wszyscy muszą czekać do ukończenia magicznej 18 stki (aby rozpocząc życie seksualne)żeby w razie wpadki ( bo DOROŚLI ludzie tez je mają ) móc wychować dziecko.

Nie. Sama zaczęłam życie seksualne tuż przed 18-tką. Dla mnie 15-tka to dzieciak. A po co dzieciakowi seks? Jestem też na nie jeśli chodzi o tabsy w tym wieku.
ukrycior jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-14, 18:13   #95
monaa01
Rozeznanie
 
Avatar monaa01
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 662
Dot.: Możliwość ciąży ?

ja myślałam że zaliczyłam wpadkę w wieku 23 lat (chwilę przed obroną), facet z którym byłam (7 LAT) zasugerował aborcję i przestał być moim facetem, na szczęście w ciąży nie byłam, a twojej dziewczynie szczerze współczuje, super wsparcie z Twojej strony
monaa01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-14, 20:18   #96
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Możliwość ciąży ?

Cytat:
Napisane przez malwinac Pokaż wiadomość
Jeśli dziewcyzna zabezpiecza się tabletkami,ma stałego partnera to dlaczego by nie ?Chyba każdy ma swój rozum i czuje kiedy jest na to odpowiedni moment.
EDIT Uważasz że wszyscy muszą czekać do ukończenia magicznej 18 stki (aby rozpocząc życie seksualne)żeby w razie wpadki ( bo DOROŚLI ludzie tez je mają ) móc wychować dziecko.
Dlatego ze jest fizycznie i emocjonalnie nie gotowa na seks; a uprawiajac seks w takim wieku, z niewyksztalconym do konca nablonkiem macicy zwieksza drastycznie szanse zakazenia HPV i w efekcie raka.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-14, 20:23   #97
malwinac
Zadomowienie
 
Avatar malwinac
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 437
Dot.: Możliwość ciąży ?

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Dlatego ze jest fizycznie i emocjonalnie nie gotowa na seks; a uprawiajac seks w takim wieku, z niewyksztalconym do konca nablonkiem macicy zwieksza drastycznie szanse zakazenia HPV i w efekcie raka.
Skąd możesz wiedzieć czy jest na to gotowa emocjonalnie:?
Jesteś psychologiem że wypowiadasz się w tej kwestii? Masz jakieś poparcie w badaniach ankietach?
No to chyba co 2-3 nastolatka chodzi teraz z rakiem niesamowita historia
__________________
Studentka

malwinac jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-01-14, 20:36   #98
ukrycior
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 504
Dot.: Możliwość ciąży ?

Ale wytłumacz mi, po co 15-lace sex? Chyba po to, żeby sobie coś rekompensować, np. emocjonalną potrzebę ojca.
ukrycior jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-14, 20:38   #99
Paraboliczna
Raczkowanie
 
Avatar Paraboliczna
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 373
Dot.: Możliwość ciąży ?

Cytat:
Napisane przez malwinac Pokaż wiadomość
Skąd możesz wiedzieć czy jest na to gotowa emocjonalnie:?
Jesteś psychologiem że wypowiadasz się w tej kwestii? Masz jakieś poparcie w badaniach ankietach?
No to chyba co 2-3 nastolatka chodzi teraz z rakiem niesamowita historia
bo wyrak zna się na wszystkim
samozwańczy autorytet tego forum
__________________
Round here we talk just like lions
But we sacrifice like lambs
Paraboliczna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-14, 20:53   #100
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Możliwość ciąży ?

w kolejnym wątku ta sama dyskusją się rozwija
i niestety obawiam się, że i tak osoby 15-16 letnie nie przyjmą do wiadomości, że w większości nie są gotowe na seks...
A argument jakoby łykanie tabletek w wieku lat 15 (pomijam przyczyny zdrowotne) było odpowiedzialnością - bez komentarza...
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-14, 21:05   #101
ukrycior
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 504
Dot.: Możliwość ciąży ?

Cytat:
Napisane przez Marwari Pokaż wiadomość
w kolejnym wątku ta sama dyskusją się rozwija
i niestety obawiam się, że i tak osoby 15-16 letnie nie przyjmą do wiadomości, że w większości nie są gotowe na seks...
A argument jakoby łykanie tabletek w wieku lat 15 (pomijam przyczyny zdrowotne) było odpowiedzialnością - bez komentarza...

I tak można w kółko macieju Siostro. Już nachnęłam ręką, bo ja beton, moher, nic nie rozumiem, jakaś dziwna jestem w ogóle.
ukrycior jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-14, 21:08   #102
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Możliwość ciąży ?

Cytat:
Napisane przez ukrycior Pokaż wiadomość
I tak można w kółko macieju Siostro. Już nachnęłam ręką, bo ja beton, moher, nic nie rozumiem, jakaś dziwna jestem w ogóle.
ja tak samo
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-14, 21:09   #103
pani_smith
Zakorzenienie
 
Avatar pani_smith
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 043
Dot.: Możliwość ciąży ?

w wieku 15 lat powinno się edukować seksualnie a nie seksić.
tyle ode mnie w tej kwestii
__________________
Pożądanie zadowoli się każdą, byle jaką. Ale dusza pragnie tylko jednej - jedynej, wybranej. (H. Sakutaro)

wróciłam
pani_smith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-14, 21:36   #104
olikbt21
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 548
Dot.: Możliwość ciąży ?

Niestety to kwestia wychowania przez rodzica .
U mnie w domu seks zawsze był tematem tabu i nie mając ukończonych 18 lat poszłam do ginekologa sama, przyjmowałam tabletki antykoncepcyjne, uważając się za osobę odpowiedzialną i doprowadziłam się niemal do przekręcenia się (przesadzam), albo do zatorów (nie przesadzam - żyły powiedziały nie).


Przepraszam za takie złośliwe parafrazowanie, ale imho tabletki to żadna oznaka dojrzałości. Rozpoczęłam współżycie bardzo wcześnie (duuuużo za wcześnie, nie będąc naprawdę gotową) i wierzę, że większość tych dziewczyn też nie była gotowa. Mi też się wydawało, że ubóstwiam seks i aaaach jakie to fakne... Dopiero trochę po 20 zrozumiałam o co tak naprawdę chodzi w te klocki i na czym to wszystko polega.

Uważam, że powinno się promować rozwagę seksualną. Nie czystość, bo czystość to już wybór każdej konkretnej osoby, ale rozwagę - naprawdę nie ma nic mądrego, fajnego i zdrowego w posiadaniu 20 partnerów. Co nie znaczy, że potępiam takie osoby... Każdy jest inny. Mnie samą też seksualność czasem wyprzedza jednak zdaję sobie sprawę, że mimo zabezpieczenia, nastroju itp - czasem po prostu nie warto. Nie wierzę w zachowywaniu czystj leliji dla męża... Po prostu ryzyko chorób wenerycznych nie śpi i wzrasta drastycznie po 5tym partnerze (w tym raka szyjki macicy powiązanego z HPV, że tak go wrzucę do jednego worka z kiłą i chlamydiozą). A łatwo mieć 5 przed 30ką, gdy zaczyna się w wieku 15 uprawiać seks.

Nie umiem się wysłowić, ale tym dzieciom nikt nie mówi, że czasem po prostu nie ma takiej potzeby... I tyle.
olikbt21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Seks


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:58.