Sudety, pliss gdzie się wybrać - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-07-25, 20:30   #1
sa_renka
Raczkowanie
 
Avatar sa_renka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Chorzów
Wiadomości: 34
GG do sa_renka
Smile

Sudety, pliss gdzie się wybrać


Witam serdecznie,
przeglądałam tematy ale może przez nieuwagę nie zauważyłam tematu na temat polskich gór (sudety, kotlina kłodzka, miasteczka uzdrowiskowe), wybieram się niebawem na urlop - pierwszy od 10 lat - w nasze rejony, nie mam zielonego pojęcia gdzie uderzyć, gdzie najpiękniej, co warto zobaczyć w rejonach sudeckich. Jeśli ktokolwiek może mi poradzić (wyjazd jest "samoorganizowalny" przeze mnie) co zobaczyć i gdzie się wybrać to plisss... o pomoc.
Pozdrawiam sa_renka
sa_renka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-25, 22:46   #2
Daenerys
Wtajemniczenie
 
Avatar Daenerys
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kiedys Wlkp teraz Eng
Wiadomości: 2 898
Dot.: Sudety, pliss gdzie się wybrać

Byłam w Sudetach rok temu, jest tam masa pięknych miejsc.

Byłam na wycieczce objazdowej motocyklem z moim TŻtem, zwiedzialiśmy głównie ruiny zamków oraz zamki - jest ich w rejonie Sudet baaardzo dużo, oprócz tego zwiedzialiśmy sztolnie pohitlerowskie, kaplicę czaszek oraz byliśmy w górach Stołowych.
Sudety bardzo polecam moją wycieczkę uważam za bardzo udaną.
__________________





Edytowane przez Daenerys
Czas edycji: 2006-08-21 o 12:10
Daenerys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-26, 22:27   #3
aine16
Raczkowanie
 
Avatar aine16
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 168
GG do aine16
Dot.: Sudety, pliss gdzie się wybrać

Ja Polecam Rudawy Janowickie, właśnie stamtąd wróciłam. Góry niezbyt wysokie, a jednak można się porządnie nachodzic. Miejsce baaardzo urokliwe, wiele do zwiedzania. Można wejśc na Krzyżną Górę lub sokolik, zobaczyc ruiny zamku Bolczów, schronisko "Szwajcarka",kolorowe jeziorka, skalny most i wiele innych. Polecam nocleg w gospodarstwie agroturystycznym w trzcińsku przy szkółce wspinaczkowe, maja tam pole campingowe (10zł-osoba), mozna nocowac pod drewniana wiatą(15zł), w sali zbiorowej(20zł), w domku drewnianym 2-3 osobowym(20 zł) lub domkach kilkuosobowych(nie wiem ile). Na miejscu można skorzystac z groty wspinaczkowej, pograc w badmintona, posiedziec na drewninym mostku i wiele innych, jest tez sklepik z drobiazgamui indyjskimi. Poza tym jest naprawde wiele widowiskowych tras, czyste strumyki. Ja na pewno tam jeszcze wrócę
aine16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-27, 09:27   #4
Yoolia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 6 899
GG do Yoolia
Dot.: Sudety, pliss gdzie się wybrać

Tak ja też polecam Rudawy Janowickie byłam tam pare lat temu na obozie wędrownym To były piękne czasy, chodzenie po górach od schroniska do schroniska
Polecam też Karpacz, choć jest troche tłoczno ale stamtąd jest wiele szlaków oraz Szklarską Porębe, Wodpad Szklarki i Wodospad Kamienczyka, Śnieżne kotły
Yoolia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-27, 17:04   #5
Hanka20
Zakorzenienie
 
Avatar Hanka20
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 8 972
Dot.: Sudety, pliss gdzie się wybrać

w sudetach bylam juz dwa razy i bardzo mi sie tam podoba góry co prawda nie sa zbyt imponujace, nadaja sie bardziej dla tych, którzy przyjezdzaja tam, by wypoczac, a nie wspinac sie i zdobywac szczyty, ale jest tam wiele urokliwych miejsc. ja osobiscie bylam w paru uzdrowiskowych miejscowosciach: nocowalismy w długopolu zdroju, ale jezdzilismy tez na wycieczki, np do Polanicy Zdroju, Kłodzka, Bystrzycy Kłodzkiej, Międzygórza. pierwsze trzy sa miasteczkami do zwiedzania, szczególnie Kłodzko, gdzie można zobaczyc twierdze kłodzka, w Miedzygórzu zas weszlismy na szczyt o nazwie Igliczna(845m n.p.m), gdzie po drodze mozna zobaczyc ogród bajek i wejsc do sanktuarium Marii Śnieżnej i zostawic swój wpis. stamtad rozciagaja sie piekne widoki na duza czesc sudetów. w Miedzygórzu jest tez wodospad i pare punktów wypadowych na okoliczne szczyty, m.in śnieżnik. polecam ta miejscowosc na wycieczke, jest tam tez pare ciekawych pensjonatów, wiec na pewno miejsce na nocleg tez sie znajdzie
__________________
"Są rzeczy na tym świecie zbyt piękne, aby podziwiać je samemu. Zbyt cudowne, aby się nimi nie dzielić z innymi"

Nasz Filipek jest z nami od 19.04
Hanka20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-10, 09:49   #6
sylwia-zuza
Zakorzenienie
 
Avatar sylwia-zuza
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 3 664
Dot.: Sudety, pliss gdzie się wybrać

a ja mieszkam w sudetach polecam bledne skaly w gorach stolowych, wrazenia niesamowite,odradzam karpacz-szklarska jest duzo lepsza.Pieknie jest w dusznikach i kudowie.Osobiscie polecam najstarsze pasmo sudetow -czyli gory sowie.Jest tu tanio, pewnie dlatego ze to miejsce jast malo reklamowane, a jestesmy "parkiem krajobrazowym"To tylko ok 60-70 km od wroclawia
__________________
Jesienne mamy
sylwia-zuza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-21, 11:28   #7
Chatte96
Zadomowienie
 
Avatar Chatte96
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 345
Thumbs up Dot.: Sudety, pliss gdzie się wybrać

Błędne Skały, Szczeliniec z Piekiełkiem, Jaskinia Niedźwiedzia - to jest to dla dzieci i ich rodziców
I świetna baza noclegowa, najpiękniejsze miejsce w Kotlinie
http://hotelik-oranski.pop.pl/
Chatte96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-08-22, 12:30   #8
sa_renka
Raczkowanie
 
Avatar sa_renka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Chorzów
Wiadomości: 34
GG do sa_renka
Smile Dot.: Sudety, pliss gdzie się wybrać

Hej Kochane Wizażystki!
wlasnie wrócilam z wakacji, bylo cudownie! Bylam w Kudowie, Szklarskiej Porębie, Kłodzku później nawet w Korbielowie przy okazji Czechy - na safari, Słowacja - gorące źródła... ach... i znowu rok czekać
Pozdrawiam
sa_renka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-22, 09:59   #9
Nati02
Zakorzenienie
 
Avatar Nati02
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 8 320
Dot.: Sudety, pliss gdzie się wybrać

Ja w tym roku zastanawiam się nad miejscem wypoczynku- Rudawy Janowickie mnie przekonują
Muszę poszukać jakiegoś dobrego noclegu: http://oferty.wypoczynek.turystyka.pl , a może któraś może polecić?
__________________
Życie to ciągłe ryzyko.

Edytowane przez Nati02
Czas edycji: 2014-08-06 o 15:54
Nati02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-09, 00:14   #10
selene82
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 23
Dot.: Sudety, pliss gdzie się wybrać

Z tego co widzę nasze Karkonosze przyciągają uwagę i bardzo mnie to cieszy sama bardzo lubię górskie wędrówki i prawdę mówiąć nie wyobrażam sobie abym mogła mieszkać gdzie indziej niż tutaj Mieszkam w Jeleniej Górze, rzut beretem mam do Karpacza, Szklarskiej Poręby, świeradowa Zdrój, Wojanowa .... oj długo by wymieniać

Jeśli ktoś z Was ma ochotę przyjechać w nasze piękne strony to serdecznie zapraszam do Jeleniej Góry

Mam do Waszej dyspozycji tanie i wygodne mieszkanko, super jako baza wypadowa na wszelkie wycieczki na SEZON LETNI od 01/07/2011 do 30/09/2011. Można już rezerwować

Do Waszej dyspozycji oddaję samodzielne, trzypokojowe w pełni wyposażone mieszkanie ze wszystkimi udogodnieniami pozwalającymi czuć się jak w domu.

Mieszkanie zlokalizowane jest na spokojnym osiedlu.
3 min od Placu Ratuszowego, gdzie można spędzić przyjemnie czas w knajpkach pod arkadami lub piwnych ogródkach, a dla miłośników spacerów Perła Zachodu, Grzybek czekają.
W wyposażeniu mieszkania dla 6 osób znajduje się:
- 1 pokój - wygodne, nowe, duże łózko, komoda, tv stolik nocny
- 2 pokój - wygodne, nowe, duże łózko, komoda, tv stolik nocny
- 3 pokój - wygodne, nowe, duże łózko, komoda, stolik nocny
Wyposażenie kuchni:
- czajnik elektryczny, kuchenka gazowo-elektryczna z piekarnikiem, lodówka,
Wyposażenie łazienki:
- wc, umywalka, wanna z prysznicem, pralka.
Parking pod nosem

Cena brutto:
doba 100zł za calutkie mieszkanie, przy 6 osobach jest to niecałe 17 zł na głowę.

Mamy również dwa rowery, jeśli mielibyście ochotę na rowerowe wycieczki możemy je pożyczyć

Aaaa warto też zobaczyć Wieżę Rycerską w Siedlęcinie, wspomniany już Grybek i Perłę Zachodu, jest też w okresie wakacyjnym uruchomiona linia kolejowa do Pragi sama się wybieram

Załączam zdjęcia, ale zaznaczam że mieszkanko wygląda teraz o wiele bardziej przytulnie

I jeszcze najważniejsze lubimy zwięrzęta, więc Wasz pupil będzie mile widziany

Telefon kontaktowy 531 877 117
lub e-mail: selene82.maja@gmail.com

Do ZOBACZENIA

Maja
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1.jpg (88,4 KB, 11 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 1a.jpg (90,3 KB, 4 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2.jpg (66,3 KB, 3 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 3.jpg (67,3 KB, 4 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 4.jpg (44,5 KB, 6 załadowań)
selene82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-11, 08:31   #11
inrock
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: lower silesia;)
Wiadomości: 345
Dot.: Sudety, pliss gdzie się wybrać

Kochana, niedawno wróciłam z Sudetów, baaaardzo mi się podobało. Mogę polecić ci; Kudowe Zdrój- fajne,turystyczne miasteczko, rewelacyjny park, dużo knajpek, jest co robić wieczorami, kiedy się wróci z gór.To była nasza baza noclegowa. My wybraliśmy się na Szczeliniec i w Błędne Skały- suuuper!Robiliśmy sobie wypady do Czech, np. Skalne Miasto, Nachod, ale możn stamtąd wybrać się także do Pragi. Niedaleko jest Kłodzko, które również warto zobaczyć, ze względu na twierdzę. Jeżeli lubicie zdobywać góry to w pobliżu jest śnieżnik z Jaskinią Niedźwiedzią- tez warto! Pozdrawiam
*******************
dopiero zauważylam,jakie to nieaktualne,wybaczcie
__________________
Özgür

Edytowane przez inrock
Czas edycji: 2011-06-11 o 08:33 Powód: pomyłka
inrock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-01, 18:28   #12
moniczka795
Zakorzenienie
 
Avatar moniczka795
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Białystok/Poznań
Wiadomości: 3 238
Dot.: Sudety, pliss gdzie się wybrać

Podbijam temat.
Może ktoś teraz coś polecić? Jakieś noclegi (można na pw), i piszcie wogule co i jak - bo w Sudetach nie byłam jeszcze..a wakacje przede mną, i we wrześniu chyba się wybiorę z koleżankami
moniczka795 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:56.