Po chirurgicznym usunięciu ósemki... - pytanie. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-12-16, 11:48   #1
Agentka o 100 twarzach
Raczkowanie
 
Avatar Agentka o 100 twarzach
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 195
Exclamation

Po chirurgicznym usunięciu ósemki... - pytanie.


Witam.
Dziś przeszłam zabieg ekstrakcji górnej ósemki - była dłutowana, a na koniec, na ranę założono mi szwy. Mija właśnie 3,5 godziny od zabiegu, a ja wciąż pluję krwią. Zaczynam się naprawdę niepokoić. Głowa mnie boli, policzek i okolice rany również, ale najbardziej martwi mnie ta krew.
Co się dzieje? Czy to normalne? Jak długo rana ma prawo krwawić?
Agentka o 100 twarzach jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-16, 17:27   #2
iwoneczka212
Raczkowanie
 
Avatar iwoneczka212
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 86
Dot.: Po chirurgicznym usunięciu ósemki... - pytanie.

Po pierwsze jest wątek dotyczący ekstrakcji zębów i radziłabym tam najpierw zajrzeć, w końcu wyszukiwarka nie gryzie ale jeśli już tu weszłam to napiszę też, że przy obu ekstrakcjach (za 1szym razem miałam usuwanego 1 zęba a za drugim dwa) i w obu przypadkach krew leciała mi nawet do 4-5 dni... także nie ma się czym przejmować
__________________
APARATKA :
Góra - 17.10.2013 r.
Dół - 06.02.2014
iwoneczka212 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-17, 11:30   #3
czekoladowoo
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladowoo
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 27 236
Dot.: Po chirurgicznym usunięciu ósemki... - pytanie.

Ja też miałam ostatnio usuwaną i chirurg mnie informował że to nic złego że rana troche krwawi, jak krwawi mocniej to po prostu przyłożyć do rany tamponik żeby krew się wchłonęła i po 15 minutach wyjąć. Lepiej żeby krew wychodziła na zewnątrz niż żeby cokolwiek puchło i robił się większy obrzęk
czekoladowoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-17, 13:17   #4
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 368
Dot.: Po chirurgicznym usunięciu ósemki... - pytanie.

Ja po takim zabieg też tamowałam krew specjalnym tamponem od chirurga, płukałam zimną wodą i miałam antybiotyk. Dostałam co prawda lekkiego szczękościsku, ale mimo wszystko szybko się to zagoiło, w zasadzie w dzień po zabiegu byłam normalnie w pracy.
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-17, 19:06   #5
my_game08
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: gdzieś ;p
Wiadomości: 57
Dot.: Po chirurgicznym usunięciu ósemki... - pytanie.

cześć dziewczyny... ja właśnie jutro mam mieć usuwaną dolną ósemkę...i właśmnie troszkę się denerwuje...
my_game08 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-17, 19:24   #6
czekoladowoo
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladowoo
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 27 236
Dot.: Po chirurgicznym usunięciu ósemki... - pytanie.

Cytat:
Napisane przez bernikula Pokaż wiadomość
Ja po takim zabieg też tamowałam krew specjalnym tamponem od chirurga, płukałam zimną wodą i miałam antybiotyk. Dostałam co prawda lekkiego szczękościsku, ale mimo wszystko szybko się to zagoiło, w zasadzie w dzień po zabiegu byłam normalnie w pracy.
Ja jak miałam robione we wtorek koło 17 to w czwartek dopiero porzadnie spuchłam
Stopniowo było coraz lepiej ale do pracy nie dałabym rady chodzić. Miałam zmiksowane zarcie, galaretki itd.
Ale ja miałam trudna ósemke, leżąca poziomo,pod 7.

Dzisiaj szwy miałam sciagane i wszystko sie ładnie goi

---------- Dopisano o 20:24 ---------- Poprzedni post napisano o 20:22 ----------

Cytat:
Napisane przez my_game08 Pokaż wiadomość
cześć dziewczyny... ja właśnie jutro mam mieć usuwaną dolną ósemkę...i właśmnie troszkę się denerwuje...
Nic sie nie bój Znieczulenie dostaniesz, nic nie czuć. Po zabiegu jest troche uciążliwe to wszystko, boli, opuchlizna, jesc ciezko, ale nie ma tragedii
czekoladowoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-17, 19:38   #7
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 368
Dot.: Po chirurgicznym usunięciu ósemki... - pytanie.

Cytat:
Napisane przez my_game08 Pokaż wiadomość
cześć dziewczyny... ja właśnie jutro mam mieć usuwaną dolną ósemkę...i właśmnie troszkę się denerwuje...
Ja miałam ósemkę stojącą bokiem, nie do końca wyrżniętą, ale nie było strasznie. W ogóle to miałam już dwa razy 3 razy dłutowanie- 2 razy prywatnie u chirurga szczękowego (żadnych powikłań) i raz państwowo- nie skomentuję, bo jesteś "przed zabiegiem". Głowa do góry.
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-12-17, 21:00   #8
Agentka o 100 twarzach
Raczkowanie
 
Avatar Agentka o 100 twarzach
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 195
Dot.: Po chirurgicznym usunięciu ósemki... - pytanie.

Pisze zeby zdac relacje z tego o co pytalam w swoim poscie. Krwawienie ustapilo dopiero dzis okolo 9 (czyli akurat po 24 godzinach) od usuniecia.
Szwy mam zalozone na dwa tygodnie (a jedzenie w swieta??? ( ) a w piatek ide na kontrole.
Sam zabieg przebiegal bez jakis komplikacji. Minus byl taki ze zeba stomatolog praktycznie nie widziala w lusterku i do tego byl osadzony blisko zatoki, na co dostalam przepisane krople. Dlutowanie trwalo jakies 2 minuty, nie czulam zadnego bolu,pozostaly slady na ustach po ich rozciaganiu.
Teraz tylko mysle o tym, zebym przypadkiem nie nabawila sie suchego zebodolu, zebym nie rozwalila szwow przez swieta i zeby nic sie nie pokomplikowalo z zatoka.
Agentka o 100 twarzach jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-19, 11:57   #9
my_game08
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: gdzieś ;p
Wiadomości: 57
Dot.: Po chirurgicznym usunięciu ósemki... - pytanie.

Hej dziewczyny :P Wczoraj miałam usuwaną ósemkę. Przeczytałam różne fora i to był mój błąd. Wystarszyłam się bardzo. Dostałam trzy znieczulenia. Dwa na początku. Dentysta naciął dziąsło a ja czułam tylko krew;/ potem chciał go tak jakby podwarzyć a ja w tedy czułam wszystko. Bolało bardzo więc dostałam następne znieczulenie;p i w tedy już nie czułam nic ;p tylko chrupanie słyszałam;p szycie spokoo;p za 2 tygodnie mam iść do ściągnięcia. Jak znieczulenie zaczęło puszczać poleciałam szybko po tabletkę i było ok.. nad ranem się obudziłam z bólu. teraz też boli.. ale nie spuchłam. może tak jakby mam bardziej pulchny policzek z tej storny ale to się nie rzuca w oczy wogóle.
my_game08 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:50.