Włosy - przetłuszczające się, ciężkie i cienkie. Co zrobić? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-10-07, 13:00   #1
olala91
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3

Włosy - przetłuszczające się, ciężkie i cienkie. Co zrobić?


Witam,

mam problem. Rok temu dwukrotnie rozjaśniałam włosy w bardzo krótkim czasie, farbowałam je szamponetką, następnie farbą na kolor rudy. Później około 5 razy farbowałam na czarno farbą Syoss. Przed koloryzacją myłam włosy co 3 dni, włosy są cienkie, ale dość gęste. Przed zabiegami były bardzo miękkie i delikatne, tęsknię za nimi

Po zabiegach stan włosów mocno pogorszył się, zaczęłam stosować Babydream, początkowo włosy były:
- pełne kołtunów
- wypadające
- filcowate
- bardzo suche
- następnego dnia rano włosy są masakrycznie przetłuszczone... trzeba myć włosy co dzień

Później zaczęłam stosować naturalne odżywki z Alterry w połączeniu z Babydream, a raz na tydzień myłam włosy wstępnie mydłem oliwkowym Alterra, następnie Babydream i na koniec odżywka. Efekt: kołtuny zniknęły, włosy dają się rozczesać i nie są filcowate. Ale pojawił się problem - włosy stały się ciężkie, jakby tłuste, mocno oklapnięte i sprawiające wrażenie gumowych. Próbowałam myć włosy odżywką Isana z olejkiem babassu - efekt wspaniały przez pół dnia, później włosy ciężkie, gumowate.

Ostatnio zaczęłam stosować szampon Radical, efekt jest w miarę dobry przy codziennym myciu, ale mam wrażenie, że mocno wysusza moje włosy, a silikony tylko to maskują.

Poszukuję modelu pielęgnacji, który zmniejszyłby przetłuszczanie włosów, nie wysuszał ich i jednocześnie nie obciążał, nie sprawiał by były gumowate. Najlepiej gdyby były to kosmetyki bez silikonów i zbytecznej chemii. Odżywka, szampon i może coś do stylizacji, żeby nie były aż tak oklapnięte, bo są strasznie Może szampon siarkowa moc?

Poza tym jeszcze jedno pytanie - mam na końcówkach wszystkich włosów takie jakby białe cebulki, kuleczki... co to może być?

Bardzo proszę o pomoc
olala91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-07, 13:40   #2
CARLA_23
Wtajemniczenie
 
Avatar CARLA_23
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: RAJ NA ZIEMI
Wiadomości: 2 819
Dot.: Włosy - przetłuszczające się, ciężkie i cienkie. Co zrobić?

Pierwsza myśl jaka nasuwa mi się po przeczytaniu Twoich zwyczajów pielęgnacyjnych to ZA DUŻO CZĘSTYCH ZMIAN KOSMETYKÓW.
Włosy reagują nadmiernym przetłuszczaniem na zbyt częste zmiany kosmetyków i dlatego się buntują.
Białe kuleczki na końcówkach to prawdopodobnie rozdwojone końcówki i dlatego włosy są sianowate i wyglądają nie zdrowo.
Spróbuj systematycznie stosować niewielką ilość kosmetyków np. delikatny szampon z Pharmaceris o neutralnym pH, aby unormować przetłuszczanie włosów, raz w tygodniu jakiś szampon lub płukanka oczyszczająca włosy, całkowita rezygnacja z silikonów i może zastanów się nad regeneracją zniszczonych włosów olejem kokosowym? W razie potrzeby możesz zasięgnąć opinii dermatologa jeszcze. Przede wszystkim wytrwałość i systematyczność.Powodzeni a
CARLA_23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-08, 04:58   #3
Ainnel
Zadomowienie
 
Avatar Ainnel
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 631
Dot.: Włosy - przetłuszczające się, ciężkie i cienkie. Co zrobić?

Całkowita rezygnacja z silikonów to kiepski pomysł - skoro włosy mają tendencję do rozdwajania, to silikonowe serum na końcówki ładnie by sobie z nią poradziło (polecam Biovax serum z witaminami A+E, jedwab CHI, jedwab Marion).

Skoro mycie odżywką obciąża Ci włosy, a szampon je przesusza, to spróbuj metody OMO - odżywka, mycie, odżywka. Nakładasz prostą odżywkę na długość mokrych włosów, skórę głowy myjesz szamponem (włosy oczyści spływająca piana, ewentualnie możesz po nich przeciągnąć pianą), spłukujesz całość i nakładasz bardziej treściwą odżywkę.

Oczywiście warto włączyć do pielęgnacji oleje .
__________________
some days I'm still fighting to walk towards the light



Ainnel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-22, 10:51   #4
wiolkasu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 7
Dot.: Włosy - przetłuszczające się, ciężkie i cienkie. Co zrobić?

Temat stary ale moze komus sie przyda, mianowicie odkrylam, ze na moje przetluszczajace sie wlosy dziala znokomicie traktowanie ich darsonwalem, jest to niewielkie urzadzenie do nabycia w roznych miejscach, ale musi miec taka koncowke do wlosow, naprawde dobre na wlosy przetluszczajace sie
wiolkasu jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-01-22 10:51:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:28.