Włosowy problem! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-12-28, 21:33   #1
natqok
Przyczajenie
 
Avatar natqok
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 14
Question

Włosowy problem!


Witam,
mam problem z moimi włosami, bardo chciałabym, żebyście mi pomogły. Myślę, że ich krótki opis może być pomocny, a więc:
Mam ciemnobrązowe, średniej długości, trochę dłuższe niż do ramion, średnio grube i dość rzadkie włosy (kiedyś były dużo gęstsze), okresowo mi wypadają, zazwyczaj przed wiosną i jesienią. Nigdy ich nie farbowałam. Rzadko używam prostownicy, lokówki czy suszarki. Za prostownicę chwytam jakiś raz na 2 miesiące. Za lokówkę i suszarkę może dwa razy do roku. Włosy mi się szybko przetłuszczają u nasady, tak że muszę je myć codziennie, a na długości od ucha są suche, matowe puszą się dość często, reagują na deszcz, wilgoć w powietrzu, ponadto często się nieestetycznie 'strączkują'. Moje włosy są falowane, czasem mniej, czasem bardziej, lecz nie są to ładne fale, a raczej brzydkie odkształcenia, jeśli mogę to tak nazwać. Myślę, że są wysokoporowate. Szybko się niszczą na końcach. Ogólnie - są bardzo problematyczne.

A więc, jak mam doprowadzić włosy do takiego stanu, żeby były po prostu ładne, albo chociaż znośne. Bo one albo są suche, puszące się i matowe albo nieestetycznie się strączkują. Macie jakieś pomysły na to co mogłabym z nimi zrobić, żeby doprowadzić je do chociaż znośnego stanu?

Proszę o pomoc i pozdrawiam

EDIT
Dołączam jeszcze informacje o mojej pielęgnacji włosów.
Włosy myję raz dziennie, metodą OMO, najpierw mniej lubiana odżywka, potem zazwyczaj szampon Head&Shoulders, następnie nakładam odżywkę, ostatnimi czasy były to: Garnier Ultra Duox Awokado i masło karite, Nivea Long Repair, Garnier Fructis Oil Repair 3 lub Alterra granat i aloes. Każda z nich dość dobrze wpływa na moje włosy, ale tylko po ok. tygodniu stosowania, później jak gdyby moim włosom nudzi się dana odżywka i pragną zmiany. Po myciu lekko spryskuję włosy odżywką w sprayu z Gliss Kur Oil Nutritive, następnie wcieram we włosy od ucha w dół olejek z Isany lub czysty olejek arganowy. To wszystko robię wieczorem, pozwalam im potem naturalnie wyschnąć i kładę się spać. W ciągu dnia już raczej nic z nimi nie robię jak chodzi o nakładanie kosmetyków. Ponadto jakoś raz w tygodniu nakładam na włosy maskę (ostatnio z Bioetiki do włosów suchych i zniszczonych) . Olejowanie stosuję jakoś raz na 2 tygodnie olejem kokosowym, arganowym, łopianowym, oliwą z oliwek, olejem z Isany.

Edytowane przez natqok
Czas edycji: 2015-12-28 o 23:45
natqok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-28, 21:42   #2
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Włosowy problem!

Cytat:
Napisane przez natqok Pokaż wiadomość
Witam,
mam problem z moimi włosami, bardo chciałabym, żebyście mi pomogły. Myślę, że ich krótki opis może być pomocny, a więc:
Mam ciemnobrązowe, średniej długości, trochę dłuższe niż do ramion, średnio grube i dość rzadkie włosy (kiedyś były dużo gęstsze), okresowo mi wypadają, zazwyczaj przed wiosną i jesienią. Nigdy ich nie farbowałam. Rzadko używam prostownicy, lokówki czy suszarki. Za prostownicę chwytam jakiś raz na 2 miesiące. Za lokówkę i suszarkę może dwa razy do roku. Włosy mi się szybko przetłuszczają u nasady, tak że muszę je myć codziennie, a na długości od ucha są suche, matowe puszą się dość często, reagują na deszcz, wilgoć w powietrzu, ponadto często się nieestetycznie 'strączkują'. Moje włosy są falowane, czasem mniej, czasem bardziej, lecz nie są to ładne fale, a raczej brzydkie odkształcenia, jeśli mogę to tak nazwać. Myślę, że są wysokoporowate. Szybko się niszczą na końcach. Ogólnie - są bardzo problematyczne.

A więc, jak mam doprowadzić włosy do takiego stanu, żeby były po prostu ładne, albo chociaż znośne. Bo one albo są suche, puszące się i matowe albo nieestetycznie się strączkują. Macie jakieś pomysły na to co mogłabym z nimi zrobić, żeby doprowadzić je do chociaż znośnego stanu?

Proszę o pomoc i pozdrawiam
A co z pielęgnacją? Czego konkretnie używasz?
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-28, 21:57   #3
natqok
Przyczajenie
 
Avatar natqok
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 14
Dot.: Włosowy problem!

Włosy myję raz dziennie, metodą OMO, najpierw mniej lubiana odżywka, potem zazwyczaj szampon Head&Shoulders, następnie nakładam odżywkę, ostatnimi czasy były to: Garnier Ultra Duox Awokado i masło karite, Nivea Long Repair, Garnier Fructis Oil Repair 3 lub Alterra granat i aloes. Każda z nich dość dobrze wpływa na moje włosy, ale tylko po ok. tygodniu stosowania, później jak gdyby moim włosom nudzi się dana odżywka i pragną zmiany. Po myciu lekko spryskuję włosy odżywką w sprayu z Gliss Kur Oil Nutritive, następnie wcieram we włosy od ucha w dół olejek z Isany lub czysty olejek arganowy. To wszystko robię wieczorem, pozwalam im potem naturalnie wyschnąć i kładę się spać. W ciągu dnia już raczej nic z nimi nie robię jak chodzi o nakładanie kosmetyków. Ponadto jakoś raz w tygodniu nakładam na włosy maskę (ostatnio z Bioetiki do włosów suchych i zniszczonych) . Olejowanie stosuję jakoś raz na 2 tygodnie olejem kokosowym, arganowym, łopianowym, oliwą z oliwek, olejem z Isany.

Edytowane przez natqok
Czas edycji: 2015-12-28 o 23:44
natqok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-28, 22:19   #4
kissable
Rozeznanie
 
Avatar kissable
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 585
Dot.: Włosowy problem!

Hej, pewnie łatwiej by było coś poradzić, gdybyś dodała jeszcze zdjęcie swoich włosów pierwsze co mi sie rzuciło w oczy to używanie codziennie Head&Shoulders - wydaje mi się, że jest za mocny na co dzień, a że myjesz włosy codziennie to nie powinny potrzebować takiego oczyszczania. Tym bardziej, że nie doczytałam byś miała problemy z łupieżem. Odżywki, które wymieniasz mają ogólnie dobre składy, są polecane, ale może spróbuj używać naprzemiennie. Uzywanie jednej, np proteinowej powoduje, że w końcu włosy mają ich dość i bardziej szkodzi niż pomaga
Dodatkowo możesz spróbować wcierek - piszesz, że przerzedziły Ci się włosy, a także olejowania, by je nawilżyć.
Sposobów jest mnóstwo, a na każego działa co innego polecam też zajrzeć na bloga anwen - na początku może przytłoczyć natłok informacji, ale fajnie pisze i powoli mozna wszystko ogarnąć
kissable jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-28, 23:42   #5
natqok
Przyczajenie
 
Avatar natqok
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 14
Dot.: Włosowy problem!

Cytat:
Napisane przez kissable Pokaż wiadomość
Hej, pewnie łatwiej by było coś poradzić, gdybyś dodała jeszcze zdjęcie swoich włosów pierwsze co mi sie rzuciło w oczy to używanie codziennie Head&Shoulders - wydaje mi się, że jest za mocny na co dzień, a że myjesz włosy codziennie to nie powinny potrzebować takiego oczyszczania. Tym bardziej, że nie doczytałam byś miała problemy z łupieżem. Odżywki, które wymieniasz mają ogólnie dobre składy, są polecane, ale może spróbuj używać naprzemiennie. Uzywanie jednej, np proteinowej powoduje, że w końcu włosy mają ich dość i bardziej szkodzi niż pomaga
Dodatkowo możesz spróbować wcierek - piszesz, że przerzedziły Ci się włosy, a także olejowania, by je nawilżyć.
Sposobów jest mnóstwo, a na każego działa co innego polecam też zajrzeć na bloga anwen - na początku może przytłoczyć natłok informacji, ale fajnie pisze i powoli mozna wszystko ogarnąć
Używałam kiedyś łagodniejszego szamponu, ale za nic nie mogę sobie przypomnieć dlaczego znów wróciłam do tych 'mocniejszych'. Tak czy inaczej przy najbliższej okazji kupię jakiś lżejszy szampon i jeszcze raz zobaczę jak będzie się u mnie sprawdzał przy codziennym stosowaniu
Co do odżywek, używam ich zamiennie
Od kilku dni myślę też nad jakąś wcierką, tylko nie mogę zdecydować się na jaką, miałam już z Jantara (stary skład był super, nowy jakoś mi nie odpowiada), z Radicala i z Joanny Rzepy. Wszystkie średnio przypadły mi do gustu, muszę znaleźć jakąś nową
Olejować włosy olejuję, co prawda od niezbyt długiego czasu i raz na 2 tygodnie. Na razie bez różnicy. Zobaczymy jakie efekty przyniesie olejowanie po dłuższym czasie...
A Anwen czytam od czasu do czasu
Co do zdjęć... Nigdy nie lubiłam swoich włosów, toteż nie fotografowałam ich zbyt często, ale na szybko poszperałam w telefonie i znalazłam kilka. Nie widać na nich rewelacyjnie moich włosów, no ale może coś da się stwierdzić. Tutaj linki do zdjęć:
1. http://pl.tinypic.com/r/25qr90o/9
2. http://pl.tinypic.com/r/ou2wqt/9

Mam nadzieję, że coś widać
natqok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-29, 09:36   #6
kissable
Rozeznanie
 
Avatar kissable
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 585
Dot.: Włosowy problem!

Na zdjęciach włosy wyglądają ładnie, myślę że mają potencjał i można wydobyć z nich ładne fale Poza tym masz śliczny kolor. Mnie przy przesuszonych włosach najbardziej pomagało olejowanie i w sumie nie mam już tego problemu. Z tym, że ja myję włosy rano, także najlepiej mi było nakładać olej na cała noc (robię wysoki kucyk, wcieram w niego olej i zaplatam warkoczyk). W ten sposób nie przetłuszczają mi się włosy u nasady. Robiłam to co 2 dzień, bo tak myję włosy, a teraz ok. 2 razy w tyg.
Co do wcierek - mam już drugi raz jantar i używam bardziej z przyzwyczajenia - dużych efektów nie zauważyłam. Z kolei miałam kiedyś radical, taka różowa mgiełkę i po niej miałam mnóstwo baby hair. Ale też nie jestem jakąś wielką fanką tych wcierek, bo trudno mi ocenić czy coś dają
kissable jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-29, 12:32   #7
natqok
Przyczajenie
 
Avatar natqok
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 14
Dot.: Włosowy problem!

Cytat:
Napisane przez kissable Pokaż wiadomość
Na zdjęciach włosy wyglądają ładnie, myślę że mają potencjał i można wydobyć z nich ładne fale Poza tym masz śliczny kolor. Mnie przy przesuszonych włosach najbardziej pomagało olejowanie i w sumie nie mam już tego problemu. Z tym, że ja myję włosy rano, także najlepiej mi było nakładać olej na cała noc (robię wysoki kucyk, wcieram w niego olej i zaplatam warkoczyk). W ten sposób nie przetłuszczają mi się włosy u nasady. Robiłam to co 2 dzień, bo tak myję włosy, a teraz ok. 2 razy w tyg.
Co do wcierek - mam już drugi raz jantar i używam bardziej z przyzwyczajenia - dużych efektów nie zauważyłam. Z kolei miałam kiedyś radical, taka różowa mgiełkę i po niej miałam mnóstwo baby hair. Ale też nie jestem jakąś wielką fanką tych wcierek, bo trudno mi ocenić czy coś dają
Może powinnam być bardziej cierpliwa i poczekać aż olejowanie u mnie przyniesie jakieś efekty.. Albo spróbować innych olejów?
Dzięki wielkie za rady

A co jak chodzi o wydobycie fal z włosów? Bo u mnie najczęściej to nie fale, a szopa na głowie. Olejowanie wystarczy?

Edytowane przez natqok
Czas edycji: 2015-12-29 o 12:39
natqok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-12-29, 21:31   #8
kissable
Rozeznanie
 
Avatar kissable
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 585
Dot.: Włosowy problem!

na pewno potrzeba cierpliwosci a ja akurat mam wlosy proste, wiec za wiele nie pomoge odnosnie fal, ale jest na wizazu podforum dla zakreconych poczytaj o zelu lnianym, ugniataniu wlosow. Dziewczyny czesto mysla, ze maja "nieposluszne" wlosy, a one po porostu chca sie krecic, tylko trzeba im troche pomoc
kissable jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-04, 10:51   #9
Kalineczka2289
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 54
Dot.: Włosowy problem!

A od jakiego czasu stosujesz taki asortyment kosmetyków? Czy zawsze miałaś problem z włosami? Ja osobiście też mam problem z przetłuszczającym się włosami, a do tego są ciężkie i gęste, przez co trudno je układać. Stosowałam olejowanie olejem lnianym i faktycznie zauważyłam różnicę, ale włosy nadal się przetłuszczały.
A czy próbowałaś przeanalizować swoją dietę? Może Ci czegoś brakuje albo jesz coś, co nie jest dobrze tolerowane przez organizm. Nie chodzi o jedzenie tabletek, ale bardziej zbilansowaną dietę
Najczęściej winne są chipsy, słone przekąski i fast food oraz nadmiar mocnej kawy i herbaty przez co wypłukiwane są witaminy i składniki mineralne.
Może warto też iść do dermatologa, żeby sprawdził stan skóry głowy.

Trzymam kciuki za pomyślne rozwiązanie sprawy.
Kalineczka2289 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-15, 11:22   #10
natqok
Przyczajenie
 
Avatar natqok
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 14
Dot.: Włosowy problem!

Cytat:
Napisane przez Kalineczka2289 Pokaż wiadomość
A od jakiego czasu stosujesz taki asortyment kosmetyków? Czy zawsze miałaś problem z włosami? Ja osobiście też mam problem z przetłuszczającym się włosami, a do tego są ciężkie i gęste, przez co trudno je układać. Stosowałam olejowanie olejem lnianym i faktycznie zauważyłam różnicę, ale włosy nadal się przetłuszczały.
A czy próbowałaś przeanalizować swoją dietę? Może Ci czegoś brakuje albo jesz coś, co nie jest dobrze tolerowane przez organizm. Nie chodzi o jedzenie tabletek, ale bardziej zbilansowaną dietę
Najczęściej winne są chipsy, słone przekąski i fast food oraz nadmiar mocnej kawy i herbaty przez co wypłukiwane są witaminy i składniki mineralne.
Może warto też iść do dermatologa, żeby sprawdził stan skóry głowy.

Trzymam kciuki za pomyślne rozwiązanie sprawy.
Trudno powiedzieć od kiedy stosuję te kosmetyki, bo niektóre z nich już od kilku lat, a inne od 2 miesięcy Nie zawsze, jak byłam młodsza zawsze miałam piękne, gładkie, miękkie, lśniące, długie, gęste włosy. Nie wiem czy to może mieć jakiś wpływ na moje "włosowe problemy", ale duża zmianę moich włosów zauważyłam po dość mocnym pocieniowaniu ich, przestały być proste, brzydko się odkształcały, falowały, były przesuszone i bardzo się puszyły. Jakiś czas po tym znowu ścięłam włosy na prosto, ale pomimo tego, iż fryzjerka obiecywała, że wrócą do normy tak się nie stało.
Jak chodzi o jedzenie, to fast foody, za dużo mocnej kawy i herbaty raczej mi tak nie szkodzą, bo zwyczajnie nie spożywam ich często (a bardzo rzadko). Prędzej winiłabym słodycze i słone przekąski
natqok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-19, 08:57   #11
Kalineczka2289
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 54
Dot.: Włosowy problem!

Cytat:
Napisane przez natqok Pokaż wiadomość
Jak chodzi o jedzenie, to fast foody, za dużo mocnej kawy i herbaty raczej mi tak nie szkodzą, bo zwyczajnie nie spożywam ich często (a bardzo rzadko). Prędzej winiłabym słodycze i słone przekąski
Często jest tak jak się je słodycze albo właśnie takie słone przekąski to jest mniejszy apetyt i zje się mniej tych bardziej wartościowych produktów.
Raczej brak wizyt u fryzjera pogarsza wygląd włosów, bo to końcówki rozdwojone, plączące się włosy, a cieniowanie powinno "odciążyć" włosy.
Jeśli masz możliwość idź do dermatologa albo spróbuj ograniczyć ilość kosmetyków, bo może za dużo ich stosujesz i przez to włosy nie wytrzymują.
Kalineczka2289 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-01-23, 21:00   #12
natqok
Przyczajenie
 
Avatar natqok
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 14
Dot.: Włosowy problem!

Cytat:
Napisane przez Kalineczka2289 Pokaż wiadomość
Często jest tak jak się je słodycze albo właśnie takie słone przekąski to jest mniejszy apetyt i zje się mniej tych bardziej wartościowych produktów.
Raczej brak wizyt u fryzjera pogarsza wygląd włosów, bo to końcówki rozdwojone, plączące się włosy, a cieniowanie powinno "odciążyć" włosy.
Jeśli masz możliwość idź do dermatologa albo spróbuj ograniczyć ilość kosmetyków, bo może za dużo ich stosujesz i przez to włosy nie wytrzymują.
Dziękuję za rady! Na razie trwam przy olejowaniu, mam nadzieję, że po dłuższym czasie stosowania będą efekty. Zamieniłam też szampon na lżejszy, bez sls i chyba jest trochę lepiej Jeśli pomimo tego nie będzie lepiej, to pewnie wybiorę się do dermatologa
natqok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-25, 10:35   #13
Kalineczka2289
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 54
Dot.: Włosowy problem!

Cytat:
Napisane przez natqok Pokaż wiadomość
Dziękuję za rady! Na razie trwam przy olejowaniu, mam nadzieję, że po dłuższym czasie stosowania będą efekty.
Pewnie efekty powinny pojawić się w ciągu kilku najbliższych dni, ale szczerze też używałam codziennie head and shoulders i zaczęłam zauważać, że włosy matowieją i przy skórze stają się strasznie ciężkie.
Daj znać, czy widzisz poprawę to też może wrócę do olejowania, bo osobiście jakich porażających wyników nie zauważyłam.
Kalineczka2289 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-04, 09:11   #14
MajkaKa1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 16
Dot.: Włosowy problem!

Moim zdaniem używasz zbyt mocnego szaponu, może Ci przesuszać skóre głowy, przez co są one cieńsze i chyba troche bez życia (skoro mocno porowate). Na podstawie swojego bogatego doświadczenia z moimi kręconymi wlosami, mogę Ci doradzić, żebys używała delikatniejszego szamponu, który odżywi skórę, przez co one tez będą zlżejsze. Ja od dłuższego czasu używam z xxx (z polecenia farmaceutki) i jestem bardzo zadowolona. Ostatnio udało mi się go kupić nawet w zestawie z ampułkami i balsamem. Bedę teraz testować je teraz

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2016-02-05 o 17:11 Powód: Reklama.
MajkaKa1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-02-04 10:11:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:15.