bardzo ważne. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Seks

Notka

Seks Tutaj porozmawiasz o seksie. Masz pytania związane z życiem seksualnym lub szukasz porady? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, dodaj opinię.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-05-13, 15:41   #1
zakochanaDziewczyna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 8

bardzo ważne.


Witam mam pytani.... czy jeśli skończy mi sie okres (dni nieplodne)
to czy mój chłopak może skonczyć we mnie??
dodam że nie biore żadnych tabletek antykoncepcyjnych.

pozdrawiam i z góry dziekuję za odpowiedz
zakochanaDziewczyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-13, 15:46   #2
zagubiona89r
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 4 972
Dot.: bardzo ważne.

Cytat:
Napisane przez zakochanaDziewczyna Pokaż wiadomość
Witam mam pytani.... czy jeśli skończy mi sie okres (dni nieplodne)
to czy mój chłopak może skonczyć we mnie??
dodam że nie biore żadnych tabletek antykoncepcyjnych.

pozdrawiam i z góry dziekuję za odpowiedz

Prowadzisz obserwację śluzu? Mierzysz temperaturę o stałej porze? Obserwujesz organizm? Jeśli nie to NIE WIESZ kiedy masz dni płodne a kiedy niepłodne. To po pierwsze. Poza tym nawet stosując się do powyższych trzeba uważać bo plemniki żyją do 72h, czekając sobie na możliwość zapłodnienia. Są osoby, które stosują tą naturalną metodę. Mnie odstrasza fakt, że ludzie, którzy ją wymyślili mieli więcej dzeci niż moja logika skuteczności przyjmuje. Chcesz się kochać bez gumki, to tabletki albo plastry. Nie chcesz wydawać kasy na żadną antykoncepcję to zacznij zbierać na wózek dla dziecka.
__________________

... znam słowa, które jak atropina rozszerzają źrenice i zmieniają kolor świata. Po nich nie można już odejść ...
zagubiona89r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-13, 15:47   #3
n_omi
Rozeznanie
 
Avatar n_omi
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 794
Dot.: bardzo ważne.

O_O wiesz no...ja na przykład wychodze z założenia ze mezczyzna wszystko moze ;-P :-D
n_omi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-13, 15:47   #4
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: bardzo ważne.

Cytat:
Napisane przez zakochanaDziewczyna Pokaż wiadomość
Witam mam pytani.... czy jeśli skończy mi sie okres (dni nieplodne)
to czy mój chłopak może skonczyć we mnie??
dodam że nie biore żadnych tabletek antykoncepcyjnych.

pozdrawiam i z góry dziekuję za odpowiedz
Jeżeli staracie sie o dziecko to tak
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-13, 15:51   #5
zakochanaDziewczyna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 8
Dot.: bardzo ważne.

ok dzieki za odpowiedzi...
mam jeszcze jedno pytanie czy jesli np wezme jak mi sie skoczy okres tebletki antykoncepcyjne to po jakim czasie mog uprawiać seks bez zabezpieczenia?
zakochanaDziewczyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-13, 15:55   #6
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: bardzo ważne.

Cytat:
Napisane przez zakochanaDziewczyna Pokaż wiadomość
ok dzieki za odpowiedzi...
mam jeszcze jedno pytanie czy jesli np wezme jak mi sie skoczy okres tebletki antykoncepcyjne to po jakim czasie mog uprawiać seks bez zabezpieczenia?
ehhh...
zanim zaczniesz brać tabletki to przeczytaj ulotkę i bedziesz wiedziała wszystko.
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-13, 15:55   #7
zagubiona89r
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 4 972
Dot.: bardzo ważne.

Cytat:
Napisane przez zakochanaDziewczyna Pokaż wiadomość
ok dzieki za odpowiedzi...
mam jeszcze jedno pytanie czy jesli np wezme jak mi sie skoczy okres tebletki antykoncepcyjne to po jakim czasie mog uprawiać seks bez zabezpieczenia?
Tabletki anty to nie cukierki. Po nie trzeba iść do lekarza. Umów się na wizytę, lekarz przeprowadzi wywiad przepisze odpowiednie wg. niego tabletki. Powinno się je zacząć przyjmować w 1 dniu okresu. Jesli zaczyna się po okresie to nie wiem czy ma to wogóle sens (niech wypowie się ktoś bardziej wtajemniczony). Wydaje mi się jednak, że lepiej zaczekać miesiąc i zrobić to jak należy.

P.s masz jakiś przymus, że po tym okresie macie to zrobić bez gumki czy co?
__________________

... znam słowa, które jak atropina rozszerzają źrenice i zmieniają kolor świata. Po nich nie można już odejść ...
zagubiona89r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-05-13, 15:55   #8
n_omi
Rozeznanie
 
Avatar n_omi
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 794
Dot.: bardzo ważne.

jesli wezmiesz tabletki antykoncepcyjne gdy skonczy Ci sie okres nie bierz ich wcale. szkoda kasy :-D tabletki zaczynzas zbrac w pierwszym dniu okresu...
n_omi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-13, 15:58   #9
zakochanaDziewczyna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 8
Dot.: bardzo ważne.

to żaden przymus tylko zwykła ciekawosć. tabletki antykoncepcyjne już brałam ale odstawiłam bo bardzo zle sie po nich czułam... fakt nie poszłam do lekarza po inne.. zwykły brak czasu. dziekuję za odpowiedzi. pozdrawiam
zakochanaDziewczyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-13, 15:58   #10
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: bardzo ważne.

Cytat:
Napisane przez zakochanaDziewczyna Pokaż wiadomość
to żaden przymus tylko zwykła ciekawosć. tabletki antykoncepcyjne już brałam ale odstawiłam bo bardzo zle sie po nich czułam... fakt nie poszłam do lekarza po inne.. zwykły brak czasu. dziekuję za odpowiedzi. pozdrawiam
bralas tabletki a nie masz pojecia jak dzialaja i jak sie bierze?
gratuluje...
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-13, 16:02   #11
n_omi
Rozeznanie
 
Avatar n_omi
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 794
Dot.: bardzo ważne.

pierwsze co ja pomyslalam to czy nie wzielas aby wszystkich naraz skoro zle sie po nich czułas ;-P a na powaznie idz i pogadaj z lekarzem :-D zreszta skoro zle sie po nich czułas zmien pomysł na metode antykoncepcji. albo dokladniej czytaj ulotke
n_omi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-13, 16:02   #12
zakochanaDziewczyna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 8
Dot.: bardzo ważne.

wiem jak działają i jak sie je bierze .. tylko chciałam wiedzieć czy jesli wezme np. rano tabletke to czy wieczorem juz moge to robić i czy ona zadziała.. zresztą nieważne już.
zakochanaDziewczyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-13, 16:02   #13
zagubiona89r
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 4 972
Dot.: bardzo ważne.

Cytat:
Napisane przez zakochanaDziewczyna Pokaż wiadomość
to żaden przymus tylko zwykła ciekawosć. tabletki antykoncepcyjne już brałam ale odstawiłam bo bardzo zle sie po nich czułam... fakt nie poszłam do lekarza po inne.. zwykły brak czasu. dziekuję za odpowiedzi. pozdrawiam

Po 1 tak samo jak zaczyna się brać hormony pod okiem lekarza tak też decyzje o odstawieniu z nim sie podejmuje. Jak tak dajmy na to raz na pól roku przez półtorej miesiąca sobie połykasz tabletki to tylko szkody sobie narobisz w organizmie, a źle się czułaś nie przez tabsy w ogóle, tylko przez źle dobrane tabsy. Lekarz by zmienił raz drugi w końcu by podpasowały. na następną wizytę u lekarza poświec więcej czasu wypytaj go o to jak dochodzi do zapłodnienia itd itp. O cyklu o spermie o preejakulacie. Potem przestudiuj sobie ulotkę tabletek, które dostaniesz. Możesz się z ulotki dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy, które jako osoba, która już brała tabsy powinnaś wiedzieć. A z rozmowy z lekarzem takich rewelacji, o których powinnaś wiedzieć biorąc się za seks.
__________________

... znam słowa, które jak atropina rozszerzają źrenice i zmieniają kolor świata. Po nich nie można już odejść ...
zagubiona89r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-13, 16:04   #14
zakochanaDziewczyna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 8
Dot.: bardzo ważne.

Cytat:
Napisane przez n_omi Pokaż wiadomość
pierwsze co ja pomyslalam to czy nie wzielas aby wszystkich naraz skoro zle sie po nich czułas ;-P a na powaznie idz i pogadaj z lekarzem :-D zreszta skoro zle sie po nich czułas zmien pomysł na metode antykoncepcji. albo dokladniej czytaj ulotke

czytałam o zastrzykach.. ale nie nie spodobały mi sie. wiec zostają mi tabletki tylko... ale wole już o robić z gumką niż pozniej sie martwić czy jestem w ciaży
zakochanaDziewczyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-13, 16:08   #15
zagubiona89r
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 4 972
Dot.: bardzo ważne.

Cytat:
Napisane przez zakochanaDziewczyna Pokaż wiadomość
wiem jak działają i jak sie je bierze .. tylko chciałam wiedzieć czy jesli wezme np. rano tabletke to czy wieczorem juz moge to robić i czy ona zadziała.. zresztą nieważne już.

Zadajesz takie pytania, że nie tylko ja mam chyba wrażenie, że jeśli chodzi o tabsy i sprawy seksu to jesteś zielona i masz o nich marne pojęcie. I nie ma co się obrażać po prostu siąść i poczytać. Tabsy nie działają na zasadzie wezmę i mam luz. Trzeba wiedzieć kiedy je brać, jak je brać, co obniża ich skuteczność (leki), co robić w razie biegunki czy wymiotów. Itd itp. Warto się dokształcić, bo seks to taka zabawa, z której biorą się dzieci. Szkoda żeby płaciły za głupotę rodziców.

P.s mogę zapytać ile masz lat?

---------- Dopisano o 17:08 ---------- Poprzedni post napisano o 17:05 ----------

Cytat:
Napisane przez zakochanaDziewczyna Pokaż wiadomość
czytałam o zastrzykach.. ale nie nie spodobały mi sie. wiec zostają mi tabletki tylko... ale wole już o robić z gumką niż pozniej sie martwić czy jestem w ciaży
Antykoncepcja hormonalna to nie zastrzyki i tabsy. To też plastry (droższe ale chyba bardziej łaskawe dla wątroby) pierścienie z zawartością hormonów (nuva ring chyba), jak ktoś nie może środków hormonalnych to są prezerwatywy, dla większej pewności może użyć globulek. Możliwości jest wiele. Wystarczy POCZYTAĆ.
__________________

... znam słowa, które jak atropina rozszerzają źrenice i zmieniają kolor świata. Po nich nie można już odejść ...
zagubiona89r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-13, 16:08   #16
zakochanaDziewczyna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 8
Dot.: bardzo ważne.

Cytat:
Napisane przez zagubiona89r Pokaż wiadomość
Zadajesz takie pytania, że nie tylko ja mam chyba wrażenie, że jeśli chodzi o tabsy i sprawy seksu to jesteś zielona i masz o nich marne pojęcie. I nie ma co się obrażać po prostu siąść i poczytać. Tabsy nie działają na zasadzie wezmę i mam luz. Trzeba wiedzieć kiedy je brać, jak je brać, co obniża ich skuteczność (leki), co robić w razie biegunki czy wymiotów. Itd itp. Warto się dokształcić, bo seks to taka zabawa, z której biorą się dzieci. Szkoda żeby płaciły za głupotę rodziców.

P.s mogę zapytać ile masz lat?

roczniko mam 20 lat... dopiero od jakiś kilku miesiecy uprawam seks... i nie zbyt dużo o nim wiem, dlatego sie pytam.
zakochanaDziewczyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-13, 16:12   #17
zagubiona89r
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 4 972
Dot.: bardzo ważne.

Cytat:
Napisane przez zakochanaDziewczyna Pokaż wiadomość
roczniko mam 20 lat... dopiero od jakiś kilku miesiecy uprawam seks... i nie zbyt dużo o nim wiem, dlatego sie pytam.

Rocznikowo też mam 20 lat. Zanim wzięłam się za seks to się w tej kwesti dokształciłam i ja i mój partner. Taki podejście jest dla mnie skrajnie nieodpowiedzialne. Szczerze mówiąc myślałam, że pisze jakaś 15/16 latka. Też w tym wieku niewiedza powinna być piętnowana... ale jakoś łatwiej mi ją zrozumieć. Na wizażu znajdziesz ciekawe wątki. Jest gdzieś abc antykoncepcji. Dokładnie opisane wszelkie istniejące metody. O samej ciąży i o tym jak się w nia nie zachodzi... polecam jakąś część wątku o prawdopodobieństwie ciąży. Twojemu facetowi też by się trochę teorii przed praktyką przydało skoro nie wie, że pełny stosunek może się skończyć ciążą.
__________________

... znam słowa, które jak atropina rozszerzają źrenice i zmieniają kolor świata. Po nich nie można już odejść ...
zagubiona89r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-13, 19:38   #18
uzunia
Wtajemniczenie
 
Avatar uzunia
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 016
Dot.: bardzo ważne.

praktycznie i teoretycznie możesz zajść w ciąże ,ale nie musisz. nie każdy stosunek bez zabezpieczenia kończy się ciążą,pamiętaj,ze robisz to na własne ryzyko.

Swoją drogą znam parę gdzie ona ma uczulenie na lateks i nie może brać tabletek,bo też się po nich źle czuje.
uzunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-13, 22:03   #19
FALLinLOVE
Realistka
 
Avatar FALLinLOVE
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 523
Dot.: bardzo ważne.

Cytat:
Napisane przez zakochanaDziewczyna Pokaż wiadomość
Witam mam pytani.... czy jeśli skończy mi sie okres (dni nieplodne)
to czy mój chłopak może skonczyć we mnie??
dodam że nie biore żadnych tabletek antykoncepcyjnych.

pozdrawiam i z góry dziekuję za odpowiedz
przykro mi to mowic, ale jesli bralas tabletki bez PODSTAWOWEJ wiedzy na tem seksu to naprawde błąd :/
__________________
Don’t strive to make your presence noticed, just make your absence felt.
FALLinLOVE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-14, 08:16   #20
Wazi6
Przyczajenie
 
Avatar Wazi6
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 24
Wyślij wiadomość przez ICQ do Wazi6
Dot.: bardzo ważne.

Cytat:
Napisane przez zakochanaDziewczyna Pokaż wiadomość
ok dzieki za odpowiedzi...
mam jeszcze jedno pytanie czy jesli np wezme jak mi sie skoczy okres tebletki antykoncepcyjne to po jakim czasie mog uprawiać seks bez zabezpieczenia?
Jak bierzesz tabletki to już nie jest bez zabezpieczenia :P Myślę, że powinnaś albo zostać przy gumkach albo iść do lekarza. No chyba, że chcesz mieć dziecko wtedy sex bez zabezpieczenia jest całkiem dobrym sposobem by to osiągnąć ^^
Wazi6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-14, 10:28   #21
6agi
Raczkowanie
 
Avatar 6agi
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 111
Dot.: bardzo ważne.

zawsze może skończyć w Tobie jeśli chcesz ciąży....

jeśli masz regularne miesiączki, prowadzisz obserwacje zmian itd. to jest jakis minimalny procent że ...nie zajdziesz...
__________________
"Nigdy nie jest za późno, by stać się osobą, którą mogłeś być."

"Zwycięzcy to przegrani, którzy powstali i spróbowali o jeden raz więcej."
6agi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-14, 17:55   #22
zakochanaDziewczyna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 8
Dot.: bardzo ważne.

zawsze jest ryzyko zajscia w ciąże... wiem o tym bo nie jestem głupia... ( co niektóre mogą tak sądzić po wypowiedziach) jestem długo z moim facetem wiec i jeśli bedzie dziecko to bedzie... chociaż nie chciałabym zeby to nastąpiło teraz. uzywamy prezerwatyw. a co do miesaczki mam regularną. do lekarza jestem umówiona pod koniec miesiaca...

np. moja kolezanka uprawia seks bez zapezpieczenia i konczy w nij odrazu po miesiaczce i jakoś do tej pory nie jest w ciązy/

pozdrawiam
zakochanaDziewczyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-14, 18:20   #23
zagubiona89r
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 4 972
Dot.: bardzo ważne.

Cytat:
Napisane przez zakochanaDziewczyna Pokaż wiadomość
zawsze jest ryzyko zajscia w ciąże... wiem o tym bo nie jestem głupia... ( co niektóre mogą tak sądzić po wypowiedziach) jestem długo z moim facetem wiec i jeśli bedzie dziecko to bedzie... chociaż nie chciałabym zeby to nastąpiło teraz. uzywamy prezerwatyw. a co do miesaczki mam regularną. do lekarza jestem umówiona pod koniec miesiaca...

np. moja kolezanka uprawia seks bez zapezpieczenia i konczy w nij odrazu po miesiaczce i jakoś do tej pory nie jest w ciązy/

pozdrawiam
Bo ma farta, albo któreś z nich jest bezpłodne. Dla mnie to marne zabezpieczenie.
__________________

... znam słowa, które jak atropina rozszerzają źrenice i zmieniają kolor świata. Po nich nie można już odejść ...
zagubiona89r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-14, 18:42   #24
Doonnkka
Raczkowanie
 
Avatar Doonnkka
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 142
Dot.: bardzo ważne.

Cytat:
Napisane przez zagubiona89r Pokaż wiadomość
Bo ma farta, albo któreś z nich jest bezpłodne. Dla mnie to marne zabezpieczenie.

nie koniecznie moze być bezpłodna... widocznie dobrze wyliczyła dni cyklu. i tyle
Doonnkka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-15, 09:07   #25
6agi
Raczkowanie
 
Avatar 6agi
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 111
Dot.: bardzo ważne.

Cytat:
Napisane przez zagubiona89r Pokaż wiadomość
Bo ma farta, albo któreś z nich jest bezpłodne. Dla mnie to marne zabezpieczenie.
zgadzam się, ma farta albo któreś z nich jest bezpłodne

ja bym tego nie nazywała nawet zabezpieczeniem.... to liczenie na szczęście
__________________
"Nigdy nie jest za późno, by stać się osobą, którą mogłeś być."

"Zwycięzcy to przegrani, którzy powstali i spróbowali o jeden raz więcej."
6agi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-15, 09:42   #26
Siwa2002
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2
Dot.: bardzo ważne.

Cytat:
Napisane przez zagubiona89r Pokaż wiadomość
Bo ma farta, albo któreś z nich jest bezpłodne. Dla mnie to marne zabezpieczenie.
Dużo moich koleżanek tak robi i maja tego farta juz pare lat:p a płodne są bo niektore maja dzieci ale juz nie chca miec nastepnych ale fakt faktem idź do lekarza... i porozmawiaj z nim otwarcie...i problem zniknie tego życze pozdrwiam
Siwa2002 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-15, 10:32   #27
marudnyGosc
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 50
Dot.: bardzo ważne.

Cytat:
Napisane przez zakochanaDziewczyna
uzywamy prezerwatyw. a co do miesaczki mam regularną. do lekarza jestem umówiona pod koniec miesiaca...

np. moja kolezanka uprawia seks bez zapezpieczenia i konczy w nij odrazu po miesiaczce i jakoś do tej pory nie jest w ciązy
Najbezpieczniej nie współżyć w ogóle, lub robić to podczas miesiączki

Cytat:
Napisane przez Doonnkka
nie koniecznie moze być bezpłodna... widocznie dobrze wyliczyła dni cyklu. i tyl
Zgadzam się. Przecież w cyklu większość dni jest niepłodnych.
Weźmy prostą matematykę:
a) cykl ma dajmy na to 30 dni.
b) miesiączka - powiedzmy 6.
c) niech kobieta ma owulację na 14 dni przed końcem cyklu - czyli tutaj w dniu 16-tym cyklu.

To zdecydowanie niemożliwe, żeby w takim przypadku ktoś miał dni płodne już 7,8 czy 9 dnia cyklu. Ale już 11 dzień jest niepewny (bo a "nóż-widelec" cykl skróci się o 2-3 dni).
Po owulacji - powiedzmy od 16+4 = 20 dnia cyklu też są dni niepłodne.

--
edit: pamiętaj, że jeśli cykle masz krótki (jakieś 23-24 dni) to okres niepłodne przed i po owulacji się skracają
--

Reasumując - zajść w ciążę nie jest wcale tak łatwo, ale jak się nie chce to ... samo wychodzi

Edytowane przez marudnyGosc
Czas edycji: 2009-05-15 o 10:34
marudnyGosc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-15, 10:51   #28
zagubiona89r
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 4 972
Dot.: bardzo ważne.

Cytat:
Napisane przez marudnyGosc Pokaż wiadomość
Najbezpieczniej nie współżyć w ogóle, lub robić to podczas miesiączki


Zgadzam się. Przecież w cyklu większość dni jest niepłodnych.
Weźmy prostą matematykę:
a) cykl ma dajmy na to 30 dni.
b) miesiączka - powiedzmy 6.
c) niech kobieta ma owulację na 14 dni przed końcem cyklu - czyli tutaj w dniu 16-tym cyklu.

To zdecydowanie niemożliwe, żeby w takim przypadku ktoś miał dni płodne już 7,8 czy 9 dnia cyklu. Ale już 11 dzień jest niepewny (bo a "nóż-widelec" cykl skróci się o 2-3 dni).
Po owulacji - powiedzmy od 16+4 = 20 dnia cyklu też są dni niepłodne.

--
edit: pamiętaj, że jeśli cykle masz krótki (jakieś 23-24 dni) to okres niepłodne przed i po owulacji się skracają
--

Reasumując - zajść w ciążę nie jest wcale tak łatwo, ale jak się nie chce to ... samo wychodzi
Ani nasza autorka, ani pewnie jej koleżanka nie prowadzi obserwacji cyklu. Więc nie wie kiedy ma POTENCJALNE dni płodne. Dlaczego potencjalne? Stres antybiotyki przeziębienie, wszystko cykl przesuwa. Nawet ilość snu w moim wypadku. Jak tu wtedy coś wyliczyć? Czego żadna z nich nie robi, od tak zakładają pewnie za pomocą internetowych kalkulatorów, że te dni są safe. Nie wiedząc też zapewne, że plemniki mogą żyć 3 dni. Wtedy też jest safe? Jakby tak prosto matematycznie było wyliczyć jak ty tutaj wyliczyłaś, to nie zdarzałyby się ciąże z uprawianego seksu a czasie okresu np. Metoda naturalna jest metodą jak dla mnie mało przekonywującą. Ilość dzieci państwa Billingsów przekonuje mnie najmniej :P Za wiele czynników ma na nią wpływ. Jeśli ktoś jest w długim związku ewentualne dziecko nie byłoby problemem, albo planuje je a narazie się bawi, ale jak zajdzie to tragedii nie będzie to ok. Natomiast jak ktoś ma 17/19/20 lub jakikolwiek inny wiek, na dziecko się nie czuje gotowy, a potem jak się okres spóźnia to panika wielka, to jak dla mnie stosując tą metodę jest skrajnie nieodpowiedzialny. Bo jakby organizm kobiety był tak prosty jak niektórzy myślą przekonując do tej metody to nie byłoby dzieci z wpadek chyba... Już pomijając takie aspekty jak wymuszona abstynencja seksualna w określone dni cyklu. Dla mnie nie do przyjęcia. Podsumowując, jak dla kogoś dziecko nie byłoby ewentualnym problemem to wg. mnie może się bawić tą metodą. W przeciwnym razie lepiej kupić gumki i zaoszczędzić sobie stresu i mozliwej wpadki.
__________________

... znam słowa, które jak atropina rozszerzają źrenice i zmieniają kolor świata. Po nich nie można już odejść ...
zagubiona89r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-15, 11:04   #29
marudnyGosc
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 50
Dot.: bardzo ważne.

Cytat:
Napisane przez zagubiona89r Pokaż wiadomość
Ani nasza autorka, ani pewnie jej koleżanka nie prowadzi obserwacji cyklu. Więc nie wie kiedy ma POTENCJALNE dni płodne. Dlaczego potencjalne? Stres antybiotyki przeziębienie, wszystko cykl przesuwa. Nawet ilość snu w moim wypadku. Jak tu wtedy coś wyliczyć? Czego żadna z nich nie robi, od tak zakładają pewnie za pomocą internetowych kalkulatorów, że te dni są safe. Nie wiedząc też zapewne, że plemniki mogą żyć 3 dni. Wtedy też jest safe? Jakby tak prosto matematycznie było wyliczyć jak ty tutaj wyliczyłaś, to nie zdarzałyby się ciąże z uprawianego seksu a czasie okresu np. Metoda naturalna jest metodą jak dla mnie mało przekonywującą. Ilość dzieci państwa Billingsów przekonuje mnie najmniej :P Za wiele czynników ma na nią wpływ. Jeśli ktoś jest w długim związku ewentualne dziecko nie byłoby problemem, albo planuje je a narazie się bawi, ale jak zajdzie to tragedii nie będzie to ok. Natomiast jak ktoś ma 17/19/20 lub jakikolwiek inny wiek, na dziecko się nie czuje gotowy, a potem jak się okres spóźnia to panika wielka, to jak dla mnie stosując tą metodę jest skrajnie nieodpowiedzialny. Bo jakby organizm kobiety był tak prosty jak niektórzy myślą przekonując do tej metody to nie byłoby dzieci z wpadek chyba...
Wszystko się zgadza.
Zapomniałem dopisać, że to tylko wyliczenia matematyczne = teoretyczne. Praktyka nie zawsze musi taka być.

Tym bardziej, że głupia matematyka nie zakłada dodatkowych czynników wpływających na długość cyklu, a jak pisałaś jest ich sporo, a pewnie inne dziewczyny dorzuciłyby jeszcze z tysiąc.


Cytat:
Podsumowując, ... lepiej kupić gumki i zaoszczędzić sobie stresu i mozliwej wpadki.
Podsumowując to pewnie tak, to znacznie pewniejsza metoda.

Acha, autorka pisała, że jej koleżanka stosuje metodę hmm "prawie na Indianina", a Tyś napisała, że może bezpłodna. Może tak, a może nie. Może właśnie liczy na karteczce dni i jakoś jej to poprawnie wychodzi (skoro "jakoś do tej pory nie jest w ciąży").
marudnyGosc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-15, 11:26   #30
zagubiona89r
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 4 972
Dot.: bardzo ważne.

Cytat:
Napisane przez marudnyGosc Pokaż wiadomość

Acha, autorka pisała, że jej koleżanka stosuje metodę hmm "prawie na Indianina", a Tyś napisała, że może bezpłodna. Może tak, a może nie. Może właśnie liczy na karteczce dni i jakoś jej to poprawnie wychodzi (skoro "jakoś do tej pory nie jest w ciąży").

Jeśli ktoś stosuje się do metody naturalnej i poświęca temu czas, to nie mówię, że to żadne zabezpieczenie. Jakieś tak, ale coś na zasadzie rosyjskiej ruletki troche Zbyt niepewne jak dla mnie. Natomiast autorka wątku i jej koleżanka, z tego co ja wyczytałam, tak na czuja określają, że po okresie to niepłodne dni są. A na czuja to wiesz Dlatego w takich wypadkach widzę zawsze dwie możliwości fart (bo jak nie ma obserwacji cyklu to to czysty fart), albo bezpłodność, czyli przyczyna tego farta. Pewnie jednak to zwykłe szczęście, warto iść po rozum do głowy zanim ono zawiedzie.
__________________

... znam słowa, które jak atropina rozszerzają źrenice i zmieniają kolor świata. Po nich nie można już odejść ...
zagubiona89r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Seks


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:11.