Silownia a odzywianie??? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-06-04, 22:25   #1
agniecha17
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 352
Red face

Silownia a odzywianie???


Witam i bardzo prosze o porade. Moj maz postanowil zrzucic kilka kilogramow chodzac na silownie w godzinach przeznaczonych na obiad (mieszkamy w Hiszpani i jego dzien pracy wyglada nst: 8.30-13.30 i 15.00-18.30 ale przewaznie konczy tak ok. 21). Postanowil 4xtyg. w godzinach obiadowych chodzic na silownie a z posilkow zrezygnowac. Ja osobiscie uwazam, ze to wielkie nieporozumienie, zwlaszcza, ze nie jada sniadan (tylko kawa i papierosy). Wazy ok. 100 kg przy wzroscie 184 cm i ma duze tendencje do tycia przy swoim trybie zycia, no i tak rodzinnie. Juz kiedys zrzucil 13 kg w 3 msc, ale jadl obiady w pracy, chodzil 4xtyg na silownie wieczorami i na kolacje jadl salate, pomidory, ogorki, ryby itp. , no i po zakonczeniu diety odrobil wszystko w 2 msc. Wiem, ze najlepszym sposobem byloby zmienic nawyki zywieniowe i dodac ta silownie, ale jak sie odzywiac, gdy jest sie caly dzien w pracy...


Prosze o rade jak ulozyc jadlospis i pory posilkow, aby mu pomoc w odchudzaniu????? Myslalam o przygotowywaniu salatek, ew. posilkow do pracy, ale przed, czy po silowni????
agniecha17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-06, 23:37   #2
agniecha17
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 352
Dot.: Silownia a odzywianie???

Bardzo dziekuje za odpowiedz, a jezeli chodzi o te salatki do pracy to czy powinny one byc rodzaju typu np. ryz+kurczak+kukurycza itp czy raczej salata, ogorek, pomidor ????
agniecha17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-08, 21:49   #3
Dolly
Zakorzenienie
 
Avatar Dolly
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 721
GG do Dolly
Dot.: Silownia a odzywianie???

to ja się podłącze...

a najlepiej ile czasu po siłowni zjeść posiłek? Ponieważ słyszałam już różne opinie a chciałabym mieć jasność

Pozdrawiam Aga
__________________
kocham tą piosenkę http://www.youtube.com/watch?v=BboBncMCpws
...bo w końcu to przez nią w euforii złamałam nogę tańcząc
Dolly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-08, 22:46   #4
agniecha17
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 352
Red face Dot.: Silownia a odzywianie???

Bardzo prosze o jakies rady...plizzzz
agniecha17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-09, 18:53   #5
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: Silownia a odzywianie???

Dolly: na SFD przeważa opinia, że od razu po siłowni ww proste, a ok. godziny po - posiłek białkowo-węglowodanowy (z ww złożonymi już tym razem).

Agniecha - ja bym do każdej z tych sałatek dodawała jakieś białko, czyli np. jajko albo ziarna soi, ewentualnie jeśli mąż je mięso, to jakąs rybę albo chudy drób. Jest to zwłaszcza ważne w posiłku potreningowym. Może też niech sobie mąż kupi odżywkę białkową, bo taką dużą ilość białka czasem trudno zmieścić w posiłku jedzonym w pracy. A z ryżem i kukurydzą to ja bym uważała na redukcji - jeśli już koniecznie, to w niewielkich ilościach i rzadko.
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:20.