czy dobrze sie zabieram za moje odchudzanie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-11-03, 19:35   #1
Margo007
Raczkowanie
 
Avatar Margo007
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 112

czy dobrze sie zabieram za moje odchudzanie?


Odchudzam sie już 5 dni. I w sumie to nie wiem czy dobrze to robie. No bo tak, wiem, że musze ćwiczyc i staram sie conajmniej 20 min dziennie pomęczyć. Póki co mam straszne zakwasy ale jakos to przeżyje. Gorzej jest z dieta. Tylko że u mnie to chyba w inna strone niz u reszty wizażanek, ktore sie odchudzają. Odkad zaczełam to naprawde nie zjadłam ani jednedo słodycza(które z reszta kocham jak malo kto), nic smazonego, zrezygnowałam z cukru(z reszta to nie bylo takie trudne bo nie słodze juz do dobrych kilku lat), zamienilam jasne pieczywo na ciemne i chrupkie,zrezygnowałam z masła,ziemniaków, pije herbatke jakąś odchudzajaca(kurdę nie pamietam jaką) Teraz tylko sie zastanawiam co ja wogóle powinnam jeść. Bo słyszałam że jak dieta jest zbyt rygorystyczna to wcale sie nie chudnie ale tyje bo organizm sie broni. Tyle że ja mam okropne wyrzuty sumienia przy jedzeniu i dlatego całkowicie skresliłam wszystko co mi sie wydaje złe. Ale tu jest kolejny problem bo teraz moja dieta jest strazliwie monotonna. Właściwie to jem tak: kanapki z serkiem light i jakimis warzywkami, musli, jogurty, otreby, ale ile na tym można zyć? Gotować nie mam czasu bo do szkoly chodze i raczej późno wracam. Mama to raczej gotuje dla wszystkich domowników wiec na lekki posiłek kiedy wracam nie mam co liczyć i musze sama cos sobie zrobić.
I dlatego jeśli ktos coś z mojego chaotycznego wpisu zrozumial to prosze o pomoc Z treningiem to sobie jakos poradzę, ale jesli chodzi o diete to potrzebuje pomocy kogos doswiadczonego. Bardzo będe wdzięczna za pomysły na szybkie i lekkie posilki i urozmaicone co najwazniejsze. Poza tym chcialabym sie dowiedzieć co tak właściwie mozna mi jeść. Czy musze mieć wyrzuty sumienia po zjedzeniu ryżu, jajecznicy, czy talerza zupy mojej mamy. Wiem że sa już watki o tym, ale jakby któraś z was kochane miała chwilke czasu i zechciała mi doradzic to naprawdę sie strasznie uciesze.
A może któras z Was dziewuszki ma ochote opodchudzac sie razem ze mną? Bardzo serdecznie zapraszam, razem na pewno bedzie nam łatwiej
Margo007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-03, 20:23   #2
Malajka1988
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 16
Dot.: czy dobrze sie zabieram za moje odchudzanie?

Masz absolutną rację-jeśli nie będziesz dostarczała organizmowi odpowiedniej wartości energetycznej może się to skończyć niepożądanym efektem jojo, a tego chyba byś nie chciała Margo, jedz dużo świeżych warzyw i owoców (są najzdrowsze i mają mnóstwo witamin) możesz śmiało jeść kasze, ryż, produkty mleczne (kefiry, jogurty, mleko), chudne mięso (np. gotowana pierś z kurczaka), ryby, ciemne pieczywo czy też orzechy, ale oczywiście w rozsądnych ilościach. Pij dużo wody mineralnej (woda uwalnia organizm z toksyn, ułatwia trawienie). Ważne, żebyś się nie głodziła. Od czasu do czasu możesz pozwolić sobie na małe szaleństwo. Zjeść np. kawałek gorzkiej czekolady. Wiedz, że dieta powinna być początkiem, nowego RACJONALNEGO żywienia. Życzę Ci powodzenia. Wiem, że dasz sobie rade
Malajka1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-04, 12:03   #3
Margo007
Raczkowanie
 
Avatar Margo007
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 112
Dot.: czy dobrze sie zabieram za moje odchudzanie?

dzięki kochana za pomoc teraz zmienię troche zasady mojej diety, kto wie, może mi sie powiedzie
Margo007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-04, 13:57   #4
mirynka
Wtajemniczenie
 
Avatar mirynka
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 2 605
Dot.: czy dobrze sie zabieram za moje odchudzanie?

margo wcale nie musisz miec wyrzutow umienia po zjedzieniu ryzu czy jajaecznicy, ryz bialy moesz zastapic brazowym i ten jest jak najbardziej zalecany, natomiast jajaecznice mozesz usmazyc na patelni teflonowej bez tluszczu lub z odrobinka oleju, bez zadengo boczku, kielbasy itp i bedzie ok, ponadto radze urozmaicac posilki bo sam serek, otreby i musli jak piszesz szybko ci sie znudzi, mozesz smialo jesc biale gotowane mieso, rybke, mozesz gotowac sobie zupy na drobiu lub kostce rosolowej i nie zbielac smietana.
__________________
watek kosmetyki


https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post16332141


Miłość nie polega na wzajemnym wpatrywaniu się w siebie, ale wspólnym patrzeniu w tym samym kierunku.
/Antoine de Saint-Exupéry/
mirynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-04, 20:27   #5
MartuFFFia
Rozeznanie
 
Avatar MartuFFFia
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 980
Dot.: czy dobrze sie zabieram za moje odchudzanie?

Nie sol potraw,zatrzymuje ona wode w organizmie.
__________________



mówie i mam wszystko co zechce.!uuu...


MartuFFFia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:15.