plama/odbarwienie po ACE - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Druty, igła i szydełko

Notka

Druty, igła i szydełko Forum dla miłośników drutów, szydełka i igły. Tu dowiesz się jak ozdobić spodnie, na jaki kolor pofarbować koszulkę oraz jak uratować zniszczony sweter.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-03-16, 14:31   #1
iskierkaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 7

plama/odbarwienie po ACE


Mam taki problem właśnie. Na moje nowe spodnie z bawełny (takie bojówki) pani dentystka chlapnęła podchlorynem czyli dokładnie tym co jest w ACE. Tam gdzie to chlapnęło materiał się odbarwił. Zamiast ciemnooliwkowego jest ruda plama. Czy wiecie co z tym można zrobić? Pewnie nic... a może ktoś ma jakiś pomysł. Spodnie są praktycznie nowe miałam je na sobie z 2 razy, kosztowały trochę więc szkoda mi ich bardzo. Nic nie naszyję, bo plamka jest na tym materiale przykrywającym suwak.
iskierkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-16, 22:03   #2
sweeney
Zakorzenienie
 
Avatar sweeney
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Solothurn
Wiadomości: 3 706
GG do sweeney
Dot.: plama/odbarwienie po ACE

Cytat:
Napisane przez iskierkaa
Mam taki problem właśnie. Na moje nowe spodnie z bawełny (takie bojówki) pani dentystka chlapnęła podchlorynem czyli dokładnie tym co jest w ACE. Tam gdzie to chlapnęło materiał się odbarwił. Zamiast ciemnooliwkowego jest ruda plama. Czy wiecie co z tym można zrobić? Pewnie nic... a może ktoś ma jakiś pomysł. Spodnie są praktycznie nowe miałam je na sobie z 2 razy, kosztowały trochę więc szkoda mi ich bardzo. Nic nie naszyję, bo plamka jest na tym materiale przykrywającym suwak.
Moze sprobuj markerem albo jakims mazakiem
__________________


sweeney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-17, 00:42   #3
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: plama/odbarwienie po ACE

Mam ten sam problem, zabrałam się za sprzątanie ubikacji i poplamiłam sobie spodnie domestosem więc przyłączam się do prośby o radę.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-17, 12:23   #4
iskierkaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 7
Dot.: plama/odbarwienie po ACE

Trudno dobrac taki sam kolor, bo probowalam i niestety widac, a po upraniu sie spieraja
iskierkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-19, 00:01   #5
Fua
Raczkowanie
 
Avatar Fua
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 445
GG do Fua
Dot.: plama/odbarwienie po ACE

Ja mam na takie sprawy( aprzydarzyło mi sie to nie jeden raz) by odzież pozwiązywać sznurkiem... powiązać supły i spodnie zanurzyć w ace lub domesosie i zrobić np. spodnie batikowe
Fua jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-19, 06:13   #6
sellina
Raczkowanie
 
Avatar sellina
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 53
Dot.: plama/odbarwienie po ACE

Ja miałam podobna sytuacje, bo na moje ulubione dżinsy wylałam sobie troche ace. Ponieważ nie ma juz mozliwosci, zeby to odbarwienie zlikwidować, włozyłam spodnie do wanny i w róznych miejscach pochlapałam ace i zostawiłam na jakis czas. Dało to ciekawy efekt-do tego stopnia, ze zrobiiłam to samo z kurtką-na która przeciez nic mi sie nie wylało -a mojej córce tak sie to spodobało, że przytargała dwie pary spodni i zażądała takich samych. Te ciuche robia wrażenie na mieście-parę osób z otoczenia pytało mnie juz gdzie kupiłam taki fajny komplet, hehe.
sellina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Druty, igła i szydełko


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:09.