Pigułka jednoskładnikowa? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-01-06, 15:22   #1
Lakhi
Zadomowienie
 
Avatar Lakhi
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 395

Pigułka jednoskładnikowa?


Hej, przepraszam jeśli się powtarzam, ale nie wiedziałam co wpisać w wyszukiwarkę, bo nie znam nazwy leku, o którym chcę pisać. Więc jeśli był taki wątek (lub nawet jest wątek zbiorczy... swoją drogą zastanawiałam się czy gdzieś się nie podłączyć do jakiegoś takiego o tabsach, ale w końcu stwierdziłam, że jednak założę nowy), to mnie tam wykopcie.
A problem mój jest taki, że nie mogę brać tabletek anty z powodu moich problemów z nogami. Tak mi powiedziała doktor rodzinna. I byłam dzisiaj u mojej pani ginekolog, która powiedziała, że jedynym innym wyjściem w moim wypadku (nie mogę żadnych spirali i tak dalej, jestem za młoda, nie rodziłam i nawet nie chcę takich metod) byłyby tabletki jednoskładnikowe, które się bierze codziennie, bez przerw. Ale to z kolei mogłoby wywołać brak miesiączek lub jakieś krwawienia, plamienia nieregularne (tak mi powiedziała), no a coś takiego mi się średnio uśmiecha. Namawiała mnie jednak na to, mówiąc że jestem bardzo młoda i co bym zrobiła jak zajdę w ciążę... Powiedziałam, że muszę się zastanowić. Możecie mi jakoś doradzić? Powinnam się zgodzić na takie tabletki? A może któraś z Was bierze takie i mogłaby mi wyjaśnić jak to jest z tymi krwawieniami? Lepiej polegać na prezerwatywach i stosunku przerywanym?
Aha. I może znacie nazwę tych pigułek (no chyba, że jest ich dużo, to chociaż podrzućcie kilka, bo ja nie miałam z tym nigdy do czynienia)? Interesuje mnie też ich cena, moja ginekolog mówiła, że nie są "jakoś specjalnie drogie", ale nie wiem co to znaczy w jej mniemaniu... No i w ogóle piszcie co o tym wiecie, bo ja nie mam na ten temat zielonego pojęcia. Z góry dziękuję.
__________________
Staram się!

Lakhi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-06, 15:45   #2
Asienka187
Zakorzenienie
 
Avatar Asienka187
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 660
Dot.: Pigułka jednoskładnikowa?

to tzw. minipigułka. Nie brałam nigdy, ale rozmawiałam o niej z moja ginekolożką. Krwawienia podobno wystepuja, ale sa słabsze, moga sie pojawić plamienia.

przeciwskazania np. zakrzepica, żylaki

należy je łykać co do minuty, bo nawet 3 godz. opoznienie moze spowodowac zmniejszone działanie.

edit: Cerazette kosztuje ok 35 zł
__________________
"Z uśmiechem traktuj siebie, swoje niedociągnięcia, swoją duchową nieporadność. Miej poczucie humoru."
Hume G.B.

Edytowane przez Asienka187
Czas edycji: 2010-01-06 o 15:46
Asienka187 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-06, 16:12   #3
Lakhi
Zadomowienie
 
Avatar Lakhi
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 395
Dot.: Pigułka jednoskładnikowa?

Cytat:
Napisane przez Asienka187 Pokaż wiadomość
to tzw. minipigułka. Nie brałam nigdy, ale rozmawiałam o niej z moja ginekolożką. Krwawienia podobno wystepuja, ale sa słabsze, moga sie pojawić plamienia.

przeciwskazania np. zakrzepica, żylaki

należy je łykać co do minuty, bo nawet 3 godz. opoznienie moze spowodowac zmniejszone działanie.

edit: Cerazette kosztuje ok 35 zł

Hmmm... To dziwne, bo ja właśnie przez skłonności do zakrzepicy nie mogę brać dwuskładnikowych. Jak więc mają mi pomóc te jednoskładnikowe? Teraz już nic nie rozumiem.
__________________
Staram się!

Lakhi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-06, 16:33   #4
Asienka187
Zakorzenienie
 
Avatar Asienka187
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 660
Dot.: Pigułka jednoskładnikowa?

Minipigułka nie zwieksza ryzyka wystąpienia zakrzepicy, bo nie zawiera estrogenów ale nie moze byc stosowana przez kogos u kogo już występuje choroba zakrzepowo - zatorowa

edit: ja na Twoim miejscu nie zdecydowałabym sie na zadna antykoncepcje hormonalna
__________________
"Z uśmiechem traktuj siebie, swoje niedociągnięcia, swoją duchową nieporadność. Miej poczucie humoru."
Hume G.B.

Edytowane przez Asienka187
Czas edycji: 2010-01-06 o 16:35
Asienka187 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-06, 17:25   #5
Lakhi
Zadomowienie
 
Avatar Lakhi
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 395
Dot.: Pigułka jednoskładnikowa?

Cytat:
Napisane przez Asienka187 Pokaż wiadomość
Minipigułka nie zwieksza ryzyka wystąpienia zakrzepicy, bo nie zawiera estrogenów ale nie moze byc stosowana przez kogos u kogo już występuje choroba zakrzepowo - zatorowa

edit: ja na Twoim miejscu nie zdecydowałabym sie na zadna antykoncepcje hormonalna

Więc myślisz, że lepsze prezerwatywy?
Bo moja ginekolog chyba bardziej skłania się ku tym tabletkom, twierdząc że sama nie wie co by było zrobić jakbym wpadła. Moja mama z resztą też jest podobnego zdania. A ja się jednak obawiam. Głównie w sumie tych nieregularnych cykli... Nie wiem już... Ja niby nie mam zakrzepicy, ale coś tam z tymi nogami jest nie tak...
__________________
Staram się!

Lakhi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-06, 20:50   #6
monius9
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 5 046
Dot.: Pigułka jednoskładnikowa?

minipigułki z tego co wiem poleca się kobietom karmiącym i tym ze zwiększonym ryzykiem zakrzepicy - np. palaczkom.

ja na twoim miejsc bym spróbowała, zawsze przecież można odstawić.
monius9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-06, 21:39   #7
groszkolino
celebriti
 
Avatar groszkolino
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 2 972
GG do groszkolino
Dot.: Pigułka jednoskładnikowa?

w Polsce pigułki jednoskładnikowe Cerazette promowane są wśród kobiet karmiących, w Niemczech dla palących papierosy. Zawieraja jedynie gestagen( syntetyczny odpowiednik progesteronu). Minipigułka nie musi zahamować owulacji w każdym cyklu (może ale nie musi), zagęszcza śluz. Należy brać ją regularnie, aczkolwiek stwierdzenie, że 'co do minuty' to mit Jak dla mnie mankamentem jest brak przerwy 7 dniowej - ale to moje subiektywne odczucie.
__________________
Cytat:
robię dobre naleśniki i parówki.. to moze naleśniki i parówki?!
wiesz co, zaczynam bać się oddychać


groszkolino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-01-06, 21:44   #8
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 514
Dot.: Pigułka jednoskładnikowa?

W moim (z cerazette) przypadku to było więcej krwawienia niż seksu.

Wydaje mi się teraz jest jeszcze dostępna azalia.
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-06, 22:11   #9
Lakhi
Zadomowienie
 
Avatar Lakhi
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 395
Dot.: Pigułka jednoskładnikowa?

Przeczytałam o tych Cerazette jak mnie na nie nasunęłyście i powiem Wam, że w ulotce zamieszczonej w Internecie jest napisane, że do ich działań niepożądanych należą m.in nieregularne cykle, krwawienia, zwiększenie masy ciała, trądzik... Chyba jednak je sobie odpuszczę...
__________________
Staram się!

Lakhi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-06, 22:27   #10
ukrycior
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 504
Dot.: Pigułka jednoskładnikowa?

Cytat:
Napisane przez Lakhi Pokaż wiadomość
Przeczytałam o tych Cerazette jak mnie na nie nasunęłyście i powiem Wam, że w ulotce zamieszczonej w Internecie jest napisane, że do ich działań niepożądanych należą m.in nieregularne cykle, krwawienia, zwiększenie masy ciała, trądzik... Chyba jednak je sobie odpuszczę...
Z metod nowoczesnych można by chyba popróbować z krążkiem dopochwowym, jest cały wątek zbiorczy na jego temat. Zawiera hormony, ale zdaje się niewiele i działa przez błonę śluzową pochwy.

A jeśli prezerwatywy, to ja bym łączyła w Twoim przypadku z globulką.
ukrycior jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-13, 22:47   #11
ewelline
Zadomowienie
 
Avatar ewelline
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Na końcu świata
Wiadomości: 1 530
Dot.: Pigułka jednoskładnikowa?

mi również moja gin przepisała minipigułke, właśnie Cerazette, ale ze względów zdrowotnych, mam brać 6 miesięcy o ile wytrzymam, bo znając siebie to jak mnie będą jakieś objawy wkurzać to nie wytrzymam, po za tym miałam problemy po yasmin z nogami i duszności ale zakrzepice wykluczyli, wyniki mam ok, ale te 6 miesięcy się pomęczę, wolałabym żeby wszystko było po nich dobrze. Braku krwawień też się obawiam, ale trudno i tak będę uważa i zapełnię szufladę testami.
Jeśli chodzi o zakrzepice, ryzyko po mini pigułce jest dożo mniejsze niż po dwuskładnikowych środkach, po za tym objawy niepożądane mogą nie wystąpić wiec myślę że warto spróbować, zresztą spirala z hormonem i najnowszy implant również zawierają jeden hormon.
ewelline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-14, 11:42   #12
morelka1987
Zadomowienie
 
Avatar morelka1987
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 1 213
Dot.: Pigułka jednoskładnikowa?

Też zastanawiam się nad tymi tabletkami, ale myślałam o Azalii. Kiedyś juz ginekolog mi proponowała ale chciałam poczytać o nich. Prezerwatyw nie jestem do końca pewna, dlatego chciałabym w najbliższym czasie przejść na pigułki. Nie mogę brać dwuskładnikowych, więc zostają jedynie minipigułki. Systematyczności się raczej nie boję, bo myślę że tyle to będę pamiętać. Ale boje się że jednak nie zadziała. Jakoś tak nie do końca im ufam, dopiero będę sie stresowac jak nie dostanę okresu, co jest normalne przy tych tabletkach.
morelka1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-14, 11:44   #13
ferra
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 90
Dot.: Pigułka jednoskładnikowa?

Witajcie.
Brałam Cerazette, czułam się dobrze, ale regularnie pojawiały się u mnie bóle jajników i jak się okazało torbiele. Krwawienia występowały nieregularnie.
Po Cerazette zaczęłam stsować krążek Nuvaring. Mam go do dziś. Ale zaczęły się problemy z nogami. Bolą mnie. Pani doktor kazała odstawić.
Nie mogę brac hormonów, gdyż wg niej to problemy z układem krwionośnym od estrogenu.
Jesli Ty masz problemy z krążeniem w nogach, to krążka bym wykluczyła ze stosowania.

Pozostają metody mechaniczne. Lekarka poleciła mi urządzenie Lady Komp. Ale jeszcze nie zagłębiłam się w temat.
ferra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-14, 11:51   #14
paolyn
Rozeznanie
 
Avatar paolyn
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 911
Dot.: Pigułka jednoskładnikowa?

autorko, moja znajoma braala minipigułkę, starsznie się meczyla.. krwawila dosyc czesto, miala problemy z cerą..
polecalabym Ci prezerwatywy+globulka..
zastanow sie nad: http://www.ladycomp.pl/Pearly__33 -> cos nowego
__________________
więcej w wiary w siebie!

50 kg
75B -> 65E/F
paolyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-28, 09:46   #15
ewelline
Zadomowienie
 
Avatar ewelline
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Na końcu świata
Wiadomości: 1 530
Dot.: Pigułka jednoskładnikowa?

Ja właśnie zaczęłam brać te Cerazette (dziś o 18:00 wezmę 5 dopiero) Pierwszy dzień czułam się rewelacyjnie, tylko każdego dnia w nocy dopada mnie coraz gorsze samopoczucie. Przed zastosowaniem ich byłam akurat chora miałam bardzo meczący suchy kaszel i teraz jak w nocy chce mi się kaszleć a nie mam czym to się zastanawiam od tabletek czy od przeziębienia. w niedziele sporo czasu spędziłam na siłowni, głownie ćwiczyłam na nogi (rowerek, bieżnia itp - trzeba mieć kondycje na narty ) i się trochę przeforsowałam, aż rano wstać nie mogłam. No ale dziś w nocy jak bolały mnie nogi to się zastanawiałam czy zakwasy bolą na leżąco Jestem tak uprzedzona po problemach po yasmin ze teraz świruje ale staram się tego nie robić. ból głowy męczył mnie wczoraj w dziec cały czas tak z przerwami , nie brałam tabletek bo nie chciałam nie wiem czy mogę się tak faszerować ale w nocy głowa mnie bolała nawet jak przyłożyłam do poduszki bardziej wiec wzięłam aspirynę i jakoś zasnęłam. Zastanawiałam się by zmienić czas zażycia tabletki na 6 rano żeby te gorsze samopoczucie było w dzień a n nie w nocy, ale nie wiem czy w każdy dzień tygodnia wstanę o 6 rano
ewelline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:19.