Jak najdłużej zachować kolor? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-01-10, 08:50   #1
madzik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-02
Wiadomości: 91

Jak najdłużej zachować kolor?


To pytanie do dziewczyn farbujących włosy - jak o nie dbacie, by jak najdłużej nie straciły koloru? Czy macie jakieś sprawdzone szampony i odżywki, które rzeczywiście przedłużają trwałość koloru i zapewniają blask włosom? Na rynku jest tak szeroka oferta tego rodzaju produktów, że nie mam pojęcia, na jakie się zdecydować...
madzik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-01-10, 09:18   #2
AgnieszkaA
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-11
Wiadomości: 89
GG do AgnieszkaA
Re: Jak najdłużej zachować kolor?

Hej! Farbuję włosy i przez długi czas miałam też problem z utrzymaniem koloru. Gdy ostatnio poszłam do fryzjerki, która wyczarowała mi piękną fryzurkę - zwłaszcza w doborze kolorystycznym, to od razu poleciła mi szampon, który "utrzymuje" kolor. Dostępny jest on w sprzedazy w salonie (Atelier Teatru Fryzur w Warszawie) i kosztuje 25 zł. (w tej chwili nazawa wyleciała mi z głowy, ale sprawdzę w domu i dam znać!!)
Jestem naprawdę z niego zadowolona - prawie miesiąc od farbowania, a kolor jak po wyjściu z salonu [img]icons/icon7.gif[/img]

Pozdrawiam,
Agnieszka
AgnieszkaA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-01-10, 09:18   #3
xanka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2002-08
Lokalizacja: Kraków/Kielce
Wiadomości: 1 327
GG do xanka
Re: Jak najdłużej zachować kolor?

Wiesz, wydaje mi się, że trwałość koloru w dużym stopniu zależy też od farb jakimi farbujesz włosy. Do tej pory "zabieg" ten przeprowadzała mi moja mama [img]icons/icon7.gif[/img] ogólnie dostępnymi farbami. Po kilku pierwszych myciach kolor mi się lekko zmywał.. Ale ostatnio ufarbowałam włosy u fryzjera (salon pracujący na produktach Welli) i kolor się trzyma od ponad miesiąca [img]icons/icon7.gif[/img] .
Ale mogę Ci też polecić szampon i balsam "Połysk koloru" - Gliss Kur (różowa seria) do włosów farbowanych i po trwałej ondulacji. Włosy nie tracą koloru, połysku, są jedwabiste i bardzo łatwo się rozczesują.
Wcześniej używałam serii do włosów suchych i zniszczonych tez Gliss Kur'a i moje przesuszone włosy odżyły. Więc generalnie polecam Gliss'a [img]icons/icon7.gif[/img]

[img]icons/icon40.gif[/img]
xanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-01-10, 09:49   #4
madzik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-02
Wiadomości: 91
Re: Jak najdłużej zachować kolor?

Bardzo dziękuję za Wasze podpowiedzi! Aga, będę bardzo wdzięczna za nazwę tego szamponu.
A co sądzicie o Power Color z serii Expert L'oreala? Zastanawiam się także nad szamponem Okara dla włosów farbowanych Rene Furterer - od dawna bije rankingi popularności w "Twoim Stylu", może nie bez powodu?
madzik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-01-10, 10:31   #5
lila12
Zadomowienie
 
Avatar lila12
 
Zarejestrowany: 2002-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 440
Re: Jak najdłużej zachować kolor?

Używam Power Color oraz Vitamino Color do włosów farbowanych L'Oreala, zarówno odzywki, jak i szamponu i uwazam, że są bardzo dobre.
Moje włosy mają ostro czerwony balejaż wykonany farbami Goldwella i wytrzymują miesiąc, a wiadomo, jak trudno utrzymać intensywne barwy. Zresztą zasługą produktów L'oreala jest szybkie i łatwiejsze modelowanie ich, wspaniały połysk i miękkość.
pozdrawiam
PS. Miałam Rene, ale bez zachwytów.
__________________
Mój Bartuś 21 grudzień 2009
lila12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-01-10, 10:36   #6
doniczka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 287
Re: Jak najdłużej zachować kolor?

Ja również używałam VITAMINO i POWER COLOR, ale daleka jestem od zachwytów. W moim przypadku produkty te zupełnie się nie sprawdziły. Bardzo słabo nawilżały włosy i nie zauważyłam rezultatów w podtrzymywaniu koloru.
doniczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-01-18, 16:44   #7
moni_citroni
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 5
Re: Jak najdłużej zachować kolor?

Ja kupilam niedawno szampony Loreal Professionnel - czerwony i brazowy. Uzywam tego drugiego, bo wlasnie mam na glowie jasny kasztan. Wydaje mi sie, ze to bardzo dobry szampon - wlosy sa blyszczace, wolniej sie przetluszczaja, dobrze sie rozczesuja. Mozna go uzywac do podtrzymania koloru, lub do zwiekszenia jego intensywnosci (wtedy splukuje sie go po kilku minutach).
moni_citroni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2003-01-20, 13:44   #8
AgnieszkaA
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-11
Wiadomości: 89
GG do AgnieszkaA
Re: Jak najdłużej zachować kolor?

Bardzo przepraszam, że dopiero teraz odpisuję!!
Ten szampon, o którym pisałam jest firmy KADUS!

Agnieszka
AgnieszkaA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:11.